Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Poradíte mi s návrhem rekonstrukce kuchyňské elektroinstalace?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Poradíte mi s návrhem rekonstrukce kuchyňské elektroinstalace?  (Přečteno 31198 krát)
Tomáš Nápravník
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« kdy: 28.08.2006, 15:39 »

Mám dotaz ohledně rekonstrukce elektroinstala ce, zásuvkových obvodů v  kuchyni. Změněn bude také plynový sporák za elektrický sporák s el. troubou.


Moje představa by byla následující:     
 • sporák - samostatný obvod s třífázovým    jističe 3x16A s vodičem 5x4 mm, vedení zakončené v elektroinstala ční krabici    ve wagosvorkách,

 •    
 • trouba - samostatný obvod 1f jistič    16A, vodič 3x2,5mm zakončený zásuvkou,

 •    
 • lednice - samostatný obvod 1f jistič    16A, vodič 3x2,5mm zakončený zásuvkou,

 •    
 • myčka - samostatný obvod 1f jistič    16A, vodič 3x2,5mm zakončený zásuvkou,

 •    
 • zásuvky pro ostatní spotřebiče 4x (2    zásuvky u linky a 2 zásuvky např. pro zapojení luxu apod. na zdi) - samostatný    obvod 1f jistič 16A, vodič 3x2,5mm zakončený zásuvkami.


 Dále by mne zajímalo na který obvod zapojit osvětlení linky (pokud ne  na světelný) a na který digestoř. Potom by mne také zajímalo jak by se tyto  jednotlivé okruhy měli zapojit na proudový chránič (zda použít jeden třífázový  pro všechny tyto okruhy nebo použít více chráničů-3f pro sporák a 1f pro  jednotlivé obvody).


Je toto zapojení optimální a je správný takový počet zásuvek? Ptám se spíše  informativně a teoreticky, praxi nechám na odborníkovi, ale rád bych měl v této  problematice jasněji.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Pípal
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline« Odpověď #1 kdy: 28.08.2006, 17:30 »

No, podle popisu nemate hluboko do kapsy. Na celou kuchyn nebo spis na cely barak vam staci jeden 3f chranic, pokud se bojite tak lednici a mrazak muzete pripojit na samostatny jistic pred chranicem.
Zapojeni jste popsal dobre, tech okruhu je tam mozna zbytecne moc, vic nez dva samostane 16A 1f okruhy bych do male kuchyne nedaval. Mycka, lednicka a dalsi netepelne kuchynske spotrebice zas takovy prikon nemaji. Podivejte se na stitky jednotlivych zarizeni a spocitejte maximalni mozny soubezny prikon. Drzte se take obvykle zasady, pro kazdy spotrebic nad 2-3kW se dava na samostatny okruh.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline
« Odpověď #2 kdy: 28.08.2006, 19:47 »

No, vidim ze jste uprednostnil kvalitu a spolehlivost a cena u vas nehraje prioritni roli. Vzdycky jsem rad kdyz potkam rozumne uvazujiciho stavebnika.

Co se tyce digestore, ja osobne ji zvyknu v projektech pripojovat k zasuvkam nad linkou. Na tento obvod doporucuji chranic nebo spise chranicojistic - setri to misto v rozvadeci. Na linku doporucuji pocitat s dvouzasuvkama, neni nic horsiho nez kdyz clovek potrebuje konvici i mixer a je malo zasuvek. osobne mam pod linkou tri a obcas nestaci. jedna je okupovana kombinaci konvice + mikrovlnka, v druhe je radio a LCD monitor a ta treti je obcas malo...

Obvod mycky a trouby muzete sloucit do jednoho spolecneho obvodu trifazoveho chranice s se zasuvkami nad linkou, nebo pouzit samostatne chranicojistic e, oboji je spravne, zalezi na financich.

Co se tyce sporaku, pokud jde o sklokeramickou varni desku s dotykovym ovladanim, je podle mne chranic zbytecny. Navic, chranic na tepelnem spotrebici tohoto vykonu je casto zdrojem problemu diky unikajicim proudum. Tam bych ho nedaval. Pokud na nem trvate, tak znovu 3f chranicojistic .

U lednice bych se chranici vyhnul. Jakakoli porucha totiz znamena rozmrazenou lednici a nebezpeci urazu neni zase tak akutni (posledni dobou jsem videl i lednici jako spotrebic tridy II.). Ja osobne dokonce doporucuji dat obvody lednice, mrazaku, alarmu a kotle pred hlavni chranic baraku, aby se clovek vyhnul neprijemnym prekvapenim.

Co se tyce svetla na lince, jednou moznosti je zapojit na svetelny okruh primo s vypinacem pod linkou nebo na svitidlech. Dalsi moznosti je 1-2 okruhy linky samostatne spinane vypinacem u dveri. Ja osobne mam v kuchyni u dveri dva dvoukolebkove vypinace s tim, ze jeden ovlada hlavni svetlo na strope a svetlo u jidelniho koutu a druhy svetlo v skrinkach linky a svetelnou rampu nad linkou. Svitidla pod linkou maji sve vypinace...

Doufam, ze jsem vam poskytnul inspiraci na premysleni, preju mnoho uspechu pri prestavbe...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Kopřiva
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #3 kdy: 28.08.2006, 23:59 »

Lednici a mrazák doporučuji (vyčteno z literatury a povrzeno v praxi) zapojit zvlášť právě proto, aby při vybavení jističe kvůli poruše na jiném spotřebiči nerozmrzla. Jinak - zásuvek v kuchyni není nikdy dost! Digestoř se dá vytáhnout z nejbližší zásuvky - tzn. na lince. Trouba a sporák - 3f jsou třeba na celek - sklokeramická deska potřebuje dvě, trouba tu třetí. Záleží na poloze v kuchyni. Určitě zvlášť okruh pro zásuvky na lince,další lednici, další mrazák, další myčka, další zásuvky - záleží na počtu a spotřebičích.) + další o.světla. píšu z vlastní zkušenosti, jsme po rekonstrukci kuchyně :-D

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline OfflineNepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #4 kdy: 29.08.2006, 08:17 »

To Nápravník: Samostatné okruhy jste udal správně až na tu lednici. Lednice mají dnes okolo 100W - takový příkon můžete zařadit k okruhu pro ostatní spotřebiče. Ke sporáku, pokud mu stačí jištění 3x16A, nemusíte vést 4mm2 - stačí 5x2,5.
Společný chránič má své výhody - ochrana všeho najednou jedním prvkem, ale i nevýhody - výpadek všeho najednou. Varianta samostatných chráničů je nejlepší, ale nejdražší.

Moje doporučení:

Sporák - sólo chránič 4-pólový 25A, 30mA

Okruhy trouby, myčky a ostatních (3x 1-fázový jistič - zapojte je každý pod jinou fázi) zařadit pod další 4-pólový chránič 25A, 30mA

Světlo nad linkou i digestoř zapojte napevno třeba na zásuvkový okruh pro ost. spotřebiče.

Nepíšete nic o hlavním jističi bytu, optimální je velikost 3x25A (teda pokud nemáte další vysoké spotřeby (přímotopy apod.)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Tomáš Nápravník
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #5 kdy: 29.08.2006, 15:47 »

Děkuji za odpovědi, jinak ten dům je rozdělen na dva byty 3+1 (jeden dole a druhý nahoře),  voda je ohřívána v bojlerech (opět jeden dole, druhý nahoře),  vedení je bohužel v hliníku. Ještě malý dotaz, v případě, že by se měnil plynový sporák na celoelektrický, bylo by nutné měnit tarif? Celkový příkon domácnosti by vlastně stoupl o cca 10kW. Taktéž nevím zda se musí měnit i hlavní jistič, dosavadní hodnotu nevím, zjistím ji.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline OfflineNepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #6 kdy: 30.08.2006, 10:54 »

Jestli mají oba byty jen jednu přípojku, je třeba pro zvolení optimálního hl. jističe znát spotřeby (nejlépe i do budoucna) obou bytů, tzn. jestli nebude mít 2 el. sporáky, případně další momentální i do budoucna uvažované nároky na zvýšení el. spotřeby?
Samozřejmě nejde jen o hl. jistič. Pokud máte elektriku celou starou a chcete modernizovat byt (nebo min. kuchyně),  pak si předem nechejte zhodnotit, zda stávající stav (dimenze přípojky) vůbec vyhovuje případnému novému zvýšení hl. jističe. Pro dvě bytové jednotky 3 + 1 s el. vařením bych doporučoval jištění 32A.
Co se týká tarifu, těch je dnes mnoho podobně jako u mobilních telefonů, záleží na vás. Někdo chce ušetřit a část výkonu má ve špičce blokovánu, někdo chce mít zase větší komfort a mít k dispozici maximální současný výkon i ve špičce. Je třeba to nastudovat na internetových stránkách E.ON-u nebo ČEZu – podle toho ke které energetice náležíte. Ty tarify a jejich podmínky tam najdete. Také si dopředu potvrďte na ČEZu nebo E.ONu, zda pro vás v dané lokalitě mají dostatek el. výkonu a dovolí vám jistič navýšit (s nejv. pravděpodobnos tí ano, ale ověřte to).

PS: Při té rekonstrukci zvažte, zda by nebylo dobré oba byty elektricky oddělit kvůli měření - nemusíte hned platit dva elektroměry, ale aby tu byla ta možnost dva elektroměry jednoduše zavést (nájemník apod.). Minimálně je dobré mít pro jeden byt alespoň podružné měření, aby se předešlo případným přím o spotřebu.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Tomáš Nápravník
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #7 kdy: 30.08.2006, 12:49 »

Děkuji za odpovědi, jsem otravný, ale tím jak jste zmínil pojem částečná rekonstrukce, jste mne přivedl na další otázky. Jak jsem zjistil, současná elektroinstala ce se sestává z dřevěné skříňky zevnitř oplechované, kde je umístěna deska na které jsou ještě ty staré černé jističe. Pokud se bude provádět rekonstrukce elektroinstala ce kuchyně, budou se přivádět nové jističe, popř. chrániče, které se montují tuším již na DIN lištu. Bude se tedy muset předělat celá skříň nebo jen ta část co se bude rekonstruovat, dále by mne zajímalo jak bude nahlížet na tento starý způsob zapojení revizní technik, který bude muset provést revizi elektroinstala ce v kuchyni.Doufám, že nebude potřeba změnit celou bytovou rozvodnici.Děk uji moc za rady.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Tůma
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #8 kdy: 30.08.2006, 13:29 »

Ještě doporučuji navštívit kuchyňské studio, popř. zpracovat si sám pohled na kuchyňskou linku s umístěním zásuvek a jednotlivých vývodů. Předejdete pak nepříjemným zásahům do hotových obkladů.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline OfflineNepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #9 kdy: 30.08.2006, 16:14 »

To Nápravník: Na dřevěnou skříňku s deskou zapomeňte, vyrubejte ji a místo ní si dejte normální bezpečnou a platným normám odpovídající plastovou bytovou rozvodnici s novými jistícími prvky a to včetně těch, na které by byly napojeny ty obvody, které rekonstruovat nebudete. Nedovedu si představit, že by kterýkoliv elektrikář namontoval nové jističe na starou dřevěnou desku! A nedovedu si ani představit, že by to nějáký revizní technik schválil.

Samotnou novou rozvodnici seženete za 1000,- Kč možná nějákou kačku navíc podle velikosti a počtu modulů.

A až budete dělat novou kuchyň, bacha na zásuvky montované na linku - musí odpovídat třídě hořlavosti materiálu. Kuchyňské firmy na to často zvysoka kašlou, jsou schopny elektrikářem připravené zásuvky ve zdi přemontovat přímo na dřevo své linky! Nepodceňujte elektriku, zapaluje a taky zabíjí.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Tomáš Nápravník
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #10 kdy: 31.08.2006, 13:19 »

To jsem předpokládal, že se bude muset vyměnit celá bytová rozvodnice. Při samotné montáži je možné si sám vypnout jistič před elektroměrem a odinstalovat samotný elektroměr a HDO nebo je potřeba pověřené osoby, která provede odplombování. Jde mi o to, že v případě rekonstrukce bytové rozvodnice bude bez proudu celý dům a než se provedou zednické práce může to trvat i déle než den. Jaký je tedy správný postup, děkuji.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline OfflineNepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #11 kdy: 01.09.2006, 09:16 »

Při rekonstrukci na elektroměr nesaháte (ani nesmíte),  měl by být mimo bytový rozvaděč.
Jak jsem už psal - postup je následující.
1. zajistit si nejprve s rozv. závodem navýšení hl. jističe.
2. provést vlastní rekonstrukci
3. nakonec rozv. závod sám vymění hlavní jistič před elektroměrem, popř. elektroměr a znovu zaplombuje.

To vše vám řekne podrobně na rozv. závodech jejich technik.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Tomáš Nápravník
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #12 kdy: 01.09.2006, 11:26 »

Bohužel však se jedná o stavbu starou min. 30 let, a elektroměr s jističem před elektroměrem se nachází společně s podružnými jističi v jedné bytové rozvodnici (vlastně v tomto případě dřevěné skříni)uvnitř objektu. Způsob připojení takový, že přípojka je vedena venkovním vedením do pojistkové skříně a odsud vedena do domu. Čili je v tomto případě sdružen elektroměrový rozvaděč s podružným rozvaděčem a všechny přístroje jsou v jedné skříni.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline OfflineNepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #13 kdy: 01.09.2006, 12:00 »

Pak doporučuji samozřejmě i novou elektroměrovou skříň - jak a kde ji dát nutno domluvit s rozv. závody, tady vám nepomůžu. Určitě ale musí být zvlášť od byt. rozvodnice.
U rod. domků se dává na hranici pozemku. U bytových domů na společnou chodbu u stoupacích vedení.
Jestli máte domek (tak jsem to aspoň pochopil),  pak vám asi nezbyde, než rekonstruovat i samotnou přípojku podle dnešních pravidel.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline OfflinePodbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #14 kdy: 01.09.2006, 12:52 »

Je to tu moc pěkné počteníčko. Začalo se u rekonstrukce elektroinstala ce kuchyně a skončilo u kompletní rekonstrukce elektroinstala ce rod. domu včetně přípojky.
Vím, že pro p. Nápravníka to musí být tzv. mrtvicové zjištění, ale tak už to chodí.
Kolega Fasulis má naprostou pravdu.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Tomáš Nápravník
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #15 kdy: 01.09.2006, 13:14 »

Vystihl jste to dobře pane Horský, no co se dá dělat, hlavu vzhůru a vstříc nové elektroinstala ci. Děkuji pánové za zodpovězené dotazy.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Pípal
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline« Odpověď #16 kdy: 01.09.2006, 15:08 »

U nás to taky zacalo opravou dvou vypalenych zasuvek a skonci kompletni rekonstrukci rozvodu, prace prave probihaji... :-)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Honza Veselý
*
Offline Offline« Odpověď #17 kdy: 07.05.2020, 19:40 »

Neni bytova lednice, ktera by vyrazela chranic.Ulet normotvurce, kterej se stale cituje.Utika nam 30 mA to neni normalni, kondezatory a tak, dej tam chatakteristik u G.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Prý zásuvka NESMÍ být umístěna za spotřebičem?
 Vztahuje se ustanovení o umývacím prostoru i na mycí dřez v kuchyňské sestavě?
 Může se v kuchyni použít dráťený rošt?
 Může za mou odpálenou indukční desku elektrikář nebo výrobce?
 Kolik okruhů pro zásuvky bych měl přivést do kuchyně?
 Necháváte se oblbovat od kuchyňářů?
 Dle jakých norem projektovat velkokuchyň?
 Jaké jsou varianty zapojení varné desky a trouby?
 Dáte tip na orientační náklady rekonstrukce instalace ve spol. prostorech?
 Jak provést instalaci ve zděné kůlně, která nemá strop?
 Jaké kabely budou potřeba k rekonstrukci bytu?
 Poradíte mi prosím co se starými hliníkovými vodiči?
 Musíme před přidáním soumrakového spínače do původního rozvaděče provést jeho rekonstrukci?
 Musím starý domek při rekonstrukci změnit z TN-C nebo TN-C-S?
 Jak provést rekonstrukci vedení k mnoha svítidlům, aby se nemusely 2B kabely vyměňovat za 3C?
 Jaké máte tipy k rekonstrukci bytových jader?
 Jak nejlepe zrekonstruovat starou instalaci v dome?
 Jak zrekonstruovat elektroinstalaci koupelny?
 Jak se prakticky řeší vytrhání výstupních vodiču pro zásuvky v rozvodnici PL?
 Poradíte mi s plánem rekonstrukce instalace v paneláku?
 Co s trčícím neznámým kabelem, který je navíc pod napětím?
 Jak provést jednoduše rekonstrukci v montovaném OKÁLU?
 Jak nahradit dosavadní dřevěný rozvaděč RD bez generální rekonstrukce instalace?
 Je k něčemu starý rozvaděč?
 Jak si poradit s vedením ještě v rákosovém stropě?
 Co říkáte na tuto úspornou rekonstrukci instalace v bytě?
 Je nutná revize po opravě (výměně) rozvodnice?
 Jak provést rekonstrukci starého hliníkového jádra?
 Jakým zpusobem mám postupovat při výměně elektroměrové rozvodnice?
 Do kdy musí být provedena rekonstrukce el.instalací, které nesplňují normy EU?
 Jak postupovat při výměně svítidel v panelovém domě?
 Jaký postup zvolit při rekonstrukci dom. přípojky?
 Jak postupovat při výměně kabelu z HDS do ER?
 Jak provést rekonstukci rozvodu elektřiny nejlevněji, nejrychleji a nejčistěji?
 Jakým způsobem obnovit elektroinstalaci v bunkru CO?
 Vyplatí se rekonstrukce elektroinstalace v 35 let starém bytě 3+1?
 Jak provést revizi rekonstrukce elektroinstalace v paneláku bez dokumentace?
 Dle jaké normy na revize provádíte pravidelné revize starších elektroinstalací?
 Jak skloubit nové a staré rozvody v hl. rozvaděči při použití proud.chrániče?
 Jak postupovat při pravidelné revizi objektu starého cca 30 roků?
 Jak řešíte nové obvody připojené na stávající jističe?
 Mohu zachovat část elektroinstalace při částečné rekonstrukci koupelny?
 Víte jak taky může vypadat byt po rekonstrukci?
 Jak dočasně zachránit stav bytové elektroinstalace?
 E-KNIHA: Rekonstrukce a opravy elektrických rozvodů v panelových domech
 Jaký zvolit průřez vodičů v lustru pro jednotlivé obvody max. 60W?
 Nejde mi zásuvka, můžeš přijet?
 Jak jednoduše rekonstruovat starou instalaci schodiště bytového domu?
 Lze při rekonstrukci el.rozvodů použít pro světla kabel YDY 3x1,5?
 Posoudíte mi připojení nové garáže na starý rozvod v dílně?
 Víte, jak se rozhodnout kterou část staré instalace rekonstruovat a kterou ne?
 Jak často a čím provádíte rekonstrukce vedení v panelácích?
 Doplníte toto doporučení rekonstrukce o další konstruktivní poznámku?
 Opraví nějaká firma vn vypínač HL6-9 22kV ?
 Lze provádět rekonstrukce jen části elektroinstalace?
 Co je potřeba pro výměnu elektrických rozvodů v bytě?
 V jakém pořadí rekonstruovat? Rozvody první a pak až koupelnu?
 Jaké oprávnění jsou třeba pro renovaci výrobků?
 Lze provést rekonstrukci elektroinstalace v panelákovém domě postupně?
 Máte opravdu dobrou příručku k rekonstrukcím paneláků?
 Je potřeba pro rekonstrukci elektroinstalace starého domu povolení statika?
 Čím skrýt starý nezvhledný rozvaděč v panelákovém bytě?
 Oprava versus rekonstrukce hromosvodu podle platné právní úpravy ČR
 Je možná výmena starého rozvádzača za nový so zachovaním pôvodnej kabeláže?
 Co si počít se starým rozvaděčem a rozvody v rodinném domě?
 Ako postupovat pri obnove chalupy?
 Co byste vytkli takové pěkné retro rekonstrukci panelového bytu?
 Mám jako nový nájemník nárok na kompletní výměnu elektroinstalace?
 Jaké se používaly kabely v bytových domech kolem roku 1968?
 Musí být při opravě elektroinstalace v BD přemístěn elektroměr na chodbu?
 Jak poznáme muzejní elektroinstalaci vhodnou k rekonstrukci?
 Jak nahradit rozvaděč v paneláku za nový při zachování stávající Al kabeláže?
 Jaké je správné řešení výměny zásuvky v panelovém domě?
 Čím nahradit vadný starý jistič J1K63?
 Jaké zapojení svodičů přepětí zvolíte při rekonstrukci elektrické instalace?
 Jaké jsou podmínky pro přemístění elektroměrového rozvaděče ve starém domě?
 Je možné v případě rekonstrukce HDV ponechat elektroměrový rozvaděč?
 Jak vysvětlit vlastníkům domu nutnost výměny rozvodů v domě?
 Jak se realizují nové rozvody ve starých průmyslových prostorách?
 Lze posoudit dle ČSN, že staré rozvody v bytě nevyhovují dnešní elektrifikaci?
 Rekonstrukce a opravy rozvaděčů na seminářích OEZ 2019
 Kdy se oprava strojního zařízení mění na totální rekonstrukci?
 Jak zrenovovat nevzhlednou elektroměrovou skříň?
 Něco málo o rekonstrukcích elektroinstalací
 Musí oprava instalace odpovídat nejnovějším předpisům?
 Jsou rekonstrukce elektroinstalací v roce 2021 jiné, lepší než 2009?
 Jak na první pohled poznám rozvody v mědi nebo hliníku?
 Jak rekonstruovat elektroinstalace v nástavbách a panelácích?
 Jakou zvolit normu ČSN pro revizi starého domu?
 Podle které normy zřizovat hromosvod na přístavbě?
 Čo sa dá definovať ešte ako oprava VTZ elektrického a čo už ako rekonštruckia.?
 Lze vyměnit domovní rozvaděč, a zachovat starou elektroinstalaci?
 Nestává se vám, že někdo zaměňuje rekonstrukci za opravu?
 Provádíte rekonstrukce nebo částečné rekonstrukce koupelen?
 Nač pamatovat u přípravy rekonstrukce instalace bytového domu?
 Kdy se PEN vodič nezapojoval na kolík?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 23 dotazů.