Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jaky kabel zvolit pro čerpadlo 1.1kW, když je 230 metrů od jističů v RD?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaky kabel zvolit pro čerpadlo 1.1kW, když je 230 metrů od jističů v RD?  (Přečteno 2256 krát)
Poraďte
« kdy: 12.05.2024, 07:25 »

230 metrů od domu (v tom jsou jističe 3x25 A) mám vrtanou studnu hlubokou 32,5 metru.

Ve studni mám čerpadlo 1100W. Kabel vedouci ve studni od čerpadla je dlouhý 30 metru + 10 metru ještě stoceno v šachtě nad vrtem studny, tento kabel byl součást baleni čerpadla jako kabel do vody (Čerpadlo je značky Daewoo) a je 3x1,5 mm. Když jsem čerpadlo zapojil ns elektrocentral u 220 V 230V a 8,7A vůbec se nerozběhlo, potom na čtvrt hodiny ano a pak jít prestalo. Tak jsem to zkusil zapojit má elektrocentral u 220 V 230V s max proudem 19A a fungovalo to v pohodě několik hodin a voda tekla mocným proudem po celou fobu (cca 5 hodin bez potíží bez přestávky). Rad bych ale vodu čerpal bez používáni elektrocentral y. Potřeboval bych tedy položit od mého domu ke studni  230 metru dlouhý kabel, do země. Jističe v domě jsou 3x25A. Prvních 30 metru je kabel od domu do kolny, ten je 5x4mm a je tam položen už ze dřív pro napájení kolny.  Teď tedy potrebuju ještě 200 metru kabelu od kolny ke studni. Zapojí mi to samozřejmě elektrikar, ald nebi si jist, jaky kabel použit. Čerpadlo ve studni je na 230V.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Kurka
*
Offline OfflineProjektant automatizace a strojů


« Odpověď #1 kdy: 12.05.2024, 12:54 »

Pokud chcete ušetřit hromadu peněz, oslovte projektanta.
Při této délce kabelu už jen špatná pokládka kabelu vám dokáže udělat takovou škodu, že cena za opravu vynásobí náklady 2x. A chyb a opomenutí tam můžete nasekat daleko více.

Nejde jen o kabel k čerpadlu, ale i o zemnicí pásek, další kabel pro hlídání hladiny ve vrtu nebo jiné zařízení které kontroluje chod nasucho, ochrana čerpadla proti přepětí atd.

Jakmile se na dodávku vody chcete spolehnout, musíte mít řešení pracující 24h denně 7 dnů v týdnu za každého počasí, mrazu, bouřky, zaplavení.

Cena kabelu nebude malá, ale proti zemním pracem a ochranným zařízením bude menší část nákladů.

To co jste sepsal pro optimální návrh průřezu kabelu nestačí.  Pro určení průřezu bude také potřeba znát skutečné štítkové parametry čerpadla, příkon, ne výkon, rozběhový proud, denní doba běhu a ideální je změřit reálný proud při rozběhu a při běhu čerpadla běžícího do hotového potrubí, protože příkon a proud čerpadla ovlivňují nemálo tlakové a průtokové poměry v potrubí.

Vzhledem k jednofázově napájenému čerpadlu tam teče větší proud než u trojfázového a tím je potřeba celkový průřez mědi už pouhou volbou čerpadla  vyšší. Třífázový přívod je z hlediska volby průřezu vedení daleko úspornější. Už jen volba jednofázového místo trojfázového čerpadla to je například při této délce vedení ekonomická chyba. (Ale třeba podtřebujete mít  jednofázové napájení z jiných důvodů, třeba pro napájení ze solárů a nebolí vás, že rozběhový kondenzátor 1f čerpadla není věčný).

V jímce, nebo lépe nad ní je třeba udělat přechodové místo a zbytečný konec kabelu od čerpadla zkrátit, má z hlediska ztrát na vedení malý průřez.

Každá ztráta na vedení snižuje na jeho konci napětí. U jednofázového napájení je tento úbytek na chod čerpadla citlivější. Snižováním napětí na motoru se nejprve zvýší proud motoru a pak už se motor nerozeběhne, nebo se při změně zátěže zastaví. A tento stav často čerpadlo spálí.

Rozběhový proud trojfázového motoru je asi sedminásobný. U jednofázového motoru s kondenzátorem bývá i vyšší. I rozběhový proud musí vedení přenést bez podstatného poklesu napětí na konci vedení u motoru, jinak se motor nerozeběhne, zejména ne do protitlaku u čerpadla.
 
Tyto věci jsou projektantovi jasné a když si zjistí podstatné údaje, navrhne řešení, které proti návrhu od oka bude ve výsledku a v dlouhodobém provozu levnější a provozně bezpečnější.
Například vám může místo měděného kabelu navrhnout hliníkový velkého průřezu, který je mnohem levnější a má mnohem menší ztráty. Ale vyžaduje jisté správné návrhy přechodů z mědi na hliník a zpět.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nikdy není dost času,aby se to udělalo dobře. Ale pak je dost času, aby se to udělalo znovu

Teorie=vše víme ale nic nefunguje
Praxe=vše funguje a nevíme proč
Teorie spojena s praxí=nic nefunguje a nikdo neví proč

Vysoce odborných omylů se dopouští jen specialisté

Ďábel je skryt v detailu
Milan Hudec
*
Offline Offline« Odpověď #2 kdy: 12.05.2024, 19:27 »

Hlavně se nenechat ukecat na kabel jednofázový... ..
Mnoho uživatelů po jedné/dvou výměnách odešlého jednofázového čerpadla touží po spolehlivějším 3f.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline« Odpověď #3 kdy: 12.05.2024, 22:26 »

Zásadní chyba je použití jednofázového čerpadla, pokud k tomu není pádný důvod. V objektu je přívod 3F, takže se mělo již hned zakoupit čerpadlo v provedení 3F. To je tak, když se investoři neporadí, projekt je moc drahý... Důležitá zařízení mají být pokud možno nejjednodušší a tím jsou spolehlivější. I když se to laikům nezdá, tak v principu je třífázový motor jednodušší a spolehlivější.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Milan Hudec
*
Offline Offline« Odpověď #4 kdy: 13.05.2024, 07:32 »

Měnit čerpadlo z nějakých 50m není zrovna práce snů tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Kantner
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline« Odpověď #5 kdy: 13.05.2024, 08:26 »

Dnešní "móda" jednofázových spotřebičů s  asynchronními motory jde mnohdy proti zdravému rozumu, jako další argument se pak přidá 1 fázová FVE, která je levnější a odpadají starosti s vhodným asymetrickým střídačem. Dokonce jsem zaslechl případ, kdy firma montující soláry radila zbavit se 3 fázové  vodárny a celý dům  nechat napájet z 1x25A jističe s tím, že nižší cena FVE jim to bohatě vynahradí.
Faktem je že kondenzátor u 1 fázových motorů je ona achilova pata, nejméně spolehlivý prvek. A když odejede, tak většinou s sebou vezme i motor. U levnějších výrobků nadproudová ochrana zcela chybí, člověk má dojem, že počítá se s životností do 10 let.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline« Odpověď #6 kdy: 13.05.2024, 10:37 »

Měnit čerpadlo z nějakých 50m není zrovna práce snů

Studna je prý "jen" 32,5m hluboká, práce a starostí to stejně není málo, vyndavat a znovu spouštět čerpadlo a ještě k tomu zbytečně. Pokud se tedy tazatel nechá přesvědčit k výměně. Ono takové čerpadlo není levná záležitost. Já ale vidím hlavní problém v délce přívodu. Skoro čtvrt kilometru jednofázového vedení k čerpadlu, které bude mít velké proudové nároky při rozběhu a bude citlivé na pokles napětí. Proto píši už ve svém minulém příspěvku, že to chtělo nejprve někoho kdo tomu doopravdy rozumí, spočítá to a pak teprve koupit přesně definované zařízení. Jen překonání hloubky studny vyžaduje více jak 3 bary tlaku (10 m vodního sloupce dělá přetlak 1 bar),  k tomu je třeba počítat s  hydrodynamickým odporem dlouhého potrubí (také je třeba spočítat a podle toho zvolit rozměr),  dále další výškový rozdíl mezi studní a objektem, kde se má voda používat a výška výtoku (přízemní objekt nebo patrový).  Také jsou třeba zhruba 3 bary k provozu tlakové nádoby. Takže začínáme s minimálním pracovním tlakem čerpadla 10 barů. Tomu bude odpovídat provozní proud čerpadla, v 1F provedení kolem 10A u 3F 3A ve fázi. To nehovořím o rozběhovém proudu. Ten je u 1F provedení výrazně vyšší než u 3F a tam se rozdělí mezi fáze.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Emanuel Kocián
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline« Odpověď #7 kdy: 18.05.2024, 16:06 »

Čerpadlo by bylo určitě mnohem lepší mít 3fázové, jelikož úbytek napětí bude při srovnatelném průřezu pouze šestinový oproti napájení 1fázovému. U 1fáze totiž musíte počítat i s úbytkem napětí nejen na fázovém vodiči, ale i na N vodiči zpět.
Další aspekt, na který se často zapomíná u dlouhých napájecích kabelů nn, není pouze otázka úbytku napětí na tom kabelu nn, ale i to, aby vyšla uspokojivá hodnota impedance poruchové smyčky. Jistič předřazený tak dlouhému kabelu nn musí spolehlivě vybavit při zkratu (poruše) na konci kabelu, a to za dostatečně rychlý čas. Nemůže být tudíž s libovolně vysokou hodnotou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Emanuel Kocián
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline« Odpověď #8 kdy: 18.05.2024, 16:14 »

Už ten průřez 3x1,5 mm2, co je továrně u čerpadla v délce 40 m, je s ohledem na tu požadovanou vzdálenost 230 m naprosto celou věc degradující a problémový.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline« Odpověď #9 kdy: 18.05.2024, 20:05 »

Dobrá, mějme v místě připojeni 1 Ohm, ona šnůra 3x1,5 další Ohmik přidá.
Jaký tedy použít vzorec k dopočítání těch 230m?
Lze použít "poučku" 1kW 1f motor=1/20= 50A, tj.pro kabel v zemi zbývá max.2,5 Ohmu?
Tuším, že v případě čerpadel to bude složitější, stejně tak nevím jestli ona poučka (ještě ze studií) je poplatná kdejakému motoru.....
Páni motoráři, co vy na to?
Třebas správný postup výpočtu zaujme více kolegů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline« Odpověď #10 kdy: 21.05.2024, 08:26 »

Nikdo?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Kurka
*
Offline OfflineProjektant automatizace a strojů


« Odpověď #11 kdy: 21.05.2024, 13:44 »

Motoráři se tím nebudou trápit ani teoreticky neboť:
1) u takhle dlouhého vedení jsou ze zkušenosti určujícím omezovatelem úbytky napětí pro motor

2) z hlediska doby vypnutí je v každém případě z norem pro venkovní vývod bytové výstavby zde potřebný proudový chránič 30mA, samotné vedení proto stačí chránit proti zkratu a to se dá spočítat až jak vyjde průřez na úbytky.

3) z hlediska těžkého rozběhu čerpadla zejména při protitlaku nebo podpětí je potřeba tepelná ochrana motoru, buď je vestavěná ve vinutí motoru, nebo se musí doplnit

4) zkušenosti říkají že jen samotný jistič, který by ochránil motor obsluhu proti NDN i vedení proti zkratu na takto dlouhém vedení a u motoru nenajdete.

Prostě tohle si musí projektant v několika krocích přepočítat a zkontrolovat podle reálných hodnot na všechna omezení - úbytek - zkrat - přetížení motoru. Plus ověření oteplení pokud jde konec kabelu mimo zem nebo v souběhu.
Z jednoho vzorečku se zde střílet od pasu do terče nedá. A protože výrobce čerpadla je skoupý i na takové základní údaje, jako je proud motoru, bude muset projektant i měřit. To je holt daň za slevu na čerpadle.


* 718zxdoRgWL.pdf (253.07 KB - staženo 54 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nikdy není dost času,aby se to udělalo dobře. Ale pak je dost času, aby se to udělalo znovu

Teorie=vše víme ale nic nefunguje
Praxe=vše funguje a nevíme proč
Teorie spojena s praxí=nic nefunguje a nikdo neví proč

Vysoce odborných omylů se dopouští jen specialisté

Ďábel je skryt v detailu
Milan Hudec
*
Offline Offline« Odpověď #12 kdy: 21.05.2024, 18:53 »

Takže šance, že průřez onoho kabelu bude správně navržen se rovná v reálu nule.
Bez toho, že bych podceňoval byť dobré projektanty, kolik z nich vidí a dokáže pracovat se všemi niancemi o kterých se zmiňujete.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline« Odpověď #13 kdy: 24.05.2024, 08:26 »

Dnešní "móda" jednofázových spotřebičů s  asynchronními motory jde mnohdy proti zdravému rozumu

Faktem je že kondenzátor u 1 fázových motorů je ona achilova pata, nejméně spolehlivý prvek. A když odejde, tak většinou s sebou vezme i motor. U levnějších výrobků nadproudová ochrana zcela chybí, člověk má dojem, že počítá se s životností do 10 let.

Dnešní suché běhové a rozběhové kondenzátory sice netečou a nevybuchují, ale jejich spolehlivost není vysoká a dlouhodobě stabilní hodnota kapacity se nedá očekávat. Před časem jsem řešil problémy s kompenzačními kondenzátory ve dvojtrubicovýc h svítidlech 2x36W. Tělesa měla kompenzaci serioparalelní kvůli potlačení stroboskopické ho efektu na pracovištích s točivými stroji. Jeden kondenzátor 4uF paralelně k přívodu, druhý stejný 4 uF seriově s jednou trubicí. Po necelých dvou létech byla kapacita všech kondenzátorů méně než poloviční, hodnoty se pohybovaly v rozsahu 1,2 až 1,7 uF! Seriově kompenzované trubice buď nestartovaly vůbec nebo trvale blikaly. Podle popisu na kondenzátorech to měl být typ s dlouhou životností a stabiitou kapacity.

Když zauvažujeme o důsledcích takových změn kondenzátorů u motorů, tak je jasné, že motory nebudou mít sílu k rozběhu ani v nezatíženém stavu. U čerpadla, kde je vždy protitlak, kterého se nelze snadno ani krátkodobě zbavit, motor se poškodí velice snadno. Něco jiného může být motor okružní pily, míchačky nebo jiných zařízení, která jsou pod kontrolou obsluhy, která vidí problém a zasáhne. Čerpadlo pracuje samočinně, není vidět ani slyšet, takže bez tepelné pojistky je škoda hned na poprvé. Tepelná pojistka sice hodně zachrání, ovšem pokud reaguje pravidelně, motor se poškozuje také.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jiří Kantner
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline« Odpověď #14 kdy: 24.05.2024, 10:53 »

Omlouvám se ,že ten příspěvek utíká od tématu ale když už se tu pitvají nectnosti běhových kondenzátorů tak si matně vzpomínám, že Sigma vyráběla kdysi 3 stupňové čerpadlo 20 SVA s jednofázovým motorem MEZ který pracoval bez kondenzátoru - mysím že měl na štítku 220V 0,55W a 1440 otáček.  velikostí  odpovídal tak 1,1kW 3fáz. Pamatuje někdo z dříve narozených co to bylo za konstrukci? Tzv stíněné magnetické póly se závitem nakrátko i pro takový výkon? nebo se tam vytvářel fázový posun pro vznik točivého pole jinak? Točivý moment pro rozběh to muslo mít slušný, protože provazcová ucpávka klade docela odpor.
Z hlediska materiálové náročnosti na výkon to nebylo nic moc ale pokud jde o provozní spolehlivost tak tam asi problém nebyl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline« Odpověď #15 kdy: 24.05.2024, 13:08 »

Já toto soustrojí pamatuji. Byla to klasická Sigma domácí vodárna z řady Darling. Čerpadlo s motorem na frémě a nad tím tlaková nádoba ve tvaru čočky. To byly stroje určené zejména pro chataře, kteří měli pouze 1F přípojku. Čerpadla byla menšího provedení ( 25SVA =1",  u "dospělé" verse s 3F motorem bylo 32 SVA=5/4" a 0,75kW/stupeň). Jednostupňová čerpadla měla motor 0,55kW a dvoustupňová 1,1kW.

Motor byl klasický s pomocnou fází ovládanou odstředivým spínačem, ale kondenzátor tam nebyl třeba. Motor dělal o to větší proudový ráz při rozběhu, ale s překonáním rozběhu čerpadla problém neměl, pokud nebyla nějaká šílená impedance sítě.

P.S. Pamatuji také situace, že ještě v 80. létech byly hlavní jističe na chatu v některých oblastech IJV 6A, tam se tato vodárna použít nedala, to stačilo s bídou na osvětlení a televizi.

P.P.S. Motory čerpadel Sigma měly 1440 n/min pokud se jednalo o SVA-čka, pak ještě v Sigmě dělávali turbínková čerpadla, tam bylo řeba 2800 n/min.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Václav Třetí
*
Offline Offline« Odpověď #16 kdy: 25.05.2024, 06:21 »

Když jsem psal předchozí příspěvek, tak jsem si neuvědomil rozdíl mezi čerpadly 20SVA a 25SVA.  Typ 20SVA je nejmenší z této řady. Jedná se o čerpadélko s připojením 3/4" a to má menší potřebný výkon motoru, k 1° se dává 0,37kW, ke 2° patří 0,75kW a pro 3° musí být 1,1kW. Také s tímto malým provedením čerpadla existovaly domácí vodárny, vypadaly téměř stejně, jen se lišily menším objemem tlakové nádoby.

Čerpadla se podle velikosti liší minutovým průtokem, 20 SVA dává 20l/min. (0,37kW),  25 SVA 48l/min. (0,55kW) a 32SVA 70l/min (0,75kW). Tomu odpovídají potřebné výkony motorů na 1° čerpadla - uvedeno v závorkách.

Ještě poznámka k 1F asynchronním elektromotorům . Motory působí mohutněji než provedení 3F, mají jiné provedení statorového jádra a jsou ve směru osy delší, mají prodlouženou hřídel a samozřejmě i tělo statoru, protože je tam umístěn odstředivý spínač vinutí pomocné fáze.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jiří Kantner
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline« Odpověď #17 kdy: 27.05.2024, 07:44 »

Jednu 32SVA v provedení monoblok dosud provozuju. Když jsou tyhle čerpadla trvale v provozu, jsou spolehlivá jak slunce.
Šlo mi hlavně o to s jakým motorem byly kompletovány. Pamatoval jsem si totiž, že ten jedofázový motor bez kondenzátoru byl rozměrově podobný 3F 1,5kW
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Mohu při rekonstrukci elektrorozvodu v panelovém bytě ponechat původní kabel ke stropnímu svítidlu?
 Jak správně vyvést přívod 230V na střechu?
 Může být i dnes ještě hlavní přívod do bytu CYKY 2Bx4?
 Poradíte mi s přívodním průřezem staršího objektu?
 Jaký použít průřez kabelu na připojení el. ohřívače 18kW?
 Jaký použít přívodní kabel k jištění u domovních hodin 25A?
 Mohu použít pro přívod kuchyně kabel 5x a udělat z něj v kuchyni 3 okruhy?
 Je možné ze stupačky použít šňůru nezakončenou "prodlužovkovou" koncovkou?
 Jak navrhnout přívodní vedení délky 3 km?
 Jaký použít kabel na přívod rodinného domu?
 Jaký kabel na pohyblivý přívod pro tři halogeny, každé 400W, na délku 70 metrů?
 Jaký zvolit průřez pro provizorní připojení stavbu RD?
 Akym kabelom vytvorit prípojku RD 3x25A s delkou 65m?
 Je dostatečný přívod pro chatu kabelem CYKY 3Cx2,5mm2 ?
 Jaký kabel použít pro připojení chalupy 120m, jištění 6x120A?
 Mohu udělat podružný rozvaděč s přívodem AYKY 4Bx4?
 Jaký kabel použít pro spojení vchodu a rod.domku?
 Jaký průřez dlouhého přívodního kabelu do baráku?
 Jaký zvolit přívodní kabel pro 1f 20A jistič?
 Bude dostačovat přívod pro PR podkrovního bytu 5x2,5CYKY?
 Jaký mám použít přívodní kabel k cirkulárce 4kW ?
 Jaký použít kabel pro 1f elektrifikaci stodoly?
 Staci mi ako pripojka kabel CYKY 4Bx16?
 Jaká může být maximálni délka kabelu 2.5mm2 pro připojeni el. trouby?
 Jaky máme použít typ kabelu od elektroměru k domovnímu rozvaděči pro 3x25A?
 Aký mám použiť pohyblivý kábel pre napojenie rozvádzača o výkone 82,5kW?
 Jaký zvolit kabel délky 27m k motoru 30kW?
 Môžem napojiť dieľňu priamo na elektromer?
 Je správně přívodní kabel pouze čtyřžilový?
 Jaký průřez žil kabelu zvolit pro přívod bazenu s protiproudem?
 Odkud vést kabel k připojení ovládání el. brány?
 Jaký průřez vodičů mám zvolit pro připojení 2 nových okruhů?
 Kde vyčíst čím jistit jaký průřez pro kotel 12kW v délce 7m?
 Jakou přívodní šňůru mám použít k elektrické troubě?
 Jaký kabel mám připojit z kabelové přípojkové skříně ?
 Mohu AYKY 4x25mm2 o délce 400m uloženého v zemi použít pro světla max. 500W ?
 Jak vyřešit přívod pro zahradní altán?
 Ako riesit privod cca 40m k chatke od pripojnej skrinky?
 Jaký přívodní kabel zvolit na vzdálenost 140m a 25A jistič?
 Jaký přívodní kabel zvolit na vzdálenost 90m a 20A jistič?
 Jaký kabel použít pro elektrifikaci pergoly?
 Jaký je váš názor na rozvaděč se dvěma přívody?
 Jaky kabel zvolit pro vedeni z domu do stodoly, když je původní poškozen?
 Musím použít kabel 1-CXKH-R jako přívodu do obchodu ve stavbě pro bydlení ?
 Jak vyměnit napájecí přívod u ždímačky?
 Mohu použít starý 3fáz.přívod jako 1fázový?
 Jaký průřez kabelu zvolit na délce 120m pro připojení jednofazoveho čerpadla?
 Aky typ kabla pre podruzne rozvadzace?
 Kolika žilový kabel mám dát k přípojce elektroměru?
 Jakou velikost jističe zvolit pro dvoufázovou idukční varnou desku?
 Jaký je předepsaný průměr kabelů pro připojení domácnosti k 3x20A?
 Mohu použít cyky 4x2,5 jako přívod do garáže?
 Jaký zvolit průřez vodiče CYKY mezi hlavním bytovým jističem a poj. skříní?
 Jaký je potřeba průřez vodiče vedeného v zemi o délce 50m se zátěží 16x36W?
 Lze použít ayky 4x4 pro indukční troubu+eletrickou troubu?
 Je možná oprava ponorného čerpadla běžným eletrikářem?
 Jaký vodič použít pro garáž a bránu?
 Jaký kabel pro RD od hodin k domovnímu rozvaděči?
 Mohu na přivod CYKY-J 3x2.5 připojit 2 fáze s ochranným vodičem?
 Je možné prívodný kábel k elektromeru ťahať vzduchom?
 Jak připojit zástrčku k přívodnímu kabelu?
 Proč je přívodní šňůra na předmětu 2 zapojitelná jako u předmětu 1 ?
 Je přívod CYKY 3Cx2,5mm na přiloženém obrázku dostačující?
 Jaký průřez vodiče zvolit od hodin k domovním jističům?
 Jake budou kabely mezi elektromerem s HDO a rozvadeci skrinkou?
 Je vhodné provést propojení hlavního přívodu v krabici pod omítkou?
 Jaký zvolit průřez vodiče pro elektromotor kompresoru 5,5 kW s měničem?
 Jak silný přívodní kabel?
 Aky pouzit prierez vodica od RE do domu?
 Jaky kabel by som mal pouzit na hlavny privod do bytu?
 Jaký zhruba kabel na přípojku mikropivovaru?
 Jak zvolit velikost průřezu na delší vzdálenost do země?
 Kdo zajišťuje a financuje opravu přívodního kabelu k elektroměru?
 Aky pouzit pohyblivý přívod pro uložení do zeme?
 Půjde udělat 3-fázový přívod pro svářečku z hlavního jističe 3x25C?
 Jaký je nutný průřez vodiče PEN (TN-C) do podružného rozvaděče TN-C-S?
 Jak přivést elektřinu do zahradního domku?
 Je kabel od elektroměru do rozvaděče v RD dimenzován s rezervou i pro TČ?
 Proč je ze stoupaček v paneláku tažen kabel CYKY 5Cx2,5?
 Mohu u 5-žilového přívodu spojit PE a N?
 Mohu místo 5x16 použít 5x kabel 5x6?
 Kde je uvedeno, že musí být přívod pro panelový byt 5žilový?
 Má být pPřipojení od elektroměru do rozvaděče RD CYKY jc 5x16 nebo 5x10?
 Jak vypočítat pruřez k přívodního kabelu k myččce o výkonu 2,5 kw ??
 Nemal by sa rozdelený PEN prizemňovať aj v dome?
 Jaký kabel zvolit na připojení stroje o příkonu 20kW?
 Jaký má být průřez přívodního vodiče k rozvaděči pro 3 zásuvkové okruhy?
 Jaký přívod k druhé rozvodnici?
 Projde mi u revizáka přívod do podružného rozvaděče, který je 4x6?
 Mohu natáhnout z hds do rozvaděče 2x kabel CYKY 4x10?
 Jaký kabel použít pro připojení garáže od elektroměrového rozvaděče?
 Jak se volí průřez přívodního kabelu?
 Lze připojit pohon brány přímo z venkovního elektroměrového rozvaděče?
 Co doporučíte za kabel pro byt v panelovém domě?
 Jakou dimenzi kabelu od elektroměru pro 3x25A v délce 80m v zemi?
 Je možné prodávat zařízení s obráceně označenými vodiči v přívodním kabelu?
 Jaký zvolit průřez Al kabelu pro připojení chalupy?
 Vyhovuje norme kábel 4x6 mm2 zo stĺpa do elektromeru v RD?
 Jak dimenzovat přívodní kabel pro 60m vzdálenou lednici a TV?
 S kterou normou je v nesouladu přívod k jednomu spotřebiči dvěma kabely?
 Opravdu bude pro 10kW v kuchyni stačit CYKY 4X1,5?
 Jaký kabel pro zemní vedení na soukromém pozemku (1F, délka 280m, odběr do 6A)?
 Je potreba revize na vymenu kabelu od hodin do rozvadece?
 Připojím doma pětivodičovou míchačku když mám přívod k domu jen čtyřvodičový?
 Jak správně uložit přívod k elektroměrové skříni?
 Jaký použít průřez kabelu pro venkovní světlo, pokud vzdálenost je cca 140m?
 Jaký kabel připojit na podružný elektroměr - respektive z něj k zásuvce?
 Jakým kabelem mám připojit podružný rozvaděč v chodbě (vzdálenost cca 8m)?
 Mohu v podkroví zrusit krabici s 3F přívodem a udělat z toho podružný rozvaděč?
 Jaké je označení přívodní oddělitelné šňůry u horského sluníčka SIRIUS?
 Jaký je nejmenší průřez kabelu od RE?
 Jaky zvolit průřez vedení pro přenos 600W/12V?
 Akú svorkovnicu kúpiť pre pripojene 400V?
 Je možné použít prodlužovací kabel pro mobilní vířivou vanu?
 Jaký průřez vodičů kabelu použít pro příkon 200W/50m?
 Lze použít přívodní kabel do bytu typu CYSY?
 Jaké je správné dimenzování přívodu k indukční varné desce a eletrické troubě?
 Mohu použít od elektroměru v plotě do rodinného domku x 6mm2?
 Kdy je opravdu nutná výměna vedení při změně hlavního jističe?
 Lze rozvést elektřinu ze zásuvky 400V 25A 5ti kolík na další různé spotřebiče?
 Jaký zvolit kabel pro připojení halogenového světla?
 V čem je přidaná hodnota 5-ti žilového kabelu mezi RE a RP?
 Mohu použít dvojlinku CYH 2x0,75 pro dvě zářivky 18W?
 Co je správně od elektroměru do domu 5Cx nebo 4Cx?
 Jak přivést elektriku na zahradu, která nesousedí s domem?
 kabel 4x16 v chráničce, raději AES nebo AYKY?
 Je u TNC přívodu správně spojit v kabelu 5C modrý a zelenožlutý?
 Je žádoucí 5 vodičové vedení již do elektroměru?
 Jak se prakticky realizuje přívod do sklepní koje v panelovém domě?
 Jak přivést elektřinu do 20m vzdálené garáže?
 Je dobíječka s EURO vidlicí v pořádku?
 Jaký zvolit kabel (počet žil/průřez) k propojení s rozvodnicí v garáži?
 Jak řešit problém krátkého napájecího kabelu pračky?
 Může být 500W topný žebřík na 1,5 CYKY?
 Lze připojit pohyblivý přívod do zásuvky napevno?
 Kolik žil musí mít přívodní kabel spotřebiče ve staré soustavě TN-C?
 Může být použití přívodu Cyky-J 5x2,5mm2 na 8kW opravdu nedostatečné?
 Jaký použít kabel k tepelnému čerpadlu VW 85?
 Je mozne privod k motoru zaluzii viest viacerymi kablami?
 Lze zatížit 1.5mm CYKY kabel 3.2kW spotřebičem?
 Jaký je minimální průřez vodiče vývodu elektroměrného pilíře (ČEZ)?
 Odhadnete reálný průřez vodiče PEN od pojistek k HDV?
 Je nutní při přechodu z 3f na 1f rozvod měnit i přívodní kabel na 1f?
 Jak mám postupovat když chci pokládat svůj přívodní kabel na cizím pozemku?
 Je v pořádku přívod 5x pro sklokeramiku v soustavě TN-C?
 Jaký budu potřebovat přívodní kabel zahradního domku pro 230/400V?
 Může se provést spojka v neměřené části před elektroměrem?
 Je dobrý nápad vypnout na dovolenou přívod elektriky bytu?
 Je možné od elektroměru táhnout kabel k druhému podruznemu rozvaděči?
 Sníží přizemnění PEN nebezpečí jeho odpojení?
 Jak seriozně ukončit vyvedený kabel na omítce?
 Je rozdíl v reálném výkonu motoru při různém průřezu přívodních vodičů?
 Může být průměr žil přívodního kabelu k bytu v panelovém domě 5,1mm?
 Není cenově výhodnější AYKY pro motor příkonu 33kW na délce 200m?
 Lze k úhlové brusce použít přívodní kabel s oddělitelnou vidlicí?
 Bude H07RN-F 5Gx2,5 dostateční průřez pro stavební přípojku v délce 70m?
 Musím posílit uzemnění u přívodu Cu 5x4 při provozu spotřebičů 18kW?
 Je 30. metrový přívod pro 12kW optimální kabel CYKY 5x4 nebo CYKY 5x6?
 Lze prodloužit přívodní kabel Al do bytu v panelovém domě?
 Za jakých okolností lze vést soukromý, měřený přívod společnými prostory?
 Jak dalece dodržet výrobcem předepsaný průřez CU 1,5 pro varnou desku?
 Mohu k přívodnímu kabelu venkovního osvětlení použít rozebíratelnou vidlici?
 Bude pro přívod zahradního posezení vzdáleného 50m stačit kabel CYKY 3x2,5?
 Lze použít pro přívod ventilátoru taženého po fasádě pouze dvoužilový kabel?
 Může přívod pro RD procházet nejdříve přístřeškem pro auto?
 Je možné udělat odbočku na přívodní kabelu?
 Vhodnost kabelu přípojky Ayky 3x240/120 pro dům s jističem 3x25A, tarif D45?
 Jak napojit/prodloužit v hliníkové pergole, ze zdi, vedoucí kabel ke svítidlu?
 Kolik zvládne kabel NAYY J4x95 na domovní přípojce utáhnout průměrných domů?
 Stačí na půdu kabel pro FVE 4x4?
 Jak prodloužit CYKY v předstěně?
 Čím rozbočit přívod do rozvaděče na dvě místa?
 Jaký průřez přívodního kabelu v délce 180m zvolit pro 3f čerpadlo?
 Musí být ochranný vodič vždy součástí kabelu s pracovními vodiči L a N?
 Jak má vypadat kabel pro přívod rozvaděče pro 2NP?
 Je zapojenie TN-C v zahradnom domecku po zapojeni TN-C-S v poriadku?
 Jaký přívodní kabel k chatě na vzálenost 500m?
 Je možné připojení chatky přes prodlužovací kabel obtočený po hromosvodu?
 Jakou zvolit přípravu silnoproudých kabelů v bytovém domě pro PRE distribuci?

Aktuální slova KUTIL (1)Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.053 sekund, 22 dotazů.