Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Existují stmivace zarivek s elektronickym predradnikem?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Existují stmivace zarivek s elektronickym predradnikem?  (Přečteno 26030 krát)
RadimB
« kdy: 21.05.2008, 23:11 »

V obyvacim pokoji mam 2 vypinace na ovladani jednoho svetla.
Mezi vypinacema je 5ti zilovy kabel.
Ke svetlu vede od jednoho vypinace 3 zilovy kabel.
Chci koupit svetlo (http://www.lucis.eu/svitidlo.php?lang=cz&svitidlo=orbis2) s elektronickym predradnikem na zarivky.
Existuje stmivac (nejlepe ABB) pro takove reseni?

Vyrobce svetla tvrdi, ze potrebuje stmivatelny el. predradnik umi namontovat, ale potrebuje 5ti zilovy kabel az k svetlu.
V pripade ze by to neslo s elektronickym predradnikem, objednam svetlo na klasicke zarovky s patici E27. Predpokladam, za pak nebude problem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jura Krikl
*
Offline OfflineBrno


« Odpověď #1 kdy: 22.05.2008, 10:25 »

Pokud mate ke svítidlu 3 vodiče, je to pro elektronický stmívatelný předřadník opravdu malo. Tento předřadník potřebuje ke sve funkci nejen napětí 230V, ale i 2 samostatne řidici vodiče. V dnešní dobe už ale není problem tyto vodiče nahradit bezdratovou technologii - třeba www.xcomfort.c z
Pokud to mate do obytných prostor, doporučil bych žarovky. Cele stmívání je jednodušší a světlo přijemnější :-D
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline
« Odpověď #2 kdy: 24.05.2008, 20:08 »

To Kirkl: ..... a svícení trošku dražší.   Myslím že existují i stmívatelné elektronické předřadníky stímatelné napájecím napětím (fázová regulace). Ruku do ohně za to nedám a už vůbec nevím jestli třeba neexistují pouze pro lineární zářivky......
Budete ale potom odkázán na výrobce, který dodává světla s těmito předřadníky nebo si sehnat předřadníky samostatně a nabastlit...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jan Krepl
*
Offline Offline« Odpověď #3 kdy: 17.06.2008, 22:05 »

Samozdřejmě že existují stmívatelná zářivková svítidla ale samy o sobě se nestmívají- potřebují externí jednotku a i princip zapojení je zcela odlišný...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Dana Petran
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #4 kdy: 03.11.2008, 19:50 »

Rada bych upozornila na novy vyrobek firmy iDim LLc, USA. Jedna se o universalni svetelny spinac/stmivac, pouzitelny nejen pro klasicke zarovky, ale i pro kompaktni fluorescencni "usporky" a to stmivatelne i "nestmivatelne",  a pro [u]nestmivatelne[/u] linearni (trubicove) zarivky jak s magnetickym tak i s elektronickym predradnikem.
Pracuji na tomto projektu od minuleho roku a rada bych vedela jestli by se v CR naslo dost zajemcu o takovy vyrobek. Funguje skvele, zprijemnuje svetlo v interieru, setri spotrebitelum penize.
www.idimllc.co m

Srdecne zdravim z USA
Dana Petran(ova)


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline
« Odpověď #5 kdy: 03.11.2008, 21:35 »

Takhle o to jistě zájem nebude, rozhodně ne z řad odborníků. Leták, který v podstatě nic kromě samochvály neříká, silně navozuje pocit, že nám nějaký obchodník věší bulíky na nos a sám ani neví, co vlastně prodává.

Jestli je to tak univerzální stmívač, jistě by to chtělo přiblížit trochu více informací o principu funkce, technických dat, způsobu připojení ,  vyobrazení, rozměry, o kompatibilitě s našimi instalacemi (mj. 120V  palec  ) atd. Pak ještě nějakou tu předváděčku, obětovat pár vzorků za pakatel do několika instalací.... a po několika měsících až letech bezvadné funkce výrobku je vám trh po úspěšném schválení příslušnými orgány otevřen. Nebo si fakt naivně představujete, že po tom bezhlavě skočí okamžitě halda velkoobchodů a nebo že v tom okamžitě utopí peníze několik živnostníků?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Karel Pleskač
« Odpověď #6 kdy: 05.11.2008, 07:33 »

To: Otakar Dosbaba:

Docela by mě zajímalo pane Otakare Dosbabo, jak si dovolujete odpovídat za všechny z řad odborníků. Mluvte raději jen za sebe! Snažíte se jako hlupák smést se stol možná dobrou nabídku, o které ještě nic nevíte. Mě se naopak ten výrobek na první pohled docela líbí, Jsem odborník z oboru a znám svou práci velmi dobře! Víte, každý obchod začíná trochou té "samochvály". Na tu si však stále ještě někteří Češi nezvykli. Raději budeme s hlavou pod stolem říkat, že náš výrobek nestojí za nic a on se pak bude dobře prodávat, že ano? A naopak všechno nové, co přichází z ciziny je špatné a budem se tomu bránit zby-nehty - no fuj!. Naprosto nesmyslně a nepravdivě popisujete schvalovací systém našeho trhu, který fungoval v minulém století. Myslíte si, že vám zde bude někdo za takové tlachání plácat po ramenou - možná tenrkát. Nevím jak jste starý, ale podle Vaší reakce bych soudil že jste aktivně prožil komunismus (anebo jste mladej a zblblej - to bych bral jako jistou omluvu). Dnešní trh je poněkud rychlejší a pružnější. Vzorky by vám firma jistě ráda poskytla, pokud uvidí zájem skutečného obchodníka. A technické informaceo výrobku? Kdybyste si ráčil prohlédnout webový prostor, který vám paní Dana Petráňová nabídla a který jste nazval letákem, zjistil byste řadu informací, např. o firmě, kde sídlí, čím se zabývá, s kým spolupracuje, komu výrobky nabízí, dále řadu informací o výrobku samotném a to obecných i technických. Dokonce máte možnost na jednoduchém formuláři cokoli komentovat, nebo se dotázat či přímo vyplnit dotazník případného distributora. Je tam také stránka s kontaktem na technickou podporu výrobku. Otázkou zůstává, zda byste dokázal specifikovat svůj technický dotaz v cizí řeči, pane Dosbabo. Paní Dana Petráňová má výhodu: umí česky a je to obchodník! - Přeji vám, paní Petráňová, mnoho úspěchů. Kare Pleskač.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #7 kdy: 05.11.2008, 08:39 »

to Karel Pleskač:

Co se týká schvalování, tak se zase nic tak zásadního - směrem k uvolnění - nestalo,  a to je dobře, špatné je, že tento proces mnoho firem obchází a pak se na trh dostávají nebezpečné a nefunkční výrobky hlavně z dovozu. To že někdo prožil komunismus, to ještě neznamená, že je lump. Co jste tehdá dělal Vy? Zakupte od paní Dany Petran(ové) pár kusů, dejte je do zkušebny a pokud vyhoví,  začněte je prodávat.

A vynechte, prosím, osobní útoky proti člověku, který upozornil pouze na některá možná úskalí použití onoho zařízení v ČR. Navíc kolega Dosbaba neodpovídal za všechny odborníky, pouze za sebe. Odsuzujete minulé doby, ovšem chováte se jako představitel totalitní státostrany.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Karel Pleskač
« Odpověď #8 kdy: 05.11.2008, 09:13 »

To Václav 3
Pane Václave3, čtete mezi řádky: "...o to jistě zájem nebude, rozhodně ne z řad odborníků.."  - to je vskutku odpověď pouze za sebe, že? No pardon. Btw já jsem za komunistů pracoval jako mistr elektroúseku ve výrobě, posléze jako řadový dělník za mé politické názory. Ptal jste - odpovídám. Pana Dosbabu jsem nenazval lumpem! Jeho postoj k dané věci je daný jeho výroky. Bohužel zcela jednoznačně. Dále píšete, že pan Dosbaba pouze upozornil na možná úskalí použití onoho zařízení. Vy v jeho příspěvku něco takového čtete? A kde prosím vás? Pan Dosbaba psal pouze své doměnky aniž by se s výrobkem blíže seznámil a kontaktoval např. onu tech. podporu, o které jsem psal. Neříkejte, co mám udělat já, bavíme se o tom, co napsal pan Dosbaba. Buďte alespoň trochu fér. A nic totalitního jsem ve svém příspěvku také nenašel. Ba právě naopak. Ale jestli jsem někoho urazil tak se omlouvám. Pěkný den, Karel Pleskač.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline
« Odpověď #9 kdy: 05.11.2008, 09:41 »

Pane Pleskači, vkládáte do úst panu Dosbabovi věci, které neřekl. Neodpovídal za řady odborníků, ale vyjádřil svůj názor (oprávněně poněkud skeptický),  co o tom řady odborníků řeknou. Označování různými hanlivými přívlastky byste si mohl odpustit, tady nejste v hospodě.

Zcela s panem Dosbabou souhlasím, že skutečných technických informací je tam málo. Proto jsem jim už v pondělí poslal alespoň dotaz, jak se staví k 230V/50 Hz. Třeba se něco dozvíme.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Petr Doležal
*
Offline Offlineemeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #10 kdy: 05.11.2008, 09:50 »

Tady máme konkurenční výrobek pro porovnání vlastností a ceny


* stmivac.jpg (94.74 KB, 1024x719 - prohlédnuto 1403 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jan Alin
*
Offline Offline« Odpověď #11 kdy: 05.11.2008, 19:54 »

Mě se naopak ten výrobek na první pohled docela líbí, Jsem odborník z oboru a znám svou práci velmi dobře!
Pokud se vám líbí a víte že jste odborník a znáte svou práci velmi dobře pak zajisté chopíte příležitost za pačesy :-).

Naprosto nesmyslně a nepravdivě popisujete schvalovací systém našeho trhu, který fungoval v minulém století.
No že bych na webu produktu sehnal informace které jsou u nás potřebné k uvedení výrobku na trh to jsem si nevšimnul.

A technické informace o výrobku? Kdybyste si ráčil prohlédnout webový prostor, který vám paní Dana Petráňová nabídla a který jste nazval letákem, zjistil byste řadu informací, např. o firmě, kde sídlí, čím se zabývá, s kým spolupracuje, komu výrobky nabízí, dále řadu informací o výrobku samotném a to obecných i technických.
Je tam toto:

Model Name:  UCD -01
Switch Type:  Single Pole
Type:  Digital
Load Type:  Resistive, Inductive, Capacitive
Load Rating:  300W / 150W CFL
Voltage:  120V AC 60 Hz
Warranty:  1 year limited
Standards and Certifications:  ETL/CSA
GFI Compatible
Color:  White

Product Features:
Model Name:  UCD-01.3
Switch Type:  3 way application
Type:  Digital
Load Type:  Resistive, Inductive, Capacitive
Load Rating:  300W / 150W CFL
Voltage:  120V AC 60 Hz
Warranty:  1 year limited
Standards and Certifications:  ETL/CSA
GFI Compatible
Color:  White

Coming Soon...
UCD-2 featuring 600 W/ 277 V, status indicator, enhanced controls ideal for commercial application.

Pokud to já nevzdělanec chápu tak nic z toho co je k dispozici není v současné době vhodné k použití u nás.

Otázkou zůstává, zda byste dokázal specifikovat svůj technický dotaz v cizí řeči, pane Dosbabo. Paní Dana Petráňová má výhodu: umí česky a je to obchodník!
No pokud bych chtěl svůj výrobek někde prodávat tak bych spíš komunikoval a dotazy umožnil pokládat řečí oblasti v které výrobek prezentuji.

- Přeji vám, paní Petráňová, mnoho úspěchů. Kare Pleskač.
Také paní Petráňové přeji úspěch a doufám že poskytne i něco jiného jak reklamu. Doména výrobku byla zaregistrována letos a to o zkušenostech a tradici firmy moc nevypovídá, je to spíš zvykem firem "prodat a zmizet".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline
WWW
« Odpověď #12 kdy: 05.11.2008, 20:05 »

TO Alin :
Precizní příspěvek ! Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline
« Odpověď #13 kdy: 05.11.2008, 20:59 »

To Karel Tleskač: Asi jste především přehlédl úplně první slovo "Takhle..."
Netvrdím sice, že bych byl nějak extrémně fundovaný odborník na regulaci osvětlení, přesto vím, že řídit jas principielně odlišných svetelných zdrojů vyžaduje i jiné principy obvodových řešení. Troufnu si tvrdit za většinu zde přítomných odborníků, že i jim je univerzální mini stmívač, regulující žárovky, lineární i kompaktní zářivky (dokonce s jakýmkoliv předřadníkem, včetně konvečních  Šok ),  CCFL výbojky apod.,  přinejmenším podezřelý. Proto samozřejmě kliknou na uvedený odkaz, kde předpokládají alespoň popis způsobu, na kterém ten zázrak pracuje. Kromě popisu co všechno umí jsou ostatní informace opravdu nic moc.  Hněv  Z nákresu a fotografií, na které jsou odbornící zvyklí, by jistě mělo být patrno, zda jde o prvek do instalační krabice (zajisté odlišné, od našeho systému),  zda jde "zázračný" autonomní přístrojek a nebo prvek spolupracující s dalším vestavným modulem ve svítidle (podle popisu spíše ne a tak je to o to více podezřelé).
Budiž, technika jde kupředu, třeba jde opravdu o revoluční novinku. Proto jsem naznačil, že bude zapotřebí výrobek předvést v praxi a ukázat, jak s různými světelnými zdroji dlouhodobě, kvalitně a spolehlivě pracuje.  Pakliže ano a výrobce přizpůsobí stmívač našim montážním zvyklostem, napětím a ostatním standardům, vzhůru i na náš na trh, jistě se po něm zapráší, pokud bude mít i rozumnou cenu. Smyslem mého předchozího příspěvku bylo prodejci naznačit, co by to chtělo, aby se to sem na trh dostalo. Jestliže Dana Petran na projektu pracuje již rok, tak za tu dobu jistě ví, jaké ty naše standardy jsou. Jestliže ne, třeba to o něčem svědčí.

Starej zas tolik nejsem, abych byl pozitivně ovlivněn výdobytky socialismu. Mladej a blbej ale taky už ne, rozhodně ne natolik, abych nezačínal bejt vysazenej na kvanta oblbujících letáků o revolučních řešeních z oblasti vojenského a leteckého průmyslu za pouhých... x9999,90 peněz.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #14 kdy: 06.11.2008, 05:34 »

to Karel Pleskač:

Tak nám podle anglicky psaného materiálu, který sem vložil kolega Jan Alin řekněte, který typ je vhodný pro použití v ČR. Já tam vidím dva na 120V a brzy přijde (coming soon - v Americe oblíbený slogan z reklam) typ na 277V. Které z těchto napětí se používá v distribuční síti u nás? Pak se vám nelíbí moje věta, že kolega Dosbaba upozornil na úskalí ...,  homologaci vidím pro Kanadu, pro evropské státy žádnou, model na 230V 50 Hz, tedy napětí obvyklé v Evropě také ne, model na 277 V by možná mohl vyhovět, ten však nyní ještě není k dispozici.

Někteří anglicky umíme, jiní ne, někteří jsme v Americe byli, jiní také ne ,  ale bulíky nám na nos nevěšte. Nemám nic proti svobodnému podnikání a dovozu zajímavých, ale kvalitních, bezpečných a místním podmínkám přizpůsobených výrobků. Moje slova o tom, že se máte ujmout distribuce tohoto výrobku ( upraveného pro naše síťové napětí ) stále platí, nedělejte to však jako jedna telekomunikačn í firma v období hned po r. 89, která sem dovezla faxy na 120V 60 Hz, využili toho, že zařízení má spínaný zdroj, přelepili štítky, vyměnili síťovou šňůru ( byla oddělitelná ),  na přístroje nalepili telekomunikačn í homologační nálepky z jiného typu přístroje a vesele prodávali. Zapomněli na jednu maličkost, že kondenzátory na 200V nevydrží 310V a přístroje vesele bouchaly na stolech kanceláří.

Číst umím i mezi řádky, pokud někdo aktivně prožil komunismus, tak obvykle chodil tleskat Husákovi a jeho nohsledům a byl za to poplácáván po ramenech a tím pádem byl lump. My ostatní jsme sice chodili do práce, protože by nás jinak zavřeli za příživnictví, ale aktivní jsme rozhodně nebyli! Pokud jste byl skutečně minulým režimem pronásledován za své postoje, tak neosočujte lidi, které neznáte, měl byste znát ten pocit, jaké to je,nic špatného neudělat a přesto být pronásledován.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Skipala
*
Offline Offline« Odpověď #15 kdy: 06.11.2008, 20:07 »

No a mohla by paní Petranova konečně odtajnit věci,které by mnoho lidí zajímaly,např.schéma připojení,princip regulace,možnost odrušení,fungování při 230v/50Hz,předpokládaná cena,termín vstupu na evropský trh,atd.?
Nikoho a nic předem neodsuzuji,ale u amerických věcí jsem ve střehu,poslední dobou na co sáhli,to doje..li (viz:tzv.finanční krize,šaškování v Iráku a jiných zemích,"sbližování"s Ruskem a Čínou aj.).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jak fungují stmívače osvětlení?
 Jakou umístit ochranu za stmívačem?
 Existuje něco takového jako schodišťový stmívač?
 Jak výkonný stmívač použít pro 20W halogen s předřazeným trafem?
 Lze zapojit stmivac na sekundar elektronickeho transformatoru?
 Vyrabi se nejaky stmivac na bodovky (12V)?
 Jak stmívat stolní lampičku ?
 Co s pískáním stmivače?
 Jde oblafnout stmívač?
 Jak odstranit nechtěné vypínání stmivače DIM-5?
 Existujú elektronické tranformátory s ovládzním stimevania 0-10V?
 Čím ovládat stmívání zářivek?
 Proč mi stmívač pro bodovky 230V nepracuje korektně ?
 Jaký použít stmívač pro LED bodovky 3W?
 ENIKA: Sviťte chytře!
 Jak poznám, zda před transformátor mohu připojit stmívač?
 HAGER: Stmívač s automatickou detekcí světelného zdroje a praktickým tlačítkem pro nastavení
 Jak zapojit schodišťové ovládání žárovky místo stmívače ABB 6560u-101?
 ABB EPJ: Stmívače pro systémy DALI
 Podle čeho vybírat modulový stmívač na DIN lištu?
 Neznáte nějakou kombinaci stmívač led světlo?
 Jaký zvolit stmívač pro LED zářivky?
 Existuje časově programovatelný stmívač světla?
 Kde koupím stmívač JN6230D?
 Lze vyměnit triak s proudem 50 mA řidící elektrody vyměnit za triak s 25mA?
 Jak stmívat LED pásky pomocí ELKO controlerů?
 Existuje stmievač so spätnou väzbou?
 Je stmívač ABB 6515-0-0704 použitelný i pro LED žárovky?
 Znáte nějaký stmívač pro 1000W?
 Proč při stmívaním LED panelu Teslux bzučí trafo stmívače?
 Jaké zvolit zařízení pro stmívání 230V LED žárovky a 12V regulátor?
 Jak vyřešit chlazení stmívače SMR-U?
 Jak udělat/koupit ovládání stmívače světel pomocí IR dálkového ovládání?
 Jaký typ stmívatelného zdroje mohu použít s Loxone pro LED stvítidlo 30W?
 Jak zapojit stmívač bez N vodiče při použití LED?
 Dá sa regulovat výkon 600W sodíkovej výbojky?
 Čím v noci automaticky snižovat jas a spínat na základě pohybu?
 EATON: RF SMART stmívače xComfort nové generace
 Ake mate skusenosti so stmievacom SMR-M ktery budem stmivat LED?
 Jakou zvolit náhradu za stmívač Jing Neng - JN6230DLA?
 Jak spinat stmivace 230V a stmivace pro LED pasky?
 Jak funkčně zapojit vypínač a stmívač na jeden okruh?
 Lze použít stmívač do Alu profilů pod běžnou hlínikovou desku?
 Jak tlumit LED svitidla stmivacem ABB pres dva vodice?
 Jak stmívat LED svítidla?
 Lze stmívat několik zdrojů s úspornými zářivkami jedním stmívačem?
 Jak stmívat relátkově spínané osvětlení s centrálním vypínáním?
 Jak zautomatizovat stmívání zářivek?
 Jaké máte zkušenosti se stmíváním zářivkových svítidel 2x36W?
 Dáte někdo tip na stmívatelný reflektor s čipem LED 70W?
 Stmívání (1.)
 Potřebuje stmívání DALI několika zářivek T5 najednou samostané předřadníky?
 Nemá někdo zkušenost se stmíváním pomocí jednotek od TECO C-DM-0006M ILED/ULED?
 Jak pozvolně rozsvítit LED pásek po sepnutí spínače?
 Jak vyřešit stmívání LED žárovky?
 Čím stmívat zářivky T5 v nastavený čas během 30 min.?
 Fungují správně LED GU5,3 12V na PWM stmívačích?
 Lze ztlumit žárovku pomocí Siemens Logo!?
 Ako stmievat LED svetla z dvoch miest?
 Jak řešíte stmívání LED čipů (dimmable trailing edge) na 230V?
 Jde stmívání DALI komunikaci převodníku nějakým způsobem obejít?
 Čím stmívat světla s "hloupým" nadřazeným systémem?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jak vyřešit automatické osvětlení spíže?
 Jakou mám prosím použít tlumivku a kondenzátor k 15W UVC trubici?
 Je možné zapojení pohybového čidla a vypínače zároveň?
 Jak zapojit lustr na dva stare hnede draty?
 Musí být na světla v koupelně přes chránič?
 Jak zapojit pohybové čidlo k vypínačům na schodišti?
 Jak zapojit ctyri vypinace do schodistoveho zapojeni?
 Jak velkou hodnotu kondenzátoru potřebuji ke tlumivce osvětlení akvária?
 Jak výkonný stmívač použít pro 20W halogen s předřazeným trafem?
 Jak snížit napájecí napetí pro halogenové žárovky aby stíle nepraskaly?
 Kam se u lustru zapojí modrý, žluto/zelený a hnědý vodič?
 Kdo poradí jak zaměnit 2 střídavé spínače pro chodbu za pohybová čidla?
 Je vhodné nahrazovat v obytném domě (chodby, garáž) časové vypínače PIR čidly ?
 Jak připojím světlo s třemi dráty, když ve zdi mám jen dva?
 Jak zapojit spínač se senzorem pohybu?
 Jak zapojit pohybové čidlo s nástěnným světlem?
 Jak zapojím dva okruhy na dva vypínače?
 Jak správně zapojit světlo v síti TN-C?
 Jak zapojit pohybová čidla na schodišti v paneláku ?
 Jak zapojit lustr s vodiči černý,hnědý a zelenožlutý?
 Jak zapojit druhe svetlo k vypinaci?
 Jak zapojit pohybivé čidlo na světlo?
 Ako dočasně pripojit lustor?
 Jak zapojit svítidlo se svorkami L, zem, N, na dva černé a jeden zelený?
 Jak zapojit svítidlo k utopené fázi v panelu?
 Jak zapojit lustr s dvěma dráty a třemi svorkami?
 Jak mám zapojit zářivku, na které je i dvojzásuvka?
 Jak zapojit kovový lustr v panelovém domě, kde jsou pouze dva vodiče?
 Jaký je rozdil mezi jednopolovym a dvojpovym vypinacem?
 Existuje radiovy vypinac schodistak?
 Je připojení osvětlení kuchyňské linky na zásuvkový obvod v pořádku?
 Jak zapojit tento šňůrový vypínač?
 Jak zapojit dvojitým vypínačem dva lustry?
 Existuje jiné čidlo spínání osvětlení než pohybové?
 K čemu slouží svorky nouzového svítidla označené TELE?
 Je mozne pripojeni svetla provest kabelem lanko Cu 2x0,75?
 Je možné nahradit jeden vypínačů ovládání světla schodiště pohybovkou?
 Jaký je rozdíl mezi tlumivkou pro sodíkovou a tlumivkou pro rtuťovou výbojku?
 Mohu takto propojit větrák se světlem?
 Lze připojit historický lustr i přes to, i přes vysoký přech. odpor jeho částí?
 Jak připojit lustr, když jsou dráty příliš krátké?
 Jak se dá vyřešit ovládání světel v paneláku ?
 Mohu připojit bodovky 12V starým kabelem 3x1,5?
 Neexistuje nějaký dotykový senzor pro rozsvěcení zrcadla?
 Jak mám zapojit stropnici s jednou žárovkou?
 Možem k svetlu doviesť iba dva vodiče žltozelený a čierny?
 Ako zapojit zavesne svietidlo?
 Jaké zářivky a tlumivky použít?
 Jak zapojit správně elektronický předřadník?
 Poraditemi so neskutecnym problemom zapojenim lustra?
 Musí se ke světlům používat 3*1,5 nebo stačí 2*1,5?
 Jak zapojit lustr s dvěma dráty ve svítidle a čtyřmi ve stropě?
 Jak zapojit lustr s černým a zelenožlutým vodičem?
 Jak zapojit pohybove senzor se zarivkovym svitidlem?
 Je nutný proudový chránič pro přívodní kabel osvětlení chodniku u RD?
 Může se připojit na elektronický předřadník 2x39W pouze jedna zářivková trubice?
 Možem zapojiť na pohybový senzor halogenové bodovky 12V?
 Kde sehnat šňůru ke starým stahovacím lustrům?
 Jak zapojit dvojvypinac na 2 svetla
 Jak spínat v čase venkovní vánoční stromeček?
 Proč mi nefunguje starter 4-22W na 14W zářivce?
 Existuje dvoukolébkový přepínač?
 Je možné napojit zahradní osvětlení a zásuvky na domovní okruh ?
 Kde sehnat RF vysílač do přepínače 230?
 Nakreslil jsem zapojení lustru správně?
 Jak prodlouziti kabel na horlavem materialu?
 Jak zapojit patice na 230V k bodovkám?
 Jak provléknout drát v držáku koule lustru (ve tvaru esíčka)?
 Čím ovládat stmívání zářivek?
 Vadí úsporným žárovkám stmívače?
 Nezalhal mi elektrikář o světle v koupelně?
 Je možné připojit k el. předřadníku 2x36W 1 trubici 36W+1 trubici 18W?
 Jak se zapojuje vývod lustru na 6 dratu?
 Nevadí když nechám zelenožlutý vodič u svítidla nepřipojen?
 Máte někdo skušenost se spínáním v panelovém domě přes čidla po patrech?
 Jak zapojit časový spínač CS3-1 bez svítidla?
 Jak zapojit el.předřadník OSRAM 2x18W a 1x18W?
 Jak správně připojit stropní svítidlo?
 Jak správně zapojit zářivky přes vlastní vypínač, napájený ze sousední zásuvky?
 Lze na schodišti zapojit PIR čidla na stávající rozvody bez úprav?
 Jak nahradit schodišťový automat časovačem?
 Kde je na zarovce faze?
 Aký vodič je potrebný k pripojeniu bodových svetiel 3x20W/12V?
 Jak zapojit lustr (3+2) se třemi dráty na pět vývodů ze zdi?
 Ako si instalovat doma centralne zhasinanie (central stop)?
 Musí se v byt.domě použít pro spínání osvětlení tlačítko s orientační signálkou?
 Jak lze vypínat jedno světlo nezávisle třemi vypínači?
 Jak připojovat v koupelnách dodatečnou "galerku" ?
 Jak propojit žárovku se zářivkou?
 Co zhasíná světla na chodbě ?
 Jak zapojit podsvětlení schodů?
 Jak připojit další venkovní svítidlo?
 Jak vyřešit optickou kontrolu zapomenutého zhasnutí svítidla?
 Jak zapojím dvě světla s čidly, aby reagovala najednou?
 Jak při vypnutí jednoho světla zároveň zapnout jiné?
 Jaký použít stmívač pro LED bodovky 3W?
 Může být zapojen ventilator na světlo v koupelně?
 Existuje pohybové čidlo se stmíváním?
 Jak připojit lustr se stropním ventilátorem?
 Existuje schéma zapojení žárovkové objímky s dráty hnědobílý, zelený a černý?
 Neexistuje stavebnicový systém stmívání lineárních zářivek?
 Jak zapojit nástěnnou lampičku se tři dráty a ve zdi mám dva?
 Jak zhotovit na chodbě postupné rozsvěcení světel?
 Je a popřípade jak je možné zapojit 7 světel pomocí 2 pohybových senzorů.
 Kam připojit zelenožlutý vodič u objímky žárovky?
 Jak zapojit dva spínače pro jeden lustr?
 Jak zapojit vodice do trafa k bodovkam?
 AKo správne zapojit svietidlo s s barvami vodicov čierna, modrá, žltozelená?
 Kam připojit do svítidla vodič N, když pro něj není svorka?
 Jak zapojit dvě světla k jednomu přívodu?
 Jakým způsobem byste spínali 7 okruhové osvětlení zahrady?
 Existuje jednoduchý přístroj pro plynulý náběh osvětlení do krabice?
 Jak zapojit časové relé, když mám u vypínače čtyři dráty?
 Existuje pohybové čidlo se zásuvkou?
 Lze ovládat jedno svítidlo ze dvou spínačových obvodů?
 Môže byť svetelný vývod dočasne ukončený len svorkovnicou "čokoládkou"?
 Ako zapojit pohybovy senzor ES34Z-B?
 Jak zapojit starožitný lustr ze 30. let?
 Ako zapojiť lampu s ochranou I.triedy, ak zo steny i objímky idú len 2 vodiče?
 Co znamenají písmena označení svorkovnice u zářiv.tělesa?
 Připojuje se zelenožlutý vodič na kostru bodovky?
 Jak zapojit tlačítek a žárovek podobně jako v soutěži Riskuj?
 Jak efektivně zapojit osvětlení chodby a schodiště ?
 Existuje pohybové čidlo pro světlo na baterie?
 Existuje senzor pohybu pro snímání těsně nad schodem?
 Jak správně připojit venkovní vánoční osvětlení?
 Kde se v paneláku spojují nul. vodiče u sv.okruhu pokud nejsou krabičky?
 Jak napojit další přidávané venkovní svítidlo k prvnímu?
 Co je lepší LED osvětlení nebo žárovky spínané pohybový senzorem?
 Je správná velikost jističe 16A pro světelný obvod o cca 4 svítidlech (60-100W)?
 Mám vest PE vodič na lustr?
 Jak ovládat světelný zdroj stmívačem z více míst?
 Jak zapojit více zářivek?
 Jak vypínačem vyřadit pohybové čidlo pro osvětlení?
 Jak zapojit 12V svietidla v rozvode TNS a privod z rozvadzaca TNC?
 Lze zapojit do jednoho světla více okruhů?
 Neodporuje něčemu světlo připojené do zásuvky ?
 Jak zapojit signalizační doutnavku na schodišti kde není nulový vodič?
 Jakým typem vodiče rekonstruovat rozvod starého lustru?
 Jak u objímky žárovky zapojit L a N?
 Jak zapojit 2 lustry v místnosti do série?
 Jaké barvy vodičů mohu použít pro zapojení schodistového vypínače?
 Jak správně připojit vodiče k LED bodovce 230V s paticí GU10?
 Ako zapojiť ovládanie svietidiel pohybovým spínačom cez relé (stykač)?
 Jak pripojit svetlo s PIR cidlem misto puvodni zarovky?
 Je hnědá a černá dobře zapojená na modrou a hnědou?
 Jak zapojit světla s odběrem 2500-4000-5000W s konektorem 32A 240V CEE?
 Mohu ve svítidle spojit zelenožlutý a modrý vodič?
 Sú tieto svietidlá správne zapojené?
 Jak přepojit 6+6 dvojitý schodišťový vypínač na stmívač DR2-SD?
 Lze zapojit nástěnnou lampu do krabice po vypínači?
 Jak zapojit vypínač k bodovkám na tři kabely?
 Jak zapojit dvě IR čidla a vypínač pro trvalé sepnutí?
 Je nutné k připojení LED osvětlení na 230V transformátor?
 Dá sa vypínač radenie 1s zapojiť aj bez prítomnosti vodiča N?
 Je normalne, ze na zapojenie lustru je kabel, v ktorom je faza stale?
 Jak zapojit LED reflektor k dalšímu LED osvětlení bez vybavení chrániče?
 Je zapojení více svítidel za sebou bez lustrové svorky přípustné?
 Ako zapojiť svetlo pomocou spínača na šnúrku ?
 Co znamená svorka Ĺ (L s čarou) a co se do ní zapojuje?
 Půjde zapojit půl světelného okruhu na PIR a celé na přímo?
 Jak zapojit žárovku, aby svítila po stisknutí jakéhokoliv vypínače?
 Jak zapojit světlo se senzorem na půdě?
 Je možné ovládat 2 okruhy světla s jedním společným světlem ze dvou vypínačů?
 Jak správně připojit světlo IP44 s průchozím vedením?
 Mozem vypinacom zapnut vsetky svetla ale fotobunka zasvieti iba niektore?
 Může se v 2. zářivkovém tělese vyměnit pouze poškozená tlumivka?
 Lze použít PIR spínač s kruhovou zářivkou?
 Co znamená označení vodiče L' na svítidle?
 Je možné vést ke světlu PE vodič ze zásuvkového obvodu?
 Nedá se prodleva u rozsvícení bodovek v koupelně zkrátit?
 Může být dálkový ovladač světla zapojen k domovním vypínačům schodišťově?
 Kam zapojit ochranný vodič na keramické objímce, když pro něj není kontakt?
 Je možné do elektronického transformátoru připojit dvě světla najednou?
 Je možné prodloužit přívodní kabel svítidla čokoládou?
 Jak je zajištěna polarita vodičů u stolní lampy?
 Co idealne udelat s PE vodicem u svetla bez PE zdirky?
 Lze vytáhnout ze spínače č.7 stálé napětí pro další svítidlo?
 Může být stolní lampa s kovovým tělem připojena pouze dvěma vodiči?
 Preco nie je vodic svítidla pripojeny priamo do objimky a je pres svorkovnici?
 V čem je skryto nebezpečí připojení spotřebiče pouze dvěma vodiči?
 Jak instalovat schodišťové LED osvícení aby šel regulovat jas?
 Může být trafo pro LED kuchyňské linky bez upevnění pouze volně položené?
 Jak nezávisle ovládat jedním tlačítkem dvě světla?
 Jaký je trend ve způsobech domovních ovladačů?
 Jak správně provést odbočky k LED páskům na schodišti?
 Jaký zvolit průřez žil ze sekundární strany trafa 24V pro napájení LED pásků?
 Mozem napojit svetlo zo zasuvky istenou 10A v zahradnom domceku?

Aktuální slova (2)

Aktuální slova KUTIL (1)Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.079 sekund, 24 dotazů.