TO: Štefan Beláň.
Zasílám typ zásuvkové skříně.....
TO: Větvička
To co uvádíte je pouze polotovar k výrobě zásuvkové skříně. Je zde jasně uvedeno, že se jedná pouze o skříň s 5ti otvory bez jističů a zapojení. Je to stejné, jako prázdná skříň pro výrobu rozvaděče. V této fázi chybí konečný výrobce zásuvkové skříně, který doplní jističe, chrániče, výrobní štítek a vydá prohlášení o shodě s příslušnou normou.
Nechápu, jak může někdo považovat prázdnou skříň za hotovou rozvodnici (rozvaděč)?
Návrh instalace se mi vůbec nelíbí, ale rozumím, že zde sehrála svou úlohu ekonomika, a zajistit úspornou ochranu chrániči 30 mA. Zásuvky 32A navrhl projektant pravděpodobně z důvodu používání v provozu různých vidlic, nehledě na skutečný odběr (výkon). To ale není ta správná cesta a nedělá se to. Je to stejné, jako když někteří "chytrolíni" zapojují dvě zásuvky vedle sebe s obráceným smyslem otáčení pro případ připojeného točivého stroje, místo toho, aby všechny zásuvky i stroje zapojili ve správném pořadí fází, které vyžadují platné ČSN.
Neznám místní provozní situaci a vzdálenost k napájecímu rozvaděči. Správné řešení z hlediska provozní spolehlivosti mělo být toto.
1) Z hlediska selektivity měly být jističe v napájecím rozvaděči min. o 2 (i více) stupně vyšší než v zásuvkových skříních a kabely dimenzované pro více zásuvkových skříní.
2) Proudové chrániče (nebo i jeden společný) a jističe proti nadproudům (přetížení) měly být určitě přímo v zásuvkových skříních.