Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba , rekonstrukce
| | |-+  Prošel rodinný dům revizí s kladným závěrem oprávněně?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Prošel rodinný dům revizí s kladným závěrem oprávněně?  (Přečteno 24254 krát)
Tomáš Hranický
*
Offline OfflineWWW
« kdy: 18.09.2010, 08:30 »

Loni v květnu koupený rodinný dům (jsem přítelem jedné z obyvatelek, takže řekněme potencionálním spolubydlícím),  provedena kompletní rekonstrukce i elektroinstala ce (kterou samozřejmě dělal kamarád majitelů, který je PRÝ revizák či projektant). Já samozřejmě nemohu nemít přehled, co je jak provedeno, tak jsem si sem tam všiml několika věcí, o kterých si nejsem jist, zda jsou úplně košér (označeno v textu tučně):
Z nového elektroměrovéh o rozvaděče, kde sice nevím jistě, jaký je osazen hlavní jistič, ale nejspíš 3x25 A, jde CYKY-J 5x6 (můj odhad průřezu, méně to určitě není) do rozvodnice první bytové jednotky (centrální chránič, jističe k jednotlivým okruhům),  odtud stejný kabel do krabice na fasádě. Z krabice jednak do rozvodnice druhé bytové jednotky (opět centrální chránič, jističe k jednotlivým okruhům) a jednak najednou kabelem CYKY-J 5x2,5 (z popisu na kabelu) do garáže. Zde na jakési pseudorozvodni ci,  která ani nemá kryt, pod který by se schovaly jističe, takže si mohu sáhnout na kterou fázi chci (ve výšce, v jaké jsou běžně bytové rozvodnice),  je jistič 3x20 A pro 3f zásuvku (32A 5p),  ta je připojena k jističi CYKY-J 5x4, a dále jistič 2x16 A,  z jehož jedné fáze je připojeno světlo a zásuvka v jedné garáži, a z druhé fáze totéž ve vedlejší garáži (něco je CYKY-J 3x2,5, něco 3x1,5),  takže když bude zkrat v jedné zásuvce, stejně spadnou obě. O tom, že zřejmě z nějakých nesmyslných úsporných důvodů jsou v garážích osazeny zásuvky a vypínače různého stáří a stavu, příkladně typ jednoho z vypínačů pamatuji z dědova 45 let starého bytu, ani nemluvím.
V některých místnostech obytné části domu jsou kabely po zdích vedeny tak různě šikmo,  jak to vyšlo. V jedné z bytových jednotek je použita celkem vkusná designová řada vypínačů a zásuvek, původně jsem se snažil najít na netu, kdo to vyrábí, protože jsem to ještě neviděl a líbilo se mi to. Ve několika kusech jsou použity i dvojzásuvky, říkal jsem si, že je super, že někdo konečně vymyslel dvojzásuvku se zásuvkami vůči sobě otočenými o 180°,  mrkl jsem dovnitř, a zklamal se, kolík sice u horní zásuvky dole byl, ale L a N neprohozeny, takže všechny zásuvky v domě nemají fázi na stejné straně vůči kolíku.
Bohužel kvalitnější fotku oné designové řady jsem nenašel:


* zas4.JPG (2.72 KB, 201x190 - prohlédnuto 904 krát.)

* vyp.JPG (7.19 KB, 318x309 - prohlédnuto 743 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline
« Odpověď #1 kdy: 18.09.2010, 08:49 »

 Začnu od konce. K těm zásuvkám s otočeným L a N, dnes už to není nikde v normě napsáno že musí být L vlevo a N vpravo. Už je to jen slušnost a pozůstatek s ochrany nulováním.
 
 Napojení garáže... hmm určitě jištění 3x 25A nebude stačit na kabel CYKY 5x2,5, který je jak jsem pochopil smyčkován  dále, takže někde by to chtělo doplnit jistič tak max 3x20A.
 Co se týče krytu na rozvaděči (nechci se nějak zastávát nabo zatracovat kolegy co na to udělal revizi) v době provádění revize tam mohl být  angel (což je sice ne moc pravděpodobné)
 K jističům v garáži no asi to není úplně ono. Za jistých okolností by nebyl problém jisitč 16A na CYKY 3x1,5, ale to asi tady nevyjde. takže vyměnit za 2x B 10A/1. Ale může být stejný problém jako s krytem rozvaděče. Tahle instalace tam nemusela být a mohl ji majitel domu dodělat až po tom co byla provedena revize.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilí RT Úsměv
Tomáš Hranický
*
Offline OfflineWWW
« Odpověď #2 kdy: 18.09.2010, 09:59 »

Aha, já měl jako poslední v povědomí informaci, že je jedno, ve které dutince bude fáze, ale musí to být v celém objektu stejné. Čistě náhodou se někomu nepodaří dle fotky nebo popisu identifikovat výrobce oných zásuvek a vypínačů (na krytu zásuvky zezadu jsem nic nenašel)?
Omlouvám se, nepřesně jsem se vyjádřil - k odbočné krabici na fasádě je přívod 5x6, vývod do druhé bytové rozvodnice také 5x6 a pouze ke garážím je vývod 5x2,5. Hlavní jistič 3x25 A soudím dle toho, že v garáži k 3f zásuvce je právě těch 3x20 A, a také podle poměrně velkého počtu spotřebičů s velkým příkonem v domě (pračka, myčka, 2x sporák s el. troubou, 2x mikrovlnka, rychlovarná konvice, 4x PC,...),  ikdyž možná by se to dalo rozfázovat i na 3x20 A.
Ona ta rozvodnice v garáži ani moc jako rozvodnice, která by se dala zakrytovat nevypadá, příležitostně mohu zkusit pořídit foto, zatím jsem se pokusil načrtnout (na krabici je zespoda štítek tuším SEZ...).
Postup prací jsem sledoval od začátku a dle mého názoru vlastně ani žádná revize neproběhla, resp. revizní zprávu vystavil ten jejich kamarád, který celou instalaci prováděl, takže žádné dodatečné úpravy.


* IMG_0871.jpg (86.62 KB, 800x600 - prohlédnuto 1211 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline OfflineOdborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #3 kdy: 18.09.2010, 10:54 »

K těm zásuvkám s otočeným L a N, dnes už to není nikde v normě napsáno že musí být L vlevo a N vpravo. Už je to jen slušnost a pozůstatek s ochrany nulováním.

Jedno z nepsaných pravidel by mělo stále platit. Nechť je L vpravo, či vlevo, ale v jednom objektu všude stejně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Moudrý člověk se může naučit víc z hloupé otázky než hlupák z moudré odpovědi. Bruce Lee
Petr Doležal
*
Offline Offlineemeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #4 kdy: 18.09.2010, 11:06 »

. . . K těm zásuvkám s otočeným L a N, dnes už to není nikde v normě napsáno že musí být L vlevo a N vpravo. . .
Striktně ne, doporučeně ano (ČSN 33 2130ed2, 09/2009):
5.3.3 . . .  Jednofázové zásuvky se doporučuje připojit tak, aby ochranný kolík byl nahoře a nulový (střední) vodič byl připojen na pravou dutinku při pohledu zepředu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
IM
« Odpověď #5 kdy: 18.09.2010, 11:29 »

Postup prací jsem sledoval od začátku a dle mého názoru vlastně ani žádná revize neproběhla,  resp. revizní zprávu vystavil ten jejich kamarád, který celou instalaci prováděl, takže žádné dodatečné úpravy.
Proč potom titulní otázka? Existuje vůbec výchozí revizní zpráva od oprávněného RT? A co je v kupní smlouvě o elektroinstala ci.? Pokud nic, tak asi máte smůlu.
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline
WWW
« Odpověď #6 kdy: 18.09.2010, 14:17 »

Trh s byty v ČR je  j e d e n  v e l k ý   p r ů š v i h. Kdokoli může komukoli prodat cokoli a to se také děje. Realitní kanceláře zajímá zda jsou natřené zdi, futra a obložená koupelna. Jestli je ostatní technické zařízení životu nebezpečné, to realitní kanceláře v ČR neřeší pozor A proč taky? Lidé jsou důvěřiví (hezký výraz pro "hloupí") a je jim jedno co kupují. Maximálně se zajímají zda jsou nové obklady v koupelně a natřené zdi a futra.  Mrknutí

Když koupíte ojeté auto s technickou kontrolou, máte skoro jistotu že motor poběží a brzdy brzdí. Bohužel když koupíte byt či dům nemáte jistotu vůbec žádnou a váš nový byteček může představovat smrtelné nebezpečí! Jedině že by jste si vzali před koupí vlastního revizního technika ma plyn, elektroinstala ci, topenáře na prohlídku topení atd...

Jenže proč utrácet pár tisícovek navíc, když je mohu ušetřit ne? Ušetřit a krásně se při koupi nemovitosti za 1 500 000Kč napálit.  jupí

Ať žije český skrblíkov. Ale za to si pak lidé mohou zpívat krásnou píseň: Tak už máme co jsme chtěli....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Vít Rotrekl
*
Offline Offline
« Odpověď #7 kdy: 19.09.2010, 10:24 »

to Petr Doležal, Miroslav Minařík: Netvrdím, že je to zcela košer, ale zásadní závada to není... Navíc pokud je takto zásuvka vyrobená, tak s tím montér stejně nic neudělá. Max muže říct investorovi že si koupil levnej krám z dálnýho východu Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilí RT Úsměv
H
« Odpověď #8 kdy: 19.09.2010, 10:36 »

Začnu od konce. K těm zásuvkám s otočeným L a N, dnes už to není nikde v normě napsáno že musí být L vlevo a N vpravo. Už je to jen slušnost a pozůstatek s ochrany nulováním.
ČSN 33 2000-4-46 ed.2:2002, Příloha NK, třetí obrázek zleva
Je to "normové" zapojení? Je. Máte přímo určeno, že je fáze vlevo.

Netvrdím, že je to zcela košer, ale zásadní závada to není...
Čili já si dovolím tvrdit, že to závada je.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline
WWW
« Odpověď #9 kdy: 19.09.2010, 10:59 »

Je škoda, že se tato diskuze stočila na diskuzi ohledně fáze na levém či pravém kolíku. Přitom zde vidím mnoho dalších závad, jako je například nedostatečné krytí živých částí nebo dimenze vodičů.

Samozřejmě, že oprávněnost obav tazatele nelze objektivně vyloučit na dálku. Tazateli v tomto případě doporučuji nezávislého revizního technika a udělat pravidelnou revizní zprávu. Poté vyzvat dodavatele tohoto paskvilu k odstranění závad v záruce. Pokud by se mu nechtělo, řešit to dále úředně, např. ŽÚ, Policie ČR ( obecné ohrožení ),  atd. Pokud výchozí revize dodaná dodavatelem byla bez závad a v revizi pravidelné budou vážné závady, které jsou prokazatelné od doby předání, tak stejným postupem postupovat i vůči reviznímu technikovi, který výchozí revizi provedl.

Samozřejmě po dodavateli vyžadovat i dokumentaci el. zařízení, pokud se provedla celková rekonstrukce, atd.

Takové maličkosti, jako jsou výšky zásuvek a spínačů cik cak jak to vyšlo sice ničemu neodporují, ale spíš to svědčí o řemeslné cti nebo spíše necti dodavatele  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Tomáš Hranický
*
Offline OfflineWWW
« Odpověď #10 kdy: 26.09.2010, 19:55 »

 všem za názory a rady. Pro úplnost ještě dodávám pořízené fotografie instalace v garáži (viz. výše).


* IMG_0891.jpg (134.1 KB, 800x600 - prohlédnuto 2005 krát.)

* IMG_0892.jpg (126.48 KB, 800x600 - prohlédnuto 1499 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline
WWW
« Odpověď #11 kdy: 26.09.2010, 20:24 »

Ty obrázky vypovídají o všem. Ten co to dělal, nebyl elektrikář, ale prase.

Pochopte prosím jednu věc. To že někdo tahá kabel ještě neznamená, že byl elektrikář.
Nechcete nám naskenovat sem tu revizní zprávu a poslat jméno toho odborníka?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Oliver Mička
*
Offline OfflineAutomatizácia


« Odpověď #12 kdy: 26.09.2010, 23:27 »

Ani za komunistov by si elektrikar nedovolil takúto prasárnu !  to cumim
Tam mala byt pekne 9 modulová rozvodná skrinka s prívodom CYKY-J 5x4 s prúdovým chráničom 25/4/030 ističmi C20/3 pre tu 32A zásuvku, B16/1 pre ZS okruh 230V a B10/1 pre svetelný okruh.
Použit 2 pólový istič na istenie svetla a zásuviek je zverstvo ..

Inač ja ani nechápem niektorých ludí ktorý stále s obľubou používajú 32A zásuvky..hlavn e ked su istené B16/3 (alebo "C")
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

- Projektovanie a programovanie PLC (Rockwell,Siemens,atd).
- Meniče a pohony.
- RaM.
- Elektroinštalá cie do 1000V.
Rudolf Šála
*
Offline Offline
« Odpověď #13 kdy: 26.09.2010, 23:36 »

všem za názory a rady. Pro úplnost ještě dodávám pořízené fotografie instalace v garáži (viz. výše).

Tak tohle jestli dělal revizák tak ať se na mě nikdo nezlobí ale měl by vrátit 50tku  zle
Když pominu šlice kde se dotyčný moc s jejich hloubkou a zasádrováním nezdržoval tak si myslím své o tom rozvaděči.

Každý jistič z jiného hnízda a navíc nezakrytované, jeden mustek, nezasádrované kabely, žádný chránič ale hlavně že z toho funguje stavba....

Osobně bych se za to styděl  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Hranický
*
Offline OfflineWWW
« Odpověď #14 kdy: 27.09.2010, 09:28 »

Radek Červený: Takhle, možná bych si o RZ říct mohl na nahlédnutí, ale já jsem vlastně v situaci, kdy do toho v podstatě nemám co mluvit. Momentálně jsem prostě jen přítel vnučky jedné z majitelek a řekněme rodinný přítel, při čemž vyhotovitel té instalace a zároveň RZ je alespoň zatím rodinný přítel více a dlouholetěji než já. Moje , ,smůla" je, že z tohoto oboru něco vím a mám chuť se v tom , ,hrabat". Každopádně jsem rád, že jste mi mé obavy potvrdili.
Co mám ještě pro zajímavost k dispozici je fotka rozvodnice v jednom (tom menším) z bytů. Ta je teda dle mého názoru alespoň elektricky (esteticky už moc ne) provedena použitelně.
Rudolf Šála: Souhlasím s vámi, taky bych se za něco takového styděl, a to prosím nejsem elektrikář (a taky proto mi klidně může ten dotyčný říct, že do toho nemám co mluvit). Mimochodem když přítelkyně doma navrhla, že bych jim to samé mohl udělat i já, při čemž bych jako skoro rodina nechtěl nic za práci, tak sice lehce přikývli, ale prý že od nejmenovaného bude mít revizní zprávu. Tak teď uvažuju, co by bylo vlastně lepší.
Pokud jde o mě, tak sice mám předpoklad pro udělání si zkoušky z §5 (mám elektrotechnic kou průmyslovku) a chuť by taky byla, ale zkrátka nemám finance na zkoušku, literaturu a všechno s tím spojené, navíc neplánuju se tím živit, takže vrátit se mi to nemůže. Přiznávám (ikdyž mě za to asi pokáráte),  že pokud je třeba něco v rámci rodiny udělat, udělám to. Dělal jsem si zásuvky při rekonstrukci svého pokoje, včera jsem na chodbě měnil schodišťový automat, dělal jsem nové zásuvky dědovi ve 45 let starém bytě, kde byly v TN-C Al nasmyčkované zásuvky tím způsobem, že L a PEN byly náhodně poprohazované, takže jednoho dne položil žehličku na radiátor a jen se zablesklo (a to byla ještě hodně dobrá varianta tohohle zjištění) - ano asi ve 3 zásuvkách L na kolíku. Ale za svou práci si byť neoficiálně ručím, navíc sebe i příbuzné mám moc rád na to, abych si dovolil vyrobit něco, o čem bych pochyboval, že je bezpečné, takže bych si nedovolil vyrobit něco jako je na těch fotkách.
A jak to tak člověk pozoruje, tak si říká: , ,Sakra, proč já si s tím vždycky tak hraju (kde to jde, smyčkuju vodiče bez přerušení, plánuju každý detail měsíc předem apod.),  když se běžně vyrábějí takové paskvily."


* IMG_0824.jpg (198.62 KB, 800x600 - prohlédnuto 6304 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline« Odpověď #15 kdy: 27.09.2010, 09:37 »

Dalo by se vytknout: šíny lezou z propojovací lišty  zle
Přívod upravit tak, aby se dala použít delší propojovací šína na vývod z chrániče do jističů, pak by se to nemuselo propojovat složitě dráty....
Jinak nic moc...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline
WWW
« Odpověď #16 kdy: 27.09.2010, 13:57 »

Spíš poskládané z toho, co kde leželo. Tam Moeller, tam OEZ, tam Minia... Škleb resp. tam nezvládli uhlídat chránič, tam jistič, a tak to nějak prošlo životem  Škleb

Z tohoto si musíme opravdu dělat legraci, protože kdyby si měl tohle brát člověk k srdci, tak už by dávno byl v péči Dr. Chocholouška.

Tyto uvedené fotky názorně vystihují, proč si stojím za svým názorem ohledně neuvolnění výroby malých bytových rozvodnic bez štítku elektrikářem a zanechání stávajícího legislativního stavu. Právě tyto prasata
nás den co den v praxi přesvědčují svými skutky o tom, že stávající legislativa je správná a není vhodné na ní cokoliv v současné době měnit. Zkrátka na to současní elektrikáři nejsou tzv. vyspělí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #17 kdy: 27.09.2010, 22:33 »

nějak se mi nezdá ten chránič, nevidím rozdělení...  není to moc přehledné a čím je to proboha celé zajebané....

Kažodpádně vidím, že to, že do připravené, byť prázdné skříně vmáčknu polystyren, než vyštukujou - není asi moje osobní paranoia....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 U koho mam zadat zrevidovanie stolarenskej dielne?
 Jak často probíhá revize el. rozvodů (zásuvky, vypínače, světla) v kancelářích?
 Muzete prosim prekontrolovat mé zapojeni kombinovaneho jisteni s proudovym chranicem?
 Zhodnotíte mi prosím zapojení rozvodu elektřiny pro dvojdomek?
 Jak zkontrolovat elektroměr, jestli měří správně?
 Kámoš říká že máme blbě udělanou instalaci ale já myslím že je udělaná dobře.
 Potřebuji na stavební rozvaděč revizi?
 Je nutná revize při výměně jističů v bytě?
 Je nutná revize elektroinstalace v případě změny majitele domku?
 Může být v revizi chybějící popis vodičů jako závada?
 Pokud se přidá jedno světlo je potřeba revize?
 Kdo a jaké revize zajišťuje veterinární ordinaci? Vlastník nebo nájemce?
  Mám nárok jako pouhý nájemník být seznámena s revizní zprávou?
 Lze na základě použití kabelu CYKYLo bez lišty zpochybnit revizní zprávu?
 Je potřebná revize elektroinstalace po rekonstrukci bytového jádra?
 Platí revize podle ČSN i na Slovensku?
 Jaký je časový odstup mezi revizemi hromosvodů?
 Jaká je cena za provedení revizní zprávy k menšímu RD?
 Da sa spravit revizia ked je spravena nova elektroinstalacia bez projektu?
 Co dělat, když nemohu provést kompletníí revizi ve svém domě?
 Kdo odpovídá a hradí revize v bytech činžovního domu?
 Jak často se musejí provádět revize prodlužováků v kancelářích?
 Jak zjistím, že je někdo skutečně revizní technik?
 Může být vystavena revize při neúplné elektroinstalaci?
 Mám při koupi nového bytu nárok na revizní zprávu?
 Lze vyžadovat revizi "soukromych" rozvodu v spolecnych prostorech panelaku?
 Kdo má povinnost archivovat revizní zprávy?
 Jak si mohu ověřit, že revizní technik má platné osvědčení a oprávnění?
 Je chýbajúca skrutka na kryte dôvodom na nevydanie východiskovej revízie?
 Jak citlivě a správně postupovat v případě revize bastlu?
 Musí se opravdu revidovat rádia?
 Je normálne, že revizák klame a chce za to ešte aj zaplatiť?
 Je povinná revize (kontrola) elektrospotřebičů v domě?
 Potřebuji revizi na menší rekonstrukci bytového jádra?
 Nebude kontrola instalace provedené investorem náhodou také něco stát?
 Vzít si v případě staronových závad jiného revizního technika?
 Jak poznám opravdového revizního technika?
 Kdo je povinen provádět revize družstevního bytu, družstevník nebo družstvo?
 Co je impedance smyčky?
 Je povinnost pravidelné revize el. instalací dočasně bez přívodu el. energie?
 Co je to revizní správa přípojky?
 Musí se ve sklepě na zařízení pro rozvod internetu provádět také revize?
 Co je provozovatel 1x za 12 měsíců z hlediska BOZP povinen?
 Potřebuji novou revizi na rekonstrukci elektroinstalace?
 Získám periodickou revizní zprávu na starší objekt?
 Musí mít elektrické vedení z bytu do společných prostor revizi?
 Jak se měří "ochrana před dotykem"?
 Musí být revize i na provizorní zapojení?
 Musí být periodické revize u RD kvůli požáru?
 Kolik revizí je potřeba,na dva rozvadece v domku jisteneho ze spol. jistice?
 Je možné provést revizi elektroinstalace kterou dělal sám majitel?
 Kdy by měl investor přizvat RT?
 Jak donutit nadřízeného k projektu a pak k revizi?
 Je revizni zprava s "nepresnosti" platna ?
 Je mozne vyhotovit kladnu reviziu, ked moj dom nema HOP?
 Co všechno revizni technik kontroluje při revizi panelového bytu?
 Projde rozvod ve vitrínách revizí?
 Mohu u zchátralého domu žádat o celkovou revizi?
 Je odpovědný za stav elektroinstalace majitel nebo nájemce?
 Projde revizí prodlužovací přívod s německou zásuvkou?
 Musí se v bytě kontrolovat stav (stáří) elektrickych rozvodů?
 Je pro instalaci rozvodu 24V pro LED v podhledu nutná revize?
 Odhalí revize závady pod omítkou?
 Je třeba revize při změně tarifu D25D na D45D?
 Kdo může posoudit platnost revizní zprávy?
 Musí být objednavatel revize bytu jeho majitelem?
 Je k něčemu revize, prováděná stejným elektřikářem, který prováděl instalaci?
 Jakými doklady se prokazuje revizní technik?
 Je možná dílčí revize elektroinstalace v otevřené garáži?
 Komu se má primárně věřit elektrikáři nebo reviznímu technikovi?
 Ma prodavajici rodinného domu povinnost mit revizni zpravu?
 Je možná revize elektroinstalace, ke které neexistuje žádná dokumentace?
 Kdo platí za revizi odběrného místa před připojením elektroměru v bytovém domě?
 Může dělat revize elektroinstalace každý elektrikář?
 Co MUSÍ obsahovat revizní zpráva o elektroinstalaci v RD?
 Lze vytvořit revizní zprávu nové elektroinstalace "na dálku"?
 Je k revizi domu nutné mít namontovaný hromosvod?
 Kdo zodpovídá za rozvody od ER do bytů?
 Je možné udělat revizi na elektroinstalaci bez hromosvodu?
 Je možne získat výchozi revizi na koupený byt?
 Jak postupovat při zjištění nedostatků ve výchozí revizní zprávě?
 Jde ověřit, zda je v pořádku elektřina ve vytopeném domě?
 Platí se nově zvlášť za revizní zprávu a za revizní štítek?

Aktuální slova KUTIL (1)Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.095 sekund, 22 dotazů.