Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Ve které části přípojky je pro odběratele sled fází relevantní?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Ve které části přípojky je pro odběratele sled fází relevantní?  (Přečteno 4497 krát)
Zbyněk Kučera.
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



Zbyněk Kučera


WWW
« kdy: 23.10.2017, 14:10 »

Při výměně ER za nový a na silnější jistič, jsem si zkontroloval pouze třetí fázi na vstup jističe (Č,H,Č) a ER (nový) zapojil a oznámil Čezu hotovou práci. Po dvou dnech mi volá zákazník, že tam byl technik čezu a napsal závadu prohození fází.... Nechápavě jsem dojel na místo a zjistil, že fáze jsou opravdu prohozeny, ale již v přívodu na nožovkách v pořadí 3-2-1. Volal jsem do čezu, že závada není v ER, ale již na přívodu. Bylo mi řečeno, že se mi ozve technik z distribuční společnosti. Dnes se ozval s tím, že mně vůbec nemá zajímat, jaký sled fází mají oni na přívodu a že hlavní je zapojení na výstupu z ER.
Docela mně to zarazilo.
Máte někdo podobnou zkušenost s takovýmto přístupen ze stany distribuční společnosti?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #1 kdy: 24.10.2017, 08:25 »

Většinou to technik při montáži elektroměru sám prohodí !
Mělo byto stačit až u elektroměru správně!

Také jsem došel při připojení velké polikliniky, že to distribuce (jejich dodavatel ) přehodil.
Při montáži elektroměru na to přišli také. Nic z toho nedělali, elektroměr si sami upravili (sled fází) správně.

Je to i v lidech!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 24.10.2017, 15:09 »

Dnes se ozval s tím, že mně vůbec nemá zajímat, jaký sled fází mají oni na přívodu a že hlavní je zapojení na výstupu z ER.
Technik distribuce má pravdu. Požadavek na sled fází je uveden pro konkrétní místo a nijak to nezavazuje pro zachování sledu pro jiné části instalace. Čili není důležité, jaký je sled před ER nebo za ER, jenom musí být zachován na přívodu do ER. Samotný ER by měl sled zachovávat v rámci svého rozvodu, protože je to jeden kompaktní výrobek. Sled se má ověřovat měřidlem a ne podle barevného značení vodičů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 24.10.2017, 17:25 »

Rozvaděč nesplňoval připojovací podmínky a technik není povinen jej upravovat.
Sled fází na vstupu elektroměru má být L1L2L3 a je úplně jedno, jak je to před a za ním.
Přípojka nemá stanoven směr točení, stejně tak HDS a dokonce je to jedno i u HDV, ale vstup elektroměru musí být pravotočivý, kvůli vlivu na měření (u digitálu minimální, ale elektroměr to hlásí na displeji jako chybu) a okrajově je to dobrý, když se nepovede nafázovat ulici, nebo půl vsi (někdo to po....),  utrhle se plomba a ověří  se stav.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.029 sekund, 22 dotazů.