Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Je možné provozovat třífázový motor na jedné fázi v zapojení do hvězdy?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je možné provozovat třífázový motor na jedné fázi v zapojení do hvězdy?  (Přečteno 37159 krát)
MCCloak
« kdy: 11.06.2011, 19:28 »

Jedná se o třífázový motor průmyslového šicího stroje Textima Altim. Štítkové údaje jsou následující:
U= D/Y 200/380 V  
I= 1,99/1,15 A
cos fi=0,83
P=400W

Motor jsem zkoušel zapojit nejprve do trojúhelníka, poté do hvězdy, dle schémat v příloze. Ampérmetr je analogový magnetoelektri cký s usměrňovačem, ovšem pro přesnější měření proudu jsem ho nahradil multimetrem měřícím střídavý proud - veškeré zde uvedené hodnoty proudu pochází z něj. Motor se zapíná spínačem, který obsahuje jistič - štítek spínače opět v příloze. Jistič není klasický jistič - nereaguje na okamžitou hodnotu proudu, po vyhození se musí čekat, než lze opět nahodit - tipuji že funguje na tepelné či kapacitní bázi.

Následuje seznam různých zapojení:
a) Motor jsem nejprve zapojil do D a přes spínač připojil rozběhový kondenzátor C1=30uF/450V (dle vzorce 68*P).  Po zapnutí se motor začne rozbíhat, rozběhový proud je kolem 9A, ovšem cca po 4 sekundách se vyhodí jistič motoru.

b) Po několika neúspěšných pokusech jsem zkusil zapojit motor do Y. Motor se rozběhne, rozběhový proud je kolem 4A, po rozběhnutí klesne proud na 2A s připojeným C1. V tomto stavu dokáže bez zatížení běžet asi půl minuty, pak ho jistič odpojí. Pokud po rozběhu odpojím C1, klesne proud na 0,5A a motor je schopen běžet neustále, ovšem při zatížení proud okamžitě šplhá až ke 3A a následně je odpojen jističem.

c) Dokoupil jsem další rozběhový kondenzátor C2=14uF/450V. Motor v zapojení Y, připojen pouze C2 přes spínač, rozběhový proud kolem 4A, poté klesne asi na 0,8A. C2 jsem nechal připojený neustále, při zatížení roste proud výrazně méně, maximálně na 1,6A - toto je jediné funkční zapojení ve kterém se na stroji nechá pracovat.

d) Zkusmo jsem přepojil motor do D, připojen C1 i C2 paralelně, celková C=44uF. Motor se rozbíhá s proudem 9A o něco rychleji, proud už začíná klesat, nicméně poté jistič odpojuje motor.

e) Koupil jsem další rozběhový kondenzátor C3=40uF/450V. Motor zapojen do D, připojen C2 a C3, celková kapacita 70uF. Nyní se motor stihne rozběhnout, rozběhový proud 9A, poté klesá na 3,5A, po odpojení obou C klesá dále na 2,4A. Při zatížení se proud téměř nezvětšuje, ovšem i bez zatížení po cca 1 minutě jistič odpojuje motor.

Nyní k mým dotazům:
1) Dle štítku motoru je proud při zapojení do D I=1,99A. Proč je na štítku spínače uvedeno 1 - 1,6A? Přece se kvůli přepojení do D nemusí vyměňovat celá spínací skříňka s jističem?

2) Proč je v zapojení do D naměřený proud 2,5A? Měřil jsem napětí na všech vinutích (za chodu),  je na nich okolo 230V - proud by tedy podle měl zhruba odpovídat štítkové hodnotě.

3) Je možné provozovat stroj dlouhodobě v zapojení Y? Na vinutích motoru je potom kolem 160V, i při zatížení.

Děkuji za objasnění


* hvezda.jpg (66.57 KB, 640x427 - prohlédnuto 3203 krát.)

* trojuhelnik.jpg (65.92 KB, 640x427 - prohlédnuto 3107 krát.)

* spinac stitek.jpg (132.23 KB, 650x351 - prohlédnuto 2123 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Filip Dobiáš
*
Offline Offline« Odpověď #1 kdy: 12.06.2011, 00:22 »

ad 1) Motor byl nejspíš původně zapojen trojfázově. Proto byl opatřen jističem, který svým rozsahem nastavení proudu vyhovoval pro tento motor. Výrobce nepočítal s tím, že bude někdo stroj předělávat na jednofázový.

ad 2) Při jednofázovém zapojení má motor menší výkon. Jestli tento motor běží s zátěží je nejspíš přetížený a proto odebírá větší proud.

ad 3) Tento motor můžete provozovat v zapojení Y jedině když bude zapojen trojfázově. Při tomto zapojení se nepoužije rozběhový kondenzátor!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Sám-li spravuješ - více škody naděláš; zavolej dborníka a máš po starosti
Filip Dobiáš
*
Offline Offline« Odpověď #2 kdy: 12.06.2011, 01:08 »

doplnění ad 2) Je taky možné, že váš multimetr nedokáže přesně měřit na střídavém rozsahu.

Jestli budete tento motor chtít používat jednofázově, tak ho musíte zapojit do D s tím kondenzátorem 30 mikroF. Dál budete muset koupit jiný jistič, který umožní nastavit proud při zapojení do D. Protože ten původní jistič má rozsah jen 1-1,6A.

Já osobně bych ale byl pro trojfázové zapojení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Sám-li spravuješ - více škody naděláš; zavolej dborníka a máš po starosti
MCCloak
« Odpověď #3 kdy: 12.06.2011, 01:37 »

k 1) Ano, původně byl zapojen třífázově. Výrobce zřejmě nepočítal, že bude někdo zapojovat motor jako jednofázový, ovšem přece musel počítat s tím, že se bude zapojovat do trojúhelníka, kde štítkový proud je 1,99A (motor má na zadní straně štítku nákres, jak ho zapojit do do trojúhelníka či do hvězdy).

k 2) Motor odebírá zmíněný proud 2,5A při běhu bez zatížení.

k 3) Bohužel zapojení do hvězdy je jediné, které funguje - z jakého důvodu se motor nemůže používat na jednu fázi ve hvězdě? Respektive co se stane, když ho takto používat budu? Třífázové zapojení není možné, nemám k dispozici zásuvku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Janeček
*
Offline Offline
« Odpověď #4 kdy: 12.06.2011, 08:44 »

ad.3
Motor můžete používat i v zapojení do Y jednofázově budete-li v síti mít 380V fázi proti N.Takovou síť nemáte, takže byste se musel spokojit dál ještě s výkonem motoru na třetinu výkonu, který má nyní při chodu do D s kondenzátorem. Protože motor bude při jednofázovém napájení v zapojení do Y přetížen, pravděpodobně vás brzy opustí.Trváte-li bezpodminečně na použití tohoto motoru bez připojení do trojfázové zásuvky, můžete použít frekvenční měnič.Ten vám z jednofázové sítě umožní napájet motor trojfázově spojený ale do D.Jistič potom můžete zahodit, protože ochranu motoru zajistíte nastavením měniče.Potom bude stroj pracovat bez problému není-li motor již poškozen předchozími pokusy.Je to ovšem dražší řešení než výměna motoru.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kalina Jiří
*
Offline Offline« Odpověď #5 kdy: 30.06.2011, 11:32 »

Viz příloha.

* Trifazove_motory_MEZ_na_1_fazi.pdf.pdf (695.61 KB - staženo 6210 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline
« Odpověď #6 kdy: 01.07.2011, 11:08 »

Nezlobte se, ale váš přístup se mi nelíbí.
Tento web je hodně odborně zaměřen a vysvětlovat úplné základy někomu, kdo o problematice neví prakticky vůbec nic, k tomu se tady hodně lidí staví ostře odmítavě.
Pokud jste "profesionál" v jiném oboru a chcete si upravit (nebo postavit) nějaký stroj, co takhle revize, prohlášení o shodě?

Kdybyste byl z okolí, tak za ten čas, co tu trávíme na diskusním fóru, by to bylo zapojené. A kdybych to viděl, mohl si na to sahnout měřákem, věřím, že by to nebyl problém "rozchodit".

Rozhodně považuji za lepší přístup dělat to, co umím a vydělat si na to, abych zaplatil toho, kdo umí něco jiného.
(plastová okna jsem si nechal udělat od odborníků, netvořil jsem je sám z PET lahví  Jsem v rozpacích)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
erikentaro
« Odpověď #7 kdy: 01.07.2011, 11:10 »

Jestli je na štítku D/Y 200/380 tak motor nesmíte zapojit do D, to ho spálíte. Vy ho můžete zapojit pouze do Y.
Jinak jestli ho chcete používat na jednofázové síti tak VELMI doporučuji frekvenční měnič!!
1) Neztratíte výkon ba naobak z motoru vycucnete ještě více
2) Perfektní ochrana motoru
3) Můžete si ten soustruch ještě vytunit

Je to sice větší investice, ale opravdu se do budoucna vyplatí. Nějaký kondenzátor místo fáze... na to bych se z vysoka .... Je to hrozná ztráta výkonu a navíc si nejsem jistý jestli se to takhle dá používat dlouhodobě.
Na ten váš motor by se dal určitě sehnat do 5000Kč, v bazaru třeba i do 1000 - 2000.
Dal bych vám nějaké typy, ale nechci zde šířit reklamu. Těch výrobců je hodně....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kastner Lubomír
*
Offline OfflineKastner Lubomír - specialista na elektromotory


WWW
« Odpověď #8 kdy: 04.08.2011, 21:42 »

S největší pravděpodobnos tí jste si špatně přečetl a opsal štítek elektromotoru. Jsitě je tam uvedeno ještě před napětím symbol 3f. Takže tento eletromotor lze provozopvat za uvedených štítkových hodnot pouze na 3fázovém napětí a to v D 3x220 nebo v zapojení Y 3x380V. Pokud by jste chtěl elektromotor provozovat v zapojení 1x 230 V pak pouze v zapojení v D s běhovým kondenzátorem. Ovšem výkon elektromotoru se sníží zhruba na 1/3 - 1/4 jmenovytého výkonu. Velikost kondenzátoru je nutné vyzkoušet podle konkrétní aplikace. Jiný kondenátor by byl např. pro zapojení s čerpadlem jiný pro ventilátor. Je nutné ale počítat s tím, že proudy budou vyšší než jsou uvedy údaje na štítku. Proto by toto zapojování elektromtoru mělo být používáno jen zcela vyjímečně a jen na nezbytně nutnou dobu. Né pro stálý provoz. 3f motor zapojený jako 1f bude i hlučnější a bude i více vibrovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Servisní technik specialista v oblasti elektromotorů, jejich zkoušení, defektoskopie, vibrací, navíjení, vyvažování. usazení apod.
Václav 3
« Odpověď #9 kdy: 05.08.2011, 19:17 »

Vyřazené průmyslové  šicí stroje jsem zapojoval švadlenám několikrát, asi v polovině případů na 1F 230V, protože nebyl k dispozici 3F proud a nikdy nebyl problém. Motorek tohoto šicího stroje je poněkud  předimenzován na průmyslové šití, kdy šička (to není švadlena, ale lidský robot) jede jako Fitipaldi a stále šije totéž bez nějakých prostojů, takže motor je využit téměř na 100%. Pokud si takový stroj pořídí skutečná švadlena pro potřebu podnikání nebo případně pro svoji osobní potřebu, určitě ho nebude používat v pásové výrobě a zhruba 30% snížení výkonu zapojením motoru na 1F 230V s kondenzátorem nezpůsobí žádné zásadní potíže. Motor musí být ovšem přepojen na svorkovnici do trojúhelníka a případná proudová ochrana se musí vyměnit za silnější, odpovídající vyššímu proudu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Akú literatúru k malým elektromotorom?
 Z jakého motoru je možno udělat generátor?
 Jaké motory se používají pro stolařské frézy?
 Jak jsou chráněny motory-vibrátory pro zvibrování betonu?
 Je možná regulace otáček motoru centrálního vysavače?
 Jak změnit směr otáčení jednofázového motoru?
 Jak správně nastavit resolver (encodéru) v motorech Baumuller po výměně?
 Dá se použít asynchronní elektromotor k brždění?
 Vzpomenete si k čemu používáme komutační póly a vinutí?
 Jak u elektromotorů spočítám kolik utáhnou kilogramů?
 Proč vypadává hl. jistič 3x25A/B při zapnutí motoru 5,5 KW?
 Bude fungovat třífázový motor jako dvoufázový generátor?
 Jak připojit dva autoalternátory paralelně?
 Zvýším délkou řemenice chybějící otáčky motoru?
 KNIHA: Zvyšování spolehlivosti asynchronních elektromotorů včetně poháněných strojů
 Jak určit výkon elektromotoru pro zatížení S3?
 Jak změní otáčky a výkon motoru 380V zapojeného jako generátor ve 400V síti?
 Jak se spočítá 2.f. proud rotoru kroužkového motoru?
 Lze stejnosměrný motor pohánět oběma směry?
 Poradíte mi s dimenzí vedení pro motor?
 Jakými způsoby lze řídit stejnosměrné motory?
 POZVÁNKA: 22. ledna ŽIVĚ o motorech s Lubomírem Kastnerem
 Jak motor pozná, že má zvětšit proud při zatížení či při brzdění?
 EATON: Ochrana motorů s vysokou účinností: Eaton je „IE3 ready“
 KNIHA: Elektrické motory a pohony
 Jak realizovat okamžité zabrzdění 3-f motoru s brzdou a usměrňovačem?
 #EH: Elektrické motory pohledem roku 1950
 Jak zrychlit dopravníky pomoci frekvenčního měniče?
 Jaka je zatizitelnost pomocneho (rozbehoveho) vinuti 1f asynchronniho motoru?
 Jaké teploty nutno vzduchem chladit u motorů, aby nedošlo ke kondenzování vody?
 LIVE EATON: Ochrana a řízení motorů
 Je možné prevádzkovať 3faz. asyn. motoru 460V na 480V?
 TeSys GV5 / GV6 Motorové jističe a manuální motorové chrániče

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jaký použít kondenzator k motoru tisíckrát jinak ...
 Kam připojit pátý vodič třífázového motoru, ke kterému doposud vedly pouze čtyři
 Jak rozběhnout 5,5kW motor?
 Jak zapojit správně 3fázový motor?
 Jak zapojit motor cirkulárky?
 Jak zapojit asynchronní motor 37kw?
 Prečo pri prepnutí motora z Y do trojuholníka vyhodí poistky ?
 Jak velkým rozběhovým kondenzátorem osadit 3-fázový asynchronní motor?
 Lze zapojit motor 3x220 jako 3x380?
 Jak zapojit 3f motor na štípačku dřeva?
 Jaký typ odrušovacích kondenzátorů zvolit k elektromotoru?
 Čím chránit motor čerpadla?
 Proč mi proudový chránič vyhazuje motor?
 Jaký je rozdíl mezi jištěním elektromotorů pojistkami a motorovými jističi?
 Ako zapojit 3KW 3fazovy motor cez rozbehovy kondenzator?
 Jaky motor zvolit pro male otacky,vykonny a tichy chod?
 Jak zapojit třífázový motor na jednu fázi ?
 Jak "opravit" vytopený elektromotor?
 Poradite mi s rozbehovym kondenzatorom?
 Jak vyměnit černou porcelánovou vidlici za čtyřkolík u cirkulárky?
 Jaký je výkon 3f motoru v zapojeni do Y?
 Které fáze se přepínají, pokud chci změnit směr otáčení 3f motoru?
 Jak velký potřebuji motor pro vybuzení 22kW motoru pro start kogenerace?
 Jak poznám spálený motor na cirkulárce?
 Je tento motor na spouštění Y D ?
 Jak zapojit motor aby se po výpadku energie sám opět nerozběhl?
 Jak spouštět motor hvězda/trojúhelník včetně reversace?
 Při jakém zapojení, má motor vyšší výkon a nižší spotřebu el.energie?
 Kedy zapojit motor do D a kedy do Y?
 Lze zapojit motor Siemens 100L IM B3 přes rozběhový kondenzátor?
 Jak mohu zapojit motor z aut. pračky tatramat pro účel pohonu?
 Jak zmenit smer otaceni motoru v rozbrusovacce Narex?
 Jak zapojit elektromotor jako generátor proudu?
 Co znamená na svorkovnici motoru označení Z1, C, U1, Z2 a U2?
 Jak zapojit motor 2,2kW 230V (220V)?
 Co se stane pokud si spletu u motoru modrý vodič s fázovým?
 Ako zapojit motor na frekvencny menic?
 Jak zapojit 1fazovy motor z pracky na 230V ?
 Jak zapojit 3 fázový motor na 1fázi?
 Mohu elektromotor se štítkem D-mot 220/380V zapojit do trojúhelníku?
 Jak zapojit motor s třemi vývody z cívek?
 Co jsem udělal špatně v zapojení 3f motoru na 1 fázi, že má malý výkon a hřeje?
 Jak změřím spálený 3 fázový motor pokud tam natekla voda?
 Jak změnit otáčky 1fáz asynchr. motoru...450w, 1360ot.?
 Jak zapojím motor cirkulárky dle níže uvedených údajů?
 Aké dynamo či alternátor použiť na malú vodnú elektráreň?
 Jak změnit chod motoru na pohonu branky?
 Lze regulovat otáčky motoru s rozběhovým kondenzátorem?
 Poradíte mi s výběrem vhodného motoru k cirkulárce?
 Jakou velikost rozběhového kondenzátoru zvolit pro třífázový motor?
 Jak spínat každou hodinu motor na 5 minut pro cirkulaci teplé vody?
 Je možné nějak regulovat otáček u hrnčířského kruhu pedálem šicího stroje?
 Jak nejšetrněji zapojit asynchronní elektromotor AP112M-4?
 Jak poznám polaritu u motorového kondenzátoru
 Jak poznat vadný rozběhový kondenzátor?
 Ako pripojím motor konštruovaný na 3x230V do Y na 400 V ?
 Ako zapojit motor retazoveho kladkostroja?
 Jak mám zapojit třífázový motor do hvězdy a taktéž zásuvku k němu?
 Jak se projeví prohození vývodů vinutí v 3f motoru ?
 Jak zapojit motor navijáku Gude?
 Aký je výkon elektromotora zapojeného do trojuholníka?
 Rozeběhnu motor 5,5kW přes přepínač hvězda - trojúhelník?
 Ktorý typ motora sa roztočí niekedy doprava a niekedy doľava?
 Proč vedou z tohoto motoru 3 vodiče?
 Jaký typ 3f motoru je vhodný pro zapojení hvězda trojúhleník?
 Jak zapojit tento motor na 230V?
 Zná někdo tento motor - jaké má parametry?
 Je možné zapojení třífázového motoru na jednu fázi?
 Jak zvýšit výkon elektromotoru?
 Co vše prozrazují štítkové hodnoty proudů?
 Pomůže mi někdo se schématem zapojení ovl. motoru?
 Proč mi nefunguje reverzace jednofázového motoru?
 Jak spočítat převody u cirkulárky?
 Jaké je vnitřní zapojení cívek takových elmotorů do trojúhelníku?
 Co může být za problém při přepnutí 7,5kW motoru hvězda trojúhelník?
 Podle kterých parametrů vybrat motor čerpadla?
 Jaké je správné zapojení 1 fázového motoru na 2 fáze?
 Lze rozběhový kondenzátor použít jako kompenzační?
 Lze zapojit motor F160M04 na cirkulárku?
 Jak upravit rozběh motoru štípačky?
 Jak změním pravotočivé otáčení na levotočivé u motoru z flexy?
 Jak zapojit kondenzátor, motor a novou přívodní šňůru stolní brusky?
 Jak zapojit 1 fázový motor MEZ 3APC71-4SC ?
  Co se stane, když poběží motor pouze na hvězdu a nepřepnu ho do D?
 Preco sa netoci motor na pohone acer life?
 Môže zhorieť nezaťažený elektromotor aj pri správnom zapojení?
 Můžete zkontrolovat toto zapojení 3f motoru na 1f?
 Kolko vyvodov ma 3-fazovy asynchronny motor?
 Kolko stoji previnutie kalovej ponorky?
 Proč motor čerpadla hučí a netočí se?
 Jak správně spustit elektromotor 4kW?
 Jak zapojit třífázový motor stolní brusky na 230V?
 Jak rozběhnout asynchroní generátor s benzínovým motorem?
 Může vadný rozběhový kondenzátor ovlivnit výkon ponorného čerpadla?
 Jak zapojit motor QSBF 80/2-4-R 3T?
 Jak zapojit 1f motor CJaB52D?
 Jak vybrat a zapojit frekvenční měnič? Chci pomoci elektrikáři!
 Jak zapojit reverzační spínač štípačky na dřevo?
 Jak zapojit 3f vibrační motor pouze na tri faze bez zlenozluteho vodice?
 Jak zapojit časové relé pro reverzaci elektromotoru?
 Proč se motor pohonu brány, točí na jednu stranu, na druhou se roztočit nechce?
 Jak zapojit motor z původních třech na jednu fázi?
 Mohu změnit napájecí napětí napětí elektromotoru zvýšit o 100%?
 Je bezpečné spouštět cirkulárku motorovým spouštěčem?
 Proč zahradní sekačka při standardních otáčkách nemá sílu sekat?
 Proč klesají otáčky motoru při přepnutí z Y do D?
 Jak zapojit rozběhový kondenzátor bez označení kontaktů?
 Lze napájet třífázový motor z jednofázové centrály a pak frekvenční měnič?
 Utáhne elektrocentrála 2kW malý motor 70W?
 Lze motor 230V pohánět autobaterií?
 Jak zapojit motor jednofázový motor ze skartovačky?
 Jak zapojit asynchronní motor jako generátor ?
 Jaká je logika sledu fází při zapojení motoru?
 Jak zapojím motor se 4 vývody?
 Jak zapojit malý asynchronní motor na jednu fázi po 100.556.?
 Je možné toto zapojení dvouotáčkového motoru?
 Ako zapojit 3-fazovy motor na 1-fazu aby nemal male otacky a nedymil?
 Jak správně zapojit motor AF 422/1A?
 Ako zapojiť 3-fáz.motor s brzdou a 2 výkonmi?
 Proč se netočí 1f motor s rozběhovým kondenzátorem?
 Jak zapojit jednofázový elektromotor s rozběhovým vinutím?
 Jak zapojit dvouotáčkový elektromotor (pro mě) se záhadným štítkem?
 Jak zapojit atypický motor z vrat?
 Proč je na elektromotoru 6 vodičů s fázemi?
 Je možné prevádzkovať 3faz. asyn. motoru 460V na 480V?
 Jde do asynchronního motoru, který točený druhým stejným motorem zapojit proud?
 Jak rozbíhat asynchronní motor, připojený k elektrocentrále?
 Jak se obecně uvažuje o principu rozběhu motoru?
 Je problém když je softstartér předimenzovaný ?
 Jak ovládat dva motory (dva směry otáčení) jedním tlačítkem?
 Bude fungovat kombinace motoru 3F motoru a 1F VF menice?
 Je možná úprava 3f motoru na Y/D?
 Jakou náhradu zvolit za motor MEZ Mohelnice 1.5KW, 1425 ot?
 Nemáte prosím někdo tušení kolik kW má tento sousedíkův motor?
 1000x dokola Jak zapojit tento motor?
 Lze použít motor D spínat rozběhem Y/D?
 Je přidáním kondenzátoru možné provozovat dvourychlostní 3f brusku?
 Jaký je rozdíl ve vinutí motoru čerpadla 3x230V a 3x400V?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.055 sekund, 23 dotazů.