Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Není zamýšlený průkaz bezpečnosti krok zpět k totalitě?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Není zamýšlený průkaz bezpečnosti krok zpět k totalitě?  (Přečteno 66039 krát)
Štěpán Valenta
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Nepřizpůsobivý


« Odpověď #54 kdy: 16.10.2010, 11:05 »

Průkaz bezpečnosti el. zařízení není rozhodně utopií a není ani žádným výplodem totalitních systémů.  Naopak v žádné totalitě nebyl nikdy v minullosti ani současnosti zaveden. Má-li někdo opačný názor - ať sděli fakta.
Víte, že po vydání vyhl. o VTZ nastal čas na tvorbu nové vyhl. 50.
A tady si myslím, že diskuze na téma průkaz odborné způsobilosti osob a zde diskutovaný průkaz bezpečnosti el. zařízení je nanejvýš aktuální. A my (ČES) se vážně zabýváme otázkou jak začlenit tento průkaz do legislativy, aby nebyl jen obtěžující administrativo u, ale účinným nástrojem kvality. A vy odborná veřejnost pochopitelně můžete stát v ústraní nebo být u toho.  Jste vítání v odborné diskuzi k na nanejvýš aktuálnímu tématu a náš názor nás enormě zajímá a věnujeme mu dostatečný prostor... 
Návrh nové vyhllášky 50 se začleněnými průkazy (zařízení, osob) předáme na ministerstvo MPSV nejpozději do konce února 2011.  Pokud nás okolnosti nedonutí učinit tak ještě o něco dříve.                      
 angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #55 kdy: 16.10.2010, 12:20 »

Průkaz bezpečnosti el. zařízení není rozhodně utopií...

To bylo asi na mě, možná jsem se nevyjádřil přesně. Samozřejmě lze zavést tisíc a jedno nové lejstro, lze zavést tisíc a jeden nový "průkaz",  v tomto byrokracíí nemocném světě to za utopistické nepovažuji, ba naopak je to celkem reálné  placu

Bohužel utopií je představa, že by zavedení takového průkazu vyřešilo problémy kvality a bezpečnosti elektroinstala cí. Věřit v to je sice krásné, ale naprosto mylné.

Objektivní pohled na realitu
  Základem našeho oboru jsou prostí řemeslníci. Je jich nejvíce a jsou to oni kdo fyzicky provádí montáže opravy rekonstrukce. Jsou to oni kdo ukládají kabely, ohýbají, utahují svorky a rovnají vodiče v rozvaděčích. Jsou to především oni a jen oni - jejich mozek a ruce - kdo má největší vliv na kvalitu a bezpečnost elektroinstala cí (za tím si skálopevně stojím a o tom nebudu diskutovat). Samozřejmě pracují podle projektových dokumentací, samozřejmě je jejich práce kontrolována ... ALE lze stoprocentně kontrolovat jak montážníci postupovali při instalacích? Jestli nebyla pro pokládku kabelů nízká teplota? Jestli jsou rozvaděče a přístroje s IP65 skutečně IP65, jestli do něj při montáži někdo nebacil kladivem a vysoký stupeň krytí už je jen zbožným přáním? Takto bych mohl pokračovat ještě velmi, velmi dlouho...
  Vážení přátelé (a to není fráze, opravdu si vážím každé snahy poklona),  nic ve zlém, ale toto nemůže zkontrolovat ani revizácký bůh a už vůbec to nemůže vyřešit nějaký průkaz. nenene


Problém je jinde
  Kvalitní pracovní síla. Tak jak stoupá životní úroveň naší společnosti, tak se inteligentní a šikovní lidé už nechtějí špinit při těžké práci na zmrzlých zaprášených páchnoucích stavbách nebo provozech. Mladí lidé dnes chtějí kariéru, chtějí velkou teplou pracovnu s asistentkou - chtějí studovat. Kdo nemá vysokou jako by nebyl, je to "lůzr". Inteligentních a šikovných řemeslníků bude ubývat takže je budou nahrazovat stále méně kvalifikované pracovní síly. Tento trend nezvrátí  nenene žádný průkaz, žádné nařízení, žádné opatření. Potávka po práci je a bude a když nebude nikdo kvalitní a vzdělaný, šťastný majitel dvaceti papírů s dvaceti razítky, tak tu práci budou dělat "neviditelné" skupiny ukrajinců. Mimochodem už teď mám zprávy o ukrajinsky mluvících revizních technicích, ktří jsou "majetkem" nějaké firmy a ta je platí za to že razítkují co je třeba  Nerozhodný

Problém není v systému, není v papírech, problém je v lidech. Nechce to vidět jen ten, kdo se papírem živí, ten kdo žije mimo realitu, ten kdo je teoretik a ne praktik  Hněv


P.S.
Bavil jsem se onehdá s pracovnicí z oboru školství, říkala že ve Velké Británii už "učňovství" defakto vzdali. Tady to časem dopadne stejně.  Jsem v rozpacích

P.P.S.
Můj subjektivní pohled je samozřejmě jiný - huráááá  jupí poptávka po kvalitních službách v oboru bude stoupat, tak jak se navzdory jakýmkoli novým průkazům budou stávat stále více nedostatkovým zbožím  tanecek

P.P.P.S.
Včera večer jsem jel na dvě nutné havárky a mezi tím mi volal třetí, tam jsem byl dnes dopoledne vegeeet
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Štěpán Valenta
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Nepřizpůsobivý


« Odpověď #56 kdy: 16.10.2010, 13:26 »

Vážený pane kolego,
                                   nechci se vás dotknout, a s některými věcmi se dá i souhlasit, ale...
           Myslíte, že pouze povídání vytvoří legislativní normu?
Průkaz odborné způsobilosti a průkaz bezpečnosti el. zařízení je pochopitelně jen článek z řetězu vedoucí ke kvalitě. A pokud si na našich stránkách přečtete novou 50 pochybuji, že budete moci provést rozbor této mnohostránkové studie... na které mimochodem pracovalo docela dost odborníků z různých krajů ČR...  
Proto na našich stránkách diskutujeme o segmentech. A z těchto segmentů pak vnikne konečné řešení nové 50 a přidružené legislativy ...  Ano pochopitelně prioritní je diskuze vnitrosvazová, ale rozhodně se nebráníme i diskuzi celostátní..
A ta uvedena studie není zdaleka hotový materiál - je mimochodem asi 3 roky stará..
       Ale otázka na vás je.
Chcete planě diskutovat nebo prostřednictví m našeho svazu nebo třeba i diskuzi zde legislativu tvořit?
Pokud iniciativa nevyjde od nás. Určitě se jí chopí nějaké podivné lobi a budeme koukat všichni... A myslím, že pro příklady nemusím chodit daleko...

P.s.   I já mám poznámku ke školství. Víte která vysoká škola je v 1 desítce a která ve druhé stovce vysokých škol ve světě.  Na výběr máte Karlovu universitu a universitu v Číně. Ano v 1. desítce je bohužel ta čínská...  Máme rezignovat nebo s tím konečně něco začít dělat?...
                                                  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #57 kdy: 16.10.2010, 15:17 »

Rozumím že chcete zapojit do diskuse odbornou veřejnost, ano máte pravdu že se iniciativy může chopit nějaká loby, která bude sledovat jen svůj prospěch a ano vyhláška 50/78 Sb. je poněkud archaická.

Přečetl jsem si studii návrhu nové padesátky verzi c.9.2a a upozorňuji že "průkaz bezpečnosti" Miroslava Dobiáše o kterém je řeč v této diskusi  podivej má s "průkazem odborné způsobilosti",  který máte zřejmě na mysli Vy, společné pouze slovo "průkaz" v názvu nic jiného.



Nemyslím si pane Valento, že jste se chtěl ztožnit příspěvkem v 11:05 se systémem "vyvedení elektrotechnik y z chaosu" a "průkazem bezpečnosti" a také "zrušením revizních techniků protože jakékoli měření elektroinstalc í nemůže ověřit jejich bezpečnost, bezpečnost ověří pouze výpočet..." jak to utopisticky navrhuje Miroslav Dobiáš   Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #58 kdy: 16.10.2010, 17:49 »

Ono dnes je přezkušování z vyhl.50/78 Sb. jaké-si malé "lobby"...
Jde především o peníze ne o zvyšování kvalifikace...
Pokud něco podobného bude "průkaz......" tak to raději nic nedělejme... Jsem v rozpacích
Dnes především peníze jsou hybnou silou u každého řemesla...Něco jiného by bylo dělat "50ku" za minimální manipulační poplatek ale s maximálními znalostmi zkoušených! Mrknutí

Jinak souhlasím s kol.Jindrou... elektriku dělají elektrikáři na stavbách /a pod../a ne ti od stolu !
Pokud bude elektrikář "ležet" v normách, není problém znát přesné znění jako básničku...Pak když takový člověk půjde namontovat na stavbu třeba nevýbušné svítidlo, bude ho montovat 2 dny... Pláč

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Štěpán Valenta
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Nepřizpůsobivý


« Odpověď #59 kdy: 16.10.2010, 19:37 »

Ale samozřejmě, že máte pravdu průkaz bezpečnosti el. zařízení nemůže být v nové vyhlášce 50, ale musí být součástí legislativy zapracované v zákonu o vyhrazených technických zařízeních.  Současná vyhl.73 je jen dočasným řešením a musí být nahrazena mnohem komplexnějším a propracovanějš ím legislativním předpisem.  A on již i vypracován byl, aby skončil uklizen z neznámých důvodů pod kobercem...
A neposuzuji konkrétní návrh. Ale jsem přesvědčen o tom, že obecně průkaz bezpečnosti el. zařízení by mohl zajímavým způsobem pomoci při kvalitě montáží. Ale opakuji jen jako jedno z mnoha systémových změn.  A ty návrhy na smysluplná řešení buť řekneme my, nebo si je opět přečtme jako ovečky ve sbírce zákonů....
                                                                          angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #60 kdy: 16.10.2010, 20:32 »

Pane Valento, pročetl jste si návrhy pana Dobiáše? Vy mě děsíte!
Změna je určitě žádoucí. Nepůjdeme ale snad cestou administrativn í "bezpečnosti".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #61 kdy: 16.10.2010, 20:57 »

A ty návrhy na smysluplná řešení buť řekneme my, nebo si je opět přečtme jako ovečky ve sbírce zákonů....
                                                                          angel

A vo tom to je. S tím se nedá, než souhlasit. Je to stále dokola. O nás, bez nás. Všichni se pak zde sejdeme a diskutujeme o tom, co je špatně. Proč, když je možnost udělat to předem a tím si vlastně sami pomoci. Když to sami neuděláme, uděláto za nás někdo jiný. Pak nad tím jen ohrnujeme nos.

Osobně jsem proto začít diskutovat a připojit se tak ke tvoření nového návrhu. Aby to zase nebylo bez nás. Každý si může nechat zapracovat své připomínky.

Pane Valento, pročetl jste si návrhy pana Dobiáše? Vy mě děsíte!
Změna je určitě žádoucí. Nepůjdeme ale snad cestou administrativn í "bezpečnosti".

Ale pan Valenta nic takového nepíše. Nebo ano? Jen se snaží rozpoutat diskuzi a dostat tak z kolegů jejich pohled a připomínky na dané téma s tím, že jim dává možnost s podílet na jednom z návrhů.

Také nevěřím bezpečnosti pomocí výpočtů a tak podobně. Ale na druhou stranu mi nynější stav také nepříjde jako v pořádku.

Závidím zkušenosti Kamila Nováka s poctivým státním úředníkem, který dovedl potrápit svojí znalostí mnoho firem. Pokud by existovala jen reálná hrozba návštěvy takového dozoru, tak by jistě vše fungovalo mnohem lépe.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
raj
« Odpověď #62 kdy: 17.10.2010, 09:49 »

Jsou oblasti techniky, kde je možno bezpečnost stanovit výpočtem.
Např. výrobce automobilů Kaipan získal homologaci dík simulaci metodou konečných prvků a nikoliv crash testem. Ale zde se jedná o ocelovou konstrukci (rám auta je svařen z jaekl profilů).
V elektrotechnic e si takový postup představit neumím. Myslím, že dosavadní systém je plně funkční, neboť výpočty provádí projektant (kouknutím z okna) a následně i revizní technik  (v hospodě u piva na tácku).
Zkuste někde vyšťourat, kolik smrtelných úrazů  se stane za rok při používání domovní instalace. Zjistíte, že žádný. Co je tedy špatně ?
A ke kol. Valentovi : Už asi nevíte, čeho byste se chytili. Tak raději nedělejte jako svazy nic (což vám docela jde),  bude to tak pro všechny lepší.



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #63 kdy: 17.10.2010, 11:15 »

Zkuste někde vyšťourat, kolik smrtelných úrazů  se stane za rok při používání domovní instalace. Zjistíte, že žádný. Co je tedy špatně ?

Přesně na to se zde ptám již hodně dlouho.  zed
Proč se snažit zavádět něco, když dosavadná systém funguje?

Zatím jsem se bohužel smysluplné odpovědi nedočkal. Zatím to tedy vypadá jako změna pro změnu, bez hlubšího důvodu.  palec
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Dobias Miroslav I.
« Odpověď #64 kdy: 17.10.2010, 12:01 »

Pane Valenta, jsem rád, že se situací někdo zabývá. Jsem na cestách, nemohu se seznámit s Vašimi návrhy. Až se vrátím domů, určitě tak udělám. Ale prosím nenechte se ovlivnit obecným nesouhlasem s průzem bezpečnosti. Je to jediná cesta k nápravě stavu. Vymýšlení nějakých úhybných manévrů nedává smysl, je to jenom prodlužování agonie. Je ale jasné, že to bude poměrně náročný krok, který si vyžádá čas pro aplikaci. Legislativní uspořádání musí ale být tím prvním krokem. Nejedná se o žádný návrat k totalitě. Ještě bych poznamenal, že průkaz bezpečnosti povedou provozovatelé, v rozsahu podle struktury zařízení. Nejedná se o nějaké opakované vystavování tohoto průkazu, jak jsem v nějakém příspěvku četl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #65 kdy: 17.10.2010, 12:23 »

Je to jediná cesta k nápravě stavu. Vymýšlení nějakých úhybných manévrů nedává smysl, je to jenom prodlužování agonie.

K nápravě jakého stavu?  Nerozhodný
Můžete podrobněji popsat tu agonii?  podivej

Stále se opakující domněnky ve stylu "přání otcem myšlenky",  které dosud jejich hlasatelé nepodpořili jediným, skutečným faktem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #66 kdy: 17.10.2010, 13:48 »

Citace
Proč se snažit zavádět něco, když dosavadní systém funguje?

Přesně tak! A pokud bude jen malá a poctivá kontrola /třeba od státu/ nebude co řešit ještě desítky let.. angel
Uměle něco vytvářet a myslet si že to je to pravé..??Omyl! Mrknutí
Vždyť tohle co máme, nám jiné státy jen závidí! Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #67 kdy: 17.10.2010, 15:14 »

Ale než se něco vytvoří a prosadí, tak to chce opravdu pečlivě zvážit jaké kroky a jaké změny by se měly provést a jsou-li vůbec potřeba.

Přirovnání lze spatřovat ve školství. Zatímco se zavádějí státní maturity a vymýšlí se systém srovnávacích zkoušek pro žáky 5 tříd, tak kvalita vzdělání v této zemi jde stále níže. Myslíte si, že se kvalita vzdělávacího systému zlepší vymýšlením nějakých lejster a jejich vyplňováním?
Stejně tak se nezmění nic v našem oboru, pokud se nezmění přístup lidí a to jak na straně provozovatelů, tak na straně montérů, projektantů, revizních techniků a státních institucí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #68 kdy: 17.10.2010, 16:02 »

Přesně na to se zde ptám již hodně dlouho.  zed
Proč se snažit zavádět něco, když dosavadná systém funguje?

Zatím jsem se bohužel smysluplné odpovědi nedočkal. Zatím to tedy vypadá jako změna pro změnu, bez hlubšího důvodu.  palec

Souhlasím a trošku to rozeberu:
Když rozdělíme pilíř spolehlivosti a bezpečnosti elektroinstala cí z hlediska fyzického provedení tak máme dvě části:
1.montážní práce
2.použitý materiál

Pak bych dle své praxe cca 20let udělal tento odhad:

1.Kvalita montážních prací se zhoršuje. Možná o -10% za každých deset let. Je to trend který je ve všech řemeslech. Všechny práce probíhají rychleji, věnuje se jim méně času. To je prostě tlak současné doby. Kdo se nepřizpůsobí večeří suchý chleba se solí.

2.Kvalita spolehlivost a bezpečnost všech materiálů a přístrojů v elektrotechnic e se naopak zvyšuje. Možná o +50% za každých deset let, je to odhad samozřejmě, co je podstatné že zlepšení materiálů je větší než zhoršení prací.

Dám jednoduchý příklad i když ne úplně přesný, pokládka kabelů do výkopu.
Dříve méně kvalitní kabely s horší izolací, pokládka do pískového lože. Zdlouhavé pracné.
Dnes kvalitnější kabel do kvalitní ohebné chráničky a to se pak už jen "hodí" do výkopu a zasype.

V porovnání i když je dnes v průměru provedení prací horší kvality, přesto je výsledek lepší než dříve, díky materiálům, které to dohánějí.

P.S.
Nechci obhajovat ani si stěžovat na tento vývoj, který tu prostě je a nic ho nezvrátí, jen to prostě konstatuji jako příspěvek do diskuze.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Pavel Stránský 111
*
Offline Offline



« Odpověď #69 kdy: 17.10.2010, 17:54 »

Já souhlasím s kolegou Rajmontem!! A za sebe dodávám, že mi stav české elektrotechnik y nepřijde vůbec špatný. A mi s těch co se pohypujeme přímo v praxi potřebujeme kvalitně poradit,prodiskutovat vysvětlit normu tak jak to má být - pokud je někde nějaká nejasnost!! Ale co rozhodně nepořebujeme je komplikování situace nějakou průkazkou a další nesmyslnou administrativo u!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #70 kdy: 17.10.2010, 20:06 »

To, co popisuje kolega Jindra ja naprosto přesný popis stavu techniky dnešního světa  Palec vzhůru.
Ještě k tomu dodám, že narozdíl od "socíku" je nejdražší položka ve výrobě - lidská práce.
Ta se eliminuje technickým pokrokem, třeba zaváděním sběrnicových systémů (hlavně v procesní automatizaci). Mnoho výrobců už např. má ve své nabídce tlačítka či jiné ovladače, na které se zespodu "nacvakne" plocháč protažený všemi paralelně a skončí v nějaké krabičce, odkud vede průmyslová sběrnice. "Vydrátování" takového ovládacího panelu o 32 ovladačích trvá 10 minut. A vyšší cenu nádherně pokryje úspora na lidech. (ono totiž nejde jen o mzdu, ale i o chybovost )
A tak to je a bude se vším.
A protože se lidé nudí, vymýšlí podobné nesmysly, jako průkazy bezpečnosti.
A ti, co se chtějí zviditelnit nám tu budou k tomu kázat o "šťastném zítřku".
Děkuji nechci. Jsem se současným stavem spokojený.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #71 kdy: 17.10.2010, 22:00 »

No hlavně, že je zde většina diskutujících se současným stavem spokojena. Aby to mělo ovšem nějakou vypovídací hodnotu, musel by každý diskutující o sobě zveřejnit více údajů, aby byly jeho názory pochopitelnějš í i ostatním. On opravdu jiný pohled na věc má majitel prosperující specializované elektrofirmy, řadový údržbář, řadový živnostník, nebo revizák s vysokou specializací pracující pro zdravotnictví. ...

Asi jste nikdy nerevidovali běžnou strojírenskou fabriku s 80 roků starou instalací a nefunkční pravidelnou údržbou, nebo nově postavenou provozovnu, kterou realizovala pouze stvební firma bez stálého elektrikáře... . asi žiju v jiné zemi a vídám jiné věci  Jsem v rozpacích  
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Nevědomost nebo hazard? Jsou u možných vstupů do nebezpečného prostoru na vagónu výstražné cedulky?
 Proud opět zabíjel!
 Jaký je váš názor na bezpečný způsob ovládání strojů?
 Jak dodatečně zvýšit ochranu před úrazem el. proudem? Jen proudovým chráničem?
 Tolerovali byste u elektrikáře při práci hodinky, prstýnek či řetízek?
 Ako často sa musia skúšať bezpečnostné tlačidlá strojov?
 Splňuje 24V vánoční řetěz zásady bezpečnosti ?
 Neznáte někdo nějaký dobrý program pro bezpečnost práce?
 Jsou 4m bezpečná vzdálenost korby náklaďáku od vn?
 Co nového ohledně lékárniček a výstražných vest?
 Četli jste článek o bezpečnosti domácích instalací v EU?
 Lze bezpečně vyměnit jistič na DIN liště s hřebínkem pod napětím?
 Líbí se vám tato výživná přednáška o bezpečnosti?
 Má pásová pila vypínat při obnovení napětí po výpadku?
 Těšíte se na průkaz bezpečnosti?
 Existuje norma EU, která přikazuje používat bezhalogenové instalace?
 Kdy budeme mít štítek bezpečnosti budov?
 Kde čerpat informace o tématu bezpečnosti na strojích?
 Využití prvků Eaton v pracovních strojích s ohledem na aktuální bezpečnostní normy
 Pracovní úrazovost na elektrickém zařízení
 Jaký použít klíč pro otevření tohoto světla?
 Jak zabezpečit bezpečnost lidí v chladícím boxu kde je stále -20C?
 Jaký stav představuje hustá mlha?
 Je bezpečné stáť vo vode pri zapnutom čerpadle?
 Poznatky inspektora práce z kontrolní činnosti
 Jak by asi vypadala elektroinstalace podle šamana?
 Jak dodržujete bezpečnost práce u svých prototypů?
 RITTAL: Průvodce konfigurací skříní - elektrická bezpečnost je již zajištěna
 Vaše bezpečnostní samolepka do rozvaděče
 TURCK: Bezpečnostní závory Banner Engineering s vylepšenými výkonovými vlastnostmi.
 Bezdotykový indikátor vysokého napětí HSA 205 zachraňuje hasiče!
 Může být přehnaná ochrana nebezpečná?
 Chcete se před víkendem zasmát a poučit zároveň?
 TIP na kompaktní bezpečnostní modul
 V loňském roce došlo téměř k 45 tisícům pracovních úrazů
 Jak byste se zachovali, kdybyste zjistili nebezpečný stav cizí elektroinstalace?
 Je i v dnešní době nebezpečné používat koupelnu za bouřky?
 Při jakém napětí je nebezpečný elektrický proud?
 Státní úřad inspekce práce poukazuje na nebezpečí práce ve výškách
 Je bezpečné použití ovladače LED pásku na principu detekce dotyku LED profilu?
 Lze provozovat jeřáb s nefunkčním koncákem zdvihu směr dolu?
 Jaké může být napětí na vidlici?
 Hager: Bezpečnost přístrojů tkví v detailech
 Srovnání nelegálně zaměstnaných osob v ČR
 Jak dalece dnes přihlížíme k nejnovějším poznatkům vědy a techniky?
 Jak se detekuje maso?
 Bezpečná elektrotechnika Václava Honyse
 Inspekce práce bude dohlížet na pracovní podmínky ukrajinských uprchlíků
 Jak spolehlivé a bezpečné byly staré elektroinstalace v době svého vzniku?
 Hranice dozoru Státní báňské správy a orgány Inspekce práce
 Myslíte, že jsou rozbory pracovních úrazů užitečné?
 SOLID 63: Miroslav Záloha o bezpečnosti práce za poslední období
 jaká jsou opatření pro zajištění bezpečnosti při práci bez napětí, pod napětím ?
 Upozorňujete obyvatele bytových domů při práci na elektroinstalaci?
 Jak se dnes v dílně uklízejí kovové špony?
 Co dělat, když ti někdo podkopne žebřík?
 Ještě narážíte na provozovatele bez potřebné provozní dokumentace?
 Máte přehled o pracovních úrazech za období roku 2023?
 Jak si udržujete své nářadí vy?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.067 sekund, 22 dotazů.