Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Lze ovládat světla ze 3 míst vypínačem s dvojpáčkou?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Lze ovládat světla ze 3 míst vypínačem s dvojpáčkou?  (Přečteno 25378 krát)
Petr Zvírek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 06.09.2015, 12:34 »

svítidlo by mělo být toto, ale mohu klidně změnit za designově podobné, aby to šlo stmívat.
http://www.moebelix.cz/lampy-sv-tidla/n-st-nn-stropn-sv-tla/c8c3/ombra/sv-tidlo-bodov-brigitte.produkt-004147000205

Takže k tomu podvypínačovém u modulu se přidá ještě stmívač tlačítkový http://www.shopelektro.cz/vypinace-a-zasuvky/schneider-electric/unica/mechanismy/ovladace-komfortu/stmivace/pro-radu-basic,-colors,-plus,-quadro,-allegro,-airlink/schneider-electric-mgu3.515.18-unica-stmivac-tlacitkovy-20-350w,-polar

nebo už jen prachobyčejné spínací tlačítko ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
PetrBaned
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 06.09.2015, 13:06 »

svítidlo by mělo být toto, ale mohu klidně změnit za designově podobné, aby to šlo stmívat.
http://www.moebelix.cz/lampy-sv-tidla/n-st-nn-stropn-sv-tla/c8c3/ombra/sv-tidlo-bodov-brigitte.produkt-004147000205

Takže k tomu podvypínačovém u modulu se přidá ještě stmívač tlačítkový http://www.shopelektro.cz/vypinace-a-zasuvky/schneider-electric/unica/mechanismy/ovladace-komfortu/stmivace/pro-radu-basic,-colors,-plus,-quadro,-allegro,-airlink/schneider-electric-mgu3.515.18-unica-stmivac-tlacitkovy-20-350w,-polar

nebo už jen prachobyčejné spínací tlačítko ?

no ty informace u prodejce jsou hodně zavádějíci :-) u světla je napsáno že se nedá stmívat (ale asi je to bráno tak že to nemá modul) ale je žárovkové, tak že se samozřejmě dá.

Ten stmívač je podle mne šíleně drahý a taky v jednom poisu se uvádí že k němu nejdou přidat tlačítka ale v popisu zase píšou že jo. Já jsem jednou toto dělal na zářivky ale již si nepamatuji ty obvládací prvky. Rozhodně vám stačí ten jeden "aktivní" prvek a potom se jen přidá obyčejné tlačítko. Určitě se tu najde někdo kdo to zná a nebo kde to hledat. Ale podle mne je ten stmívač pro Vaše potřeby zbytečně drahý.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 06.09.2015, 13:38 »


K tomu modulu od Elko EP, bude stačit už jen prach obyčejné spínací tlačítko. Možná by šel použít i ten originál modul od Schneidru, ale s tím nemám zkušenosti (= nikdy jsem jej nemontoval),  takže nevím jestli k němu lze připojit další tlačítka. Teď se mě moc nechce k tomu hledat dokumentace, ale později se na to zkusím mrknout Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Petr Zvírek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 06.09.2015, 20:10 »

Dobře a ten modul od elko dám pod každý z těch 2 spínačů, nebo jen k jednomu ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 06.09.2015, 21:43 »

stáhněte si schéma a dejte to vašemu elektrikáři, měl by si s tím umět poradit
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
PetrBaned
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 06.09.2015, 22:17 »

Dobře a ten modul od elko dám pod každý z těch 2 spínačů, nebo jen k jednomu ?

modul jen jeden a dvě tlačítka
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 07.09.2015, 14:52 »

Dobře a ten modul od elko dám pod každý z těch 2 spínačů, nebo jen k jednomu ?

Vy by jste to neměl dávat nikam, nechce to na elektrikářa. Ale zkontrolujte si, že na faktuře bude 1ks na samostatně stmívaný světlo/skupinu světel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Petr Zvírek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 07.09.2015, 19:21 »

JJ, já to nikam samozřejmě dávat nebudu, to bude elektrikář. Sice si mohu zkontrolovat kolik jakých vypínačů je na faktuře, jenže chlapci penízky nevydělávají cenou zboží, ale za práci, a tam už to těžko ovlivním ( montáž vypínače 130 Kč, datové zásuvky 215 Kč . . .bez Dph ),  nepoznám, jestli to je adekvátní cena.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 11.09.2015, 18:14 »

Koukám že onen elektrikář má problém se základním sortimentem zapojení a bere 130 za vypínač, to ho zapojuje půl dne či co tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 11.09.2015, 21:14 »

Koukám že onen elektrikář má problém se základním sortimentem zapojení a bere 130 za vypínač, to ho zapojuje půl dne či co tanecek
To by si moc nevydělal... Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 12.09.2015, 08:13 »

Za jeden vypínač 130kč (pokud je to tedy jen cena za montáž bez dopravy) je teda zlatý důl, kolik jich dá fachman jako ty za hodinu, deset?
Se pak těžko divit vláknu o hodinovém manželu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 12.09.2015, 09:37 »

Ceny dělá ve firmě brácha, takže nevím kolik počítá za montáž vypínače, ale
když si do té montáže napočítáš, odizolování vodičů, prozvonění, zapojení, usazení, přesun po domu, nějakou dopravu na materiál atp. tak aby montér mohl dostat řekněme kolem 200-250Kč (v hrubým),  tak musí udělat tak 500Kč za hoďku, takže to bude vycházet +- na 100Kč za montáž vypínače a musí jich zapojit tak 5 za hodinu. Když bude osazovat samý jedničky vypínače, tak jich udělá víc, když to bude nějaká kombinace 6-7-7-6, k tomu ještě nějaký 5, 1 atd. tak si myslím že je to celkem reálná cena.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #30 kdy: 12.09.2015, 10:04 »

S touto cenou tě poženou svinským krokem.... (Pokud se tedy nebude jednat o jeden kus)

Normo čas na vypínač do krabice je od cca 8 do 12 minut (podle řazení) a řekněmě že na 6+6, která v URS není by to mohlo být někde kolem 16-17 minut. Pak už stačí vzít hodinovou sazbu a jednoduše se člověk dostane k jednotkové ceně za montáž.
Podle způsobu tvorby rozpočtu pak může být vyšší hodinová sazba nebo se k tomu mohou vázat procenta jako PPV (podíl přidružených výkonů na práci + navázaný materiál,),  drobný materiál (na materiál),  ..... 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 12.09.2015, 11:42 »

Vím že na stavbě jednoho sídliště naplacato dávají za jeden vyp. 12kč a za zásuvku 16 tak se právě nad cenou 120 trochu zarážím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #32 kdy: 12.09.2015, 11:59 »

To už je zase opačný extrém, ale pokud jsou to peníze "na ruku" ičařům tak na to asi aji někoho najdou...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #33 kdy: 12.09.2015, 12:02 »

Já bych tady viděl jeden důležitý rozdíl:
- pokud bude mít na stavbě "desítky" krabiček, ze kterých budou trčet konce kabelů, to se to jede, jeden vypínač za druhým, jedna zasuvka za druhou... Jedna cesta a spousta osazených strojků
- horší je, když bude problém se světlem ovládaným z několika míst. Nejprve je třeba zjistit který vypínač to dělá, pak je třeba jej vyměnit, to může být spojeno a nějakými drobnými pracemi při začištění zdi, pak může být problém s přívodními vodiči, může se něco upravovat, vkládat Wagovku, nastavovat některý z vodičů... To není o pár minutách... K tomu něco za cestu...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Josef99a
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 12.09.2015, 12:37 »

Přečetl jsem si celé vlákno, včetně toho, jak je elektrikář neschopný.  Jsem v rozpacích Nikde jsem se ale nedočetl, zda zmiňovaný pracuje podle elektroprojekt u.  podivej To je potom těžké, když se šetří. Součástí takového projektu by měla být i úplná a přesná specifikace materiálu včetně počtu vodičů, krabic, umístění atd. Pak by dotyčný nakoupil materiál, namontoval a zapojil. Nedělejte z elektrikáře projektanta. To by si potom projektanti mohli jít zapojovat to, co sami vyprojektovali . Divím se, že se o tomto tady dosud nikdo nezmínil, přestože jak jsem si tak pročítal příspěvky, tak je tady řada projektantů. Samozřejmě, že základní typy spínačů by měl každý elektrikář umět zapojit, i s tímto by si poradil, pokud byste po něm nechtěl ovládání 2 sekcí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 12.09.2015, 13:28 »

Ne jendou se stane, ze pri realizaci, se lehce upravi ovladani svetel. Ze se jeden vypinac prida, jeden ubere, nekde se upravi ovladani. Protoze ten barak vypada v realu kousek jinak nez na papire. Takze tady bych asi neobvinoval projektanta, ze to nezvladnul.

Kdyz to vezmem ze zacatku diskuze, tak pokud ma elektrikar montovat nejake vypinace, tak by mel asi vedet jaky je sortiment toho konkretniho vyrobce. A kdyz ho nevi, tak by si to mel v ramci zakazky "doucit".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Poradíte mi jak přivést do vypinače proud bez sekaní do zdi?
 Mohu použít k vypínači barvy žil modrá-hnědá?
 Poraďte mi prosím s montaží spínače?
 Je nejake pravidlo pro bezny pokojovy vypinac ve ktere poloze ma byt zapnut?
 Jak zapojit ctyri vypinace do schodistoveho zapojeni?
 Jak udělat ze schodistových vypínačů tlačítka?
 Jak zapojím schodišťový vypinač z pěti míst?
 Jak mám zapojit 3-4 vypínače na jedno světlo?
 Jak zapojit tento šňůrový vypínač?
 Co s vodiči PE a N ve vypínači?
 Pokud existuje schodistový dvojvypínač, kolik mezi ním vést vodičů?
 Proč mi při zapojení dvou vypínačů č.6 vypadává chránič?
 Ako zapojiť vypínače 5 a 6 do funkčného celku?
 Zvládnu vyměnit vypínače sama?
 Kde se bere napětí na vypnutém schodišťovém vypínači?
 Jak zapojit 2 střídavé vypínače?
 Lze zapojit schdišťový spínač jako stmívač?
 Jak správně umístit vypínací a zapínací tlačítko?
 Proč je napětí 100 V mezi kontakty schodišťového a křížového vypínače ?
 Co mě to koplo?
 Jak propojit tři vypínače pro ovládání jednoho světla?
 Jak zapojit spinače s orent.doutnavkou aby neproblikávaly při užití úsporek?
 Setkali jste se u rodiného domu se stop tlačítkem i pro zásuvkové obvody?
 Jak jsou zapojeny spínače v bezpečnostní liště rolovacích garážových vrat?
 Jak napojit nový vypínač v místnosti?
 Kolik kabelů cyky 3x1,5 je možné spojit pod vypínačem?
 Poradíte mi s kombinací dvojspínače ř. 5 a 6?
 Kde hledat chybu v zapojení dvou obvodů pomocí schodišťových spínačů?
 Bude mi stačit pro přesun vypínače CYKYlo A 3x1,5mm?
 Jak zapojit schodišťové vypínače na jedno světlo?
 Jaké volit bezdrátové ovládání světel s rychlými přechody mezi stavy (VYP/ZAP)?
 Jak nahradit klasický vypínač bezdrátovým?
 Jak zapojit křížový vypínač mezi schodišťové?
 Ako zapojit vo vypinaci radenia 6+6 vodic CYKY 3x1.5?
 Jak zapojit šňůrový vypínač na kabel s třemi vodiči?
 Do jaké výšky osadit vypínače u postele?
 Proč občas nezafungují schodišťáky?
 Poradíte mi kam na vypínač č.7 připojit signalizační led diodu?
 Je možné umiestniť 5 káblov pod vypínač?
 Existuje jiná kontrola rosvícení na WC než doutnavkou ve vypínači?
 Moze prudovy chranic nahradit vypinac?
 Jak zapojit dvojitý vypínač pro dvě samostatná světla?
 Jaké použít kabely pro zapojení stropního světla a vypínače s rezervou ...?
 Akým káblom pripojiť svetelný spínač SOU-3, keď chcem spínať slaboprúdový obvod?
 Ako spojiť prepinač 5A a 6?
 Jak argumentovat u nesprávně instalovaných vypínačů?
 Jak zapojit vypínače s orientačními doutnavkami?
 Jaký je rozdíl ve vypínači mezi černým a hnědým vodičem?
 Jak zapojit vypínač světla s třemi vodiči?
 Jak zapojit spínače řazení 6?
 Lze mít ve vypínači 6+6 vodiče různých rozvaděčů?
 Jak připojím ventilátor na dva nezávislé vypínače?
 Jak zapojit střídavý přepínač s orientační a signalizační funkcí?
 Kde mám chybu v zapojení sériového spínače č.5.?
 Jak sestrojit lampičku s časovým vypínáním?
 Jaké barvy vodičů mohu použít pro zapojení schodistového vypínače?
 Nakreslíte mi prosím schéma řazení vypínačů 6+5B+5B+6 pro tři žárovky?
 Jak zapojit paralelně dva vypínače čerpadla?
 Proč funguje vypínač pouze při sepnutí jiného?
 Jde přehodit orientační kontrolku na vypínači firmy Schneider?
 Jaké je správné zapojení schodištáku se 2 přepínači a 2 světly?
 Jak přepojit 6+6 dvojitý schodišťový vypínač na stmívač DR2-SD?
 Mohou být v krabici dráty Al a Cu spojené čokoládou?
 Jak zapojit bezdrátový vestavěný spínač?
 Ako zapojit 5b+5B+6 vypinace?
 Jak zapojit dvě IR čidla a vypínač pro trvalé sepnutí?
 Složitější zapojení vypínačů?
 Proč jsou u vypínače č.6 tři vodiče?
 Je toto zapojení osvětlení s lustrovými vypínači správné?
 Dá sa vypínač radenie 1s zapojiť aj bez prítomnosti vodiča N?
 Jak zapojit přepínače 5b (6+6) pro dvě vzdálenější světla?
 Jak lze přepnout dva světelné okruhy jedním pohybem, jedním tlačítkem?
 Jak zapojit vypínače na prodlužku, kde vypínač bude o dva metry dál?
 Které dva vypínače s doutnavkou mohou signalizovat i provoz spotřebiče?
 Lze dva spínače řazení 2 zapojit jako schodišťové vypínače?
 Může mít odečet elektroměru vliv na polohu klapky osvětlení?
 Jak lze bezdrátově sjednotit 2x vypínače?
 Jak mam rozdelit svetlo, ktere je spolecne zapojene s ventilatorem na wc?
 Existuje kombinace vypínače 6+6 a 6?
 Je možné, že by vypnutý vypínač vypnutý nebyl?
 Proč jsem ve vypínači naměřil 140V?
 Je možné zapojit vypínač schodišťového osvětlení modrým vodičem?
 Jak demontovat vypínač ABB Swing?
 Jak zapojit stropní ventilátor se světlem do dvojvypínače?
 Proč mám na vypínači dva vodiče L?
 Může se dát u zapojení vypínače na modrý vodič fáze?
 Jak se nastavuje na dotykovém vypínači stav po opětovném obnovení napájení?
 Použili ste niekto 230V/AC vypínače pre osvetlenie 48V/DC?
 Lze zapojit orientační doutnavku na signalizační zapnutého stavu?
 Může vypínač rozpojovat nulový vodič?
 Jak zapojit vypínač v kovové zárubni?
 Jak vyřadit jeden vypínač z provozu?
 Jak nahradit jeden z vypínačů č.6 bezdrátovým prvkem?
 Proč elektrikáři používají vypínač řazení č. 1 místo č. 2?
 Je možné vypínač 5b použiť ako 6 a 1?
 Ako správne prepojiť PEN vodič vo viac rámikovej zásuvke?
 Lze jeden schodišťový vypínač nahradit bezdrátovým?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.037 sekund, 22 dotazů.