Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jaká je bezpečná vzdálenost mezi zásuvkou a dřezovou baterií se sprchou?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaká je bezpečná vzdálenost mezi zásuvkou a dřezovou baterií se sprchou?  (Přečteno 21375 krát)
Stepan Vavra
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 03.01.2021, 12:55 »

Existuje nějaká norma či nějaké doporučení či názor odborníka na vzdálenost elektrických zásuvek od kuchyňského dřezu v případě že je tam sprchová baterie?

Rád bych měl v kuchyni u dřezu baterii se sprchou (například vytahovací délky cca 1 metr viz https://www.alza.cz/drezove-baterie-se-sprchou/18868481.htm) a zároveň nad kuchyňskou linkou elektrické zásuvky pro použití s kuchyňskými spotřebiči.

V kuchyňském studiu mi bylo řečeno že v případě dřezové baterie se sprchou musí být elektrické zásuvky vzdálené od dřezu tak moc, že vzhledem k velikosti linky (cca 2,7 metru linky, dřez víceméně uprostřed) se tam nevejde ani jedna. A že jediná možnost jak tam mít jak el. zásuvky tak i sprchovou baterii je si baterii naistalovat až po revizi na vlastní náklady a zodpovědnost. Je tento postoj založený na reálných normách, zákonech či rozumných pravidlech? Mojí nadějí je přesvědčit kuchyňské studio, že se mýlí a že mi baterii se sprchou dodat a nainstalovat mohou.

Pochopil jsem že normy nejsou závazné, nicméně chápu že kuchyňské studio nechce riskovat žalobu v případě nehody. Zároveň by mě zajímalo jestli si někdo z oboru skutečně myslí že je nebezpečné mít sprchovou baterii v kuchyni a elektrické zásuvky vzdálené např. 0,5?

Zálohu v kuchyňském studiu už mám zaplacenou. Sprchu u dřezu chci používat na mytí dřezu či například mytí velkých plechů v dřezu. Nebo si například natočit kýbl s vodou aniž bych ho musel zvedat ze země.
Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 04.01.2021, 09:23 »

Kuchyňské studio by mělo k elektroinstala ci kuchyňské linky zhotovit projektovou dokumentaci včetně protokolu o určení vnějších vlivů. V dokumentaci by mělo být uvedeno, že budou dodržena ustanovení týkající se umývacího prostoru podle ČSN 33 2130 ed. 3. Pokud kuchyňské studio tvrdí, že nebude dodržena nějaká norma, mělo by uvést jaká a jaký článek normy. V protokolu o určení vnějších vlivů může být popsán způsob používání sprchové hlavice (jak jste ho popsal ve svém dotazu) a z něj jednoznačně vyplyne účel používání. Ten zřejmě nebude shodný s definicí podle čl. 701.1 ČSN 33 2000-7-701 ed. 2 (prostor obsahující sprchu s obklopujícími zónami, jak je popsáno v této normě),  takže není důvod, aby kuchyňská linka s baterií se sprchovou hlavicí měla mít jiné normativní požadavky než s baterií bez sprchové hlavice. Podstatné je ustanovení návodu výrobce té baterie, to musí být dodrženo.
Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 04.01.2021, 09:42 »

Souhlasím s Radkem, jedná se o umývací prostor.
Nikdo si nebude sprchovat celou kuchyni.

Zjistil jsem, že mnoho "elektrikářů" není schopno rozlišit umývací prostor a v kuchyni u dřezu nebo u umyvadla na WC se ohánějí zónami 1 a 2, což bude pravděpodobně i tento případ.
Navíc ani nečekám, že člověk v kuchyňském studiu bude mít jakoukoliv znalost ČSN apod.
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Peter Munka
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 04.01.2021, 11:05 »

Potom su tu este stojankove baterie, kde je krk flexibilny a da sa nasmerovat kdekolvek. Dostrek je celkom slusny, v uzkej kuchyni, aku maju niektore panelakove byty (1.7m) tak aj na protilahlu stenu. Vzdy je to o style pouzivania, definicie zon a umyvaciehoi priestoru nie pre tento pripad aktualne.
Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 04.01.2021, 11:18 »

Jsem zmaten.
Jako nepřekonatelný problém se jeví zásuvka vedle sprchového koutu a jako bezproblémová se jeví zásuvka v dosahu sprchové hlavy dřezu a to jen proto, že každé je označuje jinak, byť princip je stejný?
Nikdo si přeci cílěně nebude stříkat vodu po celé koupelně.
Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 04.01.2021, 11:38 »

Kuchyňské studio by mělo ( ed. musí ?) k elektroinstala ci kuchyňské linky zhotovit projektovou dokumentaci ....

Málokterý dodavatel kuchyňské linky a kuchyňského vybavení předkládá dokumentaci o shodě a označí svůj výrobek značkou CE.
Porušuje zde zákon 22/97 Sb.,  91/2016 Sb. a související NV 118/2016 Sb.
Tato dokumentace je velice důležitá jak pro montážní firmu, tak pro revizní techniky a v poslední řadě pro uživatele.

Dnešní kuchyně dodávána dodavatelsky je plná elektrických spotřebičů a "elektriky". Jsou zde požadavky na připravenost elektrické instalace, způsob instalace a také způsob používání. A to vše má být v dokumentaci, kterou dodavatel je povinný dodat.

Namontujte si sprchu do dřezu po kolaudaci..... je opravdu hodně úsměvné. O něčem to svědčí. Velký dvojitý umývací dřez se sprchou v montovaných kuchyních vidím jako standard...
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 04.01.2021, 12:30 »

Nikdo si přeci cílěně nebude stříkat vodu po celé koupelně.
Naproti tomu vidím docela citelný rozdíl mezi - stojím ve sprše, nahý, mokrý a omylem si odhrnu závěs, pootevřu dvířka neopatrným pohybem, proti tomu stojím u dřezu a umývám nádobí, byť pohyblivou sprchou.
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #7 kdy: 04.01.2021, 13:08 »

Nikdo si přeci cílěně nebude stříkat vodu po celé koupelně.
Mnohokrát jsem viděl okolí sprchového koutu (zejména se závěsem) zaplavené větším množstvím vody, pocákané stěny, ba i strop.
Po umývání nádobí ve dřezu (i se sprchou, kterou já osobně považuji za dobrý vynález) jsem nic takového nezaznamenal.
Vyloučit se to, samozřejmě, nedá, ale vzhledem k tomu, že dnešní dřevotřískovou linku namočíte jen jednou bych to nepovažoval za běžný stav, ale za havárii.
Pokud bychom to brali do důsledku, mohly by v kuchyni vůbec být spotřebiče jako deska, trouba, myčka?
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 04.01.2021, 13:18 »

To nerozporuji, ale stejně tak mohu při mytí, či oplachu pekáče na štorc odrazit proud vody kam nechci.
Kuchyně v normálním bytě, jaké jsou vlivy okolo linky? Troufám si tvrdit, že s tou sprchou klidně AD3, protože ženská vaří, při tom meje, začne jí utíkat něco z kastrolu a reflesivně se sprchou v ruce se ožene po sporáku. A je to stejně pravděpodobné, jako že se sprchou v ruce ve sprcháči budu otevírat dvířka a stříkat na zásuvku.
S tou sprchou bych nezapomínal ani na BA2.
A když budu hodně paranoidní, tak pod dřez se mnohny umísťují zásuvky okolo stojící myčky, či pračky a hadice sprchy se nachází v tomto prostoru a čas od času ta hadice praskne...
Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 04.01.2021, 13:24 »

V podstatě se jedná o úplně stejné prostory, jen jednou se předpokládá, že uživatel bude sprchovat krom sebe i okolní prostor a v druhém případě se nepředpokládá, že se sprchovou hlavicí v ruce zleje cokoli jiného, než nádobí ve dřezu.
To jen takové zamyšlení, které mně přivádí k tomu, že na jedné straně úzkostlivě dbáme na bezpečnost instalace a vymýšlíme spoustu scénářů, proč je nutné mít chránič na světlo a na straně druhé je nám jedno, že s hadicí v ruce někdo cáká v blízkosti zásuvek.
Zaznamenáno
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 04.01.2021, 16:23 »

Označení CE na kuchyňské lince jako takové bych nehledal, proč taky? Jiné je to u označení kuchyňských elektrických spotřebičů, tam je CE samozřejmostí. el.spotřebiče se potom připojují do připravených vývodů. Nesetkal jsem se s tím, že by kuch.studio předložilo projekt nebo návrh elektrické instalace, to není jeho starost. Musí ale předložit nákres stěn s okótovanými vývody pro všechny spotřebiče včetně zásuvek a to musí při realizace kuchyně sedět. Podle tohoto návrhu si zadavatel nechá realizovat el.instalaci pro novou kuchyň.
Jinak vzdálenost mezi sprchovou baterií a zásuvkou na kuch.lince není normou daná, norma v tomto případě pojem "sprchová baterie" nezná. Určitě bude vhodnější zvolit vzdálenost větší, než je pro umývací prostor v ČSN 33 2130 ed.3;
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #11 kdy: 04.01.2021, 16:46 »

Citace
Označení CE na kuchyňské lince jako takové bych nehledal, proč taky?

Na co?? Nevím kdo to chce?? tanecek   Škleb Škleb Škleb
Linka není spotřebič!!
Instalace zhotovená podle ČSN 3321,ed.3 musí stačit!
(Mluvíme o linkách v místnostech k bydlení)
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Karel Bělohlávek
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 04.01.2021, 16:55 »

V podstatě se jedná o úplně stejné prostory, jen jednou se předpokládá, že uživatel bude sprchovat krom sebe i okolní prostor a v druhém případě se nepředpokládá, že se sprchovou hlavicí v ruce zleje cokoli jiného, než nádobí ve dřezu.

S tím bych úplně tak nesouhlasil. V koupelně se navíc předpokládá "lepší" kontakt osoby s potenciálem země. Vlhkost v prostoru bude také větší atd.

Dle mého názoru, je riziko u takovéto hlavice opravdu větší než u klasického kohoutku (jak někteří zmiňují) a vzdálenosti přístrojů je nutno volit větší než u klasické definice umývacího prostoru uvedeného v normě.

Pokud zadáte do internetového vyhledávače slova „umyvadlo zóny“,  vypadne vám velké množství obrázků, kde archaický obrázek z naší ČSN nebudí příliš důvěry. Myslím, že by bylo na čase definici trochu poopravit. Umývací prostory dnes vypadají přeci jen trochu jinak.
Zaznamenáno

Elektrikář
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 04.01.2021, 17:18 »

   
Jaká je bezpečnou vzdálenost mezi zásuvkou a dřezovou baterií se sprchou?

Pro EI v kuchyni neexistuje žádná specifická norma. Pro umývací prostor ( UP )
platí jen analogie v kontextu ČSN 33 2000-7-701.
UP je "vyhrazený prostor",  kde nelze umístit žádné EZ to je zásuvky a vypínače, ani spotřebiče s vyjímkou na příklad drtiče. Tento prostor je ohraničen od podlahy až ke stropu.
Pak bezpečná vzdálenost od UP bude 0,2 m a výše než 1,2 m.
Pokud budu pomocí vnějších vlivů definovat prostor za nebezpečný, pak musím zásuvky napojit přes proudové chrániče. A zásuvky mohou být nad pracovní deskou.

Vše je to věcí dokumentace k dodané kuchyni. Může se vycházet z ČSN 33 2000-4-41 a také ČSN EN 61140 ,  ČSN 332130 ed. 3

Prováděcí firma má mít zpracovaný dotazník pro návrh instalace a následně i svůj Manuál pro veškeré instalace, včetně elektrických. Otázku bezpečné vzdálenosti mezi zásuvkami a UP musí mít dobrá firma odborně zpracovanou. No, měla by mít....v tom je ta profesionalita . Navíc je to skoro největší položka v zařízení bytu.

Poznámka.
Bavíme se zde o dodané kuchyni včetně elektrických spotřebičů a kompletní elektrické instalace se zásuvkami a osvětlením. Prostě výrobek na klíč. (Hádky o tom zda výrobek patří pod NV 118/2016 Sb. nebo nepatří, obvykle přenechávám právníkům. Obvykle dokáží, že patří...)
Pokud to bude jen jako subdodávka bez elektrické instalace, pak jde vše za dodavatelem elektrické instalace.
Slušný dodavatel se ale CE nebrání, ani dodané dokumentace včetně Návodu na montáž a na použití. Není podstatné, zdá někdo náležitosti vyžaduje, ale co má dodavatel dodat.

Určitě bude vhodnější zvolit vzdálenost větší, než je pro umývací prostor v ČSN 33 2130 ed.3;

Také si myslím a obvykle volím min. 0,5 m od UP a zásuvky do bočních stěn linky. Je to praktičtější, než na čelní stěně troj rámečky....


Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 04.01.2021, 18:18 »

Norma nepovažuje odkládací prostor vedle dřezu za jeho součást. Technicky tedy lze nad odkapávací desku umístit zásuvky a tento odkapávací prostor oplachovat dřezovou  sprchou.
A všechno je v pořádku, protože normu (a zvětšení zóny) zajímají jen sprchy s hadicí ve sprchovém koutě.
Nebudu se v tom dál vrtat, každý uživatel je jistě dostatěčně inteligentní a má zpracován MPBP pro prostory kuchyně, kde je zohledněno riziko plynoucí ze zvětšení zóny pohyblivou hlavicí sprchy...   Úsměv
Zaznamenáno
Patrik Dedík
Elektrikár a živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 04.01.2021, 23:44 »

Tak ako bolo povedane treba sa riadit normou 701 a 2130.
Umývací priestor, 120cm spodny okraj moze byt na hrane, ked bude zasuvka nizsie treba ju dat 20cm od kraja UP. V umyv. priestore sa nic nehovori o sprchovej baterii. A vlastne kuch studio Vam bude robit projekt, reviziu? Tam nech sa staraju o to aby mali rovno skrinky a EZ nech robi niekto kto ma nato papier a poviem sprostost, ked Vam da elektrikar do drezu zasuvku a bude na to revizia co to ma kuch studio zaujimat?
Dalsia vec existujú aj vysuvne zasuvky.
Zaznamenáno

Elektrotechnik na riadenie činnosti, alebo na riadenie prevádzky E1/A
Projektovanie E2/A
El. inštalácie domov a bytov vrátane bleskozvodov

pdedik@centrum.sk
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 05.01.2021, 12:42 »

Tak ako bolo povedane treba sa riadit normou 701 a 2130.
Len pozor, u nás je to kus iné, bo chlapi v Česku už umývací priestor nemajú v 701tke a my hej...čo pre takú kuchyňu dosť mení prístup k hodnoteniu rizík..

Podľa môjho u nás norma v kuchyni nepozná umývací priestor...jed ine žeby v tej kuchyni ešte bola vaňa, či aspoň sprchovací kút... Úsměv
Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 05.01.2021, 22:49 »

   
Pro EI v kuchyni neexistuje žádná specifická norma. Pro umývací prostor ( UP )
platí jen analogie v kontextu ČSN 33 2000-7-701.


Myslím si, že v položené otázce není žádného rozdílu v elektrické instalaci v České republice a na Slovensku. Není nutné to více dramatizovat. Vše již bylo řečeno.
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Stran: [1] 2 3 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Prosím o radu v akej minimálnej výške maju byť umiestnené zásuvky a vypinače?
 Je možné umístit zásuvky pod okno?
 Mohu dát zásuvku pro topný žebřík 30cm od vany a 20cm od podlahy?
 Jak řešit ve sklepě zásuvky pro router a switch?
 Do jaké výšky doporučujete zásuvky v kuchyni?
 Aky plastovy box do země (velkou protahovací krabici)?
 Umietniť zásuvku pre čerpadielko aby nebola vidno?
 Může být zásuvka ve venkovním prostředí jen 30cm nad terénem ?
 Jaké je správné umístění zásuvek nad podlahou v novostavbě?
 Vylučuje některý předpis vedení v chráničkách a se zásuvkami 25cm nad zemí?
 Co říkáte na tuto zásuvku instalovanou diletantem?
 Jaké je správné umístění vypínače a zásuvek do dřevotřísky?
 Kolik potřebuji zásuvkových a světelných okruhů na byt 3+1?
 Možem dať zásuvku na dřez s krytím IP44?
 Je správné, když na zahradě místo zásuvky osadím podružný rozvaděč?
 Co by rekl RT na podomitkovou krabicku se zasuvkou prilepenou na dlazdickach?
 Jak daleko musí býd zasuvka od odpadu z mycky?
 Za akých podmienek lze mít zásuvky nad drezom?
 Kolik je maximální počet zásuvek na 1 jistič?
 Jaká má být výška elektrických zásuvek nad podlahou?
 Kam umístit vypínače světel pro obývák+ KK , aby nebyly za lednicí ?
 Jakou použit zásuvku na venkovní použití u potoka?
 Jaká je vhodná výška zásuvek a spínačů?
 Kam instalovat zásuvku v koupelně když je málo místa?
 Je možné umístit zásuvku 230V přímo nad kombinovaný sporák?
 Môžem pripevniť zásuvku a svietidlá na kovový káblový žľab?
 Může být za ledničkou zásuvka?
 Je možné do elektroměrového rozvaděče přidat jistič zásuvky?
 Je možné přemístit vypínač na osvětlení sklepní kóje za dveře této kóje?
 Kolik zásuvek a s jakým jištění může být na CYKY 5Cx2,5 s jističem 16 A?
 Co s nízko umístěnými zásuvkami v přizdívce v kuchyňském koutě?
 Jak opravit uvolněnou zásuvku v krabičce KU 68?
 Mohu umístit elektrickou zásuvku v prostoru plynové varné desky?
 Ako montovat kabel povrchove zasuvky AC 400/230V 6h - 16A 50Hz, IP44?
 Musí se v nevytápěné garáži instalovat zásuvky v IP44, nebo stačí obyčejné?
 Jaká je vzdálenost pračkové zásuvky v kuchyňi od přívodů vody?
 Lze umístit zásuvku 230V ve společné jímce s vodoměrem?
 Jak montujete vypínače do skleněného obkladu u kuchyňské linky?
 Může být zásuvka pod odpadem a rozvody vody ?
 Lze umístit zásuvku na komín?
 Lze umístit novou zásuvku u vypínače?
 V jaké výšce musí být instalována zásuvka pro připojení topného žebříku?
 Jak néjlepe zapusit zásuvky do zdi?
 Kam umístit zásuvky pro bojler a pračku?
 Lze umístit vypínače v prostoru vstupu do místnosti?
 Jak elegantne vyresit zasuvky u nove kuch. linky v panelaku?
 Ako sa vy RT staviate k zasuvke, ktora je v drezovej skrinke pod drezom?
 Aká je výška osadenia elektrických zariadení v podzemných podlažiach?
 Kam dát zásuvku pro zásobníkový ohřívač vody pod umyvadlem ?
 Je nízké osazení lištové zásuvky 230V od podlahy v souladu s normami?
 Lze nainstalovat elektrickou zásuvku do niky sousedící s umyvadlem?
 Jak bezpečně zrušit zásuvku která je v umývacím prostoru?
 Neodporuje zásuvka 15cm nad zemí na nekrytém schodišti na terasu k bazénu ČSN?
 Jak v blízkosti elektroměru zřídit zásuvku nn 230V?
 Je nebezpečné provozovat zásuvku vně nábytku?
 Je možné umístit zásuvku v kuchyňské lince přímo pod přívod vody?
 Jak zapojit původní zásuvky s dřevěným obložením na omítce?
 Je možné pripojiť zásuvku 230V na prívod k pohonu brány?
 Mohu do dřevěné zástěny kuchyňské linky instalovat zásuvky?
 Lze bezpečně umístit zásuvku do koupelny?
 Ako zistím presne osadenie svetiel a zásuviek myslím rozmerovo?
 Může být zásuvka přímo nad umyvadlem?
 Je možné dostat zásuvku do malé koupelny v zóně 2?
 Jak lze řešit zásuvku překážející nábytku u stěny ?
 Kde může být umístěna zásuvka pro myčku?
 Je definována vzdálenost zásuvky od plynoměru?
 Lze na elektroměrovém rozvaděči instalovat 3f 32A zásuvku?
 Jaký počet zásuvek v bytě lze označit za dostatečný?
 Mohu přímo nad dřezem ponechat zásuvku, pokud ji zaslepím a nebudu používat?
 Je možné a případně jak, připevnit zásuvku na zeď, na které je nalepen koberec?
 Lze za krbová kamna umístit nějaký typ zásuvky?
 Je možné umístit v koupelně v zóně 3 zásuvky na omítku?
 Za jakých podmínek lze instalovat zásuvku 230V do podlahy obývacího pokoje?
 Jak vytáhnout zásuvku do nábytku?
 Lze umístit zásuvku z přední strany kuchyňské linky pod dřez?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.062 sekund, 22 dotazů.