Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!

+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Montáže, instalace které mohou provádět neodborníci
| | |-+  Jak nejvýhodněji a nejbezpečněji zapojit zásuvky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Jak nejvýhodněji a nejbezpečněji zapojit zásuvky?  (Přečteno 81431 krát)
Josef Šustek
Neverifikovaný uživatel @1

« kdy: 24.07.2005, 11:30 »

Udělal jsem v podkroví dřevěného finského domku dva pokoje, které budou mít 6 zásuvek.

Jak je nejvýhodněji a nejbezpečněji zapojit.

- Z jednoho společného místa každou zásuvku zvlášť
- Zapojit je všechny bez přerušení jedním kabelem
- Ke každé zásuvce odbočit z krabice
- Zapojit je za sebou s přerušením kabelu a pokračováním z druhých šroubků na zásuvce
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Libor Cr.

« Odpověď #1 kdy: 24.07.2005, 13:41 »

Určitě zásuvky provést smyčkováním, čím méně spojů tím lépe, takže varianta 2). nebo 4).
   Kabel pokud je v hořlavém materiálu musí být kulatý CYKY 3x2,5, taktéž krabičky musí být určeny do hořlavého materiálu, jistič pro zás. okruh max. 16A, při poštu 6. zásuvek v pokoji musíte udělat každý pokoj na samostatně jištěný okruh ( max. 10 zásuvek na jistič ), spotřebiče 2000W a více musí mít samostatně jištěnou zasuvku.
   Varianta 2). smyčkování zásuvek bez přerušení vodičů se nedělá z důvodu velké naročnosti na přesnou délku vodičů v krabičce a času, prodražilo by se to, ale sám mám v plánu až si budu dělat el. instalaci pro sebe, že bych si stím vyhrál a udělal to jedním kabelem bez přerušení.
   Dodám, že el. instalaci smí provádět jen elektrikář s potřebnou kvalifikací!!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #2 kdy: 24.07.2005, 16:28 »

V podstatě je možné cokoliv z toho, co jste jmenoval. Obvykle se ovšem provádí smyčkování, z jedné zásuvky do druhé. Určitě je to nejjednoduší a pro běžné použití dostatečné.

Roman Šulc

« Odpověď #3 kdy: 25.07.2005, 22:01 »

Doporučil bych vám a určitě i pan Hasala do zásuvek v podkroví osadit chránič. Myslím si, že zapojení zásuvek při použití správných vodičů zvládnete i sám (když to zvládnul kluk ve 12 letech a ukázal jsem mu to jen jednou). V ČSN 33 2000-1 čl.134.1.1 je napsáno: Pro zřizování elektrických rozvodů a zařízení musí být použito vhodých materiálů a práce musí být provedena řemeslně (dobré řemeslné úrovně)pracovníky s odpovídající kvalifikací. Když to dnes zvládnou i přistěhovalci, tak to zvládnete taky. A když ne, tak se pojistěte proti požáru.

Josef Šustek

« Odpověď #4 kdy: 28.07.2005, 05:15 »

První tři odpovědi řekly vše co jsem potřeboval. Dík. 

Libor Cr.

« Odpověď #5 kdy: 28.07.2005, 22:37 »

.
Koukám, že se zde nasadila tvrdá oprava a mažou se příspěvky, dodám alespoň, že se mi vubec nelíbí znevažování řemesla panem Šulcem, ve stylu když dohoto fušují přistěhovalci ( jejich výsledná práce je z 90% opravdu hrozná ), že to dokaže tím pádem každý. Každé řemeslo má jiná specifika a každý poctivý řemeslník se zlepšuje a vzdělává celý život, a u elektro oboru to platí dvojnásob. A hláška, že to dokáže každý se může potom vstahovat na vše a budeme tady mít fušery plynaře, lékaře atd. Na co jsme potom chodili do škol když se do toho stejně vrtá každý amatér.

Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*

Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.

« Odpověď #6 kdy: 29.07.2005, 16:49 »

To Libor Cr.

Prosím vyjadřujte se normálně, nepleťte si cenzuru a moderování. My jsme zodpovědní za to, co se zde píše. Tak se nepodivujte nad tím, že jsme část, která se netýkala předmětu diskuze odstranili.

Roman Šulc

« Odpověď #7 kdy: 30.07.2005, 21:40 »

Ale ti fušeři tu jsou, s tím už se musíte smířit.
Neznevažuji řemeslo,mluvím jen o tom jaká je realita,každý se snaží pomoci si jak se dá i ti přistěhovalci. V dnešní době se musí vzdělávat každý ať je to elektrikář ,zedník, doktor ale i ten přistěhovalec. Nevím kolik je vaše hodinová taxa pane Libore Cr. ale pozvěte si třeba servis na PC a budete se divit(Pokud ovšem nemáte někoho známého nebo si nepomůžete sám).

Libor Cr.

« Odpověď #8 kdy: 30.07.2005, 23:51 »

.
To Roman Šulc. Ano vím kolik je hodinová sazba za PC servis, mám v tomto oboru známého a na PC si jsem schopet běžné věci udělat sám ( výměnu některých komponet, instalaci systému, odvirování, drobné zásahy do biosu atd. ), je mi k breku ( no spíš k smíchu ) když vidím s jakými prkotinami chodí na servis PC a vypláznou za to 400-500kč na hodinu. Např. u obkladačů i zedníků, kteří si za hodinu říkají daleko více než drtivá většina kvalifikovanýc h elektrikářů ( u nás ve firmě je hodinová taxa 150-250kč, spíše u té dolní hranice ) a to ještě většina lidí bude říkat, že to je moc a přitom v případě víše uvedených řemesel se nad cenou nepozastaví a zaplatí ( tak tohle mě dost mrzí, že nás lidé považují za podřadnější řemeslo než zedníky, obkladače atd. ). Když to rozvedu tak např. lépe placený obkladač, nebo zedník nemá skoro žádné vedlejší náklady na hromady nářadí a pomůcek které má kvalitně vybavený elektrikář a to včetně takových drahých věcí jako měřáky, bourací kladiva atd. které se musí z něčeho zaplatit, dále různé školení a povinné zkoušky které se musí taky zaplatit, celoživotní vzdělávání je naší profesní poviností ( můj názor je, že by jsme si zasloužili hodinové taxi na ůrovni automechaniků ). Můj názor  na tento stav je, že se elektrikařina do této pozice dostala díky fušerům, fůšerským elektrikářům a lidem kteří elektrikařinu odsoudili na strašně jednoduché řemeslo ( např. hláškami když to dokáže přistěhovalec, je to jednoduché, jen tři dráty, atd.), které dokáže udělat každý sám, tak proč by si volali odborníka. Já považuji fůšování do elektrikařiny za obdobu toho, že bych si šel u auta seřizovat brzdy, zapojit plynový kotel a podobně. No tak jsem si zastěžoval, ale stejně sem si nepomohl Úsměv.

Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*

Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.

« Odpověď #9 kdy: 31.07.2005, 00:15 »

Myslím, že Vámi popisovanou situaci všichni dobře známe. Ale tím, že fušerovi neporadíte jej od jeho záměru patrně neodradíte. Všiml jsem si jednoho zedníka jak vysvětloval zákazníkovi jak si to vyzdí sám. A že je to easy, že to zvládne a nakonec to okořenil poznámkami aby nezkazil to a to a.... Ve finále se zákazník zhrozil, sám konstatoval, že na to nemá a objednal si to celý na klíč.

-

A tajemství? Žádné, uvedený zedník byl kromě jiného velmi dobrý obchodník, který to uměl správně podat. A mezi elektrikáři to vidím také. Znám revizního technika, který je tak nabušený, že dokonce zpaměti odříká potřebné ČSN včetně návazností a změn. Bohužel jako OSVČ by se neuživil, protože neumí nabídnout k prodeji ani své ojeté auto. Na druhou stranu jsou jiní, kteří znají třeba jedinou normu ale obchodně jsou velmi zdatní a dokáží to prodat!

-

Tak, a na koho se zlobit? Na svou neschopnost? Nebo na schopnost druhých?

Stanislav Pavézka

« Odpověď #10 kdy: 31.07.2005, 11:01 »

Souhlasím s názory p.Libora Cr a chtěl bych ještě dodát,že ti kteří na těchto stránkach odpovídájí na dotazy různých kutilů, elektrotechnik ů nevykonávající ch řemeslo apod.dělájí nám všem službu vskutku medvědí.Potom se nemusíme divit,že elektroinstala ce si každý ,kdo se cítí alespoň trochu zručný provádí sám,že ceny elektro prací jsou mnohdy na úrovni pomocných prací.Na  jedné straně se vytváří ze strany státu a státem pověřených organizací stále vyšší tlak na  přezkušování, kvalifikaci,vydáváním množstvím norem,zákonů a nařízení, jež mají za úkol především jedno znemožnit podníkání OSVČ v oboru a to především z finančních důvodů.Na druhé straně zde provozuje svoji činnost mnoho spol. s.r.o.,předmět podníkání mají jen dle 105 Živnostenského zákona,v tom lepším případě, v tom opačném je předmět zcela mimo obor a přesto se  zabývají montážemi vyhrazených  el.zařízení, projektováním apod. a vždy se někdo  najde,kdo napiše výchozí RZ,dá razítko apod..Zaměstná vají elektromontéry bez jakéhokoliv odborného vedení,přezkušování a tlaku na rozšiřování jejich odborné způsobilosti.C o říkají na to příslušné orgány pověřené dozorem a kontrolou a dodržováním bezpečnosti elektrických zařízení,že existuje tento stav mně není známo.Toto jsou také všechno důsledky toho,že vážnost řemesla je taková jaká je,že hodina práce automechanika, obkladače, dlaždiče, zedníka je podstatně vyšší ,i když vědomosti, nářadí ,pomůcky, náklady na vzdělávání, výpočetní techniku ,software jsou mnohdy zanedbatelné v porovnání s našim oborem.

Libor Cr.

« Odpověď #11 kdy: 31.07.2005, 18:29 »

To Miroslav Minařík. Ten váš poslední příspěvek mi vyzněl trochu divně ( nebo jsem ho nepochopil ), to jako lempl a fušer na řemeslo, který se dokáže prodat je schopný. A kvalitní a poctivý řemeslník který toto nedokáže je neschopný? A ono se v konkurenčním prostředí laiků, fušerů a lemplů bez potřebnýh znalostí a vybavení ( čímž mají téměř nulové náklady ), kteří ještě dokážou ušetřit na takových naprostých zbytečnostech jako chránič, 3-žilový kabel, naco vodič 2,5 na zásuky, když stačí 1,5 atd. V takovémto prostředí se poctivý řemeslník těžko prosazuje.

Roman Šulc

« Odpověď #12 kdy: 31.07.2005, 18:56 »

Vím o lidech kteří nejsou elektrikáři a kdejakého elektrikáře strčí do kapsy,autoopravář (fušer)který opravuje to sčím si v servisu neví rady,zedník který strčí do kapsy kdejakého opraváře PC .Znám elektrikáře u kterých by byla dobrá změna povolání.Jsou prostě lidé kteří si poradí s čímkoliv a nemusí mít na to školy. Chcete-li mít vše odborně choďte za odborníky nikdo vám to nevymlouvá, ale věřte že značkové zboží také není vždy kvalitní.

Petr Moravec
*

« Odpověď #13 kdy: 31.07.2005, 20:36 »

To Roman Šulc
Říká vám něco pojem vyhrazené zařízení.
Jen si fušujte a strkejte elektrikáře do kapsy.
Srovnávání el. instalací se značkovým / neznačkovým zbožím to už nechápu vůbec.
To podle vás, když se nesplní základní bezpečnostní požadavky na instalaci je to OK.
Ale děláme si to sami RT.

Libor Cr.

« Odpověď #14 kdy: 31.07.2005, 21:26 »

To Roman Šulc
Alespoň musíte uznat, že fušeři jsou pro poctivého řemeslníka, nekalá konkurence, nemají skoro žádné náklady na potřebné vybavení a různá školení a zkoušky, nepodrobují se ze zákona poviným kvalifikačním zkouškám, dohledu státních orgánů, atd., v drtivé většině neplatí daně. Napíšu to jinak, jestli se nepletu tak práce na el. zařízení je vyhrazená činost a ze zákona ji smí vykonávat jen osoba s příslušnou kvalifikací, kterou musí dokazovat před státními dozorčími orgány a tudíž laické zásahy do el. zařízení jsou trestný čin a rady jak na to nabádání k trestnému činu, člověk může být sebelepší kutil v oboru el. a může být sebelepší než mizerní elektrikáři s potřebnou kvalifikací ( kteří nám dělají ostudu ), ale to ho neopravňuje k činosti na el. zařízení. U většíny jiných vyhrazených profesí tvrdě narazíte a těžko se budete u soudu obhajovat, že to umíte lépe než někteří s potřebnou kvalifikací.

Jaroslav Hasala
« Odpověď #15 kdy: 31.07.2005, 23:10 »

Pan Minařík chtěl určitě hlavně říci, že jedna věc je odborná úroveň a druhá komerční úspěšnost. S tímto nelze než souhlasit.

Josef Šustek

« Odpověď #16 kdy: 01.08.2005, 08:48 »

V žádném případě nechci znevažovat práci odborníků, ale každá odbornost má svoji spodní hranici, tj. pokud tomu rozumí i  schopnější amatér a odkud začíná práce pro odborníky. Nevím jak by se na mne díval elektrikář firmy, kdybych přišel s tím že se mi hýbe zásuvka a potřebuju dotáhnout šroubky. Něco jiného je když mi vyhoří dráty a je třeba proměřit obvody.
Takže drobné opravy, jako mapř. výroba prodlužovačky k vrtačce není fušeřina, pokud vím jaké použít průřezy a jak zapojit vodiče. K tomu slouží rady třeba i na tomto serveru, protože ten člověk by si to stejně udělal a třeba špatně, protože každý na placení firmy nemá. Vždyť na opravu různých věcí na autě je spousta rad a pokynů v časopisech a knihách a přesto se složitější opravou jdu do servisu. Na dborné zásahy si pozvu odborníky.

Štefan Beláň
Karlovy Vary
*

Chránič je chránič!

« Odpověď #17 kdy: 01.08.2005, 10:11 »

To Libor Cr.

Vrátil bych se k původnímu dotazu a Vaší odpovědi. Je to přesně naopak jak jste uvedl - cituji.

"Určitě zásuvky provést smyčkováním, čím méně spojů tím lépe, takže varianta 2). nebo 4). "

Tím nejlepším ale i nejdražším způsobem je zapojit každou zásuvku samostatně z jedné krabice. Osobně doporučuji při větším počtu zásuvek provést napojení z jedné krabice, např. čtyři odbočky a max. tři zásuvky smyčkově.

Pokud jste revizní technik (ale nemusíte být), tak Vámi uvedené zapojení je to nejhorší řešení, které je jasné z teoretické znalosti a dokázané měřením při periodických revizích.

Zapojit např. 10 zásuvek za sebou ve smyčce  je téměř ohrožující bezpečnost.

Chránič chrání - jistič jistí.
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Musí být fáze stále ještě vlevo?
 Je veliký problém, že v jednom případě mám na jeden jistič 12 zásuvek?
 Prý zásuvka NESMÍ být umístěna za spotřebičem?
 Jak správně zapojit 5.pólovou na 4. pólovou zásuvku?
 Je stanovena minimální výška zásuvky nad kuchyňskou linkou?
 Kolik zásuvek je možno napojit na jistič 10A?
 Jak vysoko se umisťují v RD zásuvky a vypínače?
 Jak zapojit zásuvky za sebe?
 Může být v jiném kraji jinak zapojená třífázová zásuvka?
 Jak připojit zásuvky pro použití na zahradě?
 Jak zapojit zásuvku a zástrčku pro 400V (380V)?
 Jak zapojit zasuvku v dome se starym rozvodem?
 Jak spojim dvojkolík se zástrckou se tremi koliky?
 Jak zapojit prodlužovací přívod 400V 5 vodičů na 4?
 Jak zapojit zásuvku dvěma vodiči?
 Jak zapojit 1Fázovou zásuvku z 3fázové?
 Jak připojit kabel CY 6mm na zásuvky v koupelně?
 Pokud musí mít antoníček pětipólovou zásuvku, musí být pátý kolík uzemněn?
 Mohu na 3 fázový obvod 400V pro sporák zapojit 1f zásuvky 230V?
 Mohu přidat další zásuvku do stávajícího rozvodu?
 Lze dvoužilový okruh doplnit dodatečně jednou žílou na třížilový?
 Jak připojím do 5 kolíkové zásuvky spotřebiče s 4 kolíkovou vidlicí?
 Kolik zásuvek 32A (400V) může být na jednom jističi?
 Jak připojit staré 4 kolíkové 3f zásuvky na proudový chránič?
 Jak ovládat zásuvku bez nějakých stavebních úprav?
 Jak zapojit zásuvku 400V z rozvaděče ?
 Jak byste mi poradili rozfázovat zásuvky na elektrospotřebiče?
 Jak mám zapojit zářivku, na které je i dvojzásuvka?
 Jak bezpečně zapojit světla a zásuvky ve sklepě?
 Je moje zásuvka alespoň trochu solidně zapojená?
 Jak zapojit krabici pro vývod do zahrady?
 Jak připojit přívodní kabel k 5.pólové zásuvce, když v rozvaděči mám 4 vodiče?
 Jak zapojit vodiče u zásuvky, která má u fáze jen jeden šroub?
 Jak zapojit 230V z 400V?
 Je v CR fazovy vodic v zasuvce je vlevo?
 Jak mám správně zapojit prodlužovačku 230V?
 Jak zapojit prodloužení 400V z pěti na čtyři vodiče?
 Mohu připojit připojit zásuvky na světelný okruh osvětleného sportoviště?
 Je možno připojit další zásuvku přes flexo šnůru ?
 Kolik mohu napojit dvojitych zasuvek do zasuvkoveho okruhu?
 Mohu připojit jednu zásuvku z třífázového obvodu?
 Jak rozdělit všechny okruhy elektroinstalace mezi 3 fáze?
 Jaké máte zkušenosti se zapojováním nulování do bezšroubových zásuvek?
 Jak napojit další zásuvku mědí na rozvod v hliníku 2,5mm
 Mohu u zapojení prodlužovacího kabelu s redukcí z 5/4 kolík nezapojit modrý?
 Jaká napětí naměřím mezi kolíky v zásuvkách?
 Jaký materiál použít pro montáž vícenasobných zásuvek?
 Je bezpečné přepojení vidlice 400V/4 pol na 400V 5/5pol?
 Jak napojím nový třívodičový rozvod na starý dvouvodičový?
 Mohu vypínat vypínačem najednou všechny zásuvky počítačového pracoviště?
 Jak propojit více zásuvek od počítačů v rozvaděči?
 Dovoľuje norma zapojenie 1- fáz. zásuvky v sieti TNC tromi vodičmi?
 Ako zapojiť starú zástrčku 400V (380V) CZ3243?
 Jak zrealizovat přívod pro venkovní zás. 230V/16A?
 Jak připojit novou zás. 400V 5P do starého rozvaděče v soustavě TN-C ?
 Jakým způsobem mohu propojit 3F zásuvku 32A-6h s klasickou 1F zásuvkou na 230V?
 Existuje neaky sposob urobenia 3 fazovej zasuvky z jednej fazy ?
 Jak je to barvami žil a s třífázovým napětím?
 Jaký použít průřez kabelu pro jednu zásuvku připojenou ze světelného okruhu?
 Jak mám zapojit zásuvku, když mám napětí na L i N vodiči?
 Ako zapojim vodice veducich do zasuvky s tmavo a svetlozelenymi barvami?
 Mohou být zapojené 3f zásuvky o různého jm. proudu na jeden jistič?
 Je akceptovateľné napájanie zásuvky z dvoch strán dvojžilovým káblom ?
 Kolikatižilovým kabelem se zapojuje třífázová zásuvka?
 Je průřez vodičů 1,5mm2 pro zásuvky v pořádku?
 Jak připojit další třetí kabel či vodič na stávající průběžnou zásuvku?
 Mohou se na zásuvkové obvody použít Wagosvorky?
 Mohou být zásuvky pro PC taženy kabelem CYKY 3Cx1,5 a jištěny jističem B13A?
 Lze přepojit laboratorní mlýn z pětikolíkové na čtyřkolíkovou vidlici?
 Mohu na zásuvku v TN-C nasmyčkovat novou v TN-S ?
 Je možné namiesto jednoduchej zásuvky zapojiť dvojitú?
 Záleží na zapojení zdířek v zásuvce pro 230V?
 Mohu ponechat takto zapojené zásuvky?
 Mohou být dva zásuvkové obvody (8 a 6 zásuvek) jištěny společným 16A jističem?
 Není lepší o dvouvodičového rozvodu odpojit kolík zásuvek před fíčkem?
 Je nastavení kabelu drátem při výměně zásuvky v pořádku?
 Je průřez vodiče 2,5 mm dostačující pro zásuvkový obvod v RD?
 Mohu zapojit zasuvky 230V z jiného obvodu 400V se stejnou hodnotou jističe 16A?
 Mohu připojit zásuvku z průběžné krabice nižším průřezem?
 Jak lze vytvořit redukci z 400V na 230V?
 Je mozne zapojenie zasuviek iba v serii?
 Je pravda, že dle nové normy lze na zásuvku zapojit fázový vodič vpravo i vlevo?
 Lze dodatečně přizemnit zásuvkový obvod?
 Jaké je správné zapojení zásuvek ve vícerámečkovém Tangu?
 Je mozne namiesto dvojitej zasuvky zapojit jednoduchu (s mensim poctom srobkov)?
 Odpojujete ze zásuvky spotřebiče při odchodu z domu?
 Lze připojit ze zásuvky na 400V další zásuvky?
 Lze zásuvku spínat kolébkovým spínačem?
 Musí být zásuvka 32A/400V v novostavbě přes proud. chránič?
 Jak připojit zasuvky a světla na 3f sít?
 Lze ze zásuvky 400V 4p dostat 3x230V pro 230V zásuvky?
 Můžete mi vysvětlit kde je na švýcarské zásuvce fáze?
 Jak prodloužit zásuvku ve starém hliníkovém rozvodu?
 Je nezapojený ochranný kolik v 3F zástrčke ohrozenie bezpečnosti?
 Jak správně připojit jednoúčelové zařízení - nabíječku pro elektromobil?
 Mohu použít N vodič z 1f zásuvky pro 3f+N+PE?
 Jsou v rozbočovací krabici dvě svorky (čokolády) na závadu?
 Lze napojit zásuvku ze světelné krabice?
 Lze zapojit novou zásuvku v síti TN-C?
 Mohu pro 2 zásuvkové obvody, každý z jiné fáze, použít sdružené vedení?
 Jak zapojit TV s třídrátovou zásuvkou do dvoudrátu?
 Mohou se nové zásuvky 230V napojit na kabel po zrušených akum. kamnech?
 Lze takto zapojit novou zásuvku do stávajícího okruhu?
 Mohu nainstalovat zásuvkovou skříň na pilíř?
 Proč nesmím zapojit ze zásuvky TNC druhou jako TNS?
 Kolik chyb najdete na této sbastlené zásuvce?
 Mám odpojt nebo propojit ochranný kolík s pracovní nulou u 2-žilových rozvodů?
 Jak zapojit běžnou zásuvku pod omítku?
 Da sa dvojvypinac 6/2 (asi 6+6 ci 5B) zapojit ako 5A?
 Jak v paneláku bezpečně odpojit a odstranit zásuvku?
 Jak zapojit zásuvku se dvěma černými a dvěma zelenožlutými vodiči?
 Je možný odběr jedné fáze ze třífázové zásuvky chráněné proudovým jističem ?
 Jak zapojit poslední zásuvku?
 Lze ze schodišťového vypínače vytvořit zásuvku?
 Mohu mít (rozfázované) zásuvkové pole připojené 3f/16A/5p vidlicí?
 Co může způsobit obráceně zapojené pracovní vodiče v zásuvce?
 Lze zapojit zásuvky bez preruseni vodicu?
 Lze takto zapojit zásuvky na 400V, aniž by "vypadával" proudový chránič?
 Záleží na barvách při zapojování zásuvky, pokud dodržuji klasický postup ?
 Lze v síti TNS zapojit zásuvku 400V ale pouze se 4 kolíky?
 Mohu přidat do obvodu další zásuvku a předřadit jí jistič 2A?
 Ako je mozne, ze toto zapojenie zasuvky funguje?
 Lze kombinovat venkovní zásuvky 400V a 230V?
 Mám v pořádku zapojení zásuvky v síti TN-C (hliník/měď)?
 Jak se správně zapojuje zásuvka ve starém dvouvodičovém rozvodu?
 Musi byt pripojen ochranny vodic v zásuvce vždy?
 Proč se v síti TN-C vodič PEN připojuje prvně na kolík a pak zdířku?
 Jak správně zapojit novou zásuvku?
 Může špatné zapojení zásuvky 230V poškodit jiné?
 Mohu jedním přívodem propojit tři zásuvky?
 Je hnědý vodič na ochranném kontaktu příčinou nefunkční lampy?
 Lze připojit k obyčejné 3f zásuvce zásuvku kombinovanou?
 Je rozbočení PEN vodiče wagosvorkou v zapojení zásuvky v pořádku?
 Mám správně zapojenou zásuvku?
 Je možné připojit pevné zásuvky ve stolu pohyblivou šňůrou do zásuvky?
 Ktore normy riesa pripojenie dvoj-zasuviek z roznych faz?
 Jak zapojit z přístroje zásuvky další dva odchozí kabely?
 Je možné v stí TN-C přidat novou zásuvku na zahradě pomocí jističochrániče?
 Je běžná změna průřezu (na menší) v zásuvkovém okruhu?
 Musí zásuvka spínat fázi nebo je jedno co?
 -------
 Je v pořádku v instalaci TN-S propojení kontaktu zásuvky PE a N?
 Jak s jistotou určit mezi ostatními vodiči, vodič ochranný?
 Odkial brat PEN pre nasledujucu zasuvku v TNC?
 Jak zapojit ochranný kolík zásuvky napájené solárním napájením?
 Lze na zásuvkový obvod veden 1,5 cu vodiči, připojit další zásuvku?
 Proč se u nulování propojoval PEN nepřerušeně pod více kontaktů?
 Jak velké je riziko úrazu pokud spínací zásuvka odpojuje N vodič?
 Kdy je u venkovní zásuvky potřeba uzemnění?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.071 sekund, 23 dotazů.