Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Je možné dočasné umístění elektroměru a rozvaděče nn na sloupu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je možné dočasné umístění elektroměru a rozvaděče nn na sloupu?  (Přečteno 25861 krát)
Zdeněk Štěpánek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 11.10.2017, 10:42 »

Ségra staví dům a už teď je na chocholouška, ani po několika měsících nemá elektřinu. Betonový sloup nn je vedle silnice, mimo pozemek.
Na sloupu už je HDS, pod ní je nový certifikovaný elektroměrový rozvaděč a z boku na něm stavební/dílenský rozvaděč 1x3/16 a 2x1/16 s jističi i chráničem.
Jde o dočasné řešení, elektroměrová skříň přijde posléze obestavět cihlama do sloupku na hranici pozemku, ale ten ještě v tuto chvíli nelze postavit.
V průběhu času si vymysleli mnoho důvodů proč to nejde připojit, většinou zástupných, vše jsem předělal podle požadavků, ale ten poslední je bonus.
Já jsem elektrikář s maturou, než mi vypršel jsem měl i par. 8 z vyh. 50, ale dělám jen domovní instalace, rozvody v bytech apod.

Přípojky jsou pro mě něco nového.
Konzultoval jsem to s kamarádem od ČEZ Distribuce, přidělával mi ten rozvaděč na sloup. Bohužel i jeho rady byly na draka (typu kabel z HDS 4x6 bude při jištění 25A pro stavební rozvaděč stačit ... nestačil.
Do HDS to nepřipojuj, to si oni připojej sami...).
Revizi máme, pojistky do HDS dával zmiňovaný kamarád od čezu a prý vše v pořádku. Ovšem jiný technik ČEZu tam už odmítl osadit elektroměr s udanou závadou: "závada: rozvaděč na sloupu.
Jedná se o závadu s vyšší závažností,  nutno novou revizní zprávu".
Mezitím uplynulo nějakých 30 dní pro započetí odběru takže jí prý ČEZ Prodej zrušil dohodnutou smlouvu.

Bohužel nevím naprosto přesně, zda bylo žádáno o stavební nebo trvalou přípojku (papíry nemám),  ale vzhledem k tomu, že sestra již zaplatila 12500 za rezervovaný příkon a měla objednanou sazbu D01d, tak počítám s trvalou přípojkou.
Tipuju, že tady je asi problém, že přespříliš rigidní technik odmítá připojit trvalou přípojku v rozvaděči který je zcela očividně dočasný.

Reálná situace je, že sestra elektřinu stále nemá a stavebníci maj prodlužovák od sousedů...


* zuzaelektro.jpg (185.11 KB, 541x960 - prohlédnuto 12344 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #1 kdy: 11.10.2017, 17:18 »

Vidím tam několik věcí špatně.
1.   Existuje písemné vyjádření ČEZu, k umístění toho elektroměrovéh o rozvaděče na tom betonovém sloupu?
2.   Kabel mezi pojistkovou skříní a elektroměrovým rozvaděčem, je špatný. Minimální průřez vodiče PEN, je u vodiče Cu = 10mm2, a u vodiče Al = 16mm2!
3.   Upevnění toho kabelu, mezi pojistkovou skříní a elektroměrovým rozvaděčem, nesvědčí o profesionální práci, ale o diletanta!
4.   Výška toho elektroměrovéh o rozvaděče, nad úrovni stávajícího terénu, je jaká? De o to, aby při odečtu stavu počitadla elektroměru, si dotyčný nemusel vozit 5příčkový žebřík.
5.   Existuje souhlasné stanovisko ČEZu, s tou přípojkou?
Stačí?
 Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 11.10.2017, 17:41 »

Vše jak psal kolega.
Kdy jste měl naposled tu osmičku? Kroutím očima
ČSN 33 2000-5-54, čl. 546.2.1, z ledna 1996 + další edice
PEN - Smin≥10mm2 Cu V 16mm2 Al! podivej
Kdyby to od začátku nebylo špatně, tak asi problémy nebyly.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 11.10.2017, 18:53 »

Kamarád z distribuce je buď velkohubý suverén, nebo jiný matla, který doufá v konexe, nebo nezná připojovací podmínky.
Průřez volený aby se s ním dobře dělalo, ne aby byl správný (BTW AYKY 16 je levnější),
HDV je majetkem odběratele, tidíž jeho starost je jej připojit, HDV musí být provedeno dle PP atd atd.
Ono by to i šlo a nebyl by to první případ, kdy to šlo, ale musí to tak být řešeno od samého počátku, od formalit, pak je nějaká šance se domluvit i na dočasném umístění na sloup a ne že to tam někdo našudlá vyloženě na prasáka a pak bude vymýšlet nesmysly.
Pokud je ale v žádosti o zřízení uvedeno "umístění rozvaděče v oplocení",  není co řešit a poprávu hodiny nemáte...
Mimo již řečených nedostatků přidávám volně přístupné kabely, které jsou nízko a nechráněné. Kopexka a příchytky jsou standard i u provizoru, když je přístupný laikům.
Jinak u provizoru podobného typu/situace, dělá se i to, že se ta bedna napáskuje k např betonovému sloupku, nebo trubce a pod. v místě, kde bude později trvale osazen.
Samozřejmostí je precizní provedení a konzultace s vedoucím připojování předem.
Jsou tam normální lidi, přístupní dohodě v rámci možností a připojovacích podmínek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 11.10.2017, 21:53 »

Ségra staví dům a už teď je na chocholouška, ani po několika měsících nemá elektřinu.
.....
Já jsem elektrikář s maturou, než mi vypršel jsem měl i par. 8 z vyh. 50, ale dělám jen domovní instalace, rozvody v bytech apod.
.....
Přípojky jsou pro mě něco nového.
.....
Revizi máme,  pojistky do HDS dával zmiňovaný kamarád od čezu a prý vše v pořádku.

....  nutno novou revizní zprávu".

Svého času dával distributor ČEZ za takovou revizní zprávu revizního technika na černou listinu. Prostě ČEZ již následně od takového RT revizní zprávu neuznával.

Řečeno jinak, je to krásná ukázka, kdy někdo naletí na bastlíře jako elektrikáře, místo toho, aby si nechal udělat přípojku od renomované firmy. Ta vše zařídí a ještě poskytne záruku.

Ta maturita i vaše praxe je vám k ničemu, pokud se důkladně neprostudujete Připojovácí podmínky pro připojení elektrické energie.

Samozřejmostí je precizní provedení a konzultace s vedoucím připojování předem.
Jsou tam normální lidi, přístupní dohodě v rámci možností a připojovacích podmínek.

K tomu jen dodám, že přesto že mám více než padesátiletou praxi v oboru a dovedu přípojku zrevidovat jako revizní technik, tak nikdy bych se nepouštěl do její realizace. A to z jednoduchého důvodu. Nebylo by to precizně provedeno, schází praxe. Naposledy jsem dělal přípojky když jsem měl 25 roků a dnes mám o těch 50 více. Ale dovedu zařídit realizaci přes firmy, které to umí. A to si to ještě pohlídám a vystavím výchozí revizi.

Takže na "chocholouška" nebude "segra",  ale Zdeněk Štěpánek, bývalý elektrikář, který trochu zaspal dobu a pouští se do věcí, kterým již nerozumí. Nic ve zlém pane kolego v oboru elektro. A nevěřte kamaradům, kteří machrují a výsledek vidíte sám....již nejsou doby, kdy se přípojky i s přihláškou dělaly za dvě velké slivovice

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 11.10.2017, 22:12 »

Malá technická připomínka:
Umožňuje výrobce elektroměrovéh o rozvaděče, montáž nějakého jiného rozvaděče, na svůj certifikovaný výrobek?
Vlastně certifikovaný za určitých podmínek a tam montáž čehokoliv jiného rozhodně nepatří!!
Dle mého, měl by být na samostatném držáku!


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #6 kdy: 12.10.2017, 06:09 »

Malá technická připomínka:
Umožňuje výrobce elektroměrovéh o rozvaděče, montáž nějakého jiného rozvaděče, na svůj certifikovaný výrobek?
Vlastně certifikovaný za určitých podmínek a tam montáž čehokoliv jiného rozhodně nepatří!!
Dle mého, měl by být na samostatném držáku![/quote





Ono je to trochu i na přístupu zaměstnance rozvodných závodů...
Někdo je rozumný a nedělá problémy,někdo tam ještě není a už má 20 závad proč to nepřipojit...
Ten rozvaděč na "rozvaděči" bych řešil až kdyby by mě někdo "nasral"... tanecek
V některých lokalitách (Brno) jsou technici co nepřipojí stavenišťní rozvaděč ( o kterém se bavíme) bez hlavního vypínače nebo vyrážecího tlačítka vně bedny!! Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 12.10.2017, 07:35 »

Kdysi chodili technici RZ ve dvou a dost často hráli hru na hodného a zlého policajta. Jeden začal osazovat elměr a druhý mu říkal, proč to nemá dělat, co je špatně. Občas to byla dobrá škola pro majitele objektu nebo elektrikáře, co to dělal. Tehdá byl účel jasný - aby dostali něco na svačinku. V tomhle případě by se vyřádili.

K původnímu dotazu: Nevím, proč nelze udělat rovnou pilíř v místě budoucího oplocení, to jde skoro vždy, i na louce, kde ještě není ani náznak budoucí ulice. Provedení je velice neprofesionáln í, nedostatky už popsali kolegové, mně se nelíbí ani to, že k zásuvkám může kdokoliv a prodlužovací kabely se budou tahat přes veřejně přístupný prostor.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Zdeněk Štěpánek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 12.10.2017, 09:33 »

S velkým díky si přečtu všechny komentáře, ale mezitím jsem dostal jakési vyjádření od čezu. Chápu z toho, že nejzásadnější problém je opravdu v tom, že je požádáno o přípojku k rodinnému domu dle projektu, ve kterém je cihlový sloupek. Nechápu dotazy "proč to nejde postavit hned". Prostě nejde, nikdo z vás jste na místě nebyl... Odmítaj připojit dočasný stavební rozvaděč na žádost o přípojku k rodinnému domu.

-----------------------------------

Po připojení Vašeho zařízení dle výše uvedené specifikace provede PDS nutné úpravy distribuční soustavy na své náklady v rozsahu:

Bude vybudována venkovní přípojka nn svodem z vrchního vedení nn z podpěrného bodu nn č. 227 a ukončení HDS.

Rozvaděč RE bude umístěn v pilíři na hranici p.p.č. 3432/4 na přístupném místě. Bude připojen z HDS na podpěrném bodě č. 227.

Při opětovné návštěvně našeho technika za účelem osazení odběrného místa elektroměrem dne 11. 9. 2017 byly zjištěny v odběrném místě závady- nedostatečná zkratová vzdálenost, rozvaděč přidělán na sloup nn vedení č. 277.

Dne 22. 9. 2017 bylo v odběrném místě zjištěno, že závada stále přetrvává – rozvaděč umístěn na sloupu. Protože se jedná o závadu s vyšší závažností, je nutné doložit revizní zprávu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Štěpánek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 12.10.2017, 09:46 »

Ještě jednou díky za odpovědi. Odnáším si z nich, že to "prostě nejde". Protože není vůle ze strany čezu se na čemkoliv dohodnout. Jejich technik tam jezdil vždy a ze zásady bez ohlášení, takže na pozemku nikdy nikdo nebyl. Telefon na něj ani po žádosti neposkytnou a žádost aby volal předem byla odmítnuta se slovy že tam pojede kdy se mu to bude hodit. Takže jediná šance je si tam postavit kempinkový stoleček a čekat na něj :-) :-) :-) A jako bonus od nich choděj závady postupně jedna po druhé. Takže jsem opravil něco a za 14 dní si vymysleli další závadu, potom další. Přičemž všechny tam byly naráz. Rozvaděč je na sloupu od začátku, proč si na tuto "závadu" vzpoměli až teď to je mi prostě záhadou...

Nerozumím tomu, proč mi kritizujete průřez kabelu. Řídil jsem se špatnou radou, takže jsem to pak musel předělat. Vždyť to píšu už v úvodním příspěvku. Sice osobně nechápu k čemu kabel desítku na jištění 25A, ale což, předpis je předpis.

Ten rozvaděč je na sloupu potřeba asi do podzimu a vzhledem k tomu, že už uplynula snad polovina doby do stavby plotu, tak snad sestře doporučím prodloužit dohodu se sousedem a elektroměr zapojit až na finálním místě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 12.10.2017, 10:17 »


Po připojení Vašeho zařízení dle výše uvedené specifikace provede PDS nutné úpravy distribuční soustavy na své náklady v rozsahu:

Bude vybudována venkovní přípojka nn svodem z vrchního vedení nn z podpěrného bodu nn č. 227 a ukončení HDS.

Rozvaděč RE bude umístěn v pilíři na hranici p.p.č. 3432/4 na přístupném místě. Bude připojen z HDS na podpěrném bodě č. 227.

Při opětovné návštěvně našeho technika za účelem osazení odběrného místa elektroměrem dne 11. 9. 2017 byly zjištěny v odběrném místě závady- nedostatečná zkratová vzdálenost,snad odolnost rozvaděč přidělán na sloup nn vedení č. 277.

Dne 22. 9. 2017 bylo v odběrném místě zjištěno, že závada stále přetrvává – rozvaděč umístěn na sloupu. Protože se jedná o závadu s vyšší závažností, je nutné doložit revizní zprávu.

ČEZ od počátku dává najevo, že elektroměrové zařízení na sloupě nebude. A nebude ani provizorně. A přes to asi nepojede vlak.....proto chtěji tu revizní zprávu, kdo se pod to podepíše.

Ale zkusme jiný pohled.
Jako RT připravím srozumitelnou dokumentaci pro připojení
a osobně to projednám s technickým oddělením na ČEZu.
Po dohodě technického řešení to takto provedeme
a odevzdáme oficiální žádost o připojení včetně revizní zprávy.
Tento postup se mi vždy osvědčil a zvláště u nestandardních řešení.

Již to zde bylo uvedeno, že tam nesedí "roboti",  ale lidé s elektrotechnic kým
vzděláním a praxi. A domluvil jsem se vždy o to nejen u ČEZu ,  ale i v Praze u PRE
a také u EONu

Ta "vůle" z ČEZu byla a dokonce ve velmi krátké době návštěvou technika na místě.
Chyba byla někde na samém počátku, to již tady zaznělo mnohokráte.
Máte revizi, ale revizní technik by měl znát a vědět, že ERM na sloup nelze umístit.
Je nutné tu chybu napravit. I když vaše řešení se sousedem je také možné.

Vaše otázka na počátku byla: Je možné dočasné umístění elektroměru a rozvaděče na na sloupu?
Odpověd mohla být:  Není možné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 12.10.2017, 10:32 »

Ona ta elektrika je docela jednoduchá, v zásadě ji stačí dva (nebo tři, čtyři) dráty.  Ona ale také zabíjí, a na to se musí brát ohled nejvyšší. Problémy tedy dělají zákony a normy.

Na jištění 25A  stačí s odřenýma ušima i průřez 4 mm2,  ale norma vyžaduje nejmenší průřez vodiče PEN 10mm2,  odtud tedy ta desítka.

Vaše sestra udělala chybu, že žádala přípojku rovnou na dům, měla žádat stavební přípojku. Pak by možná technik povolil  umístění rozvaděče na nějakém provizorním sloupku v  budoucím umístění. Proto to neberte osobně, že vám dát elektriku nechtějí, technik není všemocný, má své nadřízené a je za povolené či zaplombované místo je osobně zodpovědný a snadno dohledatelný.

Řekněme si upřímně, asi zde nechceme mít instalace jako v bývalém SSSR nebo v Asii.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #12 kdy: 12.10.2017, 10:41 »

Citace
Vaše otázka na počátku byla: Je možné dočasné umístění elektroměru a rozvaděče na na sloupu?
Odpověd mohla být:  Není možné.

Jak jsem psal dříve....
Když projedete vesnici, tak takových sloupů s elektroměrákem pro stavbu uvidíte minimálně
3 ! v každé vesnici. (EON)
Je to možné (i tak to se dělá) ,  ale musí ditribuce to povolit! Nebo domluva s vedopucím technikem okrsku!Obecně,jde TO!
Je to na domluvě dvou stran!
Pokud  distirbuce řekne NE a nechce,nejde přes to vlak!
Jak píše kolega, asi jste dali jinou přihlášku ,  ne na stavbu! Stavba je otázka 2 let a
sloup bude zase bez rozvaděče! Je to dočasné!

K tématu:
Jak to máte napsáno v doporučení, nelze to udělat jinak!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #13 kdy: 12.10.2017, 10:45 »

Tak to bych chtěl vidět tu revizi zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 12.10.2017, 11:37 »

Nevím jak u EONu, do jejich oblastí se nedostávám pracovně ani soukromě, ale v rajonech ČEZu se to nevidí, ovšem neznám  a nemohu vědět vše, třeba někdo z kolegů přidá své poznatky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 12.10.2017, 20:21 »

Umístění RE na sloup je atypický případ a mělo být předem projednáno na ČEZ Distribuce, jak je uvedeno v připojovacích podmínkách. Ovšem kabel CYKY-J 4x6 v tomto případě není nic proti ničemu, předělání za CYKY-J 4x10 byla zbytečná práce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 12.10.2017, 20:36 »

To:Jaroslav Jonáš
Ovšem kabel CYKY-J 4x6 v tomto případě není nic proti ničemu, předělání za CYKY-J 4x10 byla zbytečná práce.
Nesouhlas, jak píše Václav Třetí: ale norma vyžaduje nejmenší průřez vodiče PEN 10mm2
Ano, kdyby dal 5x6mm není o čem psát...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 12.10.2017, 20:44 »

Zřejmě narážka na vyjímku 6mm2, ovšem zde se nejedná o odbočku a tudíž mimo mísu.
Ale když tak shrnu celou anabázi, o kolik by bylo dražší koupit použitý (ale revidovatelný) stavební elektroměrák za 3-5kKč a po dokončení stavby s minimálním prodělkem střelit dál. Někdy si lidi dokážou přes "známosti" strašně zkomplikovat život a přitom stačí kontaktovat odborníka, či se ptát přímo těch, po kterých něco chce...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaké kabely uložit do země mezi elektroměrovým pilířem a rozvaděčem v RD?
 Poradíte mi prosím v problematice přípojky na pozemek přes stožáry?
 Lze umistit hodiny u vchdovych dveri, nebo az na hranici pozemku?
 Co potřebuji a co budu všechno platit za prodloužení elektrické přípojky?
 Mám žádat o dočasné nebo stálé připojení?
 Jaké mohou být poruchy u venkovních přípojek?
 Máme si starou přípojku ponechat nebo investovat do nové?
 Kde se dá koupit kabel závěšák?
 Má být žz vodič z kabelu připojen na svorkovnici PE a PE pak žz vodičem připojena na svorkovnici N?
 Lze provést elektropřípojku k RD z již existující přípojky souseda?
 Jaký použít typ rozvaděče na zděný elektroměrový pilíř?
 Jak si zřídit elektrickou přípojku na pozemek?
 Jak pořídit sloupek pro měření elektrické energie?
 Je cena za svépomocí přeložky 50.000 pro ČEZ normální?
 Není distributor dle zákona povinnen hradit 30m dlouhou přípojku?
 Jak správně realizovat dva rozvaděče z přípojného pilíře?
 Musí mít el.měrovou skříň na hranici pozemku zděnou nebo lze koupit prefabrikát?
 Je mozno pripojit druhy kabel pod stejne svorky elektropilire?
 Kdo bude platit přípojku?
 Proč ČEZ vyžaduje propojt rozvaděč měření s podružným, CYKY 5Cx6?
 Jak přemístit elektroměrový rozvaděč?
 Jaké jsou venkovní rozměry zděného pilíře na přípojku?
 Jak se připojují "lunaparky" k veřejné síti ?
 Jaká jsou pravidla přístupu pracovníků ČEZ k elektroměru na soukr. pozemku?
 Do jaké výšky umístit přípojkovou skříň?
 Je nutné přemisťovat HDS při napojování další nové přípojky?
 Komu patřily přípojky před rokem 1989?
 Může se revize přípojných míst napsat na více bytů?
 Proč ČEZ v SoBS navrhuje 3 přípojkové pilíře, když by stačil 1 ?
 Co s pilířem podemletým dešťovou vodou?
 Je možné vedení z nástřešáku přeložit na sloup před plot?
 Proč se nelíbí ČEZu 40cm podezdívky plotu u pilíře měření?
 Jak řešit přípojku k rekreačnimu objektu vzdálenou 25m?
 Jak postavit sloupek pro osazeni elektromeru aby vyhovoval EONu?
 Může mě dodavatel energie odpojit kvůli zastaralé elektroměrové skříni?
 Je správné k volně stojícímu pilíři přisadit pilíř v provedení do zdiva?
 Může mít rozvaděč měření pro ČEZ pouze 370 cm na výšku?
 Je možné mít do bytového domu vlastní přívod el. enerie?
 Jak zřídit odběr od PRE na distribučním území ČEZ?
 Jak se vyhnout zřizování krátkodobého odběru?
 Znáte připojovací podmínky ČEZ opravdu dobře?
 Jak otevřít skříň SP 100 výrobce DCK Holoubkov?
 Musím mít revizi při opětovném připojení odběrného místa?
 Je možná přípojka nn pro dům ze stožáru vn?
 Jakým způsobem byste řešili připojení zahrádkářské kolonie?
 Budeme muset měnit pilíř pro měření pokud změníme přípojku z 3f na 1f?
 Jaké máte zkušenosti s povolováním neměřených odběrů?
 Na čem závisí správná volba sazby a značení u přípojek energetiky?
 Jak vyřešit problém s nástřešákem bez možnosti přeložky na sloup?
 Co je zač přípojková skříň zipO?
 Existuji dvirka pro elektromerovou desku 450X450?
 Přistavujete podle podmínek ČEZu k pojistkové skříni nový pilíř?
 Jak vypadají rozvody za elektroměrem
 O přípojce objektu k síti dodavateli elektrické energie
 Jaké jsou připojovací podmínky dle místa odběru?
 Čím nejsou splněny podmínky ČEZu, pokud je deska Premix obestavěná?
 Je toto správně provedená neměřená část přípojky pro RD?
 Ako správne zvoliť výšku RE vzhľadom na situáciu ktorá je na priloženom obrázku?
 K čemu slouží přípojka nn ve smyslu §45 zákona č. 458/2000Sb.?
 Jsme povinní předělávat podružný elektroměr, když se ČEZu nelíbí?
 Požadavky na elektrické rozvody (1.)
 Jaký je správný postup při demontáži jednoho ze dvou fakturačních elektroměrů?
 Je nejaky novy zakon ktory nariaduje ze vsetky odberne miesta musia byt v plote?
 Může být stará konzole vedení sítě skrytým rizikem pro půdní vestavbu?
 Jak získat vedení přípojky, když mi v tom brání cizí pozemky?
 Je po roce 2017 podle energetického zákona konzole na domu nelegální?
 Jaký je vhodný rozvod pro malou kapelu a ochranu drahé aparatury?
 Jak probíhá připojení novostavby na distribuční síť?
 Kdo hradí opravu přípojky u neoprávněně odstraněné HDS?
 Musí být přípojka pro mobilní buňku kabelem 3L+PE+N nebo může být i 3L+PEN?
 Jak provést změnu vrchní přípojky RD na přípojku zemní bez zásahu do fasády?
 Lze v elektroměrovém rozvaděči připojit dva rozvaděče rodinného domu?
 Je kvôli rekonštrukcii lepšie preložiť alebo zrušiť a urobiť novú prípojku?
 Opravná manžeta (27.11.2003)
 Znáte změny v připojovacích podmínkách ČEZ od 1.4.2022? Poslouchejte!
 Je legální sdílet elektřinu?
 Komu patří elektroměrový pilíř? Mohu si do něj něco přidat?
 Co je myšleno smyčkovým připojením?
 Jak řešit přípojku při rozdělení domu na dvojdomek?
 Kdy je z RE do RB vhodné zvažovat použití kabelu AYKY místo CYKY?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Zapojí mi CEZ hodiny bez toho, že by požadovali elektroměr na hranici pozemku?
 Mám žádat o dočasné nebo stálé připojení?
 Jak se nestat distributorem elektřiny při přefakturování nákládů na elenergii?
 Jak realizovat přívod elektřiny do chalupy na samotě?
 Jak si poradit s příkonem v bytě, který mi nepatří?
 Jakým způsobem máme udělat přípojku když se máme napojit od souseda?
 Jak rozdělit hlavního přívod do rodinného domu na jednotlivá patra?
 Jaké povolení na 3km dlouhý přívod po vlastních pozemcích ?
 Může následující podnájemník za dluhy předchozího?
 Může ČEZ vyžadovat přemístění elektroměru ?
 Je možné vést z 1 sloupu na 2. vedle kabelu vn kabel nn?
 Je možné z jedné přípojky vytvořit na vzdálenost 300m další?
 Lze vyjednat prelozku pilire s pristupem ze soukromeho pozemku na naklady CEZu?
 Lze z pilíře s elektroměrem vyvést zásuvku pro staveniště jako trvalé připojení?
 Připojí ČEZ elektroměrový rozvaděč před stoupačkou vody?
 Může ČEZ prodat/převést střešník Telefonice O2 bez vědomí majitele objektu ?
 Jaký elektroměrný rozvaděč použít pro ještě neznámý projekt?
 Odkud zřídit přípojku uprostřed pole?
 Jakou mám zvolit přípojku pro mobilní dům?
 Bude vyhovovat stávající kabel AYKY 4x16 od elměrového rozvaděče k podružnému ?
 Co vše obnáší výměna přívodu pro RD z vrchního vedení?
 Kolik lidí musí musí žádat o provedení přípojky, aby to hradil distributor ČEZ?
 Co je potřeba k výměně pojistkové skříně?
 Má ČEZ právo si vynutit věcné břemeno při stavbě kiosku pro elektroměr?
 Jak legalizovat pokoutně vytvořenou přípojku?
 Jaká je odstupová vzdálenost sloupů nn pro přípojku rodinného domu?
 Jak se domoci elektropřípojky?
 Mám se stát spoluvlastníkem transformátoru?
 Jak se vyhnout pozemku, jehož majitel nesouhlasí s vedením el. sítě?
 Mohu z 3f zásuvky využít jednu fázi a napojit z ní pergolu?
 Jaký kabel kabel natáhnout na černo od souseda?
 Musím umožnit vstup ČEZu na pozemek, i když v katastru není o vedení zmínka?
 Která norma ČSN udává bezpečnou vzdálenost připojení sítě na stožár RD?
 Na co dát pozor při převzetí nemovitosti s neznámou elektroinstalací?
 Může technik ČEZ odmítnout montáž elektroměru pro chybějící omítku na kabelu?
 Kolik stoji přeložka nebo úprava vysokého vedení 22kV na závěsné lano?
 Jak mám odstranit nastřešák z rozpadající se nemovitosti?
 Jak zajistit aby přípojka nn nebyla v rozporu se zákonem 458/2000 Sb.?
 Kdo vymění porcelánové izolátory na přípojce?
 Co zaplatím za novou přípojku s protlakem asi 8 metrů pod silnicí?
 Co se stane když odmítnu E.ONu věcné břemeno?
 Je možné nějaké LEvnÉ a LEGÁLNÍ sezónní PŘIPOJENÍ chatky K ČEZu?
 Kdo zaplatí opětovné připojení demolice a navíc po exekuci?
 Vynechává se se u E-ONu modrý vodič nebo se připojuje k PEN?
 Kdy zřídit pripojku, když se bude stavět až za dlouho?
 Jak vypracujete revizi pro znovupřipojení bytu při odpojení od el.pro neplacení?
 Co dělat když majitelka podružného elektroměru neplatí?
 Jak připojit druhý kabel k elektroměru?
 Je shnilý sloup problém ČEZu nebo spotřebitele?
 Jak odstranit konzoli el. vedení z domu určeného k demolici?
 Na čí náklady se vymění starý sloup?
 Co obnáší přesun pilíře nn o cca 5 m?
 Co je po dobu rekonstrukce vhodnější přeložení nebo výměna stávající přípojky?
 Jak řešit povolení pro výstavbu vzdušného vedení?
 Co s pilířem podemletým dešťovou vodou?
 Je možné vedení z nástřešáku přeložit na sloup před plot?
 Lze zřídít provizorní přípojení elektřiny k domu po dobu 1-2 let?
 Proč se nelíbí ČEZu 40cm podezdívky plotu u pilíře měření?
 Jak řešit přípojku k rekreačnimu objektu vzdálenou 25m?
 Mohu nesouhlasit s přesunutím sloupku s pojistkami na mém pozemku?
 Může mě dodavatel energie odpojit kvůli zastaralé elektroměrové skříni?
 Namontuje mi elektroměr jiný dodavatel, když mi ho ČEZ odpojil?
 Jaké lepší řešení přeložit nebo zrušit a zřídit novou přípojku?
 Jak zřídit odběr od PRE na distribučním území ČEZ?
 Dá se zřídit přípojka k rodinnému domu z 22kV?
 Je 1000Kč adekvátní cena za věcné břemeno ve formě sousedovy přípojky nn?
 Proč nechce ČEZ povolit trvalou přípojku elektrické energie?
 Jak vysoko má být volné vedení nad střechou?
 Je možné připojit k síti bez provedené elektroinstalace?
 Je možnost aby přeložku elektriky hradil ČEZ?
 Je možná přípojka nn pro dům ze stožáru vn?
 Jakým způsobem byste řešili připojení zahrádkářské kolonie?
 Jak uplatnit připojovací podmínky energetiky vůči dřevěné rozvodné desce?
 Jak přinutit ČEZ přeložit sloup s rozvaděčem?
 Jak postupovat při přístavbě do které zasahuje střešník?
 Na kolik příjde nová přeložka vedení z konzoly do země?
 Co udělat s mělce uloženým nn kabelem nalezeným pod asfaltem před domem?
 Jaká jsou úskalí připojení souseda k příležitostnému odběru elektřiny na nás?
 Jak určit vlastnictví rozvaděče v zahrádkářské kolonii?
 Může po mě ČEZ chtít, abych si přípojku nn do 50m od sloupu zaplatil sám?
 Musí být ve starém domě jistič venku?
 Má lokální distributor bezvýhradnou povinnost připojit novostavbu RD?
 Jak požádat o odhlučnění sloupové trafostanice na vlastní náklady?
 Jak si muze eON dovolit prestavet pripojku bez meho vedomi?
 Lze nástřešník domovního přívodu přesunout?
 Lze umístit jezírko nad přívod elektřiny?
 Aká je orientačná cena pripojenia 2 záhradkárskych osád na vn?
 Jakou dokumentaci potřebuji k přemístění pojistkové skříně ČEZ?
 Za jakých podmínek mohu svůj pozemek připojit na přípojku souseda?
 Kdo hradí úpravu elektropřípojky na RD při zateplení fasády?
 Opravdu musím přeložit odběrné místo ČEZ na vlastní náklady ?
 Mohou být špatně nafázované vodiče na straně distributora EON?
 Lze přemístit elektroměr z hranice pozemku na dům (ne veřejně přístupný)?
 Jaký je postoj E.ONu k výměně přívodního vedení od HDS k nepřístupnému ER?
 Jak postupovat v případě vypnutého zaplombovaného hlavního jističe elektroměru?
 Jaký je postup při opětovné připojení k elektrické síti po odebrání elektroměrů?
 Kdo hradí přeložení kabelových tras domovních přípojek do země?
 Jak zřídit ER u HDS na cizím chatovém pozemku?
 Jsme povinní předělávat podružný elektroměr, když se ČEZu nelíbí?
 Může být přiveden kabel CYKY4x10 ke dvou jednofázovým elektroměrům?
 Je ekonomičtější přípojku zrušit a zřídit novou nebo ji přeložit?
 Jak se vyhnout přeložce?
 Který předpis popisuje znovupřípojení elektroměru na původní desku?
 Jak nejsnadněji přeložit přípojku nn na štítu střechy který se má zbořit?
 Ako predlzit kratke privodne vedenie cez konzolu pri zateplení fasády?
 Jak získat vedení přípojky, když mi v tom brání cizí pozemky?
 Jak vysvětlit laikovi dodržování zákonů při činnosti na VTZ?
 Kdo odpovídá za závadu v HDS?
 Mohu nějakým způsobem ponížit náklady na přeložku vedení nn?
 Lze zřídit přípojku z vedení vn na pozemku?
 Jaký je vhodný rozvod pro malou kapelu a ochranu drahé aparatury?
 Je nutné řešit průvěs elektrické přípojky nad cestou?
 Co delat, kdyz mesto nechce povolit vedeni el. pripojky pres jejich pozemek?
 Může se provést spojka v neměřené části před elektroměrem?
 Kdo nese náklady přeložky sousedního domu?
 Kdo hradí opravu přípojky u neoprávněně odstraněné HDS?
 Vydrží staré kabelové vedení rozpojení a znovu zapojení?
 Kdo platí předělání přípojky při rekonstrukci vedení dle představ ČEZ?
 Je možné táhnout přípojku 30m příkopem vedle silnice?
 Jak postupovat aby CEZ vybudoval novou přípojku a neopravoval starou ?
 Co dělat, když soused nerespektuje ochranné pásmo vedení nn, ani věcné břemeno?
 Jak zřídit přípojku pro zahradu vzdálenou 500m?
 Jak připojit chatu na elektřinu bez souhlasu souseda s věcným břemenem?
 Jak se postupuje s přípojkou domu v pripade jeho demolice?
 Jak provést změnu vrchní přípojky RD na přípojku zemní bez zásahu do fasády?
 Může být jedno přípojné místo pro dva RD?
 Co obnáší na nástřešní přípojce výměna holých kabelů za vedení kabelem?
 Přeloží ČEZ sloup a vedení nn z mého pozemku, když není zapsané břemeno?
 Lze v elektroměrovém rozvaděči připojit dva rozvaděče rodinného domu?
 Kudy a jak lze vést neměřený kabel přes cizí pozemek?
 Jak zjistit, kdo zakopal přípojku do země a odstranil nadzemní vedení?
 Znemožní přívodní vedení nn pod zemí na hranici pozemku budoucí stavbu oplocení?
 Bude umístění stavebního rozvaděče řešením pro snížení průřezu vodiče?
 Je kvôli rekonštrukcii lepšie preložiť alebo zrušiť a urobiť novú prípojku?
 Jak probíhá přesunutí hlavní pojistkové skříně na RD?
 Jak zridit samostatne pripojeni 20 chat pri nedostatecne kapacite el. site?
 Jak řešit "vznik překážky" (ČEZ vs. ŘSD)?
 Jaký zdroj energie vytvořit pro vzdálenou chatu?
 Je zmena poradia fáz zo strany distribútora porucha?
 Jak přinutit E.ON ke spoluúčasti nákladů na přeložku?
 Může distributor připojit jinou parcelu?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.076 sekund, 23 dotazů.