Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Taky jste obdrželi sdělení/oznámení od TI-ČR?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Taky jste obdrželi sdělení/oznámení od TI-ČR?  (Přečteno 22569 krát)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« kdy: 19.10.2010, 06:26 »

Nejdříve mě to trochu překvapilo (možná až vyděsilo  angel ) když jsem našel v poště obálku s logem TIČRu. Uvnitř bylo sdělení o nové vyhlášce č.73/2010 Sb ,  dotčených změnách legislativy a nových povinnostech montážních firem.

Z dopisu vyplynulo, že se množí stížnosti investorů na kvalitu elektroslužeb různých firem a tak je vlastně upozorňují na jejich stávající povinnosti. (to zde probíráme v podstatě stále)

Zajímá mě, jestli jste dostali taky toto sdělení, tedy jestli se to rozesílá plošně, nebo jen náhodně po firmách různých firmách.

Docela se tento způsob zamlouvá. Nechat se informovat o změnách (když pominu jestli s nimi souhlasím, čí nikoliv) a tak se vyhnout nemilému překvapení z problémů, díky neznalosti změn. Zajímá mě, jestli je to pouze protentokrát, nebo jestli se to stane pravidlem.

PS: i když o této změně jsem byl informován svazem a novou "73" jsem si stáhnul a pročetl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 19.10.2010, 07:06 »

Žádný takový dopis jsem nedostal. Jen teď Honzo nevím, jestli Ti ho poslali díky protekci, nebo kvůli tomu, že už mají na tebe pifku  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
raj
« Odpověď #2 kdy: 19.10.2010, 07:42 »

Jo jo, taky mne málem ranila mrtvice, ale jinak - proč ne .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Šedivý
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 19.10.2010, 19:46 »

Včera jsem to také dostal.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 22.10.2010, 12:55 »

Včera jsem to také dostal.
To zní skoro jako rozprava o chřipce Úsměv

Mě zatím nic nepřišlo, ale lidem v okolí ano, vím to protože se mě ptali jestli nevím co to je  Smích

Když v létě začla platit nová sedumdesáttroj ka a nově se do zařízení třídy I zařadily prostory zvlášť nebezpečné a všude bylo ticho po pěšině, bylo mi to nějaké divné  Zlej


Jen jedna věc mi není jasná, například:
Pokrývači rozpojí na nemocnici hromosvod. Nemocnice si u mě objedná opravu. Cena za práci 500Kč, jenže zahájení opravy musím oznámit organizaci státního odborného dozoru a pak musím jeho pracovníky pozvat. Když přijedou tak někdy v létě jsem našel takový ceník: Hodinová sazba tuším 850Kč a 15 nebo 18Kč za kilometr.

Tak by mě zajímalo kdo jejich výjezd a vydání závazného a odborného stanoviska za třeba 5000,- Kč zaplatí.... já asi ne, protože na to nemám... hmm tak se asi hromosvody na objektech třídy I. legálně opravovat nebudou ... buď vůbec nebo na černo? Nerozhodný

Nebo to někdo vidí jinak?


P.S.
možná v této bezvýchodné situaci poradí nějaký svaz elektro?  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #5 kdy: 22.10.2010, 14:01 »

Vyhláška 20/1979 Sb.
§ 4

Povinnosti organizací

(1) Dodavatelská organizace je povinna před předáním zařízení odběrateli zajistit v rozsahu a za podmínek stanovených předpisy kontrolu zařízení (revize, zkoušky apod.) a pořídit o tom doklady (zprávu o revizích, protokoly o zkouškách, osvědčení o jakosti a kompletnosti apod.) a odevzdat je spolu se zařízením odběrateli.

(2) Organizace, která vykonává montáž zařízení

a) na výrobu, přeměnu a rozvod elektrické energie

1. v elektrárnách se jmenovitým výkonem větším než 5 MW,

2. ve spínacích stanicích vysokého, velmi vysokého a zvlášť vysokého napětí,

3. v transformovnác h se jmenovitým výkonem jednotlivých transformátorů větším než 1 MW;

b) na přeměnu, rozvod a odběr elektrické energie

1. s celkovým jmenovitým výkonem větším než 0,3 MW,

2. instalovaného v prostředí s nebezpečím výbuchu nebo v prostorách z hlediska úrazu elektrickým proudem zvlášť nebezpečných,4)

3. v objektech určených ke shromažďování více než 250 osob,

je povinna oznámit nejméně 15 dnů předem příslušnému orgánu dozoru,  v jehož obvodu působnosti byly montážní práce vykonány, ukončení montáže jako celku.


Ono to tam bylo taky. Jenom nová vyhláška už hovoří o pracovišti. To by museli jezdit na kdejakou opravu VO v Horní Dolní.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 22.10.2010, 19:29 »

Aha, omlouvám se za částečnou mystifikaci. To bych opravdu rád věděl, kde jsem k tomu přišel  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #7 kdy: 22.10.2010, 19:38 »

Taky by mě zajímalo, jak se stavěl ITI ke skutečnosti, že u každého domečky byly (podle projektu) zvlášť nebezpečné prostory (žárovka u vchodu) a nikdo to nehlásil.
Takže slovíčko "pracoviště" vidím jako určitý posun.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 22.10.2010, 20:25 »

Kde je ve vyhlášce 73/2010 Sb. zmínka o "pracovišti"?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #9 kdy: 22.10.2010, 20:36 »

Příloha č. 1, Zařízení třídy I, skupina B:

Zařízení pracovišť z hlediska úrazu elektrickým proudem zvlášť nebezpečných působením vnějších vlivů; nebezpečí působení vnějších vlivů musí vyplývat z projektové dokumentace
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #10 kdy: 22.10.2010, 21:13 »

Aha už to vidím. (půlka pdf textová druhá půlka bitmapová  zed nelze vyhledávat)

Bohužel ten příklad s opravou hromosvodu na nemocnici to neřeší, je reálný  Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #11 kdy: 22.10.2010, 22:05 »

V té souvislosti mě napadlo. Pokud se rozhodnu postavit na zahradě kadibudku, a za tím účelem si vytáhnu prodlužovák (abych mohl šukalkou vyříznout srdíčko),  jedná se o pracoviště (zřejmě ano),  tudíž musím hlásit?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 22.10.2010, 22:09 »

Pokud nebezpečí vyplývá z projektové dokumentace, tak určitě ano  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 23.10.2010, 12:09 »

Klidně se smějte, ale ve vyhlášce je to uvedené naprosto jasně  podivej

Nebo pokud bude údržbář v nemocnici vyměňovat zásuvku, nemocnice (jako právnická osoba) toto musí ohlásit a zásuvka může být uvedena do provozu opět jen na základě odborného závazného stanoviska TIČR  podivej

Zde na elektrice obvyklý pohled z hlediska soudu až se stane průšvih:
Máte projektovou dokumentaci? OK
Máte revize? OK
A máte "odborné a závazné stanovisko" TIČRu?  dabel


A nebo je celá vyhláška 73/2010 totální zmetek, protože se porušuje všude.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #14 kdy: 23.10.2010, 13:53 »

Citace
Nebo pokud bude údržbář v nemocnici vyměňovat zásuvku, nemocnice (jako právnická osoba) toto musí ohlásit a zásuvka může být uvedena do provozu opět jen na základě odborného závazného stanoviska TIČR  podivej

To by musela každá nemocnice čekat s polomrtvým občanem až schválí opravu pro napojení dýchače!To snad ne? Smích
Když se předávají velká díla v nemocnici tak chodí  TIČR /i chodil před tím/...Nové dílo, ne stávající!
Jak se předávala větší část několika lůžkových oddělení ,tak odborný dozor přijel,ale není v jeho moci všechno zkontrolovat.. ..
Ale nějaké předělání pokoje,sesterny,ambulance ?To by šlo, ale musela by mít TIČR 1000 zaměstnanců pro obor elektro a ne jednoho na celé dva kraje! Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #15 kdy: 23.10.2010, 15:28 »

Ano vím, také jsem se účastnil stavby několika nemocnicí, jen mě zajímá:

kde je ta hranice kdy oznámit a zavolat TIČR a kdy neoznámit a nevolat TIČR protože pokud ta hranice ve vyhlášce není, tak si ji každý může vykládat jak bude chtít a oznamomvat / pozvat vždy nebo nikdy - to je ta chyba na kterou mířím

Máme nemocnici - pětset lůžek
1. Výměna zásuvky v kotelně. Oznamomvat / pozvat?

2. Výměna jedné rampy u lůžka pacienta. Oznamomvat / pozvat?

3. Kompletní rekonstrukce celého suterénu - sklep, skladiště vozíků pro invalidy. Oznamomvat / pozvat?

4. Rekonstrukce sesterny. Oznamomvat / pozvat?

5. Výměna osvětlení na operačním sále. Oznamomvat / pozvat?

6. Oprava hromosvodu, montáž dvou svorek na jeden svod. Oznamomvat / pozvat?

7. Stavební úpravy na budově, zrušení jednoho svodu a montáž dvou nových 40m lana. Oznamomvat / pozvat?

8. Stavební úpravy na budově - přístavba. Montáž 6 svodů 200m lana, pokládka pásoviny 85m. Oznamomvat / pozvat?


Pokud jsem elektroinstala ční firma a dělám cenovou nabídku, tak potřebuji přesně vědět, jaké budu mít náklady. Potřebuju vědět  podivej jestli si mám nechat desítku pro TIČR nebo ne, potřebuji znát jasná a přesná pravidla. Když bude celá akce stát třeba 30tis tak takovou rezervu pro strýčka z TIČRu nelze vytvořit, když to nebudu vědět předem.  nenene

Tím vším chci jen říci, že když jsou pravidla nejasná, tak je sice hezké od pracovníků TIČRu že nad rámec svých povinností rozesílají tisíce informačních dopisů zdarma  poklona (ale mě ještě nepřišel  Nerozhodný skoro bych se urazil  Mrknutí) ale nebude to nikdy fungovat, skoro nikdo nebude oznamovat, skoro nikdo je nebude zvát, protože výklad vyhlášky 73/2010 je NAPROSTO TOTÁLNĚ  N E J A S N Ý.


Škoda. Takových dopisů a k ničemu...  placu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #16 kdy: 23.10.2010, 16:32 »

"Zařízení tř.I lze uvést do provozu jen na základě .............a td"
Viz Vyhl.73/2010....
Lze to brát tak, že už zařízení bylo uvedeno do provozu a rekonstrukce je nepodstatná...
Na školení to bylo vykládáno pracovníky odborného dozoru tak, že toto ustanovení platí jen u nových budov,rekonstrukce NE! Smutek Smutek Hněv
Není to ale závazné stanovisko...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #17 kdy: 23.10.2010, 17:05 »

Lze to brát tak, že už zařízení bylo uvedeno do provozu a rekonstrukce je nepodstatná...
Na školení to bylo vykládáno pracovníky odborného dozoru tak, že toto ustanovení platí jen u nových budov,rekonstrukce NE! Smutek Smutek Hněv
Není to ale závazné stanovisko...

To je přesně ono! Mizerná vyhláška tak tu zase máme výklady perhuba, které jsou nesmyslné a staví na hlavu veškeré principy  Hněv

Jestliže dělám rekonstrukci tak potřebuji projekt, potřebuji revizi, uvádím NOVÉ ELEKTRICKÉ ZAŘÍZENÍ do provozu ale TIČR k tomu už najednou nepotřebuju protože zdivo stojí už dvacet let?  Šok

Svět je plný zázračných překvapení... asi proto na školení nechodím - vyhozené peníze, ztracený čas.  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Hledám testové otázky, ale mé pokusy jsou marné....
 Jaké jsou oblasti testů na ITI?
 Nové testy ITI
 Víte, že ITI převzalo činnosti „orgánu dozoru“?
 Budu dělat na ITI písemné testy i z materiálu, které se netýkají prostor s nebezpečím výbuchu?
 Jak by měla v ČR vypadat certifikace v elektrotechnice?
 Kde bych sehnal vzor smlouvy z RT pro ITI?
 Budou zde na portále nové testy pro zkoušky RT v roce 2010?
 Jak probíhá testová zkouška na ITI? Konktrétně Brno?
 Už jste vzali na vědomí změnu prověření odborné způsobilosti na ITI?
 V jakém zákoně/vyhlášce je ITI určeno SOD?
 Proč vlastně existuje TIČR?
 Reakce ředitele TIČR na vystoupení Jaroslava Miklíka
 Existuje seznam norem ČSN ke zkouškám na vyhl50/§9 Revizní technik E2A ?
 Lyrická skladba řediteli TIČR zkraje roku 2011
 Jaroslav Bek z PRE by TIČR zrušil!
 zkoušky na ITI co všechno budu pořebovat?
 Máte v revizní zprávě opravdu platné a originální razítko?
 Jak se staví TIČR k problematice aktivních hromosvodů?
 Oceňujete vydání učebních testů pro revizní techniky TIČR 2012?
 Jak vyplnit žádost o vydání oprávnění od TIČR?
 Proč vlastně existuje TIČR?
 Chcete interaktivní odpovědi na otázky zkoušek na TIČRu?
 Jak se připravit ke zkouškám RT?
 Už jste se seznámili s novými stránkami TIČR?
 Co je treba k opravneni od TICR?
 Změny u TIČR od 1. ledna 2014.
 Jakou činnost vykonává TIČR jako organizace státního odborného dozoru?
 Jaké činností provádí organizace státního odborného dozoru (TIČR)?
 Vztahuje se působnost organizací státního odborného dozoru na činnost, pracovišt
 Na koho se vztahuje působnost organizace státního odborného dozoru?
 Jakou činnost vykonává TIČR jako organizace státního odborného dozoru?
 Nemáte někdo prosím otázky pro RT ex ?
 Lze u zkoušek RT na TIČRu používat csnonline?
 O Jiřím Slukovi jinak
 Cítíte se v nemocnici bezpečně?
 Jak jako montér mám doložit TIČRu seznam požadovaných norem a pomůcek?
 Nemá někdo prosím testové otázky z TIČRU?
 TIČR: Formulář Žádosti o prověření odborné způsobilosti a vydání oprávnění ke stažení zde ...
 Je třeba oprávnění TIČR pro živnost Výroba, instalace, opravy el. strojů?
 Na TIČRu od 1.4.2018 jen s jejich formuláři!
 Jak probíhá šetření pro vydání oprávnění na TIčR?
 Může TIČR vystavit dvě oprávnění na jednoho revizního technika?
 Je možné získat certfikát TiČR i když je výchozí revize se závadami?
 Jakou odpovědnost lze přisoudit TIČR?
 Zpochybnění práce TIČR
 Je tomu 20 let, co je brněnský TIČR v Medlánkách!
 U TIČR změna u přijímání žádostí

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 22 dotazů.