Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Může po mě ČEZ chtít, abych si přípojku nn do 50m od sloupu zaplatil sám?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Může po mě ČEZ chtít, abych si přípojku nn do 50m od sloupu zaplatil sám?  (Přečteno 23234 krát)
jirina42
« kdy: 11.06.2015, 21:54 »



Budeme stavět na pozemku v zastavěné části obce.
Sloup nn je na hranici pozemku, ale pilířky bych potřeboval postavit až na opačné straně pozemku (cca 21m od sloupu),  jelikož na straně, kde je sloup, bude branka a pak hned vjezd pro auto.

ČEZ zadal vypracování projektu firmě, paní projektantka mě oslovila a sdělila mi, že ČEZ navrhuje pilířky umístit max. do 5m od sloupu (z důvodu nákladů),  a jestli je chci dál, tak si musím přípojku zafinancovat sám (350 Kč/m).

Má na tohle ČEZ právo?
Měl jsem za to, že musí přípojku do 50m vybudovat zdarma (samozřejmě jsem zaplatil oněch 125000 Kč).

Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 12.06.2015, 21:26 »

Starost distributora končí v HDS na sloupu. Tím je vyřešená přípojka. Co je za ní, je vaše starost a vaše náklady.
Přípojkou se rozumí zřízení odbočky z linky a její ukončení v HDS, vám se zjevně jedná o posunutí elektroměru, ten je ovšem napojen z HDV a to už je vaše.
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 13.06.2015, 11:15 »

Jestli pro dodavatele existuje řešení, ale vy takové nechcete a vyberete si řešení z jeho pohledu dražší, tak se nedivte, že vám dá jasně vybrat - buď jeho návrh, nebo si to zaplaťte.
Pokud vám zřídí na sloupu vývod (HDS),  tak pak by neměl být problém najít v okolí nějakou firmu, která to "odborně zastřeší" a kabel ke sloupku si můžete zkusit uložit sám, pokud si myslíte, že 350Kč za metr je tak moc, sloupek si můžete připravit sám,... Samozřejmě když je to nová přípojka, bude to chtít dodovatel energie podle platných aktuálních připojovacích podmínek

P.S. nemáte tam překlep? Opravdu jste již dali 125 tisíc?
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 13.06.2015, 11:25 »

Třeba mají požadavek na hl. jistič 250A.


                                               Škleb
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Martin Hroudný
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 13.06.2015, 20:14 »

Obvyklé je, udělat přípojkovou skříň nn na nejbližší hranici pozemku Žadatele. Pokud má Žadatel to štěstí, že je sloup nn přímo na jeho pozemku, tak bude přípojková skříň zkrátka přímo na tom sloupu nn nebo hned u něj. Cokoliv navíc už lze považovat za "specifický způsob připojení požadovaný Žadatelem",  tj. 100% nákladů jde za ním.
Provozovatel DS je povinen připojovat způsobem co nejlevnějším, jelikož platby v Kč/A připojovacího poplatku (500Kč/A 3f, 200Kč/A 1f) ani zdaleka v drtivé většině případů nepokrývají nutné náklady. Zbytek nákladů jde ze sesbíraných obecných distribučních poplatků všech odběratelů, takže i zájmem ERÚ je, aby reálné náklady na připojování v Kč/A byly co nejnižší a pečlivě se to sleduje (protože jinak to jde o to víc na vrub stanovování výše distribučních poplatků).
Zaznamenáno
Jan01
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 26.04.2019, 10:55 »

,  pridam zde svuj dotaz. Mam na baraku hds s pojistkama zabudovanou tak nesmyslne, ze je v rohu a navic tak  3cm utopena ,  coz znamena, ze dvirka jdou otevrit jen trochu, pro vymenu pojistek dostatecne. Ale problem  nastane v pripade, ze zateplim steny domu. To by byl trochu orisek, ktery nevim jestli by mel dobre reseni. Proto jsem premyslel nad prelozkou. Stacilo by posunout o pul metru az metr. Jenze ted  ctu, ze za to chcou hruzne penize. Nasel jsem ale akorat ceny za presun sloupku na hranici. Ne ve zdi. Nemate s tim prosim nekdo zkusenosti? S kabelem problem nebude. Bude se posouvat ve smeru privodu. Dekuji.
Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 26.04.2019, 16:19 »

Tak z nich zase nedělejme démony...
Zavolejte na zákaznickou, že zateplujete a máte na chalupě HDSku, kterou byste rád zabudoval aby lícovala s novou fasádou. Ale může to trvat měcíc, nicméně jsou to náklady distributora. Pro vás je v takové situaci výhodné zajistit si v návaznosti na své náklady výměnu HDV (kabel do hodin),  případně i RM, pokud nevyhovuje či je to starý, ať to máte pod novou fasádou bez zdroje potenciálních poruch.
Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 26.04.2019, 18:57 »

Můžete požadovat opravu stávajícího stavu, protože jenom částečné otevření dvířek není vyhovující. Při té příležitosti se můžete pokusit nějak domluvit s distributorem (nebo s jeho provádějící firmou),  že pozici skříně upraví podle nové budoucí fasády. Vyhovět vám může, ale nemusí. Pokud ale budete požadovat přeložku, tak už to nejspíš budete muset všechno hradit. Je to ale jednoduchá záležitost a nemělo by to stát majlant. Oslovte distributora a uvidíte.
Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 26.04.2019, 20:02 »

Můžete požadovat opravu stávajícího stavu, protože jenom částečné otevření dvířek není vyhovující.
A pro koho není vyhovující? Snad pro odběratele, který do ní nemá přístup?
Je tedy fakt, že už jsem viděl i SP100 otevřenou z boku majzlíkem, ale pravidlem je, že jak nesvítí fáze na hodinách, volám poruchovku...
Tazatel sice neuvádí distribuční území, ale jak jsem psal výše v rajonu ČEZu se tyhle výměny při rekonstrukci fasády dělají běžně, bez cavyků, jen se musí zažádat včas, kvůli kapacitám.
Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 26.04.2019, 21:16 »


Budeme stavět na pozemku v zastavěné části obce.
Sloup nn je na hranici pozemku, ale pilířky bych potřeboval postavit až na opačné straně pozemku (cca 21m od sloupu),  jelikož na straně, kde je sloup, bude branka a pak hned vjezd pro auto.

ČEZ zadal vypracování projektu firmě, paní projektantka mě oslovila a sdělila mi, že ČEZ navrhuje pilířky umístit max. do 5m od sloupu (z důvodu nákladů),  a jestli je chci dál, tak si musím přípojku zafinancovat sám (350 Kč/m).

Má na tohle ČEZ právo?
Měl jsem za to, že musí přípojku do 50m vybudovat zdarma (samozřejmě jsem zaplatil oněch 125000 Kč).



Já si říkám že se s vámi baví. Obecně vzato je požadavek aby neměřené vedení bylo co nejkratší, tudíž aby RE byl pokud možno co nejblíže tomu sloupu nn kde je HDS. Jinak je to v rozporu s připojovacími podmínkami.

,  pridam zde svuj dotaz. Mam na baraku hds s pojistkama zabudovanou tak nesmyslne, ze je v rohu a navic tak  3cm utopena ,  coz znamena, ze dvirka jdou otevrit jen trochu, pro vymenu pojistek dostatecne. Ale problem  nastane v pripade, ze zateplim steny domu. To by byl trochu orisek, ktery nevim jestli by mel dobre reseni. Proto jsem premyslel nad prelozkou. Stacilo by posunout o pul metru az metr. Jenze ted  ctu, ze za to chcou hruzne penize. Nasel jsem ale akorat ceny za presun sloupku na hranici. Ne ve zdi. Nemate s tim prosim nekdo zkusenosti? S kabelem problem nebude. Bude se posouvat ve smeru privodu. Dekuji.

Hloupost. Jak říká kol. Hrubý, až to budete chtít zateplit, tak se s předstihem informujte s Distribucí, vždy se dá dohodnout. Není ani jejich zájmem aby měli svou skříň nedobitnou.
Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 26.04.2019, 22:07 »

A pro koho není vyhovující?
To vůbec není podstatné. Není to vyhovující pro jakoukoliv osobu znalou. Jestli je ten elektrikář nebo hasič pod dozorem nebo pod dohledem distributora není důležité. Není to vyhovující pro revizního technika, který kontroluje pojistky a hlavní domovní vedení. Mimochodem právě revizní zpráva odběrného zařízení je vhodným podkladem pro informaci distributorovi, že jeho přípojková skříń není v pořádku.
Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 26.04.2019, 23:11 »

To vůbec není podstatné. Není to vyhovující pro jakoukoliv osobu znalou. Jestli je ten elektrikář nebo hasič pod dozorem nebo pod dohledem distributora není důležité. Není to vyhovující pro revizního technika, který kontroluje pojistky a hlavní domovní vedení. Mimochodem právě revizní zpráva odběrného zařízení je vhodným podkladem pro informaci distributorovi, že jeho přípojková skříń není v pořádku.

Ne, podstatné je, jestli taková závada vyžaduje nápravu, nebo ne. A o tom žádný revizák nerozhoduje, neb to není jeho zařízení.

Funguje to i obráceně, v případě zjištění závady na stávajícím zařízení zákazníka, který má něco v rozporu s technickými požadavky a není to život ohrožující, rozhodně si sám jestli bude dbát upozornění distributora, za své uvede do řádného stavu, nebo na to hodí velký bobek a bude mít hodně příznivců, protože co je jednou zaplombovaný nemůže být špatně, zlý distributor ho buzeruje z monopolního postavení.
Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 27.04.2019, 07:33 »

Pokud  revizák nemůže zkontrolovat pojistky a HDV nebo pokud pojistky slouží jako hlavní vypínač budovy, tak to prostě z tohoto pohledu nevyhovující je. Jak na to bude reagovat distributor, je druhá věc. Netvrdím, že revizák o něčem rozhoduje. Rozhoduje provozovatel a v případě HDS jsou oprávnění provozovatelé dva. Já mám zkušenosti, že distributor reaguje úplně normálně. Informaci o závadě podložené článkem normy bere jako podnět a závadu odstraní.  Vy mi tady tvrdíte, že když mi nepůjdou otevřít dveře elektroměrovéh o rozvaděče, tak na to jako odběratel nemusím reagovat a že vůbec není důležité, jestli se distributor dostane nebo nedostane ke svému elektroměru.  Distributor má právo dostat se ke svému elektroměru, stejně jako zákazník má právo dostat se ke svému HDV. Jde jen o to, aby se o způsobu toho přístupu ti dva dohodli. 

Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 27.04.2019, 09:09 »

Pokud  revizák nemůže zkontrolovat pojistky a HDV nebo pokud pojistky slouží jako hlavní vypínač budovy, tak to prostě z tohoto pohledu nevyhovující je. Jak na to bude reagovat distributor, je druhá věc. Netvrdím, že revizák o něčem rozhoduje. Rozhoduje provozovatel a v případě HDS jsou oprávnění provozovatelé dva. Já mám zkušenosti, že distributor reaguje úplně normálně. Informaci o závadě podložené článkem normy bere jako podnět a závadu odstraní.  Vy mi tady tvrdíte, že když mi nepůjdou otevřít dveře elektroměrovéh o rozvaděče, tak na to jako odběratel nemusím reagovat a že vůbec není důležité, jestli se distributor dostane nebo nedostane ke svému elektroměru.  Distributor má právo dostat se ke svému elektroměru, stejně jako zákazník má právo dostat se ke svému HDV. Jde jen o to, aby se o způsobu toho přístupu ti dva dohodli. 



Pokud jdou dvířka otevřít a pojistky vyjmout, funkce hlavního vypínače není ovlivněna. Zřejmě to nezabraňuje měření ale nebudu předjímat, neviděl jsem to na vlastní oči.

To je ale normální.
Odběratel si postaví vestavěnou skříň, elektroměr s deskou se ocitne uvnitř a v lepším případě nejde odklopit jen deska nebo sejmout kryt jističe. V horším případě je jakákoliv manipulace ukázkou akrobacie.
Stejně jako falešný dvířka a budky od truhlářů, zabraňuje to manipulaci, plnými otevření dvířek RE anebo není 80cm volného prostoru před skříní.
Nebo botníky se smradlavými škrpály. 
Stejně tak jako dvacet let nepospojený rám rozvaděče s ochraným vodičem, když se pak na to upozorní tak jsou akorát všichni načuřený a nechtějí s tím nic dělat.

Asi takový případy nevídáte, protože takový revize neprovádí. Já myslím že jsem toho viděl víc než dost a pamatuju se na případy kdy nikdo závady neodstraní ani po pátým dopise.
Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 27.04.2019, 09:47 »

Pokud  revizák nemůže zkontrolovat pojistky a HDV nebo pokud pojistky slouží jako hlavní vypínač budovy, tak to prostě z tohoto pohledu nevyhovující je.   
Viděl-li jste vymetat RT najatého odběratelem HDSku jindy, než když náhodou připojoval nový odvod, pak jistě ano.

V praxi leze do HDS pouze distributor, který se stará i o část kde je HDV připojeno.
A je docela hukot, když si někdo dovolí říct odběrateli, že ta vyhřátá 4x6 AY už  je málo a je jeho.
Asi to ten RT co mu kontroluje ty pojistky a HDV  zapoměl oznámit...
V ideálním světě by šlo leccos, ale musela by fungovat vzájemná slušnost a být společným zájmem investovat do EZ na majetkovém rozhraní.
Pokud se jedná o tu špatně otevíatelnou almárku, to je tak, bude to nejspíš SILka a když se dělal brizol, tak se zaplácly panty. Pak je omezený rozsah otevírání.
A nepřeju vidět jak to dopadá, když někdo ten brizol odloupne.
Jedna věc je, aby se dostal odběratel k HDV, druhá věc jakým způsobem.
Měnil jsem spoustu skříní, které někdo vypáčil, zničil zámky, ulámal dvířka...
Může se pak někdo divit eonu, že HDS je prostě pro cizí tabu?
Když tam někdo vleze a nenapáchá škodu, ať si ho to klidně zkope, měl by si uvědomit čím je HDS předjištěná a těch opálených při navrtání přípojky bylo taky dost, zejména co začal polystyren.
Zaznamenáno
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 27.04.2019, 14:28 »

Elektrikáři, natož revizákovi, který není úplný začátečník nebo ignorant a pokud vidí  žalostný stav elektroinstala ce v domě nedá, aby nenahlédl i před odbočku od elměru. Na foto naštěstí již nefunkční fejfarka (dříve slangové označení HDS v rajónu VČE) na (v době revize) OM osazeném elměrem distributora. Vše za HDV v podobném stavu.


* hds jističe.jpg (583.61 KB, 1200x1600 - prohlédnuto 2179 krát.)
Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #16 kdy: 28.04.2019, 16:27 »

Elektrikáři, natož revizákovi, který není úplný začátečník nebo ignorant a pokud vidí  žalostný stav elektroinstala ce v domě nedá, aby nenahlédl i před odbočku od elměru. Na foto naštěstí již nefunkční fejfarka (dříve slangové označení HDS v rajónu VČE) na (v době revize) OM osazeném elměrem distributora. Vše za HDV v podobném stavu.

A pak zjistí, že je jednodušší to ustříhnout až na sloupu a rekonstruovat celou instalaci od počátku.
Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Jan01
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 01.05.2019, 12:52 »

. dostal jsem kontakt na technika, zkusim mu zavolat, jestli neporadi. Jakou mate zkusenost s vymenou elektromerove skrine, ktera je za dvermi ve verande? Puvodne jsem ji chtel presunout na venkovni zed verandy, ale stejne je to za plotem. Presunout to az na hranici pozemku je v tomto pripade dost slozite. Jit by to slo, ale prijde mi ta prace a finance neadekvatni k ucelu, aby se na elektromer  mohl beze me jednou za rok kouknout odecitac. Cez ma na svych strankach  v pripojovacich podminkach umisteni na hranici. Ale na druhou stranu tam ma rozplombovani a jeden z duvodu  muze byt vymena skrine. Takze otazka je jestli jen nenahlasit plomby, vymenit skrin a nechat to tak jak je. Doted to nikomu nevadilo. Kdyby mi odpojili elektriku a pak bych zadal o pripojeni tak bych to chapal, ale takhle. Jak to chodi v praxi? Diky... Prikladam jeste fotku hds


* IMG_20190429_100155.jpg (154.36 KB, 1000x563 - prohlédnuto 874 krát.)
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Zapojí mi CEZ hodiny bez toho, že by požadovali elektroměr na hranici pozemku?
 Mám žádat o dočasné nebo stálé připojení?
 Jak se nestat distributorem elektřiny při přefakturování nákládů na elenergii?
 Jak realizovat přívod elektřiny do chalupy na samotě?
 Jak si poradit s příkonem v bytě, který mi nepatří?
 Jakým způsobem máme udělat přípojku když se máme napojit od souseda?
 Jak rozdělit hlavního přívod do rodinného domu na jednotlivá patra?
 Jaké povolení na 3km dlouhý přívod po vlastních pozemcích ?
 Může následující podnájemník za dluhy předchozího?
 Může ČEZ vyžadovat přemístění elektroměru ?
 Je možné vést z 1 sloupu na 2. vedle kabelu vn kabel nn?
 Je možné z jedné přípojky vytvořit na vzdálenost 300m další?
 Lze vyjednat prelozku pilire s pristupem ze soukromeho pozemku na naklady CEZu?
 Lze z pilíře s elektroměrem vyvést zásuvku pro staveniště jako trvalé připojení?
 Připojí ČEZ elektroměrový rozvaděč před stoupačkou vody?
 Může ČEZ prodat/převést střešník Telefonice O2 bez vědomí majitele objektu ?
 Jaký elektroměrný rozvaděč použít pro ještě neznámý projekt?
 Odkud zřídit přípojku uprostřed pole?
 Jakou mám zvolit přípojku pro mobilní dům?
 Bude vyhovovat stávající kabel AYKY 4x16 od elměrového rozvaděče k podružnému ?
 Co vše obnáší výměna přívodu pro RD z vrchního vedení?
 Kolik lidí musí musí žádat o provedení přípojky, aby to hradil distributor ČEZ?
 Co je potřeba k výměně pojistkové skříně?
 Má ČEZ právo si vynutit věcné břemeno při stavbě kiosku pro elektroměr?
 Jak legalizovat pokoutně vytvořenou přípojku?
 Jaká je odstupová vzdálenost sloupů nn pro přípojku rodinného domu?
 Jak se domoci elektropřípojky?
 Mám se stát spoluvlastníkem transformátoru?
 Jak se vyhnout pozemku, jehož majitel nesouhlasí s vedením el. sítě?
 Mohu z 3f zásuvky využít jednu fázi a napojit z ní pergolu?
 Jaký kabel kabel natáhnout na černo od souseda?
 Musím umožnit vstup ČEZu na pozemek, i když v katastru není o vedení zmínka?
 Která norma ČSN udává bezpečnou vzdálenost připojení sítě na stožár RD?
 Na co dát pozor při převzetí nemovitosti s neznámou elektroinstalací?
 Může technik ČEZ odmítnout montáž elektroměru pro chybějící omítku na kabelu?
 Kolik stoji přeložka nebo úprava vysokého vedení 22kV na závěsné lano?
 Jak mám odstranit nastřešák z rozpadající se nemovitosti?
 Jak zajistit aby přípojka nn nebyla v rozporu se zákonem 458/2000 Sb.?
 Kdo vymění porcelánové izolátory na přípojce?
 Co zaplatím za novou přípojku s protlakem asi 8 metrů pod silnicí?
 Co se stane když odmítnu E.ONu věcné břemeno?
 Je možné nějaké LEvnÉ a LEGÁLNÍ sezónní PŘIPOJENÍ chatky K ČEZu?
 Kdo zaplatí opětovné připojení demolice a navíc po exekuci?
 Vynechává se se u E-ONu modrý vodič nebo se připojuje k PEN?
 Kdy zřídit pripojku, když se bude stavět až za dlouho?
 Jak vypracujete revizi pro znovupřipojení bytu při odpojení od el.pro neplacení?
 Co dělat když majitelka podružného elektroměru neplatí?
 Jak připojit druhý kabel k elektroměru?
 Je shnilý sloup problém ČEZu nebo spotřebitele?
 Jak odstranit konzoli el. vedení z domu určeného k demolici?
 Na čí náklady se vymění starý sloup?
 Co obnáší přesun pilíře nn o cca 5 m?
 Co je po dobu rekonstrukce vhodnější přeložení nebo výměna stávající přípojky?
 Jak řešit povolení pro výstavbu vzdušného vedení?
 Co s pilířem podemletým dešťovou vodou?
 Je možné vedení z nástřešáku přeložit na sloup před plot?
 Lze zřídít provizorní přípojení elektřiny k domu po dobu 1-2 let?
 Proč se nelíbí ČEZu 40cm podezdívky plotu u pilíře měření?
 Jak řešit přípojku k rekreačnimu objektu vzdálenou 25m?
 Mohu nesouhlasit s přesunutím sloupku s pojistkami na mém pozemku?
 Může mě dodavatel energie odpojit kvůli zastaralé elektroměrové skříni?
 Namontuje mi elektroměr jiný dodavatel, když mi ho ČEZ odpojil?
 Jaké lepší řešení přeložit nebo zrušit a zřídit novou přípojku?
 Jak zřídit odběr od PRE na distribučním území ČEZ?
 Dá se zřídit přípojka k rodinnému domu z 22kV?
 Je 1000Kč adekvátní cena za věcné břemeno ve formě sousedovy přípojky nn?
 Proč nechce ČEZ povolit trvalou přípojku elektrické energie?
 Jak vysoko má být volné vedení nad střechou?
 Je možné připojit k síti bez provedené elektroinstalace?
 Je možnost aby přeložku elektriky hradil ČEZ?
 Je možná přípojka nn pro dům ze stožáru vn?
 Jakým způsobem byste řešili připojení zahrádkářské kolonie?
 Jak uplatnit připojovací podmínky energetiky vůči dřevěné rozvodné desce?
 Jak přinutit ČEZ přeložit sloup s rozvaděčem?
 Jak postupovat při přístavbě do které zasahuje střešník?
 Na kolik příjde nová přeložka vedení z konzoly do země?
 Co udělat s mělce uloženým nn kabelem nalezeným pod asfaltem před domem?
 Jaká jsou úskalí připojení souseda k příležitostnému odběru elektřiny na nás?
 Jak určit vlastnictví rozvaděče v zahrádkářské kolonii?
 Musí být ve starém domě jistič venku?
 Má lokální distributor bezvýhradnou povinnost připojit novostavbu RD?
 Jak požádat o odhlučnění sloupové trafostanice na vlastní náklady?
 Jak si muze eON dovolit prestavet pripojku bez meho vedomi?
 Lze nástřešník domovního přívodu přesunout?
 Lze umístit jezírko nad přívod elektřiny?
 Aká je orientačná cena pripojenia 2 záhradkárskych osád na vn?
 Jakou dokumentaci potřebuji k přemístění pojistkové skříně ČEZ?
 Za jakých podmínek mohu svůj pozemek připojit na přípojku souseda?
 Kdo hradí úpravu elektropřípojky na RD při zateplení fasády?
 Opravdu musím přeložit odběrné místo ČEZ na vlastní náklady ?
 Mohou být špatně nafázované vodiče na straně distributora EON?
 Lze přemístit elektroměr z hranice pozemku na dům (ne veřejně přístupný)?
 Jaký je postoj E.ONu k výměně přívodního vedení od HDS k nepřístupnému ER?
 Jak postupovat v případě vypnutého zaplombovaného hlavního jističe elektroměru?
 Jaký je postup při opětovné připojení k elektrické síti po odebrání elektroměrů?
 Kdo hradí přeložení kabelových tras domovních přípojek do země?
 Jak zřídit ER u HDS na cizím chatovém pozemku?
 Jsme povinní předělávat podružný elektroměr, když se ČEZu nelíbí?
 Je možné dočasné umístění elektroměru a rozvaděče nn na sloupu?
 Může být přiveden kabel CYKY4x10 ke dvou jednofázovým elektroměrům?
 Je ekonomičtější přípojku zrušit a zřídit novou nebo ji přeložit?
 Jak se vyhnout přeložce?
 Který předpis popisuje znovupřípojení elektroměru na původní desku?
 Jak nejsnadněji přeložit přípojku nn na štítu střechy který se má zbořit?
 Ako predlzit kratke privodne vedenie cez konzolu pri zateplení fasády?
 Jak získat vedení přípojky, když mi v tom brání cizí pozemky?
 Jak vysvětlit laikovi dodržování zákonů při činnosti na VTZ?
 Kdo odpovídá za závadu v HDS?
 Mohu nějakým způsobem ponížit náklady na přeložku vedení nn?
 Lze zřídit přípojku z vedení vn na pozemku?
 Jaký je vhodný rozvod pro malou kapelu a ochranu drahé aparatury?
 Je nutné řešit průvěs elektrické přípojky nad cestou?
 Co delat, kdyz mesto nechce povolit vedeni el. pripojky pres jejich pozemek?
 Může se provést spojka v neměřené části před elektroměrem?
 Kdo nese náklady přeložky sousedního domu?
 Kdo hradí opravu přípojky u neoprávněně odstraněné HDS?
 Vydrží staré kabelové vedení rozpojení a znovu zapojení?
 Kdo platí předělání přípojky při rekonstrukci vedení dle představ ČEZ?
 Je možné táhnout přípojku 30m příkopem vedle silnice?
 Jak postupovat aby CEZ vybudoval novou přípojku a neopravoval starou ?
 Co dělat, když soused nerespektuje ochranné pásmo vedení nn, ani věcné břemeno?
 Jak zřídit přípojku pro zahradu vzdálenou 500m?
 Jak připojit chatu na elektřinu bez souhlasu souseda s věcným břemenem?
 Jak se postupuje s přípojkou domu v pripade jeho demolice?
 Jak provést změnu vrchní přípojky RD na přípojku zemní bez zásahu do fasády?
 Může být jedno přípojné místo pro dva RD?
 Co obnáší na nástřešní přípojce výměna holých kabelů za vedení kabelem?
 Přeloží ČEZ sloup a vedení nn z mého pozemku, když není zapsané břemeno?
 Lze v elektroměrovém rozvaděči připojit dva rozvaděče rodinného domu?
 Kudy a jak lze vést neměřený kabel přes cizí pozemek?
 Jak zjistit, kdo zakopal přípojku do země a odstranil nadzemní vedení?
 Znemožní přívodní vedení nn pod zemí na hranici pozemku budoucí stavbu oplocení?
 Bude umístění stavebního rozvaděče řešením pro snížení průřezu vodiče?
 Je kvôli rekonštrukcii lepšie preložiť alebo zrušiť a urobiť novú prípojku?
 Jak probíhá přesunutí hlavní pojistkové skříně na RD?
 Jak zridit samostatne pripojeni 20 chat pri nedostatecne kapacite el. site?
 Jak řešit "vznik překážky" (ČEZ vs. ŘSD)?
 Jaký zdroj energie vytvořit pro vzdálenou chatu?
 Je zmena poradia fáz zo strany distribútora porucha?
 Jak přinutit E.ON ke spoluúčasti nákladů na přeložku?
 Může distributor připojit jinou parcelu?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.051 sekund, 23 dotazů.