Eliminace sypání materiálu do sypného kužele nebo eliminace vlnění hladiny kapaliny se opravdu dá potlačit časovým relé s funkcí zpožděného rozběhu.
Ale funkce zpožděného rozběhu jsou v podstatě dvě, jedna je znovuspustitel
ný a druhá neznovusopusti
telný zpožděný rozběh.
V podstatě jde o to, jak se časové relé zachová, pokud je doba vstupního impulzu kratší, než doba časování nastavená na relé.
Funkce potřebná ve vašem případě je taková, že krátké impulzy začnou časovat, ale při dřívějším skončení budicího impulzu než je nastavená doba časování se časovač v relé zresetuje, relé vůbec nesepne a při náběžné hraně dalšího impulzu začne relé časovat pěkně od nuly. To je naštěstí běžnější provedení relé, zejména když je časování přímo ovládané napájením relé.
Funkce zpoždění rozběhu která by vám nevyhovovala je, že děj zpožděného sepnutí je odstartován vždy s příchodem náběžné hrany budicího pulsu a časování proběhne celé i když je budicí puls kratší. Relé sice nesepne, ale interně časuje a na další impuls začne reagovat až když uplyne nastavená doba časování. A tím vyklíčuje náběžnou hranu dalšího impulzu, který již může být delší a znamená začátek kýženého zaplnění zásobníku.
Velké úskalí může u vás nastat použitím dvoudrátového místo třídrátového ultrazvukového čidla. Dvoudrátová čidla potřebují nějakou minimální zátěž, neboť jejich elektronika je napájena stále procházejícím malým proudem skrz čidlo. Motorový stykač má velký odběr a klidový proud dvoudrátového ultrazvukového čidla jej nesepne, ani neudrží sepnutý.
Časové relé má však tak malý odběr, že jej malý proud čidla sepne navždy. Pomoc je paralelní spotřebič k budicímu vstupu relé, například žárovička kontrolky, odpor apod. nebo výměna ultrazvukového čidla za třídrátové nebo za dvoudrátové s časovým zpožděním (u ultrazvukových senzorů se tomu říká ochrana proti vlnění hladiny).
Jen pro info, s rimto snimacem se setkavam u hlidani paliva 10 let a nic nevybuchuje.
To také mohou být poslední slova před smrtí.
Nevíme co je to za technologii, co je to za palivo, zda kapalné či sypké s prachem nebo bez prachu, jen hořlavé, nebo dokonce s výbušnými parami či výbušným prachem (to je skoro každý). Pak i pouhé přemístění čidla z ještě bezpečné zóny (třeba jen o 10cm) do nebezpečné bez zajištění jiskrové bezpečnosti následných elektrických obvodů může být s špatnými následky. Příliš obecně položený dotaz dává příliš mnoho variant a mnoho zdánlivě mimojdoucích upozornění.