Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Musí být na nový hromosvod u nástavby budovy RD projekt?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Musí být na nový hromosvod u nástavby budovy RD projekt?  (Přečteno 4883 krát)
Jan Šus.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« kdy: 20.06.2024, 07:22 »

Situace. Rekontrukce řadového RD 10x10 m, spočívající v přístavbě patra s plechovou střechou.  Pprojekt i požární správa bez požadavku hromosvodu. Při kolaudaci požadavek na zřízení hromosvodu. (Argumentace SÚ je že podle data povolení už je hromosvod povinný). Naštěstí když jsem dělal nové izolace a odvodnění kolem domu, tak jsem ze dvou stran umístil do země zemnící pásek (u jedné stěny cca 1,2 m hluboko u druhé 0,8 hluboko),   ale není v betonu - jen jílová zemina a vytáhl ve třech rozích zemnící kulatinu. (Ve čtvrtém rohu je to nereálné). Vedlejší řadový dům hromosvod má, je vyšší, z druhé strany cca 25 metrů železný sloup s trafem.
Musí být vypracován na hromosvod projekt, nebo může být realizace hromosvodu a jeho revize bez projektu? SÚ ho nepožaduje, chce jen revizi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 20.06.2024, 09:54 »

Situace. Rekontrukce řadového RD 10x10 m, spočívající v přístavbě patra s plechovou střechou.  Pprojekt i požární správa bez požadavku hromosvodu. Při kolaudaci požadavek na zřízení hromosvodu. (Argumentace SÚ je že podle data povolení už je hromosvod povinný). Naštěstí když jsem dělal nové izolace a odvodnění kolem domu, tak jsem ze dvou stran umístil do země zemnící pásek (u jedné stěny cca 1,2 m hluboko u druhé 0,8 hluboko),   ale není v betonu - jen jílová zemina a vytáhl ve třech rozích zemnící kulatinu. (Ve čtvrtém rohu je to nereálné). Vedlejší řadový dům hromosvod má, je vyšší, z druhé strany cca 25 metrů železný sloup s trafem.
Musí být vypracován na hromosvod projekt, nebo může být realizace hromosvodu a jeho revize bez projektu? SÚ ho nepožaduje, chce jen revizi.
Ona se dá udělat revize hromosvodu bez projektu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 20.06.2024, 10:10 »

Nemusíte mít projekt....ALE!! na zdravi

Bez projektové dokumentace se nesmí!! zhotovit revizní zpráva!Bez RZ  je jako by jste nic neměl!
Tak si vyberte za A nebo za  B.. tanecek Tudíž jako by jste byl bez hromosvodu!
Sám si odpovězte jako laik!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #3 kdy: 20.06.2024, 12:40 »

On dnes někdo umí udělat funkční hromosvod bez projektové dokumentace?
Odpovím: neumí
Lze zrevidovat hromosvod bez PD?
Odpovím: nelze

Správný postup...

-vypracování protokolu řízení rizik, jehož výstupem je jistá třída LPS, která určí rozsah
 provedení hromosvodu
-dle výstupu z protokolu pak vypracovat PD
- dle PD provést instalaci odbornou firmou, která vlastní oprávnění na montáž ochrany před
  bleskem
- vše pak musí být završeno provedením výchozí revize

Jiné řešení tu není a pozor na šmejdy, co to dělají jinak a všemožně se snaží vše obejít.
Takovým jde jen o peníze s tím, že po jejich odchodu zůstane na střeše něco, co je vlastně nebezpečnější, než kdyby na střeše nic nebylo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 20.06.2024, 14:13 »

Citace
On dnes někdo umí udělat funkční hromosvod bez projektové dokumentace?
Odpovím: neumí

Stejně montér na střeše  neurčí třeba metodu valící se koule...To lze jen na papíře s kružnicí.
Že by si dovedl představit na střeše??? box
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 20.06.2024, 20:58 »

Uznávám, že to je drzost, ale dovolím si upřesnit odpověď Pavla H.

...
-vypracování protokolu řízení rizik, jehož výstupem je jistá třída LPS, která určí rozsah
 provedení hromosvodu
...
z analýzy rizik vyplyne rozsah ochrany před bleskem a přepětím
Takže nejen hromosvod, ale i další technická opatření
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 21.06.2024, 00:19 »

Hromosvod by měl být stavěn vždy podle projektu. Proč ale vidím na velkém množství nových nebo rekonstruovaný ch objektů hromosvody provedené principielně špatně, které odporují fyzikálním zákonům?

To znamená tři možné důvody:
-není žádný projekt
-projekt je, ale provádějící firma to dělá podle svého
-projektanti to neumí

P.S. Neuvažuji původní hromosvody staré 50 až 100 let na starších objektech, ať byl provedena rekonstrukce či ne. Ty jsou životu nebezpečné všechny bez vyjímky. Za mnoho let od jejich vzniku se znalosti o ochraně před atmosferickými jevy změnily velice podstatně. To si neuvědomuje mnoho majitelů, investují obrovské částky do zateplení, výměny oken a dalších zlepšení a na hromosvod již pár desítek tisíc nezbyde.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jan Šus.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 21.06.2024, 07:09 »

Takže jsem to pochopil tak, že když seženu revizáka který mě udělá reizi bez projektu, tak to tam nechám namontovat kýmokoli, i když to nebude možná funkční na 100 %? Jen aby tam byl kvůli stavebnímu úřadu (kolaudaci),   když ho nepožadovali na začátku stavby ani hasiči. Ke satrým hrmosvodům se vyjadřovat nebudu, je to věc názoru - je to určitě menší riziko, než 100 let stará elektřina v RD kdy se tam jen dělají "přílepky" o čemž je tu diskutováno opakovaně a vlastně bez výsledku. (na bytovce máme hromosvod starej z roku 1952, a revize je OK)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 21.06.2024, 08:17 »

Takže jsem to pochopil tak, že když seženu revizáka který mě udělá reizi bez projektu,...
Klasika, tedy bývalá klasika. Obávám se, že dnes si to už žádný revizák netroufne. Tedy pokud kvůli něčí úspoře nechce přijít o papíry. Jinak mi promiňte ale takové plány, dělat hromosvod kvůli úřadu, to je taková česká demagogie. Dřív jsem si myslel, že je to výsledek nízkého iq ale koukám, že je to přímo čská dna. Hamty, hamty, ať máme jako tam ty. Co na tom hromosvodu je? Kus drátu stejně jako támhle, tak k čemu projekt? To je výmysl těch nahoře aby někdo na nás vydělal. Potřebuju přece ušetřit abych mohl mít na to skutečně chci a ne machrovat v hospodě, že sice nemám auto ale za to mám hromosvod! Tak takovýých řečí je celá republika. A pak se snažte opravdu někomu něco odpovědně vysvětlovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Jan Palička
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 21.06.2024, 09:13 »

Klasika, tedy bývalá klasika....... ..Jinak mi promiňte ale takové plány, dělat hromosvod kvůli úřadu, to je taková česká demagogie..... .
Podle mně je jeden problém v tom, že 99,9 procent lidí považuje hromovod za vyhozené peníze. Stejně jako jakékoliv jiné preventivní ochranné prvky. Pokud má být řešení kvalitní a plně funkční, tak nestojí málo a je velmi pravděpodobné, že se jejich ochranná funkce nikdy neuplatní; tenhle můj pocit podporuje skutečnost, že teprve když lidé zažijí ve svém okolí situaci, že někomu absence podobných preventivních opatření přinesla problémy, vzedme se vlna  požadavků na realizaci.
A za druhé speciálně u hromosvodů mnoho lidí nechápe, proč mu někdo "vnucuje" řešení s více svody, oddáleným jímačem, obvodovým či základovým zemničem a podobně, když přece "děda měl na chalupě jednu tyč na střeše, jednu v zemi a kus drátu mezi nimi, taky to fungovalo a blesky se přece od té doby nezměnily",   jak mi řekl před pár lety jeden známý.
Asi by to chtělo nějakou osvětu. Jenže kde, aby to lidi četli.......
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 21.06.2024, 10:27 »

Tak ona ani nová vyhláška ke SZ je ohledně hromosvodů poněkud liknavá.....
Asi stát nemá zájem o povinou ochranu, ano lze sestrojit pravní konstrukci, ale.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #11 kdy: 21.06.2024, 11:18 »

Také tochu mě nehrají termíny revizí...elekt riky versus hromosvody
Kanceláře jsou 5 let, a hromosvod na kancelářích 4 roky?? Smutek
Většinou se to dělalo dříve v jednom termínu.
Když už,tak je to zajímavé!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 21.06.2024, 14:38 »

Podle mně je jeden problém v tom, že 99,9 procent lidí považuje hromovod za vyhozené peníze.
...
Asi by to chtělo nějakou osvětu. Jenže kde, aby to lidi četli.......

Setkal jsem se s úplným opakem - zástupce firmy, která kromě elektromontáží nabízí i instalace hromosvodů, si dovolil vypustit z huby "perlu" ve smyslu "...když do objektu uhodí blesk, ani hromosvod to nezachrání..."
Proti čemu by podle něj ten hromosvod měl chránit? Proti kroupám? Nebo proti náletu sarančat?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #13 kdy: 21.06.2024, 15:19 »

Asi by to chtělo nějakou osvětu. Jenže kde, aby to lidi četli.......
Je zajímavé, že čím méně se o blesku mezi lidmi mluví, tím více se dozvídám o škodách které blesk napáchal. Zrovna včera jsem mluvil s jedním předsedou SVJ, který se ptal na provedení hromosvodu. Informoval jsem ho, že mu pomůžu pouze s izolovanou variantou a popsal jsem mu důvody, proč by to pro ně mělo být výhodnější a vše jsem zakončil s výčtem typický škod po zásahu bleskem ke kterým dochází, pokud je objekt špatně chráněn, tedy odpálené elektroniky výtahů, poškozeno vše připojené na rozvody STA…. V tom mne přerušil a doplnil ještě kompletní ovládání plynové kotelny a řekl, že nemusím pokračovat, že právě z tohoto důvodu volal. Po mnoha dnech papírování a komunikace s pojišťovnou dostali uhrazeno 300 000 z dvoumilionové škody.  Je radost pracovat s někým, kdo má takovéto zkušenosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #14 kdy: 21.06.2024, 16:47 »

Setkal jsem se s úplným opakem - zástupce firmy, která kromě elektromontáží nabízí i instalace hromosvodů, si dovolil vypustit z huby "perlu" ve smyslu "...když do objektu uhodí blesk, ani hromosvod to nezachrání..."
Proti čemu by podle něj ten hromosvod měl chránit? Proti kroupám? Nebo proti náletu sarančat?

A to je přesně ono. Předpokládám že jde o firmu která dělá už 30 let hromosvody a ještě nikdo si nestěžoval. Jistě jen bez projektu a jejich RT se jim pod to podepíše. Takové firmy najdeme po celé republice. Samozřejmě jejich "hra na ochranu" pak znamená že hromosvod nechrání objekt dostatečně, nebo může být dokonce pro ten objekt rizikem. Nebylo by to poprvé  co jsem se s tím potkal. Nechá se doložit mnoho fotek takových prasečin bez projektu s kladnou výchozí revizní zprávou. Bohužel i takové kolegy máme mezi sebou.

Takže jsem to pochopil tak, že když seženu revizáka který mě udělá reizi bez projektu, tak to tam nechám namontovat kýmokoli, i když to nebude možná funkční na 100 %? ....

Jo, řeklo to o vás docela dost

.....na bytovce máme hromosvod starej z roku 1952, a revize je OK)

Revize je posouzení stavu k roku vzniku VTZ (vyhrazené technické zařízení) . I když z našeho pohledu to není už dostačující ochranou, může to dle platných norem z doby vzniku hromosvodu, být i OK. Nicméně moc tomu nevěřím, protože se jistě na domě změnilo mnoho a nikdo neprovedl nové posouzení této ochrany (analýza rizik) Jednoznačně chyba SVJ, družstva nebo jiného vlastníka objektu. Jednou se to bohužel může vymstít
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 21.06.2024, 21:56 »

Ke starým hromosvodům se vyjadřovat nebudu, je to věc názoru - je to určitě menší riziko, než 100 let stará elektřina v RD...

...na bytovce máme hromosvod starej z roku 1952 a revize je OK


Ke starým hromosvodům se nevyjadřujte, protože o nich nic nevíte. Podle vás je to věc názoru, podle mne je základem rozdíl ve fyzikálně technických znalostech mezi dnešní dobou a před 70 a více léty.

 Další rozdíl je v tom, co mají dnešní hromosvody chránit. váš "bezvadný"hromosvod z r. 1952 vyhovuje revizi . Teď je otázka zda je poctivě udělaná nebo ji RT napsal ze známosti při posezení u lahvinky vína. I když bude poctivá, tak je provedena podle požadavků k době vzniku. Co tehdá měl hromosvod chránit? Většinou pouze budovu, aby nevyhořela. Nevím, jak jste stár, ale tehdá nebyla ještě televize a ani v každém domě - bytě nebývalo rádio. Elektrospotřeb ičů bylo minimum, v celém bytě bylo několik zásuvek, typicky jedna ve větších místnostech. Nejdůležitější spotřebiče představovalo osvětlení. Ani ledničky nebyly všechny na elektriku, velice často byly plynové.

Teď si vypůjčím tak trochu příměr kol. Schwarze: Máte hromosvod z roku 1952 a je OK. Sežeňte si tedy také vůz Škoda Tudor (zhuba stejně starý typ vozu jako váš hromosvod),  dejte ho do pořádku, aby prošel STK nebo veteránskou atestací a jezděte s ním v běžném provozu. Uvidíte, jak se budete cítit bezpečně. Malý výkon motoru, pomalá akcelerace, málo účinné jednookruhové brzdy bez posilovače, řízení bez posilovače, moc to netopí, zato to větrá i v zimě, nekomfortní pérování, hluk ... No už se mi nechce ani pokračovat.

Takže jsem to pochopil tak, že když seženu revizáka který mě udělá revizi bez projektu, tak to tam nechám namontovat kýmkoli, i když to nebude možná funkční na 100 %? Jen aby tam byl kvůli stavebnímu úřadu (kolaudaci),    když ho nepožadovali na začátku stavby ani hasiči.


Dětinský podvod.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
opatovice64
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 21.06.2024, 22:03 »

Ona se dá udělat revize hromosvodu bez projektu?
V Čechách zcela běžná praxe.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #17 kdy: 22.06.2024, 09:52 »

...
Dětinský podvod.

NEjvtipnější na tom je, že vlastně podvádí jen sám sebe a nemá s tím problém  na zdravi Ještě se považuje za hrdinu, že obejde systém kontroly  zle díky podvodníkům
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 U koho mam zadat zrevidovanie stolarenskej dielne?
 Jak často probíhá revize el. rozvodů (zásuvky, vypínače, světla) v kancelářích?
 Muzete prosim prekontrolovat mé zapojeni kombinovaneho jisteni s proudovym chranicem?
 Zhodnotíte mi prosím zapojení rozvodu elektřiny pro dvojdomek?
 Jak zkontrolovat elektroměr, jestli měří správně?
 Kámoš říká že máme blbě udělanou instalaci ale já myslím že je udělaná dobře.
 Potřebuji na stavební rozvaděč revizi?
 Je nutná revize při výměně jističů v bytě?
 Je nutná revize elektroinstalace v případě změny majitele domku?
 Může být v revizi chybějící popis vodičů jako závada?
 Pokud se přidá jedno světlo je potřeba revize?
 Kdo a jaké revize zajišťuje veterinární ordinaci? Vlastník nebo nájemce?
  Mám nárok jako pouhý nájemník být seznámena s revizní zprávou?
 Lze na základě použití kabelu CYKYLo bez lišty zpochybnit revizní zprávu?
 Je potřebná revize elektroinstalace po rekonstrukci bytového jádra?
 Platí revize podle ČSN i na Slovensku?
 Jaký je časový odstup mezi revizemi hromosvodů?
 Jaká je cena za provedení revizní zprávy k menšímu RD?
 Da sa spravit revizia ked je spravena nova elektroinstalacia bez projektu?
 Co dělat, když nemohu provést kompletníí revizi ve svém domě?
 Kdo odpovídá a hradí revize v bytech činžovního domu?
 Jak často se musejí provádět revize prodlužováků v kancelářích?
 Jak zjistím, že je někdo skutečně revizní technik?
 Může být vystavena revize při neúplné elektroinstalaci?
 Mám při koupi nového bytu nárok na revizní zprávu?
 Lze vyžadovat revizi "soukromych" rozvodu v spolecnych prostorech panelaku?
 Kdo má povinnost archivovat revizní zprávy?
 Jak si mohu ověřit, že revizní technik má platné osvědčení a oprávnění?
 Je chýbajúca skrutka na kryte dôvodom na nevydanie východiskovej revízie?
 Jak citlivě a správně postupovat v případě revize bastlu?
 Musí se opravdu revidovat rádia?
 Je normálne, že revizák klame a chce za to ešte aj zaplatiť?
 Je povinná revize (kontrola) elektrospotřebičů v domě?
 Potřebuji revizi na menší rekonstrukci bytového jádra?
 Nebude kontrola instalace provedené investorem náhodou také něco stát?
 Vzít si v případě staronových závad jiného revizního technika?
 Jak poznám opravdového revizního technika?
 Kdo je povinen provádět revize družstevního bytu, družstevník nebo družstvo?
 Co je impedance smyčky?
 Prošel rodinný dům revizí s kladným závěrem oprávněně?
 Je povinnost pravidelné revize el. instalací dočasně bez přívodu el. energie?
 Co je to revizní správa přípojky?
 Musí se ve sklepě na zařízení pro rozvod internetu provádět také revize?
 Co je provozovatel 1x za 12 měsíců z hlediska BOZP povinen?
 Potřebuji novou revizi na rekonstrukci elektroinstalace?
 Získám periodickou revizní zprávu na starší objekt?
 Musí mít elektrické vedení z bytu do společných prostor revizi?
 Jak se měří "ochrana před dotykem"?
 Musí být revize i na provizorní zapojení?
 Musí být periodické revize u RD kvůli požáru?
 Kolik revizí je potřeba,na dva rozvadece v domku jisteneho ze spol. jistice?
 Je možné provést revizi elektroinstalace kterou dělal sám majitel?
 Kdy by měl investor přizvat RT?
 Jak donutit nadřízeného k projektu a pak k revizi?
 Je revizni zprava s "nepresnosti" platna ?
 Je mozne vyhotovit kladnu reviziu, ked moj dom nema HOP?
 Co všechno revizni technik kontroluje při revizi panelového bytu?
 Projde rozvod ve vitrínách revizí?
 Mohu u zchátralého domu žádat o celkovou revizi?
 Je odpovědný za stav elektroinstalace majitel nebo nájemce?
 Projde revizí prodlužovací přívod s německou zásuvkou?
 Musí se v bytě kontrolovat stav (stáří) elektrickych rozvodů?
 Je pro instalaci rozvodu 24V pro LED v podhledu nutná revize?
 Odhalí revize závady pod omítkou?
 Je třeba revize při změně tarifu D25D na D45D?
 Kdo může posoudit platnost revizní zprávy?
 Musí být objednavatel revize bytu jeho majitelem?
 Je k něčemu revize, prováděná stejným elektřikářem, který prováděl instalaci?
 Jakými doklady se prokazuje revizní technik?
 Je možná dílčí revize elektroinstalace v otevřené garáži?
 Komu se má primárně věřit elektrikáři nebo reviznímu technikovi?
 Ma prodavajici rodinného domu povinnost mit revizni zpravu?
 Je možná revize elektroinstalace, ke které neexistuje žádná dokumentace?
 Kdo platí za revizi odběrného místa před připojením elektroměru v bytovém domě?
 Může dělat revize elektroinstalace každý elektrikář?
 Co MUSÍ obsahovat revizní zpráva o elektroinstalaci v RD?
 Lze vytvořit revizní zprávu nové elektroinstalace "na dálku"?
 Je k revizi domu nutné mít namontovaný hromosvod?
 Kdo zodpovídá za rozvody od ER do bytů?
 Je možné udělat revizi na elektroinstalaci bez hromosvodu?
 Je možne získat výchozi revizi na koupený byt?
 Jak postupovat při zjištění nedostatků ve výchozí revizní zprávě?
 Jde ověřit, zda je v pořádku elektřina ve vytopeném domě?
 Platí se nově zvlášť za revizní zprávu a za revizní štítek?
 Musí se při prodloužení kabelu provést znovu revize?
 Je možné úspěšně udělat revizi na dům, když ze zdi čouhají vodiče?
 Kdo a kdy dělá revizi osvětlení vestavných skříní?
 Jak mohla proběhnout revize starých jističů OK i přes to, že jsou přetěžované?
 Jsou nájemníci bytu povinni nechat si provést revizi elektrické instalace?
 Je nutna revize po instalaci tepelneho cerpadla bez zmeny jistice?
 Projde elektroinstalace revizí po odpojení nevyhovující části?
 Je nutné mít pro připojení v kempu revizi elektroinstalace karavanu?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.042 sekund, 21 dotazů.