Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Je možné provést revizi elektroinstalace kterou dělal sám majitel?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je možné provést revizi elektroinstalace kterou dělal sám majitel?  (Přečteno 51069 krát)
Jizerak
« kdy: 16.12.2011, 20:09 »


Je možné provést revizi elektroinstala ce v novostavbě (před zkolaudováním) kde si prováděl instalaci elektro sám původní majitel?
Budu potřebovat před samotnou revizí od revizního technika ještě nějakou kontrolu od jiného odborníka/firmy?
Myslím, že majitel měl 50 vyhlášku.
Ale nevím jestli je to dostačující a jestli mě revizák nevyhodí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 16.12.2011, 23:28 »

Myslím, že majitel měl 50 vyhlášku.
Ale nevím jestli je to dostačující a jestli mě revizák nevyhodí.

Jestli měl majitel platnou vyhlášku není vůbec rozhodující. Záleží na provedení. Pokud si to udělal podle svého soukromého uvážení je možné, že pořádný revizní technik doporučí změny.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 16.12.2011, 23:29 »

Zakladny dokument pre RT je projekt.. Bol nejaky?

PS. Nechcem sa nikoho dotknut, ale ked citam na forach otazky ludi, co tvrdia ze maju vyhlasku a nevedia zapojit RCD a podobne.. tak zacinam pochybovat o tom ci "staci mat vyhlasku".. Ono co z toho ze mate vodicak ked ste trebars 30rokov nejazdil
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #3 kdy: 17.12.2011, 05:18 »

PS. Nechcem sa nikoho dotknut, ale ked citam na forach otazky ludi, co tvrdia ze maju vyhlasku a nevedia zapojit RCD a podobne.. tak zacinam pochybovat o tom ci "staci mat vyhlasku".. Ono co z toho ze mate vodicak ked ste trebars 30rokov nejazdil

Před zhruba třemi týdny jsem byl požádán o provedení výchozí revize na rodinném domku. Předběžně jsem zjistil, že projekt není, ale že zhotovitel vytvořil jakýsi nákres. Dohodli jsme se, že s revizí necháme vypracovat dokumentaci skutečného stavu atd.. Po příjezdu na místo jsem zjistil následující. Majitel si elektroinstala ci zhotovil sám, neboť je prý držitelem osvědčení z vyhlášky 50/78 Sb.. To je sice hezké, ale hlavní pospojování bylo nataháno vodičem o průřezu 2,5 mm2. O rozvaděči se raději ani nebudu zmiňovat. Naštukováno, vymalováno, tak si tipněte jak to dopadlo. Ano, byl jsem "odejít",  neb jsem moc prudil.
Takže s kolegou Hudzikem plně souhlasím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
wilix
« Odpověď #4 kdy: 17.12.2011, 06:52 »

"hlavní pospojování bylo nataháno vodičem o průřezu 2,5 mm2" - poměrně nedávno jsem byl požádán o "zapojení rozvaděče" v domě ve kterém si majitel (nebo nějaký jeho kamarád) provedl rozvody též sám; vy jste měl štěstí hlavní pospojení aspoň nějaké v mém případě tam nebylo nic a v koupelně taky nic Smutek ; a navíc výborně řešené zásuvkové okruh, například si pan majitel v budoucnu bude muset vybrat jestli bude péct, nebo si uvaří kávu, pokud bude mít zapnutou pračku, tak bude třeba sledovat jestli zrovna netopí. V mém případě jsem se odmítl účastnit.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 17.12.2011, 08:38 »

Před zhruba třemi týdny jsem byl požádán o provedení výchozí revize na rodinném domku. Předběžně jsem zjistil, že projekt není, ale že zhotovitel vytvořil jakýsi nákres. Dohodli jsme se, že s revizí necháme vypracovat dokumentaci skutečného stavu atd.. Po příjezdu na místo jsem zjistil následující. Majitel si elektroinstala ci zhotovil sám, neboť je prý držitelem osvědčení z vyhlášky 50/78 Sb.. To je sice hezké, ale hlavní pospojování bylo nataháno vodičem o průřezu 2,5 mm2. O rozvaděči se raději ani nebudu zmiňovat. Naštukováno, vymalováno, tak si tipněte jak to dopadlo. Ano, byl jsem "odejít",  neb jsem moc prudil.
Takže s kolegou Hudzikem plně souhlasím.
Dalsi prispevok, ktory podporuje moj ortodoxny nazor na stitky aj na domovych/bytovych rozvadzacoch
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Jizerak
« Odpověď #6 kdy: 17.12.2011, 09:18 »

Zakladny dokument pre RT je projekt.. Bol nejaky?

Ano, k RD je vypracována standardní projektová dokumentace i s rozvody elektřiny (tuhle dokumentaci mám). Pravděpodobně mi nezbyde nic jiného než si vzít šupleru a projít si celý dům. Úsměv (to je jediný nástroj, který k tomu mám) Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 17.12.2011, 09:23 »

Ano, k RD je vypracována standardní projektová dokumentace i s rozvody elektřiny (tuhle dokumentaci mám). Pravděpodobně mi nezbyde nic jiného než si vzít šupleru a projít si celý dům. Úsměv (to je jediný nástroj, který k tomu mám) Úsměv
Ono idealny stav je ,  ked je RT pritomny aj pocas stavby, dokaze tak "postrazit" monterov a vcas podchytit niektore veci, ktore sa v omietnutom a omalovanom dome pozeraju tazko. Ale kazdopadne ak mate projekt, nic vam nebrani sa do toho pustit. Ale z vlastnej skusenosti vravim, ze samo-instalacie "ludi, ktori maju vyhlasku" nebyvaju skoro nikdy bez zavad. Vacsinou to byvaju napr. chybajuce dutinky na lankovych vodicoch /to vidim veeelmi casto/,  nespravne prierezy vodicov pospajania, pripadne chybajuce pospajanie, absencia RCD na niektorych okruhoch a vacsinou zbastlene a nepopisane rozvadzace casto naplnene na 100% objemu, O pripojeni prepatoviek radsej hovorit nejdem. Takze smelo do toho, ale davajte si velky pozor na vsetky drobnosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Jizerak
« Odpověď #8 kdy: 17.12.2011, 09:31 »

Ono idealny stav je ,  ked je RT pritomny aj pocas stavby, dokaze tak "postrazit" monterov a vcas podchytit niektore veci, ktore sa v omietnutom a omalovanom dome pozeraju tazko. Ale kazdopadne ak mate projekt, nic vam nebrani sa do toho pustit. Ale z vlastnej skusenosti vravim, ze samo-instalacie "ludi, ktori maju vyhlasku" nebyvaju skoro nikdy bez zavad. Vacsinou to byvaju napr. chybajuce dutinky na lankovych vodicoch /to vidim veeelmi casto/,  nespravne prierezy vodicov pospajania, pripadne chybajuce pospajanie, absencia RCD na niektorych okruhoch a vacsinou zbastlene a nepopisane rozvadzace casto naplnene na 100% objemu, O pripojeni prepatoviek radsej hovorit nejdem. Takze smelo do toho, ale davajte si velky pozor na vsetky drobnosti.

Supr,  za upozornění na ten proudový chránič, rozvaděč a další drobnosti.
Jedu se tam podívat a projít si to. Ještě jednou díky všem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
J. Snajdr
« Odpověď #9 kdy: 17.12.2011, 09:46 »

Ale kazdopadne ak mate projekt, nic vam nebrani sa do toho pustit.   ??

No nevim jestli se dá podle projektu, který má jednu čáru přes místnost a z ní nakreslené zásuvky a světla a větu rozvody provést dle ČSN a o pospojení, krytí,... žádné info. atd.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #10 kdy: 17.12.2011, 09:54 »

U RD si dělal elektriku sám majitel (neměl 50a byl fanda do elektriky) a po opravdu důkladné kontrole jsem došel k závěru, že i elektrikář s 50 to tak mnohdy neudělá....
Všechno jak je v normách měl dodržené, rozvaděče si nechal seskládat firmou, měl i některé věci lepší
(silnější průřezy kabelů, více FI než požaduje norma.....atd)
Těžko někoho soudit jestli má 50 nebo ne! (samozdřejmě se nesmí obcházet zákon)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Marian Hanzalík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 17.12.2011, 10:46 »

U RD si dělal elektriku sám majitel (neměl 50a byl fanda do elektriky) a po opravdu důkladné kontrole jsem došel k závěru, že i elektrikář s 50 to tak mnohdy neudělá....
Všechno jak je v normách měl dodržené, rozvaděče si nechal seskládat firmou, měl i některé věci lepší
(silnější průřezy kabelů, více FI než požaduje norma.....atd)
Těžko někoho soudit jestli má 50 nebo ne! (samozdřejmě se nesmí obcházet zákon)

Ako "fanda do elektriky",  inak strojár, s Vami môžem len súhlasiť. Má to však aj druhú stránku. Ak je človek technik, vzdeláva sa, svoju prácu robi rád - vačšinou má problém stihnúť  prácu vo svojej profesii a robenie vlastnej elektroinštalá cie je preňho ekonomický nezmysel.
Auto si tiež viem opraviť sám, myslím že tomu rozumiem lepšie ako väčšina automechanikov, ale aj tak idem do servisu. Mechanik to urobí za zlomok času a typické poruchy pozná spamäti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 17.12.2011, 11:06 »

Ale kazdopadne ak mate projekt, nic vam nebrani sa do toho pustit.   ?

No nevim jestli se dá podle projektu, který má jednu čáru přes místnost a z ní nakreslené zásuvky a světla a větu rozvody provést dle ČSN a o pospojení, krytí,... žádné info. atd.
Lepsie nejaky projekt ako nic.. aspon sa je z coho odrazit, ked uz vieme ze uplne 100% to nie je
Na druhu stranu som teraz videl protokol o urceni VV na 3izbovy byt kde boli zahrnute snad vsetky vplyvy ktore v norme su.. Aka je vypovedna hodnota takeho "papiera" o tom snad netreba debatovat
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 17.12.2011, 17:03 »

Nedávno jsem dělal podobnou revizi.
Nevidím v tom problém.
PD byla, rozvaděč dodala firma a majitel si to zrealizoval.
Jen kontrolu jsem vzal takříkajíc z gruntu.
Až na jednu závadu, kterou jsem na místě přepojil vše OK.
Instalace je o vzdělávání a o pečlivosti.
Kolikrát je investor pečlivější, než kdejaká montážní firma.
Přestaňte se ztrachovat a pozvěte RT na revizi. Za chyby vám nikdo hlavu neutrhne a budete vědět, na čem jste. Když nějakou chybu najde, nezbyde než jí odstranit a případně dořešit z původním majitelem dorovnání.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr M
« Odpověď #14 kdy: 17.12.2011, 21:04 »

V mým případě bude uvádění elektroinstala ce do použitelnýho stavu taky svépomocí. Proto, že tady v tomto domě bydlím já a moje rodina, kterou chci mít v bezpečí, tak to udělkámn pořádně a nebudu rizkovat, že nějaký debil byude šetřit deseťáky na průřezech vodičů...

Před časem jsem šel do obchodu pro pár metrů CYKY 3x2,5 na opravu zásuvky u matky u postele. V obchodě jsem narazil na známýho, který tam pracoval. Starší pán, teď už v důchodě a vím o něm, že měl 35 let praxe na instalacích. Dali jsme se do řeči a když zjistil, že ta 2,5ka bude "jenom" k zásuvce u postele, priskně nabídl úsporu 20Kč, když to nahradím 3x1,5. Prý tam není taková zátěž... No a pusťte si do domu někoho cizího, kdo to bere takto a nezajímá ho, že i do zásuvky u postele může klidně přijít vysavač 2kW, nazajímá ho jištění okruhu 16A/B... To jsem opravdu nechápal.

A vzhledem k tomu, že z 332000 a podobných norem mě zaměstnavatel nechává pravidelně co tři roky přezkušovat (naposledy jsem se s pány ze Solid teamu viděl před asi 11 měsíci),  nebudu podstupovat riziko, že si do domu postím takovýho šetřílka... Jenom pak budu muset sehnat RT, aby to posoudil a proměřil.Sice je dům kolaudovaný tři roky nazpátek, ale jeden chránič, za kterým jsou jenom zásuvky v kouplně a světla v patře, čtyřpólový zásuvky CEE, kombinace čokolád a věnečků v krabicích a podobný zvěrstva ve svým domě tolerovat nehodlám...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #15 kdy: 17.12.2011, 21:24 »

V mým případě bude uvádění elektroinstala ce do použitelnýho stavu taky svépomocí. Proto, že tady v tomto domě bydlím já a moje rodina, kterou chci mít v bezpečí, tak to udělkámn pořádně a nebudu rizkovat, že nějaký debil byude šetřit deseťáky na průřezech vodičů...
......

Píšete zde o šetření na nepravém místě. Sám se chováte naprosto stejně. Máte přece možnost pozvat si řádného a zkušeného montéra. Ten nebude k mámí za 100kč/h. Navíc pokud vám je zcela jasné co požadujete, stačí krátký rozhovor a víte, jestli je to ten, co o něj stojíte, nebo ne.
Pokud hledáte úsporu a jste schopen si to sám přiznat, můžete se domluvit na odborném dohledu a ve spolupráci s elektrikářem instalaci realizovat. Sám se do toho rozhodně nepouštějte. Je k tomu mnoho důvodů. Sám jsem takto, za svépomoci investora, realaizoval několik domů. Sekání, sádrování a podobné přípravné práce si provedli majitelé sami a byli spokojeni, stejně jako já. Navíc musím přiznat, že to často bylo provedeno i ve vysoké kvalitě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Petr M
« Odpověď #16 kdy: 17.12.2011, 22:07 »

Pokud hledáte úsporu a jste schopen si to sám přiznat, můžete se domluvit na odborném dohledu a ve spolupráci s elektrikářem instalaci realizovat. Sám se do toho rozhodně nepouštějte. Je k tomu mnoho důvodů. Sám jsem takto, za svépomoci investora, realaizoval několik domů. Sekání, sádrování a podobné přípravné práce si provedli majitelé sami a byli spokojeni, stejně jako já. Navíc musím přiznat, že to často bylo provedeno i ve vysoké kvalitě.

Ten, co dělal instalaci pro původního majitele neobstál už tím, co předvedl (viz foto - krabice od světel na chodbě)

Druhý, co tady byl, tvrdil, že moje představa jeden chránič pro koupelnu, jeden chránič pro kuchyň, jeden chránič pro obytnou část a jeden pro dílnu a venkovní prostory je mimo a že stačí jenom ten pro koupelnu. Pobyl tady půl hodiny a našteští ani nestačil vytáhnout kabelu z auta.

Dělal jsem pět let projektování průmyslových zařízení do 1000V (§10 mě propad letos l v únoru, dál udržuju jenom 6ku). Dimenzování a uložení kabelů znám, základní zapojení jako 6-7-6 do nás zabudovali na střědní celkem napevno a v práci mám přístup k normám, kdyby bylo potřeba. Instalační zóny mám nastudovaný. Vysekat to, zazdít kabely a krabice zvládnu a prosmyčkování zásuvek a zapojení světel dokážu rozhodně líp, než ten ňouma, co to dělal přede mnou. Dobrý řemeslník má hodně málo času a sehnat ho je umění.

Co si naopak netroufnu, tak věci kolem uzemění, hromosvodu a nemám ani vhodnou měřící techniku, takže na kontrolu bude RT nezbytný. A musím nějak vyřešit tu pos... hrůzu  zle,  pardon, okruhový rozvaděč


* Fotografie0054.jpg (522.42 KB, 1600x1200 - prohlédnuto 3399 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 17.12.2011, 22:13 »

Píšete zde o šetření na nepravém místě. Sám se chováte naprosto stejně. Máte přece možnost pozvat si řádného a zkušeného montéra.

Minule som si uvedomil ešte jeden argument, prečo sa neodborníci radi hrabú v elektrike. Práca elektrikára patrí na stavbe možno k tým najkrajším. Väčšinou netreba nosiť ťažké bremená, elektrikár nemusí často pracovať v daždi a zime alebo v prachu a hluku. Práca nie je jednotvárna a je nielen manuálna, ale treba aj rozmýšľať. Kam mierim? Ak si stavebník chce niečo spraviť sám, tak toto sa mu musí veľmi páčiť.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 U koho mam zadat zrevidovanie stolarenskej dielne?
 Jak často probíhá revize el. rozvodů (zásuvky, vypínače, světla) v kancelářích?
 Muzete prosim prekontrolovat mé zapojeni kombinovaneho jisteni s proudovym chranicem?
 Zhodnotíte mi prosím zapojení rozvodu elektřiny pro dvojdomek?
 Jak zkontrolovat elektroměr, jestli měří správně?
 Kámoš říká že máme blbě udělanou instalaci ale já myslím že je udělaná dobře.
 Potřebuji na stavební rozvaděč revizi?
 Je nutná revize při výměně jističů v bytě?
 Je nutná revize elektroinstalace v případě změny majitele domku?
 Může být v revizi chybějící popis vodičů jako závada?
 Pokud se přidá jedno světlo je potřeba revize?
 Kdo a jaké revize zajišťuje veterinární ordinaci? Vlastník nebo nájemce?
  Mám nárok jako pouhý nájemník být seznámena s revizní zprávou?
 Lze na základě použití kabelu CYKYLo bez lišty zpochybnit revizní zprávu?
 Je potřebná revize elektroinstalace po rekonstrukci bytového jádra?
 Platí revize podle ČSN i na Slovensku?
 Jaký je časový odstup mezi revizemi hromosvodů?
 Jaká je cena za provedení revizní zprávy k menšímu RD?
 Da sa spravit revizia ked je spravena nova elektroinstalacia bez projektu?
 Co dělat, když nemohu provést kompletníí revizi ve svém domě?
 Kdo odpovídá a hradí revize v bytech činžovního domu?
 Jak často se musejí provádět revize prodlužováků v kancelářích?
 Jak zjistím, že je někdo skutečně revizní technik?
 Může být vystavena revize při neúplné elektroinstalaci?
 Mám při koupi nového bytu nárok na revizní zprávu?
 Lze vyžadovat revizi "soukromych" rozvodu v spolecnych prostorech panelaku?
 Kdo má povinnost archivovat revizní zprávy?
 Jak si mohu ověřit, že revizní technik má platné osvědčení a oprávnění?
 Je chýbajúca skrutka na kryte dôvodom na nevydanie východiskovej revízie?
 Jak citlivě a správně postupovat v případě revize bastlu?
 Musí se opravdu revidovat rádia?
 Je normálne, že revizák klame a chce za to ešte aj zaplatiť?
 Je povinná revize (kontrola) elektrospotřebičů v domě?
 Potřebuji revizi na menší rekonstrukci bytového jádra?
 Nebude kontrola instalace provedené investorem náhodou také něco stát?
 Vzít si v případě staronových závad jiného revizního technika?
 Jak poznám opravdového revizního technika?
 Kdo je povinen provádět revize družstevního bytu, družstevník nebo družstvo?
 Co je impedance smyčky?
 Prošel rodinný dům revizí s kladným závěrem oprávněně?
 Je povinnost pravidelné revize el. instalací dočasně bez přívodu el. energie?
 Co je to revizní správa přípojky?
 Musí se ve sklepě na zařízení pro rozvod internetu provádět také revize?
 Co je provozovatel 1x za 12 měsíců z hlediska BOZP povinen?
 Potřebuji novou revizi na rekonstrukci elektroinstalace?
 Získám periodickou revizní zprávu na starší objekt?
 Musí mít elektrické vedení z bytu do společných prostor revizi?
 Jak se měří "ochrana před dotykem"?
 Musí být revize i na provizorní zapojení?
 Musí být periodické revize u RD kvůli požáru?
 Kolik revizí je potřeba,na dva rozvadece v domku jisteneho ze spol. jistice?
 Kdy by měl investor přizvat RT?
 Jak donutit nadřízeného k projektu a pak k revizi?
 Je revizni zprava s "nepresnosti" platna ?
 Je mozne vyhotovit kladnu reviziu, ked moj dom nema HOP?
 Co všechno revizni technik kontroluje při revizi panelového bytu?
 Projde rozvod ve vitrínách revizí?
 Mohu u zchátralého domu žádat o celkovou revizi?
 Je odpovědný za stav elektroinstalace majitel nebo nájemce?
 Projde revizí prodlužovací přívod s německou zásuvkou?
 Musí se v bytě kontrolovat stav (stáří) elektrickych rozvodů?
 Je pro instalaci rozvodu 24V pro LED v podhledu nutná revize?
 Odhalí revize závady pod omítkou?
 Je třeba revize při změně tarifu D25D na D45D?
 Kdo může posoudit platnost revizní zprávy?
 Musí být objednavatel revize bytu jeho majitelem?
 Je k něčemu revize, prováděná stejným elektřikářem, který prováděl instalaci?
 Jakými doklady se prokazuje revizní technik?
 Je možná dílčí revize elektroinstalace v otevřené garáži?
 Komu se má primárně věřit elektrikáři nebo reviznímu technikovi?
 Ma prodavajici rodinného domu povinnost mit revizni zpravu?
 Je možná revize elektroinstalace, ke které neexistuje žádná dokumentace?
 Kdo platí za revizi odběrného místa před připojením elektroměru v bytovém domě?
 Může dělat revize elektroinstalace každý elektrikář?
 Co MUSÍ obsahovat revizní zpráva o elektroinstalaci v RD?
 Lze vytvořit revizní zprávu nové elektroinstalace "na dálku"?
 Je k revizi domu nutné mít namontovaný hromosvod?
 Kdo zodpovídá za rozvody od ER do bytů?
 Je možné udělat revizi na elektroinstalaci bez hromosvodu?
 Je možne získat výchozi revizi na koupený byt?
 Jak postupovat při zjištění nedostatků ve výchozí revizní zprávě?
 Jde ověřit, zda je v pořádku elektřina ve vytopeném domě?
 Platí se nově zvlášť za revizní zprávu a za revizní štítek?
 Musí se při prodloužení kabelu provést znovu revize?
 Je možné úspěšně udělat revizi na dům, když ze zdi čouhají vodiče?
 Kdo a kdy dělá revizi osvětlení vestavných skříní?
 Jak mohla proběhnout revize starých jističů OK i přes to, že jsou přetěžované?
 Jsou nájemníci bytu povinni nechat si provést revizi elektrické instalace?
 Je nutna revize po instalaci tepelneho cerpadla bez zmeny jistice?
 Projde elektroinstalace revizí po odpojení nevyhovující části?
 Je nutné mít pro připojení v kempu revizi elektroinstalace karavanu?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.063 sekund, 23 dotazů.