Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Proč dokola hoří pojistka na jedné fázi?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč dokola hoří pojistka na jedné fázi?  (Přečteno 30848 krát)
matesum
« kdy: 30.01.2009, 20:50 »

Po zapojení podlahového topení,
(topná rohož pod dlažbu) nám začala hořet pojistka jedné fáze na domě.
Venku před hodinami (60A).
Přišel elektrikář naznal že "je to přetížený" a musí to rozfázovat.
Po půldení operaci bylo vše vyřešeno prý to bude funguvat.
Před cca 20 min to zhořelo zase.
Na dané fázi je zapojen okruh který táhne kuchynsou linku,
(konvice ,  mikrovlnka) a to pdlahové topení.
Nic jiného už na ni nejede.
Ted sem musel zase vyměnit pojistku venku v té litinové sřínce(vím že bych neměl,
ale co mám dělat.)
Vždcky to jede cca 4 - 5 hodin bez problémů a ptom to zhoří.
Může mi někdo poradit?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #1 kdy: 30.01.2009, 21:05 »

TO : matesum


Na kvalifikovanou odpověď je málo informací.
1.   Pokud to byla pojistka, tak E33/63A.  Doporučuji elektroinstala ci zkontrolovat revizním technikem. 63A je už dost velký proud na to aby mohl vniknout i jiný problém, třeba požár.  zle
2.   Pokud jak Říkáte vyhořela ta pojistka, tak co to udělalo s předřazeným jištěním na ostatních obvodech, ty nevypínají ? Smutek
3.   Kdo vám  zapojoval topnou rohož pod dlažbou ?
4.   Ten elektrikář měřil proudové zatížení jednotlivých fází?
Doporučuji pozvat odborníka. Zkušený elektrikář vám je schopen závadu odstranit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
matesum
« Odpověď #2 kdy: 30.01.2009, 21:21 »

děkuji za odpověď. zřejmě nezbyde nic jiného než povolat jiného elektrikáře. Nic jiného nevypíná, ani jistič(16A) který jistí tu podlahovku a žádný jiný. V rozvaděči doma mi vevypadne nic. Až ta pojistka venku. Rohož jsem naistaloval sám, a zapojení bylo již připraveno z prodejny,měla kabel který byl již zapojený na normální vidlici do zásuvky. mohu si jako amatér proměřit zda jsem nepoškodil rohož při montáži pod podlahu? Myslím tím zda když změřím např. odpor na konci vidlice zda podle hodnoty mohu poznat že je nekde poškozená rohož nebo je to nesmysl? Jsem autoelektrikář takže základní znalost bych měl ,ale přece jenom 12 V není 220 Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #3 kdy: 30.01.2009, 21:56 »

TO : matesum

Čistě teoreticky si odpor změřit můžete. Záleží na tom jaký Máte měřící přístroj. Dále záleží jaký příkon má zmiňovaná topná rohož.
Jen tak mimochodem, jak je stará ta elektroinstala ce ?
To vám nevypnul ani jistič před elektroměrem ?  ??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
matesum
« Odpověď #4 kdy: 30.01.2009, 22:11 »

nevypnul ani jistič před elektroměrem ani "fíčko" prostě nic. Jen zhoří pojistka venku. Elektrika je komplet nová. Děláme rekonstrukci takže i kompletní rozvody jsou nové. Právě elektriku řešil stejný "odborník" jako dnes opravu.Tak si nejsem jistý jestli nebude chyba někde jinde.Je sice elektrikář, živnostník,ale nevím zda je možné aby takováhle chyba vyvstala po opravě cca 5 hodin.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #5 kdy: 30.01.2009, 22:29 »

To vypadá na poškozené vedení mezi pojistkami na fasádě a jističem před elektroměrem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #6 kdy: 30.01.2009, 22:32 »

zřejmě nezbyde nic jiného než povolat jiného elektrikáře.
Ano, to je řešení.

Rohož jsem naistaloval sám, a zapojení bylo již připraveno z prodejny,měla kabel který byl již zapojený na normální vidlici do zásuvky.
Pak jste nemohl nic pokazit.

mohu si jako amatér proměřit zda jsem nepoškodil rohož při montáži pod podlahu? Myslím tím zda když změřím např. odpor na konci vidlice zda podle hodnoty mohu poznat že je nekde poškozená rohož nebo je to nesmysl?
Nezměříte nic.

Jsem autoelektrikář takže základní znalost bych měl ,ale přece jenom 12 V není 220 Smutek
Ano s tím mám vlastní zkušenost. V autoelektrice totiž neplatí ani ohmův zákon  zle


Jestli vám vybaví pojistka 63A a jistič 16A zůstane v klidu, je něco špatného v instalaci a to zjistíte pouze pečlivou prohlídkou a proměřením odběrů v jednotlivých fázích. Práce pro normálního elektrikáře maximálně na dvě hodiny.

Mimochodem, kontroloval ten elektrikář stav pojistkového spodku inkriminované pojistky? I tam může být pejsek zakopaný ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
matesum
« Odpověď #7 kdy: 30.01.2009, 22:57 »

jóó pánové tak to na mě už mluvíte španělsky..,   každopádně pořád docházím k závěru že jsem dneska utratil 1800Kč zbytečně a po neděli zavolám jiného elektrikáře ktery snad něco vymyslí.Každop ádně děkuji za tipy a určitě dám vědět jak to dopadlo
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Jarovec
« Odpověď #8 kdy: 31.01.2009, 09:18 »

Nemyslím, že byste nutně potřeboval jiného elektrikáře. Podle mne postupoval logicky, akorát mohl změřit, v jakém stavu je vedení od pojistek. Můžete ho znovu zavolat jako reklamaci, protože váš původní problém neodstranil.

Kdyby byl poškozený kabel na té jedné fázi aby to vypalovalo tak silnou pojistku, to by se tam musel alespoň krátkodobě ztrácet výkon přes 13 kW. To už by muselo způsobit tepelnou destrukci kabelu a možná nějaké očouzení kolem. Navíc by pak nová pojistka hned shořela.
Mohla by být chyba v nějaké svorkovnici, kde o sebe z nějakého důvodu občas škrtnou svorky.

Nejpravděpodob nější mi ale připdá, že je na té fázi ještě něco silného napojeno, o čem elektrikář neví. Nesouvisí ta doba vyhoření pojistky třeba se zapnutím HDO?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
matesum
« Odpověď #9 kdy: 31.01.2009, 11:51 »

to: Tomáš Jarovec
 Děkuji jste prostě génius, zeptal jsem se na tu samou otázku elektrikáře,toho co to dělal a zjistil že po sepnutí HDO se ještě přidá přímotop v koupelně a ještě bojler. Tak snad to bude v pořádku. Děkuji moc za radu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #10 kdy: 31.01.2009, 12:12 »

Ale přesto: To všechno dá dohromady 13 kW ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Dingo
« Odpověď #11 kdy: 31.01.2009, 12:29 »

Mě stejně nejde do hlavy přoč 63A pojistka shoří a jistič před elektroměrem nevypadne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #12 kdy: 31.01.2009, 12:58 »

TO :  matesum


No já bych v prvé řadě prošel tu pojistkovou skříň, a pořádně dotáhnul vodiče. Typuji na volný hliník. Taky je možné že ten pojistkový spodek je tak vyhřátý, že je potřeba ho vyměnit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #13 kdy: 31.01.2009, 16:47 »

Chyba bude jak píší kolegové...... .60A pojistka utáhne v paneláku cca 12 bytů!!
A vám to nejde v domě???....Někde chyba jinde a ne přetížení spotřebiči-viz byty!!
Všechno odojte a změřte izolační stav vedení....tam to většinou hned uvidíte!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 31.01.2009, 19:14 »

Jestliže vám padá pojistka v přípojkové skříni, tak nejspíš je jištění provedeno závitovými pojistkami E33 (E27?) a středový pojistkový dotek je vypálený. V přípojkových skříních typu HDS nejsou pojistkové spodky, ale může být vypálená přípojnice nebo jenom středový kontakt pojistky nebo obojí. Případně je volný drát.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Kabát
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 02.02.2009, 14:40 »

U litinové skříně na sloupu bývá (pokud to již někdo nedemontoval) pertinaxový překryt přes pojistkové spodky. Setkal jsem se s tím, že když je uvnitř vlhko vypálí se v pertinaxu uhlíková cesta. U švagrové to vyhazovalo 50A pojistku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #16 kdy: 02.02.2009, 16:50 »

To Matesum:
Až objevíte tu příčinu, dejte nám vědět. Moc nás to zajímá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Snažím sa pochopit
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 08.05.2014, 04:33 »

Asi príčinu stále ešte nenašli  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Proc mi pri sepnuti HDO pro elektrokotel vypadne chranic?
 Jak opravit bzučící jistič?
 Může špatné uzemnění za rozpadené mosazné díly?
 Co se zvuky o vysoké frekvenci z elektroinstalace?
 Pomoze odpor alebo kondenzator paralelne k cievke stykaca aby odpadol?
 Proč kterýkoliv spotřebič vyhazuje proudový chránič?
 Proč se po vypnutí prúdového chrániča sa objaví L na N?
 Jak je možné, že po odpojení bojleru je ve zbytku rozvodu fáze i na PEN?
 Prečo pri skrate vypol až hlavný istič?
 Co mohlo zpusobit zablesk z odpojene bytove rozvodnice?
 Proč "bručí" stykač při vysokém tarifu?
 Ako odstrániť chrčanie ističa pri veľkom zaťažení?
 Proč se přehřívá jistič?
 Proč po vypnutí proudového chrániče naměřím na všech jističích 390-404V?
 Z jakých příčin může vyhořet hlavní jistič?
 Může starý jistič nenadále přerušovat obvod?
 Proč nejde nahodit jistič?
 Jaký je problém, když při sepnutí cvaká něco ve skříni stále dokola?
 Proc termostat na plynovy kotel pouze přepíná programy a na tlačítka nereaguje?
 Proč domovník elektrikář odmítl opravit poruchu?
 Mohl ulomený N vodič u elektroměru způsobit přítomnost 400V proti zemi na L i N?
 Co způsobuje a jak opravit praskání a jiskření v jističi, či pojistkách?
 Mohou být spálená trafa osvětlení způsobená špatně zapojeným jističem?
 Co způsobuje "drnčící" jistič v rozvaděči?
 Proč se u proudového chrániče upálil N vodič?
 Proč dostávám ránu z různých častí bytu?
 Jak zjistit příčinu praskání chrániče?
 Může proudový chránič vybavovat i když vůbec není pod napětím?
 Proc 3f jistic huci a po par sekundach vypne?
 Jak řešit drnčící stykače pouze ve vysokém tarifu v RD s více rozvaděči?
 Proč po zkratu a znovu nahození jističů byl obvod již bez napětí?
 Kdo nese odpovednost za vzniklou škodu, pokud nebyla provedena revize?
 Proč vrčí trafo před vypínačem na zvonkovém okruhu?
 Proč jednofázové spotřebiče chvílemi nejedou na plný výkon?
 Jaký může být původ zápachu z rozvaděče v RD?
 Proč modulární svodič přepět vydáva drnčivý zvuk?
 Proč někdy při vt stykač nepřeruší přívod elektřiny?
 Jak postupovat v případě vyvráceného elektroměrového pilíře?
 Jak odstranit při vyšším tarifu drnčící stykač blokování?
 Není chybou připojení PEN vodiče na N sběrnici i přes to, že vše funguje?
 Může elektrikář zasahovat do hodin?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.041 sekund, 22 dotazů.