Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Proč bliká autožárovka 3W 12 V LED 4.generace v parkovacích světlech automobilu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč bliká autožárovka 3W 12 V LED 4.generace v parkovacích světlech automobilu?  (Přečteno 33856 krát)
Petr Vojtíšek
« kdy: 27.10.2011, 23:06 »


Předem podotýkám, že jsem neznalý v oboru elektro.
Věděl by někdo o problému blikání led žárovek v parkovacích světlech auta?
Měl jsem původně led žárovky s paticí T10 5 x tříčipové SMD diody na jedné žárovce. Vše fungovalo.
Objevil jsem nové led žárovky 4.generace 3W s optikou - svítí tak min. 3x více.
Dal jsem je tam.
Podíval jestli svítí - svítily asi 3 minuty.
Pak jsem je zhasnul.
S radostí jsem si řekl, ty teda svítí...super.
Pak jedu večer - a téměř po zapnutí světel parkovacích mě začaly z ničeho nic blikat tyto ledky v každém světle - zdá se, že je to i jakýsi interval, avšak nepravidelný.
Myslel jsem si, že je to kontakt, ale ten jsem posléze po vyzkoušení vyloučil.
Víte někdo, v čem je problém?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek2752
« Odpověď #1 kdy: 28.10.2011, 12:41 »

1. Je ta vaše LEDka schválená pro silniční provoz? Tipnul bych si že ne. I ta tříwatová může oslňovat.
2. Nepoužívejte výraz led žárovka. Žárovka je zdroj světla, vznikajícího žárem vlákna. U LED vzniká světlo jiným způsobem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline
« Odpověď #2 kdy: 28.10.2011, 21:21 »

1. Je ta vaše LEDka schválená pro silniční provoz? Tipnul bych si že ne. I ta tříwatová může oslňovat.
...
Někteří borci to neřeší. Také se tomu říká sobectví, egoismus, bezohlednost.. .

Jak to bliká?
Úplně to zhasne, nebo jen svítí méně a více?
Není možné, že po zavření "do reflektoru" by se to ohřálo a byla tam nějaká ochrana?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Petr Doležal
*
Offline Offlineemeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #3 kdy: 28.10.2011, 21:32 »

Nekoupil jste náhodou toto?


* LED.jpg (269.9 KB, 1920x1032 - prohlédnuto 2094 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Václav 3
« Odpověď #4 kdy: 28.10.2011, 23:06 »

LED nahrazující autožárovky musí být homologovány pro použití ve vozidle - známá značka Exx (kde x je jednomístné nebo dvojmístné číslo zkušeby, která homologaci provedla) v kroužku nebo oválu, to u těch svých "žárovek" zkontrolujte a případně je hoďte obchodníkovi na hlavu. vás asi postihl známý problém, který se vyskytuje u LED použitých v předním reflektoru jako obrysové světlo - totiž jejich přehřátí od hlavních halogenových žárovek. Čip LED urychleně stárne vlivem vysoké okolní nebo provozní teploty, u těchto LED možná kombinací obojího.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Vojtíšek
« Odpověď #5 kdy: 29.10.2011, 11:20 »

.  poklona  za odpovědi. Homologaci nemá - svítí dobře, ale je to pořád parkovací světlo. Zkoušel jsem a rozhodně neoslňuje. Jedná se o 4. generaci - označení: 12V T10 (T15),  4G-3W. Nechci rozhodně nikoho oslňovat - prostě se mi líbí vývoj v oblasti LED osvětlení (spotřeba, svítivost) a prostě to zkouším v reálu. Svítily obě asi 3 minuty. Přibližně za 3 hodiny jsem jel autem, a začalo to blikat u obou. Halogeny nemám, přehřívání to sice může být - ale dle výrobce má chlazení řešeno přes celohliníkový obal. Měly by být kvalitní, svítily opravdu dost na 3W v porovnání s SMD 1.generace. Jedna stála 250 Kč. Měl jsem tam původně SMD 5x tříčipové, nedělalo to vůbec. Že by tak rychle odešly po 10 minutách jízdy? Jedna už totiž nesvítí vůbec, zkoušel jsem to na baterce. Druhá začne vždy blikat po cca 1 minutě svícení. Závěr tedy je - není problém v rozvodech, ale přímo v LED žárovce? Kdybych ji vyměnil, nemělo by to dělat (má v sobě odpor, i elektroniku hlídající konstantní proud)?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #6 kdy: 30.10.2011, 06:44 »

V rozvodech vozu problém nebude, obrysová světla jsou obvykle rozdělena do dvou okruhů (pojistek),  většinou tak, že jeden okruh je levá přední a zadní, druhý pravá přední a zadní. Čili z toho vyplývá, že by vás musely zlobit dva okruhy najednou a také zadní světla, což je dost nepravděpodobn é.

Moje zkušenost s žárovkami pro auta všeho druhu je taková, že výrobce na nehomologovano u produkci kašle, nikdo ho nekontroluje, tak co by se snažil. Výsledkem pak je, že žárovky (tím míním obyčejné a halogenové) nic nevydrží, blbě svítí (špatný kužel světla díky nesprávně postavenému vláknu). Proto doporučuji nekupovat nehomologované kusy a mutace s vyšším příkonem.

Píšete, že nemáte halogeny v reflektorech, takže se dá předpokládat (nemáte-li veterána),  že tam máte xenonové výbojky. Ovšem ty také hřejí, sice o něco méně, ovšem v uzavřeném reflektoru to může dělat také dostatečně vysokou teplotu, hlavně pokud samotný reflektor je celý z plastu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #7 kdy: 30.10.2011, 08:09 »

bože bože.

Dávat předražené ledky, které neodpovídají parametrům pro které byl reflektor vytvořen (ohnisková vzdálenost, rozptyl) a ukájet se spotřebou 3W místo 4W - to je pan uživatel buď  tuningorádobyv ědec bez sebereflexe a zdravého úsudku, nebo jednoduše naivní blb...

životnost běžných žárovek v parkovacích světlech je několik let, svítivost odpovídající a provoz bezproblémový a spotřeba zanedbatelná.. ...... (nehledě na to, že je třeba si uvědomit, od čeho je v autě alternátor....)

Ledky nejsou krom signalizačního využití, a ještě dlouho nebudou, v žádném směru lepší než konvekční zdroje světla jak ve svítivosti (uměle nahoněná namodralou barvou světla) ani rozptylem (stále velmi směrové světlo),  ani kvalitou osvícení (barevné spektrum-pološero) ani spotřebou...  protože až se led někdy dostanou na skutečnou svítivost odovídající klasice, budou topit  až běda... 

už dnes ty co svítit alespoň chtějí, musí být vybaveny chladičem
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Václav 3
« Odpověď #8 kdy: 30.10.2011, 08:51 »

Já osobně nemám rád LED ani v autech, kde je dává výrobce sám a celý systém má homologaci.
 U brzdových a směrových světel je pro řidiče jedoucího za takto vybaveným vozidlem velice nepříjemný efekt prudkého rozsvícení, přece jenom žárovka má nějaký náběh a v úplné tmě je ostrý, okamžitý svit, navíc u blikajících směrovek, velice nepříjemný na oči.

Cena je skutečně libová, za nehomologovaný šunt, který se sice tváří, ale kvalitní není, jak je vidět (spíš není vidět, nesvítí),  bych nedal ani zlomek této ceny. Dodavateli bych to šel hodit na hlavu a pokud by se neměl k vrácení peněz, pohrozil bych mu ČOI.

Obecně bych většině tuningářů doporučil, aby u různých úprav nejprve mysleli, pak teprve konali. Začerněná koncová světla, co nejsou vidět ani v noci, natož ve dne, nesmyslné spoilery, které na našich silnicích stejně urvou na první díře a jiné podobné úpravy jsou akorát nebezpečné. Ani výrobci homologovaných prvků nemají mnohdy čisté svědomí, např. některé oranžové žárovky (nyní mluvím o homologovaných!)do bílých směrovek zčernají a oloupou se během několika dnů používání. Protože žluté sklo by bylo drahé, tak se žárovky natřou barvou na vánoční světýlka a to jsme na to vyzráli ...               zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ondřej Kudrna
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #9 kdy: 30.10.2011, 11:24 »

Nebylo by také na škodu, uvést tov. značku vozidla, popř. jen jestli má systém kontroly všech žárovek  na voze. Třeba u BMW, pokud zaměním místo žárovky Led diodu a je celkem i jedno s jakým odběrem proudu, tak ledka nepříjemě poblikává. Řešením je, buďto připojit paralelně na diodu žárovku (stačí klidně i na 24V s polovinou W oproti původní) a nebo přeprogramovat v řídící jednotce hodnoty nastavení u jednotlivých světlometů, což nejde vždy.
Každopádně, vím, kolik takový Led aušus vydrží, takže bych to tipoval jen na to, že se vám na autě prostě spálily. Buď kvůli špatnému chlazení, nebo většímu palubnímu napětí... . Když je vyjmete ze světel a připojíte na zdroj 12 resp. 14V blikají také? Vyhořelý čip bílé led diody je většinou i rozeznatelný pouhým okem, takže jakou má barvu vnitřek led diody? Světle žlutou, tmavě žlutou, nebo je uprostřed vidět černá (tmavá) skvrna?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Tlusťoch
« Odpověď #10 kdy: 30.10.2011, 17:04 »

Napětí v autě nebývá zcela bezproblematic ky stejnosměrné - bývá naopak různě zvlněné a často obsahuje i napěťové špičky. Žárovka si s tím poradí, nekvalitní LEDka z rádoby tuningového šopu asi nikoliv. Takže pravděpodobně na ní cosi "odešlo" a ona se pak projevuje takto.

Jinak plně souhlasím s názorem Václava 3, přičemž podotýkám, že různí lidé mají i různé oči a tak něco, co pro někoho vůbec nepředstavuje problém, může druhému silně vadit. V tomto oboru není nad zdravou konzervativnos t.
Já osobně nemám rád LED ani v autech, kde je dává výrobce sám a celý systém má homologaci.
 U brzdových a směrových světel je pro řidiče jedoucího za takto vybaveným vozidlem velice nepříjemný efekt prudkého rozsvícení, přece jenom žárovka má nějaký náběh a v úplné tmě je ostrý, okamžitý svit, navíc u blikajících směrovek, velice nepříjemný na oči.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Mašek 1
*
Offline Offline
« Odpověď #11 kdy: 01.11.2011, 21:53 »

Uvedená cena není rozhodně předražená a patří do střední třídy. Hledal bych závadu spíše v LED zdroji. Bylo by vhodné uvést i výrobce, kde se potom nechají dohledat parametry. Pokud předpokládám napájecí zdroj bez velkých špiček mou být dvě příčiny:
- nekvalitní výroba - po rozsvícení mimo vozidlo se projeví stejná závada
- přehřátí - po rozsvícení mimo vozidlo se závada neprojeví.

Jináč pro informaci Osram vyrábí LED zdroje 12W jako ekvivalent klasické 60W žárovce a to v teplé a studené verzi. Značkový LED zdroj nemá problém při provozu. U neznačkového se po měsíci zkušebním provozu začala projevovat závada ve vlastním rozsvícení a v blikání ve volném prostoru s dostatečným chlazením.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jozef BABJAK
« Odpověď #12 kdy: 02.11.2011, 08:13 »

Čo sa týka brzdových svetiel, tam by som videl rýchlosť LE diód v porovnaní s klasickými žiarovkami ako veľkú výhodu. Pár desatín sekundy môže mať v kritickej situácii ďalekosiahle dôsledky.

Že sú vám brzdové svetlá pred vami idúceho auta nepríjemné? To je v poriadku, presne také majú byť. Hlavne na semaforoch používajte ručnú brzdu namiesto státia na brzdovom pedáli, ledaže by ste si chceli posvietiť na peknú slečnu v aute za vami a spríjemniť si tak čakanie na zelenú. Ak chcete vidieť vyplašený výraz v jej tvári, skúste zaradiť spiatočku.Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #13 kdy: 02.11.2011, 08:29 »

to kol. Babjak:
Rozdíl v rychlosti rozsvícení LED a obyčejné žárovky, pokud je instalace vozidla v pořádku nebude určitě pár desetin sekundy. Brzdová světla mi nejsou nepříjemná, ty pro mne zajišťují velice důležitou informaci, nepříjemný je jen prudký náběh (dá se říci ostrá hrana) svitu. Co se týče předstihu svícení brzdových světel - ten je zajištěn konstrukcí brzdového spínače, který se již mnoho let u osobních vozidel nemontuje do kapalinového okruhu, ale je odvozen od mechaniky pedálu, takže při správném seřízení brzd zajistí určitý předstih při rozsvícení on. To ovšem neplatí u nákladních vozidel s pneumatickými brzdami, tam je dodnes většinou spínač umístěn do vzduchového systému.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jozef BABJAK
« Odpověď #14 kdy: 02.11.2011, 08:38 »

To ovšem neplatí u nákladních vozidel s pneumatickými brzdami, ...

To mi hovorte, s V3S-kou - ešte s jednookruhovým i brzdami - som si užil svoje. Tak brzdenie ako radenie tam vyžaduje priam nehu, porozumenie, a dokonale sžitie sa vodiča so strojom. :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #15 kdy: 02.11.2011, 09:11 »

Jó Vejtřaska, taky ji znám velmi důvěrně, také sem si s ní zajezdil. To byl vůz, ovšem do terénu nedocenitelný, tam na něj nemá nikdo.

Jinak zpět k brzdám, V3S má pneumatické brzdy samozřejmě také, já měl na mysli ale dnešní moderní NA, kde jsou pneumatické brzdy již modernější, ovšem základní princip se nemění, takže jejich vlastnosti se zlepšily jen částečně, překonat fyzikální hranice nelze.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline
WWW
« Odpověď #16 kdy: 02.11.2011, 09:20 »

Je to tu trochu OT, ale myslím, že V3S měla brzdy opačně než nová auta, ve zkratce:
V3S- není tlak= nebrzdím
ostatní- není tlak= brzdím
Do terénu skvělé auto, na dálnici docela očistec...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Václav 3
« Odpověď #17 kdy: 02.11.2011, 09:47 »

provozní brzda:  je tlak brzdí, není tlak nebrzdí
parkovací brzda:  není tlak brzdí, je tlak nebrzdí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Proč dochází k nežádoucímu vypínání jističe při zkratu vlákna žárovky?
 Proč mi praskají žárovky?
 Proč při spálení vlákna žárovky vždy vybaví i hlavní jistič (př.10A a hl.50A)?
 Co si myslíte o záměru zakázat klasické žárovky?
 Existuje norma která určuje obrysy žárovek?
 Vydrží úsporná žárovka rosvěcení na společných chodbách infraspínačem?
 Kde sa daju kupit ziarovky Tungsram 3,6V 0,8/0,5A?
 Je možné sehnat žárovku 12V/25A se závitem E27?
 Kde sehnat žárovku, které nebude vadit blikání?
 Co může způsobovat praskání žárovek?
 Lze rozsvítit žárovku 12V ze sítě 230V bez toho aby se zničila?
 Nebude někomu smutno po klasických žárovkách?
 Jak odstranit problém s pohybovým čidlem a krátkou životností žárovek?
 Pro žárovku platí nebo neplatí Ohmův zákon?
 Čím nahradit speciální žárovky?
 Lze seriově řadit různé žárovky?
 Nenechali jste si ujít vášnivého sběratele žárovek?
 Co říkáte na poloviční svit žárovky pomocí jednocestného usměrnění?
 Také si doma svítíte tepelnou koulí?
 Je možné prodloužení životnosti klasické žárovky pomocí diody?
 No co říkáte na zabavení takového kontrabandu jako je 40.000 žárovek?
 Jak vyřešit časté praskání žárovek 24V 60W E27 ve strojích?
 Koupili jste někdy žárovku s hodnotou 60W a ukazovala 115W?
 Bude obsahovat Guinnessova kniha rekordů i "Bruselské" úsporné žárovky?
 Konec 60W žárovek
 Jak se včera pohřbila 60W žárovka
 je opravdu nutné výměnu žárovky povolat osobu znalou?
 Proč Michaela Poláková uvádí na ČT24 nepravdu?
 Čím nahradit indukční žárovku?
 SRVO: Je zákaz prodeje obyčejných žárovek v EU opodstatněný?
 Co mohlo způsobovat přepalování žárovek v lustru?
 Pod jakým názvem hledat "trubičkovou" žárovku?
 Máte zkušenosti s IdeaTube V2 úsporná zářivka a indukční žárovkoami?
 Vrátí se nám žárovky až vystoupíme z EU?
 Jak zapojit indukční žárovku?
 Môže vadný spoj skrátiť životnosť žiarovky?
 Jak ovlivní životnost žárovky únik plynu z její baňky?
 Byl zákaz prodeje obyčejných žárovek v EU opodstatněný?
 Kdo uhodne na jakou to žárovku budeme dělat recenzi?
 Proč může svítit některá žárovka i 100 roků a jiné ne?
 Kterou z LED žárovek s přidanou funkcí bys použil ty?
 Dojde u auta k urychlenému prasknutí i druhé žárovky, když praskne první?
 #EH: Jak se v roce 1939 zemědělcům vysvětlovala náhrada žárovek za svíčky
 Máte technické připomínky k novému patentu, žárovce 3/1 DEN-LIGHT?
 Jak odpálit žárovku při divadelním vystoupení?
 K&V TIP#13: Jak je důležité CRI při výběru žárovky?
 Žárovka a elektrotechnické mýty kolem ní nebo fakt víš už všechno?
 Jaké nejvyšší napětí ještě snese 230V vláknová žárovka?
 K čemu slouží "žárovka"(?) na transformátoru stroje?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Lze ochránit často spínanou žárovku proti zniceni ?
 Můžu bez jakékoliv eltech kvalifikace legálně měnit žárovky v semaforu na foto ?
 Môžem zapojiť ortuťovú výbojku sériovo so žiarovkou?
 Jaké máte zkušenosti s kvalitou a výdrží elektronických"úsporných"zářivek?
 Jak vymněnit v halogenovém svítidle patici R7S za jinou?
 Proč jsou rozdíly v životnosti zářivkových tubic?
 Jaký zvolit typ neoscilující trubice ?
 Jak vybrat žárovku LED aby se svým světelným tokem blížila 100W?
 Je lepší investovat do úsporných žárovek, nebo do bodových zářivek?
 Jak porovnat vykon zarivek s halogenovymi svetly?
 Kde sehnat autonomní zdroj světla odpovídající cca 40W žárovce?
 Proč jsou úsporné žárovky tak drahé?
 Lze do lampy (60W) zapojit žárovka s menší wattáží ?
 Je nějaký rozdíl mezi zářivkovými trubicemi?
 Jaké barevné spektrum použít u zářivkové trubice do kuchyně?
 Nenechali jste si ujít vášnivého sběratele žárovek?
 Jaké jsou v současnosti na českém trhu nejlepší LED žárovky?
 Jaký jiný světelný zdroj, než žárovku použít na WC v paneláku?
 Jak vyměnit žárovky v domácnostech za úsporky?
 Je v pořádku pokud svítí LED svítidla nepřetržitě?
 Také si doma svítíte tepelnou koulí?
 Bude žárovka 12V/40mA svítit stejně jako 5V/75mA?
 Mohu zapojit zářivku pokud má poloviční výhon, než zbylé dvě?
 Lze ve svítidle typu 2x65W vyměnit jednu z tlumivek za tlumivku 58W?
 Co může být příčinou, že trubicová zářivka nevydrží déle než půl roku?
 Jaká je záruční doba úsporných zářivek?
 Copak je to za "žárovku" z Lídla?
 Koupili jste někdy žárovku s hodnotou 60W a ukazovala 115W?
 Co obnáší výměna bodovek 12V za 230V ?
 Jak opravit elektonický předřadník úsporné žárovky?
 Aká klasická žiarovka je ekvivalentná 53W halogénovej žiarovke?
 Jaká je reálná životnost LED "žárovek" ?
 Kde koupit úspornou žárovku s paticí GU10 - ne bodovku?
 Jaký význam má označení vodičů na lustru pro MR16?
 Jaká je skutečná spotřeba LED žárovek?
 Chcete znát výsledky testů 103 typů úsporek?
 Můžete mi někdo poradit, jak doma vyměnit halogenovou žárovku R7s?
 Co když dám 150W žárovku do lustru max. 60W?
 Akú kompaktnú žiarivku zvoliť do obývačky?
 Proč u halogenu odchází trubice?
 Je možné dát 9W UV zarivku do obyčejné stolní lampy?
 Proč často přestávají svítit zářivkové trubice?
 Proč mají trubice T5 krátkou životnost?
 Jak otestovat UV lampu a předřadník?
 Kde koupit zářivku 2C/55W?
 Jak srovnat stejnou účinnost zdroje mezi údaji candela a lumen?
 Čím nejlépe nahradit zářivku při regulaci (snižování) napětí?
 Lze LED "žárovku" použít v lampičce s dvouvodičovým přívodem?
 Kolik ušetříte za výměnu bajonetové patice světelného zdroje za E závit?
 Je LED trubice 1m dlouhá 40W, 3200lm, 4000K vhodná pro pc pracoviště?
 Utáhne akumulátor LiFePO4 12.8V/1350mAh pásek LED a jak dlouho bude svítit?
 Je na výměnu žárovky laikem potřeba nějaké povolení?
 Může zůstat před halogenkou 500W/230V odpor 8R2/75W?
 Je možné ledkové bodovky z Ebay.com používat v ČR?
 Mohu některé klasické žárovky v lustru vyměnit bez problémů za LED?
 Vybíráte světelné zdroje i podle vzhledu?
 Jakou najít náhradní žárovku do starého světla?
 Co je špatně pokud žárovka neúměrně zahřívá prostor lednice?
 Mohu dát do lávove lampy silnější žárovku, než uvádí výrobce?
 Co dělá ponechaná nefunkční trubice v zářivce?
 Jaký dává smysl existence bodovek MR16 pro 230V?
 Prečo signálna žiarovka podľa výrobcu nieje vhodná do domácnosti?
 Co zvolit pro efektivní výměnu světelného zdroje starého zářivkového svítidla?
 Která značka LED žárovek mají stejnou životnost jako žárovka?
 Proč v prvním patře nevydrží žárovky déle než půl roku?
 Vydrží termoplastová objímka teplotu klasické žárovky 100W?
 Není oprava LED žárovky nebezpečná práce?
 Kde sehnat objímky IP44 nebo vyšší?
 Proč mi tak často odchází filamentové žárovky?
 Je bezpečné odpojování LED pásků ve svítidle?
 Kam se na 12V DC žárovce připojuje + a - pól?
 Běžná LED žárovka se nevejde. Nevíte o nějaké o trochu menší?
 Mohu dat 12W LED zarovku (ekvivalent 110 W) do 60W svetla?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.074 sekund, 23 dotazů.