Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak připojit zásuvky pro použití na zahradě?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak připojit zásuvky pro použití na zahradě?  (Přečteno 33006 krát)
ggggggggggggggggggg
« kdy: 27.05.2006, 14:17 »

Otec používá různé zahradní elektrické spotřebiče a má je připojené prodlužovacím kabelem na 400V/3x16A zásuvku ve sklepě domku.
Všechny spotřebiče jsou ve skutečnosti jednofázové - ten prodlužovací kabel si samozřejmě vyrobil sám tím, že dal 400V koncovku na běžnou prodlužovačku.
Elektroinstala ce je z 50.let, takže TN-C a hliník.

Mým cílem je zvýšit bezpečnost toho obvodu.
Chci v místě současné zásuvky dát krabici a prodloužit třífázové vedení ven ze sklepa do místnosti u východu na zahradu.
Tam chci dát už normální 230V zásuvky - na každou fázi jednu.
Chci tam přidat také proudový chánič a není mi jasné, zda pro toto zapojení použít trojfázový chránič, nebo tři jednofázové (což je podstatně dražší).
Taky nevím, zda ten chránič umístit raději do sklepa v místě ukončení starého 4žilového vedení a pokračovat dál 5žilovým kabelem, nebo raději až k zásuvkám, kde přecijen není tak vlhké prostředí (narozdíl od sklepa - i když ta vlhkost není nijak zásadní, je to oproti bytu rozdíl).

Nikde jsem nenašel popis, jak ten třífázový chránič vlastně funguje - což mě taky zajímá už ze zvědavosti, bez ohledu na to, zda mě otec vůbec nechá na jeho domek sahat ;-)
Vysvětlí prosím někdo?
Ještě bych dodal, že ten obvod má 3 keramické pojistky po 16A v rozvodné skříni umístěné ve sklepě a je veden ve sklepě 4žilovým kabelem na omítce v délce cca 4 metry.
Prodloužení by bylo asi o 8 metrů, takže bych použil kabel CYKY 4x25 nebo 5x25 (podle toho, kde by byl chránič - jestli se tedy dá 4x25 vůbec ještě normálně koupit).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #1 kdy: 27.05.2006, 20:15 »

Nejšikovnější se mi zdá instalovat na nějaké místo odkud se připojuje ona zhradní technka ( třeba ona Vámi zmiňovaná místnost u východu na zahradu) menší zásuvkovou skříň, která bude obsahovat jeden centrální 3.f. proudový chránič 0,03A, jeden jistič 3/B/16A na 5.p.400V/16A zásuvku a jeden až tři jističe 1/B/16A na jednu až tři zás. 230v/16. Takováto zásuvková skříň s již integrovanými zásuvkami a plně vybavená jističi a chráničem se dá snadno zakoupit v každém elektro velkoobchodě jako hotový výrobek se štítkem a všemi potřebnými zkouškami a papíry. Cenově vás vyjde v podstatě stejně jako kdybyste si jí vyráběl. Tuto skříň bych napojil kabelem na původní kabel? nebo na jiný vhodný obvod ve stávajícím rozvaděči domku. V případě vedení z rozvaděče domku bych použil kabel CYKY 5Cx4. V pžípadě napojování na starý kabel by postačilo prodloužení obvodu CYKY 4Bx4 (ale záleží na předcházejícím průřezu),  spoj provést v krabici "GO se svorkovnicí" nebo ACIDUR, nebo podobné, každopádně se svorkovnicí a v krytí IP 43.


Princip fungování proudových chráničů se zde již mnohokráte probíral, pročtěte staré diskuse a články. 

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno


« Odpověď #2 kdy: 28.05.2006, 03:06 »

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) za vynikající radu.

Ještě jsem našel v jiné diskuzi tady někde vedle, že při rozdělení 3f na 3 obvody hrozí nebezpečí přetížení společného PEN v té původní 3f sekci při případném posunu fáze způsobeném nějakým spotřebičem. Nevím, jestli nějaký venkovní spotřebič (čerpadlo, sekačka, pila, ventilace/klimatizace) může tohle způsobovat, ale kdyby náhodou, tak v tom případě by asi bylo bezpečnější vyvést z toho stávajícího obvodu jen jedinou fázi, dát tam 1f chránič a za ním rozbočit do několika zásuvek. Sice tím snížím maximální možné zatížení, ale snad příkon 16A stejně ty spotřebiče nemají ani dohromady. ??

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Janča
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline« Odpověď #3 kdy: 28.05.2006, 11:41 »

Rozdělením třífázového obvodu na tři jednofázové naopak odlehčíte zatížení ve vašem případě vodiče PEN. Vodičem PEN (respektive N) ve třífázové soustavě teče vektorový součet proudů v jednotlivých fázích, tz. že nejvíc je zatížený v případě, kdy je zatížená jen jedna fáze (např. proudem až 16 A) a není zatížený vůbec, pokud jsou zatíženy všechny fáze stejným proudem (např. proudem až 16 A).
Problém je pouze v případech nesinusového odběru. Tam může být odběr ve vodiči PEN (N) větší než fázový proud. Například při výskytu proudu třetí harmonické se proudy ve vodiči PEN (N)sčítají, ale myslím, že spotřebiče s takovým odběrem na Vaší zahrádce nepoužíváte, takže buďte klidný, nejlepším řešením je skutečně koupě zásuvkové skříně s chráničem.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #4 kdy: 28.05.2006, 12:05 »

TO: A.K. > netrapte se tím přetížením jedné fáze.        
  • 1. 90% diskusí zde je určena elektrotechnik ům, kteří umí diskutovaná témata správně "číst" a hodnotit s ohledem na své komplexní elektrotechnic ké znalosti.

  •    
  • 2. stále mějte na paměti, že jsou to jenom diskuse, jediný správný výklad najdete pouze v platných normách a předpisech, nicméně k jejich úplnému pochopení a hlavně uvedení do praxe potřebujete ten "širší elektrotechnic ký základ",  který většina laiků prostě nemá.


Přijměte proto mojí "instatntní" radu pro laika jako fakt a dále to nezkoumejte, nebo jí nepřijímejte, je to jenom Vaše rozhodnutí. Za navrženým řešením si plně stojím, sám to takhle mám na chalupě udělané.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline
« Odpověď #5 kdy: 28.05.2006, 13:12 »

Kupte hotový výrobek, dbejte návodu a případně pozvěte elektrotechnik a pro případnou konzultaci nebo zapojení.  Pouze kvalifikovaný odborník může provést bezpečné zapojení. Dbejte hlavně na svoji bezpečnost a na své bezpečnosti NEŠETŘETE!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

« Odpověď #6 kdy: 30.05.2006, 13:19 »

Díky ještě jednou za cenné rady.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

« Odpověď #7 kdy: 13.06.2006, 17:05 »

Realizoval jsem to nakonec takto: V místě ukončení původního obvodu zásuvkou jsem dal krabici, odkud jsem pokračoval kabelem 5Cx4. V té krabici je i rozdělení PEN na PE a N. Nevím, jestli by se to tam mělo přizemnit - je to ve sklepě a šlo by to spojit třeba se starou bývalou vodovodní trubkou, která vede kamsi do studni. Po 9 metrech je ve stěně zasekaná rozvodnice, je to uvnitř objektu. V ní je nejprve 4pólový chránič 25A 0.03A a za ním tři jističe B16. Z každé fáze pokračuje vedení 3vodičové a na každém je jedna zásuvka - zásuvky jsou zkontrolovány a fungují. Jen nevím, jestli dodělat to přizemnění v místě rozdělení PEN v sklepě. Taky mě ještě překvapilo, že původní pojistky mají šedé věnečky na 15A a jsou tam nastrkané šedé pojistky na 16A. Doufám, že ten 1A rozdíl není závadou.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #8 kdy: 13.06.2006, 22:48 »

Pokud máte dobré uzemění na samém napájecím přívodu do domu a dále dobré všechny spoje, v dělicí krabici bych již uzemění nedělal.


P.S. vedle těch 3 jističů bych přidal ještě jeden 3/B/10A a vyvedl přívod pro to kalové čerpadlo (a máš to zadara!  říká Béda Trávníček) Teda pokud jste stejnej A.K.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno


« Odpověď #9 kdy: 17.06.2006, 00:54 »

Pointa celé akce je ta, že stávající vodní čerpadlo na studni nyní nefunguje - nový chránič totiž funguje a neustále vybavuje. Motor špatně těsní - poprvé chránič vybaví tak 5 minut po zapnutí, pak než to vyschne už to nejde vůbec zapnout. :hm: Otec odmítá akceptovat poruchu čerpadla a zapojuje si ho nyní na prodlužovačku z obýváku. Super!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
rostislav šašvata
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #10 kdy: 17.06.2006, 23:55 »

Pane A.K.říká vám něco výraz "selektivita"?Při vašem popisu řešení uvádíte-původní pojistky 16A na ně navazují jističe 1/16A/B.Toto je naprosto nevhodné řešení,navíc neuvádíte jaký je průřez vodiče stávajícího do místa rozdělení TNC-TNS.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

« Odpověď #11 kdy: 19.06.2006, 21:11 »

Toto je pro mě už čistě teoretická debata.

Netuším, jakou vypínací charakteristik u mají běžné pojistkové vložky, ale je to tu celé řešeno 3x jednofázovým jištěním, takže jediný "problém" může nastat v tom, že v případě poruchy se vyhodí pojistka ve sklepě místo jističe na chodbě. Staré vedení odpovídá tomu jištění 16A.

Pokud jde o kabely, spíš mě zajímá, jaké průřezy tam mají správně být. Někdo mi tu radil přívod 5x4mm2, tak jsem o tom nediskutoval, ale zajímalo by mě to. Podle tabulky, kterou mám a která se odkazuje na normu, by konkrétně při vedení měděným kabelem CYKY měl stačit za elektroměrem průřez 1.5mm2 pro jedno i třífázové zásuvky 16A (zatímco vodiče v trubce musí být 2.5mm2). Tak na kolik je tedy teoreticky dimenzované to vedení kabelem o průřezu vodičů 4mm2?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #12 kdy: 19.06.2006, 22:03 »

Pane A.K. ,  na úplném počátku jsem vám i já přispěl radou, v bláhové představě, že řešíte jeden dílčí problém se zásuvkami na zahradu, a poradil řešení nekomplikované a schůdné i pro laika. Jak tak sleduji Vaše další dotazy a vývoj situace, stejně jste si to udělal po svém a pouštíte se do dalších věcí, aniž byste věděl co pořádně činíte. Selektivita je pro vás "čistě teoretická úvaha" ,  zjistit sled fází značný problém.


váš případ mi poskytl mnoho k osobnímu zmyšlení. Jak se vyvíjí Vaše elektrokutění, se i vyvíjí můj osobní názor na to jestli radit laikům. A došel jsem k názoru, že je to úplně jedno! I sebelepší odborná rada se míjí účinkem u lidí, kterým chybí základní znalosti, praxe, řemeslná zručnost a "odborná hrdost, že pod určitou úroveň prostě nelze jít".


Změnil jsem svůj dosavadní názor. Čas který jsem dosud trávil raděním laikům budu nadále věnovat péči o své zákazníky, aby si nemuseli kutit elektriku sami.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Musí být fáze stále ještě vlevo?
 Je veliký problém, že v jednom případě mám na jeden jistič 12 zásuvek?
 Prý zásuvka NESMÍ být umístěna za spotřebičem?
 Jak správně zapojit 5.pólovou na 4. pólovou zásuvku?
 Jak nejvýhodněji a nejbezpečněji zapojit zásuvky?
 Je stanovena minimální výška zásuvky nad kuchyňskou linkou?
 Kolik zásuvek je možno napojit na jistič 10A?
 Jak vysoko se umisťují v RD zásuvky a vypínače?
 Jak zapojit zásuvky za sebe?
 Může být v jiném kraji jinak zapojená třífázová zásuvka?
 Jak zapojit zásuvku a zástrčku pro 400V (380V)?
 Jak zapojit zasuvku v dome se starym rozvodem?
 Jak spojim dvojkolík se zástrckou se tremi koliky?
 Jak zapojit prodlužovací přívod 400V 5 vodičů na 4?
 Jak zapojit zásuvku dvěma vodiči?
 Jak zapojit 1Fázovou zásuvku z 3fázové?
 Jak připojit kabel CY 6mm na zásuvky v koupelně?
 Pokud musí mít antoníček pětipólovou zásuvku, musí být pátý kolík uzemněn?
 Mohu na 3 fázový obvod 400V pro sporák zapojit 1f zásuvky 230V?
 Mohu přidat další zásuvku do stávajícího rozvodu?
 Lze dvoužilový okruh doplnit dodatečně jednou žílou na třížilový?
 Jak připojím do 5 kolíkové zásuvky spotřebiče s 4 kolíkovou vidlicí?
 Kolik zásuvek 32A (400V) může být na jednom jističi?
 Jak připojit staré 4 kolíkové 3f zásuvky na proudový chránič?
 Jak ovládat zásuvku bez nějakých stavebních úprav?
 Jak zapojit zásuvku 400V z rozvaděče ?
 Jak byste mi poradili rozfázovat zásuvky na elektrospotřebiče?
 Jak mám zapojit zářivku, na které je i dvojzásuvka?
 Jak bezpečně zapojit světla a zásuvky ve sklepě?
 Je moje zásuvka alespoň trochu solidně zapojená?
 Jak zapojit krabici pro vývod do zahrady?
 Jak připojit přívodní kabel k 5.pólové zásuvce, když v rozvaděči mám 4 vodiče?
 Jak zapojit vodiče u zásuvky, která má u fáze jen jeden šroub?
 Jak zapojit 230V z 400V?
 Je v CR fazovy vodic v zasuvce je vlevo?
 Jak mám správně zapojit prodlužovačku 230V?
 Jak zapojit prodloužení 400V z pěti na čtyři vodiče?
 Mohu připojit připojit zásuvky na světelný okruh osvětleného sportoviště?
 Je možno připojit další zásuvku přes flexo šnůru ?
 Kolik mohu napojit dvojitych zasuvek do zasuvkoveho okruhu?
 Mohu připojit jednu zásuvku z třífázového obvodu?
 Jak rozdělit všechny okruhy elektroinstalace mezi 3 fáze?
 Jaké máte zkušenosti se zapojováním nulování do bezšroubových zásuvek?
 Jak napojit další zásuvku mědí na rozvod v hliníku 2,5mm
 Mohu u zapojení prodlužovacího kabelu s redukcí z 5/4 kolík nezapojit modrý?
 Jaká napětí naměřím mezi kolíky v zásuvkách?
 Jaký materiál použít pro montáž vícenasobných zásuvek?
 Je bezpečné přepojení vidlice 400V/4 pol na 400V 5/5pol?
 Jak napojím nový třívodičový rozvod na starý dvouvodičový?
 Mohu vypínat vypínačem najednou všechny zásuvky počítačového pracoviště?
 Jak propojit více zásuvek od počítačů v rozvaděči?
 Dovoľuje norma zapojenie 1- fáz. zásuvky v sieti TNC tromi vodičmi?
 Ako zapojiť starú zástrčku 400V (380V) CZ3243?
 Jak zrealizovat přívod pro venkovní zás. 230V/16A?
 Jak připojit novou zás. 400V 5P do starého rozvaděče v soustavě TN-C ?
 Jakým způsobem mohu propojit 3F zásuvku 32A-6h s klasickou 1F zásuvkou na 230V?
 Existuje neaky sposob urobenia 3 fazovej zasuvky z jednej fazy ?
 Jak je to barvami žil a s třífázovým napětím?
 Jaký použít průřez kabelu pro jednu zásuvku připojenou ze světelného okruhu?
 Jak mám zapojit zásuvku, když mám napětí na L i N vodiči?
 Ako zapojim vodice veducich do zasuvky s tmavo a svetlozelenymi barvami?
 Mohou být zapojené 3f zásuvky o různého jm. proudu na jeden jistič?
 Je akceptovateľné napájanie zásuvky z dvoch strán dvojžilovým káblom ?
 Kolikatižilovým kabelem se zapojuje třífázová zásuvka?
 Je průřez vodičů 1,5mm2 pro zásuvky v pořádku?
 Jak připojit další třetí kabel či vodič na stávající průběžnou zásuvku?
 Mohou se na zásuvkové obvody použít Wagosvorky?
 Mohou být zásuvky pro PC taženy kabelem CYKY 3Cx1,5 a jištěny jističem B13A?
 Lze přepojit laboratorní mlýn z pětikolíkové na čtyřkolíkovou vidlici?
 Mohu na zásuvku v TN-C nasmyčkovat novou v TN-S ?
 Je možné namiesto jednoduchej zásuvky zapojiť dvojitú?
 Záleží na zapojení zdířek v zásuvce pro 230V?
 Mohu ponechat takto zapojené zásuvky?
 Mohou být dva zásuvkové obvody (8 a 6 zásuvek) jištěny společným 16A jističem?
 Není lepší o dvouvodičového rozvodu odpojit kolík zásuvek před fíčkem?
 Je nastavení kabelu drátem při výměně zásuvky v pořádku?
 Je průřez vodiče 2,5 mm dostačující pro zásuvkový obvod v RD?
 Mohu zapojit zasuvky 230V z jiného obvodu 400V se stejnou hodnotou jističe 16A?
 Mohu připojit zásuvku z průběžné krabice nižším průřezem?
 Jak lze vytvořit redukci z 400V na 230V?
 Je mozne zapojenie zasuviek iba v serii?
 Je pravda, že dle nové normy lze na zásuvku zapojit fázový vodič vpravo i vlevo?
 Lze dodatečně přizemnit zásuvkový obvod?
 Jaké je správné zapojení zásuvek ve vícerámečkovém Tangu?
 Je mozne namiesto dvojitej zasuvky zapojit jednoduchu (s mensim poctom srobkov)?
 Odpojujete ze zásuvky spotřebiče při odchodu z domu?
 Lze připojit ze zásuvky na 400V další zásuvky?
 Lze zásuvku spínat kolébkovým spínačem?
 Musí být zásuvka 32A/400V v novostavbě přes proud. chránič?
 Jak připojit zasuvky a světla na 3f sít?
 Lze ze zásuvky 400V 4p dostat 3x230V pro 230V zásuvky?
 Můžete mi vysvětlit kde je na švýcarské zásuvce fáze?
 Jak prodloužit zásuvku ve starém hliníkovém rozvodu?
 Je nezapojený ochranný kolik v 3F zástrčke ohrozenie bezpečnosti?
 Jak správně připojit jednoúčelové zařízení - nabíječku pro elektromobil?
 Mohu použít N vodič z 1f zásuvky pro 3f+N+PE?
 Jsou v rozbočovací krabici dvě svorky (čokolády) na závadu?
 Lze napojit zásuvku ze světelné krabice?
 Lze zapojit novou zásuvku v síti TN-C?
 Mohu pro 2 zásuvkové obvody, každý z jiné fáze, použít sdružené vedení?
 Jak zapojit TV s třídrátovou zásuvkou do dvoudrátu?
 Mohou se nové zásuvky 230V napojit na kabel po zrušených akum. kamnech?
 Lze takto zapojit novou zásuvku do stávajícího okruhu?
 Mohu nainstalovat zásuvkovou skříň na pilíř?
 Proč nesmím zapojit ze zásuvky TNC druhou jako TNS?
 Kolik chyb najdete na této sbastlené zásuvce?
 Mám odpojt nebo propojit ochranný kolík s pracovní nulou u 2-žilových rozvodů?
 Jak zapojit běžnou zásuvku pod omítku?
 Da sa dvojvypinac 6/2 (asi 6+6 ci 5B) zapojit ako 5A?
 Jak v paneláku bezpečně odpojit a odstranit zásuvku?
 Jak zapojit zásuvku se dvěma černými a dvěma zelenožlutými vodiči?
 Je možný odběr jedné fáze ze třífázové zásuvky chráněné proudovým jističem ?
 Jak zapojit poslední zásuvku?
 Lze ze schodišťového vypínače vytvořit zásuvku?
 Mohu mít (rozfázované) zásuvkové pole připojené 3f/16A/5p vidlicí?
 Co může způsobit obráceně zapojené pracovní vodiče v zásuvce?
 Lze zapojit zásuvky bez preruseni vodicu?
 Lze takto zapojit zásuvky na 400V, aniž by "vypadával" proudový chránič?
 Záleží na barvách při zapojování zásuvky, pokud dodržuji klasický postup ?
 Lze v síti TNS zapojit zásuvku 400V ale pouze se 4 kolíky?
 Mohu přidat do obvodu další zásuvku a předřadit jí jistič 2A?
 Ako je mozne, ze toto zapojenie zasuvky funguje?
 Lze kombinovat venkovní zásuvky 400V a 230V?
 Mám v pořádku zapojení zásuvky v síti TN-C (hliník/měď)?
 Jak se správně zapojuje zásuvka ve starém dvouvodičovém rozvodu?
 Musi byt pripojen ochranny vodic v zásuvce vždy?
 Proč se v síti TN-C vodič PEN připojuje prvně na kolík a pak zdířku?
 Jak správně zapojit novou zásuvku?
 Může špatné zapojení zásuvky 230V poškodit jiné?
 Mohu jedním přívodem propojit tři zásuvky?
 Je hnědý vodič na ochranném kontaktu příčinou nefunkční lampy?
 Lze připojit k obyčejné 3f zásuvce zásuvku kombinovanou?
 Je rozbočení PEN vodiče wagosvorkou v zapojení zásuvky v pořádku?
 Mám správně zapojenou zásuvku?
 Je možné připojit pevné zásuvky ve stolu pohyblivou šňůrou do zásuvky?
 Ktore normy riesa pripojenie dvoj-zasuviek z roznych faz?
 Jak zapojit z přístroje zásuvky další dva odchozí kabely?
 Je možné v stí TN-C přidat novou zásuvku na zahradě pomocí jističochrániče?
 Je běžná změna průřezu (na menší) v zásuvkovém okruhu?
 Musí zásuvka spínat fázi nebo je jedno co?
 -------
 Je v pořádku v instalaci TN-S propojení kontaktu zásuvky PE a N?
 Jak s jistotou určit mezi ostatními vodiči, vodič ochranný?
 Odkial brat PEN pre nasledujucu zasuvku v TNC?
 Jak zapojit ochranný kolík zásuvky napájené solárním napájením?
 Lze na zásuvkový obvod veden 1,5 cu vodiči, připojit další zásuvku?
 Proč se u nulování propojoval PEN nepřerušeně pod více kontaktů?
 Jak velké je riziko úrazu pokud spínací zásuvka odpojuje N vodič?
 Kdy je u venkovní zásuvky potřeba uzemnění?
 Musí se zahradní zásuvkový sloupek uzemnit?
 Mohu napájet svářečku zásuvkovou redukcí 400V/230V?
 Lze do bezšroubových svorek zásuvky připojil rozdílné průřezy vodičů?
 Je správné propojení 3f zásuvek smyčkou?
 Lze zapojit výsuvný blok zásuvek Solight napevno do instalační krabice?
 Dokáže elektrikář udělat z 3F 400V zásuvky na 230V?
 Jak vyměnit zásuvku ve starém domě když tomu ale vůbec nerozumím?
 Je nutné propojit vodičem PE zásuvky v koupelně, pokud není kam?
 Nezopakujeme si zapojení zásuvek v síti TN-C a TN-C-S?
 Je propojení více zásuvek pomocí Wago špatně?
 Je v pořádku zapojení min. 8 zásuvek pomocí CYKY 3x1,5 s jističem 16A?
 Jsou nějaká pravidla pro propojování ochranných vodičů v jednotlivých okruzích?
 Jak zapojit bezšroubové zásuvky Swing?
 K čemu slouží u svorky zásuvek opěry vedle hlavy šroubu?
 Má smysl vypínat přívod indukční desky a zásuvky?
 Jak zapojit redukci z 400V TN-C na zásuvku 230V TN-S ?
 Jak propojit venkovní zásuvky pro povrchovou montáž?
 Lze připojit různé jističové okruhy jedním kabelem?
 Jak zapojit stroj na omítky do staré, oválné 380V zásuvky?
 Jak zaslepit dvoufázovou dvojzásuvku?
 Lze připojit zásuvku pro router na světelný obvod?
 Jak udělat novou 3 fázovou zásuvku?
 Jak se správě osadí zásuvky do lamina na zdi v kuchyni?
 Je možné zapojení zásuvek přes WAGO svorky z důvodu krátkých vodičů?
 Je zásuvka v koupelně zapojená po staru dvěma vodiči bezpečná?
 Jak připojit zásuvku ke staré sítí TN-C?
 Je možné vložit do zásuvkového okruhu další zásuvku?
 Za jakých okolností je možné připojit do starého obvodu novou zásuvku?
 Jak vyřešit problém s fází na všech kontaktech zásuvky?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 23 dotazů.