Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jaké mám možnosti, pokud chci navýšit domovní příkon z 20A na 25A?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké mám možnosti, pokud chci navýšit domovní příkon z 20A na 25A?  (Přečteno 17914 krát)
Pavel Valter
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 26.08.2015, 00:08 »

Od 10.6. čekám na připojení elektřiny.
Pořídil jsem si v Teplicích v Trnovanech byt do nájmu
Uzavřel jsem smlouvu u rwe na připojení elektřiny. Dodal jsem všechny dokumenty které byli vyžádány. Po prvním měsíci čekání dal vědět čez že potřebují plnou moc mezi majitelem bytu a sprostředkovat elem (Dům realit). Tento dokument jsem dodal a čekal další měsíc. Po dalším měsíci čekání Čez zamítl připojení s tím, že potřebují potvrzení od družstva o souhlasu s pronájmem bytu. Dodal jsem opět vše co bylo vyžádáno. Od Čezu přišel Termín připojení (20.8.2015) a já už mněl pocit že bude všechno v pořádku.

20.8. jsem čekal na připojení, přišel technik s hodinami a řekl mi, že má pro mne špatnou zprávu. Technik mi řekl, že má pro mne hodiny na 20ah jističe a na místě jsou 25ah jističe. Po chvíli pátrání jsem zjistil že v těchto bytech (garsonkách) jsou 25ah jističe standartně už od dob kdy se paneláky stavěli. Na čezu mněli předchozí nájemníci kteří tento byt užívali smlouvu na 20ah jističe. Člověk který v mém bytě bydlel naposled ten mněl elektroměr na sebe přepsaný od předchozího nájemníka. Ten neměl s čezem podepsanou smlouvu a v revizní zprávě hodnotu jističů vůbec uvedenou neměl.

Takže mi byli nabídnuty 2 možnosti:
1.možnost vyměnit jističe za 20ah nechat udělat novou revizní zprávu a znovu zažádat o připojení.
2.možnost vyplnit žádost o navýšení hodnoty jističů a zaplatit poplatek 2500,- kč čekat 30dní na schválení. Po té znovu žádat o připojení.

Kontaktoval jsem (domovníka) ten nic platit nebude...

Čez nezajímá to že v tom mají nepořádek a nic jiného s tím dělat nemůže.
A já? Co je pro mne jednodušší? Sehnat nový byt? Platit zas někde kauci? Tlačit na domovníka, který mi pak nemusí prodloužit nájemní smlouvu? Ne, já musím jít jak ovce podávat žádost a uhradit 2500 poplatek za navýšení jističů a dál čekat.
Jak je tedy možný, že připojení elektřiny má trvat 10 dní. Když člověk čeká 3měsíce a ještě čekat bude asi je všechno v pořádku.


* 11933076_10203297771884283_302438663_n.jpg (55.56 KB, 960x720 - prohlédnuto 3198 krát.)

* 11909595_10203297771004261_1991189436_n.jpg (54.13 KB, 960x720 - prohlédnuto 620 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 26.08.2015, 19:18 »


Trošku nerozumím těm hodinám na 20A, ale jinak to navýšení příkonu musí vždy zkontrolovat revizní technik, zda je ta instalace na to vhodná.

Ale nevím na koho se chcete zlobit. Pokud kupuji, či jdu do pronájmu sleduji parametry. Nikoliv, že "NĚCO" očekávám. My máme doma 3x63A, očekával byste to?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
PetrBaned
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 26.08.2015, 19:39 »

Trošku nerozumím těm hodinám na 20A,

ale notak, pokud není odborník "hnidopich" tak to pochopí jak to laik myslel, ikdyž tam ani nejde o odbornost ale o myšlenkové pochody.
   Prostě přišel technik s hodinami a měl je namontovat na 20A jistič ale našel tam 25A jističe. Když si to člověk přečte pomalu tak to pochopí. Mě také napoprvé to splynulo že donesl hodiny určené na 20A :-)

..tak a k problému:
 jelikož velmi dobře vím, co za nepříjemný problém řešíte akorát to znám z druhé strany jako majitele nemovitostí určených k pronájmu, upřímně vás lituji.
  Chápu že nečekáte odpovědi typu že jste si to měl při přebírání zkontrolovat, což je naprostý nesmysl, ikdyž věřím že pánové zde by to určitě udělali. Šok

Řešení je na snadě. Podle poplatku to vypadá že máte 3f přípojku. Tak že je třeba zvážit která alternativa vás vyjde levněji.
    Domnívám se že to navýšení hodnoty hl. jističe, kdy kromě poplatku asi budou chtít i RZ, jelikož jim asi těžko budete vysvětlovat že ten jistič tam už byl a i kdyby budou asi chtít doklad že je namontován odborně.
 Při výměně hl. jističe za jistič 20A zaplatíte ten jistič a RZ ale můžete svítit cca. do týdne. Ten termín střílím od pasu, já mám postup kdy se tento problém vyřeší do 2dnů.

Otázka je, že si myslím, že by jste mohl úhradu žádat po majiteli bytu. Pokud je slušný tak by se s Vámi mohl domluvit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 26.08.2015, 19:43 »

Předpokládám, že vaše je to 3f ITV.
Co v současné situaci, no, pro běžnou bytovku je 3x20A které máte zasmluvněných hodně slušný, slovy klasika "Kdo z vás (bytovkářů) to má".
Takže výměna jističe za 3x20A, uvedení odběrného místa do souladu se současnými připojovacími podmínkami ČEZ a revize je nejschůdnější cesta. Troufám si tvrdit, že levnější než navýšení, protože i v případě navýšení (papírově) je více než vhodné právě tento typ jističe nahradit po letech provozu aktuálním modelem, neboť chybějící fáze o svátcích je téměř vlastnost, o stavu propojek (pravděpodobně Al) v RM nemluvě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #4 kdy: 26.08.2015, 20:30 »


   Prostě přišel technik s hodinami a měl je namontovat na 20A jistič ale našel tam 25A jističe. Když si to člověk přečte pomalu tak to pochopí. Mě také napoprvé to splynulo že donesl hodiny určené na 20A :-)

Já se lekl, že má ČEZ flignu s hodinami do 20A. To by mi padla brada :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Martin Hroudný
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 26.08.2015, 23:09 »

Já se lekl, že má ČEZ flignu s hodinami do 20A. To by mi padla brada :-)

Svým způsobem to od toho technika měření ale fligna byla. Je podstatně jednodušší pro pochopení odběratele "proč to nejde" prostě říct, že se donesl elektroměr na 20A a von je tam sakra 25A jistič. A nejde to teda. Než přiznat, že je prostě problém "jen" na papíře...

Pro laika se to pak tváří jako když se chce na šroub M25 namontovat matice M20. Což nejde že. To pochopí i blbej a zbytečně nepyskuje...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 26.08.2015, 23:27 »

S odpuštěním, vzhledem k tomu, že dotazující se píše jako tatar, je otázkou co že mu to vlastně technik řekl...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #7 kdy: 26.08.2015, 23:31 »

Pro laika se to pak tváří jako když se chce na šroub M25 namontovat matice M20. Což nejde že. To pochopí i blbej a zbytečně nepyskuje...

Osobně v tom vidím spíše nesprávné vyjádření, ze strany tazatele.

Jinak se distributor zřejmě striktně drží svých připojovacích podmínek s tím, že využívá maximálních lhůt pro vyřízení.
Zároveň s tím, si dovolím ještě jednu teorii. Tazatel si objednal elektřinu u RWE, v distribuční síti ČEZu. Pokud by zvolil za svého dodavatele ČEZ, možná si mohl ušetřit pár problémů a už dávno mohl svítit. Sám v tom vidím "taktickou chybu" z jeho strany. Nebo to vidíte jinak?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Martin Hroudný
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 26.08.2015, 23:52 »

Osobně v tom vidím spíše nesprávné vyjádření, ze strany tazatele.

Jinak se distributor zřejmě striktně drží svých připojovacích podmínek s tím, že využívá maximálních lhůt pro vyřízení.
Zároveň s tím, si dovolím ještě jednu teorii. Tazatel si objednal elektřinu u RWE, v distribuční síti ČEZu. Pokud by zvolil za svého dodavatele ČEZ, možná si mohl ušetřit pár problémů a už dávno mohl svítit. Sám v tom vidím "taktickou chybu" z jeho strany. Nebo to vidíte jinak?


Vzhledem k podstatě problému si dovoluji tvrdit, že i kdyby byl u ČEZ obchodně, že by tohoto problému ušetřen nebyl - stejně by to skončilo tím, že by mu technik odmítnul namontovat elektroměr kvůli nesouhlasu hodnoty hl. jističe s evidovanou hodnotou.

Osobně bych radši zaplatil těch 2500 Kč za navýšení příkonu.
Opačný postup by znamenal někomu vycálovat 1000-1500 Kč za novou revizi (za míň nikdo ze židle nevstane) a 600-700 Kč za odbornou výměnu hlavního jističe (za míň nikdo do ruky šroubovák nevezme).
A hlavně si pak prostudovat návrh smlouvy o připojení, zda se tam něco přece jen nepíše o nutnosti předložit revizi - a podle toho pak zaplatit či nezaplatit těch 2500 Kč. V případě, že by chtěl ČEZ revizi v každém případě, je lepší se vrátit ke způsobu č.1 (tj. chtě nechtě sehnat revizi a vyměnit jistič - ale neplatit 2500 kč).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #9 kdy: 27.08.2015, 00:01 »

Moje zkušenosti s ČEZem, jsou vcelku dobré. Poměrně rychlé vyřízení požadavků a bez využití maximálních lhůt pro vyřízení záležitostí.
Netvrdil jsem, že by u ČEZu nemusel doplácet rezervovaný příkon (ampéry),  nebo nemusel vyměňovat hlavní jistič a vše co s tím souvisí. Jen to, že už mohl dávno svítit. Možná jsem to nenapsal dost čitelně. Snad to teď už bude jasnější.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
PetrBaned
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 27.08.2015, 00:18 »

Pane Franěk odpověď byla pochopena, jen ty lhůty jsou "tahány" do maxima v případě že zákazník si zvolí "alternativního" dodavatele. Je to dáno legislativou. Všechny doklady vč. RZ zasíláte dodavateli a ten je následně zasílá distributorovi . No a potom je to na straně distributora, kdy přijde namontovat elektroměr.... .. spousta zákazníků nadává, že třeba EON to snad dělá schválně co nejpozději jako trest zato že si zákazník zvolil jiného dodavatele. Nevím moc tomu nevěřím ...ale nadruhou stranu lidem kteří bydlí v bytě 2+1 a nebo i 3+1 a navíc v paneláku si nic jiného nezaslouží než potrestat za takovou hloupost, jako je přechod k "alternativnímu" dodavateli.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #11 kdy: 27.08.2015, 00:31 »

Přesně tak. SOuhlas.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 27.08.2015, 07:11 »

Teď dořešuji jeden přepis a sloučení dvou odběrů Protože se odběratel v průběhu procesu rozhodl přejít k jinému dodavateli ztratila se rozpracovaná žádost... Táhne se to skoro dva roky...

Osobně u těchto změn a nových odběrů doporučuji zákazníkům aby dokud nebude definitivní elektroměr aby zůstali i s dodávkami u distributora a až je zaplombováno, ať si dělají co chtějí Úsměv

ale nadruhou stranu lidem kteří bydlí v bytě 2+1 a nebo i 3+1 a navíc v paneláku si nic jiného nezaslouží než potrestat za takovou hloupost, jako je přechod k "alternativnímu" dodavateli.
Zdá se vám 2000Kč za rok malý rozdíl? To je rozdíl na mou spotřebu mezi nejdražším a nejlevnějším dodavatelem a produktem podle kalkulačky ERU, představuje to někde kolem 15%.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 27.08.2015, 08:31 »

Osobně u těchto změn a nových odběrů doporučuji zákazníkům aby dokud nebude definitivní elektroměr aby zůstali i s dodávkami u distributora a až je zaplombováno, ať si dělají co chtějí Úsměv

Tohle je rozumná taktika. Pokud papíry lítají po všech čertech a jeden hází na druhýho, že je ztratil on, je to problém.

Zdá se vám 2000Kč za rok malý rozdíl? To je rozdíl na mou spotřebu mezi nejdražším a nejlevnějším dodavatelem a produktem podle kalkulačky ERU, představuje to někde kolem 15%.

Je to víc, než 10x hodinový telefonát, 12x sepsání a odeslání doporučenýho dopisu, 20h shánění informací, lítání po všech čertech a 2x zbytečný půlden dovolené navíc kvůli montáži a převzetí elektroměru, který se nepovedou?

Na druhou stranu, za půl roku bez elektriky se na elektrice docela dost ušetří... I víc, než ty dva litry  Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
PetrBaned
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 27.08.2015, 10:16 »


Zdá se vám 2000Kč za rok malý rozdíl? To je rozdíl na mou spotřebu mezi nejdražším a nejlevnějším dodavatelem a produktem podle kalkulačky ERU, představuje to někde kolem 15%.


No asi pěstujete kytky. Nezlobte se na mne ale v bytě 2+1 popř. 3+1 roční spotřeba přes 20.000,- je haluz ale ok pokud ji někdo má tak asi jo.

Jelikož se tu kolikrát řeší coby bylo kdyby bylo, tak jeden příáklad z praxe.

(pravda já za 30let nepotřeboval nic po distributorovi technického jako výměnu el.měru atd)

cokoliv potřebujete změnit (papírově nebo technicky) jsem vám schopen z 99% v případě EONu udělat do 24hod a nebo po telefonu.  V případě alternativního dodavatele vám nezaručím ani týdení lhůtu...spíš vás připravím na 3 týdny.
    V tomto si myslím že to opravdu EON bojkotuje. V momentě kdy zjistí že na odběrném místě je jiný dodavatel, tak se zadrhne a řekne že je třeba to řešit přes něj ....a tam se nikomu nedovoláte a když jo tak to je zážitek k nezaplacení Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #15 kdy: 27.08.2015, 11:49 »

Není nijak vyjímečné, že ve smlouvě je jiný jistič, než je ve skutečnosti.
Samozřejmě, je to v první řadě bordel distributora.

Často není tak obtížné prokázat, že určitý jistič byl při vzniku elektroinstala ce nainstalován a od té doby s ním nebylo nijak manipulováno, přesto je smlouvě něco jiného.
V určité době došlo k "automatické" změně smluv, z této doby pochazí nejvíce zmatků.

Nedá se předpokládat, že by distrubutor uznal svoji chybu, i když dá se to také zkusit. Dá se argumentovat například původní revizní zprávou, starými fakturami, nebo i tím, že je jistič stále zaplombovaný.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
PetrBaned
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 27.08.2015, 11:53 »

No vrcholem bylo, když jsem řešil starý hl. jistič hodnoty 15A a ve smlouvě měli napsáno 16A. Chtěli prostě tu 1A zaplatit Pláč ano ten zmatek vzniknul v době kdy vše elektronizoval i a psali to tam asi brigádníci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Pospíšil.
*
Offline Offline



E2/A - montáž + revize elektro, EZS, EPS, CCTV


« Odpověď #17 kdy: 27.08.2015, 14:27 »

No vrcholem bylo, když jsem řešil starý hl. jistič hodnoty 15A a ve smlouvě měli napsáno 16A. Chtěli prostě tu 1A zaplatit Pláč ano ten zmatek vzniknul v době kdy vše elektronizoval i a psali to tam asi brigádníci.
Automaticky při revizi přípojného místa pro distributora když natrefím na 15A/1 měním za
B16A/1. Nikdo, nikdy nic nedoplácel.



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektro, drobné projekty.
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jaké podklady budu potřebovat při výměně přívodního kabelu do panelového bytu?
 Čo všetko musím zabezpečiť aby som dostal elektromer na väčší prúd?
 Jak postupovat při změně připojení ze sloupu závěsným kabelem na připojení zemí?
 Kolik mě bude stát navýšení příkonu z 15A na 25A včetně práce?
 Jak připojit firmu sídlící v RD na soukromou elektropřípojku?
 Lze požadovat přeložku nn v režii ČEZ?
 Je nutné hlásiť premiestnenie el. zařízení dodavateľovi energie?
 Bude nutné žádat o navýšení příkonu pro elektrokotel 9 kW?
 Mohu věřit elektrikářovi a zvednout hodnotu hlavního jističe?
 Jak je složitá příprava bytu na třífázovou přípojku?
 Kolik stojí znovupřipojení objektu u ČEZ?
 Ako presunut pripojku z chaty na pozemku na hranicu pozemku?
 Musí se ohlásit výměna jističe 25A v rozvodné skříňi v panelovém domě?
 Jak postupovat u výměny přívodního kabelu?
 Co obnáší změna charekteristiky odběru?
 Kto môže realizovať pripojenie na rozvodnú sústavu pri rekonštrukcii prípojky?
 Komu mám hlásit výměnu elektroměru za vícesazbový?
 Mohu si zvětšit průřez přívodního vedení garáže?
 Jaké povolení jsou potřeba k instalaci nového závěsného kabelu?
  Jaké jsou podmínky položení kabelu pro připojení RD?
 Budu muset kvůli energetice při navýšení vyměnit starý Al přívod k rozvodnici?
 Jaká je maximální lhůta od zaslání výzvy Čezem k připojení odběru?
 Kdy se platí poplatek 12.500,- za připojení elektriky?
 Jak postupovat vůči dodavateli energie při výměně starého jističe ?
 Ako postupovať v prípade neoprávnenej výmeny hl.ističa za vyšší?
 Může provést přeložku nástřešáku i jiná firma než ČEZ?
 Lze změnit hlavní jistič z 3x32 A na 3x25A?
 Je možné změnit stávajicí el. přípojku z nadzemního vedení na podzemní?
 Kolik lidí v Sk musí být přítomno pro výměnu jednoho jističe před měřením?
 Jaký je postup při sloučení dvou odběrných míst na jediné?
 Kdo je investor nucené přeložky elektroměru, umístěného v cizí nemovitosti ?
 Jak vyměnit hlavní jistič a snížit tarif?
 Co vše nás čeká při přemístění odběrného místa?
 Jak se rozhodovat při změně jističe u velkoodběru?
 Je možné mít do bytového domu vlastní přívod el. enerie?
 Jaký postup zvolit pro navýšení hodnoty hlavního jističe?
 Je nutné při změně sazby z D25 na D35 vyměnit vodiče na elektroměr Al za Cu?
 Je lepší použít nebo změnit zaplacený odběr 3x10A ještě neinstalované přípojky?
 Jakou velikost a typ jističe použít místo porcelánových pojistek 15A?
 Musí být ve starém domě jistič venku?
 Jaký je postup jednání s distributorem při výměně ER pro nepřímé měření?
 Je nutná výměna jističe IJV za nový 10kA při výměně elektroměru?
 Dají se nějak sloučit fáze dvou elektroměrů 1x15A a 3x10A do jedné fáze 25A?
 Lze nahlásit bez sankcí zpětně vyšší hlavní jistič?
 Mohu elektrikáři věřit, že dodrží požadované připojovací podmínky?
 Jak v bytě vyměnit jistič typu B za typ D?
 Jak je složité a finančně nákladné vyměnit u přípojky charakteristiku B za C?
 Je reálné po ČEZ žádat stíněný závěsný kabel místo neizolovaného pro vvn 110 kV?
 Budu při navýšení rezervovaného příkonu muset doplnit chybějící nulový můstek?
 Existuje nějaký systém, který by vyřešil proudový náraz při spouštění hoblovky?
 Jak nejsnadněji přeložit přípojku nn na štítu střechy který se má zbořit?
 Jak správně postupovat při výměně hlavního jističe v RD nebo v bytě?
 Musím přechodu na 3f příkon změnit všechny rozvody v bytě?
 Je kvôli rekonštrukcii lepšie preložiť alebo zrušiť a urobiť novú prípojku?
 Jak probíhá přesunutí hlavní pojistkové skříně na RD?
 Jaké jsou podmínky ČEZ u výměny 1f elektroměru za 3f?
 Jak vyřešit přeložení přípojky z nadzemní do země a jaké budou náklady?
 Jaké doklady jsou potřebné pro revizi přípojky po navýšení hodnoty jističe?
 Lze v bytovém domě něco udělat s hlavním jističem?
 Je nutné přejít na třífázové napětí nebo máme i jiné možnosti?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 22 dotazů.