Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Kdy budeme mít štítek bezpečnosti budov?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kdy budeme mít štítek bezpečnosti budov?  (Přečteno 36262 krát)
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #54 kdy: 17.09.2012, 10:33 »

... mám pocit že jste nečetl spíš vy ...

Já vám ten pocit vyvracet nebudu.  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Alex Novotný
« Odpověď #55 kdy: 17.09.2012, 18:40 »

Myslím, že tohle je základní spor o fungování trhu. Liberalisté tvrdí: co nejméně regulace a zásahů a maximální svobodu. Fungující trh ale předpokládá, že jeho účastníci budou dokonale informování a že budou vždy dělat správná rozhodnutí. Nezávislý arbitr se hodí. Takový štítek by měl být starostí realitní kanceláře při zprostředkován í prodeje, měl by zohlednit mnohem více parametrů než jen elektroinstala ci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #56 kdy: 17.09.2012, 18:47 »

Osobně by mě nijaký štítek nedojal, ani nepřesvědčil, stejně tak nijaké prohlášení o čemkoli, či revize, pokud již investuji do bydlení, vezmu si sebou pár lidí různých řemesel, kterým důvěřuji, ať se mrknou, zda mě makléř chce odrbat přiměřeně, či moc.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #57 kdy: 17.09.2012, 19:26 »

Průběžně sleduji toto vlákno, se zájmem si čtu názory kolegy Jindry i Rajmonta, každý z nich má svoji pravdu.
Nápad kolegy Jindry je sice hezký, ale neprosaditelný . I kdyby se prosadil, co by to znamenalo dál v praxi?
Pro padělatele čehokoliv není problém padělat nic, tedy ani štítek bezpečnosti budovy, pokud bez problému padělají i kolky na lahvích s alkoholem a Celní správa jim zobe z ruky.
Už čtení tohoto vlákna je ztrátou času v tomto státě, natož ten smělý plán tuto myšlenku uvést v praxi. Člověk, který by to dokázal, by měl můj obdiv.
Tak jak dneska nemá spotřebitel možnost si ověřit, zda vystavená revize je vystavena RT s platným oprávněním, protože TIČR si hraje na schovávanou s trapnou výmluvou na osobní údaje, tak si nebude moci ověřit v současném systému ani platnost oprávnění technika, který tento štítek vystavil.

Koneckonců za tento stav si můžeme sami, ano, my, elektrikáři. Dlouho sleduji stesky nad úrovní řemesla, jak jde nenávratně do háje, przničů jsou plné stavby, nikomu to paradoxně nevadí. TIČR nefunguje, jen žere veřejné prostředky a dělá bububu na ty slušné.

Elektrikáři se dnes neoslovují kolego, ale mluví o tom druhém jako o ču..kovi, který to zku..il, radí laikům, jak si co mají udělat, podlézají nesmyslnou cenou a ničí trh, atd.
Velkoobchody dají materiál každému joudovi s ičem, tomu bez iča dají též, jenom s přirážkou. Vůbec nikdo neřeší odbornost. Kšeft je kšeft. Pak i velkoobchody plačou, jak jsou na tom zle a že už nemají kam couvnout, ale i ony si to dělají sami.

Zaujali mě v poslední době dva postřehy. Byl jsem kupovat v bazénářském velkoobchodě nějaký materiál. Bral jsem to na kolegovu registraci a při placení se chtěl zaregistrovat. Pán si stáhl údaje z rejstříku a nekompromisně mi odpověděl, že pokud nemám montáž bazénů v předmětu podnikání, není registrace možná. Mimochodem, ty marže u bazénářských a elektro velkoobchodů jsou velmi velmi rozdílné.

Nedávno jsem řešil montáž a svařování PE fólie, která se používá jako hydroizolace na střechy, bazény atd. Výrobce tuto fólii prodá pouze registrované montážní firmě. Jednou z podmínek registrace je například ustanovení, že se zavazuje neprodat dodávku nebo její část třetí osobě.

Příkladů by se našlo, ale nemá to valný význam. Dokud se nezmění chování nás samotných, bude se zde vytrubovat kdeco, velkoobchody prodají materiál i joudovi z pomocné, pak i štítek bezpečnosti budov je pouze utopie a zde promarněný čas.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #58 kdy: 17.09.2012, 22:35 »

Jako RT mi již dnes nic nebrání psát zprávy natolik srozumitelně a přehledně, aby z nich i laik byl schopen ve voném textu pochopit v které části instalace a třeba ve které místnosti je problém. I obyčejný rozvaděč a jeho náplň lze ve zprávě popsat tak, že i laik podle čísel jističů pochopí o čem je řeč a třeba na kterém konkrétném prvku je problém. Ale takto komfortně podrobnou zprávu mnoho RT nepíše, inu je to pracné a navíc s cenou je třeba podlézt konkurenci ať mě to stojí co to stojí, že?
Za posledních 5 roků klesl můj roční objem revizí na 1/4, zato ty které provádím jsou od zákazníků žádané právě kvůli své podrobnosti a jejich cena není rozhodně podprůměrná.
Nicméně pokud by se našla v oboru autorita, terá by "písmenkové" hodnocení prosadila, rád ho budu ve zprávách uvádět jako další " informační doplněk" také.
K marasmu v oboru řekl vše a vyčerpávajícím způsobem Radek, to podepisuju.... jako celá řada dalších kolegů "co se vídáme a co spolu mluvíme"  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: 1 2 3 [4] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Nevědomost nebo hazard? Jsou u možných vstupů do nebezpečného prostoru na vagónu výstražné cedulky?
 Proud opět zabíjel!
 Jaký je váš názor na bezpečný způsob ovládání strojů?
 Jak dodatečně zvýšit ochranu před úrazem el. proudem? Jen proudovým chráničem?
 Tolerovali byste u elektrikáře při práci hodinky, prstýnek či řetízek?
 Ako často sa musia skúšať bezpečnostné tlačidlá strojov?
 Splňuje 24V vánoční řetěz zásady bezpečnosti ?
 Neznáte někdo nějaký dobrý program pro bezpečnost práce?
 Jsou 4m bezpečná vzdálenost korby náklaďáku od vn?
 Co nového ohledně lékárniček a výstražných vest?
 Není zamýšlený průkaz bezpečnosti krok zpět k totalitě?
 Četli jste článek o bezpečnosti domácích instalací v EU?
 Lze bezpečně vyměnit jistič na DIN liště s hřebínkem pod napětím?
 Líbí se vám tato výživná přednáška o bezpečnosti?
 Má pásová pila vypínat při obnovení napětí po výpadku?
 Těšíte se na průkaz bezpečnosti?
 Existuje norma EU, která přikazuje používat bezhalogenové instalace?
 Kde čerpat informace o tématu bezpečnosti na strojích?
 Využití prvků Eaton v pracovních strojích s ohledem na aktuální bezpečnostní normy
 Pracovní úrazovost na elektrickém zařízení
 Jaký použít klíč pro otevření tohoto světla?
 Jak zabezpečit bezpečnost lidí v chladícím boxu kde je stále -20C?
 Jaký stav představuje hustá mlha?
 Je bezpečné stáť vo vode pri zapnutom čerpadle?
 Poznatky inspektora práce z kontrolní činnosti
 Jak by asi vypadala elektroinstalace podle šamana?
 Jak dodržujete bezpečnost práce u svých prototypů?
 RITTAL: Průvodce konfigurací skříní - elektrická bezpečnost je již zajištěna
 Vaše bezpečnostní samolepka do rozvaděče
 TURCK: Bezpečnostní závory Banner Engineering s vylepšenými výkonovými vlastnostmi.
 Bezdotykový indikátor vysokého napětí HSA 205 zachraňuje hasiče!
 Může být přehnaná ochrana nebezpečná?
 Chcete se před víkendem zasmát a poučit zároveň?
 TIP na kompaktní bezpečnostní modul
 V loňském roce došlo téměř k 45 tisícům pracovních úrazů
 Jak byste se zachovali, kdybyste zjistili nebezpečný stav cizí elektroinstalace?
 Je i v dnešní době nebezpečné používat koupelnu za bouřky?
 Při jakém napětí je nebezpečný elektrický proud?
 Státní úřad inspekce práce poukazuje na nebezpečí práce ve výškách
 Je bezpečné použití ovladače LED pásku na principu detekce dotyku LED profilu?
 Lze provozovat jeřáb s nefunkčním koncákem zdvihu směr dolu?
 Jaké může být napětí na vidlici?
 Hager: Bezpečnost přístrojů tkví v detailech
 Srovnání nelegálně zaměstnaných osob v ČR
 Jak dalece dnes přihlížíme k nejnovějším poznatkům vědy a techniky?
 Jak se detekuje maso?
 Bezpečná elektrotechnika Václava Honyse
 Inspekce práce bude dohlížet na pracovní podmínky ukrajinských uprchlíků
 Jak spolehlivé a bezpečné byly staré elektroinstalace v době svého vzniku?
 Hranice dozoru Státní báňské správy a orgány Inspekce práce
 Myslíte, že jsou rozbory pracovních úrazů užitečné?
 SOLID 63: Miroslav Záloha o bezpečnosti práce za poslední období
 jaká jsou opatření pro zajištění bezpečnosti při práci bez napětí, pod napětím ?
 Upozorňujete obyvatele bytových domů při práci na elektroinstalaci?
 Jak se dnes v dílně uklízejí kovové špony?
 Co dělat, když ti někdo podkopne žebřík?
 Ještě narážíte na provozovatele bez potřebné provozní dokumentace?
 Máte přehled o pracovních úrazech za období roku 2023?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 22 dotazů.