Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Proč mají trubice T5 krátkou životnost?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč mají trubice T5 krátkou životnost?  (Přečteno 42795 krát)
Josef_19620
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« kdy: 03.08.2013, 08:01 »

Nesetkal se prosím někdo s tímto problémem?
Jedná se o svítidla každé je osazeno dvěma trubicema T5 v prvním případě 2x35W Osram FH 35W/840HE a předřadník Tridonic PC2x14-35 T5 PRO IP ve druhém případě se jedná o 80W T5 trubice s 80W předřadníky stejného výrobce.

Asi po půl roce běžného provozu (žádné pohybové čidlo ap.) vždy zčerná JEDEN konec JEDNÉ trubice.
Potom se přeruší žhavící vlákno a je nutná výměna.
Nejsou příčinou nekvalitní předřadníky, nebo trubice?
Měřením bylo zjištěno, že vstupní proud předřadníků 35 i 80W odpovídá katalogovým údajům těchto výrobků.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kostelný
*
Offline Offline« Odpověď #1 kdy: 04.08.2013, 21:31 »

Používáme svítídla Prima ET5 a ERT5 s předřadníkem Osram a trubicemi Osram T5 (teď z hlavy nevím přesnou watáž, ale něco kolem 49w asi) na třech halách. První hala byla předělána na tyto svítidla před asi čtyřmi roky a před rokem jsme začaly poprvé měnit trubice za nové. To znamená cca 3-4 roky výdrž. Na druhé hale jsme začaly letos taky po cca 2,5-3 letech a poslední hala je rok po rekonstrukci a zatím bez jediné výměny. Výrobce Osram nám řekl, že je důležité dodržet polaritu při nasazování trubic, protože každé žhavící vlákno je zhotoveno z jiného materiálu. Nevěřily jsme a tak jsme jednu zkušebně opatrně rozmontovaly a opravdu tomu tak je. Na námi používaných svítidlech je uvnitř napsáno něco ve smyslu: Popisem trubic na tuto stranu. Pokud se trubice otočí, tak dle slov výrobce životnost trubic je klidně i pětkrát menší.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef_19620
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #2 kdy: 05.08.2013, 15:57 »


Polarita trubic by opravdu mohla být příčinou krátké životnosti trubic T5. Také jsem si všiml že se oba konce trubice liší. Nyní jen jak by měly být osazeny T5 trubice aby byla dosažena správná polarita? Výše zmiňovaný předřadník Tridonic 2x14-35 T5 PRO IP má vývody 10/11 a 15/16 označené hvězdičkou s pozn. že vodiče z těchto svorek by měly být co nejkratší. Na tyto dva konce osadit popsané konce T5 trubic? Vývod 12 je pro druhý konec trubice 10/11 a 14 je druhý konec trubice 15/16. Vývod 13 je společný.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kostelný
*
Offline Offline« Odpověď #3 kdy: 05.08.2013, 20:53 »

Nemám teď svítidlo při ruce a minimálně do příštího týdne ani mít nebudu. Mám ale pocit, že u námi používaného svítidla Prima ET5 je nápis na trubicích na stejné straně, jako je připojovací svorkovnice. Teda samozřejmě pouze u svítidel, které nemají svorkovnice na obou koncích. Nejpřesnější odpověď dostanete, když napíšete přímo do Osramu. Nám potřebné informace vždy ochotně sdělili.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef_19620
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #4 kdy: 06.08.2013, 22:18 »


Prima ET5 bohužel nemáme k dispozici. Proto by mě zajímala informace o připojení k el. předřadníku. V případě Tridonicu je na vývody oznařené hvězdičkou nutné připojit co nekratší vodič, ale jestli se tam má připojovat i popsaný konec T5 trubice nevím. Zkoušel jsem hledat i na Google ale nenalezl jsem o polarizaci trubic T5 nic. Chtěl bych poprosit, pokud by jste někdy měl možnost se podívat na vaše osvědčená svítidla a sdělit k jakým označeným vývodům předřadníku jsou připojeny popsané konce T5 trubic velice by mi tato informace pomohla Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kostelný
*
Offline Offline« Odpověď #5 kdy: 10.08.2013, 21:51 »

Takže v námi instalovaných svítidlech je použit předřadník Osram QUICKTRONIC QTP5 2x49, který je zapojen tak, že strany zářivek s popisem jsou zapojeny mezi kontakty 23-26 viz. obrázek.


* QTP5 2x49.jpg (592.64 KB, 1632x1224 - prohlédnuto 5152 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kostelný
*
Offline Offline« Odpověď #6 kdy: 10.08.2013, 21:56 »

A ještě přikládám fotku nápisu na tělese Prima ET. Pokud by bylo potřeba mám ještě pár detailnějších fotek, ale to už bych poslal na mail.


* QTP5 2x49_2.jpg (430.92 KB, 1632x1224 - prohlédnuto 5220 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef_19620
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #7 kdy: 18.08.2013, 22:57 »

Omlouvám se za prodlevu, měl jsem pár dní dovolené. Z fotografií je vše úplně jasné. Jednu polovinu haly jsme již stačili předělalt. V naprosté většině byly trubice osazeny obráceně. Věřím že to pomůže a T5 trubice budou mít mnohem delší životnost. Ještě jednou moc děkuji za dobrou radu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Richard Šimůnek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #8 kdy: 28.11.2014, 11:35 »

. S překvapením jsem zjistil, že má někdo podobný problém jako my. Zářivkami T5 90 cm dlouhými osvětlujeme společné prostory bytového domu. Světla zozsvěcuje pohybové čidlo, takže průměrná životnost jedné trubice jsou 3 měsíce. Problém s polaritou mě vůbec nenapadl, to moc děkuji za tip. Ale na tělese žádné označení na jakou stranu který konec trubice patří, není. Že by se mi to chtělo na stropě rozebírat, to tedy moc ne. Já jsem zkusil místo originálních trubic Osram koupit levné čínské náhrady a životnost trubic nám stoupla na více než dvojnásobek. Já netuším, jaké nevýhody ty čínské náhrady proti originálu mají, možná větší spotřebu, netuším, nicméně finančně se to vyplatilo mnohonásobně, protože už trubice neměníme tak často a jsou navíc o více než polovinu levnější, než Osram. První várku 10 trubic Osram, kterou jsem koupil v OBI, jsem jel po půl roce reklamovat. Jedna z prodavaček mi ochotně všech 10 trubic vyměnila za nové, ovšem za neustálého nadávání druhé prodavačky, která jí celou dobu spílala, že to nemyslí vážně, že to přeci nemůže vyměnit. Ale vyměnila. S další várkou deseti trubic s černými konci jsem tam už neměl odvahu jet. Sháněl jsem LED náhrady za tyto trubice, že bych přestavěl tělesa a byl by asi na věky klid. Ale LED náhrady za T5 jako samostatné trubice na českém trhu vůbec neexistují. Viděl jsem nějaké na čínském serveru Alibaba, ale zatím jsem neměl odvahu je tam koupit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Kurka
*
Offline OfflineProjektant automatizace a strojů


« Odpověď #9 kdy: 30.11.2014, 02:12 »

Spínat běžné zářivky pohybovým čidlem je holé neštěstí a technická bota.

Zejména T5 jsou dělané na dlouhodobé svícení. Čím menší průměr, tím menší žhavicí vlákno, tím více trpí při startu. Je více iontů vyražených při startu z vlákna včetně kovu. Tím více černají konce a ubývá vláknao.  A rychleji klesá životnost.
U klasické zářivky se traduje, že má jedno zapnutí vliv cca 1000-10 000 hodin svítivosti dolů.
Takže úspora na spotřebě proudu se zde vyplácá na zvýšené ceně při obnovování chybně zvolených světelných zdrojů a to vše díky chybnému spínání. Nastavení třeba stonásobně delšího času (hodina) svícení (pomocí nastavení času na PIR čidle) u takové velmi úsporné zářivky T5  by celkové náklady na provoz proti zhasínání paradoxně ušetřilo.
V bytovém domě se to řeší i tak, že v době ranní a večerní špičky se svítidla nespínají čidly, ale svítí trvale.

Náhrada velmi úsporné T5 za LED je na energii už docela diskutabilní. V porovnání celkových nákladů za dobu životnosti svítidla - to bude fifty-fifty.
T5 zářivky už musí mít jen elektronické předřadníky. To znamená na LED trubice je nezbytné předrátovat svítidlo.
LED trubice jsou hlavně určeny jako náhrada pro tlumivková svítidla.
Tím je nedostupnost LED trubic T5 daná.
Většinou si investoři spočítají, že se jim vyplatí vyměnit svítidla za nová LED, než na stopě předrátovávat svítidlo s elektronickým předřadníkem. To je velká změna s rukama nahoře, pěkné odkrvení elektrikáře.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nikdy není dost času,aby se to udělalo dobře. Ale pak je dost času, aby se to udělalo znovu

Teorie=vše víme ale nic nefunguje
Praxe=vše funguje a nevíme proč
Teorie spojena s praxí=nic nefunguje a nikdo neví proč

Vysoce odborných omylů se dopouští jen specialisté

Ďábel je skryt v detailu
Fuk Tomáš
*
Offline Offline
« Odpověď #10 kdy: 30.11.2014, 23:05 »

Spínat běžné zářivky pohybovým čidlem je holé neštěstí a technická bota....Nastav ení třeba stonásobně delšího času (hodina) svícení (pomocí nastavení času na PIR čidle) u takové velmi úsporné zářivky T5  by celkové náklady na provoz proti zhasínání paradoxně ušetřilo....
Trochu odbočím, abych ukázal, k jakým paradoxům může dojít.
Včera jsem nainstaloval ve společných prostorách domu LED světélko (konstrukčně určené do krabice pod omítku). Příkon 1 W, svítí jak pominuté (cca 100 lm světla 3000 K). Člověk má pocit, že by se mělo přes den vypínat, když to tolik svítí, ale sežeňte časový nebo soumrakový spínač (napájený 230 V~),  který žere zřetelně míň, než to světélko, které by eventuálně zhasínal :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline OfflineChomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #11 kdy: 30.11.2014, 23:16 »

ale sežeňte časový nebo soumrakový spínač (napájený 230 V~),  který žere zřetelně míň, než to světélko, které by eventuálně zhasínal :-)

 Škleb Tak to by mě nenapadlo. Na to si budu muset dát pozor!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Roger
*
Offline Offline« Odpověď #12 kdy: 30.01.2015, 18:10 »

Trochu odbočím, abych ukázal, k jakým paradoxům může dojít.
Včera jsem nainstaloval ve společných prostorách domu LED světélko (konstrukčně určené do krabice pod omítku). Příkon 1 W, svítí jak pominuté (cca 100 lm světla 3000 K). Člověk má pocit, že by se mělo přes den vypínat, když to tolik svítí, ale sežeňte časový nebo soumrakový spínač (napájený 230 V~),  který žere zřetelně míň, než to světélko, které by eventuálně zhasínal :-)

máte prosím link na takové světélko?

já mám od vidlicový Osram LUNETTA LED a psaný příkon 0,4W a má i stmívač, ale to bude podstatně menší světelný tok, existuje něco takévého okolo 1W co svítí víc?

Díky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline
« Odpověď #13 kdy: 30.01.2015, 21:40 »

Jj, něco takového, strčeného do zásuvky, jsme tam na chodbě měli. Někdo to ukrad.
Takže tam přišlo tohle.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je záruka na světelné zdroje opravdu dva roky?
 Jak si mám představit ekvivalenty žárovka/úsporka/LED?
 Jak zjistit Ra u světelného zdroje z bílých LED?
 Proč umřela tato trubice ?
 Máte někdo zkušenosti s praskáním žárovek v paneláku?
 Jak daleko dosvítí výbojka s hodnotou 459 cd?
 Jaká je záruční doba na světelné zdroje?
 Jak vybrat žárovku LED aby se svým světelným tokem blížila 100W?
 Je nějaká možnost náhrady světelných zdrojů o výkonu 60W a napětí 150V?
 Jak porovnat vykon zarivek s halogenovymi svetly?
 Kde sehnat autonomní zdroj světla odpovídající cca 40W žárovce?
 Proč jsou úsporné žárovky tak drahé?
 Jaké barevné spektrum použít u zářivkové trubice do kuchyně?
 Jaký jiný světelný zdroj, než žárovku použít na WC v paneláku?
 Už jste se seznámili s výsledky měření rušivého světla nad Libereckým krajem?
 Také se vám líbí přístup značky Fulgur ke svým odběratelům?
 Jaká je záruční doba úsporných zářivek?
 Copak je to za "žárovku" z Lídla?
 Jaký zdroj světla byl ve vojenských dělostřeleckých světlometech?
 Znáte někdo "úsporku" na 230V AC i 220V DC?
 Co musím předřadit před výbojku?
 Novinky v produktech Philips
 VIDEO: Přednáška vývoji světelných zdrojů a jejich konstrukci (plná verze 34min)
 Chcete znát výsledky testů 103 typů úsporek?
 Jaké jsou dostupné nejdelší zářivkové trubice?
 ČSO 2012: Změny v UNECE legislativě platné pro automobilové LED světlomety
 Proč u halogenu odchází trubice?
 Kde používáte indukční světelné zdroje vy?
 Jak a čím vyhodnotit nesvítivost zářivky UV-C zapojené přes el. předřadník?
 Jak otestovat UV lampu a předřadník?
 Kde koupit zářivku 2C/55W?
 Jak srovnat stejnou účinnost zdroje mezi údaji candela a lumen?
 GREENLUX: HALO MCOB 10W
 PANLUX: Katalogový ceník svítidel 2013/2014
 Podle čeho vybíráte pěkný tvar světelného zdroje?
 Čím nejlépe nahradit zářivku při regulaci (snižování) napětí?
 Lze LED "žárovku" použít v lampičce s dvouvodičovým přívodem?
 Jde nahradit 160W trubici 230V trubicí 100W, při ponechání stávající tlumivky?
 K čemu je určen poloprázdný katalog světelných zdrojů Megaman?
 Jakou máte zkušenost s životností a svítivostí úsporek OSRAM?
 Lze zaměnit halogen 12V za 12V Led?
 Kde nakupujete zdroje Osram a jak jste spokojeni s kvalitou?
 LED svítidla, světelné zdroje a inteligentní svítidla
 GREENLUX: Aktuální atalog osvětlení a světelných zdrojů
 ELKO EP: Jak ušetřit 1: Nesviťte zbytečně!
 OSRAM: Katalog Světelné zdroje a systémy 2014/15
 Jaká je životnost metalhalogenidového reflektoru?
 Vybíráte světelné zdroje i podle vzhledu?
 Kde koupím reflektorovou žárovku s plnoodrazivým (nedichroickým) zrcadlem?
 TIP na LED žárovku s paticí GU 10, neutrální bílá, 4,5W.
 FULGUR: Katalog LED zdrojů a svítidel 2016/9
 Plazmové světelné zdroje
 Svítí zbytek svítidel hůře/lépe než udávaná hodnota poklesu světelného toku?
 Jsou LED světla skutečně tak dobrá jak slibují?
 Mohu nahradit klasickou žárovku LED zdrojem do svítidla max 60W?
 Jaký má účinek trubice 36W/958 LT 36W/958 BIO VITAL NARVA?
 #EH: Světelné zdroje pohledem roku 1950
 Co dělá ponechaná nefunkční trubice v zářivce?
 Jaké znáte rozdělení speciálních žárovek?
 Má cenu se předzásobit k zákazu halogenových žárovek?
 Jaký dává smysl existence bodovek MR16 pro 230V?
 Prečo signálna žiarovka podľa výrobcu nieje vhodná do domácnosti?
 Jaké používáte osvědčené světelné zdroje v přenosných svítidlech?
 Máte technické připomínky k novému patentu, žárovce 3/1 DEN-LIGHT?
 Nepomohla by dnes proti covid-19 dezinfekce UV zářením?
 Jak řešíte změnu projektu z konvenčních zářivek na LED zdroje?
 Jaký je důvod omezení příkonu LED žárovky u svítidla s paticí E27?
 LEDVANCE živě na Digitálním veletrhu SONEPAR
 Může vyšší procházející proud poškodit žárovku?
 Instalujete svítidla s antibakteriálním zdrojem často?
 Proč mi tak často odchází filamentové žárovky?
 Vadí podpětí LED diodovým svítidlům?
 Jak se díváte na výměnu rtuťových trubic za LED trubice?
 Doporučujete produkty MCLED?
 Kde využíváte LED pásky se zaručenou výškou teploty?
 Co vše vědět, znát o světelných zdrojích?
 Nemáte nějaký fígl na výměnu vadných trubic?
 Daju sa zohnat "neonove trubice" staršie cca 350mm hrubky?
 Lze použít komponenty ze zapojení zářivky 100Hz pro 50Hz?
 Jak musí být chráněny vysokonapěťové přívody neonových trubic dnes?
 Je korektní životnost zářivkových trubic T8, když to závisí na předřadníku?
 Kde sehnat zářivky průměr 38mm délka 150 a 120cm?
 Lze LED zářivku na 30-80V AC připojit v tělese na předřadník na U OUT 250V?
 Poradíte mi se zapojením 2xzářivky 30W na jednu tlumivku 65W?
 Vypnutí jedné trubice zářivkového tělesa
 K čemu se používá tlumivka a startér v zářivkovém svítidle?
 Co by se stalo, když by byla vložena zářivka 18W do tělesa 36W?
 Jaký mám použít kompenzační kondensátor prozářivkovou trubici 30W a tlumivku 40W
 Jaký je příkon starého "komunistického" zářivkového svítidla 4x36W?
 Proč má zářivková trubice 4 kontakty?
 Proč se nemohu dopočítat proudu zářivkou ?
 Jak upravit zapojení zářivkového tělesa?
 Jaký máte názor na opravu zářivkového tělesa předřadníkem z kompaktní zářivky?
 Jaký je rozdíl mezi lineárními zářivkami T8 A T5?
 Jaký velký kondenzátor musím použít na zapojení 3 zářivek?
 Kolik svítidel 4x18W s el. předřadníkem mohu zapojit na impulzní pam. relé?
 Jaký je skutečný příkon zářivky?
 Existuju ziarivky vhodne pre jednosmerne napajanie?
 Co může způsobit "pokusy nastartovat" zářivkovou trubici, která je ve vypnutá?
 Proč svítí dolní trubice ve svislém profilu tepleji než horní?
 Lze využít stávajících zářivkových svítidel k osvětlení skladových prostorů?
 Máte zkušenosti s IdeaTube V2 úsporná zářivka a indukční žárovkoami?
 Proč často přestávají svítit zářivkové trubice?
 Kolik ampér by mělo odebírat zářivkové těleso se třemi 36Watovými trubicemi?
 Vysvětlíte mi rozfázování světel v třífázové soustavě?
 Jaký předřadník zvolit pro UV zářivku?
 Jak zapojit pouze 1 zařivku do předřadníku pro 2 zařivky?
 Proč preferovat koupi zářivkového svítidla se zářivkou T5 1x28W před T8 1x36W?
 Co zvolit pro efektivní výměnu světelného zdroje starého zářivkového svítidla?
  Může elektronika filtru zničit UV zářivku, zatímco obyčejnou ne?
 Má někdo praktické zkušenosti s nějakými zářivkovými tělesy?
 Jaká zářivková tělesa vyměnit a která ponechat v textilním provozu?
 Hledám zdroj informací o zářivkách. Poradíte?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Lze ochránit často spínanou žárovku proti zniceni ?
 Můžu bez jakékoliv eltech kvalifikace legálně měnit žárovky v semaforu na foto ?
 Môžem zapojiť ortuťovú výbojku sériovo so žiarovkou?
 Jaké máte zkušenosti s kvalitou a výdrží elektronických"úsporných"zářivek?
 Jak vymněnit v halogenovém svítidle patici R7S za jinou?
 Proč jsou rozdíly v životnosti zářivkových tubic?
 Jaký zvolit typ neoscilující trubice ?
 Jak vybrat žárovku LED aby se svým světelným tokem blížila 100W?
 Je lepší investovat do úsporných žárovek, nebo do bodových zářivek?
 Jak porovnat vykon zarivek s halogenovymi svetly?
 Kde sehnat autonomní zdroj světla odpovídající cca 40W žárovce?
 Proč jsou úsporné žárovky tak drahé?
 Lze do lampy (60W) zapojit žárovka s menší wattáží ?
 Je nějaký rozdíl mezi zářivkovými trubicemi?
 Jaké barevné spektrum použít u zářivkové trubice do kuchyně?
 Nenechali jste si ujít vášnivého sběratele žárovek?
 Jaké jsou v současnosti na českém trhu nejlepší LED žárovky?
 Jaký jiný světelný zdroj, než žárovku použít na WC v paneláku?
 Jak vyměnit žárovky v domácnostech za úsporky?
 Je v pořádku pokud svítí LED svítidla nepřetržitě?
 Také si doma svítíte tepelnou koulí?
 Bude žárovka 12V/40mA svítit stejně jako 5V/75mA?
 Mohu zapojit zářivku pokud má poloviční výhon, než zbylé dvě?
 Lze ve svítidle typu 2x65W vyměnit jednu z tlumivek za tlumivku 58W?
 Co může být příčinou, že trubicová zářivka nevydrží déle než půl roku?
 Jaká je záruční doba úsporných zářivek?
 Copak je to za "žárovku" z Lídla?
 Koupili jste někdy žárovku s hodnotou 60W a ukazovala 115W?
 Co obnáší výměna bodovek 12V za 230V ?
 Jak opravit elektonický předřadník úsporné žárovky?
 Aká klasická žiarovka je ekvivalentná 53W halogénovej žiarovke?
 Jaká je reálná životnost LED "žárovek" ?
 Proč bliká autožárovka 3W 12 V LED 4.generace v parkovacích světlech automobilu?
 Kde koupit úspornou žárovku s paticí GU10 - ne bodovku?
 Jaký význam má označení vodičů na lustru pro MR16?
 Jaká je skutečná spotřeba LED žárovek?
 Chcete znát výsledky testů 103 typů úsporek?
 Můžete mi někdo poradit, jak doma vyměnit halogenovou žárovku R7s?
 Co když dám 150W žárovku do lustru max. 60W?
 Akú kompaktnú žiarivku zvoliť do obývačky?
 Proč u halogenu odchází trubice?
 Je možné dát 9W UV zarivku do obyčejné stolní lampy?
 Proč často přestávají svítit zářivkové trubice?
 Jak otestovat UV lampu a předřadník?
 Kde koupit zářivku 2C/55W?
 Jak srovnat stejnou účinnost zdroje mezi údaji candela a lumen?
 Čím nejlépe nahradit zářivku při regulaci (snižování) napětí?
 Lze LED "žárovku" použít v lampičce s dvouvodičovým přívodem?
 Kolik ušetříte za výměnu bajonetové patice světelného zdroje za E závit?
 Je LED trubice 1m dlouhá 40W, 3200lm, 4000K vhodná pro pc pracoviště?
 Utáhne akumulátor LiFePO4 12.8V/1350mAh pásek LED a jak dlouho bude svítit?
 Je na výměnu žárovky laikem potřeba nějaké povolení?
 Může zůstat před halogenkou 500W/230V odpor 8R2/75W?
 Je možné ledkové bodovky z Ebay.com používat v ČR?
 Mohu některé klasické žárovky v lustru vyměnit bez problémů za LED?
 Vybíráte světelné zdroje i podle vzhledu?
 Jakou najít náhradní žárovku do starého světla?
 Co je špatně pokud žárovka neúměrně zahřívá prostor lednice?
 Mohu dát do lávove lampy silnější žárovku, než uvádí výrobce?
 Co dělá ponechaná nefunkční trubice v zářivce?
 Jaký dává smysl existence bodovek MR16 pro 230V?
 Prečo signálna žiarovka podľa výrobcu nieje vhodná do domácnosti?
 Co zvolit pro efektivní výměnu světelného zdroje starého zářivkového svítidla?
 Která značka LED žárovek mají stejnou životnost jako žárovka?
 Proč v prvním patře nevydrží žárovky déle než půl roku?
 Vydrží termoplastová objímka teplotu klasické žárovky 100W?
 Není oprava LED žárovky nebezpečná práce?
 Kde sehnat objímky IP44 nebo vyšší?
 Proč mi tak často odchází filamentové žárovky?
 Je bezpečné odpojování LED pásků ve svítidle?
 Kam se na 12V DC žárovce připojuje + a - pól?
 Běžná LED žárovka se nevejde. Nevíte o nějaké o trochu menší?
 Mohu dat 12W LED zarovku (ekvivalent 110 W) do 60W svetla?

Aktuální slova KUTIL (1)Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.097 sekund, 26 dotazů.