Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Je jednání prodejců firmy Centropol legální?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je jednání prodejců firmy Centropol legální?  (Přečteno 34488 krát)
Jan Alin
*
Offline Offline



« kdy: 17.11.2010, 08:16 »

Včera mi zazvonil kdosi u dveří a když jsem otevřel tak se mladík představil že je z "energetiky" a jde zlevňovat elektriku.
Když jsem se zeptal na nějaký průkaz tak vytáhl zmačkaný lístek kde nebylo ani moc čitelné jméno, natož něco jiného (takových si natisknu za pět minut spoustu) a občanku s ustřiženým rohem. Když jsem mu řekl že nemám zájem a že není z "energetiky" ale ze společnosti Centropol, což bylo na tom zmačkaném papírku čitelné a že elektriku určitě nejde zlevňovat, tak začal tvrdit, že nemám pravdu a že tomu nerozumím. Vykázal jsem ho z objektu. Lze si někde na takové chování prodejců stěžovat tak, aby to mělo nějaký kladný výsledek, nebo je boj proti oblbování lidí marný? Takové chování přece musí poškozovat i společnost Centropol.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 17.11.2010, 08:25 »

Domnívám se, že je to v rukou jen a jen "neviditelné ruky trhu".

Asi bych udělal něco horšího.
Ovšem na druhou stranu "nejsou lidi" obecně.
Každý si myslí, že může být obchodníkem a že na tom nic není.

Možná ten člověk měl částečně pravdu.
Byl z energetiky. Z novodobé ...!

Tak, jak ji neznáme.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Václav 3
« Odpověď #2 kdy: 17.11.2010, 09:42 »

Nekorektní jednání zástupců různých prodejců energie a telekomunikačn ích služeb je běžné.

Obvykle s nimi rozhovor velice rychle ukončím.  Pokud přijdou osobně, tak je nikam nepouštím a neukazuji jim žádné faktury a doklady a různé nabídky po telefonu likviduji poznámkou, že se nebudeme vzájemně zdržovat.

to kol. Alin: "Obejdu",  který se prokazuje upatlaným papírkem a neplatným (znehodnoceným) OP bych nechal prověřit policií, protože to může být také vykradač bytů nebo tipař, pro zloděje pracující.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #3 kdy: 17.11.2010, 09:48 »

Nekorektní jednání zástupců různých prodejců energie a telekomunikačn ích služeb je běžné.

Obvykle s nimi rozhovor velice rychle ukončím.  Pokud přijdou osobně, tak je nikam nepouštím a neukazuji jim žádné faktury a doklady a různé nabídky po telefonu likviduji poznámkou, že se nebudeme vzájemně zdržovat.

to kol. Alin: "Obejdu",  který se prokazuje upatlaným papírkem a neplatným (znehodnoceným) OP bych nechal prověřit policií, protože to může být také vykradač bytů nebo tipař, pro zloděje pracující.

Přesně tak!  Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 17.11.2010, 10:42 »

Nejvíc mě rozhořčí když takový to prodejci zejména elektřiny začnou poučovat elektrikáře... .
Pokud si nachytají toho, kdo nezná podrobnosti... ...budiž....
PS:
Jednou se mě stalo že někdo zazvonil před dveřmi,že prý chce zapsat elektroměr...m ám elektroměr volně přístupný, tak mě to bylo trochu divné...otevře l si dveře rozvaděče a začal se ptát na jméno, RČ,
bydliště...... ..přizná se že jsem byl trochu zaskočený, tak jsem nadhlédl do jeho "papírů" sice tam něco psal, ale jak jsem uviděl na bloku hlavičku PRE /já jsem byl v regionu tehdy JME/...tak jsem ho hnal,ani nestačil zabouchnout dveře od auta.......... ..pak jsem se dozvěděl že ve vedlejší vesnici tento "floutek"
okradl důchodce asi o 10 000.-Kč
Kdy otevřeli děti,nebo žena asi by to dopadlo podobně... zle
Proto od této doby s podomními prodejci dělám krátký proces!    FackovaciZlej Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #5 kdy: 17.11.2010, 10:57 »

Když to vezmeme kolem a kolem,
taktito prodejci nemají efektivnější možnost nabídky.

Lidé sami od sebe nepůjdou "někam" změnit dodavatele, když tomu notabene nerozumí.
Jediná možnost je lidi "utáhnout" na úspoře.
Na to slyší všichni.

Až k nám přijde podobný exot, mám připravený diktafon a prověřím jeho znalosti  tanecek

Audionahrávky umíme zveřejnit i zde, že? :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #6 kdy: 17.11.2010, 11:22 »

Podle mne to moc legální zrovna není. Prokazovat se neplatným dokladem a cpát se k někonu do domu.
To su žádá o to, uvařit mu kafe a mezitím zavolat policii. Možná bychom se divili.

Spíše mě ale udivuje to, jak je možné, že i když jsou všichni neustále masírování médii zprávami o podvodnících a zlodějích, tak se vždy najde dost těch, kteří jim skočí na špek.

Osobně je také vyháním a telefony s díky a nezájmem ukončuji. Po dotatu, jestli po mě chtějí nějaké peníze a že žádné nemám, už většinou ani nemají chuť dál nabízet  angel

Poslední zkušenost byla sprodejci filtrů na vodu. Ti začali namáčet lakmusové papírky do studny a pak nám cpali filtr za 45 000kč a každoroční výměnu filtrační vložky za 4 500kč.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 17.11.2010, 12:14 »

Ten scénář je vždy tak podobný že je jasné, i když těžko prokazatelné, že mají přesně od někoho naučeno jak se mají chovat a co mají odpovídat. Je to spíš obchodní model než neznalost nebo neprofesionáln ost prodejce. Už vidím kolik důchodců u nás na sídlišti podepsalo napůl nevědomky přechod k jejich společnosti. Starší lidé si při představení prodejce že je z "energetiky" představí to že jim jejich jediný dodavatel přišel přepsat smlouvu aby mohl zlevnit, něco jako odečet. Většinou jim dojde až později že to tak není. Společnost Centropol to zcela určitě poškozuje podle reakcí co jsem našel na webu a poškozuje to nepřímo i ostatní společnosti. Je zvláštní že si neškolí prodejce tak aby k tomuto nedocházelo.
Samozřejmě že jsem je nechal zjistit policií, člověk který na mě vytáhne zmačkaný papír a občanku s ustřiženým rohem a ještě se chová agresivně může být buď podvodník nebo idiot. Nemám moc rád různá pravidla ale v této oblasti by trocha regulace směrem ke slušnému chování a podávání nezkreslených informací neškodila.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
PETR STROMAJER
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 17.11.2010, 12:47 »

U mne v bytě v Praze se to stalo taky,přišel takový mladý floutek v kvádru že prý je z energetiky PRE když jsem po něm chtěl prukaz tak už jsem ho neviděl. Škleb Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Robert Vozka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 30.06.2011, 21:38 »

Teď tu byl..... Právě teď tu byl... Úsměv (jak by se dalo parafrázovat).

Chlápek, naprotosto typickej prodejce čehokoliv, kteří se většinou vyskytují na frekventovanýc h místech po Praze... (neboli mi bylo jasné na první pohled, že mu určitě nic nepodepíšu, ani kdybych to měl mít na mnoho let zadarmo...)

Že je z "energetiky" a také cosi o RWE (ale nic jsem neviděl, tak je otázka za koho opravdu jedná)
Prej jestli už u nás někdo byl kvůli podepsání smlouvy, že je teď větší konkurence...R WE vstoupilo na trh... bude se snižovat cena za distribuci... a fixovat na další 2 roky... a podobné kecy...

Tak opravdu nevím, asi hoch prošel jenom rychlým školením prodejců, ale o elektřině (z prodejního hlediska) toho asi moc neví... (ale že distribuci dodavatel neovlivní by mohl vědět  Pláč )

A když si hraje na prodejce, tak by alespoň mohl vědět, že na relativně mladého "zákazníka",  kterého potká (zrovna v tu chvíli) v obleku musí zkusit jinou písničku a znalosti než na babičku ze zapadlé vesnice. (nechci babičky urazit, ale asi většinou nebudou s této oblasti tolik sběhlé jako já)

Takhle se konkurence prostě nedělá... (teda pokud té firmě, která takovéhle lidi posílá nejde jenom o krátkodobý profit)  zle

Neměl jsem moc času (a samozřejmě jsem ho navíc nečekal),  takže jsem ho (ještě relativně slušně) poslal dál... ale příště si zkusim nechat dát nějakou nabídku písemně  Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 30.06.2011, 21:51 »

Neměl jsem moc času (a samozřejmě jsem ho navíc nečekal),  takže jsem ho (ještě relativně slušně) poslal dál... ale příště si zkusim nechat dát nějakou nabídku písemně  Šok

No tak u nás onehdá taky byl jeden takový a když jsem mu prokázal že lže a vykázal ho z domu, (velice slušně protože jsem si nechtěl kazit náladu) tak byl ještě sprostý, tak jsem na něj zavolal policii a už se v okolí neukázal. Považuji chování podobných prodejců za podvod a taky se k nim jako k podvodníkům budu chovat. Firmě, která používá služeb podomních obchodníků jako byl tento, se obloukem vyhnu i když bude její nabídka zajímavá. To riziko že neušetřím 15,50 klidně snesu.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 30.06.2011, 21:53 »

Já vždy po podobných návštěvnících chci, aby mě prodávaný produkt (elektřinu) ukázali no a protože to nedokázali, tak mají smůlu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 30.06.2011, 21:57 »

Já vždy po podobných návštěvnících chci, aby mě prodávaný produkt (elektřinu) ukázali no a protože to nedokázali, tak mají smůlu.

Jen aby některý z nich neměl v tašce starý poctivý tisícovák megmet, to je důkaz jako hrom.  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 02.07.2011, 21:18 »

Není to z poslední doby. Chodil tu jeden "agent",  skoro vyhrožoval, že ty pevné linky se musí zrušit, vše se musí zasíťovat bezdrátově a že nám to jde udělat s předstihem, aby na to bylo dost času...
Řekl jsem, že jdu pro kameru a že si natočím ukázku jak ten jeho "bezdrátový zázrak" funguje a podle toho se rozhodnu.
Zmizel.
Jen debil může nutit lidem UFOUNA v místě, kde není ani stopa po signálu!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 02.07.2011, 21:34 »

Se Svědky Jehovovými, podomními obchodníky a podobnými existencemi jednám pouze z okna.Je potom méně práce s vyhazováním. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 03.07.2011, 14:08 »

Se Svědky Jehovovými, podomními obchodníky a podobnými existencemi jednám pouze z okna.Je potom méně práce s vyhazováním. Úsměv

Jo, a dost pomaha koukat na ne pres miridla treba na Sa58...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #16 kdy: 03.07.2011, 20:31 »

Zvláště svědci jehovovi jsou taky dobré terno. Onehdá byli tak neodbytní a pořád stáli u brány, až jsem na ně chtěl pustit psa. Zabralo to.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
Jiri Dvorak
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 03.07.2011, 21:14 »

jo pánové, je to už několik měsíců co u mě doma v paneláku zazvonil jaký si, né moc dobře oblečenej "Tučňák"....  A začal: "  jsem z elektrárny Nymburk ( žiji v  K. Hoře) a nabízíme vám prodej levné elektriky přímo z elektrárny... bla bla". Tak jsem se se ho slušně zeptal jakou zastupuje distribuční společnost, pak se mi pokoušel ještě jednou vnutit že prodává elektriku přímo z elektrárny, no a když jsem zase oponoval že elektrárna - výrobce těžko přímo prodává elekriku, tak nějak o další konverzaci ztratil zájem a odkázal mě na jejich web.... A druhý den... byli u vchodu do domu tučňáci dva a odchytávali důchodce ať jim podepíšou tu úžasně výhodnou smlouvu ( já zjistil že bych proti čezu dle spotřeby za minulý rok opravdu ušetřil.... bylo to něco do 150 kč - už přesně nevím).
Ale co tenhle způsob prodeje je zcela běžný i v jinejch odvětvích - ..... čím větší podvodník - tím lepší obchodník, to se dnes bohužel pro mnoho lidí - společností  stává marketingovým modelem a když na to někdo poukáže - pochybení jednotlivce je jako výmluva vždy po ruce...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Co říkáte na call centra energetik?
 Které zkoušky a školení potřebuje energetik k výkonu své funkce?
 Je naděje, že dodavatel vrátí peníze za neodebranou elektřinu?
 Ako pripojiť malú veternú elektráreň do distribučnej sústavy?
 Jak provést revizi napětovo-frekvenční ochrany?
 Jak se synchronizuje náběh více centrál proti poškození zpětným proudem?
 Aké sú zásady pre dovoz a vývoz elektriny?
 Jak je v praxi řešena geografická hranice mezi dodavateli energie?
 Má se stát odsávání elektřiny z atmosféry zdrojem energie budoucnosti?
 Máte někdo zkušenost s RSP Energy?
 Chcete podnikat v energetice? A jste připraveni vědomostmi o legislativě?
 Také projektujete bez hlubších znalostí energetického zákona?
 Co nového v oblasti měření energií
 Blackout – noční můra energetiků
 Nestabilní zdroje způsobují, že od začátku roku 2010 je elektrizační soustava provozována na hranici bezpečného limitu
 Víte, že se nacvičuje BLACK OUT již několik roků?
 Od ČEZ a dalších velkých hráčů odcházejí desetitisíce lidí. Ne všichni ale zaplatí méně
 Co víte o energetickém průkazu budovy?
 LPE: Nové trendy v zabezpečeném napájení elektrickou energií
 Má někdo zkušenosti s výrobou elektrické energie?
 Viděli jste dokument o elektrice v New Yorku?
 Jak ovlivňují sluneční bouře elektrickou síť?
 Co myslíte, je férové, že platíme za německé přebytky energie?
 Konference o jaderné energetice s Jiřím Markem
 O projektování reaktoru
 Řešení Alstom Grid
 Servis zařízení distribuce elektrické energie
 Evžen Tošenovský o energetické koncepci EU
 Michal Hejl o problematice ICT v teplárenství
 Kogenerační jednotka na bázi mikroturbíny
 Jakou odbornost potřebuje osoba vystavující energetický štítek budovy?
 Pražská distribuční síť a výpadky elektřiny
 Tématem letošních Dnů teplárenství a energetiky bude české teplárenství v energetické unii
 21. ročník konference Dny teplárenství a energetiky: Rozhovor s Martinem Hájkem
 Jak může vzniknout blackout nadbytkem výkonu v síti?
 Dny teplárenství a energetiky - Vláda by měla schválit aktualizaci Státní energetické koncepce
 Dnů Teplárenství a energetiky se účastnilo přes 1.000 návštěvníků. Jak je hodnotili?
 EZÚ: Česko a Korea si budou uznávat certifikáty a zkoušky
 ABB: Digitalizace v energetice nabízí lepší práci s daty
 Sdružovací skříň pro primární zónu jaderného reaktoru
 Čím zmerať, (testovať) zmeny v napájacej sieti?
 Nano Energies - zásobování energií z obnovitelných zdrojů
 ### ENERGETIKA #1 Atomové elektrárny se Stanislavem Cieslarem
 Musím souhlasit s věcným břemenem, které chce E.ON na mém pozemku?
 Medzinárodné vedecké podujatie Energetika 2016
 ENIKA: Navisys měření a monitoring energií
 Vodíkové technologie v energetice a dopravě
 Decentrální energetika v praxi a technologie ORC
 Proč nezaplatím více peněz za 230V než za 220V?
 Už jste někdo viděli kapesní elektrárnu?
 Analýza účinnosti energetické jednotky v ostrovním provozu
 Opatření při energetické certifikaci budov
 Věděli jste, že elektřina ze solárních elektráren bude brzy nejlevnějším zdrojem?
 Jaká byla brutto výroba elektrické energie v historii československa?
 Má už někdo, nějakou zkušenost s tzv. virtuální baterií (E.ON)?
 Musím mít při prodeji bytu průkaz energetické náročnosti budovy?
 ČEPS slaví 20 let od svého vzniku
 Co bylo tématem, dnes již populární konference Energie pro budoucnost
 Budeme mít také ministra pro elektřinu?
 Modul RTU pro dispečerské řízení
 Trajekt Ellen pluje čistě na elektrickou energii
 Skupina Sev.en Energy hodlá do modernizace elektrárny v Počeradech vložit miliardy
 ČEPS zmodernizovala vedení spojující rozvodny Mírovka a Čebín
 Odstartoval největší projekt energetických úspor, ČVUT ušetří 20 milionů Kč.
 Industriální turistika je v Česku stále oblíbenější
 Voda z hor jako zdroj čisté elektřiny
 ČVUT se podílí na vzniku aplikací pro lokální energetické systémy
 Chladící věže Dukovan zalila barva krve se symbolem srdce
 ENERGY BOX monitoruje spotřebu výrobního provozu. Půjčte si jej!
 TECO LIVE: Jak umí FOXTROT řídit veřejnou, elektromobilní a fotovoltaickou ...
 Máte praktické zkušenosti s mikrosítí (Microgrid)?
 ČEPS dokončila modernizaci vedení V460 v Moravskoslezském kraji
 Proč stála Evropa před masivním výpadkem elektřiny?
 Nová podoba gravitační baterie má podobu jeřábu
 PowerLogic - správa energie, fakturační měření a monitorování kvality energie
 Kvalita dodávané elektrické energie v sítích nízkého napětí
 Bylo hlasování v pořadu Rozpaky kuchaře Svatopluka fikce nebo realita?
 Co zvolit když BOHEMIA ENERGY ukončila dodávky elektřiny a plynu?
 Systém SANDRA bude instalován v další elektrárně
 Je zdaněná platba za přetoky z FVE?
 Znáte změny v připojovacích podmínkách ČEZ od 1.4.2022? Poslouchejte!
 Jak se určuje energetická bilance administrativní budovy?
 Jak pohlížet na spotový trh elektrické energie?
 Co si myslíte o komunitní energetice a sdílení elektřiny?
 Jakým způsobem šetří energie budov systém SimONet?
 Odkud se dozvědět více o regulaci dodávané energie?
 Síťové monitory řady SIMON
 Jaké složky ceny ovlivňují konečnou cenu elektřiny dnes?
 Co je to zkratka BEMS?
 Ceny energií ve stálém pohybu a co my s tím?
 RTU: Řešení WAGO v energetické automatizaci
 Také víte, jak na pasivní domy?
 Víte co dělat, když dodavatel elektrické energie zkrachuje?
 Má nájemce právo zvolit jiného dodavatele elektřiny než má pronajímatel?
 Má E.ON právo neuklízet svůj nepořádek na mém pozemku kde mají své trafo?
 Za jakých podmínek, má smysl měnit dodavatele elektřiny?
 Jak zjistit majitele sloupu?
 Je nadpětí v sítí 10V na fázi normální?
  Který zákon, vyhláška, předpis řeší technické podmínky při dodávce EE do sítě?
 Lze provozovat lokální distribuci maloodběratelům bez účasti ČEZu?
 Jak správně komunikovat s dodavateli energie?
 Jak zařídit, aby ČEZ nepostavil dvousloupový transformátor na místě věžové TS?
 Co vše za služby jako elektrikář poskytujete klientovi E.ONu zdarma?
 Jaký je váš názor na nové připojovací podmínky E.ON 2018?
 ČEZ varuje před nekalými praktikami některých obchodníků
 Generální ředitel E.ON fandí plynu!
 Jak u vedení vn do 35kV poznám je izolované?
 Jaké práva má EON na soukromém pozemku ?
 Co je třeba k prodeji elektřiny nájemníkům v mém areálu?
 Znáte někdo z E.ON osobně Zdeňka Bauera?
 Může provozovatel distribuční soustavy stanovit termín připojení za 8 let?
 Jak přistoupit ke smlouvě o spolupráci s ČEZ?
 Jak zabránit distributorovi v udělení pokuty?
 Zaregistrovali jste novou společnost pro distribuci EG.D?
 Proč vyžaduje EG.D tři různé identifikátory OM?
 Co je nového v připojovacích podmínkách nn ČEZ 22/4?
 Od koho čekáte zaručeně levnou elektřinu a plyn v roce 2022?
 Jak si v podmínkách EGD vysvětlit minimálně dvě různé verze stejného schématu?
 S kým máme na spotovém trhu sjednané ceny?

Aktuální slova (2)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.081 sekund, 24 dotazů.