Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Kde mám chybu v zapojení sériového spínače č.5.?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kde mám chybu v zapojení sériového spínače č.5.?  (Přečteno 49347 krát)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #18 kdy: 14.08.2014, 15:07 »

Teď mě napadá. Přemýšlím jen nahlas.... Co kdybych tu prasárnu oddělal a kangem oddělal i tu starou el. krabičku ve zdi a nahradil ji nějakou novou a pěknou... To by chtělo zvážit.  

Ještě zvažte ,jestli si opravdu nepozvat elektrikáře. Nejde tak ani o to, že tyto práce může vykonávat jen osoba s platným osvědčením (dle zákona jde o vyhrazené technické zařízení),  jako spíš o to, že vám nikdo nemůže na dálku vždy správně poradit. Jen spousta bastlířů (bez urážky) si myslí, že nechceme nikomu poradit, ale někdy stačí malé opomenutí místních podmínek (třeba nějaké původní prasečiny) a el. zařízení se může stát nebezpečným. Osobně jsem toho názoru, že je to každého věc, pokud si to dělá doma ohrožuje jen sebe a své nejbližší. Jen se nesmíte divit, když se elektrikář nechce nechat s tímto nijak spojovat (ani radou, aby si pak nemusel vyčítat případný úraz). I proto platí ve většině dotazů, neoblíbená věta, pozvěte si elektrikáře, který situaci posoudí přímo na místě.

Zpět k otázce. Kabel CYKY 3C (žl/zel, hnědý, modrý) nepatří do vypínače. To je velmi hrubá závada, pokud nejde o provedení bez odbočných krabic. zeleno/žlutý vodič, se nesmí použít pro jiné účely, než ochranné. To je jasně stanovené a pevné pravidlo. Vy se jej snažíte porušit, proto s tím máme všichni „problém“.
Jestli to správně chápu, tak vy máte nad vypínačem odbočnou krabici a z ní vede kabel do lustru, který chcete ovládat „lustrákem“ na půlky.
Otázkou je, jaký kabel vede ke svítidlu. Že do vypínače je nevyhovující kabel, už víme. Do vypínače použijte kabel CYKY 3AX1,5 a ke svítidlu je zapotřebí kabel CYKY 5CX1,5. Jinak to nebude fungovat, nebo porušíte bezpečnostní předpisy.

Ale jak jsem psal. Rozumnější by bylo pozvat elektrikáře a nechat si od něj poradit přímo na místě. Třeba bude i jiné řešení, než je sekání. Možná bude rozumější počkat ty tři dny.  piskaci na zdravi
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 14.08.2014, 16:41 »

Vy jste si taky na kachličky za kuch. linku volal obkladače? Nebo jste na uříznutí jedné laťky zajel ke stolaři?Já myslel, že se tady za radu na fóru neplatí. Jestli jsem se spletl, jsem jen obyčejný chlap, omlouvám se.
 Škleb to si uložím, až mi vyletí.

Naprosto vás chápu. Ale rozdíl je v tom, že křivě přilepená obkladačka za kuchyňskou linkou obvykle nemá dostatečný potenciál k zabití člověka. Na rozdíl od ZŽ vodiče pod napětím, který někdo dřív nebo později připojí na kostru lustru, zcela v souladu s návodem od výrobce. Takže neberte si to osobně, zdejší neochota radit laikům, zejména těm bez elementárních znalostí, má i poměrně zásadní důvody.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #20 kdy: 15.08.2014, 07:03 »

Nebudu opakovat kolegy, ale pokud jste spínač zapojil správně, fáze na vstup a okruhy světel na výstupy a svítidla se chovají jinak než by měly, tak prověřte spínač. Už se mi stalo, že problém byl ve spínači a já než abych hledal problém v tam kde se nejlépe hledá tak jsem vyměnil svítidla a na spínač jsem šel až nakonec. To, že by jste jako laik vyměnil kabel, aby byly barvy správně vám asi problém nevyřeší, nicméně na bezpečnost by to mělo zásadní vliv :-) .

Osobně to vidím stejně, že na výměnu vodovodního kohoutku nebo těsnění nebudu volat instalatéra, ale jak už psali kolegové stříkající voda nikoho nezabije, ale fáze 230V ano.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #21 kdy: 15.08.2014, 09:45 »

K původnímu dotazu :
U těchto spínačů je nutné propojit kontakty označené L, jsou to v podstatě dva samostatné spínače č. 1.

Co se týká barev vodičů, dostatečně se k tomu vyjádřili kolegové.
Musím podotknout, že se takto udělané instalace jsou poměrně časté a nejen u "poloprofesioná lů",  ale i u "renomovaných" firem. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 15.08.2014, 09:59 »



Že do vypínače je nevyhovující kabel, už víme. Do vypínače použijte kabel CYKY 3AX1,5 a ke svítidlu je zapotřebí kabel CYKY 5CX1,5. Jinak to nebude fungovat, nebo porušíte bezpečnostní předpisy.
Žel kvůli před léty zničenému HDD už nemám fotky, kde si jeden "Ing přes cokoliv" natahal celý byt CYKY 3C 1,5 protože byla skoro zadarmo. I lustrák v obýváku mu fungoval, jen bylo kouzelné sledovat, jak se v krabici "transformují" PE na PEN, L na N, L´na PE atd. Funkcionalista každým coulem, jen tu "štábní kulturu" poněkud o.ebal zle
U starých instalací to lze skousnout, většinou to nebylo úmyslné, ale nutné zlo, třeba AGY s jinými barvami prostě nebyla po ruce dlouhodobě...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ižák Ctibor
*
Offline Offline




« Odpověď #23 kdy: 15.08.2014, 12:29 »

Skúste tie dva horné svorky na vypínači prepojiť a do toho dať prívod.(Ten, čo je stále pod napätím. Je to  asi ten stredný,  hnedý). Dva Ďaľšie vodiče po jednom do spodných svoriek.Malo by to fungovať.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Najkrajší pocit je hrejivý pocit pri srdci z dobre vykonanej práce.
Marek Laube
*
Offline Offline



elmara@atlas.cz


« Odpověď #24 kdy: 15.08.2014, 18:14 »

K původnímu dotazu :
U těchto spínačů je nutné propojit kontakty označené L, jsou to v podstatě dva samostatné spínače č. 1.  

Docela zajímavé, toto by měl být tedy dvojitý jednopolový přepínač řazení 1+1. K jakému účelu by mohly být dva vypínače v jednom těle?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 15.08.2014, 18:21 »

bohužel praxe občas bývá taková, že to pro investora roztahají zedníci (na co bys jardo volal elektrikáře mi ti to uděláme za polovic),  zahodí to, štuk, malba a pak po mě chtějí kompletaci. mohu frflat jak chci, ale hypotéku platit musim a děti živit taky, takže občas nezbyde nic jinýho než navlíknout smršťovačku a zatáhnout ji. Klidně mě ušlapte, ale kdo to tak nikdy v praxi neudělal?

Asi tak. Tohle je bida naseho remesla. Teoretikum od stolu se radi snadno. Ale pak bohuzel prijde ta praxe. Investorovi zacnete vysvetlovat, ze si ma nechat rozmlatit pul baraku kvuli zlutozelenemu vodici ve vypinaci a vysekat draty ze zdi. Investor vam s tou radou rozmlati akorat tak hubu a do baraku si zavola nekoho vstricnejsiho, kdo mu to v lepsim pripade preznaci smrstovackou, v horsim navlecenim izolacni buzirky spravne barvy na drat a v nejhorsim nepreznaci vubec. Revize se taky "nejak vybavi" a pak to muze treba 50 let fungovat. Vy jste za vola co zbytecne prudi a smutne koukate na hromadu slozenek a pozdrav z bernaku...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #26 kdy: 15.08.2014, 18:31 »

K původnímu dotazu :
U těchto spínačů je nutné propojit kontakty označené L, jsou to v podstatě dva samostatné spínače č. 1.

Docela zajímavé, toto by měl být tedy dvojitý jednopolový přepínač řazení 1+1. K jakému účelu by mohly být dva vypínače v jednom těle?


Přiznávám, že takové řazení neznám. Vypínač č. 5 (lustrák) má povětšinou jen tři šroubky. Pokud jsem se potkal s řazením 1+1, šlo o žaluziová tlačítka, nebo spínače, ale zde fungovala navíc vzájemná blokace. Tedy funguje vždy jen jedna klapka, nebo tlačítko.
Zajímá mě, v kterém disajnu je 1+1 řazení.

Edit: TeĎ jsem si vzpoměl na  Unicu, kde je ale klema už hotová od výrobce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #27 kdy: 15.08.2014, 18:41 »

Používám na to občas 6+6 a když se zapomene na klemku, to je pak řečí...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 15.08.2014, 19:02 »

Edit: TeĎ jsem si vzpoměl na  Unicu, kde je ale klema už hotová od výrobce.

 baterky Já si myslel, že půlený strojky jsou balený zvlášť. Tedy když člověk potřebuje 1+1/případně 5, tak přijedou dvě krabičky. A klemu si musím udělat sám.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Leoš Spáčil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 15.08.2014, 21:36 »

Pánové!
Velice si vážím vašich odpovědí a smekám před vámi.
Přiznám se, ač jsem mírně znalý tématu, že ty vaše některé pojmy čtu poprvé v životě.
Napíšu to ještě jinak a jako blondýna...
Až dnes jsem pochopil, že vlastně jsou tam jiné kabely než mají být. Mají být asi správně podle vás. A tím pádem se zde vyrojila širokosáhlá diskuze.

V té krabičce ve zdi (v původní fotce rozdělané) vždy bylo od začátku postavení domu (6 let) ovládání dvou světel z jednoho místa. Ovládání světla v koupelně na stropu a na zdi nad umyvadlem. Hned napravo od rozdělaného vypínače (podle fotky v prvním příspěvku) je ventilátor (odvětrávání chcete-li). Němu je v krabičce vyvedeno 2ks drátů. Hnědá fáze a druhou barvu už nevím.
Obojí je stále na stejném místě už 6 let a já si POUZE vyměnil vypínač za jiný design. Nic víc. Dráty ve zdi z této krabičky na tomto místě jsem viděl poprvé.
Takže to zkrátím, jestli tomu dobře rozumím.... Nějaký (né, že se jich chci nějak dotknout) Vasil nebo Ivan, co dělali helfry na stavbě a natahovali kabely, tak to asi natáhli zle.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #30 kdy: 16.08.2014, 17:20 »

Tak jsem se mýlil. I UNICA má klasické řazení. Raději jsem se přesvědčil.  angel
Teď si nemohu vzpomenout, kde jsem to vzpomínané řešení s klemou viděl.

viz obrázky



* IMAG4844.png (516.77 KB, 721x1194 - prohlédnuto 502 krát.)

* IMAG4846.jpg (431.39 KB, 2592x1552 - prohlédnuto 541 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Petr_rosi
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 16.08.2014, 17:32 »

Tak jsem se mýlil. I UNICA má klasické řazení. Raději jsem se přesvědčil.  angel
Teď si nemohu vzpomenout, kde jsem to vzpomínané řešení s klemou viděl.

viz obrázky


s tou "klemou" je to Unica ale v řada "Anja". Ta řada co jste tu nafotil je "basic" resp. "color" ....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 17.08.2014, 07:55 »

Teda chlapi, součet vašich paragrafů dělá cca 100, a vypínač pořád ne a ne fungovat tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 17.08.2014, 16:03 »

Teda chlapi, součet vašich paragrafů dělá cca 100, a vypínač pořád ne a ne fungovat tanecek

Jo, chlápek to zapojí dle rady, přijde jiný, dá tam svítidlo s z/ž na kostře a někoho to zabije. On pak řekne kde mu to poradili a člověk má dnes doma policajta a pojišťovna po něm požaduje náhradu pojistného plnění. Kdyby se zeptal kdo je blízko, tak třeba někoho uhne, takhle je blázen každý, kdo mu řekne jak to má udělat aniž by byl na místě.  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 17.08.2014, 16:10 »

To Leoš Spáčil

Zjevně jste rozladěn ze získaných odpovědí. Bohužel nikdo nemůže vědět, jak je to tam opravdu zapojeno a jaký fígl je o krabičku vedle. Elektrika barvy opravdu nevnímá a stačí jí, když je to správně zapojeno. Bohužel, člověk je na tom hůř. Pro elektrikáře není problém to na místě proměřit a zapojit správně, bohužel to přes internet nelze a každá rada může vést v určité situaci ke špatnému zapojení a nefunkčnosti nebo úrazu. Jestliže vám před šesti lety někdo takhle natahal vypínač, bude tam těch fíglů určitě víc. Buď se o tom něco naučte, pak nebudete mít problém si to změřit, nebo si pozvěte někoho, kdo to umí. Zas taková elektrárna to není aby se to nedalo zvládnout se základními znalostmi a nářadím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 17.08.2014, 20:26 »

Pane Spáčil, dovolte menší přirovnání k něčemu, co se dá líp představit.

Představte si, že v místnosti vedou dvě trubky, žlutá a modrá. Nejsou nikde spojovaný, takže podle svárů ani podle fitinek není poznat, v které co vede. Obě jsou jenom "díry obalený plechem" o vodě i plynu je jedno, jaký to má nátěr.

Zkuste žlutou natřít modrou barvou a tu modrou na žluto. Pak pozvěte instalatéra, ať do místnosti přidá wafky. Jak šmikne žlutou trubku, tak si vyslechnete všechna vybraná slova po K a možná i po P, než se usuší.

Kdežto kdyby jste chtěl přidat kohoutek na vodu a instalatér vzal rovnou flexu na žlutou trubku, tak by zase říkal hodně zajímavý věci vyšetřovalet a pak soudce...

Rada typu "kohoutek s vodou na zahradu napoj na modrou trubku" někde z diskuse na webu se může pekelně vymstít, pokud v modré trubce není studená voda.

Tady je vidět, že barvy jsou blbě a nedá se podle nich orientovat. To znamená "makat jenom podle budíků" a rozhodně to chce hodně znalostí, aby člověk věděl, jak to funguje, co hledat a jak to najít! A někdy se nevyhnete tomu, že musíte hledat pod napětím a to pak může opravdu jít o život  podivej Elekrika je vidět jenom, když svítí, něčím hýbe nebo někým klepe.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Poradíte mi jak přivést do vypinače proud bez sekaní do zdi?
 Mohu použít k vypínači barvy žil modrá-hnědá?
 Poraďte mi prosím s montaží spínače?
 Je nejake pravidlo pro bezny pokojovy vypinac ve ktere poloze ma byt zapnut?
 Jak zapojit ctyri vypinace do schodistoveho zapojeni?
 Jak udělat ze schodistových vypínačů tlačítka?
 Jak zapojím schodišťový vypinač z pěti míst?
 Jak mám zapojit 3-4 vypínače na jedno světlo?
 Jak zapojit tento šňůrový vypínač?
 Co s vodiči PE a N ve vypínači?
 Pokud existuje schodistový dvojvypínač, kolik mezi ním vést vodičů?
 Proč mi při zapojení dvou vypínačů č.6 vypadává chránič?
 Ako zapojiť vypínače 5 a 6 do funkčného celku?
 Zvládnu vyměnit vypínače sama?
 Kde se bere napětí na vypnutém schodišťovém vypínači?
 Jak zapojit 2 střídavé vypínače?
 Lze zapojit schdišťový spínač jako stmívač?
 Jak správně umístit vypínací a zapínací tlačítko?
 Proč je napětí 100 V mezi kontakty schodišťového a křížového vypínače ?
 Co mě to koplo?
 Jak propojit tři vypínače pro ovládání jednoho světla?
 Jak zapojit spinače s orent.doutnavkou aby neproblikávaly při užití úsporek?
 Setkali jste se u rodiného domu se stop tlačítkem i pro zásuvkové obvody?
 Jak jsou zapojeny spínače v bezpečnostní liště rolovacích garážových vrat?
 Jak napojit nový vypínač v místnosti?
 Kolik kabelů cyky 3x1,5 je možné spojit pod vypínačem?
 Poradíte mi s kombinací dvojspínače ř. 5 a 6?
 Kde hledat chybu v zapojení dvou obvodů pomocí schodišťových spínačů?
 Bude mi stačit pro přesun vypínače CYKYlo A 3x1,5mm?
 Jak zapojit schodišťové vypínače na jedno světlo?
 Jaké volit bezdrátové ovládání světel s rychlými přechody mezi stavy (VYP/ZAP)?
 Jak nahradit klasický vypínač bezdrátovým?
 Jak zapojit křížový vypínač mezi schodišťové?
 Ako zapojit vo vypinaci radenia 6+6 vodic CYKY 3x1.5?
 Jak zapojit šňůrový vypínač na kabel s třemi vodiči?
 Do jaké výšky osadit vypínače u postele?
 Proč občas nezafungují schodišťáky?
 Poradíte mi kam na vypínač č.7 připojit signalizační led diodu?
 Je možné umiestniť 5 káblov pod vypínač?
 Existuje jiná kontrola rosvícení na WC než doutnavkou ve vypínači?
 Moze prudovy chranic nahradit vypinac?
 Jak zapojit dvojitý vypínač pro dvě samostatná světla?
 Jaké použít kabely pro zapojení stropního světla a vypínače s rezervou ...?
 Akým káblom pripojiť svetelný spínač SOU-3, keď chcem spínať slaboprúdový obvod?
 Ako spojiť prepinač 5A a 6?
 Jak argumentovat u nesprávně instalovaných vypínačů?
 Jak zapojit vypínače s orientačními doutnavkami?
 Jaký je rozdíl ve vypínači mezi černým a hnědým vodičem?
 Jak zapojit vypínač světla s třemi vodiči?
 Jak zapojit spínače řazení 6?
 Lze mít ve vypínači 6+6 vodiče různých rozvaděčů?
 Jak připojím ventilátor na dva nezávislé vypínače?
 Jak zapojit střídavý přepínač s orientační a signalizační funkcí?
 Jak sestrojit lampičku s časovým vypínáním?
 Jaké barvy vodičů mohu použít pro zapojení schodistového vypínače?
 Nakreslíte mi prosím schéma řazení vypínačů 6+5B+5B+6 pro tři žárovky?
 Jak zapojit paralelně dva vypínače čerpadla?
 Proč funguje vypínač pouze při sepnutí jiného?
 Jde přehodit orientační kontrolku na vypínači firmy Schneider?
 Jaké je správné zapojení schodištáku se 2 přepínači a 2 světly?
 Jak přepojit 6+6 dvojitý schodišťový vypínač na stmívač DR2-SD?
 Mohou být v krabici dráty Al a Cu spojené čokoládou?
 Jak zapojit bezdrátový vestavěný spínač?
 Ako zapojit 5b+5B+6 vypinace?
 Jak zapojit dvě IR čidla a vypínač pro trvalé sepnutí?
 Složitější zapojení vypínačů?
 Proč jsou u vypínače č.6 tři vodiče?
 Je toto zapojení osvětlení s lustrovými vypínači správné?
 Lze ovládat světla ze 3 míst vypínačem s dvojpáčkou?
 Dá sa vypínač radenie 1s zapojiť aj bez prítomnosti vodiča N?
 Jak zapojit přepínače 5b (6+6) pro dvě vzdálenější světla?
 Jak lze přepnout dva světelné okruhy jedním pohybem, jedním tlačítkem?
 Jak zapojit vypínače na prodlužku, kde vypínač bude o dva metry dál?
 Které dva vypínače s doutnavkou mohou signalizovat i provoz spotřebiče?
 Lze dva spínače řazení 2 zapojit jako schodišťové vypínače?
 Může mít odečet elektroměru vliv na polohu klapky osvětlení?
 Jak lze bezdrátově sjednotit 2x vypínače?
 Jak mam rozdelit svetlo, ktere je spolecne zapojene s ventilatorem na wc?
 Existuje kombinace vypínače 6+6 a 6?
 Je možné, že by vypnutý vypínač vypnutý nebyl?
 Proč jsem ve vypínači naměřil 140V?
 Je možné zapojit vypínač schodišťového osvětlení modrým vodičem?
 Jak demontovat vypínač ABB Swing?
 Jak zapojit stropní ventilátor se světlem do dvojvypínače?
 Proč mám na vypínači dva vodiče L?
 Může se dát u zapojení vypínače na modrý vodič fáze?
 Jak se nastavuje na dotykovém vypínači stav po opětovném obnovení napájení?
 Použili ste niekto 230V/AC vypínače pre osvetlenie 48V/DC?
 Lze zapojit orientační doutnavku na signalizační zapnutého stavu?
 Může vypínač rozpojovat nulový vodič?
 Jak zapojit vypínač v kovové zárubni?
 Jak vyřadit jeden vypínač z provozu?
 Jak nahradit jeden z vypínačů č.6 bezdrátovým prvkem?
 Proč elektrikáři používají vypínač řazení č. 1 místo č. 2?
 Je možné vypínač 5b použiť ako 6 a 1?
 Ako správne prepojiť PEN vodič vo viac rámikovej zásuvke?
 Lze jeden schodišťový vypínač nahradit bezdrátovým?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.061 sekund, 22 dotazů.