Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Máte praktické zkušenosti s mikrosítí (Microgrid)?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Máte praktické zkušenosti s mikrosítí (Microgrid)?  (Přečteno 5793 krát)
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline
WWW
« kdy: 28.06.2020, 23:06 »

Vzhledem k nekončící nenažraností distributorů el. energie  zle zvažujeme v našem bytovém domě přejít v první etapě od sytému dodavatel-24x odběratel na princip dodavatel-SVJ-24x odběratel.
S výhledem na druhou etapu a to umístění FV panelů....

Má někdo zkušenost ať už administrativn í, tak i praktickou z přechodu od systému samostatných měření bytů na systém centrálního elektroměru a měření bytů podružnými elektroměry?

Viz Microgrid ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline« Odpověď #1 kdy: 29.06.2020, 07:50 »

Ten výraz slyším prvně. Nezná ho ani EZ.
Chcete se stát provozovatelem LDS. Všechny požadavky na provozovatele jsou v EZ a existují firmy, které se přímo zabývají sdružováním OM pod jednu LDS, včetně měření a FVE. Třeba veolia.
Praxe je stejná, jako u zahrádkářských kolonií s podružným měřením. Když nastane příznivá konstalace a budou všichni nájemníci vzorní (utopie),  nebude problém.
Stačí ale, aby se jeden šprajcnul, nebo neplatil a už budou starosti.
S tím si umí poradit velmi snadno distributor, resp. prodejce, ne tak snadno provozovatel LDS "překupník",  který zaplatit musí i za své neplatiče, jinak budou po tmě všichni.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline
« Odpověď #2 kdy: 29.06.2020, 12:18 »

Je třeba zvážit všechny aspekty takového rozhodnutí.

Bude třeba právní servis, odečty a úřední ověřování měřidel.
Otázkou je, jestli je nějaká návratnost vstupních investic v zamýšlené úspoře oproti "nenažrané" distribuci. Horší to bude až někdo bude chtít jinou sazbu.

Co se týče samotné změny, je třeba plná moc od všech odběratelů. Jelikož se bude slučovat příkon a demontovat fakturační elektroměry.

Podat patřičnou žádost o připojení. Po schválení oblastního technika podepsat smlouvu o připojení a pak už klasika. Fyzicky vybudovat rozvaděč měření pro hlavní elektroměr, dodat revizi, podepsat smlouvu s obchodníkem.

U přímého měření použít elektroměr SVJ do hlavního rozvaděče a ostatní vyměnit za podružné. V případě změny na nepřímé měření se musí úpravy provést za součinnosti distribuce. Tak aby si někdo v přesný čas dojel pro elektroměry a osadil hlavní elektroměr. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline
WWW
« Odpověď #3 kdy: 29.06.2020, 12:51 »

Ještě není nic jisté, pouze sháním informace, nejlépe od někoho kdo tento systém už zná, ale :

1) Právní servis? K čemu? Aby bylo možné přejít na tento způsob je zapotřebí "jen" souhlas 100% členů Společenství.

2) odečty? Podružné elektroměry budou napojeny on-line do cloudu s přístupem přes www, ale samozřejmě máme vyhlédnuté typy i s displejem (protože ne všichni se s technikou kamarádí). Cena cca 2400,-,  takže návratnost 2 roky (s ohledem na neplacení výpalného, které se jmenuje "stálá platba").
Jelikož by se jednalo o poměrové měření (stejně jako je tomu u bytových vodoměrů),  tak by neměl být důvod k nějakému úřednímu ověřování. Vodoměry nebo měřiče tepla na radiátorech se také nekalibrují.

3) jiná sazba sotva přichází v úvahu, ale při tomto způsobu odběru samozřejmě není možné, aby někdo chtěl jiného dodavatele

4) žádný nový rozvaděč budovat netřeba. Ten, ve kterém je umístěn stávající elektroměr pro společné prostory a výtah je naprosto funkční.

Stoupačka zůstává, jističe zůstávají, elektroměry distributora se vymění za podružné vlastní a ani se zaplombováním a kontrolou, že nikdo s měřením nemanipuluje by neměl být problém.

Jak už jsem psal, tento způsob sám o sobě by nebyl ekonomicky nijak zajímavý. Šlo by ale jen o přípravu na další etapu a tou je osazení FV panelů a napájení tak objektu z nich.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline
« Odpověď #4 kdy: 29.06.2020, 13:17 »

... na princip dodavatel-SVJ-24x odběratel. ...
Domnívám se, že tata varianta je už naplněním obchodu s elekřinou a to podléhá licenci, atd...
Jinými slovy mohlo by jít o nedovolené podnikání.
Ve finále ušetříte pouze na části stálého platu. Nový HJ by mohl "kopírovat" pojistky v HDS. Veškerá platba distribuce vztažená na el.práci bude stejná. Rozpočítání úspory na 24 subjektů pak bude zajímavé...
Dalo by se kalkulovat na handl lepší ceny za MWh z důvodu celku, ale to jde i za stávajícího stavu.
Ani SVJ to nebude moci dělat zdarma, to je naivní představa...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 29.06.2020, 16:29 »

Ono to není jednoduché dát dohromady 24lidí (bytů)...

Před nedávnem jsem podobnou věc předělával ale v malém .
Asi 18 garáží se domluvilo že si dá jedna garáž elektroměr a ostaní budou mít podružné a budou platit.
Měli to asi 20 let a pomalu to začínalo upadat, nakonec mě ten co to měl pro všechny poprosil o odpojení dalších a předělání na jednu garáž. Přestali všichni platit, že nic nespotřebují!! Ale jen elektroměry podružné za rok seberou několik kwh (jejich cívky)! To nikoho nezajímalo!
Prvotní nadšení opadlo a byli jen velké problémy!!Ten hlavní vše dělal zadarmo -rozpočítání a vše kolem toho .
A u bytů jak píše kolega ,  SVJ jako hlavní odběratel to bude to samé!!Jednak když nějaký chytrák to dá k soudu ,  budou chtít obchodování s elektřinou jak to píše kolega přede mnou.
Neodrazuji vás od toho, ale pořádně zvažte vše dopodrobna!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Jan Alin
*
Offline Offline« Odpověď #6 kdy: 29.06.2020, 17:41 »

Rozdělení takto sloučených odběrů jsem již dělal několik, vždy se to po nějaké době rozkmotřilo, sloučení ani jednou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Palička
*
Offline Offline« Odpověď #7 kdy: 29.06.2020, 20:36 »

Ono to není tak jednoduché.

ad 1/ Pokud by elektrickou energii "dodávalo" společenství, jde o další službu poskytovanou společenstvím, kterou je nutno dle §1208 obč. zákona schválit shromážděním společenství, stejně tak musí být schválen shromážděním způsob rozúčtování. Společenství, pokud bude elektrickou energii svým členům poskytovat v ceně dodavatele bez jakýchkoliv přirážek či provizí, nemusí mít licenci a není obchodníkem s el. energií, jiná situace by nastala, pokud by vyrábělo el. energii z FV či si chtělo něco "přirazit" za poskytované služby.

Odvážil bych se tvrdit, že výměna fakturačních měřidel za poměrová by si v mnoha případech vyžadovala i změnu prohlášení a jeho nové vložení do katastru.

ad 2/ měřiče el. energie jsou stanoveným měřidlem dle zákona č. 505/1990 Sb. o metrologii a tudíž podléhají pravidelné certifikaci a ověřování, stejně tak jako poměrové měřiče vody v bytech (certifikace po 5 letech) nebo měřiče tepla (4). Indikátory topných nákladů stanoveným měřidlem nejsou a necertifikují se, zde se počítá s tím, že po vybití baterie se mění za nové. Lhůty pro certifikaci elektroměrů jsou dle vyhlášky 345/2002 Sb většinou 12 let.

Jistě je možné používat měřidla bez certifikace, ale zatímco třeba u vodoměrů je jasně legislativou stanoveno, jak rozúčtovávat, když je certifikace neplatná, v případě dodávky el. energie to není a vystavujete se sporům vedoucím až k žalobám (které SVJ rozhodně nemusí vyhrát, právě s poukazem na neplatnost necertifikovan ého měřidla).
 
ad 3/ fyzická osoba má PRÁVO na změnu dodavatele, je pak na každém, aby si vybral dodavatele takového, jaký mu vyhovuje. Pokud to učiní SVJ za něj, vystavuje se právním sporům o (ne)výhodnosti dodavatele.

Osobně tam vidím další komplikace, zde jen co mi teď napadají:

- pokud zrušíte odběrová místa, přicházíte o rezervaci příkonu pro všechny byty se všemi důsledky, Až si to lidi rozmyslí, budou o ně žádat?

- za případného neplatiče budou nuceni hradit platby ostatní členové, ba dokonce za ně ručí podle svých podílů  (§1194 odst. 2). Pravda, společenství může neplatiče zažalovat a za dva tři roky soud vyhraje, nebo navrhnout soudu prodej jednotky takového vlastníka a z výtěžku uhradit dluh, ale do té doby budou platit ostatní a potřebuje ty draze placené právníky

- někdo má hlavní jistič 3x25A, jiný 1x20A, jak rozdělíte paušál? Podle velikosti bytu? Podle spotřeby? No...... Máte promyšleno, co uděláte, když někdo zmodernizuje byt a bude chtít vyšší příkon? Nebo když někdo byt prodá a nový vlastník bude chtít SVOJE hodiny?

Osobně bych do toho nešel, vidím tam víc komplikací než přínosů. A budoucích sporů, začnou, jak tipuji, po prvním vyúčtování.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline
« Odpověď #8 kdy: 29.06.2020, 23:39 »

Ještě není nic jisté, pouze sháním informace, nejlépe od někoho kdo tento systém už zná, ale :

1) Právní servis? K čemu? Aby bylo možné přejít na tento způsob je zapotřebí "jen" souhlas 100% členů Společenství.

2) odečty? Podružné elektroměry budou napojeny on-line do cloudu s přístupem přes www, ale samozřejmě máme vyhlédnuté typy i s displejem (protože ne všichni se s technikou kamarádí). Cena cca 2400,-,  takže návratnost 2 roky (s ohledem na neplacení výpalného, které se jmenuje "stálá platba").
Jelikož by se jednalo o poměrové měření (stejně jako je tomu u bytových vodoměrů),  tak by neměl být důvod k nějakému úřednímu ověřování. Vodoměry nebo měřiče tepla na radiátorech se také nekalibrují.

3) jiná sazba sotva přichází v úvahu, ale při tomto způsobu odběru samozřejmě není možné, aby někdo chtěl jiného dodavatele

4) žádný nový rozvaděč budovat netřeba. Ten, ve kterém je umístěn stávající elektroměr pro společné prostory a výtah je naprosto funkční.

Stoupačka zůstává, jističe zůstávají, elektroměry distributora se vymění za podružné vlastní a ani se zaplombováním a kontrolou, že nikdo s měřením nemanipuluje by neměl být problém.

Jak už jsem psal, tento způsob sám o sobě by nebyl ekonomicky nijak zajímavý. Šlo by ale jen o přípravu na další etapu a tou je osazení FV panelů a napájení tak objektu z nich.

1) Časem budou požadavky na převod měřidla mezi nájemníky, reklamace odečtů nebo měřidla, tu a tam někdo nebude chtít platit nebo se připojí bokem.... Taky někdo může zpochybnit transparentnos t. Právně ošetřené to budete muset mít ve vlastním zájmu, na ústní dohodu to pomalu nejde v rodině.

2) Někdo bude muset data z elektroměrů zpracovávat, zjišťovat, kontrolovat a vyúčtovávat. Jestli budou ověřené to záleží na odhlasování. V případě sporů u soudu bude rozdíl mezi zaplombovaným a ověřeným elektoměrem oproti informativnímu měřidlu, nevhodnému k fakturaci.

3) Nechte být, dnes si někteří sjednávají sazbu D57 na klimošku s přitápěním.

Btw. nápad v jádru dobrý ale jak chcete poznat kdo kolik odebral z FVE a z distribuce? 

Několikrát jsem již sloučení prováděl. Technicky není problém, u distribuce taktéž. Kamenem úrazu je jen právní stránka věci, rozhodně bych konzultoval s právníkem. 

 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline
WWW
« Odpověď #9 kdy: 01.07.2020, 19:52 »


TO Rozvodak : v tomto bodě - "3) Nechte být, dnes si někteří sjednávají sazbu D57 na klimošku s přitápěním." by asi nastal problém. To je správná úvaha!  
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #10 kdy: 01.07.2020, 22:58 »

Před několika roky jsem kreslil na něco podobného projektík, jednalo se ale o dům sokromého majitele, který pronajímal byty lidem za cenu "vše v jednom". Nakonec nevím jak dopadla realizace, protože dodavatel FV pro kterého jsem to zpracovával jakási firma NELUMBO (tímto všechny varuji) mi za práci dluží dodnes a nekomunikuje. Ale v případě zájmu jsem schopný dohledat kontakt na toho majitele bytového domu, domů měl několik a v jednom mu to už podobně fungovalo, ale jen u některých bytů, měl dokonce v jedné skříni, elměr.rozvaděč i na každém patře fakturační elměry RZ i podružné z FV, fakturační zaplombované RZ, podružné od majitele domu. Kdybych to neviděl na vlastní oči nevěřil bych, že to je takhle možné provbozovat a že na to RZ přistoupí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Co říkáte na call centra energetik?
 Které zkoušky a školení potřebuje energetik k výkonu své funkce?
 Je naděje, že dodavatel vrátí peníze za neodebranou elektřinu?
 Ako pripojiť malú veternú elektráreň do distribučnej sústavy?
 Jak provést revizi napětovo-frekvenční ochrany?
 Jak se synchronizuje náběh více centrál proti poškození zpětným proudem?
 Aké sú zásady pre dovoz a vývoz elektriny?
 Jak je v praxi řešena geografická hranice mezi dodavateli energie?
 Má se stát odsávání elektřiny z atmosféry zdrojem energie budoucnosti?
 Máte někdo zkušenost s RSP Energy?
 Je jednání prodejců firmy Centropol legální?
 Chcete podnikat v energetice? A jste připraveni vědomostmi o legislativě?
 Také projektujete bez hlubších znalostí energetického zákona?
 Co nového v oblasti měření energií
 Blackout – noční můra energetiků
 Nestabilní zdroje způsobují, že od začátku roku 2010 je elektrizační soustava provozována na hranici bezpečného limitu
 Víte, že se nacvičuje BLACK OUT již několik roků?
 Od ČEZ a dalších velkých hráčů odcházejí desetitisíce lidí. Ne všichni ale zaplatí méně
 Co víte o energetickém průkazu budovy?
 LPE: Nové trendy v zabezpečeném napájení elektrickou energií
 Má někdo zkušenosti s výrobou elektrické energie?
 Viděli jste dokument o elektrice v New Yorku?
 Jak ovlivňují sluneční bouře elektrickou síť?
 Co myslíte, je férové, že platíme za německé přebytky energie?
 Konference o jaderné energetice s Jiřím Markem
 O projektování reaktoru
 Řešení Alstom Grid
 Servis zařízení distribuce elektrické energie
 Evžen Tošenovský o energetické koncepci EU
 Michal Hejl o problematice ICT v teplárenství
 Kogenerační jednotka na bázi mikroturbíny
 Jakou odbornost potřebuje osoba vystavující energetický štítek budovy?
 Pražská distribuční síť a výpadky elektřiny
 Tématem letošních Dnů teplárenství a energetiky bude české teplárenství v energetické unii
 21. ročník konference Dny teplárenství a energetiky: Rozhovor s Martinem Hájkem
 Jak může vzniknout blackout nadbytkem výkonu v síti?
 Dny teplárenství a energetiky - Vláda by měla schválit aktualizaci Státní energetické koncepce
 Dnů Teplárenství a energetiky se účastnilo přes 1.000 návštěvníků. Jak je hodnotili?
 EZÚ: Česko a Korea si budou uznávat certifikáty a zkoušky
 ABB: Digitalizace v energetice nabízí lepší práci s daty
 Sdružovací skříň pro primární zónu jaderného reaktoru
 Čím zmerať, (testovať) zmeny v napájacej sieti?
 Nano Energies - zásobování energií z obnovitelných zdrojů
 ### ENERGETIKA #1 Atomové elektrárny se Stanislavem Cieslarem
 Musím souhlasit s věcným břemenem, které chce E.ON na mém pozemku?
 Medzinárodné vedecké podujatie Energetika 2016
 ENIKA: Navisys měření a monitoring energií
 Vodíkové technologie v energetice a dopravě
 Decentrální energetika v praxi a technologie ORC
 Proč nezaplatím více peněz za 230V než za 220V?
 Už jste někdo viděli kapesní elektrárnu?
 Analýza účinnosti energetické jednotky v ostrovním provozu
 Opatření při energetické certifikaci budov
 Věděli jste, že elektřina ze solárních elektráren bude brzy nejlevnějším zdrojem?
 Jaká byla brutto výroba elektrické energie v historii československa?
 Má už někdo, nějakou zkušenost s tzv. virtuální baterií (E.ON)?
 Musím mít při prodeji bytu průkaz energetické náročnosti budovy?
 ČEPS slaví 20 let od svého vzniku
 Co bylo tématem, dnes již populární konference Energie pro budoucnost
 Budeme mít také ministra pro elektřinu?
 Modul RTU pro dispečerské řízení
 Trajekt Ellen pluje čistě na elektrickou energii
 Skupina Sev.en Energy hodlá do modernizace elektrárny v Počeradech vložit miliardy
 ČEPS zmodernizovala vedení spojující rozvodny Mírovka a Čebín
 Odstartoval největší projekt energetických úspor, ČVUT ušetří 20 milionů Kč.
 Industriální turistika je v Česku stále oblíbenější
 Voda z hor jako zdroj čisté elektřiny
 ČVUT se podílí na vzniku aplikací pro lokální energetické systémy
 Chladící věže Dukovan zalila barva krve se symbolem srdce
 ENERGY BOX monitoruje spotřebu výrobního provozu. Půjčte si jej!
 TECO LIVE: Jak umí FOXTROT řídit veřejnou, elektromobilní a fotovoltaickou ...
 ČEPS dokončila modernizaci vedení V460 v Moravskoslezském kraji
 Proč stála Evropa před masivním výpadkem elektřiny?
 Nová podoba gravitační baterie má podobu jeřábu
 PowerLogic - správa energie, fakturační měření a monitorování kvality energie
 Kvalita dodávané elektrické energie v sítích nízkého napětí
 Bylo hlasování v pořadu Rozpaky kuchaře Svatopluka fikce nebo realita?
 Co zvolit když BOHEMIA ENERGY ukončila dodávky elektřiny a plynu?
 Systém SANDRA bude instalován v další elektrárně
 Je zdaněná platba za přetoky z FVE?
 Znáte změny v připojovacích podmínkách ČEZ od 1.4.2022? Poslouchejte!
 Jak se určuje energetická bilance administrativní budovy?
 Jaké podnikáni spotřebovává mnoho elektřiny?
 Je spotřeba 4.500kWh za 4 měsíce v rodinném domě v pořádku?
 Spotřeba elektrické energie spotřebiči ponechanými v „pohotovostním stavu“ (stand-by)
 Jak změřit spotřebu nebo proud na 22kV?
 ENIKA představuje NAVITAS
 Koľko vlastne berie úsporná žiarovka?
 Mohu bazén s pískovou filtrací napájet solárními články?
 Je z pohledu úspor výhodnější bojler na poloviční nebo plný výkon?
 Nový energetický štítek dle Evropské směrnice o ekodesignu
 Jak dlouho vydrží zapnutý mobil připojený na autobaterii?
 Špecifikuje nejaká norma výpočet predpokladanej ročnej spotreby RD?
 Chcete se stát partnery projektu Energomonitor?
 ENIKA: Novela upravuje nakládání s energiemi ve firmách, problematiku řeší systém NAVISYS
 Jak spočítat spotřebu průmyslové sítě?
 Jaká je spotřeba zdroje pro LED osvětlení pokud používám pouze 50% zátěže?
 Kterými funkcemi může systémová instalace proti klasice ušetřit energii?
 Mohu na spotřebě nějak ušetřit zakoupením nových přímotopů?
 Jak řešit měření spotřeby u bytového domu s elektrickým topením?
 Je možnost měřit spotřebu 3f elektrokotle a 1f boljeru společně?
 Je dobrý nápad vypnout na dovolenou přívod elektriky bytu?
 Jaká je spotřeba nouzového osvětlení Fulgur Gamma 325LP?
 Je možné zvýšení spotřeby EE při závadě na přívodu k odběrnému místu?
 Jaka je spotreba jedne plotenky sklokeramicke varne desky?
 Jaké máte zkušenosti s výdrží baterií u přístrojů Metrel?
 Jak zkontrolovat odběr spotřebičů v nízké sazbě?
 Jakým systémem řídit dynamický tarif energetiky?
 Bude úspora elektřiny když vypnu elektromotor na cca 2 minuty?
 Proč se mi rozchází výpočet s měřením spotřeby při ohřevu vody?
 Co dělat se zjištěním velké chyby měření předchozího elektroměru?
 Proč by měla "rychlejší" konvice spotřebovat méně energie?
 Jak spočítat roční energetickou spotřebu?
 Jak stanovit spotřebu elektrické energie?
 Existují nějaké měřiče spotřeby ve formě zásuvkového adapteru?
 Jakou spotřebu má 200W trafo, pokud z něj zrovna neodebírám proud?
 Jak spočítat odběr spotřebičů a převést to na peníze?
 Čím měřit spotřebu podnájemníka v jednom bytě?
 Jaká je spotřeba impulsního relé v klidovém stavu?
 Jakou spotrebu ma pocitac?
 Jaká je energie spotřebovaná výbojkou?
 Vedete si evidenci denní spořeby el. energie?
 Jakou spotřebu má plazmová televize?
 Jaká je spotřeba zářivky při startu?
 Co je příčinou rozdílu naměřeného odběru různých elektrospotřebičů?
 Jaký příkon mají chladící pulty v supermarketu ?
 Je mozne, ze by bol elektromer vadny a tocil sa rychlejsie?
 Zvýší se spotřeba zářivky bez kondenzátoru?
 Jak se vypočítá skutečná spotřeba?
 Je rozdíl v měření energie elektroměrem a levným měřičem z hobbymarketu?
 Kdo platí podsvětlení elektroměru ?
 Jakým způsobem změřit a rozpočítat spotřebu?
 Proč je tak vysoká faktura za elektřinu ve společných prostorách?
 Co mám dělat, když se mi nezdá vyúčtování spotřeby od ČEZ?
 Kolik energie spotřebuje elektromotor se zvýšenou efektivitou?
 Kdo ví jak pracuje zařízení Fostac Maximus?
 Kolik je možné v ČR zaplatit za 1 kWh?
 Prý úsporné žárovky spotřebu elektřiny nesníží, nelžou?
 Co říkáte na měřič spotřeby zieNu vy?
 ENIKA: Automatická regulace vlastní spotřeby v režimu \
 Je lepší svítit v kuse cca 8hod. denně nebo xkrát denně zhasínat a rozsvítit?
 Jaká je spotřeba infračidla?
 Kolik mě stojí spotřebovaná elektrická energie?
 Jak změřit spotřebu LCD televize v pohotovostním režimu?
 Prečo sú povolené mikrovlnky, keď klasické žiarovky sa zakazujú?
 Může si zapojit energomonitor opravdu každý?
 Co byste dodali k zásuvkovým indikátorům spotřeby vy?
 Jak rozpočítat spotřebu elektrické energie vodárny?
 Není v roce 2022 větší šance klamavého Eltricku?
 Který spotřebič má malý a stálý proud?
 Co je to forecasting spotřeby?
 Měříme odběr Orlovny!
 Zvýší se spotřeba na elektroměru vyndáním odrušovacího kondenzátoru na tepovači?
 A co www.usporavydelava.cz, to není podvod?
 Energomonitor připravuje novinky!
 Co nosí guerillový elektřikář v Řecku u pasu?
 Kam může utíkat 100kWh spotřeby v běžném bytě za den?
 Je systém ENWOX mystifikace nebo úspora?
 Jak zaintegrovat "introvertní" spotřebiče?
 Je spotřeba žárovek pořád stejná?
 Jak změřit dlouhodobě odběr bojleru jištěný chráničem?
 Může nějaká porucha elektroinstalace zdvojnásobit celkový odběr?
 Jaká je běžná spotřeba společných prostorů v panelovém domě?
 Poradí mi někdo, proč vyměněný elektroměr u RD vykazuje 100% nárůst spotřeby?
 ENIKA: Specializovaný web k monitoringu spotřeby energie
 Máme dnes tolik energie, že už nad spotřebou není potřeba přemýšlet?
 WAGO: Měření proudu a energie
 Může zkrat způsobit vyšší spotřebu bytu o více cca 5kWh?
 Jak zjistit kterým směrem na vedení teče energie?
 Ušetří řešení CESS skutečně nějakou energii?
 Jak v roce 2022 ušetřit za elektrickou energii?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (3)Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.092 sekund, 24 dotazů.