Vážení kolegové, přibrzděte, trefili jste kozla
Časovač DT1
má kontaktní výstup
Uvedený minimální příkon jen říká, že kontakty relé nemají tenoulinkou vstvičku zlata, která se uplatňuje pro spínání malinkých napětí a malinkých proudů - tedy do prvního použití jako výkonového kontaktu, pak se tato vrstvička propálí a odpaří a kontakt přebírá spodní kontaktní slitina se stříbrem.
Zde toto pokovení chybí, a uvedené minimální napětí a proud jen říkají, že kontakty jsou přímo ze slitiny stříbra a při nebezpečí atmosférické koroze od ve vzduchu všudypřítomnýc
h oxidů síry se na povrchu kontaktu tvoří izolující černé sirníky, které malé napětí neprorazí a malý prou obloukem nevyčistí.
Proto Vážená paní Řeřábková, nebojte se LED svítidlo zapojit, fungovat bude. Může se stát jediná škoda, že se svítidlo nerozsvítí. I to je dosti nepravděpodobn
é, použijete-li napájecí napětí svítidel 230V. Toto napětí sirníky prorazí, zvláště je-li spínání pravidelné (jednou denně).
Pokud se tak stane, místo LED žárovky tam na pár sepnutí zašroubujte normální žárovku a nechte na manuál několika sepnutími propálit zoxidovaný kontakt vyšším proudem.
Mimochodem, za hlubokého i mělkého socializmu kontakty relé nebývaly až na velmi čestné výjimky zlacené a problémy s oxidací nastaly nejdříve po 4-5 letech, pokud to nebylo v Ostravě či jinde u hutí, nebo zařízení někde rok neleželo "za komínem".
Prostě, nedělejte si s užitím DT1 vůbec žádné starosti, stejný typ kontaktů mají i všechny vypínače světel.