Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Je možné nějaké LEvnÉ a LEGÁLNÍ sezónní PŘIPOJENÍ chatky K ČEZu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Je možné nějaké LEvnÉ a LEGÁLNÍ sezónní PŘIPOJENÍ chatky K ČEZu?  (Přečteno 37988 krát)
Martin Kurka
*
Offline OfflineProjektant automatizace a strojů


« Odpověď #18 kdy: 10.05.2011, 15:00 »

Vážený pane Petře Filipi,
osobně bych to řešil kompromisně.
Problém je u vás v těch 10 000 Kč a více za příkon. Jenže tenhle poplatek má periodická období a dá se předpokládat, že v budoucnu na chvíli poklesne, nebo po liberalizaci trhu natrvalo zmizí.
Takže bych položil přípojku s projektantem doporučeným kabelem, ale 5ti žilovým, na konci u chatek osadil korektní rozvaděč s proudovým chráničem, jištěním a korektním uzemněním.
Na druhé straně můžete připravit budoucí elektroměrový sloupek a do něj  kromě hlavního jističe a elektroměru pro podružné měření dát prozatímně přívodku na prodlužovák. Ten už  natáhnete na akci od nejbližšího ochotného souseda a prodlužovák s i koupíte vlastní a vzhledem k délce i pětižilový bude laciný a navíc použitelný i jinak a jinde. A ochotnému sousedovi můžete osadit na dům pětikolíkovou zásuvku s jištěním a selektivním chráničem ať má něco za ochotu.
Vlastní prozatímní podružný elektroměr použijete na stanovení nějaké finanční náhrady.
No a až spadne poplatek za ampéry, tak hned si dáte žádost na distributora a připojíte se korektně.
Takže vícenáklady proti definitivnímu řešení budou za žílu navíc - o cca 26Kč na 1m, za 5 žilovou prodlužovačku (lze pak odprodat nebo použít půjčenou nebo zbrojnickou) a podružný elektroměr (lze pak odprodat a nakonec ani nemusí být) a za novou zásuvku s jištěním pro souseda.
Ale vše bude mnohem, mnohem dražší, v nákladech neuvádíte cenu zemnicího pásku, cenu za práci (výkop),  cenu za zaměření ,  věcná břemena atd.
Navíc, když už tam bude definitivní provedení přípojky, když spácháte nějaký legální způsob prodeje energie (pronájem kůlny u Vaší chaty včetně energie),  tak nakonec se třeba s někým z jiné chatky šábnete a vyjde to pro všechny za rozumný peníz.
Kdyby tam nebyl od souseda kus pohyblivého šňůrového připojení, ale pevného, pak byste mohli nechat  kabel 4 žilový a vše by vyšlo levněji a stejně bezpečně (na konci chránič a přes 200m zemnicí pásky - v podstatě soustava TN )
Ale 5 žilák bude větší jistota, protože když někdy vy, jako celkem velmi zodpovědný člověk nebudete přítomen a přijde nějaký Tonda a řekne, já to připojím stejně, jak to dělá Petr Filipi a udělá chybu, pak by to mohlo stát život hodně lidí.
  
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nikdy není dost času,aby se to udělalo dobře. Ale pak je dost času, aby se to udělalo znovu

Teorie=vše víme ale nic nefunguje
Praxe=vše funguje a nevíme proč
Teorie spojena s praxí=nic nefunguje a nikdo neví proč

Vysoce odborných omylů se dopouští jen specialisté

Ďábel je skryt v detailu
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline
WWW
« Odpověď #19 kdy: 10.05.2011, 15:27 »

Co mají úvahy tazatele společného s lidskými životy ?

Co třeba tento návod jak naplnit skutkovou podstatu ublížení na zdraví z nedbalosti:
Pomocí prodlužováků to řešíme teď, a jak píšu v jiném příspěvku, máme napojovací místo 160m,  soustava TN-S. Jenže 5drátové prodlužováky na vesnici nikdo nemá, k čemu taky, když každý má jen 3f cirkulárku. Takže minule jsme vyřešil připojení na TN-S tak, že jsem musel proklemovat I-chránič,  což pak, navíc ve spojení s impedancí vypínací smyčky, nemá s bezpečností nic polečného. Všichni to ale přežili, bylo sucho, spotřebiče (kompresor na pivo, RV konvice, zesilovač, ...) nebyly veřejně přístupné, vývody byly odjištěny normálními jističi. Kdybych měl chrániče, dal bych je tam taky. Ale nechci to opakovat příště, celkově jsem z toho neměl dobrý pocit, to jistě chápete.
Včera jsem byl na ČEZu, dost jsem je tam pobavil, ale žádná jiná možnost legální přípojky než trvalé připojení neexistuje. Krátkodobý odběr je pro kolotočáře (max. 30 dní, cena za montáž elm je 4.200 Kč, demontáž až 4.200 Kč),  provizorní odběr je proti stavebnímu povolení (každý rok revize).
Jelikož prostě nechceme nacpat ČEZu do jejich nenasytné huby 10.000 za 3x20A, peníze za projekt a revizi (tu jedinou bychom si nechali udělat i když bychom to táhli od někoho, ale zase na ni nepotřebujeme razítko, takže to bude levnější),  půjdeme cestou natažení delšího přívodu od jiného člověka. Bude to okolo 280 metrů. Pokud s tím budou souhlasit majitelé polí.

 Neřeknu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline
WWW
« Odpověď #20 kdy: 10.05.2011, 19:17 »

To: Martin Kurka, dobré řešení  Palec vzhůru jenže se stejně neuskuteční, protože:

1. nestálo by to pár tisícovek
2. jakmile bude Petr Filipi jednat na jednom z mnoha úřadů kde by jednat musel, označí to za "směšné",  stejně jako jednání s ČEZem.
3. znám dobře takové zákazníky, chtějí mercedes za cenu ojeté škodovky a když se ukáže že to není možné, mají pocit že jim celý svět kolem ubližuje. Kolegové kteří provádějí stavby jistě potvrdí.

Občas je dobré podívat se jak funguje zbytek světa, pak se ukáže že tady v Česku to není zase taková hrůza a že tady fungujeme dobře  Úsměv Znám spoustu lidí, kteří staví a budují a v pohodě. Když se chce, všechno jde.

Má odpověď na otázku:
Přípojka je přípojka a buď je nebo není, žádná cesta jak výrazně ušetřit neexistuje. Cena za rezervovaný příkon při budování přípojky v délce sto a více metrů, je v celkové částce zanedbatelná. Rád bych měl lepší informace, ale bohužel toto je skutečnost. Zabte mě.
angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline
« Odpověď #21 kdy: 10.05.2011, 20:07 »

Obce sypou takové peníze hasičům / myšleno v dobrém / že bych v tom skutečně neviděl problém. Jinak staveništní rozvaděč by váš problém mohl řešit několik let. Stačí do sboru přitáhnout revizáka,který vám vždy napíše požadovanou zprávu za rozumný peníz. Přípojku musíte zbudovat vždy. Jinak by jste museli od Vašeho rozvaděče tahat prodlužky. Pokud budou za chráničem, tak pro ojedinělé akce je to OK. Oslovte zastupitelstvo .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Petr Filipi
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #22 kdy: 10.05.2011, 21:17 »


Vzhledem k mé otázce jsem doufal, že mi někdo poradíte něco, co mi na ČEZu neřekli (po telefonu z nich lezou informace jako z "chlupaté deky" a na webu toho taky moc nemají). Nestalo se tak, co se dá dělat. Jak psal kolega ze Slovenska, teď už mám všechny informace, víc informací asi už nezískám.
Jěště bych chtěl reagovat na příspěvky pana Jindry - je mi jasné, že se mi snažíte dobře poradit a taky vím, že pořád je vše sranda, pokud se nic nestane. Snažím se ale pomoci našim hasičům, jak jen to jde. A mimochodem - na ČEZu jsem pobavil pracovníky já, ne oni mě. Jednání mi nepřišlo směšné, byť bylo zbytečné. Jak mi řekla paní za přepážkou, že by se někdo ptal na prominutí poplatku za rezervovaný příkon pro přípojku pro hasiče, s tím se ještě nesetkala. Ale apsoň jsem to zkusil jako poslední možnost.
Jak tady někdo psal, obce sypou hasičům peníze, ale asi někde jinde než v našem kraji. Naši chlapci vyhráli před pár lety titul mistra ČR a že by se peníze sypaly, o tom nevím. Ale to už je dost OT.
Málem byl zapomněl - zemnícího pásku FeZn 30x4 máme vyprojektováno 15m, dáme 20m. Vyhrabání kabelu, položení, zapískování i zahrnutí bude, dle hesla "bratři sobě",  zdarma.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #23 kdy: 11.05.2011, 08:56 »

Požadavek na sezóní připojení, jen po nějakou dobu v roce, není tak vyjímečný.
Jeden z mých zákazníků provozuje rekreační zařízení na Vranovské přehradě (ubytování, restaurace).  Provoz cca květen až září.
Už několik let po sobě nechává ukončit odběr a pak o něj znovu žádá. Je to tedy v působnosti EON.
V místě je zřízeno trvalé připojení.
Připojovací poplatek po něm není při opětovném připojení vyžadován - rezervace příkonu platí ještě nějakou dobu po odpojení (určitě je to minimálně rok).
EON vyžaduje pouze revizní zprávu.

Jistě by tedy šlo v místě zřídit trvalé připojení, potom požádat o odpojení a následně o další připojení.
V první fázi bych se asi distributorovi nezmiňoval o tom, že chci připojení na podzim zrušit, některé pracovníky ČEZ by z toho mohla začít bolet hlava ... Úsměv
Pokud by snad s odpojováním a připojováním měl být problém, jinou možností je periodická změna sazby - v období "klidu" ponechat "udržovací" sazbu D01d.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Fuk Tomáš
*
Offline Offline
« Odpověď #24 kdy: 11.05.2011, 09:18 »

Pokud by snad s odpojováním a připojováním měl být problém, jinou možností je periodická změna sazby - v období "klidu" ponechat "udržovací" sazbu D01d.
S tím byste nejspíš narazili.
Cenové rozhodnutí ERÚ č. 5/2010 v článku I. odst. (6) říká: Odběratel může změnit sazbu nejvýše jednou za 12 měsíců, pokud se s distributorem nedohodne jinak.

Distributor jistě nebude proti dohodě, když budete chtít na jaře navýšit odběr, ale k ponížení na podzim mu bude chybět motivace.
P.S. Kromě toho sazba D01d je pro fyzické osoby - pro právnickou osobu C01d.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offlineváš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #25 kdy: 11.05.2011, 23:09 »

Vzhledem k mé otázce jsem doufal, že mi někdo poradíte něco, co mi na ČEZu neřekli (po telefonu z nich lezou informace jako z "chlupaté deky" a na webu toho taky moc nemají).

Možná to bude tím, že nic prostě nesplňuje vaši představu "levné a legální" Všechno prostě stojí peníze a  ceně odborné práce a mědi, ne malé. Několik možných typů jste dostal, tak to některým z nich jistě vyřešíte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Joscer
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline« Odpověď #26 kdy: 30.09.2015, 23:26 »

S tím byste nejspíš narazili.
Cenové rozhodnutí ERÚ č. 5/2010 v článku I. odst. (6) říká: Odběratel může změnit sazbu nejvýše jednou za 12 měsíců, pokud se s distributorem nedohodne jinak.

Jednoduse to prepise z Franty na Pepika a vyreseno. I v SVJ se to tak dela a tim padem nemusi byt ani C.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chytrý napadne špatný názor, hlupák jeho autora.
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Zapojí mi CEZ hodiny bez toho, že by požadovali elektroměr na hranici pozemku?
 Mám žádat o dočasné nebo stálé připojení?
 Jak se nestat distributorem elektřiny při přefakturování nákládů na elenergii?
 Jak realizovat přívod elektřiny do chalupy na samotě?
 Jak si poradit s příkonem v bytě, který mi nepatří?
 Jakým způsobem máme udělat přípojku když se máme napojit od souseda?
 Jak rozdělit hlavního přívod do rodinného domu na jednotlivá patra?
 Jaké povolení na 3km dlouhý přívod po vlastních pozemcích ?
 Může následující podnájemník za dluhy předchozího?
 Může ČEZ vyžadovat přemístění elektroměru ?
 Je možné vést z 1 sloupu na 2. vedle kabelu vn kabel nn?
 Je možné z jedné přípojky vytvořit na vzdálenost 300m další?
 Lze vyjednat prelozku pilire s pristupem ze soukromeho pozemku na naklady CEZu?
 Lze z pilíře s elektroměrem vyvést zásuvku pro staveniště jako trvalé připojení?
 Připojí ČEZ elektroměrový rozvaděč před stoupačkou vody?
 Může ČEZ prodat/převést střešník Telefonice O2 bez vědomí majitele objektu ?
 Jaký elektroměrný rozvaděč použít pro ještě neznámý projekt?
 Odkud zřídit přípojku uprostřed pole?
 Jakou mám zvolit přípojku pro mobilní dům?
 Bude vyhovovat stávající kabel AYKY 4x16 od elměrového rozvaděče k podružnému ?
 Co vše obnáší výměna přívodu pro RD z vrchního vedení?
 Kolik lidí musí musí žádat o provedení přípojky, aby to hradil distributor ČEZ?
 Co je potřeba k výměně pojistkové skříně?
 Má ČEZ právo si vynutit věcné břemeno při stavbě kiosku pro elektroměr?
 Jak legalizovat pokoutně vytvořenou přípojku?
 Jaká je odstupová vzdálenost sloupů nn pro přípojku rodinného domu?
 Jak se domoci elektropřípojky?
 Mám se stát spoluvlastníkem transformátoru?
 Jak se vyhnout pozemku, jehož majitel nesouhlasí s vedením el. sítě?
 Mohu z 3f zásuvky využít jednu fázi a napojit z ní pergolu?
 Jaký kabel kabel natáhnout na černo od souseda?
 Musím umožnit vstup ČEZu na pozemek, i když v katastru není o vedení zmínka?
 Která norma ČSN udává bezpečnou vzdálenost připojení sítě na stožár RD?
 Na co dát pozor při převzetí nemovitosti s neznámou elektroinstalací?
 Může technik ČEZ odmítnout montáž elektroměru pro chybějící omítku na kabelu?
 Kolik stoji přeložka nebo úprava vysokého vedení 22kV na závěsné lano?
 Jak mám odstranit nastřešák z rozpadající se nemovitosti?
 Jak zajistit aby přípojka nn nebyla v rozporu se zákonem 458/2000 Sb.?
 Kdo vymění porcelánové izolátory na přípojce?
 Co zaplatím za novou přípojku s protlakem asi 8 metrů pod silnicí?
 Co se stane když odmítnu E.ONu věcné břemeno?
 Kdo zaplatí opětovné připojení demolice a navíc po exekuci?
 Vynechává se se u E-ONu modrý vodič nebo se připojuje k PEN?
 Kdy zřídit pripojku, když se bude stavět až za dlouho?
 Jak vypracujete revizi pro znovupřipojení bytu při odpojení od el.pro neplacení?
 Co dělat když majitelka podružného elektroměru neplatí?
 Jak připojit druhý kabel k elektroměru?
 Je shnilý sloup problém ČEZu nebo spotřebitele?
 Jak odstranit konzoli el. vedení z domu určeného k demolici?
 Na čí náklady se vymění starý sloup?
 Co obnáší přesun pilíře nn o cca 5 m?
 Co je po dobu rekonstrukce vhodnější přeložení nebo výměna stávající přípojky?
 Jak řešit povolení pro výstavbu vzdušného vedení?
 Co s pilířem podemletým dešťovou vodou?
 Je možné vedení z nástřešáku přeložit na sloup před plot?
 Lze zřídít provizorní přípojení elektřiny k domu po dobu 1-2 let?
 Proč se nelíbí ČEZu 40cm podezdívky plotu u pilíře měření?
 Jak řešit přípojku k rekreačnimu objektu vzdálenou 25m?
 Mohu nesouhlasit s přesunutím sloupku s pojistkami na mém pozemku?
 Může mě dodavatel energie odpojit kvůli zastaralé elektroměrové skříni?
 Namontuje mi elektroměr jiný dodavatel, když mi ho ČEZ odpojil?
 Jaké lepší řešení přeložit nebo zrušit a zřídit novou přípojku?
 Jak zřídit odběr od PRE na distribučním území ČEZ?
 Dá se zřídit přípojka k rodinnému domu z 22kV?
 Je 1000Kč adekvátní cena za věcné břemeno ve formě sousedovy přípojky nn?
 Proč nechce ČEZ povolit trvalou přípojku elektrické energie?
 Jak vysoko má být volné vedení nad střechou?
 Je možné připojit k síti bez provedené elektroinstalace?
 Je možnost aby přeložku elektriky hradil ČEZ?
 Je možná přípojka nn pro dům ze stožáru vn?
 Jakým způsobem byste řešili připojení zahrádkářské kolonie?
 Jak uplatnit připojovací podmínky energetiky vůči dřevěné rozvodné desce?
 Jak přinutit ČEZ přeložit sloup s rozvaděčem?
 Jak postupovat při přístavbě do které zasahuje střešník?
 Na kolik příjde nová přeložka vedení z konzoly do země?
 Co udělat s mělce uloženým nn kabelem nalezeným pod asfaltem před domem?
 Jaká jsou úskalí připojení souseda k příležitostnému odběru elektřiny na nás?
 Jak určit vlastnictví rozvaděče v zahrádkářské kolonii?
 Může po mě ČEZ chtít, abych si přípojku nn do 50m od sloupu zaplatil sám?
 Musí být ve starém domě jistič venku?
 Má lokální distributor bezvýhradnou povinnost připojit novostavbu RD?
 Jak požádat o odhlučnění sloupové trafostanice na vlastní náklady?
 Jak si muze eON dovolit prestavet pripojku bez meho vedomi?
 Lze nástřešník domovního přívodu přesunout?
 Lze umístit jezírko nad přívod elektřiny?
 Aká je orientačná cena pripojenia 2 záhradkárskych osád na vn?
 Jakou dokumentaci potřebuji k přemístění pojistkové skříně ČEZ?
 Za jakých podmínek mohu svůj pozemek připojit na přípojku souseda?
 Kdo hradí úpravu elektropřípojky na RD při zateplení fasády?
 Opravdu musím přeložit odběrné místo ČEZ na vlastní náklady ?
 Mohou být špatně nafázované vodiče na straně distributora EON?
 Lze přemístit elektroměr z hranice pozemku na dům (ne veřejně přístupný)?
 Jaký je postoj E.ONu k výměně přívodního vedení od HDS k nepřístupnému ER?
 Jak postupovat v případě vypnutého zaplombovaného hlavního jističe elektroměru?
 Jaký je postup při opětovné připojení k elektrické síti po odebrání elektroměrů?
 Kdo hradí přeložení kabelových tras domovních přípojek do země?
 Jak zřídit ER u HDS na cizím chatovém pozemku?
 Jsme povinní předělávat podružný elektroměr, když se ČEZu nelíbí?
 Je možné dočasné umístění elektroměru a rozvaděče nn na sloupu?
 Může být přiveden kabel CYKY4x10 ke dvou jednofázovým elektroměrům?
 Je ekonomičtější přípojku zrušit a zřídit novou nebo ji přeložit?
 Jak se vyhnout přeložce?
 Který předpis popisuje znovupřípojení elektroměru na původní desku?
 Jak nejsnadněji přeložit přípojku nn na štítu střechy který se má zbořit?
 Ako predlzit kratke privodne vedenie cez konzolu pri zateplení fasády?
 Jak získat vedení přípojky, když mi v tom brání cizí pozemky?
 Jak vysvětlit laikovi dodržování zákonů při činnosti na VTZ?
 Kdo odpovídá za závadu v HDS?
 Mohu nějakým způsobem ponížit náklady na přeložku vedení nn?
 Lze zřídit přípojku z vedení vn na pozemku?
 Jaký je vhodný rozvod pro malou kapelu a ochranu drahé aparatury?
 Je nutné řešit průvěs elektrické přípojky nad cestou?
 Co delat, kdyz mesto nechce povolit vedeni el. pripojky pres jejich pozemek?
 Může se provést spojka v neměřené části před elektroměrem?
 Kdo nese náklady přeložky sousedního domu?
 Kdo hradí opravu přípojky u neoprávněně odstraněné HDS?
 Vydrží staré kabelové vedení rozpojení a znovu zapojení?
 Kdo platí předělání přípojky při rekonstrukci vedení dle představ ČEZ?
 Je možné táhnout přípojku 30m příkopem vedle silnice?
 Jak postupovat aby CEZ vybudoval novou přípojku a neopravoval starou ?
 Co dělat, když soused nerespektuje ochranné pásmo vedení nn, ani věcné břemeno?
 Jak zřídit přípojku pro zahradu vzdálenou 500m?
 Jak připojit chatu na elektřinu bez souhlasu souseda s věcným břemenem?
 Jak se postupuje s přípojkou domu v pripade jeho demolice?
 Jak provést změnu vrchní přípojky RD na přípojku zemní bez zásahu do fasády?
 Může být jedno přípojné místo pro dva RD?
 Co obnáší na nástřešní přípojce výměna holých kabelů za vedení kabelem?
 Přeloží ČEZ sloup a vedení nn z mého pozemku, když není zapsané břemeno?
 Lze v elektroměrovém rozvaděči připojit dva rozvaděče rodinného domu?
 Kudy a jak lze vést neměřený kabel přes cizí pozemek?
 Jak zjistit, kdo zakopal přípojku do země a odstranil nadzemní vedení?
 Znemožní přívodní vedení nn pod zemí na hranici pozemku budoucí stavbu oplocení?
 Bude umístění stavebního rozvaděče řešením pro snížení průřezu vodiče?
 Je kvôli rekonštrukcii lepšie preložiť alebo zrušiť a urobiť novú prípojku?

Aktuální slova KUTIL (1)Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.042 sekund, 22 dotazů.