U obytných místností by to nebylo na škodu věci...
Zejména u schodišťáků a křižáků by to bylo zajímavé zapojovat.

O připojení paralelního kondenzátoru jsem zde již psal před mnoha lety v souvislosti se stroboskopický
m blikáním tehdejších úsporných žárovek se zářivkovou trubicí. Některé typy LED žárovek toto dělají také, takže k bezpečnému průchodu místností to nepomůže, spíše vás to oslepí krátkým zábleskem v intervalu, který může trvat i několik minut.
Ten se snad vyskytuje převážně u schodišťových kombinací, ne u jednoduchého obvodu s vypínačem odpojujícím fázi, i když ani tady se nedá vyloučit. V takovém případě by ale zde byl účinnější jednopólový přepínač (řazení 6), který by příslušný vodič přepínal mezi L a N.
Ano, větší délka korespondenční
ch vodičů mezi schodišťáky a popř. křižáky vytvoří dostatečnou kapacitu, aby střídavý proud procházel. U vypínání vypínačem č.1 jsem se s problémem snad nikdy nesetkal. Při použití vypínače č.6, kdy ve vypnutém stavu bude svítidlo oběma vodiči připojeno na N, bych se obával přeskoku oblouku, zejména na starším přepínači, není na to stavěn a vzdálenost kontaktů není dostatečná.
P.S. Použití dvoupólových spínačů nebylo běžné ani v případě sítí 120V, kde byly rozváděny dvě fáze a tam by se správně měly používat. Setkal jsem se s nimi v jednom jediném objektu v Praze na Vinohradech někdy na začátku 80. let. I elektrikáři tehdejšího OPBH, kteří tam chodili, mívali potíže, občas prohodili dráty (tehdá všechny černé) a byl hned zkrat. Vypínače byly prvorepublikov
é a nahrazovaly se tím, co dnes známe jako Klasik a samozřejmě jednopólové, těch dvoupólových bylo minimum, já je měl v ruce snad dvakrát nebo třikrát.