Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak odstranit potíže s předpěťovou ochranou z Alzy?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak odstranit potíže s předpěťovou ochranou z Alzy?  (Přečteno 15299 krát)
Prkna Pavel
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 07.08.2016, 14:39 »

Zakoupil jsem si 2.8. přepěťovou ochranu AEG Protect PDU-FR7.
Jelikož neobsahuje český návod na zapojení zapojil jsem ji jako běžnou prodlužovačku. Předpokládal jsem, mimo jiné že pomocí ní mohu odpojit spotřebiče od el. sítě.
Mám na ni připojen počítač, televizi, satelitní přístroj.
Když po vypnutí všech přístrojů vypnu vypínačem i tuto prodlužovačku zjistil jsem, že na displeji satelitního přístroje (zobrazení kanálů) mě asi každých 30 vteřin probliknou diody.
Toto se děje neustále, třeba celou noc.
Jak to, když tento vypínač je označen na krabici jako hlavní vypínač.
Jedná se o závadu nebo to má nějakou funkci?
Odpoví někdo 73 letému neodborníkovi ?
Na krabici je vše anglicky nebo francouzky.
K poloze vypnuto je na obrázku připsáno " vysokofrekvenč ní kondenzátor: odstraňuje rušení hluku (asi šumu)." ( Překlad pomocí překladače).
Omlouvám se, že jsem pronikl i sem, ale nevím si rady jak se toho zbavit nebo jestli je to na reklamaci.
Koupeno v ALZE, nebo za co to vyměnit.
Při zapojení na normální prodlužovačku s vypínačem to nedělá.
Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #1 kdy: 07.08.2016, 15:16 »

Optejte se u prodejce a ne tady, nebo kontaktujte přímo ČOI.
Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 07.08.2016, 17:22 »

Možná by nebylo špatné, kdyby si s tou přepěťovkou "pohrál" nějaký revizák, zkusil změřit jestli vypíná oba pracovní vodiče, jestli ve vypnutém stavu zůstávají připojené nějaká kondenzátory (filtr),  jestli tak tečou nějaké unikající proudy a jaké,...
Samozřejmě bych v "prvním kole" počítal s "nedestruktivní mi" kroky, aby se nic nezničilo a aby se "nemuselo pod plomby"...

Já jsem podobné "blbnutí" zaznamenal u dálkově ovládaného spínaného zásuvkového adaptéru, pokud se tam zapojila malá "neodporová" zátěž.
Triak není relé... A filtr dělá někdy "divy a zázraky"
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 07.08.2016, 17:28 »

Zakoupil jsem si 2.8. přepěťovou ochranu AEG Protect PDU-FR7.
...Při zapojení na normální prodlužovačku s vypínačem to nedělá.
"Normální prodlužovačka" s vypínačem obvykle rozpíná oba pracovní vodiče, L i N.
Vámi koupený výrobek zřejmě rozpíná pouze jeden - a protože se jedná o variantu konstruovanou pro francouzský trh, tak rozpíná vodič od pravého kolíku vidlice (ve Francii se dává fáze vpravo). Odrušovací kondenzátory pak u vás způsobí nějaký mikroskopický odběr, který stačí na to, aby vám pomrkávala nějaká LEDka.
Pokud vám to vadí, řešením je např. předřazení rozdvojky, která na jedné straně prohazuje L a N.
Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #4 kdy: 07.08.2016, 20:11 »

Podle mého názoru by mohlo pomoci do některé ze zásuvek na uvedeném výrobku zapojit např. nabíječku na mobilní telefon, tu s klasickým transformátork em (je těžší a má tvar připomínající krychli s vidlicí),  nebo jiný vhodný spotřebič.

Já, ale k tomuto výrobku nemám důvěru, raději používám prodlužovák s vhodným vypínačem.
Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 08.08.2016, 15:17 »

Uvedený výrobek obsahuje vf filtry a svodiče mezi  L-N / L-PE / N-PE. To zřejmě způsobuje určitý nepatrný svod, který stačí na rozsvícení diod. Schema zapojení jsem nikde nenašel, ale zřejmě je použit jen jednopólový vypínač. Asi nejjednoduším řešením by bylo předřadit tomu vypínač, který vypíná L i N a vypínač na přepěťovce nepoužívat. Je to sice takové drbání se levou rukou za pravým uchem, ale rychlé, bezpečné a funkční. Zásahy do výrobku nedoporučuji. Možná by bylo zajímavé tu pak zveřejnit vyjádření prodejce jak se k tomu postaví.  Mrknutí
Zaznamenáno
Roger
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 08.08.2016, 23:26 »

Podle mého názoru by mohlo pomoci do některé ze zásuvek na uvedeném výrobku zapojit např. nabíječku na mobilní telefon, tu s klasickým transformátork em (je těžší a má tvar připomínající krychli s vidlicí),  nebo jiný vhodný spotřebič.

Já, ale k tomuto výrobku nemám důvěru, raději používám prodlužovák s vhodným vypínačem.

A kde koupim prodluzovacku s vypinacem ale bez svetla? T cervena doutnavka bere snad az 1W?

Tuhle jsem videl programovateln ou zasuvku a nevim proc, ale ta levnejsi verze s tusim 8 programy rozpina Nulak, je na to upozorneno v navodu a maji ji v Kauflndu za cca 209,-. Ta drazsi verze rozpina L-fazovy vodic (jde koupit v obi v akci za 199).

Obe jsou na strankach fy elektrobock...

Je to ok, uvadet do obehu takove vyrobky?

Napr. dnes jsem mel v ruce novou polyfuzni svarecku a na vyrobku vubec zadny stitek s CE, odpadem a prikonem...
Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #7 kdy: 09.08.2016, 11:54 »

... T cervena doutnavka bere snad az 1W?
...
Myslet si to můžete, já vám to brát nebudu, možné je všechno, ale já mám jinou zkušenost. Smích
Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Roger
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 09.08.2016, 22:29 »

Nic presnejsiho na zmereni nez iphone neznam Úsměv
https://itunes.apple.com/cz/app/powermeter-professional-wattmeter/id417113538?l=cs&mt=8

To svetelko bylo pomerne jasne a temer az salalo teplo Úsměv
Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 09.08.2016, 22:38 »

Nic presnejsiho na zmereni nez iphone neznam Úsměv
https://itunes.apple.com/cz/app/powermeter-professional-wattmeter/id417113538?l=cs&mt=8

To svetelko bylo pomerne jasne a temer az salalo teplo Úsměv
Že bych vydržel čtvrt hodiny mířit iPhonem na svůj fakturační elektroměr...
Mimochodem, vy máte nějakou informaci, jak přesně to "měří"? (U verze z 11.2012 píše autor "improved accuracy",  takže zřejmě nějaké potíže s přesností byly, a do jaké míry byly odstraněny, se nikdo nedozví.)
Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #10 kdy: 10.08.2016, 06:31 »

Citace
Zakoupil jsem si 2.8. přepěťovou ochranu AEG Protect PDU-FR7.
Citace
Odpoví někdo 73 letému neodborníkovi ?

Pokud nemáte komplexní ochranu (je několik stupňů) tak tato samostatná prodlužka s ochranou je  k ničemu a jsou to vyhozené peníze!
Myslím komplexní ochranu domu,bytu.
Taková samostatná (ojedinělá) ochrana nic neochrání!
Když si na vaše potřeby koupíte obyčejnou vícezásuvku na flexo šňůře budete mít to samé. Mrknutí
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Radim Cienciala
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 10.08.2016, 07:07 »

Pokud nemáte komplexní ochranu (je několik stupňů) tak tato samostatná prodlužka s ochranou je  k ničemu a jsou to vyhozené peníze!
Myslím komplexní ochranu domu,bytu.
Taková samostatná (ojedinělá) ochrana nic neochrání!
Když si na vaše potřeby koupíte obyčejnou vícezásuvku na flexo šňůře budete mít to samé. Mrknutí
To úplně tak pravda není.
Mně samotnému tato ochrana ušetřila peníze a zachránila elektroniku ostatní vyhořelo.
Ať si říká kdo chce co chce ale lepší to než nic.
Zaznamenáno
novy2
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 10.08.2016, 07:36 »

Pokud nemáte komplexní ochranu (je několik stupňů) tak tato samostatná prodlužka s ochranou je  k ničemu a jsou to vyhozené peníze!
Myslím komplexní ochranu domu,bytu.
Iste, predlžovačka s ochranou vás neochráni pri zvode blesku z vašej antény do prijímača a ďalej do elektroinštalá cie. Najviac poškodení elektroniky v panelákoch je ale od prepätia blesku od "nezodpovedných susedov, laikov",  i keď už utlmeného (nepriamy úder blesku). Túto škodu vám poisťovňa nepreplatí. Bývam v paneláku, tak som si zaobstaral aspoň predlžovačku s ochranou od APC.
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 10.08.2016, 08:11 »

...
Ať si říká kdo chce co chce ale lepší to než nic.
Tak já zase vím o požáru, kde to s jistou mírou pravděpodobnos ti zapálila přepěťová ochrana v prodlužovačce, když nevydržela energii, která tam přišla, protože ji nemělo co omezit, nic tam před ní nebylo...
Bohužel je to již několik let a nedostal jsem se k potřebným podrobnostem z vyšetřování techniky HZS.

Ty varistory, které jsou v některých prodlužkách, jsou podobné těm, co nejeden výrobce dává na vstup svého výrobku.
Rozdíl je pak velký v tom, že ve výrobku je na vstupu pojistka hodnoty řádově stovky mA až jednotky A, zatímco u prodlužky je ten varistor "předjištěn" v rozvaděči jističem B16 nebo C16 a to je velký rozdíl ve vypínací charakteristic e.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
novy2
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 10.08.2016, 09:30 »

Tak já zase vím o požáru, kde to s jistou mírou pravděpodobnos ti zapálila přepěťová ochrana v prodlužovačce, když nevydržela energii, která tam přišla, protože ji nemělo co omezit, nic tam před ní nebylo...
 zatímco u prodlužky je ten varistor "předjištěn" v rozvaděči jističem B16 nebo C16 a to je velký rozdíl ve vypínací charakteristic e.
U tých drahších ( do 1836 J ) udáva výrobca:
Komponenty systému SurgeArrest, například varistory a tavné pojistky, zajišťují okamžitou reakci na zásah blesku či závady v kabeláži. Tato reakce je záležitostí nanosekundy, a při poškození zabrání přebytečné energii, aby se dostala ke spotřebičům. angel
Zaznamenáno
IM
« Odpověď #15 kdy: 10.08.2016, 09:44 »

U tých drahších ( do 1836 J ) udáva výrobca:
 Tato reakce je záležitostí nanosekundy...
Šok Vážně?
Zaznamenáno
Radim Cienciala
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 10.08.2016, 10:22 »

Tak já zase vím o požáru, kde to s jistou mírou pravděpodobnos ti zapálila přepěťová ochrana v prodlužovačce, když nevydržela energii, která tam přišla, protože ji nemělo co omezit, nic tam před ní nebylo...
Bohužel je to již několik let a nedostal jsem se k potřebným podrobnostem z vyšetřování techniky HZS.

Ty varistory, které jsou v některých prodlužkách, jsou podobné těm, co nejeden výrobce dává na vstup svého výrobku.
Rozdíl je pak velký v tom, že ve výrobku je na vstupu pojistka hodnoty řádově stovky mA až jednotky A, zatímco u prodlužky je ten varistor "předjištěn" v rozvaděči jističem B16 nebo C16 a to je velký rozdíl ve vypínací charakteristic e.
V tom máte pravdu ovšem jsou i prodlužky s jištěním.Samoz řejmě se bavím o dražších variantách
Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 10.08.2016, 10:41 »

Nedoporučuji tyto prodlužovačky z mnoha důvodů. Již jsem zde kdysi psal o přiškvařené podobné zásuvkové liště k bukovým parketám. Byl-li by pod ní tehdá koberec, majitel by zřejmě vyhořel.

Pokud tyto prodlužovačky někomu něco zachránily, tak to bylo dost velké štěstí a náhoda. Dost často se vývody varistorů při akci utaví, přívodní šňůry o průřezu 1mm2 také mohou znamenat nebezpečí z hlediska požáru.

Pokud chci svá zařízení chránit, měl bych je chránit pořádně a tudíž použít ochranu vícestupňovou, kde je u vyšších stupňů řádné propojení nejen na vodič PE sítě, ale též na zemnící systém budovy. Pouze důsledným vyrovnáním potenciálů docílím dostatečné účinnosti přepěťových ochran.

Varistory bývají v prodlužkách většinou nejmenších provedení a při použití pojistek velikosti 5x20mm, obvykle s hodnotou 10A a odpínací schopností 35A tomu výrobce také moc nedal. Měl jsem v průběhu let těchto šňůr rozebraných dost, obvykle je přinesl někdo známý, že buď nejde proud do zásuvek nebo že po připojení k síti  reagují jističe. Ve většině případů se jednalo o amatérské či kutilské výrobky, bohužel však vyráběné ve velkém množství v továrnách v Číně, kde jsou např. přívodní vodiče spínačů pájené cínovou pájkou, byť byly spínače původně určené pro konektorky, pojistky připájené na vodiče a bez jakékoliv izolace nebo prostorového oddělení vložené do prostoru mezi kontaktní lišty zásuvek a o samotném provedení kontaktů zásuvek raději nebudu hovořit vůbec.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Prý musí být po montáži hromosvodu doplněna v rozvaděči přepěťovka?
 Co vše potřebuji k instalaci přepěťových ochran?
 Jaký svodič přepětí zvolit do bytové rozvodnice v panelovém domě?
 Může být místo třífázové přepěťové ochrany chráněn každý vodič samostatně?
 Postačuje štandardná ochrana proti prepätiu aj v blízkosti zvodu ?
 Nepřehnal to OTTO se superlativy u přepěťové ochrany obyčejné zásuvkové lišty?
 Jakou přepěťovou ochranu zvolit u 4podlažního panel. domu při rekonstrukci?
 Ktorý spôsob signalizácie poruchy prepäťovej ochrany v zásuvke mi odporúčate?
 Aku prepetovu ochranu zvolit pre PC a TV ?
 Je dobré zvolit kombinovanou přepěťovou ochranu třídy B + C ?
 Které el.spotřebiče v domácnosti chránit přepěťovou ochranou třídy D?
 Jakou zvolit prodlužovačku s přepěťovou ochranou?
 Ako spravne pripojit hlavny svodic prepetia?
 Je nutnost použít svodiče typu D, když mám v rozvaděči DEHNVentil?
 Jaký je rozdíl mezi přepětovou ochranou v síti TN-S a TN-C ?
 Jak ochránit pc před elektromagnetickými vlnami?
 Ako odporúčate riešiť prepäťovú ochranu na tel. linke pri vstupe do domu?
 Jak se zapojuje svodič přepětí?
 Lze požadovat od EONu montáž prvního stupně přepěťové ochrany?
 Lze vyřešit protibleskovou ochranu obyčejnou pojistkou?
 Existuje plnohodnotná mobilní přepěťová ochrana?
 Jakou zvolit přepěťovou ochranu pro rodinný domek?
 Jak zapojit Dehn ochranu na starý rozvod?
 Staci mit jen prepetove zasuvky nebo staci pouze prepetova ochrana?
 Je povinné mít v bytě svodič přepětí?
 Mám pro rodinný dům použít hromosvod a přepěťové ochrany?
 Jak předejít vypálení zdroje PC přepětím?
 Je instalace přepěťových ochran povinná?
 Mám správně vybranou přepěťovou ochranu?
 Je rozumne dat pred prepatovku v RD poistkovy odpinac?
 Kam umístit svodič přepětí?
 Je v bytovce účelná dvoustupňová přepěťová ochrana za 1800Kč?
 Co se děje při úderu blesku, pokud je spojené uzemnění rozvaděče a hromosvodu?
 Co mohlo způsobit vyhoření přepěťové ochrany stupně D?
 Jak ochránit televizi před úderem blesku do střechy? Bleskojistka pomůže?
 Lze u dvoupatrového rodinného domu svodič přepětí kombi-T1,T2?
 Existuje levnější náhrada za svodič přepětí SALTEK 3xFLP-B+C, 1 a 2 stupeň?
 Jak zapojit svodič přepětí v bytě?
 Kdy je přepěťová ochrana povinná?
 Je přepěťová ochrana v novostavbách povinná?
 Jaký svodič přepětí zvolit dočasně do bytové rozvodnice?
 Lze ještě opravit přepěťovou ochranu?
 Čím podložit požadavek na osazení všech stupňů přepěťových ochran?
 Doporučíte ke sklokeramické desce samostatný 3. stupeň přepěťové ochrany?
 Jak bývají v praxi skutečně zapojené přepěťové ochrany typu 3?
 Lze zapojit zásuvku s ochranou proti přepětí do sítě TN-C?
 Jaký je rozdíl mezi svodičem přepětí a svodičem bleskových proudů?
 Jaký svodič bleskových proudů použít v RD?
 Má smysl k ochraně pračky pouze zásuvka s přepěťovou ochranou?
 Jaké přepěťové ochrany vybrat do nájemního bytu?
 Jakou zvolit přepěťovou ochranu domu?
 Jak ochránit správně pohon vjezdové brány před přepětím?
 Lze použít ochranu DehnShield TN pro síť TN-S, on má TN-C?
 Kam se umísťuje svodič přepětí mimo hlavní rozvaděč?
 Kolik stupňů přepěťové ochrany je potřebných pro novostavbu?
 Jakou zvolit přepěťovou ochranu tříd 1+2?
 Je možné přepěťovou ochranu SALTEK SPL-275 VB/1 použít pro rodinný dům?
 Je investice do zásuvkové lišty s přepěťovou ochranou z Lídlu k něčemu?
 Jak předejít poškození hladinového spínače po úderu bleskem v okolí?
 Může být přepěťová ochrana typ 1+2 umístěna v hlavní rozvodnici rodinného domu?
 Kam a jaký svodič Dehn připojit pro venkovní vývody z HR?
 Má smysl přepěťová ochrana B+C do panelového bytu?
 Jaké je správné umístění I+II ochrany před bleskem a přepětím pro střešní FVE?
 Zapojili správně svodič přepětí?
 Je možné použít nový bytový rozvaděč bez svodiče přepětí?
 Proč se tatáž přepěťová ochrana chová odlišně na jiném bytě?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.071 sekund, 22 dotazů.