Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak si muze eON dovolit prestavet pripojku bez meho vedomi?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Jak si muze eON dovolit prestavet pripojku bez meho vedomi?  (Přečteno 10329 krát)
Pavel Jedlicka 01
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« kdy: 04.01.2016, 17:02 »Koupili jsme rodinny dum, uz je to 2,5 roku. Dum ma pripojeni pres zaves ze sloupu na stozar na strese odkud jde dolu, kde je ve zdi elektromer a hlavni jistic.

Najednou nas navstivil pan, bez jakehokoliv informovani predem napr. dopisem ci jinak, ze mame nekde zakryte hlavni pojistky a ze to tak byt nemuze. On ze zastupuje eon a ze nas dum dostal jako zakazku, kde musi naplanovat predelani pripojky, kvuli riziku, ze pojistky nejsou dostupne zvenku. Ony tam nejspise nekde jsou, ale predchozi majitel je nejspise "uklidil" nekam pod drevene oblozeni.

Hned zacal vymyslet, ze se musi nekam na kraj pozemku dat skrin s pojistkami a vsechno vedeni zakoupou do zeme od sloupu az do domu. Cim mi rozryjou pul pozemku pred domem. Zaves potom odstrani. Eon, ze pry samozrejme vse hradi.

Nejak jsem rozcarovany z toho, ze jsme nedostali nejake oficialni stanovisko z eonu nebo jakekoliv projektove kancelare, ze je potreba neco takoveho resit. Pan mi to moc ani nedokazal vysvetlit nebo jeste vice jsem mozna ani nerozumel, protoze me docela zaskocil svoji nedelni poledni navstevou. Vysvetlil mi, ze v nasi obci ma celkem 4 mista na kterych momentalne pracuje na stejne predelavce.

Prosim, dokaze mi nekdo vysvetlit, jestli to takhle normalne chodi?
Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline« Odpověď #1 kdy: 04.01.2016, 19:28 »

Podobný postup je u ČEZu, na základě pochůzek ŘPÚ se najde nevyhovující přípojné místo, smluvní firma dostane zakázku a realizuje nápravu. Přípojka patří včetně HDS DS a tudíž se stará o jejich funkční a bezporuchový stav.
Se skrytými HDS jsem se setkal několikrát, v některých byl i nějaký drát navíc,
proto se DS snaží mít je přístupné alespoň z vnější strany objektu, ideálně však z hranice pozemku, což zkracuje délku přípojky. Potud je vše v pořádku.
Dodavatelská firma kontaktuje odběratele, běžně i osobně, někdo je radši, jiný potřebuje papír na všechno.
Co se týče projektu od DS, tam jde jen o část ze sloupu do skříně v oplocení, odvod jde po vašem pozemku a je váš.
Možnosti jsou asi takové:
Necháte je dělat svojí práci na zařízení DS
Odmítnete a podepíšete. Pak ovšem v případě problému s přípojkou je to váš problém.
Pokusíte se dohodnout (neznám místní podmínky!) aby provedli svod od závěsného kabelu a osadili novou HDS na objektu, ale uvádíte, že máte obložení.
Co se škod po výkopových pracích týče, dodavatelská firma je povinna uvést vše (v rámci možností) do původního stavu a vy to stvrzujete svým podpisem, čili není se zas moc čeho obávat. Kope se to většinou pomocí K-L 40C.
Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline
« Odpověď #2 kdy: 04.01.2016, 19:45 »

Spíše než na předělání jedné přípojky bych tipoval, že půjde do země celá síť.
Pokud je to v zastavěném území, tak to tak odpovídá.

Pokud je to investice vyvolaná rekonstrukcí sítě, tak E.on platí až do té doby aby vám zůstalo funkční připojení, většinou tedy končí HDV ve svorkách ve stávajícícm elektroměrovém rozvaděči tedy vč. HDV (tedy ne jen přípojka ať používáme přesnou terminologii).

Že vás navštívil v neděli se nedivím, to je největší pravděpodobnos t, že zastihne lidi doma. (V době, kdy jsem toto pro E.on dělal, jsem taky dělal obchůzky o víkendech a svátcích - nechal jsem toho, protože to bylo víc úředničiny než odborné práce ëlektro). Předpokládám, že se jednalo o projektanta, který toto má hodit na papír a zatím dělal nějaký průzkum stávajícího stavu. Pravděpodobně jste mu moc nerozuměl, co po vás chtěl. Toto většinou nedělají cvičené veverky, které neví která bije....

 
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Zbyněk Novák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #3 kdy: 04.01.2016, 19:46 »

Levnější a lepší by bylo udělat novou přípojkovou skříň na sloupu. A do domu by z ní vedla nadzemní přípojka. Nic by se nemuselo kopat.
Vlk by se nažral a koza by zůstala celá.
Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline« Odpověď #4 kdy: 04.01.2016, 19:51 »

Levnější a lepší by bylo udělat novou přípojkovou skříň na sloupu. A do domu by z ní vedla nadzemní přípojka. Nic by se nemuselo kopat.
Vlk by se nažral a koza by zůstala celá.
To se obávám nemá šanci projít, DS nechce cizí "věci" na svých zařízeních...
Zaznamenáno
Zbyněk Novák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #5 kdy: 04.01.2016, 20:01 »

Co by tam bylo cizí? Ta nová skříň na sloupu by byla samozřejmě EONu. Dělá se to tak běžně.
Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline« Odpověď #6 kdy: 04.01.2016, 20:09 »

Skříň ano, svod ano, ale samonos bude coby HDV majetkem odběratele.
Zaznamenáno
Roman Šafránek
*
Offline Offline« Odpověď #7 kdy: 04.01.2016, 20:18 »

A proč, když to chce eON všechno zaplatit vč. výkopu a HDV? Do fasády se bude "vrtat" možná více (ze střechy k ER to bude dále než od země)

Já bych je to nechal udělat, při jednom bych se s tou firmou dohodl na výměně elektroměrovéh o rozvaděče - bude to při jednom vrtání do fasády, při jednom ježdění, vyřizování, rozplombování, dopravné a revizi možná ta firma vyúčtuje eOnu. Když budete chtít ER vyměnit později, určitě to bude stát mnohem více.
Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline« Odpověď #8 kdy: 04.01.2016, 20:20 »

.... kvuli riziku, ze pojistky nejsou dostupne zvenku. Ony tam nejspise nekde jsou, ale predchozi majitel je nejspise "uklidil" nekam pod drevene oblozeni.

Řešili jsme to několikrát, kdy při zateplování HDS - hlavní domovní skříň s pojístky zakryji polystyrenem, nebo dřevěným obkladem. Pochůzkaři při roční údržbě na to brzy přijdou, že není nikdy HDS. Pak je otázka takovou skřín najít a znovu legalizovat její přístup. Doporučují pozvat "místního" elektrikáře, který možná najde pojístkovou skříň pod obložením. Je to ale jedna z variant řešení. DS na legalizaci zatím přistoupil.

Je také ještě otázkou v jakém stavu je celá přípojka a  měřící místo. Někdy se toho sejde více a výsledkem může být řešení o kterém píšete.

Jen zkušenost.
Hledal jsem řešení u jedné rekonstrukce domu, kde jsem navrhoval  řešení, které vám chtějí realizovat. A bylo to náročné jednání s DS. Potřeboval jsem zaměření sloupu z geodezie, věcné břemeno od silnic a nemalá částka za projekt. K tomu částka za realizaci a termín do roka. Proto na druhé straně, pokud vám to DS udělá gratis, tak je to výhra.


Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Pavel Jedlicka 01
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #9 kdy: 04.01.2016, 23:46 »

Diky za nazory a pipominky.

Tezko rict, jestli casem chteji v obci vsechno dostat pod zem. Ten navrh je, ze se to od sloupu svede pod zem a pujde to k baraku. Pan vysvetlil, ze vlastne prijel zacit diskuzi, jak to naprojektovat, aby byly vsechny strany spokojene. Varianta, kterou jsme zatim nadhodili, aby pojistkova skrin uplne nehyzdila, je dokonce delsi varianta nez stavajici zaves. Rikal, ze vsechno zaridi on. Stavebni povoleni, povoleni z obce atp.

Presne jak pisete, vsechno by zhotovili na naklady eonu a do meho vlastnicvi potom prejde co je na mem pozemku. Tak to aspon rikal.

Take rikal, ze drive byla moznost davat nejake zipove? pojistky na sloup eonu, ale to uz pry nejde. Take, ze by radeji, aby pojistkova skrin byla na mem pozemku, aby v pripade nejakych majetkopravnic h sporu nebyl moc problem.

Jinak neprojektuje celou obec, jen dostal tip na 4 mista v obci, ktera ted resi. Ma vypracovane nakresy z katastru, kde zakresluje mozna reseni.

Budu se s nim domlouvat dal na moznem reseni. Je fakt, ze nevim, jak je ten zaves stary a ty nedostupny pojistky asi opravdu nejsou idealni.

Na zaver, prosim co je K-L 40C ?

Zaznamenáno
Roman Šafránek
*
Offline Offline« Odpověď #10 kdy: 05.01.2016, 00:17 »

Myslím si, že se kolega upsal a mělo být K-L-4C tedy Krumpáč,  Lopata, 4 rómové. 40 by bylo moc.
Rozhodně požadujte ruční výkop, žádný bagr (ten vám pozemek rozjezdí,  neudělá tak čistou práci...)
Zaznamenáno
Robert_Palm
dobrý projekt má budoucnost
*
Offline Offline
WWW
« Odpověď #11 kdy: 05.01.2016, 04:45 »

díky za ranní vtip,probral mne z letagrie u PC, jinak souhlas. Pokud to distributor zaplatí, tak to berte všema deseti. To přemístění ELM bych zvážil.  Super!

Zaznamenáno

projektant elektrických zařízení, AI TZS, člen ČENES,
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #12 kdy: 05.01.2016, 08:13 »

Pokud máte HDS pod "obkladem" a distributor to chce na své náklady opravit, všude kudy chodíte je chvalte!! Škleb
Pokud něco dělají ,  tak to musí dát do původního stavu.
Když vám u takové skryté HDS vypadne pojistka, to pak uvidíte tu srandu ! Oloupete půlku zateplení a pak musíte dát i novou barvu za pár tisíc.

Opravují tímto staré neřesti v jejich rajónu..... tanecek
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Roman Šafránek
*
Offline Offline« Odpověď #13 kdy: 05.01.2016, 08:22 »

Přitom to jsou neřesti, které nezpůsobili. Asi si taky zalepím HDS kusem polystyrenu a počkám, až mi to distributor na své náklady dá dokupy.
Zaznamenáno
Maroš Klein
*
Offline Offline« Odpověď #14 kdy: 05.01.2016, 09:25 »

To Šafránek presne tak.
Celé to vyzerá ako dobrý návod na rekonštrukciu prípojky zadarmo.  Super!
To skutočne stačí znefunkčniť cudzí majetok beztrestne a ešte aj za odmenu?  Úsměv
Zaznamenáno
Pavel Jedlicka 01
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #15 kdy: 05.01.2016, 10:47 »

Jenom chci pripomenout, ze jsme takto dum jiz koupili pred 2,5 lety a podle puvodnich majitelu je venkovni uprava fasady takto udelana jiz minimalne v roce 2008 ne-li driv.

Zajimalo by mne, muze byt pojistkova skrin umistena na dome v miste, kde neni hranice pozemku, ale az za hranici? Myslim tim aktualni misto, kde jiste nejake pojistky jsou, ale vede tam zaves. Tedy kabel by se vymenil do zeme, ale vedl by pres obecni pozemek, pres hranici pozemku, cca 4-5 metru k domu kde je elektromer a kde je puvodni pripojeni. Tam by se take daly pojistky. Je to takto mozne podle normy a pristoupi mi na to projektant?
Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline
« Odpověď #16 kdy: 05.01.2016, 11:13 »

Určitě se na to E.on a tudíž i projektant nebudou tvářit, když to bude za plotem. Když to bude volně přístupné, asi  to nebude problém.
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Václav Třetí
*
Offline Offline« Odpověď #17 kdy: 05.01.2016, 15:12 »

Nevím, zda nadpis nepřeformulova l někdo z moderátorů, ale já to vidím tak, že to rozhodně nechtějí dělat bez Vašeho vědomí, naopak chtěji kozultovat provedení s Vámi a ještě to uhradí.

Myslím, že spolupráce s distributorem (jeho prováděcí firmou) se vám vyplatí, navíc budete mít přípojku novou, upravenou a zřejmě též připravenou na budoucí uložení vedení v obci do země, takže samá pozitiva, jen doporučuji, nafotit si stávající stav a dohlédnout, aby bylo o úpravách vše, jak má.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Zapojí mi CEZ hodiny bez toho, že by požadovali elektroměr na hranici pozemku?
 Mám žádat o dočasné nebo stálé připojení?
 Jak se nestat distributorem elektřiny při přefakturování nákládů na elenergii?
 Jak realizovat přívod elektřiny do chalupy na samotě?
 Jak si poradit s příkonem v bytě, který mi nepatří?
 Jakým způsobem máme udělat přípojku když se máme napojit od souseda?
 Jak rozdělit hlavního přívod do rodinného domu na jednotlivá patra?
 Jaké povolení na 3km dlouhý přívod po vlastních pozemcích ?
 Může následující podnájemník za dluhy předchozího?
 Může ČEZ vyžadovat přemístění elektroměru ?
 Je možné vést z 1 sloupu na 2. vedle kabelu vn kabel nn?
 Je možné z jedné přípojky vytvořit na vzdálenost 300m další?
 Lze vyjednat prelozku pilire s pristupem ze soukromeho pozemku na naklady CEZu?
 Lze z pilíře s elektroměrem vyvést zásuvku pro staveniště jako trvalé připojení?
 Připojí ČEZ elektroměrový rozvaděč před stoupačkou vody?
 Může ČEZ prodat/převést střešník Telefonice O2 bez vědomí majitele objektu ?
 Jaký elektroměrný rozvaděč použít pro ještě neznámý projekt?
 Odkud zřídit přípojku uprostřed pole?
 Jakou mám zvolit přípojku pro mobilní dům?
 Bude vyhovovat stávající kabel AYKY 4x16 od elměrového rozvaděče k podružnému ?
 Co vše obnáší výměna přívodu pro RD z vrchního vedení?
 Kolik lidí musí musí žádat o provedení přípojky, aby to hradil distributor ČEZ?
 Co je potřeba k výměně pojistkové skříně?
 Má ČEZ právo si vynutit věcné břemeno při stavbě kiosku pro elektroměr?
 Jak legalizovat pokoutně vytvořenou přípojku?
 Jaká je odstupová vzdálenost sloupů nn pro přípojku rodinného domu?
 Jak se domoci elektropřípojky?
 Mám se stát spoluvlastníkem transformátoru?
 Jak se vyhnout pozemku, jehož majitel nesouhlasí s vedením el. sítě?
 Mohu z 3f zásuvky využít jednu fázi a napojit z ní pergolu?
 Jaký kabel kabel natáhnout na černo od souseda?
 Musím umožnit vstup ČEZu na pozemek, i když v katastru není o vedení zmínka?
 Která norma ČSN udává bezpečnou vzdálenost připojení sítě na stožár RD?
 Na co dát pozor při převzetí nemovitosti s neznámou elektroinstalací?
 Může technik ČEZ odmítnout montáž elektroměru pro chybějící omítku na kabelu?
 Kolik stoji přeložka nebo úprava vysokého vedení 22kV na závěsné lano?
 Jak mám odstranit nastřešák z rozpadající se nemovitosti?
 Jak zajistit aby přípojka nn nebyla v rozporu se zákonem 458/2000 Sb.?
 Kdo vymění porcelánové izolátory na přípojce?
 Co zaplatím za novou přípojku s protlakem asi 8 metrů pod silnicí?
 Co se stane když odmítnu E.ONu věcné břemeno?
 Je možné nějaké LEvnÉ a LEGÁLNÍ sezónní PŘIPOJENÍ chatky K ČEZu?
 Kdo zaplatí opětovné připojení demolice a navíc po exekuci?
 Vynechává se se u E-ONu modrý vodič nebo se připojuje k PEN?
 Kdy zřídit pripojku, když se bude stavět až za dlouho?
 Jak vypracujete revizi pro znovupřipojení bytu při odpojení od el.pro neplacení?
 Co dělat když majitelka podružného elektroměru neplatí?
 Jak připojit druhý kabel k elektroměru?
 Je shnilý sloup problém ČEZu nebo spotřebitele?
 Jak odstranit konzoli el. vedení z domu určeného k demolici?
 Na čí náklady se vymění starý sloup?
 Co obnáší přesun pilíře nn o cca 5 m?
 Co je po dobu rekonstrukce vhodnější přeložení nebo výměna stávající přípojky?
 Jak řešit povolení pro výstavbu vzdušného vedení?
 Co s pilířem podemletým dešťovou vodou?
 Je možné vedení z nástřešáku přeložit na sloup před plot?
 Lze zřídít provizorní přípojení elektřiny k domu po dobu 1-2 let?
 Proč se nelíbí ČEZu 40cm podezdívky plotu u pilíře měření?
 Jak řešit přípojku k rekreačnimu objektu vzdálenou 25m?
 Mohu nesouhlasit s přesunutím sloupku s pojistkami na mém pozemku?
 Může mě dodavatel energie odpojit kvůli zastaralé elektroměrové skříni?
 Namontuje mi elektroměr jiný dodavatel, když mi ho ČEZ odpojil?
 Jaké lepší řešení přeložit nebo zrušit a zřídit novou přípojku?
 Jak zřídit odběr od PRE na distribučním území ČEZ?
 Dá se zřídit přípojka k rodinnému domu z 22kV?
 Je 1000Kč adekvátní cena za věcné břemeno ve formě sousedovy přípojky nn?
 Proč nechce ČEZ povolit trvalou přípojku elektrické energie?
 Jak vysoko má být volné vedení nad střechou?
 Je možné připojit k síti bez provedené elektroinstalace?
 Je možnost aby přeložku elektriky hradil ČEZ?
 Je možná přípojka nn pro dům ze stožáru vn?
 Jakým způsobem byste řešili připojení zahrádkářské kolonie?
 Jak uplatnit připojovací podmínky energetiky vůči dřevěné rozvodné desce?
 Jak přinutit ČEZ přeložit sloup s rozvaděčem?
 Jak postupovat při přístavbě do které zasahuje střešník?
 Na kolik příjde nová přeložka vedení z konzoly do země?
 Co udělat s mělce uloženým nn kabelem nalezeným pod asfaltem před domem?
 Jaká jsou úskalí připojení souseda k příležitostnému odběru elektřiny na nás?
 Jak určit vlastnictví rozvaděče v zahrádkářské kolonii?
 Může po mě ČEZ chtít, abych si přípojku nn do 50m od sloupu zaplatil sám?
 Musí být ve starém domě jistič venku?
 Má lokální distributor bezvýhradnou povinnost připojit novostavbu RD?
 Jak požádat o odhlučnění sloupové trafostanice na vlastní náklady?
 Lze nástřešník domovního přívodu přesunout?
 Lze umístit jezírko nad přívod elektřiny?
 Aká je orientačná cena pripojenia 2 záhradkárskych osád na vn?
 Jakou dokumentaci potřebuji k přemístění pojistkové skříně ČEZ?
 Za jakých podmínek mohu svůj pozemek připojit na přípojku souseda?
 Kdo hradí úpravu elektropřípojky na RD při zateplení fasády?
 Opravdu musím přeložit odběrné místo ČEZ na vlastní náklady ?
 Mohou být špatně nafázované vodiče na straně distributora EON?
 Lze přemístit elektroměr z hranice pozemku na dům (ne veřejně přístupný)?
 Jaký je postoj E.ONu k výměně přívodního vedení od HDS k nepřístupnému ER?
 Jak postupovat v případě vypnutého zaplombovaného hlavního jističe elektroměru?
 Jaký je postup při opětovné připojení k elektrické síti po odebrání elektroměrů?
 Kdo hradí přeložení kabelových tras domovních přípojek do země?
 Jak zřídit ER u HDS na cizím chatovém pozemku?
 Jsme povinní předělávat podružný elektroměr, když se ČEZu nelíbí?
 Je možné dočasné umístění elektroměru a rozvaděče nn na sloupu?
 Může být přiveden kabel CYKY4x10 ke dvou jednofázovým elektroměrům?
 Je ekonomičtější přípojku zrušit a zřídit novou nebo ji přeložit?
 Jak se vyhnout přeložce?
 Který předpis popisuje znovupřípojení elektroměru na původní desku?
 Jak nejsnadněji přeložit přípojku nn na štítu střechy který se má zbořit?
 Ako predlzit kratke privodne vedenie cez konzolu pri zateplení fasády?
 Jak získat vedení přípojky, když mi v tom brání cizí pozemky?
 Jak vysvětlit laikovi dodržování zákonů při činnosti na VTZ?
 Kdo odpovídá za závadu v HDS?
 Mohu nějakým způsobem ponížit náklady na přeložku vedení nn?
 Lze zřídit přípojku z vedení vn na pozemku?
 Jaký je vhodný rozvod pro malou kapelu a ochranu drahé aparatury?
 Je nutné řešit průvěs elektrické přípojky nad cestou?
 Co delat, kdyz mesto nechce povolit vedeni el. pripojky pres jejich pozemek?
 Může se provést spojka v neměřené části před elektroměrem?
 Kdo nese náklady přeložky sousedního domu?
 Kdo hradí opravu přípojky u neoprávněně odstraněné HDS?
 Vydrží staré kabelové vedení rozpojení a znovu zapojení?
 Kdo platí předělání přípojky při rekonstrukci vedení dle představ ČEZ?
 Je možné táhnout přípojku 30m příkopem vedle silnice?
 Jak postupovat aby CEZ vybudoval novou přípojku a neopravoval starou ?
 Co dělat, když soused nerespektuje ochranné pásmo vedení nn, ani věcné břemeno?
 Jak zřídit přípojku pro zahradu vzdálenou 500m?
 Jak připojit chatu na elektřinu bez souhlasu souseda s věcným břemenem?
 Jak se postupuje s přípojkou domu v pripade jeho demolice?
 Jak provést změnu vrchní přípojky RD na přípojku zemní bez zásahu do fasády?
 Může být jedno přípojné místo pro dva RD?
 Co obnáší na nástřešní přípojce výměna holých kabelů za vedení kabelem?
 Přeloží ČEZ sloup a vedení nn z mého pozemku, když není zapsané břemeno?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.085 sekund, 23 dotazů.