Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Smím si elektroměrový rozvaděč uzamknout?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Smím si elektroměrový rozvaděč uzamknout?  (Přečteno 35396 krát)
Pavel Obalil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« kdy: 07.01.2007, 23:34 »

Skříň je umístěna zvenku na domku v zahradě. Jde o starší provedení s přístrojovými deskami.
Dole je elektroměrová deska, kde je jen elektroměr, nulový můstek a hlavní jistič 3B/25A.
Na horních deskách jsou jističe jednotlivých okruhů, na jedné jednofázové, na druhé třífázové.
Dále zde mám proudové chrániče (kombinace jističe 16A s 30mA chráničem od Moellera) na zásuvkový okruh v kuchyni (koupelna na chalupě není) a další chránič na venkovní zásuvku, která je přímo v rozvaděči na panelu a slouží k připojení sekačky na trávu.
V rozvaděči mám navíc ještě 3F zásuvku 16A a transformátor 230/24V/200VA, jehož sekundár mám přes dvoupólový jistič vyveden na zásuvku typu K taky na panelu.
Ta slouží k napájení přenosné lampy pro případ sestupu např. do studny, stejně tak k napájení např. páječky na 24V (protože jich mám několik z práce, při likvidaci zásob ze skladů mi je bylo líto vyhodit).
Trafo si zapínám jen podle potřeby jističem na primární straně.

Podle ČSN by měl být rozvaděč uzavřen na trnový klíč 6x6mm čtyřhran a takhle to i bylo. Problém je v tom, že se na chalupě trvale nebydlí a takto přístupný rozvaděč se zásuvkami může sloužit komukoliv k černému odběru elektřiny na můj účet.
Chrániče taky nestojí nejmíň (1700Kč),  ostatní vybavení taky ne, může ho někdo ze skříně snadno vymontovat a použít pro svoje účely.
Ponechat zvenku jen elektroměr a podružný rozvaděč dát do chalupy by bylo značně komplikované a spojené prakticky s rekonstrukcí celé instalace (všechny kabely z domu vedou sem).
Uzamčení skříně zase nepovolují ZČE kvůli možnosti odečtu a kontrole plomb i v nepřítomnosti majitele.
Nakonec mi v tomhle pomohl kamarád, který pracuje u veřejného osvětlení.
Sehnal mi někde takový velký visací zámek (s vyndavacím obloukem) zelené barvy.
Že prý oni je používají taky na rozvaděče VO.
Že prý je to vyhrazený zámek pro energetiku, a když nepřemaluju tu zelenou barvu, budou ZČE vědět, že je to jejich a odemknou si to klíčem na transformátor.
Prý je to zámek vyhrazený pro nn, potom prý je ještě jeden pro vn a ten je na jiný klíč.
Klíč jsem si udělal z nějakého nepotřebného klíče na stejný typ zámku, kde stačilo jen upilovat některé zuby, takže zůstaly nahoře a dole dva páry malých zubů a uprostřed mezera.
Podle jejich klíče.
Tento zámek jsem na skříň pověsil.
Mám to takhle už rok.
Faktury za elektřinu mi chodí normálně dál, stav elektroměru souhlasí, takže si to ZČE nejspíš opravdu otevřou.
A do skříně nemá nikdo jiný přístup.
Může to takhle zůstat, nebo mohu čekat nějaké problémy se ZČE?
Místního "provozáka" jsem znal, ale u ZČE to teď nějak změnili, odečítat jezdí pokaždé někdo jiný.
Co jednomu nevadí, nemusí se druhému líbit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
eboss
*****
Offline Offline« Odpověď #1 kdy: 08.01.2007, 08:18 »

Náš rozvaděč je uzamčen již roky. Má malé okénko pro odečet. Kontrolní odečty u nás provádí brigádníci místního prodejce energie, opíší stav a pokračují dál. Resp. nemá jim co vadit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Dan Lukes
*
Offline Offline« Odpověď #2 kdy: 08.01.2007, 09:30 »

Dokud nedostanete nejaky ten moderni elektromer s elektronickym odecitanim stavu. Pak budete muset zajistit, aby se odecitac dostal ke kontaktum  ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Molák
*
Offline Offline
« Odpověď #3 kdy: 08.01.2007, 11:12 »

Děláte si zbytečné starosti. Vy jste povinnen zajistit svůj majetek tak, aby nedošlo k jeho znehodnocení. V tomto případě odečet je druhotná záležitost. Majitel elektroměru, resp. příjimače HDO vás dokonce bude činit zodpovědným, když jejich majetek, který slouží nyní vám dostatečně nezajistíte např. proti krádeži. A takový digitální finský elektroměr anebo příjimač HDO není zadarmo a jistě se hodí kdejakému lapkovi.
Navíc energetika je povinna oznámit odečty a montáže a kontroly veřejnosti předem a to:  způsobem v místě obvyklým. vám tedy se to musí dostat k povědomí písemně nebo telefonicky, když v místě přebýváte příležitostněa tuto skutečnost jim dejte vědět.
Energetika si svého času na sebe ušila bič a dnes neobhájí svůj požadavek z devadesátých let - chceme rozvaděč VNĚ přístupný právě kvůli odečtům.
Doporučuji vám, písemně jim oznámit skutečnost, že rozvaděč je sice vně přístupný, ale zajištěn zámkem proti krádeži, z toho a toho důvodu, jinak by jste si svůj majetek asi neohlídal. A pokud vám navrhnou uzamčení svým zámkem, budete je moct činit zodpovědnými za případnou ztrátu Vašeho přístrojového vybavení, které není zadarmo. Vždyť jejich klíče má kde kdo, Vy a váš kamarát také.
Nevím jak u vás, ale u nás se vesele kradou jističe z takto nezajištěných rozvaděčů.
Na odečtu se jistě s energetikou domluvíte, jsou to jejich peníze takže budou vstřícní, protože Vy jste slušný, budou tentokrát slušní i oni.
S pozdravem J.M.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Daniel Veceřa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #4 kdy: 08.01.2007, 12:16 »

Energetika si svého času na sebe ušila bič a dnes neobhájí svůj požadavek z devadesátých let - chceme rozvaděč VNĚ přístupný právě kvůli odečtům.

To mne zajímá, chystám se na chalupě na přemístění přívodu do země, a (zatím neoficiální) informace od eOnu je, že elektroměr musí být venku, nejlépe na hranici pozemku, pokud není oploceno, tak vně domu. Jsem na samotě a nechci mít venku vůbec nic. Máte nějakou informaci, že elměr může být uvnitř? Díky za info.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline
WWW
« Odpověď #5 kdy: 08.01.2007, 17:43 »

V revíru bývalého VČE (dnes ČEZ Distribuce a.s.) je stanoveno "Měřící zařízení je nutno umístit tak,aby byl k němu umožněn přístup oprávněnému zaměstnanci provozovatele".
V praxi to znamená, že každého hned na úvod přesvědčují, že el.měr musí být venku.
Změnu je v tom, že prioritou je obvodová zeď budovy. A pouze po dohodě s pracovníkem provozovatele distribuční soustavy lze umístit el.měrový rozvaděč do pilíře oplocení, případně na hranici pozemku v místě veřejně přístupném.

Když ale odběratel trvá na tom,že chce mít měření uvnitř objektu,tak je i to možné.
Ale za podmínek, že umožní (po oznámení o odečtu nebo kontrole) přístup do objektu. A kdyby se mu to nepodařilo dodržet, tak mu bude odběr stanoven odhadem. A v čí prospěch by ten odhad asi byl, je víc než jasné Pláč
V tomto posledním odstavci není použito přesných termínů, protože jsem dodatek ke smlouvě s těmito podmínkami pouze viděl a nemám ho k dispozici.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jaroslav Molák
*
Offline Offline
« Odpověď #6 kdy: 10.01.2007, 02:12 »

V této oblasti je nejisto. Je nutno se řídit smlouvou, která je uzavřena mezi odběratelem a dodavatelem.
Pokud se jedná o nový odběr, odběratel nemá moc na výběr a vzhledem k tomu, že nemá na výběr,  bude muset STRPĚT podmínky dominantního dodavatele.
Jiná situace se rýsuje, pokud již existuje měření odběru. Vše je stíženo anonymitou energetiky, která je na překážku jednání.
Přesto lze dosáhnout úspěchu v jednání.
   U Eonu pane Večeřo, je jednání značně zdlouhavé a bude záležet na konkrétní smlouvě jakou máte podepsanou s energetikou.
Eon při jakékoliv změně, např. změna doručovací adresy při fakturaci iniciuje  podepsání nové smlouvy, které součástí jsou i připojovací podmínky, výhodně koncipované pro dodavatele.  Pokud předloženou smlouvu podepíšete neuspějete ve svých požadavcích.
Tedy než podepisuji, důkladně si přečtu co podepisuji a u Eonu to platí dvakrát.
   Jestliže se pane Večeřo chystáte na změnu v napájení Vašeho odběru na chalupě je potřebné znát  majetkoprávní vztahy stávající i nové přípojky, resp. přívodu, neboť z toho plyne míra podílu na vyvolané investici. Do všeho před elektroměrem resp. před přípojkovou skříní s hl. pojistkami má dodavatel energie co mluvit a budete se muset oba  domluvit nejen na technickém řešení ale i na budoucím správci přípojky. Pokud nechcete mít venku vůbec nic, jak píšete, snažte se "dostat do kouta energetiku",  např. poukazem na neplnění dodávky energie pro špatný stav rozvodu. To vše vám ale posoudí např.  zkušený revizní technik. Několik přípojek jsem posuzoval a pokud máte chalupu na Moravě, není to problém.
Jakmile po energetice budete požadovat cokoliv, co vyvolá změnu jištění, změnu sazby, budou si určovat podmínky oni.
S pozdravem J.M.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Daniel Veceřa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #7 kdy: 10.01.2007, 12:42 »

Pane Moláku,  za informace. Jen mi  bohužel potvrdily, že s (polo)monopolním dodavatelem to jednoduché nebude. Stav přívodu je opravdu tristní, napětí kolísá se zatížením od 245 do 210 V, tak zkusím pozvat revizního technika a nějak to řešit s ním.Jedná se o jih čech, ale i tak dík za nabídku. Budu zde posléze informaovat, jak jednání proběhla.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stanislav Pavézka 2
« Odpověď #8 kdy: 25.01.2007, 00:56 »

Zamknout !Jednoznačně !My byli dva dny odstřižení jen proto ,že se náš elektroměr hodil někomu do šrotu !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Černý Hynek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #9 kdy: 28.01.2007, 23:05 »

je bych vám všem co tu napadáte rozvodné závody ( ČEZ ,E.ON ,PRE)
chtěl napsat ,  že čím více budou odběratélé elektřiny různými zásahy okrádat  tyto společnosti ,  tim přísnější připojovací podmínky budou.
Kdyby nebyli žádné neoprávněné odběry ,  nikdo by nepožadoval elektroměry umistovat co nejblíže přípojkové skřini...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Háček
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #10 kdy: 30.01.2007, 19:12 »

Podívejte. Ať si slavný E On stanovuje polatek odhadem jak chce. Jednou stejně dojde k výměně kvůli měření a tam se jejich odhady dokáží. Možná budou vracet.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Daniel Veceřa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #11 kdy: 16.02.2007, 17:43 »

Po dnešním jednání na e-onu: jednoznačně a kategoricky zamítli umístění elměru uvnitř, zámek na rozvaděči pouze na jejich spec. klíč.
Diskuzi nepřipustili, monopol je halt monopol...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
mick
« Odpověď #12 kdy: 02.12.2007, 21:15 »

ad: Hynek Černý: všem co tu napadáte rozvodné závody ( ČEZ ,E.ON ,PRE) ...

Distribuční závody napadám a budu napadat, pokud nejsou schopni jednoznačně, solidně a včas poskytovat informace o vlastních připojovacích normách a pokud se jen chovají z pozice síly. Nerespektují ani zákony této země.

Také vůbec nechápu, proč není začátek přípojky ustanoven až za elektroměrem. Ať si ho dají kam chtějí a hlídají si ho. Také nechť si své požadavky investují.
Nechápu, proč bych měl vyhodit 10-15 tisíc za nový rozvaděč, kdykoliv si vzpomenou. Zisky na to mají dostatečné. Já si mohu u sebe dát elektroměr vlastní - nevěřím jim totiž už ani nos mezi očima, parchantům.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Bartoň Jiří
OSVČ-Revizni technik E2/A, EZS Ostrava
*
Offline OfflineNejhorší když vás to baví


« Odpověď #13 kdy: 03.12.2007, 08:39 »

Vždy je to o lidech. Záleží na koho narazíte a jakým způsobem budete žádat. Když je nutné měnit nevyhovující přívod beze změn jištění, tak to určitě projde. navíc když jste to ochoten udělat na své náklady.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Svůj první jistič jsem vyhodil v roce 1967 svým tříletým tělem pomocí otvíráku  na sardinky.Od té doby vím na které straně je fáze.
eboss
*****
Offline Offline« Odpověď #14 kdy: 07.03.2008, 23:33 »

Po dnešním jednání na e-onu: jednoznačně a kategoricky zamítli umístění elměru uvnitř, zámek na rozvaděči pouze na jejich spec. klíč.
Diskuzi nepřipustili, monopol je halt monopol...

My máme hodiny s HDO uzamčeny pět let. Okénko k odečtu je přístupné. Při poruše HDO EON vyslal technika aby se s námi domluvil na zpřistupnění rozvaděče. Vše korektní. Žádný problém. Všem je jasné, že to nelze nechat otevřené národu.
Jak bylo zmíněno, majitel přípojky odpovídá za nepoškození zařízení a plomby. Pokud tuto povinnost z majitele sejmou, pak mohou chtít přístupný elektroměr třeba i na diskotéce mezi tančícími sfetovanými odborníky  tanecek.

U nás je to zamčeno a rád bych poznal toho, kdo by se mi postavil v tvář s jiným názorem!  box
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
jirkam43
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #15 kdy: 09.03.2008, 17:54 »

Mám elektroměr nainastalovaný dle požadavku SčE vně objektu. Dvířka jsem vybavil okýnkem pro odečet a kontrolu HDO. Jednou, když jsme odjeli na více dní mi někdo shodil hlavní jistič a došlo tak úhynu rybiček a zkažení potravin v lednici, Po této události jsem nainstaloval na dvířka rozvaděče zámek, Avšak jednoho dne jsme zjistily,že je vypáčený a později jsem zjistil, že bey jakéhokoliv upozornění ho vylomili zaměstnanci rozvodných závodů kvůli výměně elektroměru. A teď mi řekněte co s tím?

Jirka Mareš
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #16 kdy: 09.03.2008, 21:13 »

TO: Mareš> seznamte se s připojovacími podmínkami rozvodných závodů, jestli uzamknutí odběrného místa připouští a pokud ano, za jakých podmínek. Třeba je to tak, že "jednoho dne jste si bez jakéhokoli upozornění zamknul odběrné místo" a jejich pracovníci tam nemohli provést požadovaný úkon. A teď řekněte co s tím měli dělat?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #17 kdy: 10.03.2008, 19:11 »

Toto je sporné, z hledisla vandalismu je dobré mít rozvaděč uzamčen. Ale někde (nyní nevím kde) je psáno, že elektroměrový rozvaděč musí být na uzávěr čtyřhran 6x6mm. Ale to byl požadavek už za sociku. Nevím zda to platí stále. Zřejmě to asi bude vyžadováno podle úvahy jednotlivých distributorů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Muze měřit elektroměr špatně?
 Co se stane při přehození fází v elektroměru?
 Môže mi niekdo poskytnúť k nemu návod k Elektromer EMH?
 Schéma zapojení elektroměrů....
 Jak zapojit podružný elektroměr?
 Zapojí mi CEZ hodiny bez toho, že by požadovali elektroměr na hranici pozemku?
 Jakým způsobem lze přemístit elektroměr?
 Elektroměrový rozváděč s jističi 20 cm nad zemí !??
 Je možné umístění klasického indukčního elektroměru na dřevotřískové desce?
 Je potřeba revize pokud vyměňuji jednosazbový elektroměr za dvousazbový?
 Existuje přenosný elektroměr?
 Poznáte niekto predplatené elektromery?
 Lze použít JISTIČ BONEGA EV-6J před elektroměrem?
 Proč jsou na elektroměru dva údaje proudu?
 Je elektroměr, který se točí chvíli ta a chvíli zpět špatný?
 Mohu si sam automaticky odecitat elektromer rozvodnych zavodu ?
 Neznáte schéma připojení sazby elektroměru s časovým spínačem?
 Co vše je nutné k vyřízení přemístění elektroměru?
 Musím přemístit elektroměr do oplocení nebo jde o neoprávněný odběr elektřiny?
 Je někde k dostání 3 fázový elektroměr?
 Musí být HDS zaplombovaná a kdo je za to zodpovědný?
 Kto zodpovedá za elektromerový rozvádzač v bytovom dome?
 Kdo vyrábí odpočtový elektroměr na DIN lištu?
 Lze použít třífázový elektroměr na měření jedné fáze?
 Jak funguje měření maxima s elektroměrem ET411?
 Prelozka vedeni s premistenim elektromeru
 Nemáte manuál elektroměru LANDIS?
 Jak zkontrolovat elektroměr, jestli měří správně?
 celoplastová ryska plus elektroměrový rozvaděč
 Lze kombinovat analogový a digitální elektroměr?
 Musí být odečítací okénka zasklena nebo stačí plexi?
 Nevíte o výrobci měřiče spotřeby el. energie?
 Nevíte o výrobci měřiče spotřeby el. energie?
 Ve kterých případech musí být elektroměrový rozvaděč vyhříván?
 Kdo vyměňuje elektroměr?
 Jak má vypadat připravený sloupek pro osazení elektroměrem?
 Je možné, že po připojení křemíkové svářečky elektroměr odečítá?
 Kde nalézt schéma zapojení dvousazbového elektroměru?
 Smí být elektroměr jen na typové elměr. desce ?, nebo i na upravené.
 Jak stanovit cenu odběru při poruše elektroměru?
 Jaký interval je pro ověřování elektroměrů?
 Nezná někdo elektroměry Maneler?
 Je schéma zapojení elektroměru s HDO z pod.přip.ČEZu správné?
 Proč se točí elektroměr i když není žádný odběr?
 Dá se pořídit u nás automat na podružné měření el.energie?
 Co musím splnit vůči RZ pro přemístění elektroměru?
 Jaké podružné měření použít pro možnost fakturace?
 Musí být majitel objektu osobně přítomen při montáži elektroměru?
 Jaké jsou pravidla pro umístění elektroměrového rozvaděče a pojistkové skříně?
 Jak vypočítat rozdíly v součtech měření elektroměru?
 Je možné, že by mechanický elektroměr měřil až o 1/3 méně než digitální?
 Kolik stojí rozdělení spotřeby el.energie v rodinném domě?
 Co je zátěžové testování funkce elektroměrů ?
 Je možné aby mechanický elektroměr odečítaly kWh?
 Jak mají pracovat počítadla dvojsazbového elektroměru ?
 Je toto schéma zapojení 3f elektroměru správné ?
 Kdo poskytne návod k elektroměru LANDIS|&GYR ZMD?
 Co přesně znamená tzv.monitor sítě na odběrném místě(ČEZ)??
 Kdo instaluje odpočtové elektroměry?
 Je možné mít dřevěnou elektroměrovou skříň?
 Nevzroste u digitálního elektroměru spotřeba?
 Opravdu musím presunúť elektromer na dostupné miesto?
 Jak zapojit čtyřkvadrantní elektroměr?
 Jak velká je vlastní spotřeba elektroměru?
 K čemu slouží v rozvaděči tento přístroj?
 Umí elektroměr HXE34 AS komunikovat po rozhraní RS-485?
 Kde všude může být umístěno měření odběru?
 Kde seženu praktické podklady k práci o elektroměrech?
 Máte zkušenost s tím, že by nový elektroměr počítal víc, než je skutečný odběr?
 Které značky byste nominovali do soutěže o nejoblíbenější elektroměr?
 Nesetkali jste také se ztrátou hodnot na displeji elektroměru ZPA?
 Kdo vyrábí elektroměr s ext. proudovými cívkami jako u klešťového ampérmetru?
 Je možnost, že PRE dovolí vývod z elektroměrového rozvaděče v soustavě TN-S?
 Potkal se někdo s fakturačním elektroměrem na DIN u E.onu?
 Jak udělat z jednosazbového elektroměrového rozvaděče dvousazbový?
 Je možné do elektroměrového rozvaděče přidat jistič zásuvky?
 Může se odběratel vyhnout zodpovědnosti za poškození elektroměrového zařízení?
 Setkali jste se někdo s chybnými údaji na displeji elektroměru EL 304?
 Je možné zapojení elektroměru vodičem 6mm2?
 Proč elektroměr stále načítá spotřebu i při vypnutém jističi?
 Mohu připojit na elektroměr dva vodiče CYKY 4Bx10?
 Jaký největší průřez vodiče se nechá připojit na tento elektroměr?
 Jak zapojit vodič 1,5mm2 Cu do jistice pred elektromerem?
 Elektroměr měří činný výkon nebo zdánlivý?
 Nevíte kde koupit elektroměrové držáčky?
 Jak realizovat nový vývod z elektroměrového sloupku?
 Pouzivaju distibutori u vas elmery priamo na trafe?
 Jak funguje detekce směru toku elektřiny pomocí měřícího transformátoru?
 Jaký je význam LED diod na elektroměru Actaris?
 Kde byste použili měření energie pomocí HWg-PWR vy?
 Co se reviduje na elektroměrovém rozvaděči?
 Skupina ČEZ zahájila instalaci chytrých elektroměrů
 Má opravdu ČEZ svá pravidla pro osazení elektroměru?
 Existuje elektroměr a řízení sazby v jednom přístroji?
 Jak přidat další dva fakturační elektroměry v rodinném domě?
 Jaký celkový příkon (odběr) snese elektroměr 50, 80, 100A ?
 ENIKA: Nový elektroměr a analyzátor WM4096 s rozšířenou možností komunikace
  Jak se měří spotřeba elektrické energie elektroměrem?
 Jak lze u tohoto elektroměru vyvolat údaj o maximálním odebraném příkonu?
 Komu myslíte, že inteligentní elektroměry prospějí nejvíce?
 Proč jsou v panelových domech zvlášť měření pro výtah a pro společné prostory?
 Vejde se 3f elektroměr do rozvodnice na místo HDO?
 Co je to IP měřič energie HWg-PWR?
 Je možné stáčení elektroměru?
 Jak postupovat při zapojení druhého vedení k jednomu elektroměru?
 Jaký elektroměr si vybrat pro vlastní odpočet ?
 Jak chápat proudový rozsah elektroměru?
 Jak zapojit dva elektroměry na jednoreleové HDO?
 Musí být u 3F elektroměru všechny fáze svedeny na "nulu"?
 POWERSOFT: Co vše umí prozradit elektroměr
 Jak velká je vlastní spotřeba elektroměru ET 404 BD3?
 Dovoluje CEZ elektromerove rozvaděče ESTA?
 Víte jak vypadá vánoční elektroměr pro ČEZ?
 Aká je trieda presnosti elektromera elektromer CONTAX 3221?
 Jak zprovoznit zapojení elektromeru pres RS485?
 Jak byste napojili impulsní měření k elektroměru ČEZ?
 Kde sehnat elektromer pripojitelny pres pocitacovou sit ?
 Jak zapojit elektroměr ACTARIS ACE3000 jako podružný elektroměr?
 Setkali jste se s chybným záznamem u digitálního elektroměru?
 ABB Elektroměry#1: A 41
 ABB Elektroměry #2: C 11
 ABB ELSYNN: Elektroměry #7, DBM 23000
 Aký je vlastný odber elektromera?
 Připojovali jste někdy elektroměr pomocí M-Bus sběrnice?
 Využíváte elektroměrů s normou MID?
 Mate nekdo moznost vyfotit vnitřnosti 3f digitalniho elektromeru zevnitr?
  Může být elektroměrový rozvaděč na zateplené fasádě?
 Jaký použít jednosazbový elektroměr, který má hlavní jistič 100A?
 ABB ELSYNN: Elektroměry#6, A43
 Kde v Praze koupit elektromer?
 Co v elektroměrovém rozvaděči s vodiči navíc?
 Je pravda, že pro ČEZ musí mít každý elektroměr v bytovce vlastní rozvaděč?
 Je toto umístění elektroměru správné ?
 Slyšeli jste o zpoplatnění nepřístupného elektroměru zvýšenou cenou za kWh?
 Jaká je minimální tloušťka zdiva při zapuštěném ER?
 Proč se používá spínací blok před elektroměrem?
 Existuje simulátor S0 výstupu elektroměru?
 Jaký zvolit elektroměr pro CNC stroj 20kVA?
 Musí se výměna hlavního domovního vypínače hlásit?
 Proč se u elektroměru uzemňuje jeden vývod proudového transformátoru 150/5A?
 Má některá firma v nabídce 3.fázový elektroměr velikosti jako 3f.jistič?
 Může být odpojený třífázový elektroměr ve zkratu?
 Musí být ER uzemněn?
 Je možné, že je porouchaný elektroměr?
 Jak připojit sondu optického rozhraní k domovnímu elektroměru?
 Jaký je minimální počet elektroměrů v elektroměrovém rozvaděči?
 Jaký vyplněný formulář mám zanechat v elektroměrovém rozvaděči?
 Jak správně zapojit elektroměr EDIN 372L?
 Je možné vést z ER více vývodů?
 Jak funguje dvousazbový elektroměr s jednopovelovým HDO ?
 Musím při novém elektroměru doplnit nulový můstek na elektroměrnou desku?
 Jak zapojit MPT k jednofázovému elektroměru s přímým měřením?
 Proč elektroměr nepřepíná tarify?
 Jaký elektroměr zvolit pro podružné měření odběru klimatizací?
 Je k elektroměru ZPA od E.ONu dostupný manuál pro spotřebitele?
 Jaký je rozměr rozvaděče pro nízkou sazbu?
 Vypadá okolí vašeho elektroměru také stylově jako u Jakuba Hláska?
 Prý nesmí být 1 elektroměr na 6 nájemních bytů?
 Aku skrinku pre elektromer, ktory je umiestneny v byte?
 Neznáte 1f elektroměr na DIN lištu s konstantou 10 000 imp/kWh?
 Na jakou svorku zapojit do elektroměru ADX10 tarifní vodič?
 Proč neklesne měřená spotřeba při přerušení 1 proudového okruhu elektroměru?
 Jak se dá prakticky využít funkce tzv. chytrých elektroměrů?
 Má vůbec smysl kontrolovat stav fakturačního měření (elektroměru)?
 Je potřeba elektroměrový rozvaděč ke každému bytu v bytovém domě?
 Mohu uzamknout elektroměrový rozvaděč?
 Jaká byla zapojení pro ac/dc sítě?
 Jak správně provést úpravu elektroměrového rozvaděče 1f na 3f?
 Jaký elektroměr do rozvaděče pro měření spotřeby tepelného čerpadla?
 ELEKTROMĚR Conto D1 MID
 Co víte o odbočkách k elektroměrům?
 Aký elektromer použít do RACK skrine?
 Naměří tří jednofázové digitální elektroměry stejně jako jeden třífázový ?
 Je možné využít pulzní výstup S0 fakturačního elektroměru pro vlastní odečet?
 Musí mít RE okýnko pro odpočet?
 Měřil někdo přesnost "smart" elektroměrů při spínané zátěži?
 UniControls představí v rámci své expozice elektroměry pro mobilní měření spotřeby energie na železnici ELM102 a ELM201!
 Hledáte repasované, úředně ověřené elektroměry?
 Elektroměr pro stejnosměrné systémy
 Může mechanický elektroměr měřit i ve vodorovné poloze?
 Proč elektroměr signalizuje odběr i při vyjmutých pojiskách?
 Požadavky na elektrické rozvody (1.)
 Jak mohu ověřit správnost měření nepřímého 3f elektroměru?
 Jaký je správný postup při demontáži jednoho ze dvou fakturačních elektroměrů?
 Zjistěte provozní náklady pomocí počítadla s elektroměrem
 Jak vypočítat spotřebu, když elektroměr měřil pouze dvě fáze?
 Aké jednofázové elektromery zvoliť pre podružné meranie?
 Co znamená zvoneček na displeji elektroměru?
 Je možné, aby starý dobrý elektroměr načítal na oba tarify zároveň?
 Jaký vybrat 3F pomocný elektroměr?
 Jak se odečítaly údaje ze starých mechanických elektroměrů Křižík?
 Může pulzní odběr ovlivnit přesnost měření elektroměru?
 Jak přepočítat hodnoty elektroměru nepřímého měření?
 Hlídejme si náklady za elektřinu s elektroměry C11
 Hlavní domovní vedení a odbočky k elektroměrům
 #EH: Jak se v roce 1939 zemědělcům vysvětlovaly elektroměry
 Kde lze sehnat WiFi převodník na odečet elektroměru?
 Je možné zapojiť trojfázový elektromer s nepriamym meraním ako s priamym?
 Kdo je odpovědný za vývody pro elektroměr pod napětím?
 Jaký je princip digitálního elektroměru?
 Existuje modernější verze mincovního elektroměru např. na kartu?
 Jak zapojit podružné měření v hlavním rozvaděči?
 Inteligentní elektroměry Eco POWER METER řady KW2M
 Jde digitální třífázový elektroměr vynulovat?
 Jaká je min. vzdálenost elektroměrového rozvaděče od pozemní komunikace?
 Jaká jsou dostupná řešení bezdrátového podružného měření?
 Co znamená blikající symbol baterie u distribučního elektroměru 3F1T?
 Co znamená údaj 10 (100)A na elektroměru?
 Jak bude digitální elektroměr reagovat na nesouměrný jalový odběr ?
 Znáte toto uchycení elektroměru ke kříži?
 HMV: Rozdělení elektroměrů v roce 1946
 Je možné připojit dva elektroměry do jedné rozvodnice?
 Provedení elektroměrového rozvaděče
 #EH: Účel elektroměrů když to kdysi vše začalo ...
 Musí se (nově?) vysypávat stojící elektroměrové skříně Keramzitem?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jakým způsobem lze přemístit elektroměr?
 Není plombováním jistěče spínacích hodin znemožněna jeho funkce?
 Co mohu udělat proto abych rozdělil rozvaděč měření na dva?
 Jak postupovat při potřebě přemístění elektroměru?
 Mohu si sam automaticky odecitat elektromer rozvodnych zavodu ?
 Neznáte schéma připojení sazby elektroměru s časovým spínačem?
 Jak postupovat při rekonstrukci elektroměrového rozvaděče?
 Je někde k dostání 3 fázový elektroměr?
 Musí být HDS zaplombovaná a kdo je za to zodpovědný?
 Lze použít třífázový elektroměr na měření jedné fáze?
 Jak zkontrolovat elektroměr, jestli měří správně?
 Lze kombinovat analogový a digitální elektroměr?
 Je možné, že po připojení křemíkové svářečky elektroměr odečítá?
 Jak probíhá výměna el. hodin?
 Jak stanovit cenu odběru při poruše elektroměru?
 Jaký interval je pro ověřování elektroměrů?
 Jaký máte názor na možnost zprovoznění více elektroměrů pro dosažení superceny?
 Budou se mnou RZ komunikovat když nejsem vlastník přípojky?
 Proč se točí elektroměr i když není žádný odběr?
 Je nějaký předpis na umístění 3f el. měru uvnitř budovy?
 Je nutné při rekonstrukci přesouvat elektroměr na hranici pozemku?
 Je možná údajná chyba v zapojení elektroměru?
 Jak vyrobit elektroměrový rozvaděč jako stavební?
 Je možné že poškozená izolace kabelu způsobuje odběr proudu?
 Jaký vhodný elektroměr zakoupit pro chatu?
 Jaké podružné měření použít pro možnost fakturace?
 Musí být majitel objektu osobně přítomen při montáži elektroměru?
 Co znamenají údaje na elektroměru a jaký mají význam?
 Prý existuje v Přerově francouzský dodavatel energie, víte o tom někdo?
 Jak vypočítat rozdíly v součtech měření elektroměru?
 Je možné, že by mechanický elektroměr měřil až o 1/3 méně než digitální?
 Kolik stojí rozdělení spotřeby el.energie v rodinném domě?
 Dá se hodnota VA u meřiče spotřeby převést na W?
 Jak velkou desku potřebuji pro dvousazbový elektroměr s hl. jist. 3x20A?
 Na jakém principu funguje odpočtový elektroměr?
 Jak ověřit správný odečet elektroměru?
 Mohu mít elektroměrový rozvaděč uvnitř bytu?
 Jak zapojit podružný 3f elektroměr z 5ti kolíkové zástrčky?
 Je možné aby mechanický elektroměr odečítaly kWh?
 Instaluje ČEZ dvojtarifní elektroměry s integrovaným přijímačem HDO?
 Kde sehnat držáky elektroměru do panelákového rozvaděče?
 Kdo určuje umístění elektroměrů v bytovém domě?
 Opravdu musím přesunout elektroměr při rekonstrukci el. rozvodů v RD?
 Co přesně znamená tzv.monitor sítě na odběrném místě(ČEZ)??
 Jsou v Praze kladeny zvláštní požadavky na elektroměrový rozvaděč?
 Kdo instaluje odpočtové elektroměry?
 Je mozne, ze by bol elektromer vadny a tocil sa rychlejsie?
 Elektroměr chybně měřil v můj prospěch, musím elektřinu doplatit ?
 Pokud nemůže být elektroměr uvnitř domu jak vyřešit jeho výměnu?
 Jak zapojit dvojsazbový, podružný elektroměr?
 Co dělat, když máme přehozený elektroměr se sousedy?
 Jak na samostatné měření spotřeby v byt. domě pro účely komunikační antény?
 Jak postupovat při výměně starého elektroměrového rozvaděče?
 Nevzroste u digitálního elektroměru spotřeba?
 Musím zřídit novou přípojku pokud se chci spravedlivě dělit o energii?
 Opravdu musím presunúť elektromer na dostupné miesto?
 Jak velká je vlastní spotřeba elektroměru?
 Musí mít každá bytová jednotka vlastní elektroměr?
 K čemu slouží v rozvaděči tento přístroj?
 Máte zkušenost s tím, že by nový elektroměr počítal víc, než je skutečný odběr?
 Setkali jste se někdo s chybnými údaji na displeji elektroměru EL 304?
 Kolik by stálo zřízení dalšího elektroměru?
 Víte co dokáže energetik všechno zaplombovat?
 Proč elektroměr stále načítá spotřebu i při vypnutém jističi?
 Kde se vypíná přívodní vedení při výměně elektroměru?
 Kdo zopovídá za plombování elektroměrů a rozvodnic?
 Jak přemístit elektroměr do plotu?
 Mohu připojit na elektroměr dva vodiče CYKY 4Bx10?
 Preco musi byt v elektromerovom rozvadzaci istic a nie poistka?
 Je nutná rekonstrukce pro získání elektroměru?
 Co udělat po přepisu elektroměru?
 Jak udělat podružné měření ve společném prostoru SVJ pronajatém členovi?
 Ako reklamovat chybne mechanicke pretocenie ciselnika elektromera?
 Je k přemístění elektroměru PRE nutný projekt?
 Víte někdo o případu uznané reklamace elektroměru?
 Kdo nese právní odpovědnost za bezchybné měření elměru v majetku distributora?
 Kam v paneláku umístit elektroměr, když není v rozváděči místo?
 Kdo muze prepojit elektromer?
 Jak přidat další dva fakturační elektroměry v rodinném domě?
 Jaký celkový příkon (odběr) snese elektroměr 50, 80, 100A ?
 Jak mohu prověřit správné měření elektroměru?
 Patří podružné hodiny před nebo za proudový chránič?
 Je možné stáčení elektroměru?
 Jaký elektroměr si vybrat pro vlastní odpočet ?
 Je možná porucha po vyhoření hlavního jističe?
 Je možné umístit elektroměr a jistič jen na rozvodnou desku, bez dvířek?
 Existuje uzamykatelný venkovní elektroměrový rozvaděč s okýnkem?
 Lze přemístit elektroměr v panelovém domě?
 Lze u ČEZ žádat o podružné odběrné místo?
 Mohu osadit jednosazbový elektroměr do skříně pro dvousazbový?
 Je pravda, že pro ČEZ musí mít každý elektroměr v bytovce vlastní rozvaděč?
 Má vliv špatný sled fází na spravnou funkci elektroměru?
 Budu muset při změně sazby přesunout elektroměr na hranici pozemku?
 Je k elektroměru ZPA od E.ONu dostupný manuál pro spotřebitele?
 Může výměna elektroměru ovlivnit funkci spínání bojleru?
 Vypadá okolí vašeho elektroměru také stylově jako u Jakuba Hláska?
 Jak řešit nevyhovující velikost rozvodnice pro 3f elektroměr?
 Může pronajímatel příkonu bytu omezit neplatiči velikost jističe?
 Musí být při opravě elektroinstalace v BD přemístěn elektroměr na chodbu?
 Musí mít RE okýnko pro odpočet?
 Proč elektroměr signalizuje odběr i při vyjmutých pojiskách?
 Jaký je správný postup při demontáži jednoho ze dvou fakturačních elektroměrů?
 Co vyjadruje cervene blikajici dioda na elektromeru?
 Jak se odečítaly údaje ze starých mechanických elektroměrů Křižík?
 Kdo je odpovědný za vývody pro elektroměr pod napětím?
 Může být podružný elektroměr vedle hlavního elektroměru?
 Jak postupovat při svévolném odpojení HDO cizím elektromontérem?
 Čím ošetřit povrch elměrového rozvaděče před zčernáním?
 Je v dílně paneláku nutná elektrorevize pro elektroměr?

Aktuální slova (2)

Aktuální slova KUTIL (1)Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.069 sekund, 24 dotazů.