Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Co obnáší změna charekteristiky odběru?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co obnáší změna charekteristiky odběru?  (Přečteno 43401 krát)
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 27.02.2011, 18:01 »

STránský:  ale pane, bavíte se s prominutím o koze a já o voze.  KS250 znám, to je klasická transformátoro vá svářečka pro svařování obalenou elektrodou "MMA",  která po rozběhu má transformátor stále v provozu, zde je to normální a svářecí proces počíná chycením oblouku eletrodou,  trafo je připojené k síti i když nesváříte.

Kdežto já mám svářecí stroj pro svařování v ochranné atmosféře plynu(mig/mag) CO2, případně AR a směsných plynů AR-C02 - podle svařovaného materiálu.

Kde je z principu této technologie nutné, svařovací trafo spínat až se započetím svářovacího procesu, tudíž při každém sepnutí spínače na hořáku...   z čehož vyplývá že softstart je v tomto případě, jak jsem dříve psal, bohužel nesmysl....

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 27.02.2011, 18:06 »

opatřil jsem si na zkoušku jeden jistič LSN C25/3  a osadil jsem ho do ER (šlo to bez porušení plomby) vyzkoušel svářečku a ani na plný výkon nejsou problémy.

takže C25 je vyhovující každopádně - jenže pokud to RZ zjistí bez legalizace, asi mne zastřelí u zdi, byť plomba je nepoškozená na svém místě a základní proudová hodnota stejná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Oliver Mička
*
Offline Offline



Automatizácia


« Odpověď #20 kdy: 27.02.2011, 18:49 »

Neviem pokiaľ ste ho vymenili bez porušenia plomby problémy by som nečakal. Ja som si tak chcel vymeniť ale najprv som to konzultoval s technikom RZ ktorý mi to povolil s tím že RZ nezaujíma ani tak charakteristik a ističa ako to aby bola dodržaná max.hodnota tj 25A. Bez porušenia plomby som vymenil asi 5 ističov z B25 na C25 a neboli s nikým problémy dokonca ani s RZ pri prerábaní vedenia ked pripájali nove vedenia do ističov. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

- Projektovanie a programovanie PLC (Rockwell,Siemens,atd).
- Meniče a pohony.
- RaM.
- Elektroinštalá cie do 1000V.
Ján Pitoňák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 27.02.2011, 22:38 »

Při jednání s energetikou je třeba danému pracovníkovi připomenout, že jaká charaktzeristi ka hlavního jaističe a za zakých podmínek je možné instalovat určuje výhradně poslední platný cenový výměr ERÚ.
Máte-li spotřebič (svářečku),  který prokazatelně (dle návodu) vyžaduje chrakteristiku typu C nebo D; musí ji energetika (a to každá) akceptovat.
Pane Valenta, dovolím si s Vami trochu nesúhlasiť. Cenový výmer ERU prioritne neurčuje, aká charakteristik a ističa sa môže použiť, ale určuje hlavne cenu za príkon, ktorá je úmerná menovitej prúdovej hodnote hlavného ističa pred elektromerom. Výmer síce pripúšťa možnosť použitia charakteristik y C a dokonca D, citujem: „Jako hlavní jistič před elektroměrem může být použit pouze jistič odpovídající technické normě6) s vypínací charakteristik ou „B“,  v případě odběrů se spotřebičem s velkým záběrovým proudem je možno použít jistič s vypínací charakteristik ou „C“.
V opodstatněných případech může distributor povolit jistič s charakteristik ou „D“ specifikovanou podle výše uvedených norem. Pokud byl hlavní jistič před elektroměrem řádně instalován a distributorem registrován v přihlášce nebo ve smlouvě o dodávce elektřiny před datem 1. července 2001, může mít vypínací charakteristik u jinou než výše uvedenou“

 
ale o tom, či bude distribútorom povolená iná charakteristik a ističa ako je B, rozhodne distribútor podľa „Pravidel provozovaní distribučních soustav“,  ktoré ERÚ schválil a musí ich teda akceptovať. Distribútor zo zákona zodpovedá za kvalitu napätia v sústave a pri jej porušení je povinný podľa vyhl. 540 platiť postihnutým odberateľom penále za nedodržanie kvality napätia. Pripojenie takého to spotrebiča s nadmerným nežiaducim spätným vplyvom na kvalitu napätia ako je bezpochýb aj CO2 zváračka je možné iba do siete s dostatočne vysokým skratovým výkonom. A o tom či v mieste pripojenia prípojky p. Peška je takýto vysoký skratový výkon predsa ERÚ nemôže mať ani šajnu. To posúdi iba technik distribútora.

Námitka, že jim jde o omezení rázů do sítě je báchorka....    Nebo skutečně se změní rázy způsobené Vaší svářečkou, když vás energetika donuití zvednout jistič o stupeň či výše s charakteristik ou B?  Určitě ne. Jen energetika inkasuje více za zbytečně zvyšený jistič. Bližší info na našich stránkách v rubrice. Jak ušetřit za elektřinu...
angel
Ani toto nie je tak celkom báchorka. To čo energetika vyinkasuje naviac za istič môže investovať do posilnenia siete, resp. zvýšenia skratového výkonu siete, ktoré bude potrebné pre zamedzenie poklesov napätia a flikrov v sieti, ktoré bude táto zváračka spôsobovať.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Stránský 111
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 28.02.2011, 21:06 »

Mě tvrzení pana Valenty, také nepřijdou moc reálná neznám nikoho, komu by charakteristik u C dovolili. Asi má pan Valenta štěstí na hodné techniky distributora!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
halik
« Odpověď #23 kdy: 28.02.2011, 22:18 »

E.ON nepovolí. Hybaj...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #24 kdy: 01.03.2011, 07:12 »

V podobných situacích distributor tlačí uživatele k navýšení hlavního jističe, na změnu charakteristik y přistupuje (podle mých zkušeností) jen velmi vyjímečně. Ze své praxe vím pouze o jističích před elektroměrem v pro společnou spotřebu v bytových domech, kde byl instalován určitý typ výtahu.

Každopádně určitě můžete zkusit podat žádost u distributora.

Pro nějaké jednorázové použití lze použít tzv. "prodlužovákový softstart" tzn. spotřebič záměrně připojit přes dlouhý prodlužovák. Můžete to vyzkoušet, pujčte si někde dlouhý prodlužovák (30 - 50m) a zkuste spotřebič připojit přes něj. Je ovšem nutné prodlužovák rozmotat, pokud by zůstal smotaný, mohlo by dojít k jeho poškození.

Již několik let nosím v hlavě ještě jedno řešení omezení proudových špiček, které jsem ovšem nikdy prakticky neodzkoušel. Možná by se daly použít omezovací tlumivky, které se používají, pokud jsou přepěťové ochrany B a C příliš blízko vedle sebe. Teoreticky by to mělo fungovat i pro omezení zkratových proudů a tím zlepšení selektivity jištění.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 01.03.2011, 07:19 »

omezovací tlumivky se instalují kam?

připojení přes prodlužovák je známý fígl, protože se změní impedanční smyčka...  bohužel připojení svářečky přes prodlužovák má prokazatelně značný vliv na výkon..

pokdu by šlo o jednorázový start, byl by softstart řešení, u svářecího mig/mag poloautoamtu k rázu dochází každým započetím svářecího cyklu, tj, často a zdroj je v podstatě ihned zatížen....

já jsem tam tu C25 dal, protože jsem to dokázal bez zničení plomby, problémy ustaly, ale tu žádost už tu mám, tak to zkusím podat...

jinak bych musel jistič nějak "přeznačit" nebo co.... :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #26 kdy: 01.03.2011, 07:21 »

U ČEZu jsem byl u dvou předělávek charakteristik hlavních jisgičů z B na C. Předcházela tomu papírová válka s důvody proč to požadujeme. Po cca 3měsících hotovo ke spokojenosti zákazníků. Pokud je důvod tak s tím nebývá problém. Jinak se tomu tedy bránili dost a chtěli také nejdříve navyšovat proudové hodnoty hl. jističů. Jde o to vydržet a trvat na svém, nenechat se prvním neúspěchem odradit.

To:OLIVER a PEŠEK

Jste docela střelci. Bez dovolení si vyměňovat hlavní nističe u elektroměru. To že jsou proudové hodnoty stejné je jedno.  V ten moment kdy se tam ukáže technik, který tomu rozumí, máte docela problém. mTo že to neřešili technici při výměně kabelů je úplně jedno. Ty to nezajímá. Oni nevědí co máte ve smlouvě.  Stejně tak odečty elektroměrů dělají externisti a to i bez el. vzdělání. Jen odečtou stava maximálně přečtou proudovou hodnotu jističe a prohlédnou plomby.Podle mne máte zaděláno dobudoucna na průser.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Patrik Augustin
*
Offline Offline



Elektroinstalace, hromosvody, Žďár nad Sázavou


WWW
« Odpověď #27 kdy: 01.03.2011, 07:21 »

to Pešek: mohu se zeptat co to máte za svářečku? Ja mam jak invertor Fronius TP1500 1f/230V/16A tak TP2700 MIG včetně chlazení 3f/400V/16A (umí vařit až 400A). Hlavní jistič 20A/B a jestě se mi nestalo, že by mi to ten jistič vyhodilo. Jediný co mi vyhazuje občas jistič je čínskej TIG 1f/230V/16A  a to většinou při náběhu(zapnutí) zdroje. Při samotném svařování funguje bez problému. Nemůže být problém spíš v délce vedení a jeho průřezu? Vím že když hodím TP1500 na prodlužku 1,5mm 25m tak to vaří na houby a občas to vyrazí jistič. Kvůli tomu jsem si musel udělat prodlužky 2,5mm aby byl pokoj.Vedení z hlavního rozvaděče 5x6mm cca 20m a od rozvaděče v dílně k zásuvkové rozvodnici cca 4m ale to už jen v 2,5mm.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektroinstala ce
Hromosvody
Revize
Výškové práce
http://www.montaze.org
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 01.03.2011, 07:43 »

je to menší MiG/MAG jednofázová svářečka  SGA170 (140A při nějakém menším zatěžovateli, 160A max)   dopručené předjištění dle návodu 16A/C-D  bral jsem ji kvůli přenosnoti, na menší věci.

mám ještě velkou starší MIG/MAG Rowäc 250A/100% při menším zatěžovateli  je tam přes 300.. jištění 3x16A - kde ty problémy byly taky- ovšem při jejím výkonu jsem plný využíval tak zřídka, že jsem to občas překousl..

problémy byly i s trafosvářečkou JS90-160A při plném výkonu...

svářecí inventor fronius 150A funguje bez potíží...

s menší, byť šikovnou a snadno přemístitelnou svářečkou musím jít na plný výkon výrazně časteji, protože je prostě slabší a jednofázová... .

ono manipulovat s röwacem který má 350kg do patra prostě nelze... navíc se ho chci vzhledem k rozměrům do budoucna asi i zbavit. Je to mašina ze staré školy na způsob WLSP, vaří dobře, ale je to prostě mastodont, tak ho přesunu na chalupu, tam je na něj místa dost a bude se tam hodit..

svářečku používám nejčastěji v garáži:
 od hlavního ER je to napojené do domovního rozvaděče CYKY 4x6, zde je i chránič 25A/0,03  a z tohoto domovního rozvaděče přes CYKY 5*4 do dalšího podružného v garáži, kde je jištění C20/3 pro třífáz, C16 pro jednofáz zásuvky, pak světla a samostané malé jištění pro routery...  někde jsem to tu už psal...

svářečka je nejčastěji zapojená do zásuvky hned vedle něj, která je napojená standartně CYKY 3x2,5
celková délka přívodu pro rozvaděč v garáži od ER je cca 8m, mezi rozvaděčem a zásuvkou je cca 0,5m
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #29 kdy: 01.03.2011, 07:54 »

V distribuci E-ONu jsem také před časem řešil záměnu chrakteristiky . Přesně jak píší kolegové výše, nejdřív padl návrh, abychom navýšily o jednu řadu. Argumentoval jsem tím, že ani 32/B3 nepřeklene náběhový proud svářečky v dílně ( shodou okolností řešil pán stejný problém ) a že tedy 32ampérový jistič také nic neřeší.
Vyžádal jsem si u E.ONu u pána návštěvu technika, ten se dostavil, viděl že svářečka doma je, viděl, že při zapnutí hlavní jistič vybaví  a za pár dní byl jistič 25/C3 zlegalizován.

Každopádně to zkuste a nenechte se odradit prvním neúspěchem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 01.03.2011, 07:56 »

odešlu žádost a uvidím...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Patrik Augustin
*
Offline Offline



Elektroinstalace, hromosvody, Žďár nad Sázavou


WWW
« Odpověď #31 kdy: 01.03.2011, 14:30 »

tak to asi fakt vypadá na ten jistič i když u tak malýho MIG mě to překvapuje. Ale je fakt že dneska se všechno tlačí na maximální výkony a pokud možno jednofázově. Zkuste přesně co psal kolega Červený mohlo by to projít. Už jen pro to že tam máte ty svářečky 3  Úsměv . Dejte vědět jak jste dopadl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektroinstala ce
Hromosvody
Revize
Výškové práce
http://www.montaze.org
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 01.03.2011, 16:13 »

augustin: mne to nepřekvapuje, protože svářečka není perpetuum mobile a proto že když je schopná poměrně slouho dodávat 140A a maximálně 160 při svářecím napětí cca 20V, tak to přesně odpovídá nárokům na jištění...

nehledě na to, že návod skutečně uvádí jištění 16A C-D
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Oliver Mička
*
Offline Offline



Automatizácia


« Odpověď #33 kdy: 01.03.2011, 18:09 »

U ČEZu jsem byl u dvou předělávek charakteristik hlavních jisgičů z B na C. Předcházela tomu papírová válka s důvody proč to požadujeme. Po cca 3měsících hotovo ke spokojenosti zákazníků. Pokud je důvod tak s tím nebývá problém. Jinak se tomu tedy bránili dost a chtěli také nejdříve navyšovat proudové hodnoty hl. jističů. Jde o to vydržet a trvat na svém, nenechat se prvním neúspěchem odradit.

To:OLIVER a PEŠEK

Jste docela střelci. Bez dovolení si vyměňovat hlavní nističe u elektroměru. To že jsou proudové hodnoty stejné je jedno.  V ten moment kdy se tam ukáže technik, který tomu rozumí, máte docela problém. mTo že to neřešili technici při výměně kabelů je úplně jedno. Ty to nezajímá. Oni nevědí co máte ve smlouvě.  Stejně tak odečty elektroměrů dělají externisti a to i bez el. vzdělání. Jen odečtou stava maximálně přečtou proudovou hodnotu jističe a prohlédnou plomby.Podle mne máte zaděláno dobudoucna na průser.

Mne bol povolený technikom RZ isitč s chrakteristiko u "C" až 2x .Výmenou ističa sa plomba neporušila

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

- Projektovanie a programovanie PLC (Rockwell,Siemens,atd).
- Meniče a pohony.
- RaM.
- Elektroinštalá cie do 1000V.
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #34 kdy: 01.03.2011, 19:57 »

Jak jste dokázal vyměnit jistič bez porušení plomby? Měnil vám ho David Coperfield nebo spíš nebylo všechno úplné v pořádku?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Oliver Mička
*
Offline Offline



Automatizácia


« Odpověď #35 kdy: 01.03.2011, 20:24 »

Skrinky v ktorych som to menil maly plombovaní len eletkromer ,istič ani plech ktorý zakríva istič nie je vôbec plombovaný.
Obe skrinky su z roku 1998.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

- Projektovanie a programovanie PLC (Rockwell,Siemens,atd).
- Meniče a pohony.
- RaM.
- Elektroinštalá cie do 1000V.
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jaké podklady budu potřebovat při výměně přívodního kabelu do panelového bytu?
 Čo všetko musím zabezpečiť aby som dostal elektromer na väčší prúd?
 Jak postupovat při změně připojení ze sloupu závěsným kabelem na připojení zemí?
 Kolik mě bude stát navýšení příkonu z 15A na 25A včetně práce?
 Jak připojit firmu sídlící v RD na soukromou elektropřípojku?
 Lze požadovat přeložku nn v režii ČEZ?
 Je nutné hlásiť premiestnenie el. zařízení dodavateľovi energie?
 Bude nutné žádat o navýšení příkonu pro elektrokotel 9 kW?
 Mohu věřit elektrikářovi a zvednout hodnotu hlavního jističe?
 Jak je složitá příprava bytu na třífázovou přípojku?
 Kolik stojí znovupřipojení objektu u ČEZ?
 Ako presunut pripojku z chaty na pozemku na hranicu pozemku?
 Musí se ohlásit výměna jističe 25A v rozvodné skříňi v panelovém domě?
 Jak postupovat u výměny přívodního kabelu?
 Kto môže realizovať pripojenie na rozvodnú sústavu pri rekonštrukcii prípojky?
 Komu mám hlásit výměnu elektroměru za vícesazbový?
 Mohu si zvětšit průřez přívodního vedení garáže?
 Jaké povolení jsou potřeba k instalaci nového závěsného kabelu?
  Jaké jsou podmínky položení kabelu pro připojení RD?
 Budu muset kvůli energetice při navýšení vyměnit starý Al přívod k rozvodnici?
 Jaká je maximální lhůta od zaslání výzvy Čezem k připojení odběru?
 Kdy se platí poplatek 12.500,- za připojení elektriky?
 Jak postupovat vůči dodavateli energie při výměně starého jističe ?
 Ako postupovať v prípade neoprávnenej výmeny hl.ističa za vyšší?
 Může provést přeložku nástřešáku i jiná firma než ČEZ?
 Lze změnit hlavní jistič z 3x32 A na 3x25A?
 Je možné změnit stávajicí el. přípojku z nadzemního vedení na podzemní?
 Kolik lidí v Sk musí být přítomno pro výměnu jednoho jističe před měřením?
 Jaký je postup při sloučení dvou odběrných míst na jediné?
 Kdo je investor nucené přeložky elektroměru, umístěného v cizí nemovitosti ?
 Jak vyměnit hlavní jistič a snížit tarif?
 Co vše nás čeká při přemístění odběrného místa?
 Jak se rozhodovat při změně jističe u velkoodběru?
 Je možné mít do bytového domu vlastní přívod el. enerie?
 Jaký postup zvolit pro navýšení hodnoty hlavního jističe?
 Je nutné při změně sazby z D25 na D35 vyměnit vodiče na elektroměr Al za Cu?
 Je lepší použít nebo změnit zaplacený odběr 3x10A ještě neinstalované přípojky?
 Jakou velikost a typ jističe použít místo porcelánových pojistek 15A?
 Musí být ve starém domě jistič venku?
 Jaké mám možnosti, pokud chci navýšit domovní příkon z 20A na 25A?
 Jaký je postup jednání s distributorem při výměně ER pro nepřímé měření?
 Je nutná výměna jističe IJV za nový 10kA při výměně elektroměru?
 Dají se nějak sloučit fáze dvou elektroměrů 1x15A a 3x10A do jedné fáze 25A?
 Lze nahlásit bez sankcí zpětně vyšší hlavní jistič?
 Mohu elektrikáři věřit, že dodrží požadované připojovací podmínky?
 Jak v bytě vyměnit jistič typu B za typ D?
 Jak je složité a finančně nákladné vyměnit u přípojky charakteristiku B za C?
 Je reálné po ČEZ žádat stíněný závěsný kabel místo neizolovaného pro vvn 110 kV?
 Budu při navýšení rezervovaného příkonu muset doplnit chybějící nulový můstek?
 Existuje nějaký systém, který by vyřešil proudový náraz při spouštění hoblovky?
 Jak nejsnadněji přeložit přípojku nn na štítu střechy který se má zbořit?
 Jak správně postupovat při výměně hlavního jističe v RD nebo v bytě?
 Musím přechodu na 3f příkon změnit všechny rozvody v bytě?
 Je kvôli rekonštrukcii lepšie preložiť alebo zrušiť a urobiť novú prípojku?
 Jak probíhá přesunutí hlavní pojistkové skříně na RD?
 Jaké jsou podmínky ČEZ u výměny 1f elektroměru za 3f?
 Jak vyřešit přeložení přípojky z nadzemní do země a jaké budou náklady?
 Jaké doklady jsou potřebné pro revizi přípojky po navýšení hodnoty jističe?
 Lze v bytovém domě něco udělat s hlavním jističem?
 Je nutné přejít na třífázové napětí nebo máme i jiné možnosti?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 22 dotazů.