Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Kdo hradí zhotovení el. přípojky RD v zastavěném území v územním plánu obce ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kdo hradí zhotovení el. přípojky RD v zastavěném území v územním plánu obce ?  (Přečteno 8030 krát)
Cyril Kučera
« kdy: 30.01.2021, 14:25 »

Jsme 2 chalupy  na jedné louce v Beskydech, asi 3 km od obce. Nejbližší možnost připojení je zhruba 1500m ( buď k hájence a nebo do nedaleké osady),   blíž zřejmě nic není. Obě nemovitosti se nacházejí v zastavěném územním plánu obce. Zřejmě celé okolí ( lesy, louky) přes které by přípojka vedla patří biskupským lesům.
Zatím jsem podal žádost o připojení nn pro nové odběrné místo jen já. ČEZ mi napsal, že nechť se připojím k nejbližšímu místu na vlastní náklady. Těch 1500 metru bude stát samozřejmě obrovský balík, předpokládám tak milión a půl, což si nemohu dovolit. Bylo mi doporučeno, že mám požádat ČEZ znovu, tentokrát společně i sousedy. Obě chalupy jsou docela hojně využívány a pokud by nás ČEZ připojil, tak ja osobně bych i přemýšlel o celoročním užívání a nastěhování se zde natrvalo. Dokonce mám už i napsané trvalé bydliště na chalupě. Na obci říkali, že jelikož jsme v zastavěném území obce podle územního plánu, tak by nás měl ČEZ připojit na své náklady. A zde jsem zase četl na jedné diskusi, že pokud jsme žadatelé dva / tedy já i soused) ,   tak platí i v tomto případě, že celé náklady na připojení je na ČEZu.  Nevíte někdo prosím jak to tedy přesně je? Je mi jasné, že ČEZ se bude asi cukat, abychom si to zaplatili sami. Zajímá mne, zda-li je nějaký zákon, který zcela jasně vymezuje, zdali nás v tomto případě musí ČEZ připojit na vlastní náklady a nebo ne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 30.01.2021, 16:49 »

Zákon?
On existuje třeba energetická zákon, ale ten dodavatele nenutí vás že vás "musí" připojit a investovat do toho tolik, že se mu to v historicky přijatelné době nevrátí.

Pokud jste podle územního plánu v zastavěném území, co říká vedení obce na tzv. inženýrské sítě?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 30.01.2021, 17:09 »

Přípojka do padesáti metrů v zastavěném území, se kterou si to buď úmyslně či nevědomky někteří pletou, do toho těch 1500m nespadá.
V tomto případě vám zřídí přípojku na posledním možném bodu, což je povinnost a poslední míle bude na vás.
Velká starost bude věcné břemeno, pokud půjde kabel přes pozemky flanďáků.
Rovněž počítejte i s umístěním měření hned u HDS, tak dlouhé HDV je těžo průchozí řešení.
Z podstaty se ČEZ musí chovat ekonomicky a investovat nějaké statisíce kvůli dvěma maloodběrům, přičemž se za to dá rekonstruovat půl vesnice, je neprůchozí.
Není to o cukání ČEZu, je to jako si nechat přestavět oktávku na elektromobil, mít nájezd 5k ročně a věřit v návratnost investice.
Navíc není jisté, že se povede dotlačit tam tu elektriku s nějakými použitelnými parametry, klidně by to mohlo vyžadovat novou DTS a to už miliony lítaj.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 31.01.2021, 21:13 »

Zapřemýšlel bych nad fotovoltaikou. ..s baterkama
Teda jestli orientace střechy chalupy bude použitelná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 31.01.2021, 21:20 »

+ další zdroj jako třeba DA nebo KGJ s podzemní nádrží na plyn, za předpokladu, že se tam zá vevést.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Viktor Klemon
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 01.02.2021, 10:50 »

Jednoznačne súhlasím s kolegami,
mám chatu tiež na mieste bez siete, ostrovná FV so záložným generátorom
bohate stačí a bude ekonomickejšia ako takáto prípojka
Podľa skúsenosti pri trvalom bývaní, problém je hlavne december, čiastočne
november a január. Takže to chce od začiatku uvažovať s možnosťou
dobíjania z generátora - často sa na to pri ostrovných systémoch
zabúda.
Najlacnejšia energia je tá, ktorá sa nepotrebuje.
teda najviac sa ušetrí správnou voľbou spotrebičov - varenie a ohrev vody plynom,
kúrenie drevo/plyn, kúrenie bez čerpadiel a ventilátorov,
čo najmenej trvalozapnutýc h spotrebičov.
Napr. čerpadla vodární mávajú rozdiel v spotrebe pri rovnakom tlaku
a prietoku aj 100 % medzi rôznymi výrobkami.

V zbytku roka je energie dostatok.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Emanuel Kocián
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 01.02.2021, 23:15 »

"Hájenky" jsou oblíbené a nekončící diskusní téma techniků distributorů řešících připojení. Obvyklé poměry jsou takové, že daná nemovitost je typicky 1000 až 1500 m od nejbližšího možného místa připojení. Investiční náklady na připojení obvykle přesahují zbytkovou hodnotu dané nemovitosti. Když to řeknu natvrdo, v takových případech by bylo hypoteticky výhodnější, kdyby distributor danou nemovitost prostě odkoupil a zboural. Vyjde to levněji, než něco za takových extrémních podmínek připojovat. Řešení v podobě 22kV přípojky 800 m AlFe42, jednosloupové trafostanice a 700 m nn kabelu s přípojkovou skříní až u hájenky, může klidně vyjít i na 2 mil. Kč. Do toho je potřeba počítat s tím, že provozní náklady na udržování a řpú takového připojení jsou prakticky vždy o řád výše než tržby za distribuci z toho, kdo přebývá v té hájence. A že za 40 let do toho budete muset opět vrazit ekvivalent dnešních 2 mil. Kč.
No zkrátka je to za trest...

Jinak v zastavěném území je dnes logicky jakákoliv nemovitost pro bydlení či rekreaci. Jenže to jsou tzv. ostrovní zastavěná území, tj. typicky je zastavěné území obce, pak široko daleko nic (nezastavěné území),  a pak teprve daná hájenka (zastavěné území). Podmínky jsou popsány v energetickém zákoně č.458/2000 Sb.,  § 45.

Ano, následuje obvyklá knížecí rada - prostě ať podá víc lidí žádosti o připojení. Že se to pak bude tvářit jako "lokalita k připojení". A na to už musí distributor pohlížet jinak, příznivěji, než na osamoceného žadatele. I to ale obvykle k ničemu nevede. Byť nezřídka žadatel a jeho účeloví spolužadatelé (obvykle z řad příbuzenstva a známých) třímají v rukách smlouvy o připojení. Na těch 1500 m není totiž obvykle problém patřičně vydráždit hned několik napružených majitelů pozemků, úřadů a poloúřadů (Lesy ČR, atp.),  takže daná investiční akce se zkrátka nikdy nepodaří úspěšně připravit k realizaci. Jediné, co to distributora stojí, tak zmařené náklady na projektanta, co danou věc vyběhává. Po 1-2 letech neúspěšného projednávání stavby se žadatelům o připojení napíše "sorry jako, snaha upřímná byla, ale holt se nepodařilo",  a konec...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Cyril Kučera
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 02.02.2021, 12:50 »

Jiri Schwarz : ano, energetický zákon již mám nastudován ( č.458/2000 Sb.,   § 45.)
Je to presne tak jak píše pan Emanuel Kocián : tedy ostrovní zastavěné území .. široko daleko 1500 metru od nás nic není..
Jak bych měl přesně formulovat svůj dotaz k vedení obce ohledně inženýrských sítí ?
Myslíte, že by obec moha nějak podpořit zřízení el. přípojky u ČEZu ?

Vít Rotrekl: budeme to jeste zkouset spolu se sousedy u toho ČEZu a pokud se nepodaří, tak budeme řešit ostrovní elektrárnu ( kombinaci solaru, větrné elektrárny a elektrocentrál y)
- jiz jsem v kontaktu s jednou firmou a orientace střechy je použitelná

Lukáš Rotrekl :
co přesně je prosím vás to DA ?
- no ten plyn/nádrž  asi ne, je to chalupa uprostred lesu a dojezd k ní neni každoročně ideální.

Viktor Klemon :
ano, v chalupe se dá topit.. akorat potrebujeme občas trochu dotápět v budoucí koupelně a v podkroví, kde možnost kamen není ideální...  nevíte o nějakých možnostech lehkého vytápění  ( topné el. panely s nízkou spotřebou w) ?
ano, vodní čerpadlo do studny máme.. můžete mi poradit v této problematice ?
máme ponorné odstředivé čerpadlo 3,5SEm2/14, příkon 900/1150w, provozní napětí  230V/AC. 6,5A/AC

Emanuel Kocián :
ano, ostrovní zastavěné území.. čili podle toho  č.458/2000 Sb.,   § 45.) bude ČEZ jednat jak ? Jsme dvě chalupy - rodinne domy, kolem dokola Biskupské lesy.. bude muset ten ČEZ se podle toho energetického zákona  alespoň pokusit s tím něco udělat a nebo myslíte že to rovnou zamítne ?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 02.02.2021, 14:51 »

DA = dieselagregát, ale nemusí být jen diesel, může být benzinový, může být na plyn, ideálně, když se současně spotřebuje i teplo z něj - tj. kogenerace - kogenerační jednotka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Emanuel Kocián
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 02.02.2021, 15:40 »

Cyril Kučera: Nejsem prognostik, takže těžko mohu hádat, jak se zachová distributor. Pokud se mu tam objeví 2 žádosti, každá na připojení samostatné nemovitosti, tak se jedná již v principu o "lokalitu" tvořenou minimálně 2 potenciálními odběrnými místy a nelze už hovořit o el. přípojce (elektrická přípojka slouží jen pro připojení jedné nemovitosti),  ale o nutnosti určitého rozšíření distribuční soustavy.
Připravte se však na výše popisovanou schizofrenní situaci. I když se něčeho doberete, defacto budete muset všechno v zásadě vyběhat a všude prolobovat sám, nikdo se kvůli tomu s ohledem na podstatu věci logicky nepřetrhne.
A 1,5 km nn kabelu je už extrém, při takových délkách už obvykle nevychází impedance smyčky pro běžně požadované hodnoty hlavního jističe. Takže by to muselo být určité vn-nn řešení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Dančák
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 02.02.2021, 20:47 »

ano, v chalupe se dá topit.. akorat potrebujeme občas trochu dotápět v budoucí koupelně a v podkroví, kde možnost kamen není ideální...  nevíte o nějakých možnostech lehkého vytápění  ( topné el. panely s nízkou spotřebou w) ?
Topit elektřinou v místě, kde elektřina není je docela luxus :-) . Po fyzikální stránce se elektřina v topném tělese přemění na teplo vždy se 100% účinností. Rozdíl může být jen v tom, jak to teplo momentálně vnímáte. Sálavá panely (infrazářiče) vám dokážou navodit rychle pocit tepla i v prochladlém prostředí, což může vytvořit nějaké energetické úspory oproti klasickém elektrickým přímotopům. Ale při jednom topidle to na vás bude sálat jen z jedné strany, pro osobu v místnosti to bude takové tepelné žíhání :-). Také je otázkou co bude dělat vlhkost v prochladlé místnosti (plíseň, hniloba...). Trubky s vodou ve zdi atd...

Z vlastní zkušenosti doporučuji ve staré chalupě topit kamnama. V koupelně lázeňské (teplá voda za 30min) a pro zbytek kachláky s horkovzdušným topením, které i bez ventilátorů a elektřiny se dá pěkně rozvést.  Toto topení vám zajišťuje větrání - regulaci vlhkosti a dřevo bude asi dostupnější jak nafta/plyn. Vyrábět generátorem elektřinu abych s ní topil, je energetické šílenství. To už raději nějaké topidlo na propan-butan (ale zajistit bezpečnost, výbuch, požár, otrava).

Máme chalupu také v Beskydech a tam je od trafačky tažené vedení kabelem na sloupech na vzdálenost 1500-2000m. Je tam ale cca 15chalup, nevím kdy přesně bylo elektrifikován o, myslím, že až tak okolo 1970, před cca 15lety se měnily sloupy a původní 4drát za kabel. Lidi řežou normálně cirkulama a používají vymoženosti techniky (ele. sporák, MW, lednice a donedávna klasické žárovky) bez viditelných projevů (blikání světel apod.). Nicméně i bez trafačky se musí osadit sloupy, což je asi největší zádrhél - to se dřív vůbec neřešilo, což dokládá i to, že tamní vedení jde po dokonalé přímce :-).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #11 kdy: 03.02.2021, 08:25 »

Pokud se jedná, že místo připojení je plánováno jako "budoucí" lze pomoci i místními úřady, starostou o zhotovení vedení a případnými rezervovanými budoucími napojeními....
Tj. že obec si udělá (třeba EONu) další připojovací body a zaplatí rezervovaný příkon ,   pak to bude vymáhat po budoucím staviteli ,   nebo tuto úhradu započítá do  ceny místa (pokud je obecní)...
Vloni jsem podobou akci připojoval (bylo to sice řada domů) ale už měli pojistkové skříně a zaplacen rezervovaný příkon na jistič 25A/3f.
Potom jsem to jen převedel z obce (kde to měli asi 8 let zaplaceno)na vlastníka domu.
Jinak bylo vše už vyřízeno!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Cyril Kučera
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 16.02.2021, 11:38 »

pan Šohajda :

asi vám přesně nerozumím...
Takže mám zkusit zajít na obec a požádat o zhotovení vedení a zhotovení případných dalších připojovacích bodů ? a obec pak bude žádat uhrazení po ČEZu ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #13 kdy: 17.02.2021, 02:27 »

Obávám se, že by jste na obci neuspěl.

Popisovaný případ se týká spíše jiných pozemků. Pokud obec chce přilákat nové rodiny na své území, připraví pár stavebních pozemků a provedou na své náklady jejich kompletní zasíťování. Tím zjednoduší a hlavně urychlí zájemcům jejich stavbu, tedy i rozhodování. Cena takového zasíťovaného pozemku je samozřejmě jiná, než u prostého kusu země, jako je tomu ve vašem případě. Náklady se dělí mezi jednotlivé nové majitele a investice je pak rozumnější než když si to musí hradit jeden majitel sám.
Nějak nevidím důvod proč by to ve vašem případě měla hradit obec a vy to pak namísto distributorovi platit obci. To by musela obec mít zájem zasíťovat i pozemky okolo vás a pak je prodat ke stavbím účelům. Možná vás to mělo nasměrovat na obec ke zjištění územního plánu. Jinak to moc nechápu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #14 kdy: 17.02.2021, 08:39 »

Neměl jsem na mysli ať vám to obec zaplatí!!
Ale obec může pomoci, třeba tam plánuje více míst pro stavbu obydlí nebo chat. Pak i obec pokud má peníze může stávající pozemky zasíťovat? Může na to dostat dotace. Vy ne!
Neznám místo ani obec!!
Pokud obec tam nemá nic v plánu, zbude to na vás!! Ale za informaci nic nedáte! Jen vám dávám tip. A těch 1500m to bude "šlaha"....Ptal jsem se na distribuci, aby uděllali před domem sloup a venkovní vedení z domu osadili na tento sloup......Při šla cena 70 000.-Kč!! Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Co potřebuji a co budu všechno platit za prodloužení elektrické přípojky?
 Jsou zakonem stanovene rozmery venkovni kampelicky (rozvodne skrine?)
 Musí být přívod do bytu zasekán v panelu nebo stačí lišta?
 Jaký je prosím poplatek při vytvoření nového odběrného místa?
 Kolik stojí přípojka nn vedení k RD?
 Co mám dělat když mi E-ON stále jen slibuje tiskopisy a nic se neděje?
 Jaký kabel mám koupit pro 1km vzdálenou chatku?
 Jak provést rekonstrukci elektroměrového sloupku?
 Poradíte mi prosím postup ke zřízení odběrného místa?
 Jaké jsou parametry elektroměrového sloupku?
 Máme si starou přípojku ponechat nebo investovat do nové?
 Kde se dá koupit kabel závěšák?
 Lze provést elektropřípojku k RD z již existující přípojky souseda?
 Je vhodné připojit domovní rozvaděč jednotlivými dráty, nebo musí být CYKY?
 Jaká je optimální možnost připojení do sítě nn pro budoucí RD?
 Mohu sám připojit kabel do elektroměrového rozvaděče?
 Je potřeba stav. povolení pro novou přípojku do 50-ti metrů?
 Lze ve sklepě přerušit stávající přívod v krabici, stejným průměrem?
 Musím přemístit elektroměr do oplocení nebo jde o neoprávněný odběr elektřiny?
 Jaký použít typ rozvaděče na zděný elektroměrový pilíř?
 Jak si zřídit elektrickou přípojku na pozemek?
 Jak pořídit sloupek pro měření elektrické energie?
 Je cena za svépomocí přeložky 50.000 pro ČEZ normální?
 Existuje elektroměrový rozvaděč s integrovanou přípojkovovou pojistkovo skříňí?
 Jak realizovat domovní přípojku z vrchního vedení?
 Zapojí mi EON při přihlášce také vedení z nástřešáku?
 Opravdu musí být přívod bytu třemi vodiči?
 Musí ČEZ Dis. dokládat majiteli objektu, kde má vedení platnou revizi?
 Mohu propojit kabel 4x25mm2 Al s 4x4mm2 Cu?
 Patří proudový chránič před nebo za elektroměrem?
 Jaké jsou podmínky pro elektroměrovou skříň umístěnou vně objektu?
 Mohu nezaplobovaný jistič před elektroměrem vyměnit sám?
 Musí mít el.měrovou skříň na hranici pozemku zděnou nebo lze koupit prefabrikát?
 Jake rozmery ma mit skrin pro hodiny, hdo a hlavni jistic?
 Jak přimět energetiku k odstranění zatékání do domu přes jejich přípojku?
 Komu patří fejfarka a kdo její zřízení platí?
 Kdo bude platit přípojku?
 Jak řešit elektřinu v RD na samotě?
 Kolik zhruba stojí 1m elektrického přívodu k pozemku zemí?
 Jak mám postupovat při stavbě elektrické přípojky svépomocí?
 Je povinnen dodavatel energie zachovat původní sled fází?
 Musí být pro zřízení elektrické přípojky projektová dokumentace?
 Kdo může nasadit chráničky na venkovním vedení?
 Je připojení k sousedovi černý odběr?
 Kdo hradí zřízení přípojky pro rekreační objekty?
 Jak přemístit elektroměrový rozvaděč?
 Lze proto považovat rozpojovací skříň s osazenými redukcemi za pripojku?
 Jaké jsou venkovní rozměry zděného pilíře na přípojku?
 Jak se připojují "lunaparky" k veřejné síti ?
 Prosím může mi někdo vysvětlit krok po kroku co zařídit abych dostal elektroměr?
 Kdo zřídí přípojku k EO.N a kolik bude asi stát?
 Lze umístit pojistkovou skrin a elektroměr na sloup nadzemniho vedeni nn ?
 Jaké připojení a služby mohu žádat po ČEZu?
 Co si zvolit? E.ON nebo ČEZ?
 Lze prodloužit přívodní kabel od elektroměru?
 Kdo hradí náklady na revizi elektroinstalace ve státním panelovém bytě?
 Vysvětlíte stanovisko ČEZu k žádosti o připojení zařízení?
 Co je to za skříň v poli?
 Potřebuje odběratel, který dení dva roky připojen znovu revizi?
 Jak postavit sloupek z KB bloků pro elektroměr a plyn?
 Jaká je cena opětovného připojení elektroměru?
 Aký je najmenší dovolený kábel pre pripojenie odberného bodu
 V kterém případě, kdo zaplatí předělání přípojky RD?
 Kam umístit elektroměrový rozvaděč do plotu vysokého 1,5 metru?
 Může být jedna přípojka nad 50m pro více domů?
 Jaká jsou pravidla přístupu pracovníků ČEZ k elektroměru na soukr. pozemku?
 Co bude stát nový elektroměrový rozvádeč s jističem?
 Smí být k přípojkové skříni zamezen přístup mřížovými dveřmi?
 Budu mít dřív staveništní přípojku než trvalou?
 Mohu použít na realizaci přípojky rodinného domu lanový CU kabel?
 Jak odstranit závady odběrného místa - elektroměrové rozvodnice?
 Kdo financuje zřízení malé stožárové trafostanice?
 Lze ziskat 400V v bytě, kde je jen 230V rozvod?
 Je možné požadovat od ČEZU přemístění sloupu vn (35kV)?
 Jak mám postupovat, když požaduji po ČEZ zřízení nového odběrního místa?
 Pro přípojku do 50m vyřizuje územni souhlas distributor nebo já?
 Je nutné opatřit střechu zděného energetického pilíře oplechováním?
 Jaký potřebuji rozvodný pilíř v Praze (PRE)?
 Kdo zafinancuje rekonstrukci přípojky v dezolátním stavu?
 Je možné do elměr. rozvaděče připojit 2 kabely?
 Je možné do zásuvky 230V připojit pevný rozvod místnosti?
 Je přípojka na sloupě jištěna?
 Jak vysoko má být usazen elektroměrový rozvaděč?
 Může být jeden objekt připojen na dvě samostatné el.přípojky?
 Je nutné přemisťovat HDS při napojování další nové přípojky?
 Co je nutne minumum na skolaudovanie novej pripojky v starom dome?
 Dá se od hlavního elektroměru natáhnout další přívody pro podružná měření?
 Jak připravit odběrové místo pro elektroměr v síti TN-S?
 Jak je v praxi řešena geografická hranice mezi dodavateli energie?
 Je nutné povolení stavebního úřadu na vedení dočasné přípojky nn?
 Jak postupovat při připojení do sítě nn?
 Na koho sa obrátiť s prekládkou vedenia?
 Lze zřídit dočasně třífázové odběrné místo?
 Jak správně zapojit/napojit elektrotechnickou dílnu v panelovém domě?
 Kolik může stát sdružený pilíř plyn/elektrika?
 Lze napájet jednu nemovitost současně anebo střídavě ze dvou elektroměrů?
 Koľko odberaťelov by muselo byť k elektrifikácii chatkovej oblasti?
 Dává se zhotovený projekt přípojky znovu na ČEZ ke schválení?
 Jak provést přesun odběrného místa ze stěny domu na hranici pozemku?
 Co je obsahem projektu přípojky RD - sloup nn je na pozemku?
 Jak realizovat nový vývod z elektroměrového sloupku?
 Je nutný projekt pro zabudování elektrického rozvaděče do plotové podezdívky?
 Kudy vést kabel do zděného sloupku elektroměrového rozvaděče?
 Jaký osadit stožár na unimobuňku pro přípojku elektriky ze sloupu?
 Jak má být provedeno uložení domovní přípojky?
 Jak zřídit odběr elektřiny na pozemku, kde neni zadna stavba?
 Jaký typ elektroměrového rozvaděče na přípojku mého pozemku?
 Jsou nutné nožové pojistky v elektroměrovém pilíři?
 Stačí pojistková skříň jen na sloupu a nebo musí být ještě jedna vedle hodin?
 Kdo hradi náklady na pripojeni z pojistkove skrine do elektromeroveho rozvadece?
 Dá se přípojková skříň SP100 sehnat v nerezu?
 Co mohlo vše vyhořet, když osobák nacouval do sloupku s nožovými pojistkami?
 Co vše nás čeká při přemístění odběrného místa?
 Kdo hradí novou HDS?
 Může mít rozvaděč měření pro ČEZ pouze 370 cm na výšku?
 Máme dobře pripravenou přípojku RD?
 Jak zřídit odběr od PRE na distribučním území ČEZ?
 Jaký je postup při zavedení vlastního přívodu elektřiny do sklepa?
 Lze sloučit 40 odběrných míst v paneláku (sazba D) do jednoho o.m. (sazba C)?
 Jak se dokumentovalo predani vybudovane pripojky ER zavodum?
 Co a za jakých podmínek si mohu zapojit k existujícímu odběrnému místu?
 Kam umístit hlavní domovní pojistkovou skříň a kolik to bude stát?
 Jak alespoň zvýšit bezpečnost přípojky do chaty?
 Co dělat pokud nejde elektroměrový rozvaděč udělat přesně dle zadání ČEZ?
 Budeme muset měnit pilíř pro měření pokud změníme přípojku z 3f na 1f?
 Lze připojit dvě měření jediným kabelem ze sloupu?
 Jakou vzdálenost odbočky k elektroměru bez jištění povoluje EON?
 Co všechno hradím při realizaci nové přípojky k distribuci ČEZ?
 Jak určit vlastnictví rozvaděče v zahrádkářské kolonii?
 4-žilový nebo 5-žilový kabel od elektroměrového rozvaděče?
 Jaké jsou první kroky k pořízení nové přípojky na pozemku?
 Odkud energetika počítá vzdálenost k přípojnému bodu nn?
 Jak vyřešit problém s nástřešákem bez možnosti přeložky na sloup?
 Opravdu potřebuji projektovou dokumentaci pro rozvaděč na zahradě?
 Aká je orientačná cena pripojenia 2 záhradkárskych osád na vn?
 Potřebuji nějaké povolení na přeložku přípojky?
 Může být přívodní krabice s nožovkama v zateplovací izolaci?
 Jaké jsou připojovací podmínky dle místa odběru?
 Za jakých podmínek mohu svůj pozemek připojit na přípojku souseda?
 Lze přemístit elektroměr z hranice pozemku na dům (ne veřejně přístupný)?
 Jak se přepojit z podružného elektroměru na hlavní elektroměr?
 Jaký je správný postup při demontáži jednoho ze dvou fakturačních elektroměrů?
 Je třeba projekt jen na elektroměrový pilíř?
 Lze přesunout nebo prodloužit hlavní přívod do HDS?
 Je po roce 2017 podle energetického zákona konzole na domu nelegální?
 Jak u obytného domu přidat dalšího odběratele elektřiny?
 Lze zřídit přípojku z vedení vn na pozemku?
 Kdo zřídí přípojku na zahradu v HK, kde bude v budoucnu rekreační domek?
 Lze provést staveništní přípojku s podružným měřením spotřeby ?
 Za jakých podmínek lze přívodní kabel změni z uložení v zemi na závěsné uložení?
 Do jaké vzdálenosti lze připojit novostavbu od umístění skříní HDS a ER?
 Jak probíhá připojení novostavby na distribuční síť?
 Je možné táhnout přípojku 30m příkopem vedle silnice?
 Lze znovu použít přípojkové skříně elektriky a plynu v novém zděném plotě?
 Jak provést změnu vrchní přípojky RD na přípojku zemní bez zásahu do fasády?
 Lze v elektroměrovém rozvaděči připojit dva rozvaděče rodinného domu?
 Kdo osazuje jistič pro HDO do elektroměrového rozvaděče?
 Lze připojit garáže dodatečně na podružné elektroměry?
 Co vše platí ČEZ při změně připojení ze vzduchu na kabel?
 Mohu připojit staveništní rozvaděč místo kabelem 4x25 tak 5x25?
 Komu patří elektroměrový pilíř? Mohu si do něj něco přidat?
 Jak řešit přípojku při rozdělení domu na dvojdomek?
 Proč chce EON věcné břemeno přípojky na hranici pozemku?
 Je možno vytvořit odbočku pro sklep přímo za hl. bytovým jističem?
 Je souběžné připojení na distribuci i FVE v jednom domě možné?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.06 sekund, 22 dotazů.