Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Je nutné mít pro připojení v kempu revizi elektroinstalace karavanu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je nutné mít pro připojení v kempu revizi elektroinstalace karavanu?  (Přečteno 3662 krát)
Milan Vala
« kdy: 16.10.2023, 12:30 »

Má provozovatel kempu nějaký zákonný nárok (vyhláška, norma, zákon) na předložení revize při připojení karavanu do el. stojanu pohyblivým přívodem? Typicky tedy přívodním napájecím kabelem do zásuvky zakončeným vidlicí a zásuvkou. Má to někde právní oporu, anebo je to jen "požadavek" provozovatele? Je nějaká norma, která přímo řeší revizi karavanů, respektive je v ní uvedeno za jakých podmínek (proč) musí být revize realizována? A k čemu tato revize slouží.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jozef BABJAK
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 16.10.2023, 16:04 »

Obávam sa, že ani problém ani riešenie tu nie sú "elektrikárske". Prevádzkovateľ kempu poskytuje nejakú službu za nejakých podmienok. Vy môžete jeho ponuku akceptovať a podmienky dodržať, alebo sa odobrať o kemp ďalej, kde vám podmienky vyhovujú viac.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan_Vala
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 16.10.2023, 19:08 »

Děkuji za reakci. Obávám, že jste nepochopil podstatu dotazu. Já neřeším provozovatele, já se ptám na to, zda je to ošetřeno legislativou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #3 kdy: 16.10.2023, 21:03 »

Děkuji za reakci. Obávám, že jste nepochopil podstatu dotazu. Já neřeším provozovatele, já se ptám na to, zda je to ošetřeno legislativou.

Každý uživatel karavanu a podobného prostředku, by si měl přečíst návod. Zde bývají stanoveny podmínky provozu. Nicméně i všeobecná norma na karavany a podobné prostředky říká, že revize každé tři roky, pokud je využívám často, tak revize každoročně.

Navíc každý rozumný člověk se neptá proč by měl pravidelně revidovat zařízení které může ohrozit jeho i rodinu, ale spíš jak často je to potřeba.

Nejen z tohoto pohledu spatřuji požadavek provozovatele nejen za legitimní, ale navíc za velmi rozumný. Například požáry karavanů na podobných místech končí shořením mnoha sousedících karavanů. Tedy jejich uživatel zdaleka neohrožuje pouze sebe.

Tedy ať to shrnu. Osobně nevím o žádném zákonu který by předepisoval provozovatelům, tento dokument po někom požadovat. TO ovšem neznamená že nějaký není, prostě o něm pouze nevím. Nicméně jak už bylo napsáno, provozovatel stání si může určit za jakých podmínek toto místo pronajme a je každého svobodná volba jestli na to přistoupí, nebo pojede o kemp dále. Revize karavanů jsou předepsány a popsány přímo v příslušné normě, které se karavanů týká, viz citace.

A když už dodržujete platné předpisy, protože neznáte jen to na co máte nárok, ale i své povinnosti a platnou pravidelnou revizi karavanu máte, tak přece není takový problém ukázat ji provozovateli kempu a v klidu si užívat dovolené.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 17.10.2023, 06:09 »

Co dělám revize, tak půjčovna chce pravidelné revize ,  tuším že i při technické to chtějí....

PS: V poslední době na poutích,akcích ve městech chtějí revize spotebičů, jinak je nepřipojí!!
      Už jsem jich několik v pátek dělal pro sobotní použití-jinak mohli jet domů....
      Něco podobného!!

Elektro předpisy se dostávají do podvědomí stále častěji!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Milan_Vala
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 17.10.2023, 07:09 »

Co se týče stk kontrol, tak jsem zatím nesetkal s požadavkem o revizi el. zařízení. Karavanový přívěs je brán jako přívěsný vozík a podle toho kontrolován. Stav podvozku, brzdy, pneu, osvětlení venkovní, přípojné zařízení a pod. O revizích elektrických rozvodů, či plynu při pravidelné stk nikdy ani slovo. Brzděný přívěs má stk co dva roky. Navíc dnes existují varianty různých nadstaveb klasického vozíku,který využíváte k pracovní činnosti a pak na něj pouze tuto nadstavbu připevníte a můžete jej využívat jako obytný. Při stk samozřejmě vezete pouze vozík. Ale to jsem odbočil.

Revize na karavany (po třech letech) je povinná pouze pro karavan registrovaný na firmu.

Můj dotaz jsem vznesl z důvodu, že po několika letech vyjednávání s provozovatelem kempu, kam roky jezdíme dlouhodobě se nám podařilo vyjednat, to, že naše karavany budou napojeny na měřenou zásuvku. Tedy nebudeme platit nesmyslný paušál, ale skutečně jen odebraný proud. Některé kempy to již mají delší dobu, nám se to podařilo až nyní. Takže roky jsme byli připojeni na stejném elektro sloupku, kde nebylo měření, nyní máme vlastní zásuvku, která je měřená. Způsob připojení je stále stejný. Nyní po nás (ti co mají měření) požaduje provozovatel revizi. Prý mu to řekl revizní technik. Proto se ptám, na základě jaké legislativy to tak je. Nechci zde řešit morální hledisko, ani bezpečnost. V tom mám jasno. Vím co dokáže šlendrián a podcenění elektroinstala cí. Jen bych rád věděl, či je to pohled revizáka, anebo to skutečně nějaká norma řeší.


* sloupek.jpg (249.1 KB, 2077x1576 - prohlédnuto 172 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #6 kdy: 17.10.2023, 08:48 »

Revize na karavany (po třech letech) je povinná pouze pro karavan registrovaný na firmu.

O co se opíráte tímto svým tvrzením? Četl jste normu "na karavany"? Možná by jste to měl udělat. Nikde jsem tam nenašel poznámku o tom, že by se to týkalo pouze "firemních" karavanů.

CItace celého článku: 721.3 Pravidelná revize
Osobou s příslušnou elektrotechnic kou kvalifikací má být provedena revize a zkouška elektrické instalace karavanu
a napájecího kabelu minimálně jednou za tři roky, ale je-li karavan používán často, má být revize a zkouška
provedena jednou za rok, o provedené revizi a zkoušce je vypracována zpráva.

Jméno normy : Elektrické instalace nízkého napětí –
Část 7-721: Zařízení jednoúčelová
a ve zvláštních objektech – Elektrické instalace
v karavanech a v motorových karavanech

Opravdu nechápu váš postoj kdy tvrdíte že chápete důležitost pravidelných revizí a možná rizika, na stranu druhou se snažíte najít cokoliv čím by jste se proti legitimnímu požadavku provozovatele mohl bránit.

Dnes je zcela běžné, že když pošlete "děti" na kolej, musí mít platnou revizi na nabíječku mobilu, nebo adaptér k NTB a podobně. Dokážu najít mnoho předpisů které to dělají legitimním, stejně i pár předpisů které by mi pomohly se tomuto požadavku bránit. Ale proč bych to dělal? Každé září provádím revize svým dětem i dětem sousedů, před odjezdem na koleje po celé ČR. Prostě akceptuji jejich podmínky, které považuji za rozumné. Kdyby tomu tak nebylo, domluvím jim ubytování jinde. Když jdu chytat ryby na soukromý revír, akceptuji jejich pravidla, byť nebývají v souladu s celosvazovým rybářským řádem (jsou přísnější). Pokud mi nevyhovují, jedu prostě jinam. V automobilkách mají vnitřní předpisy, které často velmi zpřísňují základní požadavky norem. Buďto je akceptuji, nebo pro ně nedělám (nemohu dělat). V podstatě úplně stejně vnímám váš případ. Nechápu s čím máte problém. Lidově řečeno, moje pískoviště, moje pravidla.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 17.10.2023, 09:35 »

Já tak nějak nechápu tazatele. On sice chápe důležitost revize, ale nechce ji dělat.

Před časem jsem zde psal o případu, kdy jsem opravoval dva stavební rozvaděče převážené na vleku za dodávkou. Rozvaděče byly po zapojení do sítě nefunkční vzhledem k tomu, že došlo k povolení mnoha šroubových spojů, některé šrouby byly dokonce vypadané. Jeden z rozvaděčů jsem měl před převozem v opravě (spíše úpravě) a u něj si mohu dovolit tvrdit, že vše bylo dotažené dostatečně. Příčina jednoznačná - chvění, které je u vleků vždy vyšší než u tažného vozidla vlivem jednoduššího a tudíž horšího odpružení.
Primárně tedy nejde o šlendrián, ale vnější vlivy a že silnic s nekvalitním povrchem máme v této zemi dostatek, není třeba rozebírat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Peter Munka
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 17.10.2023, 09:59 »

Neviem si to dost dobre predstavit z pravneho hladiska : pridu 2 karavany, jeden rakusky so Schuko zasuvkami a jeden cesky do ceskeho kempu. Bude prevadzkovatel kempu pozadovat od Rakusana reviznu spravu prelozenu do uradneho jazyka ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan_Vala
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 17.10.2023, 11:12 »

My si asi nerozumíme. Možná jsem položil otázku špatně, možná jsem špatně pochopen. Já vůbec nerozporuju důležitost revizí, spíše naopak. Norma, která je zde zmiňována je mi známa. Revize po třech letech je zaběhnutá praxe většinou u půjčoven. Co znamená používat často? Denně, o víkendech, o prázdninách? A co když elektroinstala ci nepoužívám. Prostě ji v určitém ročním období nepotřebuji. Kdyby v normě bylo uvedeno, že provozovatel / dodavatel el. energie vyžaduje revizi, jinak není možné připojení, tak je to jasné. Já ale mohu mít revizi jen pro sebe, pro svůj klid. Když budu parkovat u sebe na zahradě.
Takže zkusím to upřesnit. Roky provozovatel žádné revize nevyžadoval. Od nikoho. Místní, přespolní, cizinci. Nyní ano. Ale pouze po těch, kteří jsou připojeni do zásuvky, před kterou je instalován 1f elektroměr. Ostatních se to netýká. Takže co je jinak? Měřené připojení pohyblivým přívodem je ten důvod? Já se nesnažím něčemu vyhnout, chci mít jen jasno v tom, co je z revizního hlediska jinak, že dříve ne a nyní ano. To je vše. Nic víc nic míň.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #10 kdy: 17.10.2023, 11:23 »

Ok, zřejmě došlo k nepochopení  na zdravi

Podle mého se změnilo pravděpodobně jen to, že se k němu dostaly pro něj nové informace a on na to začal prostě reagovat. Možná začal spolupracovat s novým RT. Nevěřil by jste jakej začíná kolotoč v některých firmách, když po nich požaduji zákonné podklady pro řádné provedení revizních úkonů. S novým zákonem a nařízeními vlády, došlo u mnoha RT k důslednějšímu vyžadování těchto podkladů, protože mají v ruce "silnější" argumenty, než je norma.  V podstatě se setkáváme pravidelně s tím, že firmy ani lidé neznají své povinnosti, nebo je prostě roky ignorují a pak se diví.

Ale ať si myslíme co chceme, vždy to budou jen spekulace. Skutečný důvod zjistíte asi jen tak, že se zeptáte napřímo  Afro
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 17.10.2023, 11:44 »

No, mně začíná svítat. Pokud to vyžaduje pouze od těch majitelů karavanů, kteří jsou připojeni na elměr a od těch, kteří jsou stále bez elměru a platí paušálně ne, tak to bude odveta za to, že musel investovat do montáže a revize stojanů s elměry. Bohužel i tací se najdou...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jozef BABJAK
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 17.10.2023, 13:21 »

Nemôže tu hrať rolu to, že zatiaľ čo voči klientom platiacim paušál je prevádzkovateľ kempu prakticky prenajímateľom "nehnuteľnosti s príslušenstvom",  tak voči klientom platiacim za elektrinu podľa nameranej spotreby je prakticky "distribútorom elektriny",  a z toho môžu vyplývať nejaké dodatočné povinnosti? Ale to len strieľam odboku.

Súhlasím, že p. Vala by mal osloviť priamo prevádzkovateľ a kempu a nechať si vysvetliť tento dvojaký prístup ... a následne nám láskavo zozdieľať zistenia. Nakoniec tak opytujúci sa poučí nás.  na zdravi
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #13 kdy: 17.10.2023, 13:31 »

Citace
Má to někde právní oporu, anebo je to jen "požadavek" provozovatele?

Provozovatel může použít Vyhl.190/2022, příloha 4
Základní lhůty pro revize : Pojízdné a převozné prostředky max. do 1 roku udělat revizi...
Česky přeloženo, revizi každý rok!  Afro
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #14 kdy: 17.10.2023, 13:38 »

tak voči klientom platiacim za elektrinu podľa nameranej spotreby je prakticky "distribútorom elektriny",   a z toho môžu vyplývať nejaké dodatočné povinnosti? Ale to len strieľam odboku.
  na zdravi

Na to, je potřeba licence od ERÚ. tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 17.10.2023, 13:47 »

Provozovatel může použít Vyhl.190/2022, příloha 4
Těžko. Soukromý karavan není VTZ.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Kantner
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 17.10.2023, 13:57 »

Bohužel i tací se najdou...
Proč bohužel?
Na jedné straně je někdo kdo službu nabízí a na druhé někdo jiný kdo službu kupuje.  Aby prodávající vydělal, musí pokrýt nejen náklady ale musí mu započtení odpisů zbýt ještě na zaplacení daní atd. Neznám okolnosti, které podnikatele vedly k zavedení elektroměrů pro jednotlivé přípojky. Nicméně nejde říct že se jedná o úplně běžnou praxi ani v kempech ani na stellplatzech.  Důvod je ten, že podstatnou část ceny tvoří náklady na vybudování a údržbu takové infrastruktury . Ono pokud se to má udělat dobře a bezpečně tak to opravdu není o přeúčtování odebrané elektřiny provozovatelem kempu na jednotlivé přípojky. Ono to má určité úskalí v podobě licence, ověřených měřidel. Jednodušší je hradit to paušálem. Doba se mění, místo pár žárovek rozsvícených večer a rádia/televize,  najednou přibývá nabíjení elektrokol a někdo využije přípojku i na pomalé dobíjení elektroauta. Požadování revize  provozovatelem kempu je těžký nestandard, spíš se tu nabízí slovo "pakárna". A mezi lidma žádná akce nezůstává bez odvetné akce.  Neznám okolnosti ale tipuju že na počátku bude nějaký spor a následkem bude požadavek na předložení revize.
Dokážete si představit, že někdo v cizině bude požadovat po zahraničním návštěvníkovi revizi provedenou místní autorizovanou právnickou osobou? Nebo že bude na stellpatzu automatizovaný scanner na takové dokumenty?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Sparky Ritchie
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 17.10.2023, 18:43 »

Četl jste normu "na karavany"? Možná by jste to měl udělat. Nikde jsem tam nenašel poznámku o tom, že by se to týkalo pouze "firemních" karavanů.
Povinnosti v Česku mohou ukládat jen zákony, nikoli normy. Je potřeba nahlédnout do delegujícího zákona, koho se postupy v normě uvedené vlastně týkají.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 U koho mam zadat zrevidovanie stolarenskej dielne?
 Jak často probíhá revize el. rozvodů (zásuvky, vypínače, světla) v kancelářích?
 Muzete prosim prekontrolovat mé zapojeni kombinovaneho jisteni s proudovym chranicem?
 Zhodnotíte mi prosím zapojení rozvodu elektřiny pro dvojdomek?
 Jak zkontrolovat elektroměr, jestli měří správně?
 Kámoš říká že máme blbě udělanou instalaci ale já myslím že je udělaná dobře.
 Potřebuji na stavební rozvaděč revizi?
 Je nutná revize při výměně jističů v bytě?
 Je nutná revize elektroinstalace v případě změny majitele domku?
 Může být v revizi chybějící popis vodičů jako závada?
 Pokud se přidá jedno světlo je potřeba revize?
 Kdo a jaké revize zajišťuje veterinární ordinaci? Vlastník nebo nájemce?
  Mám nárok jako pouhý nájemník být seznámena s revizní zprávou?
 Lze na základě použití kabelu CYKYLo bez lišty zpochybnit revizní zprávu?
 Je potřebná revize elektroinstalace po rekonstrukci bytového jádra?
 Platí revize podle ČSN i na Slovensku?
 Jaký je časový odstup mezi revizemi hromosvodů?
 Jaká je cena za provedení revizní zprávy k menšímu RD?
 Da sa spravit revizia ked je spravena nova elektroinstalacia bez projektu?
 Co dělat, když nemohu provést kompletníí revizi ve svém domě?
 Kdo odpovídá a hradí revize v bytech činžovního domu?
 Jak často se musejí provádět revize prodlužováků v kancelářích?
 Jak zjistím, že je někdo skutečně revizní technik?
 Může být vystavena revize při neúplné elektroinstalaci?
 Mám při koupi nového bytu nárok na revizní zprávu?
 Lze vyžadovat revizi "soukromych" rozvodu v spolecnych prostorech panelaku?
 Kdo má povinnost archivovat revizní zprávy?
 Jak si mohu ověřit, že revizní technik má platné osvědčení a oprávnění?
 Je chýbajúca skrutka na kryte dôvodom na nevydanie východiskovej revízie?
 Jak citlivě a správně postupovat v případě revize bastlu?
 Musí se opravdu revidovat rádia?
 Je normálne, že revizák klame a chce za to ešte aj zaplatiť?
 Je povinná revize (kontrola) elektrospotřebičů v domě?
 Potřebuji revizi na menší rekonstrukci bytového jádra?
 Nebude kontrola instalace provedené investorem náhodou také něco stát?
 Vzít si v případě staronových závad jiného revizního technika?
 Jak poznám opravdového revizního technika?
 Kdo je povinen provádět revize družstevního bytu, družstevník nebo družstvo?
 Co je impedance smyčky?
 Prošel rodinný dům revizí s kladným závěrem oprávněně?
 Je povinnost pravidelné revize el. instalací dočasně bez přívodu el. energie?
 Co je to revizní správa přípojky?
 Musí se ve sklepě na zařízení pro rozvod internetu provádět také revize?
 Co je provozovatel 1x za 12 měsíců z hlediska BOZP povinen?
 Potřebuji novou revizi na rekonstrukci elektroinstalace?
 Získám periodickou revizní zprávu na starší objekt?
 Musí mít elektrické vedení z bytu do společných prostor revizi?
 Jak se měří "ochrana před dotykem"?
 Musí být revize i na provizorní zapojení?
 Musí být periodické revize u RD kvůli požáru?
 Kolik revizí je potřeba,na dva rozvadece v domku jisteneho ze spol. jistice?
 Je možné provést revizi elektroinstalace kterou dělal sám majitel?
 Kdy by měl investor přizvat RT?
 Jak donutit nadřízeného k projektu a pak k revizi?
 Je revizni zprava s "nepresnosti" platna ?
 Je mozne vyhotovit kladnu reviziu, ked moj dom nema HOP?
 Co všechno revizni technik kontroluje při revizi panelového bytu?
 Projde rozvod ve vitrínách revizí?
 Mohu u zchátralého domu žádat o celkovou revizi?
 Je odpovědný za stav elektroinstalace majitel nebo nájemce?
 Projde revizí prodlužovací přívod s německou zásuvkou?
 Musí se v bytě kontrolovat stav (stáří) elektrickych rozvodů?
 Je pro instalaci rozvodu 24V pro LED v podhledu nutná revize?
 Odhalí revize závady pod omítkou?
 Je třeba revize při změně tarifu D25D na D45D?
 Kdo může posoudit platnost revizní zprávy?
 Musí být objednavatel revize bytu jeho majitelem?
 Je k něčemu revize, prováděná stejným elektřikářem, který prováděl instalaci?
 Jakými doklady se prokazuje revizní technik?
 Je možná dílčí revize elektroinstalace v otevřené garáži?
 Komu se má primárně věřit elektrikáři nebo reviznímu technikovi?
 Ma prodavajici rodinného domu povinnost mit revizni zpravu?
 Je možná revize elektroinstalace, ke které neexistuje žádná dokumentace?
 Kdo platí za revizi odběrného místa před připojením elektroměru v bytovém domě?
 Může dělat revize elektroinstalace každý elektrikář?
 Co MUSÍ obsahovat revizní zpráva o elektroinstalaci v RD?
 Lze vytvořit revizní zprávu nové elektroinstalace "na dálku"?
 Je k revizi domu nutné mít namontovaný hromosvod?
 Kdo zodpovídá za rozvody od ER do bytů?
 Je možné udělat revizi na elektroinstalaci bez hromosvodu?
 Je možne získat výchozi revizi na koupený byt?
 Jak postupovat při zjištění nedostatků ve výchozí revizní zprávě?
 Jde ověřit, zda je v pořádku elektřina ve vytopeném domě?
 Platí se nově zvlášť za revizní zprávu a za revizní štítek?
 Musí se při prodloužení kabelu provést znovu revize?
 Je možné úspěšně udělat revizi na dům, když ze zdi čouhají vodiče?
 Kdo a kdy dělá revizi osvětlení vestavných skříní?
 Jak mohla proběhnout revize starých jističů OK i přes to, že jsou přetěžované?
 Jsou nájemníci bytu povinni nechat si provést revizi elektrické instalace?
 Je nutna revize po instalaci tepelneho cerpadla bez zmeny jistice?
 Projde elektroinstalace revizí po odpojení nevyhovující části?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 22 dotazů.