Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Kde nakupujete zdroje Osram a jak jste spokojeni s kvalitou?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kde nakupujete zdroje Osram a jak jste spokojeni s kvalitou?  (Přečteno 11495 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline OfflineOdborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« kdy: 05.02.2015, 08:02 »

OSRAM: Katalog světelných zdrojů a systémů 2014/15
    Hledáte ten správný světelný zdroj? Ten, který bude mít správnou barvu světla, výkon, svítivost nebo třeba životnost? Tento mini katalog skrývá maxi nabídku, ze které si vybere většina uživatelů. Aby ne. Jde o jednoho z renomovaných světových výrobců a od takového se očekává kvalita naprosto samozřejmě. Jak dalece je takové tvrzení pravdivé, hodnotí tržní ekonomika sama. My se zde podívejme na tuto technickou podporu ...
    Zdroj: zde...


   


    Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
Kde nakupujete zdroje Osram a jak jste spokojeni s kvalitou?
   
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!
Jozef BABJAK
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline« Odpověď #1 kdy: 05.02.2015, 18:50 »

Kde nakupujete zdroje Osram a jak jste spokojeni s kvalitou?

Naposledy v nemenovanom najmä-potravinárskom hypermarkete. Kupoval som 4ks úsporných žiariviek Osram s teplotou 4000K a k tomu 4ks noname žiariviek s teplým svetlom, lebo "teplé" značkové nemali. Všetky žiarivky sú osadené v dvoch interierových svietidlách, v každom 4ks, vždy mix dvoch "teplých" a dvoch "studených". Každé zo svietidiel možno zapnúť na dve a na všetky štyri žiarivky, ale vždy svieti spolu "studená" Osram a "teplá" noname. Nota bene, oba typy sú osadené v presne rovnakých podmienkach, s presne rovnakou dobou svietenia aj početnosťou spínania konkrétnej dvojice.

Noname žiarivky zatiaľ svietia všetky bez straty. Značkové a trojnásobne drahé Osram-ky už odišli do kremníkovo-ortuťového neba dve, z výrobcom deklarovanej životnosti nedosiahli ani 10%.

Toľko moje pozorovanie a príspevok na margo toľko na tomto portáli omieľanej rady kupovať svetelné zdroje od renomovaných výrobcov. Asi to nie je celkom reakcia, ktorú by si niekto pod reklamným príspevkom prial, ale keď už bola položená priama otázka, dávam priamu odpoveď.

K vôli objektivite ešte dodám, že s halogénovými žiarovkami H7 fy. Osram v aute mám len tie najlepšie skúsenosti a ich životnosť vlastne neviem posúdiť - nahradil som nimi už viacero noname žiaroviek a všetky zatiaľ svietia, niektoré už viac ako 4 roky, zatiaľ čo životnosť lacných noname žiaroviek bola v týždňoch, nanajvýš mesiacoch.

Takže "klasičky" (ako ich ľúbezne volá kolega Hudec, že áno) už majú v Osrame dokonale zvládnuté, teraz to ešte chce popracovať na moderných svetelných zdrojoch.

 angel
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Online Online« Odpověď #2 kdy: 05.02.2015, 20:06 »

Spíše módní nežli moderní.
Zajímavá byla reportáž ohledně jakési dohody pradaávných výrobců klasiček o umělém snížení jejich životnosti z původních 50 000h.
Zaznamenáno
Jozef BABJAK
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline« Odpověď #3 kdy: 06.02.2015, 08:37 »

Spíše módní nežli moderní.

Až tak zle by som to nevidel. Ak si pozrieme bežne dostupné svietidlá a to, aký max. príkon svetelných zdrojov výrobcovia povoľujú, skončíme so zúfalo nedostatočným osvetlením. Takže ak do svietidla, ktorému výrobca určil 2x60W svetelný zdroj dám "klasičky",  dostanem akúsi svätojánsku mušku sediacu na strope. Situácia sa mierne zlepší v prípade použitia halogénových žiaroviek, ale zasa nie o veľa. Ak do toho svietidla dám úsporné žiarivky 2x23W, osvetlenie sa zlepší podstatne. Takže úsporné žiarivky vo všeobecnosti považujem za celkom dobrý vynález. Nepochopím ale, prečo by som podľa EU mal v pivnici, kde skladujem zemiaky a kde svietim dohromady dve až tri hodiny ročne, použiť úsporku za desaťnásobok ceny klasickej žiarovky. Je to tak ekonomický ako aj ekologický nezmysel.
Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline« Odpověď #4 kdy: 06.02.2015, 09:30 »

Zajímavá byla reportáž ohledně jakési dohody pradaávných výrobců klasiček o umělém snížení jejich životnosti z původních 50 000h.

TESLA dělávala dlouhoživotnos tní žárovky 5 000 hod. a mám zkušenost, že vydržely většinou tak dvojnásobek! Dnes mi klasická žárovka Philips-Pila vydrží zhruba 300 až 500 hod. a to v místě, kde je zapínána jednou denně a svítí vcelku několik hodin. Žárovky NBB (Narva) vydrží daleko více. S autožárovkami mám dobrou zkušenost se značkou Tungsram (nyní GE). Klasické žárovky Osram mám pouze jako svíčkové E14 25W ve víceramenném lustru a ty svítí už delší dobu, nejsem však schopen to přesněji vyčíslit.

Úsporné žárovky u mne již skončily úplně poté, co jsem vyměnil tři 11W různých značek v kuchyňském lustru, které po čase sice stále svítily, ale světla bylo méně než od klasické žárovky 40W, žádná z nich ovšem nesvítila více než 2 až 3 000 hod.! 

Lineární zářivky  různých značek v provedení 36 a 58W mám na různých místech v technických prostorách a nejsou s nimi žádné zásadní problémy.

Z LED osvětlení mám na jednom místě náhradu zářivkové trubice 58w-150cm s příkonem 22W ,  vyrobeno v Číně pro Hormen a prozatím spokojenost.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 06.02.2015, 13:31 »

Osram dělá dobré žárovky do zdravotnických přístrojů,operačních světel a pod...
Sice drahé, ale kvalitní! Mrknutí
Tam mohou dělat konkurenci hodně velké vrásky....
Ostatní - made in China- tam je to daleko horší!
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
František Kabát
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline« Odpověď #6 kdy: 09.02.2015, 13:52 »

Co se týká lineárních zářivek, tak doporučuji NARVU. Jsou sice o něco dražší než noname, ale jsou opravdu kvalitní a jsou vyrobeny v Německu(i když východním). Ohledně životnosti LED, tak není problém v životnosti čipů, ale elektroniky. Po delaboraci asi 5 kusů LED žárovek různých výrobců tvrdím, že vzhledem k provedení elektroniky nemůže žárovka požadovanou životnost vydržet.
Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline
WWW
« Odpověď #7 kdy: 09.02.2015, 14:35 »

Osram v posledních letech hodně povolil na kvalitě a je tam markantně vidět přechod z Germany na P.R.C.
V sekci klasických zdrojů je vyjímkou, pokud z krabice 25 zářivkových trubic není minimálně 1 vadná, klasičky stáli za pendrek ještě před jejich zákazem, halogenové R7 od Osramu kvalitou a výdrží převálcoval Muller Light za zlomek ceny, atd. Zářivkové trubice beru raději od GE, oproti Osramu jiná liga.....
Takže za mě je Osram mimo můj úhel zájmu, přeci jen nehodlám platit za nějakou vyhasínající kdysi hvězdu.
Ale abych jen nekritizoval, H4 do auta od Osramu jsou špičkou a na ty nedám dopustit  Mrknutí
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Martin Hroudný
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline« Odpověď #8 kdy: 11.02.2015, 21:39 »

K Osramu se jeden prodejce osvětlovací techniky vyjádřil v tom smyslu, že tam již vládne "korporátní socialismus". Používám doma úsporky Osram a nejsem nijak zvlášť spokojen. Hodně trpí na přehřívání.
Od Osram mám i halogenky s E27 závitem (stojí cca 40-50Kč/kus),  a ty jsou dobré - tedy ve srovnání s Pila halogenkami (made in Poland),  které jsou pro změnu tragédie. Pila žárovky nedoporučuji do lampiček nebo stolního svítidla, protože vlákno po mechanické stránce moc nevydrží.

Jsem však příjemně překvapen Sinclair úsporkami. Ano i výrobce klimatizací teď dělá úsporky, resp. má odvahu své logo sázet na něco čínskýho. Jsou to sice úsporky se studenějším světlem, ale zatím mi neodešla ani jedna, maj dokonce zpožděný náběh a rozměrově srovnatelné s klasickou žárovkou, tj. šnek... A přišly mě jen na 46Kč/kus.
Zaznamenáno
Jakub Sedláček
*
Offline Offline
« Odpověď #9 kdy: 11.02.2015, 21:57 »

U nás zatím, ve většině běží žárovky halogenové od Osram. Bohužel poslední dobou odcházejí nějak často. Minulý rok, jsem na dvou lustrech žárovky obměnil asi 2x - cca 25 kusů. Několikrát se mi stalo, že halogenka odešla hned po zapnutí. Oproti tomu, se 100W klasika v jiném svítidle drží už 3 rok, a no name úsporka více jak 6 let, a stále funkční. Takže se mi zdá, že kvalita šla razantně dolů.  Pláč
Zaznamenáno

"Neb člověk tvor zvířatům nadřazený jest, tedy tělem a duší oplývá, zoufalství propadnouti může"
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je záruka na světelné zdroje opravdu dva roky?
 Jak si mám představit ekvivalenty žárovka/úsporka/LED?
 Jak zjistit Ra u světelného zdroje z bílých LED?
 Proč umřela tato trubice ?
 Máte někdo zkušenosti s praskáním žárovek v paneláku?
 Jak daleko dosvítí výbojka s hodnotou 459 cd?
 Jaká je záruční doba na světelné zdroje?
 Jak vybrat žárovku LED aby se svým světelným tokem blížila 100W?
 Je nějaká možnost náhrady světelných zdrojů o výkonu 60W a napětí 150V?
 Jak porovnat vykon zarivek s halogenovymi svetly?
 Kde sehnat autonomní zdroj světla odpovídající cca 40W žárovce?
 Proč jsou úsporné žárovky tak drahé?
 Jaké barevné spektrum použít u zářivkové trubice do kuchyně?
 Jaký jiný světelný zdroj, než žárovku použít na WC v paneláku?
 Už jste se seznámili s výsledky měření rušivého světla nad Libereckým krajem?
 Také se vám líbí přístup značky Fulgur ke svým odběratelům?
 Jaká je záruční doba úsporných zářivek?
 Copak je to za "žárovku" z Lídla?
 Jaký zdroj světla byl ve vojenských dělostřeleckých světlometech?
 Znáte někdo "úsporku" na 230V AC i 220V DC?
 Co musím předřadit před výbojku?
 Novinky v produktech Philips
 VIDEO: Přednáška vývoji světelných zdrojů a jejich konstrukci (plná verze 34min)
 Chcete znát výsledky testů 103 typů úsporek?
 Jaké jsou dostupné nejdelší zářivkové trubice?
 ČSO 2012: Změny v UNECE legislativě platné pro automobilové LED světlomety
 Proč u halogenu odchází trubice?
 Kde používáte indukční světelné zdroje vy?
 Jak a čím vyhodnotit nesvítivost zářivky UV-C zapojené přes el. předřadník?
 Proč mají trubice T5 krátkou životnost?
 Jak otestovat UV lampu a předřadník?
 Kde koupit zářivku 2C/55W?
 Jak srovnat stejnou účinnost zdroje mezi údaji candela a lumen?
 GREENLUX: HALO MCOB 10W
 PANLUX: Katalogový ceník svítidel 2013/2014
 Podle čeho vybíráte pěkný tvar světelného zdroje?
 Čím nejlépe nahradit zářivku při regulaci (snižování) napětí?
 Lze LED "žárovku" použít v lampičce s dvouvodičovým přívodem?
 Jde nahradit 160W trubici 230V trubicí 100W, při ponechání stávající tlumivky?
 K čemu je určen poloprázdný katalog světelných zdrojů Megaman?
 Jakou máte zkušenost s životností a svítivostí úsporek OSRAM?
 Lze zaměnit halogen 12V za 12V Led?
 LED svítidla, světelné zdroje a inteligentní svítidla
 GREENLUX: Aktuální atalog osvětlení a světelných zdrojů
 ELKO EP: Jak ušetřit 1: Nesviťte zbytečně!
 OSRAM: Katalog Světelné zdroje a systémy 2014/15
 Jaká je životnost metalhalogenidového reflektoru?
 Vybíráte světelné zdroje i podle vzhledu?
 Kde koupím reflektorovou žárovku s plnoodrazivým (nedichroickým) zrcadlem?
 TIP na LED žárovku s paticí GU 10, neutrální bílá, 4,5W.
 FULGUR: Katalog LED zdrojů a svítidel 2016/9
 Plazmové světelné zdroje
 Svítí zbytek svítidel hůře/lépe než udávaná hodnota poklesu světelného toku?
 Jsou LED světla skutečně tak dobrá jak slibují?
 Mohu nahradit klasickou žárovku LED zdrojem do svítidla max 60W?
 Jaký má účinek trubice 36W/958 LT 36W/958 BIO VITAL NARVA?
 #EH: Světelné zdroje pohledem roku 1950
 Co dělá ponechaná nefunkční trubice v zářivce?
 Jaké znáte rozdělení speciálních žárovek?
 Má cenu se předzásobit k zákazu halogenových žárovek?
 Jaký dává smysl existence bodovek MR16 pro 230V?
 Prečo signálna žiarovka podľa výrobcu nieje vhodná do domácnosti?
 Jaké používáte osvědčené světelné zdroje v přenosných svítidlech?
 Máte technické připomínky k novému patentu, žárovce 3/1 DEN-LIGHT?
 Nepomohla by dnes proti covid-19 dezinfekce UV zářením?
 Jak řešíte změnu projektu z konvenčních zářivek na LED zdroje?
 Jaký je důvod omezení příkonu LED žárovky u svítidla s paticí E27?
 LEDVANCE živě na Digitálním veletrhu SONEPAR
 Může vyšší procházející proud poškodit žárovku?
 Instalujete svítidla s antibakteriálním zdrojem často?
 Proč mi tak často odchází filamentové žárovky?
 Vadí podpětí LED diodovým svítidlům?
 Jak se díváte na výměnu rtuťových trubic za LED trubice?
 Doporučujete produkty MCLED?
 Kde využíváte LED pásky se zaručenou výškou teploty?
 Co vše vědět, znát o světelných zdrojích?
 Jakou referenci dáte zdrojům a svítidlům FULGUR?
 Kdy doporučíte svému klientovi světelný zdroj Philips LivingWhites?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.072 sekund, 22 dotazů.