Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Máte v revizní zprávě opravdu platné a originální razítko?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Máte v revizní zprávě opravdu platné a originální razítko?  (Přečteno 29346 krát)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #18 kdy: 01.11.2011, 21:04 »

TO Franěk:
Po podobných obstrukcích stran Pošty jsem od nich nechal vyhotovit Průkazy příjemce a od té doby není co řešit.  vegeeet
Doporučuji věnovat zvláštní pozornost položce "razítko nepoužívá".  pozor

Moc zajímavé. Tím těm "donašečkám" trochu seberu vítr z plachet. Děkuji za nasměrování.

 Palec vzhůru  poklona poklona poklona na zdravi
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 01.11.2011, 21:40 »

Některá pravidla pro doručování zásilek jsem jaksi nepochopil.
Např. mi přišel "dopis z jistého úřadu",  jen do vlastních rukou, nikomu z rodiny to nedali, dali by jim to, kdybych jim půjčil občanku, ale to je problém jezdit bez ní autem,...
Tak jsem si musel udělat čas na to, abych byl doma dřív, než poštu zavřou a na zadní straně "dopisu" jsem se dočetl, že jej mají uložit 2 týdny a pak doručit do schránky bez potvrzení příjemce!
----------------------------
Dnes, v době barevných tiskáren, při možnostech i "free" grafických programů je opravdu razítko tak trochu "zbytečná paráda"...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 01.11.2011, 22:39 »

Posedlost razítky v době elektronického podpisu je až divná. Zkusili jste někdy zákazníkovi poslat revizi digitálně podepsanou a mailem?

Zkusili jste poslat takovou revizni zpravu treba Frantovi z druzstva, ktery po zaslechnuti slova e-mail mysli, ze mluvite o barve?? A myslite, ze kdyz Franta takovou digitalne podepsanou revizni zpravu donese na USB klici nekam k energetikum, ze se s nim budou vubec bavit??

Chapu vase nadseni z modernich technologii, ale zkuste se zamyslet, kdo tak asi za 15 let overi vas digitalni podpis, kdo a kde dohleda tu vasi digitalne podepsanou revizni zpravu. A co dal? Muze si ji vytisknout a dat nekde na urade na stul jako argument??

V muzeu se jeste dnes divate na listinu krale Ferdinanda napsanou atramentem na pergamenu a opatrenou voskovou peceti. V archivech je spousta dokumentu z dob c.k. monarchie opatrena razitky. Co ale ukazeme nasim vnukum?? 10GB prostor nekde v cloudu nebo na FTP datacentra?? Dokud nebude vyresen SPOLEHLIVY zpusob dlouhodobe archivace, maji ty vase elektronicky podepsane revizni zpravy trvanlivost podzimniho listi.

Mou revizni zpravu vytlacenou kvalitni tiskarnou na dobrem papiru s dvojitym razitkem (normalni razitko a pod nim razitko UV barvou s cislem revizni zpravy a datem) a s 128 bitovym hashem textu vytistenym jako QRkod se mohou u soudu hajit jeste synove majitele baraku (nebo kdyz na to prijde mi synove, pokud byla zprava falzifikatem). Kde bude ta vase elektronicky podepsana a mailem zaslana revizni zprava za 5 let??

Jinak, nekdy mam pocit, ze nejvetsimi zastanci elektronicky podepsanych a mailem odeslanych reviznich zprav jsou "revizaci",  kteri se developerum podepisou pod cokoli (treba pod svetla tahana kabelem 2x 0,75mm2) a jejich nejvetsim pranim je, aby v pripade budouciho pruseru tu revizni zpravu nenasla ani CIA, BIS a NSA dohromady...

P.S. Ma omluva panu Svejkovskymu, pokud k tehle sorte revizaku nepatri a jeho nadseni pro elektronicky podpis je pouze nadsenim pro moderni IT technologie.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #21 kdy: 02.11.2011, 06:54 »

Zkusili jste poslat takovou revizni zpravu treba Frantovi z druzstva, ktery po zaslechnuti slova e-mail mysli, ze mluvite o barve? 

No, neviděl bych to zase tak černě. Sice znám pár lidí, co se nechtějí moc kamarádit s PC, ale troufnu si tvrdit že velká většina národa  v tomto zase takový problém nevidí. NAvíc se to neustále zlepšuje. Potom je pořád možnost výběru jak kterýkoliv dokument doručit. I mě více vyhovuje, když dostanu třeba z velkoobchodu fakturu mailem.

Chapu vase nadseni z modernich technologii, ale zkuste se zamyslet, kdo tak asi za 15 let overi vas digitalni podpis, kdo a kde dohleda tu vasi digitalne podepsanou revizni zpravu. A co dal? Muze si ji vytisknout a dat nekde na urade na stul jako argument?

Mou revizni zpravu vytlacenou kvalitni tiskarnou na dobrem papiru s dvojitym razitkem (normalni razitko a pod nim razitko UV barvou s cislem revizni zpravy a datem) a s 128 bitovym hashem textu vytistenym jako QRkod se mohou u soudu hajit jeste synove majitele baraku (nebo kdyz na to prijde mi synove, pokud byla zprava falzifikatem). Kde bude ta vase elektronicky podepsana a mailem zaslana revizni zprava za 5 let?

Nedávno zde proběhlo pár článků na toto téma. Doporučuji si to přečíst!


Jinak, nekdy mam pocit, ze nejvetsimi zastanci elektronicky podepsanych a mailem odeslanych reviznich zprav jsou "revizaci",  kteri se developerum podepisou pod cokoli (treba pod svetla tahana kabelem 2x 0,75mm2) a jejich nejvetsim pranim je, aby v pripade budouciho pruseru tu revizni zpravu nenasla ani CIA, BIS a NSA dohromady...

P.S. Ma omluva panu Svejkovskymu, pokud k tehle sorte revizaku nepatri a jeho nadseni pro elektronicky podpis je pouze nadsenim pro moderni IT technologie.

Za prvé. Někoho podezřívat z takového jednání, navíc zde na odborném portálu je přinejmenším dost troufalé. JE vidět, že neznáte, nebo nechápete prostředí a lidi okolo tohoto portálu. OK . Mě by třeba vůbec nenapadlo některého z kolegů zde na portále z tohoto, ani jiné prásárny, podezřívat. Asi je to tím, že všichni vystupujeme pod svým pravím jménem a jsme si plně vědomi toho, že se i za 5, nebo 10 let, někdo může podívat na naše názory a chování v diskusích. Už nás několikrát překvapilo, co si o nás dokážou naši zákazníci všechno přečíst a zjistit.

Za druhé. NEmusím mít dvojrazítko a 50 dalších ochraných prvků, aby moje revizní zprávy měli nějakou hodnotu. Asi to u zákazníků vypadá velmi dobře. S tím mohu souhlasit. Ale mě můj podpis na revizní zprávě, i jiných dokumentech zavazuje mnohem více, než vaše dvojrazítko a QRkod dohromady.  V případě průseru jim bude na úřadech úplně jedno, jestli jsem to vytiskl na křídový papír, použil zlatou sešívačku, nebo jestli mám razítko s 5 barvama. Jediné co je bude zajímat, mimo toho co bylo revidováno, v jakém rozsahu a jak, kdo se pod všechny ty parádičky podepsal. Tím samozřejmě nechci nějak shazovat vaše provedení. Naopak mi to příjde velmi zajímavé. Ale dáváte tomu mnohem větší váhu, než to ve skutečnosti má.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 02.11.2011, 07:02 »

Nejvíce záleží zda v případě průšvihu se revizák k revizi chce znát či ne, jak vlastnoruční podpis případně s razítkem, tak podpis elektronický mají své pro a proti.
Tak a ted jsem tomu nasadil korunu  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
IM
« Odpověď #23 kdy: 02.11.2011, 10:27 »

Mou revizni zpravu vytlacenou kvalitni tiskarnou na dobrem papiru s dvojitym razitkem (normalni razitko a pod nim razitko UV barvou s cislem revizni zpravy a datem) a s 128 bitovym hashem textu vytistenym jako QRkod se mohou u soudu hajit jeste synove majitele baraku (nebo kdyz na to prijde mi synove, pokud byla zprava falzifikatem).
A pisete tu vasi R.Z. ČESKY nebo zpotvorene, jak vas prispevek?  Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #24 kdy: 02.11.2011, 10:37 »

A pisete tu vasi R.Z. ČESKY nebo zpotvorene, jak vas prispevek?  Hněv

... a uz jsme zase na foru cestinari.cz ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
IM
« Odpověď #25 kdy: 02.11.2011, 13:42 »

... a uz jsme zase na foru cestinari.cz ...
Žádné fórum češtináři, pouze "Návod k použití diskusního fóra portálu Elektrika.cz",  § 5.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vladimír Huba
*
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 03.11.2011, 00:46 »

Na Slovensku máme vo vyhláške o VTZ celkom slušne poriešené ustanovenie, čo má revízna správa obsahovať.
Pečiatka tam nie je spomenutá ani slovkom. Takže či je falošná, alebo originál, nemá právnu moc.
Ale stále má svoje čestné miesto v každej revíznej správe.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Ži a nechaj žiť
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #27 kdy: 03.11.2011, 21:46 »

Myslím, že otázka se týkala hlavně RT, kteří provádějí revize neoprávněně a vše skrývají za vymyšlená razítka na kterých je neplatné čislo revizáka. Problém se ještě znásobil tím, že bývalé ITI, dnes TIČR, přestal zveřejňovat seznam revizáků. Důvodem je prý ochrana osobních údajů, což mě osobně nějak nesedí. Zřejmě by pomohla nějaká dobrovolná databáze udržováná třeba přávě TIČRem. Osobně bych uveřejnění toho, že jsem RT s platným osvědčením, velmi uvítal. Časem by se jistě naučilo pár lidí tento seznam užívat pro kontrolu.  Minimálně by to měly dělat státní úřady. Nejsi v ověřeném seznamu, jako bys neexistoval.
A pokud se najde RT, který podvádí, šup s ním na pranýř, pro výstrahu ostatním. Nic jiného podle mne nepomůže.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #28 kdy: 03.11.2011, 23:19 »

.... Zřejmě by pomohla nějaká dobrovolná databáze udržováná třeba přávě TIČRem.

Ale vždyť ten seznam byl přeci dobrovolný. Byl na něm pouze ten, kdo o to požádal a tudíž s tím dobrovolně souhlasil.  Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #29 kdy: 03.11.2011, 23:35 »

Ale vždyť ten seznam byl přeci dobrovolný. Byl na něm pouze ten, kdo o to požádal a tudíž s tím dobrovolně souhlasil.  Jsem v rozpacích

A proto jsem psal, že mi vysvětlení TIČRu moc nesedí. Taky jsem v tom seznamu byl a dobrovolně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 03.11.2011, 23:40 »

Měl jsem možnost číst několik zpráv černých revizáků a bohužel musím konstatovat, že byly obecně na vyšší úrovni, než mnoho zpráv kolegů sice s platným razítkem, leč zaspavších dobu.
Toť smutná realita dabel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaké jsou náležitosti revizní zprávy?
 Mohu archivovat své revizní zprávy v počítači?
 Musí revizní technik upozornit ve zprávě na absenci přepěťových ochran?
 Co vše má obsahovat formulář pro revizi elektrických akumulačních kamen?
 Je celkový posudek revizního technika hromosvodu oprávněný?
 Pokud jde o nový stroj z EU bez prohlášení o shodě, je nutná výchozí revize?
 Kdo obvykle bývá objednatelem revizní prohlídky elektroinstalace?
 PEČETÍTE revizní zprávu?
 XXXX - uzamčeno - co ma obsahovat revizni zprava
  Mám nárok jako pouhý nájemník být seznámena s revizní zprávou?
 Co říkáte na tuto ukázkovou revizní zprávu bez mého komentáře?
 V kolika vyhotoveních se píše revizní zpráva ?
 Kdy revize v obchodních jednotkách umístěných ve velkém obchodním centru
 Ako revidovat pocitace v skole?
 Bude podle návrhu nové vyhlášky 20 supervize revizí?
 Je takové znění revizní zprávy v pořádku?
 Platí revize podle ČSN i na Slovensku?
 Lze revizi provést darem?
 Musí být v revizní zprávě podpis elektrikáře, kdo instalaci zapojil?
 Kdo poskytne vzorový výtisk revizní zprávy na hromosvod dle EN62305... ?
 Jaká je platnost revize na novou přípojku RD?
 Jaké náležitosti musí obsahovat revizní zpráva?
 Kdo má povinnost archivovat revizní zprávy?
 Je normálne, že revizák klame a chce za to ešte aj zaplatiť?
 Jak má vypadat zpráva o revizi elektroměrového rozvaděče?
 Jak správně určit hranice rozsahu revizní zprávy?
 Dělají se revize elektrických spotřebičů po opravě?
 Jaký text závěru v revizní zprávě je správný?
 Mohu k osazenému elektroměru vytvořit dodatek k revizní zprávě?
 A jak vypadá vaše revizní zpráva u zařízení nad 1kV?
 Je možno v dnešní době používat ještě pro revizní zprávy tiskopisy "E"9?
 Jak dlouho uchovávat RZ v archívu?
 Rozbor opakujících se nedostatků v revizní zprávě
 Rozbor opakujících se nedostatků v revizních zprávách (druhá část)
 Mohol by mi niekto ukazat ako ma vyzerat revizia od el. pripojky?
 Komu a za akých podmienok poskytujete svoj archív?
 Kdo může posoudit platnost revizní zprávy?
 Revizní technik musí připravit revizní zprávu, která bude připojena k technické dokumentaci a k před
 Proč nepsát revizní zprávu tužkou a převést to pak do textu?
 Proč někdo stále přidává mezery kam nepatří?
 Mohol by mi niekto poslať vzorovú správu o OPaOS el.stroja?
 Mohu do závěru RZ, že je zbytečné dělat rekonstrukci?
 Dokedy budeme tolerovat revizne spravy z okienka auta?
 Může být společná revizní zpráva pro elektrické zařízení a hromosvodní soustavu?
 Proč většina RT píše: Po ostranění závad bude schopné bezpečného provozu?
 Jak řešit krádež revizních zpráv?
 Jak je povolený slovenský jazyk revizní zprávy?
 Je možné v revizi u revizních závad uvádět odkaz na neplatné normy?
 Jak má vypadat revizní zpráva u nového diagonálního ventilátoru?
 Už jste někdo viděl jednostránkovou výchozí revizní zprávu?
 Je možná oprava revizní zprávy?
 Jak dlouho uchovávat RZ?
 Jak v revizní zprávě sítě IT řešit dobu odpojení při druhé poruše?
 Existuje vzor revizní zprávy pro připojení staveništního rozvaděče?
 Co říkáte na statistiku kde jsou revizní zprávy na poloviční úrovni?
 Který předpis popisuje uchovávání revizních zpráv?
 Provádění revizí elektrických instalací do 1000V v prostorách bez nebezpečí výbuchu
 Jaká je platnost revize hromosvodu obchodního centra dle ČSN 62305?
 Jak vypadá revizní zpráva elektroměrového rozvaděče?
 Proč by měly být odstraněny závady na hromosvodu IHNED?
 Jak dlouho uchovávat revizní zprávy v papírové podobě?
 Co hrozí v případě neprovedené revize?
 #EH: Příručka revizního technika pro elektrická zařízení nn (1981)
 Co je vše nutné znát o spotřebičích?
 Aktiv revizních techniků - ART 2023
 Musí výchozí revize el. zařízení mít podklad dokumentaci skutečného provedení?
 Kdo určí platnost revizních zpráv FVE při rozporu výsledků?
 Hledám testové otázky, ale mé pokusy jsou marné....
 Jaké jsou oblasti testů na ITI?
 Nové testy ITI
 Víte, že ITI převzalo činnosti „orgánu dozoru“?
 Budu dělat na ITI písemné testy i z materiálu, které se netýkají prostor s nebezpečím výbuchu?
 Jak by měla v ČR vypadat certifikace v elektrotechnice?
 Kde bych sehnal vzor smlouvy z RT pro ITI?
 Budou zde na portále nové testy pro zkoušky RT v roce 2010?
 Jak probíhá testová zkouška na ITI? Konktrétně Brno?
 Už jste vzali na vědomí změnu prověření odborné způsobilosti na ITI?
 V jakém zákoně/vyhlášce je ITI určeno SOD?
 Proč vlastně existuje TIČR?
 Reakce ředitele TIČR na vystoupení Jaroslava Miklíka
 Taky jste obdrželi sdělení/oznámení od TI-ČR?
 Existuje seznam norem ČSN ke zkouškám na vyhl50/§9 Revizní technik E2A ?
 Lyrická skladba řediteli TIČR zkraje roku 2011
 Jaroslav Bek z PRE by TIČR zrušil!
 zkoušky na ITI co všechno budu pořebovat?
 Jak se staví TIČR k problematice aktivních hromosvodů?
 Oceňujete vydání učebních testů pro revizní techniky TIČR 2012?
 Jak vyplnit žádost o vydání oprávnění od TIČR?
 Proč vlastně existuje TIČR?
 Chcete interaktivní odpovědi na otázky zkoušek na TIČRu?
 Jak se připravit ke zkouškám RT?
 Už jste se seznámili s novými stránkami TIČR?
 Co je treba k opravneni od TICR?
 Změny u TIČR od 1. ledna 2014.
 Jakou činnost vykonává TIČR jako organizace státního odborného dozoru?
 Jaké činností provádí organizace státního odborného dozoru (TIČR)?
 Vztahuje se působnost organizací státního odborného dozoru na činnost, pracovišt
 Na koho se vztahuje působnost organizace státního odborného dozoru?
 Jakou činnost vykonává TIČR jako organizace státního odborného dozoru?
 Nemáte někdo prosím otázky pro RT ex ?
 Lze u zkoušek RT na TIČRu používat csnonline?
 O Jiřím Slukovi jinak
 Cítíte se v nemocnici bezpečně?
 Jak jako montér mám doložit TIČRu seznam požadovaných norem a pomůcek?
 Nemá někdo prosím testové otázky z TIČRU?
 TIČR: Formulář Žádosti o prověření odborné způsobilosti a vydání oprávnění ke stažení zde ...
 Je třeba oprávnění TIČR pro živnost Výroba, instalace, opravy el. strojů?
 Na TIČRu od 1.4.2018 jen s jejich formuláři!
 Jak probíhá šetření pro vydání oprávnění na TIčR?
 Může TIČR vystavit dvě oprávnění na jednoho revizního technika?
 Je možné získat certfikát TiČR i když je výchozí revize se závadami?
 Jakou odpovědnost lze přisoudit TIČR?
 Zpochybnění práce TIČR
 Je tomu 20 let, co je brněnský TIČR v Medlánkách!
 U TIČR změna u přijímání žádostí

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.082 sekund, 23 dotazů.