Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Bude H07RN-F 5Gx2,5 dostateční průřez pro stavební přípojku v délce 70m?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Bude H07RN-F 5Gx2,5 dostateční průřez pro stavební přípojku v délce 70m?  (Přečteno 4375 krát)
Stewie
« kdy: 20.11.2020, 14:38 »

Mám na novém budoucím stavebním pozemku buňku, která je kompletně vybavená, co se elektriky týče (pojistková skříň, zásuvky, světla, několik okruhů). Jako přívod je 400V kulatý pětikolík. Se sousedem jsem domluvený, že si k němu mohu natáhnout prodlužku, kterou ale potřebuji vyrobit, protože se jedná o asi 60-70 m (dle toho, kama to přesně povedu). mohu použít H07RN-F 5Gx2,5 (CGSG),  nebo je potřeba větší průřez?
V buňce bude pak následně napojená taková standardní klasika - vrtačky, nabíječky, prodlužka na 220V 230V míchačku, kalové čerpadlo, atd ... nenapadá mě momentálně žádný extrémní spotřebič, který bych tam mohl pustit.

Původní nesmysl (Prodlužka 400V cca 60-70 m?)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline
« Odpověď #1 kdy: 21.11.2020, 12:21 »

Jaképak asi jsou parametry sítě v místě, kde to chcete připojit?
Jaké tam bude jištění?
Ten kabel přidá na impedanci kolem 0,8 Ohmů, žádná sláva to na konci nebude, hlavně když tam pak dáte další "prodlužovačku"

Funkčně - snad použitelné, jen třeba některé invertorové svářečky takový přívod moc neuspokojí...

Jako absolutní podmínku přiměřeně bezpečného provozu bych bral proudový chránič a přizemnění PE.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Václav Třetí
*
Offline Offline« Odpověď #2 kdy: 22.11.2020, 05:22 »


 Jako přívod je 400V kulatý pětikolík.

V buňce bude pak následně napojená taková standardní klasika - vrtačky, nabíječky, 230V míchačka, kalové čerpadlo, atd ... nenapadá mě momentálně žádný extrémní spotřebič, který bych tam mohl pustit.


Jaký typ zásuvky je u souseda a jak je jištěná? To je velice důležitá informace, podle které je třeba rozhodnout, zda to bude možné a bezpečné připojení a také jaká kabel použít.

Jednofázově napájená míchačka je docela nepříjemný (možná až extrémní, abych použil vaší terminologii) spotřebič, při zapínání způsobuje proudové rázy, které na dlouhém vedení budou dělat problémy zejména ostatním spotřebičům. Doporučil bych 3 fázovou míchačku 400V.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jan Bocek
*
Offline Offline« Odpověď #3 kdy: 22.11.2020, 08:54 »


Q....mohu použít H07RN-F 5Gx2,5 (CGSG),  nebo je potřeba větší průřez?


Otázka jištění kabelů a proudového chrániče již byla probraná.
Zkusme se na otázku podívat z hlediska úbytku napětí.

Na příklad pro zjednodušení.
Zapnete varnou konvice na 230 V s příkonem 2300 VA. Když příkon podělíme napětím, dostaneme velikost proudu 10 A. Na kabelu o délce 70 m se vytvoří úbytek napětí 20 V.
To znamená, že v buňce nebudete mít 230 V, ale jen 210 V.

Z tohoto praktického důvodu bych volil kabel o průřezu 4 mm2

P.S. Může se stát, že v síti bude napětí na spodní toleranci cca 210 V. Pak při napětí pod 200 V je problematické užívání mnohých spotřebičů. V každém případě je nutné tuto provizorku zrevidovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline« Odpověď #4 kdy: 22.11.2020, 10:25 »

Se sousedem jsem domluvený, že si k němu mohu natáhnout prodlužku,  kterou ale potřebuji vyrobit, protože se jedná o asi 60-70 m (dle toho, kama to přesně povedu). mohu použít H07RN-F 5Gx2,5 (CGSG),  nebo je potřeba větší průřez?

A bude to ešte vôbec predlžovák? Čo sa po použití furt má zmotať a odložiť?..sa mi vidí, že predlžovák by nemal mať viac jak 50m,... už neviem kde v norme som to čítal..

Možno by som to riešil jak dočasné napájanie, a možno by bolo dobré ešte pozrieť aj do normy, kde by mohlo byť dačo o prívodoch na staveniskách, alebo pre stánky, aj kvôli správnemu uloženiu (pošliapanie, hlodavce, stavebné stroje a tak..)...len ma tak napadlo, .. teraz som od noriem ďaleko
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline
« Odpověď #5 kdy: 22.11.2020, 14:24 »

....sa mi vidí, že predlžovák by nemal mať viac jak 50m,... už neviem kde v norme som to čítal...
Norma pro pohyblivé přívody...
Formulace že by neměl být delší neznamená, že nesmí. Ale také je tam něco o tom, že u delších je třeba udělat opatření pro zajištění bezpečnosti...
Občas má někdo hloupé připomínky jaké opatření, třeba přizemnění, se dá udělat např. u úhlové brusky nebo sekačky na trávu,... Tam je tím opatřením dvojitá nebo zesílená izolace u spotřebiče.
Ale pokud je to pohyblivý přívod pro nějakou rozváděčovou skříňku, kde se předpokládá i připojování spotřebičů s ochranou ve třídě I, tam se přímo nabízí již zmíněný chránič a přizemnění PE
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Láslo Kečkemét
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline« Odpověď #6 kdy: 23.11.2020, 23:56 »

Nepletou se zde jablka s hruškama?

V otázce se píše o stavební přípojce a pak se zde mluví o prodlužováku. TO jse dvě zcela odlišné věci, řešené dle odlišných norem.

Jinak souhlasím. 5x2,5 na 70m je nedostatečných a je to jen jeden z důležitých parametrů které je potřeba vyřešit, aby stavba byla bezpečná z hlediska úrazu elektrickým proudem a napětí na hladině která umožňuje bezproblémový chod el. zařízení. Tak zdánlivě jednoduchá věc nejde dobře udělat pokud k tomu nemáte dostatečné znalosti. Samotný dostatečný průřez napájení stavby je pouze začátek. Toto provádět bez znalého elektrikáře považuji za velmi nebezpečné a  je potřeba si uvědomit že jde o velmi rizikové zařízení na které jsou díky tomu předepsány mnohem častější termíny revizních prohlídek. Odpovědnost je plně na provozovateli el. zařízení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline« Odpověď #7 kdy: 24.11.2020, 08:19 »

Jako přívod je 400V kulatý pětikolík. Se sousedem jsem domluvený, ...použít H07RN-F 5Gx2,5
Z toho mi vychádza, že ide o pripojenie do jeho zásuvky 16A 3L+N+PE na CYKY5x2,5 čo ju má určenú pre svoju záhradu....


Síce miestne pomery nepoznám, ale i tak...ono to celé vlastne nebude ani len normálna prípojka, bo do susedovej zásuvky sa má správne pripojiť dajaký spotrebič do vonku a nie ďalšie stavenisko...

Výpočet je dobrá vec, ale správny postup podľa predpisov a noriem zas druhá,.... no koľko asi tak vyjde slučka na konci.... šak už len napojenie stavby domu namiesto z normálnej prípojky od distribútora dakde z poslednej zásuvky od suseda je samo o sebe proti normám, a i dosť riziko...a tu sa ešte chce pridať minimálne 70m do unimobunky a z nej ešte isto bude kopa ďalších predlžovákov na stavbu...no ja neviem, ale tá slučka cez celý susedov dom až dakde na koniec susednej stavby dajmetomu ku zváračke, môže byť už riadne na hrane bezpečnosti..

Ono keď sa tento kus harakiri nápad poriadne a s rozumnou rezervou zráta, tak slučka na konci vydá možno na dajaké istenie 10A v unimobunke a to tiež treba ešte rátať všelijaké predlžováky z tej bunky na stavbu...no, aby tam náhodou nevyšli len dajaké ističe okolo 2-4A, a o úbytku radšej ani nepíšem.....on totiž normálne v bežnom dome normálny projektant nechá susedovi rezervu na poslednej zásuvke tak pre tých cca 50m na predlžovačku s rozumnou rezervou (podľa Rs v HDS)..ale isto nebude rátať rozvody v dome na ďalší dom zo zásuvky určenej na záhradu...

No tu sa nielenže chce pridať na obyčajnú zásuvku 70m 5x2,5ky, ale na to ešte bude kopa ďalších predlžovákov na tej stavbe...no ja neviem, ale tá slučka cez celý susedov dom až dakde na koniec susednej stavby môže byť už riadne na hrane bezpečnosti

Ďalšia vec je, že už susedova zásuvka by mala byť normálne cez chránič, ale prívod do unimobunky by som cez chránič nedával.....
No ja neviem v čom môže byť taký problém, že sa tak plánuje riskovať počas celej doby stavby domu, a že prečo si p. Stewie rovno nepožiada o stavebnú prípojku...

Vodu ešte chápem,.. ale elektrika v kábloch je naozaj dačo iné jak voda v hadici
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline« Odpověď #8 kdy: 24.11.2020, 09:30 »

Mám na novém budoucím stavebním pozemku buňku, která je kompletně vybavená, co se elektriky týče (pojistková skříň, zásuvky, světla, několik okruhů). Jako přívod je 400V kulatý pětikolík.

Se sousedem jsem domluvený, že si k němu mohu natáhnout prodlužku, kterou ale potřebuji vyrobit, protože se jedná o asi 60-70 m (dle toho, kama to přesně povedu). mohu použít H07RN-F 5Gx2,5 (CGSG),  nebo je potřeba větší průřez?


1. Již jsme v diskusi odborně posoudili, že průřez bude nedostatečný
2. Také jsme došli k tomu, že provizorka na delší dobu je velice riziková
3.  Každý RD vyžaduje vlastní přípojku a rovněž i stavba stavební přípojku

Elektro firmy ve vašem okolí provádějí ročně desítky stavebních přípojek na klíč. Někdy vyžaduje realizace takového projektu mnoho vyřizování na úřadech. Je lépe si to objednat
u firmy, která má s tím zkušenosti a je zárukou kvality.

 Budu modelovat, proč je ta provizorka špatná volba.
Stavba RD obvykle trvá 2-3 roky i déle. Za tu dobu se může změnit spousta důležitých okolností. Změní se majitel u souseda, následkem zkratu vypadne elektrika u souseda zrovna v době, kdy mám řemeslníky a potřebujeme elektriku. A soused je pryč...A protože nemáte instalovaný kontrolní elektroměr, soused vám tu dohodu zruší při prvním doplatku. A stejně budete potřebovat řádnou svoji přípojku. Přípojka se dnes ukončuje na hranici pozemku přístupná z veřejné komunikace. To je ten pilíř, kde bude i váš elektroměr. Obvykle se za něj instaluje stavební rozvaděč, z kterého napojíte svoji stavební buňku. Problémy ( a zvláště při stavbě RD) se musí řešit a ne je ještě vytvářet. Prostě vašim řešením si vytvoříte jen problémy.


Na druhé straně je to sranda, kdy se zde odborně testujeme a školíme a autor příspěvku se neozve. Ale čtou to mnozí a tak je to dobré pro poučení ....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Václav Třetí
*
Offline Offline« Odpověď #9 kdy: 24.11.2020, 09:41 »

Tazatel nedostal odpověď, kterou chtěl slyšet ...

Také není přihlášený, takže se ani ozvat nemůže, musel by se registrovat.

To je pak těžká spolupráce, když takoví tazatelé neodpovídají na otázky námi zde položené, nevíme tedy co ho vede k takovému řešení. Občas se stává, že není v dané chvíli možné udělat přípojku hned, distributor nejprve potřebuje provést posílení sítě v dané lokalitě. Pak je takové řešení třeba jediným možným, aby se dalo začít stavět.

Mám teď např. zákazníky, kteří mají povolené navýšení příkonu pro elektrotopení, ale bez posílení sítě to v daném místě nelze provést. Takže doufají, že letošní zimu přečkají, rekonstrukce sítě bude prováděna až v létě příštího roku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jan Bocek
*
Offline Offline« Odpověď #10 kdy: 24.11.2020, 10:11 »

Václave III,
všiml jsem si, že již máte 1338 příspěvků. A co příspěvek tak je často perla.
Ano, rozumím, věcí nemusí být tak jednoznačné... ..člověk může žít v iluzi,
že sítě jsou dneska již dostatečně dimenzované. Posilovaly se v 60. létech
a uplynulo dalších 60 roků a odběry jsou dneska úplně jinde.....je dobré se i takto zamyslet. A navíc výstavba RD a firem roste dneska geometrickou řadou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline
« Odpověď #11 kdy: 24.11.2020, 18:41 »

Václave III,
všiml jsem si, že již máte 1338 příspěvků. A co příspěvek tak je často perla.
...
Z těch příspěvků se dá dojít k přesvědčení, že Václav Třetí je nejen znalec teorie, ale má velké zkušenosti z praxe a umí je zajímavě prezentovat, předat.
Ono to v praxi nemusí být tak jednoduché a "černobílé" jako v nějakém předpisu, normě nebo jiném dokumentu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Václav Třetí
*
Offline Offline« Odpověď #12 kdy: 03.03.2021, 08:26 »


Mám teď např. zákazníky, kteří mají povolené navýšení příkonu pro elektrotopení, ale bez posílení sítě to v daném místě nelze provést. Takže doufají, že letošní zimu přečkají, rekonstrukce sítě bude prováděna až v létě příštího roku.

Vracím se k tématu, protože jsem právě dostal zprávu od těchto mých zákazníků, že jim bylo ČEZem sděleno, že realisace se posouvá (bez určení termínů),  protože nejsou v daném místě vyřešené majetkové vztahy u pozemků, kterých se týkají stavební práce při posilování sítě.

Jak je vidět i zdánlivě jednoduché věci mohou mít složité řešení.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Mohu při rekonstrukci elektrorozvodu v panelovém bytě ponechat původní kabel ke stropnímu svítidlu?
 Jak správně vyvést přívod 230V na střechu?
 Může být i dnes ještě hlavní přívod do bytu CYKY 2Bx4?
 Poradíte mi s přívodním průřezem staršího objektu?
 Jaký použít průřez kabelu na připojení el. ohřívače 18kW?
 Jaký použít přívodní kabel k jištění u domovních hodin 25A?
 Mohu použít pro přívod kuchyně kabel 5x a udělat z něj v kuchyni 3 okruhy?
 Je možné ze stupačky použít šňůru nezakončenou "prodlužovkovou" koncovkou?
 Jak navrhnout přívodní vedení délky 3 km?
 Jaký použít kabel na přívod rodinného domu?
 Jaký kabel na pohyblivý přívod pro tři halogeny, každé 400W, na délku 70 metrů?
 Jaký zvolit průřez pro provizorní připojení stavbu RD?
 Akym kabelom vytvorit prípojku RD 3x25A s delkou 65m?
 Je dostatečný přívod pro chatu kabelem CYKY 3Cx2,5mm2 ?
 Jaký kabel použít pro připojení chalupy 120m, jištění 6x120A?
 Mohu udělat podružný rozvaděč s přívodem AYKY 4Bx4?
 Jaký kabel použít pro spojení vchodu a rod.domku?
 Jaký průřez dlouhého přívodního kabelu do baráku?
 Jaký zvolit přívodní kabel pro 1f 20A jistič?
 Bude dostačovat přívod pro PR podkrovního bytu 5x2,5CYKY?
 Jaký mám použít přívodní kabel k cirkulárce 4kW ?
 Jaký použít kabel pro 1f elektrifikaci stodoly?
 Staci mi ako pripojka kabel CYKY 4Bx16?
 Jaká může být maximálni délka kabelu 2.5mm2 pro připojeni el. trouby?
 Jaky máme použít typ kabelu od elektroměru k domovnímu rozvaděči pro 3x25A?
 Aký mám použiť pohyblivý kábel pre napojenie rozvádzača o výkone 82,5kW?
 Jaký zvolit kabel délky 27m k motoru 30kW?
 Môžem napojiť dieľňu priamo na elektromer?
 Je správně přívodní kabel pouze čtyřžilový?
 Jaký průřez žil kabelu zvolit pro přívod bazenu s protiproudem?
 Odkud vést kabel k připojení ovládání el. brány?
 Jaký průřez vodičů mám zvolit pro připojení 2 nových okruhů?
 Kde vyčíst čím jistit jaký průřez pro kotel 12kW v délce 7m?
 Jakou přívodní šňůru mám použít k elektrické troubě?
 Jaký kabel mám připojit z kabelové přípojkové skříně ?
 Mohu AYKY 4x25mm2 o délce 400m uloženého v zemi použít pro světla max. 500W ?
 Jak vyřešit přívod pro zahradní altán?
 Ako riesit privod cca 40m k chatke od pripojnej skrinky?
 Jaký přívodní kabel zvolit na vzdálenost 140m a 25A jistič?
 Jaký přívodní kabel zvolit na vzdálenost 90m a 20A jistič?
 Jaký kabel použít pro elektrifikaci pergoly?
 Jaký je váš názor na rozvaděč se dvěma přívody?
 Jaky kabel zvolit pro vedeni z domu do stodoly, když je původní poškozen?
 Musím použít kabel 1-CXKH-R jako přívodu do obchodu ve stavbě pro bydlení ?
 Jak vyměnit napájecí přívod u ždímačky?
 Mohu použít starý 3fáz.přívod jako 1fázový?
 Jaký průřez kabelu zvolit na délce 120m pro připojení jednofazoveho čerpadla?
 Aky typ kabla pre podruzne rozvadzace?
 Kolika žilový kabel mám dát k přípojce elektroměru?
 Jakou velikost jističe zvolit pro dvoufázovou idukční varnou desku?
 Jaký je předepsaný průměr kabelů pro připojení domácnosti k 3x20A?
 Mohu použít cyky 4x2,5 jako přívod do garáže?
 Jaký zvolit průřez vodiče CYKY mezi hlavním bytovým jističem a poj. skříní?
 Jaký je potřeba průřez vodiče vedeného v zemi o délce 50m se zátěží 16x36W?
 Lze použít ayky 4x4 pro indukční troubu+eletrickou troubu?
 Je možná oprava ponorného čerpadla běžným eletrikářem?
 Jaký vodič použít pro garáž a bránu?
 Jaký kabel pro RD od hodin k domovnímu rozvaděči?
 Mohu na přivod CYKY-J 3x2.5 připojit 2 fáze s ochranným vodičem?
 Je možné prívodný kábel k elektromeru ťahať vzduchom?
 Jak připojit zástrčku k přívodnímu kabelu?
 Proč je přívodní šňůra na předmětu 2 zapojitelná jako u předmětu 1 ?
 Je přívod CYKY 3Cx2,5mm na přiloženém obrázku dostačující?
 Jaký průřez vodiče zvolit od hodin k domovním jističům?
 Jake budou kabely mezi elektromerem s HDO a rozvadeci skrinkou?
 Je vhodné provést propojení hlavního přívodu v krabici pod omítkou?
 Jaký zvolit průřez vodiče pro elektromotor kompresoru 5,5 kW s měničem?
 Jak silný přívodní kabel?
 Aky pouzit prierez vodica od RE do domu?
 Jaky kabel by som mal pouzit na hlavny privod do bytu?
 Jaký zhruba kabel na přípojku mikropivovaru?
 Jak zvolit velikost průřezu na delší vzdálenost do země?
 Kdo zajišťuje a financuje opravu přívodního kabelu k elektroměru?
 Aky pouzit pohyblivý přívod pro uložení do zeme?
 Půjde udělat 3-fázový přívod pro svářečku z hlavního jističe 3x25C?
 Jaký je nutný průřez vodiče PEN (TN-C) do podružného rozvaděče TN-C-S?
 Jak přivést elektřinu do zahradního domku?
 Je kabel od elektroměru do rozvaděče v RD dimenzován s rezervou i pro TČ?
 Proč je ze stoupaček v paneláku tažen kabel CYKY 5Cx2,5?
 Mohu u 5-žilového přívodu spojit PE a N?
 Mohu místo 5x16 použít 5x kabel 5x6?
 Kde je uvedeno, že musí být přívod pro panelový byt 5žilový?
 Má být pPřipojení od elektroměru do rozvaděče RD CYKY jc 5x16 nebo 5x10?
 Jak vypočítat pruřez k přívodního kabelu k myččce o výkonu 2,5 kw ??
 Nemal by sa rozdelený PEN prizemňovať aj v dome?
 Jaký kabel zvolit na připojení stroje o příkonu 20kW?
 Jaký má být průřez přívodního vodiče k rozvaděči pro 3 zásuvkové okruhy?
 Jaký přívod k druhé rozvodnici?
 Projde mi u revizáka přívod do podružného rozvaděče, který je 4x6?
 Mohu natáhnout z hds do rozvaděče 2x kabel CYKY 4x10?
 Jaký kabel použít pro připojení garáže od elektroměrového rozvaděče?
 Jak se volí průřez přívodního kabelu?
 Lze připojit pohon brány přímo z venkovního elektroměrového rozvaděče?
 Co doporučíte za kabel pro byt v panelovém domě?
 Jakou dimenzi kabelu od elektroměru pro 3x25A v délce 80m v zemi?
 Je možné prodávat zařízení s obráceně označenými vodiči v přívodním kabelu?
 Jaký zvolit průřez Al kabelu pro připojení chalupy?
 Vyhovuje norme kábel 4x6 mm2 zo stĺpa do elektromeru v RD?
 Jak dimenzovat přívodní kabel pro 60m vzdálenou lednici a TV?
 S kterou normou je v nesouladu přívod k jednomu spotřebiči dvěma kabely?
 Opravdu bude pro 10kW v kuchyni stačit CYKY 4X1,5?
 Jaký kabel pro zemní vedení na soukromém pozemku (1F, délka 280m, odběr do 6A)?
 Je potreba revize na vymenu kabelu od hodin do rozvadece?
 Připojím doma pětivodičovou míchačku když mám přívod k domu jen čtyřvodičový?
 Jak správně uložit přívod k elektroměrové skříni?
 Jaký použít průřez kabelu pro venkovní světlo, pokud vzdálenost je cca 140m?
 Jaký kabel připojit na podružný elektroměr - respektive z něj k zásuvce?
 Jakým kabelem mám připojit podružný rozvaděč v chodbě (vzdálenost cca 8m)?
 Mohu v podkroví zrusit krabici s 3F přívodem a udělat z toho podružný rozvaděč?
 Jaké je označení přívodní oddělitelné šňůry u horského sluníčka SIRIUS?
 Jaký je nejmenší průřez kabelu od RE?
 Jaky zvolit průřez vedení pro přenos 600W/12V?
 Akú svorkovnicu kúpiť pre pripojene 400V?
 Je možné použít prodlužovací kabel pro mobilní vířivou vanu?
 Jaký průřez vodičů kabelu použít pro příkon 200W/50m?
 Lze použít přívodní kabel do bytu typu CYSY?
 Jaké je správné dimenzování přívodu k indukční varné desce a eletrické troubě?
 Mohu použít od elektroměru v plotě do rodinného domku x 6mm2?
 Kdy je opravdu nutná výměna vedení při změně hlavního jističe?
 Lze rozvést elektřinu ze zásuvky 400V 25A 5ti kolík na další různé spotřebiče?
 Jaký zvolit kabel pro připojení halogenového světla?
 V čem je přidaná hodnota 5-ti žilového kabelu mezi RE a RP?
 Mohu použít dvojlinku CYH 2x0,75 pro dvě zářivky 18W?
 Co je správně od elektroměru do domu 5Cx nebo 4Cx?
 Jak přivést elektriku na zahradu, která nesousedí s domem?
 kabel 4x16 v chráničce, raději AES nebo AYKY?
 Je u TNC přívodu správně spojit v kabelu 5C modrý a zelenožlutý?
 Je žádoucí 5 vodičové vedení již do elektroměru?
 Jak se prakticky realizuje přívod do sklepní koje v panelovém domě?
 Jak přivést elektřinu do 20m vzdálené garáže?
 Je dobíječka s EURO vidlicí v pořádku?
 Jaký zvolit kabel (počet žil/průřez) k propojení s rozvodnicí v garáži?
 Jak řešit problém krátkého napájecího kabelu pračky?
 Může být 500W topný žebřík na 1,5 CYKY?
 Lze připojit pohyblivý přívod do zásuvky napevno?
 Kolik žil musí mít přívodní kabel spotřebiče ve staré soustavě TN-C?
 Může být použití přívodu Cyky-J 5x2,5mm2 na 8kW opravdu nedostatečné?
 Jaký použít kabel k tepelnému čerpadlu VW 85?
 Je mozne privod k motoru zaluzii viest viacerymi kablami?
 Lze zatížit 1.5mm CYKY kabel 3.2kW spotřebičem?
 Jaký je minimální průřez vodiče vývodu elektroměrného pilíře (ČEZ)?
 Odhadnete reálný průřez vodiče PEN od pojistek k HDV?
 Je nutní při přechodu z 3f na 1f rozvod měnit i přívodní kabel na 1f?
 Jak mám postupovat když chci pokládat svůj přívodní kabel na cizím pozemku?
 Je v pořádku přívod 5x pro sklokeramiku v soustavě TN-C?
 Jaký budu potřebovat přívodní kabel zahradního domku pro 230/400V?
 Může se provést spojka v neměřené části před elektroměrem?
 Je dobrý nápad vypnout na dovolenou přívod elektriky bytu?
 Je možné od elektroměru táhnout kabel k druhému podruznemu rozvaděči?
 Sníží přizemnění PEN nebezpečí jeho odpojení?
 Jak seriozně ukončit vyvedený kabel na omítce?
 Je rozdíl v reálném výkonu motoru při různém průřezu přívodních vodičů?
 Může být průměr žil přívodního kabelu k bytu v panelovém domě 5,1mm?
 Není cenově výhodnější AYKY pro motor příkonu 33kW na délce 200m?
 Lze k úhlové brusce použít přívodní kabel s oddělitelnou vidlicí?
 Musím posílit uzemnění u přívodu Cu 5x4 při provozu spotřebičů 18kW?
 Je 30. metrový přívod pro 12kW optimální kabel CYKY 5x4 nebo CYKY 5x6?
 Lze prodloužit přívodní kabel Al do bytu v panelovém domě?
 Za jakých okolností lze vést soukromý, měřený přívod společnými prostory?
 Jak dalece dodržet výrobcem předepsaný průřez CU 1,5 pro varnou desku?

Aktuální slova KUTIL (1)Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.043 sekund, 22 dotazů.