Pokud pamatuji, tak také OMRON dělal stejná relé s "elektronkovou" paticí. Zda je má v nabídce ještě nyní nevím.
Samozřejmě, dělaji celou řadu těchto relé. Pro RP700 230V/50Hz je přímá náhrada MKS3PI5AC240. Ale cena už je japonsky vyšší.
Vůbec Omron pro novalovou patici dělá snad nejširší sortiment prvků, zejména časová a speciální relé, často v panelovém provedení.
jen je třeba při spínání větších DC cívek např. u hyraulik ošetřit
cívky alespoň závěrnou diodou.
Pokud máte u magnetů čtvercové konektory DIN 43650 A ( ISO 4400 (EN175301-803:2000)) a nechcete se crcat s vkládáním diod do konektorů, nebo s výměnou celých botiček za odrušené, je nejrychlejší metoda vložit pod botičku konektoru odrušovací a indikační mezipodložku, Třeba MURR 3124068 nebo Festo 19145 (prodávají ho pod šíleným názvem světelné těsnění).
Smolit odrušovací diody na svorkovnici v rozvaděči je chyba, jednak porušíte IP20 rozvaděče a jednak celé vedení od magnetu až k diodě je jako anténa vyzařující rušivý signál. Odrušovat se musí v místě, kde rušení vzniká.
Mimochodem proto výrobci stykačů dělají odrušovací členy cívek stykačů naklapávací přímo na tělo stykače.