Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Má vliv špatný sled fází na spravnou funkci elektroměru?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Má vliv špatný sled fází na spravnou funkci elektroměru?  (Přečteno 56999 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #18 kdy: 29.11.2014, 10:35 »

Musím ti odporovat.
A v čem mi chceš "odporovat"? Odporovat nebo mít jiný názor? Pokud mi chceš odporovat, pak vzhledem k tomu, co jsem uvedl chceš říct, že se po rekonstrukci vedení v obci všem spotřebitelům začaly točit elektroměry obráceně.

Opravdu mi chceš "odporovat"? Nebo jsi chtěl pouze říct, že mantáci (kteří neumí dodržet sled fází) žijí i u nás?  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Zdeněk Pikhart
OSVČ - Tábor
*
Offline Offline



revizní technik-E2/A , elektromontáže


WWW
« Odpověď #19 kdy: 29.11.2014, 11:34 »

Viděl jsem elektroměr, který se při odpojené 1 fázi na přívodu a nulovém odběru za elektroměrem otáčel obráceně. Takhle si chatař úmyslně ubíral spotřebu v zimě. Jednou to přehnal a dostal se oproti fakturaci do mínusu a měl co dělat, aby to do odečtu dostal do rozumných čísel. Je to už dost dlouho a polský elektroměr je asi už vyměněn.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

revize, montáže a opravy převážně v občanské výstavbě a průmyslových provozech
mafiak
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 29.11.2014, 12:47 »

Potvrdzujem, náš elektromer pri zlom poradí fáz tiež odčítal. Ale odčítal aj pri vypnutom ističo za elektromerom!
Ospravedlňujem sa za obrovskú nezrovnalosť v mojom príspevku. Elektromer neodčítaval, ale samorejme pričítaval, oska sa teda točila správnym smerom a kWh pribúdali.
Jednalo sa teda o voľný chod v dôsledku zlého poradia fáz.

Ešte raz sa ospravedlňujem .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vladimír Štemberg
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 29.11.2014, 13:08 »

Vážení kolegové elektrikáři,
zcela správný příspěvek sem vložil pouze pan Dolac. Ostatní mají pravdu jen částečně nebo sem napsali úplné bludy.
Indukční elektroměr (systém feraris, s kolečkem) pracuje na elektromechani ckém principu, významnou chybu měření tedy způsobuje tření v ložisku uložení měřicího systému. Ložisko je pro minimalizaci třecí síly provedeno jako hrotové s přesným stavěcím šroubem, přesto se třecí síla uplatní hlavně při malých odběrech. Aby byl vůbec elektroměr použitelný, obsahuje mnoho nastavovacích prvků. Pro kompenzaci třecí síly v ložisku slouží kompenzační prvek označený 10%,  který u elektroměru bez odběru zavádí sílu, která má snahu roztočit kolečko ve směru, jako kdyby se nějaký výkon odebíral. Aby se elektroměr nemohl točit bez odběru, obsahuje permanentní brzdicí magnet a malou ocelovou jehličku. Dále pro vyrovnání fázových poměrů obsahuje kompenzační obvod označený cos fí. V důsledku těchto obvodů musí elektroměr bez odběru (samozřejmě při zapnutém hlavním jističi) fungovat tak, že se kolečko bude velmi pomalu otáčet jedním nebo druhým směrem a zastaví se v okamžiku, kdy je v okénku barevná značky na kotoučku. To je jednoduchá kontrola správné funkce elektroměru. Třífázový elektroměr obsahuje tři (vyjímečně dva) shodné systémy napěťových a proudových cívek a kompenzačních obvodů 10% a cos fí, jeden společný brzdicí magnet a jedno ložisko. V továrně se nastavuje dost složitým postupem celý systém pomocí zmíněných kompenzačních obvodů, seřizovacího šroubku vůle v ložisku a polohou brzdicího magnetu tak, aby při správném sledu fází měřil jen činný výkon a měřil správně při odběru rovnému 10% jmenovitého proudu. Protože nejsou všechny vyrobené elektroměry mechanicky naprosto stejné, je i nastavení všech kompenzačních obvodů individuální.
Pokud třífázový elektroměr má obrácený sled fází nebo jedna fáze chybí, pracuje v odlišných podmínkách, než pro jaké byl cejchován a může měřit nepřesně. Buď může naměřit mírně odlišnou (nižší nebo vyšší) spotřebu, než odpovídá skutečnosti, nebo se může bez odběru samovolně velmi pomalu protáčet dopředu nebo dozadu. Částka, kterou tímto ušetří nebo zaplatí navíc odběratel však není nijak dramaticky vysoká, rozhodně nedosahuje tisíců korun za rok. Aby elektroměr skutečně spotřebu odečítal, to znamená odečetl tolik, kolik se odebralo, musel by mít přehozený vstup a výstup nejméně u jedné fáze. To však nemůže vzniknout nějakou chybou v distribuční síti, muselo by se to přehodit přímo v elektroměrovém rozvaděči pod plombou. Ještě pro úplnost uvedu, že jmenovitá přesnost tohoto typu elektroměru je udávána pro rozsah 10% až 200% jmenovitého proudu. Co se naměří mimo tento rozsah, není normováno.
Jiná je situace u statických (elektronických) elektroměrů. Zde se žádné tření v ložisku neuplatní, elektroměr naměří skutečnou spotřebu, a to už většinou od 1W. Je tedy mnohem citlivější a přesnější než starší indukční typy. Nesprávný sled fází se u nich nijak neprojeví, pouze se signalizuje na displeji.  
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 29.11.2014, 14:41 »

Na obrázku je vidět jazýček na hřídeli a na napěťové cívce, které se navzájem
přitahují a způsobí zastavení kotouče ve správné poloze při nulovém zatížení
proudových cívek.
S brzdou proti zpětnému chodu jsem se setkal u dvousystémovýc h elektroměrů
a tvořil ji jazýček na hřídelce, který ve správném směru nadzvedával lehkou západku.
Něco jako zpětná klapka.
Prý tam mohlo dojít ke zpětnému chodu při překompenzován í.


* Elměr 01.jpg (315.78 KB, 800x600 - prohlédnuto 996 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 29.11.2014, 15:57 »

A ještě dodatek.

Myslíte si, že před lety, kdy jiné elektroměry než s kotoučem nebyly
někdo při zapojování bádal, která fáze je která ?
Ne - zkusilo se jestli dráty trčící z děr jsou přívod a vývod na správném místě
elektroměr se nasadil a hurá pryč.
A na většině míst je to tak dodnes.
Měřící systém (napěťová a proudová cívka) je totiž samostatná jednotka a ať ji namontujete do kterékoliv části kotouče, tak do něho strká stále stejným směrem.

Jako tři veslaři s pádly, kteří sedí za sebou na jedné straně loďky.
Ať je přesadíte jak chcete, pojedete pořád dopředu.
A permanentní magnet brzdy je vůči cívkám také neustále ve stejné poloze.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #24 kdy: 29.11.2014, 16:39 »

....

 poklona Skvělý popis!

zcela správný příspěvek sem vložil pouze pan Dolac. Ostatní mají pravdu jen částečně nebo sem napsali úplné bludy.
Nejsem si tedy vědom nějakého bludu ale skutečnost, kdy se před více, než třiceti léty točil elektroměr obráceně mám v živé paměti. Možná by se dalo něco najít v archívu JME. Tehdy se sousedi sázeli, zda dotyčnému budou z JME ještě doplácet když ve finále měl menší stav kWh, než předešlém roce. Bohužel tehdy jsem to vnímal jako náctiletý jedním uchem tam a druhým ven.

Bylo to tedy chybou zapojení v zaplombované části?
Doposud jsem to přisuzoval tehdejší konstrukční nedokonalosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #25 kdy: 29.11.2014, 18:08 »

Myslíte si, že před lety, kdy jiné elektroměry než s kotoučem nebyly
někdo při zapojování bádal, která fáze je která ?

Nevím jak u vás, ale já pracoval u STE Praha, rozvodný závod Benešov a zde bylo pravidlem, že se sled fází pečlivě dodržoval, na všech odběrných místech. Kontrolu jsme prováděli vadaskou, nebo "točánkem",  což byl tester směru točení. V příloze je modernější verze, než jsme měli mi. A že jsem těch přípojek k rodinným domům zrekonstruoval i, nebo vytvořili. Pokud vím, tak pravidlo správného pořadí fází, je v připojovacích podmínkách. Ale to se možná pletu. Přesto stále dodržuji správný sled fází, jak jsem se to naučil. Je to prostě rutina, stejně jako fáze vlevo a další podobné zvyklosti.
Vlastně mi přijde, že se v té době mnohem více dbalo na řemeslné provedení a
bezpečnost, než dnes.




* index.jpg (4.16 KB, 160x192 - prohlédnuto 993 krát.)

* 283-320.jpg (8.1 KB, 173x248 - prohlédnuto 704 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #26 kdy: 29.11.2014, 18:23 »


Možná někdo namítne: hmm přehozená fáze a co na tom ...
Dovedete si představit kolik zedníků a domácích kutilů začne přehazovat dráty od rozvaděče až po zásuvky? Také znám případ, kdy chalupník, spíš statkář místo toho aby prohodil fáze na přívodu (když už on jako pekař na to sahal) tak začal prohazovat zásuvku u míchačky a cirkulárky. Pak mu v tom po čase vznikl chaos, že si pak kreslil na zásuvky, kterým směrem se to bude točit a nesahal na to.

I tak to může dopadnout, když se změní sled fází na sloupě. :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jiří Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 29.11.2014, 19:29 »

Nevím jak u vás, ale já pracoval u STE Praha, rozvodný závod Benešov a zde bylo pravidlem, že se sled fází pečlivě dodržoval, na všech odběrných místech. Kontrolu jsme prováděli vadaskou, nebo "točánkem",  což byl tester směru točení. V příloze je modernější verze, než jsme měli mi. A že jsem těch přípojek k rodinným domům zrekonstruoval i, nebo vytvořili. Pokud vím, tak pravidlo správného pořadí fází, je v připojovacích podmínkách. Ale to se možná pletu. Přesto stále dodržuji správný sled fází, jak jsem se to naučil. Je to prostě rutina, stejně jako fáze vlevo a další podobné zvyklosti.
Vlastně mi přijde, že se v té době mnohem více dbalo na řemeslné provedení a
bezpečnost, než dnes.




Dobře děláte- dodržování zvyklostí mám také rád.

 Tím před lety jsem měl na mysli, časy od vynálezu elektroměru s kotoučkem,
až do let asi tak sedmdesátých.
Vybavení bylo skromné (jedině opravdová Vadaska).
Při nějaké rekonstrukci, ať na části měřené, nebo neměřené, se sled fází srovnal za elektroměrem zkouškou motorem (většinou cirkulárka) aby to šlo majiteli jako před tím.
  Ale základem naší debaty je, že pořadí fází na vstupních svorkách elektroměru se nedodržovalo a přesto měřily dobře.
Podmínky v provozu se určitě liší od těch na zkušebně vzhledem k různým
typům distribučních traf, i možnému jinému značení vývodů.
 Bylo by špatné, kdyby se to nějak zásadně projevovalo.
 
Teď tak přemýšlím, jestli se indikátor nebude točit stejně při pořadí fází 1-2-3 a 2-3-1.

 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 29.11.2014, 19:43 »

Teď tak přemýšlím, jestli se indikátor nebude točit stejně při pořadí fází 1-2-3 a 2-3-1.

Myslím že by se měl točit stejně. Protože pořadí je stejné. Jen není jako první L1, ale L2. A konec konců, která fáze je opravdu L1 až z elektrárny do domu se bude dost blbě poznávat
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #29 kdy: 29.11.2014, 19:47 »

Myslím že by se měl točit stejně. Protože pořadí je stejné. Jen není jako první L1, ale L2. A konec konců, která fáze je opravdu L1 až z elektrárny do domu se bude dost blbě poznávat

to je jedno zda je L1, L2, L3 nebo L3, L1, L2 ne? Jde o sled.
Někde v archívu je diskusní téma zda se dá L1 nafázovat z generátoru elektrárny až do prasečího chlívku v Horní Dolní!
 ajoooo
Vzhledem k principu je to diskuse o ....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jiří Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 29.11.2014, 20:04 »

Ono už to bylo o ...   od včera 19:58 (p. Svejkovský).

 Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #31 kdy: 29.11.2014, 20:11 »

Ono už to bylo o ...   od včera 19:58 (p. Svejkovský).

 Úsměv

No, tak když jsme u toho upozorňování. Co jsem napsal před ním já? Možná byste mohl být důslednější v tom upozorňování. :-)
Znovu jsem to uvedl z jiné souvislosti. Jen to téma nemohu najít.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jiří Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 29.11.2014, 20:19 »

Vy jste to ozřejmil a p. Svejkovský to jedním slovem shrnul a podtrhl.

 Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #33 kdy: 29.11.2014, 20:29 »

Zatím jsem našel vysvětlení mistra Kolesy!
Budiž mu transformátor lehký!
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,8889.msg60659.html#msg60659

A o sledu téma zde
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,3446.0.html
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #34 kdy: 29.11.2014, 22:28 »

to Minařík:
odporovat jsem ti chtěl v tom, že ČEZu je úplně jedno, jaký sled fází na elektroměru je.
To by to už dávno řešili, protože to zřejmě nebude jediné odběrné místo s přehozeným sledem fází ve vsi od rekonstrukce.
Jen to dokazuje, že elektronickým elektroměrům je jedno, jaký je sled fází. Měří vždy stejně.
Jinak je pravdou, že správný sled fází je uveden v připojovacích podmínkách a zároveň se jedná o správnou řemeslnou praxi.

PS: v dobách mého učení se po nás elektroměráci pěkně vozili, pokud nebyl přívod správně nafázován. Ale přesný důvod neznám.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #35 kdy: 01.12.2014, 21:02 »

Blikání diod, pouze signalizuje odběr (zvýrazněno v příloze). Více, včetně svého elektroměru, najdete na stránkách distributora. Například ČEZ má toto http://www.cez.cz/cs/co-delat-kdyz/technicke-zalezitosti/pro-odberatele/pruvodce-elektromery.html

Tam si najdete ten svůj elektroměr, včetně jeho popisu. Jeden příklad je v příloze
Pokud si nejste jist, co nejdříve kontaktujte svého distributora.


* elektroměr.PNG (339.08 KB, 980x833 - prohlédnuto 954 krát.)

* příklad.PNG (270.93 KB, 711x739 - prohlédnuto 1160 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kde bych sehnal návod na klešťový fázoměr Metra PK 330?
 Jak zajistit správné pořadí fází?
 Proč a na základě čeho se doutnavka rozsvítí při správném sledu?
 Jak zajistit připojení fází na vn ve správném sledu?
 Jaké má být pořadí fází u podružného 3f elektroměru?
 Čím jsou dány hodnoty napětí proti nule a mezi fázemi?
 Jak zjistit sled fází zkoušečkou SN4 ?
 Jaké znáte metody určování sledu fází ?
 Nevíte někdo o nějakém indikátoru sledu fází s odběrem do 30mA?
 Proč je měření sledu fází napěťovým testerem FLUKE T140 naopak?
 Jak kdysi vypadal přístroj k měření účiníku?
 Jak vypadal a pracoval synchronoskop?
 Která norma popisuje sled fází v třífázové zásuvce?
 Jaký je vlastně správný sled fází?
 Jak určím která fáze je první?
 Pokud zjistíme opačný sled fází, které je nutné přepojit?
 Pořadí fází
 Jaké je určení jednotlivých fází na 5-ti žilovém kabelu?
 Co znamená sfázování vodičů?
 Jak postupovat při nesprávném sledu fází?
 Kdy bude konečně jednoznačně řečeno pořadí barev u fází?
 Čím změnit sled fází?
 Mohou být špatně nafázované vodiče na straně distributora EON?
 Vydavatelství IN-EL během června 2017 sleva 10% na vše!
 Je možné změnit sled "barev" fázových vodičů v pojistkové skříni?
 Ve které části přípojky je pro odběratele sled fází relevantní?
 Je nutné dodržet jednotné řazení fází v rozvaděčích?
 Jak se určuje pořadí fází u vedení vn?
 Jak dodržet sled fází při přepojení třífázové zásuvky?
 Ako zistím smer točenia motora?
 detekování L1?
 Kdo může ověřovat sled fází vodičů?
 Doporučíte kvalitní automatický přepínač fází?
 Je zmena poradia fáz zo strany distribútora porucha?
 Proč se sama mění orientace otáček motoru?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jakým způsobem lze přemístit elektroměr?
 Není plombováním jistěče spínacích hodin znemožněna jeho funkce?
 Co mohu udělat proto abych rozdělil rozvaděč měření na dva?
 Jak postupovat při potřebě přemístění elektroměru?
 Mohu si sam automaticky odecitat elektromer rozvodnych zavodu ?
 Neznáte schéma připojení sazby elektroměru s časovým spínačem?
 Smím si elektroměrový rozvaděč uzamknout?
 Jak postupovat při rekonstrukci elektroměrového rozvaděče?
 Je někde k dostání 3 fázový elektroměr?
 Musí být HDS zaplombovaná a kdo je za to zodpovědný?
 Lze použít třífázový elektroměr na měření jedné fáze?
 Jak zkontrolovat elektroměr, jestli měří správně?
 Lze kombinovat analogový a digitální elektroměr?
 Je možné, že po připojení křemíkové svářečky elektroměr odečítá?
 Jak probíhá výměna el. hodin?
 Jak stanovit cenu odběru při poruše elektroměru?
 Jaký interval je pro ověřování elektroměrů?
 Jaký máte názor na možnost zprovoznění více elektroměrů pro dosažení superceny?
 Budou se mnou RZ komunikovat když nejsem vlastník přípojky?
 Proč se točí elektroměr i když není žádný odběr?
 Je nějaký předpis na umístění 3f el. měru uvnitř budovy?
 Je nutné při rekonstrukci přesouvat elektroměr na hranici pozemku?
 Je možná údajná chyba v zapojení elektroměru?
 Jak vyrobit elektroměrový rozvaděč jako stavební?
 Je možné že poškozená izolace kabelu způsobuje odběr proudu?
 Jaký vhodný elektroměr zakoupit pro chatu?
 Jaké podružné měření použít pro možnost fakturace?
 Musí být majitel objektu osobně přítomen při montáži elektroměru?
 Co znamenají údaje na elektroměru a jaký mají význam?
 Prý existuje v Přerově francouzský dodavatel energie, víte o tom někdo?
 Jak vypočítat rozdíly v součtech měření elektroměru?
 Je možné, že by mechanický elektroměr měřil až o 1/3 méně než digitální?
 Kolik stojí rozdělení spotřeby el.energie v rodinném domě?
 Dá se hodnota VA u meřiče spotřeby převést na W?
 Jak velkou desku potřebuji pro dvousazbový elektroměr s hl. jist. 3x20A?
 Na jakém principu funguje odpočtový elektroměr?
 Jak ověřit správný odečet elektroměru?
 Mohu mít elektroměrový rozvaděč uvnitř bytu?
 Jak zapojit podružný 3f elektroměr z 5ti kolíkové zástrčky?
 Je možné aby mechanický elektroměr odečítaly kWh?
 Instaluje ČEZ dvojtarifní elektroměry s integrovaným přijímačem HDO?
 Kde sehnat držáky elektroměru do panelákového rozvaděče?
 Kdo určuje umístění elektroměrů v bytovém domě?
 Opravdu musím přesunout elektroměr při rekonstrukci el. rozvodů v RD?
 Co přesně znamená tzv.monitor sítě na odběrném místě(ČEZ)??
 Jsou v Praze kladeny zvláštní požadavky na elektroměrový rozvaděč?
 Kdo instaluje odpočtové elektroměry?
 Je mozne, ze by bol elektromer vadny a tocil sa rychlejsie?
 Elektroměr chybně měřil v můj prospěch, musím elektřinu doplatit ?
 Pokud nemůže být elektroměr uvnitř domu jak vyřešit jeho výměnu?
 Jak zapojit dvojsazbový, podružný elektroměr?
 Co dělat, když máme přehozený elektroměr se sousedy?
 Jak na samostatné měření spotřeby v byt. domě pro účely komunikační antény?
 Jak postupovat při výměně starého elektroměrového rozvaděče?
 Nevzroste u digitálního elektroměru spotřeba?
 Musím zřídit novou přípojku pokud se chci spravedlivě dělit o energii?
 Opravdu musím presunúť elektromer na dostupné miesto?
 Jak velká je vlastní spotřeba elektroměru?
 Musí mít každá bytová jednotka vlastní elektroměr?
 K čemu slouží v rozvaděči tento přístroj?
 Máte zkušenost s tím, že by nový elektroměr počítal víc, než je skutečný odběr?
 Setkali jste se někdo s chybnými údaji na displeji elektroměru EL 304?
 Kolik by stálo zřízení dalšího elektroměru?
 Víte co dokáže energetik všechno zaplombovat?
 Proč elektroměr stále načítá spotřebu i při vypnutém jističi?
 Kde se vypíná přívodní vedení při výměně elektroměru?
 Kdo zopovídá za plombování elektroměrů a rozvodnic?
 Jak přemístit elektroměr do plotu?
 Mohu připojit na elektroměr dva vodiče CYKY 4Bx10?
 Preco musi byt v elektromerovom rozvadzaci istic a nie poistka?
 Je nutná rekonstrukce pro získání elektroměru?
 Co udělat po přepisu elektroměru?
 Jak udělat podružné měření ve společném prostoru SVJ pronajatém členovi?
 Ako reklamovat chybne mechanicke pretocenie ciselnika elektromera?
 Je k přemístění elektroměru PRE nutný projekt?
 Víte někdo o případu uznané reklamace elektroměru?
 Kdo nese právní odpovědnost za bezchybné měření elměru v majetku distributora?
 Kam v paneláku umístit elektroměr, když není v rozváděči místo?
 Kdo muze prepojit elektromer?
 Jak přidat další dva fakturační elektroměry v rodinném domě?
 Jaký celkový příkon (odběr) snese elektroměr 50, 80, 100A ?
 Jak mohu prověřit správné měření elektroměru?
 Patří podružné hodiny před nebo za proudový chránič?
 Je možné stáčení elektroměru?
 Jaký elektroměr si vybrat pro vlastní odpočet ?
 Je možná porucha po vyhoření hlavního jističe?
 Je možné umístit elektroměr a jistič jen na rozvodnou desku, bez dvířek?
 Existuje uzamykatelný venkovní elektroměrový rozvaděč s okýnkem?
 Lze přemístit elektroměr v panelovém domě?
 Lze u ČEZ žádat o podružné odběrné místo?
 Mohu osadit jednosazbový elektroměr do skříně pro dvousazbový?
 Je pravda, že pro ČEZ musí mít každý elektroměr v bytovce vlastní rozvaděč?
 Budu muset při změně sazby přesunout elektroměr na hranici pozemku?
 Je k elektroměru ZPA od E.ONu dostupný manuál pro spotřebitele?
 Může výměna elektroměru ovlivnit funkci spínání bojleru?
 Vypadá okolí vašeho elektroměru také stylově jako u Jakuba Hláska?
 Jak řešit nevyhovující velikost rozvodnice pro 3f elektroměr?
 Může pronajímatel příkonu bytu omezit neplatiči velikost jističe?
 Musí být při opravě elektroinstalace v BD přemístěn elektroměr na chodbu?
 Musí mít RE okýnko pro odpočet?
 Proč elektroměr signalizuje odběr i při vyjmutých pojiskách?
 Jaký je správný postup při demontáži jednoho ze dvou fakturačních elektroměrů?
 Co vyjadruje cervene blikajici dioda na elektromeru?
 Jak se odečítaly údaje ze starých mechanických elektroměrů Křižík?
 Kdo je odpovědný za vývody pro elektroměr pod napětím?
 Může být podružný elektroměr vedle hlavního elektroměru?
 Jak postupovat při svévolném odpojení HDO cizím elektromontérem?
 Čím ošetřit povrch elměrového rozvaděče před zčernáním?
 Je v dílně paneláku nutná elektrorevize pro elektroměr?
 Kudy a jak lze vést neměřený kabel přes cizí pozemek?
 Kdo osazuje jistič pro HDO do elektroměrového rozvaděče?
 Moze v zahradkarskej osade byt hl. elektromer pisany na fyzicku osobu?
 Komu patří podružné měřáky, které jsou ke každé garáži?
 Kdo vše může posoudit zda umístění ER odpovídá PP?
 Jaké jsou možnosti měření odběru nájemníka v průmyslovém objektu?
 Jak řešit výměnu elektroměru za 3F když ve stávajícím rozvaděči není prostor?
 Jaký mám koupit elektroměr pro odečet po internetu?
 Jak zažádat o povolení přemístění elektroměru?
 Jaka je spotreba podruzneho elektromeru a jeho spravne zapojeni?
 Jak se odečítaly výsledky starých mechanických elektroměrů?
 Proč se elektroměr při sazbě D02d točí v nízké místo vysokém tarifu?
 Jak reaguje digitální elektroměr ZPA, když je napájen pouze z výstupních svorek?
 Kde se umísťují elektroměry bytového domu?
 Jak získat souhlas s přemístěním elektroměru?

Aktuální slova (2)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.092 sekund, 24 dotazů.