Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Je potřeba stav. povolení pro novou přípojku do 50-ti metrů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je potřeba stav. povolení pro novou přípojku do 50-ti metrů?  (Přečteno 60115 krát)
Vojtěch Kníže
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 17.01.2007, 15:12 »

Podal jsem žádost o připojení, následně dostal stanovisko s tím, že přípojka bude do 50-ti metrů s tím, že jí zrealizuje na své náklady distributor a já budu hradit pouze paušální poplatek za rezervaci příkonu a elektroměrový rozvaděč.
To je vše celkem jasné.
Jasné mi není, že když jsem se konečně dopátral konkrétního člověka, který se o realizaci této stavby bude starat na straně distributora, bylo mi sděleno, že to bude strašně dlouho trvat, že je nejdříve potřeba udělat projekt, dále zajistit stavební povolení a pak vykopat, položit kabely, udělat kiosek, přivést kabely k němu do skříně SS100, protáhnout je do elektrom. rozvaděče, dát elektroměr a od pilířku natáhnout kabely do domu, který budu stavět.
Můj dotaz je směřován ke stavebnímu povolení.
Díval jsem se do nového stav. zákona a konkrétně §103 "Stavby, terénní úpravy, zařízení a udržovací práce nevyžadující stavební povolení ani ohlášení!,  je v bodu 1) b. 8. uvedeno: Přípojky vodovodní, kanalizační a energetické v délce do 50 metrů.
Nevím jestli čtu správně, ale mě z toho vyplývá, že tedy nepotřebuji nic ani ohlašovat ani na přípojku žádat stavební povolení, měl by mi stačin jen projekt a někdo, kdo to vykope a zavede. Mám pravdu nebo se totálně mýlím, máte někdo zkušenost nebo názor?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #1 kdy: 17.01.2007, 17:07 »

TO: Kníže

Pokud jsem dobře pochopil, tak Vy nebudete potřebovat nic, protože to není vaše věc. Investorem i  zhotovitelem je v tomto případě distributor.

Otázka je, zda si tu přípojku nechcete vybudovat na své nálady a být jejím majitelem?  Šok

P: S: Stavební zákon § 104  (2) Ohlášení stavebnímu úřadu vyžadují
/mimo jiné/
g) stavby zařízení staveniště neuvedené v § 103 odst. 1 písm. a),
h) přípojky neuvedené v § 103 odst. 1 písm. b) bodě 8,
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Vojtěch Kníže
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 17.01.2007, 22:40 »

2 Štefan Beláň:
Z Vaší reakce na můj dotaz vyplývá, že na interpretaci uvedeného zákona máme stejný názor.  Máte pravdu i v tom, že já osobně v tomto případě opravdu nepotřebuji nic, jen zaplatit 12500,- za rezervaci příkonu (což jsem už udělal) a za 3-4 tis.,  koupit elektroměrný rozvaděč, ale hlavně potřebuji na hranici pozemku dostat tu elektřinu! Je skvělé, že to má podle energetického zák. investovat distributor - bohužel, nemůžu a ani nechci čekat rok.
Z tel. rozhovoru, který jsem vedl s konkrétním zaměstnancem v tomto případě ČEZ Distribuce, jsem pochopil, že oni o daném paragrafu neví ani ň, že jsou připraveni vyjednávat stavební povol. (samozřejmě, až někdy zpracují projekt) a až nabyde stav. povolení právní moci, tak sehnat realizační firmičku a přivést mi k parcele proud. A jak mi sdělili, za těchto předpokladů si hodných pár měsíců počkám, protože stav. povolení bude dlouho trvat..... Jenže já čekat nemůžu, na konci dubna potřebuji začít dělat desku a na začátku června mi začnou montovat dům, červenec, stěhování. Takže pokud budou mít na věc v ČEZ Distribuci stále stejný názor, chci najít jiné řešení, jak tam elektřinu dostat co nejdříve, tj, pokud daný par. stavebního zákona platí, sehnat projektanta, firmu, která to vykope, udělá pilířek a přivede mi kabely k parcele... - no a samozřejmě to zaplatit celé ze svého :-(
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #3 kdy: 17.01.2007, 23:22 »

TO: Kníže >  funny z takových zákazníků jako jste Vy, kteří na korunu nehledí a zbytečně neotravují a raději si vše udělají sami, musí mít každá velká firma (ČEZ nevyjímaje) vyloženě radost.  boss
To se potom zbytku světa těžko o něco žádá  Pláč .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vojtěch Kníže
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 17.01.2007, 23:29 »


Platim uroky z hypo, ze ktere jsem zaplatil parcelu, pokud bych mel cekat a platit je kvuli distributorovi treba o 6 mesicu dele, bude me to stat stejne, jako kdyz si to zaplatim sam, budu to mit pozdeji a jeste budu nastvanej, ze nebudu moci upravit do zimy zahradu. Takze pokud s tim distributor nepohne, nic jineho nez vytahnout vlastni penize mi nezbyva a nakonec to bude rozumnejsi a levnejsi nez cekat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Molák
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 17.01.2007, 23:55 »

Pane Kníže,
   oba dva předchozí pánové jsou v branži odborníky. mohu je jen doplnit v tom směru, aby jste  zkusil jednat přímo s firmou, která přímo provádí pro energetiku přípojovací práce. Jsou to většinou její bývalí spolupracovníc i a bývají daleko pružnější a mohou vám nabídnout konkrétnější termíny.
   Pracovník energetiky dnes je převážně omezeným úředníkem, protože ti schopní byli nuceni odejít a pár těch kteří se tam udrželi jsou Managery, kteří nepřicházejí do styku s veřejností, starají se o výkonnost firmy a hlavně své akcie.
Jsou výjímky, abych je neurazil.
Profesionálové se udrželi na rozvodnách a těch si ještě můžeme vážit. Jinak je to firma k pohledání, ale o tom by byla jistě samostatná beseda.
S pozdravem J.M.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vojtěch Kníže
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 18.01.2007, 00:06 »

Pane Moláku, děkuji za reakci,
radíte mi tedy informovat se přímo v obci, kde mi mohou dát nějaký kontakt na elektroinstala ční firmu, která se daným v mém okolí zabývá a zainvestovat přípojku sám? Nebo tato firma následně přefakturuje náklady ČEZ Distribuci?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 18.01.2007, 13:36 »

Pane Kníže, je možné, že se zde rozhorlujete právem, ale věc má jeden háček: předpokládám, že uložením kabelu Vaší přípojky bude dotčen pouze váš pozemek (nikoliv například obecní, nebo majetek státu, nebo souseda .....)
Jednalo by se o zásah do vlastnických práv a jsme v jiném zákoně, a bude se dokladovat!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Vojtěch Kníže
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 18.01.2007, 15:03 »

 pane Ryšavý,
já si nemyslím, že bych se rozčiloval, já se jen snažím dobrat se nějak, a to co v nejkratším čase elektrické přípojky, byť za cenu toho, že mě to bude něco stát, aniž by muselo. Já jen narazil na zmiňovaný §103 nového stavebního zákona a zajásal jsem, že bude celý proces snad jednodušší. Myslím, že mou přípojkou bude dotčen i jiný než můj pozemek, nevím přesně, kde je pojistková skříň ČEZu. Ale ve zmíněném § jsem žádnou poznámku o tom, že v případě, že přípojka se bude kopat třeba ve škarpě u silnice, se musí zahájit stavební řízení - nenašel. Ani další návazné kroky, jako např. získat souhlas majitelů dotčených pozemků..... Já nikoho nechci obcházet, jen se chci co nejrychleji dobrat toužené přípojky. Tedy jiným zákonem míníte který? Třeba bych se tam dočetl, co a komu je potřeba dokladovat.... Děkuji.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #9 kdy: 18.01.2007, 21:21 »

Pane Kníže, moje předchozí reakce byla mým vyjádřením k věci s jistým nadhledem a obecným přesahem, byť myslím, že zcela odráží realitu.  Úsměv
A teď vážně: vy stavíte RD, jistě máte i stavební povolení, za pár měsíců vám mají sestavit montovaný domek a vy nemáte jasno ohledně přípojky elektřiny? To mi nějak hlava nebere. Jaká asi je kvalita projektu pro stavební povolení domu, když neřeší přípojku? Takže já bych začal oslovením projektanta, ten v rámci projektu projedná vše s rozvodnými závody a i navrhne řešení. Potom je možné s projektem v ruce projednat s RZ a domluvit formu provedení, pokud nejste v dané oblasti přímo zběhlý, i tohle umí mnozí projektanti v rámci technické pomoci zařídit.
Snad každá lidská činnost má svá prvidla a i optimální řešení. Vy se zdá jdete tak trochu vlastní cestou, to vám může přinášet jisté nesnáze.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vojtěch Kníže
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 19.01.2007, 08:50 »

 pane Karvánku,
samozřejmě, máte pravdu, váš předchozí příspěvek do jisté míry realitu odráží. Já rozhodně nemám chuť zbytečně vyhazovat peníze - také je musím vydělávat :-),  ale v tomto případě, pokud by se stavba přípojky neúměrně protáhla, může mě tato přípojka "zdarma" vyjít dráž než pokud bych byl schopen ji zrealizovat dříve, byť s vynaložením vlastních nákládů. Ne vše zdarma je totiž v konečném důsledku opravdu zdarma.  A teď opravdu vážně. Jsem ve fázi, kdy budu někdy řekněme v polovině února dávat stavebnímu úřadu ohlášení stavby. Bude-li vše v pořádku, mohu za 40 dní nato  začít stavět. Jasno ohledně přípojky elektřiny mám i nemám. Mám stanovisko k přípojce, mám podepsanou smlouvu na její realizaci prostřednictví m ČEZ Distribuce, nemám termín, což je dost podstatné. Projekt na dům je složen z projektu vrchní stavby a projektu stavby spodní (deska) a přípojek voda, kanalizace, elektřina - od hranice pozemku k domu. Přípojku od pojistkové skříně ČEZu k hranici pozemku můj dodavatel stavby neřeší.  V této oblasti zběhlý nejsem, budu stavět první dům a doufám, že poslední :-) Samozřejmě, pokud se nedomluvím přímo s ČEZ Distribucí na nějakém přijatelném termínu realizace přípojky, zkusím se obrátit na svého projektanta a najít firmu, která přípojku zrealizuje a zaplatím za to. A odtud právě proč jsem založil tento dotaz, tj. je potřeba jak pro ČEZ Distr. tak potažmo pro mě stavební povolení na realizaci přípojky do 50 m?? Zatím jsem nenašel v žádném předpise ani zákoně, že je stav. povolení potřeba. Protože, pokud skutečně potřeba není, přijde mi, že přípojku lze zrealizovat za pár týdnů. Ať mi nikdo neříká, že nakreslit projekt takové přípojky je záležitost na 4 měsíce a vykopání a položení kabelů na další 4. Kdybych takhle pracoval já, nevydělal bych si ani na slanouv vodu, natož na přípojku :-) Tedy, já chápu, že existují pravidla a nemám zájem je obcházet. Mám ale zájem najít nejlepší,  nejrychlejší a nejoptimálnějš í možnou cestu. Nepřipadá mi, že bych šel svou vlastní cestou, jen se mi nezdála informace od paní z ČEZ Distr. o tom, že i na tuto přípojku je potřeba st. povolení, což bude trvat hromadu měsíců, správná, a proto jsem si řekl, že si zjistím, jak to ve skutečnosti je a nespolehnu se jen na její informaci, kterou má možná zažitou 20 let a opakuje ji stále dokola bez ohledu na změny v předpisech. Ale třeba má ta paní pravdu a já ztrácím čas studováním zákonů. Aspoň budu mít pocit, že jsem pro to udělal maximum a že jsem se nechoval jen jako hloupá ovce. :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 19.01.2007, 09:09 »

Pane Kníže.
Budete (ať už vy nebo ten kdo bude přípojku realizovat) muset začít projektem, tento rozešlete majitelům dotčených pozemků a požádáte je o souhlas s umístěním (Vždy je riziko že vás někdo pošle do háje a budete měnit trasu.)
Dále musíte požádat o vyjádření (zase projekt) správce a majitele (nemusí to být vždy totéž) podzemních sítí v dané lokalitě, kteří vám stanoví podmínky pro souběh nebo křížení, nebo vám odpoví, že tam nic nemají.
Pokud budete dělat protlak pod komunikací vyřídit zvláštní užívání komunikace (projekt)
a až budete mít tohle za sebou požádáte síťaře o vytýčení sítí a múžete začít kopat. Položíte kabel a zase zavoláte síťaře ať si dojdou zkontrolovat jestli jste jim něco někde neprokopl a jestli krytí kabelů a potrubí odpovídá jejich požadavkům a začnete zahazovat.
Ten zákon který jsem zmíni se zásahem do vlastnických práv je např. Občanský zákoník

Přípojce zdar! Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Vojtěch Kníže
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 19.01.2007, 09:31 »

 pane Ryšavý,
k Obč. zák. jsem se zatím ještě nedostal :-),  ale díval jsem se do Energ. zákona, kde se uvádí v §25, odst. 4, písm. f),  g): Provozovatel distribuční soustavy má právo, v souladu s podmínkami stanovenými územním rozhodnutím a stavebním povolením zřizovat a provozovat na cizích nemovitostech zařízení distribuční soustavy, přetínat tyto nemovitosti vodiči a umisťovat v nich vedení, vstupovat a vjíždět na cizí nemovitosti v souvislosti se zřizováním a provozováním zařízení distribuční soustavy...
dále odst. 9.: Provozovatel distr. soustavy je povinen při výkonu oprávnění podle odst. 4 písm. f) až h) co nejvíce šetřit práv vlastníků dotčených nemovitostí a vstup na jejich nemovitosti jim bezprostředně oznámit. Po skončení prací je povinen uvést nemovitosti do předchozího stavu a není-li to možné s ohledem na povahu provedených prací, do stavu odpovídajícího předchozímu účelu nebo užívání dotčené nemovitosti a bezprostředně oznámit tuto skutečnost vlastníku nemovitosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 19.01.2007, 09:48 »

Pozor na definice :-)
Elektrická přípojka není součástí distribuční soustavy, nýbrž zařízení ,  které začíná  .... odbočením od  vedení  distribuční   soustavy  směrem k odběrateli,   a   je   určeno   k   připojení   odběrných elektrických zařízení.
Přípojka narozdíl od distribuční soustavy nepožívá titulu "veřejný zájem"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Vojtěch Kníže
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 19.01.2007, 10:01 »

Definice jsou vždycky problematické .-) To samé platí dle §24 pro provozovatele přenosové soustavy tedy pro přenosová zařízení.  Energ. zákon termín elektrická přípojka nezná...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 19.01.2007, 10:24 »

Zákon 485/2000 Sb (Energetický zákon).,  §2, odstavec 2, písmeno a) bod 3
Elektrickou přípojkou se rozumí ....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Vojtěch Kníže
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 19.01.2007, 10:30 »

Ano, děkuji, myslel jsem ve smyslu práv provozovatele. ..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaké kabely uložit do země mezi elektroměrovým pilířem a rozvaděčem v RD?
 Je určena minimální vzdálenost přípojky RD od hranice pozemku?
 Poradíte mi prosím v problematice přípojky na pozemek přes stožáry?
 Kolik stojí přípojka nn vedení k RD?
 Co vše potřebuji ke změně charakteristiky hlavního jističe objektu?
 Je nutne mit stavebni povoleni k venkovni pripojkove skrini?
 Kde se dá koupit kabel závěšák?
 Má být žz vodič z kabelu připojen na svorkovnici PE a PE pak žz vodičem připojena na svorkovnici N?
 Jak postupovat ke zřízení přípojky RD?
 Lze provést elektropřípojku k RD z již existující přípojky souseda?
 Proč jsou závazné připojovací podmínky PRE?
 Jak pořídit sloupek pro měření elektrické energie?
 Je cena za svépomocí přeložky 50.000 pro ČEZ normální?
 Na kolik asi vyjde přípojka elektriky RD dlouhá asi 340m?
 Proč jsou na novém přívodu hliníkové kabely?
 Jak má být provedeno odběrné místo pro zábavný park?
 Jak se připojují "lunaparky" k veřejné síti ?
 Mohu mít revizi domu i bez přípojky?
 V kterém případě, kdo zaplatí předělání přípojky RD?
 Může být jedna přípojka nad 50m pro více domů?
 Jaký je průřez vodičů nízkého napětí od trafa k domovním přípojkám?
 Mohu použít na realizaci přípojky rodinného domu lanový CU kabel?
 Bude vyhovovat stávající kabel AYKY 4x16 od elměrového rozvaděče k podružnému ?
 Je kabelová elektrická přípojka součástí pravidelné revize rozvaděče?
 Kdo zafinancuje rekonstrukci přípojky v dezolátním stavu?
 Je možné do elměr. rozvaděče připojit 2 kabely?
 Je přípojka na sloupě jištěna?
 Koľko prípojkových skríň môže byť umiestených na stĺpe?
 Jak připojit firmu sídlící v RD na soukromou elektropřípojku?
 Bude možné připojit byt se staršími spotřebiči ?
 Dá se od hlavního elektroměru natáhnout další přívody pro podružná měření?
 Komu patřily přípojky před rokem 1989?
 Jaké připojení jističů před elektroměrem v distribuci PRE
 Jak zajistit aby přípojka nn nebyla v rozporu se zákonem 458/2000 Sb.?
 Mohu převést starou přípojku TN-C na TN-S vedení v bytě?
 Ako robite revize na prívod, keď je všetko zaplombované?
 Znáte připojovací podmínky ČEZ opravdu dobře?
 Jak předběžně zjistit, že mne ČEZ může připojít přes třífázový jistič a HDO?
 Jaký kabel potřebujeme pro elektrickou přípojku k RD na vzdálenost 900m?
 Jaké jsou orientační náklady pro zřízení připojení z hladiny 22kV na nn?
 Jak požádat o odhlučnění sloupové trafostanice na vlastní náklady?
 Na čem závisí správná volba sazby a značení u přípojek energetiky?
 Co vše se reviduje a kontroluje na přípojce? Jde zejména o elektroměrovou desku.
 Pro který způsob kabelové přípoky pro rodinný dům se rozhodnout?
 Jak vnést do katastrálních map nn přípojku dlouhou 1450 m zbudovanou v r. 1995?
 Rozvody za elektroměrem stručně
 Jak vypadají rozvody za elektroměrem
 O přípojce objektu k síti dodavateli elektrické energie
 Je toto správně provedená neměřená část přípojky pro RD?
 Znáte nový formulář ČEZ Potvrzení o vydání zprávy o revizi elektrické instalace?
 Jaký typ kabelu používáte u přípojky venkovním vedením?
 K čemu slouží přípojka nn ve smyslu §45 zákona č. 458/2000Sb.?
 Co je dobré vědět o kabelových přípojkách nn
 Jak se provádí domovní přípojky ve skutečnosti? Jsou vždy dle předpisu?
 Jak připojujete vodiče přípojek vy? Tedy pokud je to vaše práce.
 Znáte časté chyby při instalaci přípojkových skříní a pilířů?
 Už jste zaznamenali nové připojovací podmínky E ON?
 Lze zapojit dva RD pod jedny nožové pojistky ve skříni distributora?
 Na kolik vyjde oboustranné vyvedení nn kabelu do přípojkové skříně?
 Jak získat vedení přípojky, když mi v tom brání cizí pozemky?
 Je po roce 2017 podle energetického zákona konzole na domu nelegální?
 Lze provést staveništní přípojku s podružným měřením spotřeby ?
 Do jaké vzdálenosti lze připojit novostavbu od umístění skříní HDS a ER?
 Jak probíhá připojení novostavby na distribuční síť?
 Jaký je u (Mělníka) postup při zrušení přípojky při demolici domu?
 Jak zrušit střešní konzoli a ukončení nadzemního vedení na sloupu?
 Znáte změny v připojovacích podmínkách ČEZ od 1.4.2022? Poslouchejte!
 Jak řešit přípojku při rozdělení domu na dvojdomek?
 Kdy je z RE do RB vhodné zvažovat použití kabelu AYKY místo CYKY?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Kde najít informace o moderních el. rozvodech?
 Je někde na internetu legenda ke značkám, které jsou v elektrovýkresu pro domek?
 Poradi mi nekdo se svepomoci provedenou rekonstrukci elektroinstalace?
 Od jakého napětí se počítá silnoproud?
 Uplny zacatecnik by chtel znat zakladni veci, od barvy kabelu po zapojeni.
 Jaký je prosím rozdíl mezi předpisem a normou?
 Má Eon zákonnou povinnost připojit pozemek pro stavbu domu?
 Je toto zapojení koupelny správné?
 Jak si položit novou elektriku sám?
 Jak na dalku zjistit, ze v el. siti (rekreacni chalupa) doslo k preruseni?
 Poraďte jaké překvapení mě může potkat při el.instalaci běžné garáže?
 Kdo je povinnen zřídit veřejné osvětlení u objektu vzdáleného od obce?
 Co obnáší zavedení elektřiny do garáže?
 Jaká bude približná cena ,přízemního nepodsklepeneho RD 5+1 bez podkroví?
 Kdo má nahlásit zlomený izolátor?
 Jaký je rozdíl mezi Gu10 a Gz10 a mezi Gx5,3 a Mr16?
 Jaký je rozdíl mezi rozvaděčem a rozvodnicí?
 Proč svítí doutnavka i bez držení uzemnění?
 Kde sehnat kompletní normy čsn o elektrice?
 Co přesně znamená minimální proud digitálního časového spínače?
 Pomůžete mi pochopit vztahy elektrických potenciálů?
 Může malba zdi vyblednout od elektrického kabelu?
 Je v zásuvce nějaký proud, když není zapojen žádný spotřebič?
  Prečo VSE odpojilo elektrinu bez upovedomenia majiteľa?
 Su nejake doporucenia pre kabelaz v spalnach?
 Proč jsem elektricky nabitá?
 Je zasuvka zdroj napeti nebo proudu?
 Musíme souhlasit se zrušením stávající HDS na objektu?
 Čo je to fáza?
 Proč je u AC sítě proti sobě fáze/zem a ne fáze/fáze?
 Kdo by vysvětlil vztah napětí mezi uzemněním a fází?
 Proč když připojím spotřebič do sítě nevznikne zkrat?
 Odkud, kam teče proud?
 Co je potřeba ke kusové výrobě led lampiček?
 Jaký je odběr trafa?
 Vyzná se někdo v certifikaci (CE, shoda, ..) u elektroniky do 9V?
 Jakou středoškolskou literaturu zvolit pro pochopení praktických zapojení?
 Rozdělí se proud mezi 2 vodiče?
 Co potřebuji a co budu všechno platit za prodloužení elektrické přípojky?
 Jsou zakonem stanovene rozmery venkovni kampelicky (rozvodne skrine?)
 Musí být přívod do bytu zasekán v panelu nebo stačí lišta?
 Jaký je prosím poplatek při vytvoření nového odběrného místa?
 Kolik stojí přípojka nn vedení k RD?
 Co mám dělat když mi E-ON stále jen slibuje tiskopisy a nic se neděje?
 Jaký kabel mám koupit pro 1km vzdálenou chatku?
 Jak provést rekonstrukci elektroměrového sloupku?
 Poradíte mi prosím postup ke zřízení odběrného místa?
 Jaké jsou parametry elektroměrového sloupku?
 Máme si starou přípojku ponechat nebo investovat do nové?
 Kde se dá koupit kabel závěšák?
 Lze provést elektropřípojku k RD z již existující přípojky souseda?
 Je vhodné připojit domovní rozvaděč jednotlivými dráty, nebo musí být CYKY?
 Jaká je optimální možnost připojení do sítě nn pro budoucí RD?
 Mohu sám připojit kabel do elektroměrového rozvaděče?
 Lze ve sklepě přerušit stávající přívod v krabici, stejným průměrem?
 Musím přemístit elektroměr do oplocení nebo jde o neoprávněný odběr elektřiny?
 Jaký použít typ rozvaděče na zděný elektroměrový pilíř?
 Jak si zřídit elektrickou přípojku na pozemek?
 Jak pořídit sloupek pro měření elektrické energie?
 Je cena za svépomocí přeložky 50.000 pro ČEZ normální?
 Existuje elektroměrový rozvaděč s integrovanou přípojkovovou pojistkovo skříňí?
 Jak realizovat domovní přípojku z vrchního vedení?
 Zapojí mi EON při přihlášce také vedení z nástřešáku?
 Opravdu musí být přívod bytu třemi vodiči?
 Musí ČEZ Dis. dokládat majiteli objektu, kde má vedení platnou revizi?
 Mohu propojit kabel 4x25mm2 Al s 4x4mm2 Cu?
 Patří proudový chránič před nebo za elektroměrem?
 Jaké jsou podmínky pro elektroměrovou skříň umístěnou vně objektu?
 Mohu nezaplobovaný jistič před elektroměrem vyměnit sám?
 Musí mít el.měrovou skříň na hranici pozemku zděnou nebo lze koupit prefabrikát?
 Jake rozmery ma mit skrin pro hodiny, hdo a hlavni jistic?
 Jak přimět energetiku k odstranění zatékání do domu přes jejich přípojku?
 Komu patří fejfarka a kdo její zřízení platí?
 Kdo bude platit přípojku?
 Jak řešit elektřinu v RD na samotě?
 Kolik zhruba stojí 1m elektrického přívodu k pozemku zemí?
 Jak mám postupovat při stavbě elektrické přípojky svépomocí?
 Je povinnen dodavatel energie zachovat původní sled fází?
 Musí být pro zřízení elektrické přípojky projektová dokumentace?
 Kdo může nasadit chráničky na venkovním vedení?
 Je připojení k sousedovi černý odběr?
 Kdo hradí zřízení přípojky pro rekreační objekty?
 Jak přemístit elektroměrový rozvaděč?
 Lze proto považovat rozpojovací skříň s osazenými redukcemi za pripojku?
 Jaké jsou venkovní rozměry zděného pilíře na přípojku?
 Jak se připojují "lunaparky" k veřejné síti ?
 Prosím může mi někdo vysvětlit krok po kroku co zařídit abych dostal elektroměr?
 Kdo zřídí přípojku k EO.N a kolik bude asi stát?
 Lze umístit pojistkovou skrin a elektroměr na sloup nadzemniho vedeni nn ?
 Jaké připojení a služby mohu žádat po ČEZu?
 Co si zvolit? E.ON nebo ČEZ?
 Lze prodloužit přívodní kabel od elektroměru?
 Kdo hradí náklady na revizi elektroinstalace ve státním panelovém bytě?
 Vysvětlíte stanovisko ČEZu k žádosti o připojení zařízení?
 Co je to za skříň v poli?
 Potřebuje odběratel, který dení dva roky připojen znovu revizi?
 Jak postavit sloupek z KB bloků pro elektroměr a plyn?
 Jaká je cena opětovného připojení elektroměru?
 Aký je najmenší dovolený kábel pre pripojenie odberného bodu
 V kterém případě, kdo zaplatí předělání přípojky RD?
 Kam umístit elektroměrový rozvaděč do plotu vysokého 1,5 metru?
 Může být jedna přípojka nad 50m pro více domů?
 Jaká jsou pravidla přístupu pracovníků ČEZ k elektroměru na soukr. pozemku?
 Co bude stát nový elektroměrový rozvádeč s jističem?
 Smí být k přípojkové skříni zamezen přístup mřížovými dveřmi?
 Budu mít dřív staveništní přípojku než trvalou?
 Mohu použít na realizaci přípojky rodinného domu lanový CU kabel?
 Jak odstranit závady odběrného místa - elektroměrové rozvodnice?
 Kdo financuje zřízení malé stožárové trafostanice?
 Lze ziskat 400V v bytě, kde je jen 230V rozvod?
 Je možné požadovat od ČEZU přemístění sloupu vn (35kV)?
 Jak mám postupovat, když požaduji po ČEZ zřízení nového odběrního místa?
 Pro přípojku do 50m vyřizuje územni souhlas distributor nebo já?
 Je nutné opatřit střechu zděného energetického pilíře oplechováním?
 Jaký potřebuji rozvodný pilíř v Praze (PRE)?
 Kdo zafinancuje rekonstrukci přípojky v dezolátním stavu?
 Je možné do elměr. rozvaděče připojit 2 kabely?
 Je možné do zásuvky 230V připojit pevný rozvod místnosti?
 Je přípojka na sloupě jištěna?
 Jak vysoko má být usazen elektroměrový rozvaděč?
 Může být jeden objekt připojen na dvě samostatné el.přípojky?
 Je nutné přemisťovat HDS při napojování další nové přípojky?
 Co je nutne minumum na skolaudovanie novej pripojky v starom dome?
 Dá se od hlavního elektroměru natáhnout další přívody pro podružná měření?
 Jak připravit odběrové místo pro elektroměr v síti TN-S?
 Jak je v praxi řešena geografická hranice mezi dodavateli energie?
 Je nutné povolení stavebního úřadu na vedení dočasné přípojky nn?
 Jak postupovat při připojení do sítě nn?
 Na koho sa obrátiť s prekládkou vedenia?
 Lze zřídit dočasně třífázové odběrné místo?
 Jak správně zapojit/napojit elektrotechnickou dílnu v panelovém domě?
 Kolik může stát sdružený pilíř plyn/elektrika?
 Lze napájet jednu nemovitost současně anebo střídavě ze dvou elektroměrů?
 Koľko odberaťelov by muselo byť k elektrifikácii chatkovej oblasti?
 Dává se zhotovený projekt přípojky znovu na ČEZ ke schválení?
 Jak provést přesun odběrného místa ze stěny domu na hranici pozemku?
 Co je obsahem projektu přípojky RD - sloup nn je na pozemku?
 Jak realizovat nový vývod z elektroměrového sloupku?
 Je nutný projekt pro zabudování elektrického rozvaděče do plotové podezdívky?
 Kudy vést kabel do zděného sloupku elektroměrového rozvaděče?
 Jaký osadit stožár na unimobuňku pro přípojku elektriky ze sloupu?
 Jak má být provedeno uložení domovní přípojky?
 Jak zřídit odběr elektřiny na pozemku, kde neni zadna stavba?
 Jaký typ elektroměrového rozvaděče na přípojku mého pozemku?
 Jsou nutné nožové pojistky v elektroměrovém pilíři?
 Stačí pojistková skříň jen na sloupu a nebo musí být ještě jedna vedle hodin?
 Kdo hradi náklady na pripojeni z pojistkove skrine do elektromeroveho rozvadece?
 Dá se přípojková skříň SP100 sehnat v nerezu?
 Co mohlo vše vyhořet, když osobák nacouval do sloupku s nožovými pojistkami?
 Co vše nás čeká při přemístění odběrného místa?
 Kdo hradí novou HDS?
 Může mít rozvaděč měření pro ČEZ pouze 370 cm na výšku?
 Máme dobře pripravenou přípojku RD?
 Jak zřídit odběr od PRE na distribučním území ČEZ?
 Jaký je postup při zavedení vlastního přívodu elektřiny do sklepa?
 Lze sloučit 40 odběrných míst v paneláku (sazba D) do jednoho o.m. (sazba C)?
 Jak se dokumentovalo predani vybudovane pripojky ER zavodum?
 Co a za jakých podmínek si mohu zapojit k existujícímu odběrnému místu?
 Kam umístit hlavní domovní pojistkovou skříň a kolik to bude stát?
 Jak alespoň zvýšit bezpečnost přípojky do chaty?
 Co dělat pokud nejde elektroměrový rozvaděč udělat přesně dle zadání ČEZ?
 Budeme muset měnit pilíř pro měření pokud změníme přípojku z 3f na 1f?
 Lze připojit dvě měření jediným kabelem ze sloupu?
 Jakou vzdálenost odbočky k elektroměru bez jištění povoluje EON?
 Co všechno hradím při realizaci nové přípojky k distribuci ČEZ?
 Jak určit vlastnictví rozvaděče v zahrádkářské kolonii?
 4-žilový nebo 5-žilový kabel od elektroměrového rozvaděče?
 Jaké jsou první kroky k pořízení nové přípojky na pozemku?
 Odkud energetika počítá vzdálenost k přípojnému bodu nn?
 Jak vyřešit problém s nástřešákem bez možnosti přeložky na sloup?
 Opravdu potřebuji projektovou dokumentaci pro rozvaděč na zahradě?
 Aká je orientačná cena pripojenia 2 záhradkárskych osád na vn?
 Potřebuji nějaké povolení na přeložku přípojky?
 Může být přívodní krabice s nožovkama v zateplovací izolaci?
 Jaké jsou připojovací podmínky dle místa odběru?
 Za jakých podmínek mohu svůj pozemek připojit na přípojku souseda?
 Lze přemístit elektroměr z hranice pozemku na dům (ne veřejně přístupný)?
 Jak se přepojit z podružného elektroměru na hlavní elektroměr?
 Jaký je správný postup při demontáži jednoho ze dvou fakturačních elektroměrů?
 Je třeba projekt jen na elektroměrový pilíř?
 Lze přesunout nebo prodloužit hlavní přívod do HDS?
 Je po roce 2017 podle energetického zákona konzole na domu nelegální?
 Jak u obytného domu přidat dalšího odběratele elektřiny?
 Lze zřídit přípojku z vedení vn na pozemku?
 Kdo zřídí přípojku na zahradu v HK, kde bude v budoucnu rekreační domek?
 Lze provést staveništní přípojku s podružným měřením spotřeby ?
 Za jakých podmínek lze přívodní kabel změni z uložení v zemi na závěsné uložení?
 Do jaké vzdálenosti lze připojit novostavbu od umístění skříní HDS a ER?
 Jak probíhá připojení novostavby na distribuční síť?
 Je možné táhnout přípojku 30m příkopem vedle silnice?
 Lze znovu použít přípojkové skříně elektriky a plynu v novém zděném plotě?
 Jak provést změnu vrchní přípojky RD na přípojku zemní bez zásahu do fasády?
 Kdo hradí zhotovení el. přípojky RD v zastavěném území v územním plánu obce ?
 Lze v elektroměrovém rozvaděči připojit dva rozvaděče rodinného domu?
 Kdo osazuje jistič pro HDO do elektroměrového rozvaděče?
 Lze připojit garáže dodatečně na podružné elektroměry?
 Co vše platí ČEZ při změně připojení ze vzduchu na kabel?
 Mohu připojit staveništní rozvaděč místo kabelem 4x25 tak 5x25?
 Komu patří elektroměrový pilíř? Mohu si do něj něco přidat?
 Jak řešit přípojku při rozdělení domu na dvojdomek?
 Proč chce EON věcné břemeno přípojky na hranici pozemku?
 Je možno vytvořit odbočku pro sklep přímo za hl. bytovým jističem?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.072 sekund, 24 dotazů.