Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Může být elektroinstalace bez jističe?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Může být elektroinstalace bez jističe?  (Přečteno 19422 krát)
Pepa olexovič
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 08.12.2013, 22:02 »

Moderátor: Doložte vaše tvrzení o revizi kopií v příloze.


Nedávno jsem koupil nový byt z dražby po exekuci.
Byt byl dlouho opuštěn takže došlo k deinstalaci elektroměru.
Když jsem povolal elektrikáře aby mi udělal revizi byl na místě jen on a přítelkyně.
Nepodařilo se jim najít vnitřní jistič s tím, že bude nejspíš nad sníženým stropem v předsíni.
Slečna na něj nejspíš zapůsobila dekoltem protože revizi dal i když ten jistič fyzicky neviděl.
Elektrika se slavnostně spustila a začala rekonstrukce bytu kde se zjistilo,
že na místě kde revizák předpokládal jistič jsou jen pavučiny.
V bytě je tedy elektrika, ale bez jističe (leda že by byl někde v podlaze).
Na chodbě jsou jen hodiny a hlavní jistič.
Chtěl jsem se zeptat jestli jste se s touto situací někdo setkal a jaký by byl asi nejlepší postup? Je mi jasné že takhle to není ok a nechám ho doinstalovat ale zajímal by mě něčí názor.
Nikde na internetu jsem k tomu nic nevyčetl...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 08.12.2013, 22:26 »

Citace:  link=topic=27731.msg214509#msg214509 date=1386536557
Moderátor: Doložte vaše tvrzení o revizi kopií v příloze.




Viděl bych to stejně. Neznám revizního technika, který by dával revizi na pavučiny. Pokud jste si toho nevšiml, tak z nás děláte korumpované pitomce.

Revizní technik nepředpokládá ale ověřuje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
MrPeter
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 08.12.2013, 22:40 »

Citace
Revizní technik nepředpokládá ale ověřuje.

No, když existuje "elektrikář",  kterej udělá instalaci bez jističe, tak proč by nemohl existovat "revizák",  kterej udělá revizi bez kontroly? Obojí je samozřejmě špatně!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 08.12.2013, 22:58 »

To Pepa olexovič:
Moderátor: Doložte vaše tvrzení o revizi kopií v příloze.
 To MrPeter:
 Bude hned jasno, nač plky?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #4 kdy: 08.12.2013, 23:04 »



V revizní zprávě bude uvedeno čeho se týkala. A pochybuji, že tam uvedl jištění a nepodíval se na něj.
Notabene když už tam je.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 08.12.2013, 23:07 »

Byt byl dlouho opuštěn takže došlo k deinstalaci elektroměru.
Netýká se revizní zpráva jen elektroměrovéh o rozvaděče pro osazení elektroměru?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 08.12.2013, 23:29 »

Možná jsi to Davide "trefil".
Taky bych dokázal udělat revizi tak, aby "dodavatel osadil elektroměr" a aby z revize bylo jasné, že se netýká toho, od čeho neexistuje dokumentace a fyzicky nebylo možné to zkontrolovat.

Ta kopie RZ by hodně napověděla, kdyby ji tazatel byl ochoten zveřejnit, třeba i s "vymazanými" identifikačním i údaji o objektu a RT.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Linhart Jarda
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 08.12.2013, 23:30 »

S tím revizákem se mi to taky nezdá. Myslím tvrzení tazatele o jističích ve stropě a dekoltu.

K tématu.
Od tazatele málo informací-aspoň např. odhad stáří instalace dle vypínačů nebo foto elektroměrovéh o rozvaděče, popř. zásuvek,...
Asi 2 měsíce zpět jsem byl s kolegou pozván na obhlídku pro odhad nové istalace- odhad minimální částky +-autobus jen pro představu majitele,
zatím ve stadiu úvah, co se zděděným domkem.

Byl to úplně stejný případ.
Ve fejfarce venku ITV 15A, uvnitř elměr. deska (sklo+dřevěný rám) a ni místo hl. jističe 10A pojistka pro celý objekt. Namátkově jsme otevřeli pár zásuvek a vypinačů. Vodiče od "německé" mědi 1mm2 po AYKYL 2,5. Původní majitel měl 85 let a nesmělo se nic měnit dokaď to slouží.                                
Zkrátka bez Revitestu vizuálně zdánlivě vše v pořádku dle doby provedení a úprav.

A na té prastaré elměr. desce nový digidální elektroměr- kupodivu dle slov majitele neměl technik ČEZu při výměně problém s opředenou CU1,5.  
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #8 kdy: 08.12.2013, 23:51 »

V létě mi jeden revizák popisoval jak udělal revizi stávajícího stavu a když šel znovu kolem, tak tam polovina věcí byla zcela jinak. Proto si všechno fotí. Ale úplně všechno a přikládá si to do adresářů jednotlivých revizí.

Tedy, jedna věc je co revizák skutečně revidoval, co tam pak zbylo a co si o všem myslí "náhodný" kolemjdoucí. Odhady jak to asi bylo odtud z diskuse je věštba z křišťálové koule. Víc by prozradila ta zmiňovaná revizní zpráva.

No, když existuje "elektrikář",  kterej udělá instalaci bez jističe, tak proč by nemohl existovat "revizák",  kterej udělá revizi bez kontroly? Obojí je samozřejmě špatně!
Tyto uvahy odmítám. Ctím presumci neviny.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #9 kdy: 09.12.2013, 07:00 »

Po změně majitele bytu se revize obvykle nedělá.

RT nejspíš vystavil potvrzení o vydání revize do Žádosti - smlouvy o připojení odběru. Tato revize pouze ověřuje, že je elektroměrový rozvaděč v souladu s normou a s připojovacími podmínkami. O instalaci v bytě tam není ani slovo.

Navíc, tato revize se často nevydává písemně, takže jí žadatel nejspíš ani doložit nemůže.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #10 kdy: 09.12.2013, 07:26 »

OK, nejlepší bude, když sem pověsíte zmiňovanou revizní zprávu. K ní se vám pak můžeme vyjádřit. Bez ní se tu dočkáte jen doměnek a planých nic neříkajících plků.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 09.12.2013, 17:15 »

Nevím co dělal s vaší přítelkyní a už vůbec netuším co považujete za revizní zprávu na pavučiny, také bych ji chtěl vidět. Do té doby předpokládám, že vše je tak trochu jinak.

Určité obvody opravdu jištění nevyžadují a v některých případech ani být nesmí. Tyto případy ale nejsou v instalaci bytovek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 11.12.2013, 11:02 »

Dodnes se najdou ve starých instalacích domků na vesnici i v činžácích ve městech rozvody, které mají dřevěnou elměrnou desku, hlavní vypínač a jednu nebo tři (při 3F odběru) pojistky na veškeré rozvody a nic víc.

Dokonce jsem před pár lety objevil (v jedné lokalitě v Praze, kde bývalo původně 120V) rozvodnou desku, kde byly dvě pojistky, každá v jednom vodiči, jednoznačně pozůstatek po 120V instalaci a někdo prostě pouze přepojil vodiče do nové stoupačky s tehdá 3x220/380V a rekonstrukci instalace v bytě neřešil. Nejhorší bylo, že někdo chytře dodělal v celém bytě ochranu nulováním a nechal pojistku ve vodiči PEN.

P.S. Pro ty, co již nepamatují Křižíkovy 120V rozvody, tak musím dodat, že distribuční transformátory 3x120V měly sekundár zapojený do trojúhelníku, takže byly pouze tři fáze, tudíž se měly vypínat a jistit i u jednofázových spotřebičů vždy oba vodiče (což se mimo elektroměrné desky obvykle nikde nedodržovalo).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #13 kdy: 11.12.2013, 11:43 »

Citace
Dokonce jsem před pár lety objevil (v jedné lokalitě v Praze, kde bývalo původně 120V) rozvodnou desku, kde byly dvě pojistky, každá v jednom vodiči, jednoznačně pozůstatek po 120V instalaci a někdo prostě pouze přepojil vodiče do nové

Já jsem to u jedné paní předělával před 2 roky...koupila RD a byla tam deska se dvěma elektroměry 1F a u každého dvě pojistky v L a N vodiči....nikd y tam nebylo napětí 120V..
vždy 220-230V (po novém).....dvoupokoj ový RD a dva elektroměry ....?? Půlka a půlka domu...vždy tam bývala jedna rodina..? Distributor na to nic neříkal!.. Platila za dva elměry!  JM kraj
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Dušan Davídek
*
Offline Offline



Prostě ELEKTRIKÁŘ


« Odpověď #14 kdy: 11.12.2013, 12:58 »

...koupila RD a byla tam deska se dvěma elektroměry 1F a u každého dvě pojistky v L a N vodiči....nikd y tam nebylo napětí 120V..
vždy 220-230V (po novém).....dvoupokoj ový RD a dva elektroměry ....? Půlka a půlka domu...vždy tam bývala jedna rodina..? Distributor na to nic neříkal!.. Platila za dva elměry!  JM kraj

Vím o trvale obydleném fungujícím starém RD - na dvou deskách jsou 2 elektroměry: 1ks 3f, 1ks 1f. Před elektroměry jsou jen společné pojistky 3x35A/E27 v HDS (není hl. jistič ani vypínač). Přívod AYKY 4x16. Za 3f elektroměrem není žádné jištění jen kabel 4x? do užitkové části (stodoly) ke 3f zásuvce a za 1f elektroměrem jsou pojistky ve vodičích L i PEN (L - šroub 8mm, PEN - 25A). 1f rozvod (stará opředená měď průřezu tak 1mm2) je společný pro světla i zásuvky včetně funkční a používané koupelny!! V domě bydlí mladá rodina se dvěma dětmi. Rekonstrukce je plánována (v nedohlednu),  kafe vaří raději na plynovém vařiči a při praní občas "něco smrdí"....
Smluvně rezervovaný příkon 3x25A (DO1d) a 1x20A (D02d) - elektroměry samozřejmě účtovány v jednom OM každý samostatně.
Před cca třemi měsíci měněný mechanický elektroměr za jiný v rámci pravidelného ověřování. Technik E-onu ani nemrkl, povolil pojistky v HDS, v klidu si udělal svoje, dotáhl pojistky, nechal si podepsat příkaz a odkráčel...... .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #15 kdy: 11.12.2013, 15:25 »

Vím o trvale obydleném fungujícím starém RD ....

Na JM tohle není nijak vyjímečné.
Způsob, kdy přívod připojen nejdříve na elektroměr a pak teprve na jistící prvky, je údajně tzv. "německé" zapojení, které se u nás praktikovalo za protektorátu a používalo se to ještě nějakou dobu po válce.
Co se týká to ostatního, na třífázový elektroměr bývají někdy připojené pouze fázové vodiče, není tam N vodič.
Za jednofázovým elektroměrem bývají dvě pojistky, ale pojistky jsou přes vodiče L a N, nikoliv PEN.
Nezapomínejme, že to bylo určené pro sítě TT.
Poměrně často se ovšem stává, že z vodiče N někdo PEN "vytvořil" nesprávným zapojením koncového zařízení - zásuvky 230V nebo světla.
Uzemnění (PE vodič) je obvykle úplně samostatné, typicky ho tvoří jedna zemnící tyč (nebo něco takového) a někde pod elektroměrovým rozvaděčem je krabice KO 100 (125) ve které je spojeno uzemnění.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Dušan Davídek
*
Offline Offline



Prostě ELEKTRIKÁŘ


« Odpověď #16 kdy: 11.12.2013, 16:59 »

Způsob, kdy přívod připojen nejdříve na elektroměr a pak teprve na jistící prvky, je údajně tzv. "německé" zapojení, které se u nás praktikovalo za protektorátu a používalo se to ještě nějakou dobu po válce.

Jj. U nás je k vidění spousta premix desek takto osazených, název a původ zapojení mi nebyl známý. Díky za rozšíření obzorů... Mrknutí
Jen mě udivilo, že v tomto domě ani před 3f elektroměrem ani za ním není jištění pro 3f zásuvkový vývod, jen pojistky v HDS - uvedl jsem to jako reakci na dotaz vznesený v záhlaví tohoto vlákna.

Poměrně často se ovšem stává, že z vodiče N někdo PEN "vytvořil" nesprávným zapojením koncového zařízení - zásuvky 230V nebo světla.

1f rozvody po tomto domě jsou dvouvodičové, zásuvky "zanulované" (proto jsem použil název PEN) a oba vodiče jsou přes pojistku, možná přezapojeno někdy při výměně přístrojů (všude namontován ABB Classic),  jen mi nějak chybí ten třetí vodič - neměl jsem důvod se po tom pídit, jen jsem byl zvědavý na návštěvě...... Úsměv

Na JM tohle není nijak vyjímečné.
Nezapomínejme, že to bylo určené pro sítě TT.
Uzemnění (PE vodič) je obvykle úplně samostatné, typicky ho tvoří jedna zemnící tyč (nebo něco takového) a někde pod elektroměrovým rozvaděčem je krabice KO 100 (125) ve které je spojeno uzemnění.

Jinak plně souhlasím s tím, že na JM to je (nebo bylo) běžné zapojení. Sám jsem koupil RD s popisovanými rysy. V každém druhém domě u nás je v předsíni vidět "lakovaný dřevěný rozvaděč" v něm premix desky a na nich napěťový a proudový chránič, elektroměr, závitové pojistky na všech pracovních vodičích a nesmí chybět 3f zásuvka. Poblíž nad zemí samozřejmě nechybí zmiňovaná krabice a uzemnění má pak velmi často podobu do země zatlučené železné trubky a k ní vedoucí Cu drát 6mm2 bez izolace přimázlý pod omítku (někdy i na trase spolehlivě spojený (viz foto))..

A dost mne udivilo, že technik od E-onu se neozval ohledně výše rezervovaného příkonu. Ten byl sjednaný a placený ve výši 3x25A a přitom byl odběr limitovaný osazenými pojistkami v HDS ((3x35A) v neprospěch dodavatele.


* 1.jpg (178.96 KB, 800x600 - prohlédnuto 561 krát.)

* 2.jpg (209.4 KB, 800x600 - prohlédnuto 551 krát.)

* 3.jpg (202.61 KB, 800x600 - prohlédnuto 533 krát.)

* 4.JPG (146.73 KB, 800x600 - prohlédnuto 520 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #17 kdy: 11.12.2013, 17:04 »

Třetí den od původního dotazu a tazatel se dosud neobtěžoval reagovat.
Zdá se, že věc je jasná a není dál o čem debatovat a tím ztrácet čas.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Bude mi stačit průřez 1,5mm na 20m délky na nový zásuvkový okruh ve sklepě?
 Staci jistit pouze fazovy vodic?
 Jakým jističem mohu jistit kabel CYKY-J 5x6mm2?
 Jaké průřezy kabelů použít a čím jistit?
 Mohu jistit v rozvaděči CYKY 1,5 jističem 16A?
 Aké je dovolené zatížení a istenie káblov uložených v lište na stene DoD?
 Mohu jistit CYKY 5x2,5 Cu jističem 20A?
 Jakou hodnotu jističe mohu instalovat pro jištění kabelu 4x4mm²?
 Bude mi stačit pro napájení 5kW na 50m kabel 5Cx2,5?
 Může být hlavní jistič menší než jeden z bytových jističů ?
 Musí být kabel za elektroměrem zvlášť jištěný?
 Je nutné mít pro pračku a sušičku samostatné jističe?
 Mohu vyměnit jističe o řád výš, když tomu odpovídají průřezy vodičů?
 Jak se má jistit správně vedení 1,5 průřezu?
 Jaké charakteristiku jističe zvolit pro garáž?
 Proč nelze jistit světelný obvod "jen" 6A jističem?
 Mohu vyměnit jistič obvodu 10A za 16A když je hlavní také 16A?
 Jak jistit dlouhe trasy vedeni CYKY 3x1.5mm?
 Je možno jistit 1f okruhy 3f jističem ?
 Kde mohu vyměnit nožové pojistky?
 Mohu stávající jistič 21A nahradit jističem 25A i když hlavní jistič je 25A?
 Mohu u kabelu 3x1,5mm2 vyměnit jistič 13A za 16A ?
 Lze použít jistič 20 A za jističem 25 A ?
 Jaký typ jisticího prvků a kabelu CYKY použít pro dílnu s příkonem 10kW?
 Jak správně jistit 12V obvod za trafem 230V/12V?
 Jaké může být nejvyšší jištění kabelu CYKY-5J x4?
 Jaké použít jištění ve venkovním rozvaděči s přívodem cu4x4mm?
 Musí mít druhý rozvaděč také své jištění?
 Vypne jistič dříve, než začne hořet?
 Jak zjistit maximální zátěž zásuvky 230V?
 Mohu rozbočit přívodní kabel pro garáž ACIDURkou a napojit na něj altanek?
 Čím jistit AYKY 3x2,5 pro zahradní rozvaděč?
 Je běžná změna průřezu (na menší) v zásuvkovém okruhu?
 Jakou velikost jističe zvolit pro zahradní chatu?
 Je možno jistit zásuvku v koupelně pro žebřík bez FI, ale z jiného bytu?
 Poradíte mi s velikostí jističe pro zásuvku zahrady?
 Jak a čím jistit osvětlení u akvária?
 Mohu jistit CYKY 3x1,5 jističem 13A?
 Jaký jistič zvolit na jaký okruh?
 Je možno zásuvkový obvod v kuchyni, kabelem CYKY 3x2,5 jistit 20A?
 Musi mit mycka svuj jistic ?
 Jaký jistič instalovat k zásuvce, aby nevypínal patrový?
 Předřazený jistič určím dle jmenovitého, maximálního nebo špičkového proudu?
 Jak jistit jednu 1f zásuvku a jednu 3f zásuvku?
 Lze jistit 3f zásuvku 400V třemi jednotlivými jističi?
 Mohu jistit zásuvkový obvod vedený vodičem Cu 3x1.5 jističem 16A?
 Mohou být zásuvky nataženy kabelem CYKY 3Cx1.5 a jišteny 16A jističem?
 Musím změnit jistič při změně spotřebiče?
 Nemá být sled ampéráže jističů směrem k zásuvkám sestupný?
 Je pro jištění 32A 3f správně použito zásuvek 63A 3f?
 Co kdybych jistil sporák 3x25A jističem?
 Lze jistit třífázový spotřebič jednofázovými jističi?
 Je pravda, že všechny zásuvky v bytě musí být taženy CYKY 3X2,5?
 Čím jistit darling v domovním rozvaděči?
 Jaký použít jistič pro zásuvkový okruh, když je hlavní jistič B10/3?
 Lze dát za hlavní jistič další jistič se stejným proudem?
 Jakou pojistku zvolit pod vypínač světla?
 Může být pračka/sušička odjištěna jen 10A?
 Ako istit zasuvkovu rozvodnicu s istenim na privode?
 Je správná instalace zásuvky 32A s jističem 20A?
 Jaký jistič a charakteristiku zvolit pro počítačový koutek?
 Čím jistit štípačku na dřevo 5,5kW?
 Lze jistit 1fázové zásuvky, světla 3fázovým jističem?
 Proč nemůže být dnes společný jistič pro světla a zásuvky?
 Hrozí nějaké nebezpečí při snížení hodnoty jističů?
 Je možné připojeni 3f 16A zásuvky na jistič 25A/B?
 Musí mít každá zásuvka v kuchyni svůj jistič ?
 Mohu dočasně zvýšit jištění z 16A na 40A, než proběhne rekonstrukce?
 Mohu přidat do obvodu další zásuvku a předřadit jí jistič 2A?
 Lze jistit 1f a 3f zásuvku dohromady pouze jedním 3F jističem?
 Vařič s příkonem 1,5kW nemohu připojit na 6A jistič, že?
 Je nutný 13A jistič na elektrickou troubu Baumatic?
 Mohu připojit na jeden okruh více spotřebičů než udrží jistič?
 Jak nepřetížit zásuvky v kuchyňské lince do max. 6A bez předjištění?
 Jak nejlépe rozdělit jištění v kuchyni?
 Lze na zás. okruh 1,5 mm2 napojit 2,5 mm2?
 Mohu zapojit 1f zásuvku z kombinované 3f zásuvky?
 Čím jistit IT aby v případě poruchy nevybavily jističe sousedních obvodů?
 Jak se před rokem 1989 v panelácích navrhovalo jištění obvodů?
 Musí být pro zásuvku k pračce bezpodmínečně samostatný obvod?
 Kde najdu specifikaci dlouhodobého maximálního zatížení pro zásuvku 3x16A?

Aktuální slova KUTIL (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.08 sekund, 23 dotazů.