Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Postačí pro RD bez plynu jako hlavní jistič pouze 3x16A?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Postačí pro RD bez plynu jako hlavní jistič pouze 3x16A?  (Přečteno 17463 krát)
Honza S.
« kdy: 04.05.2011, 07:58 »

Stojím před otázkou koupě pozemku pro stavbu RD. Mám jeden vyhlídnutý. Nejde přímo o stavební pozemek dle územního plánu, ale o rekreační území na okraji města, kde je možné stavět "rekreační stavby" s č.e., které lidé běžně využívají k bydlení ( cca 80-100m2 zas. plochy). K pozemku nejsou přivedeny běžné přípojky (plyn, kanalizace, vodovod). Je zde pouze elektřina. A právě ta to celé komplikuje

Před pozemkem vede nové vedení 22kV z něhož je odbočka na trafo 22/0,4. To napájí danou rekreační oblast. Na mnou vybraném pozemku je elektřina zavedena do stávající chatky vzduchem, takové ty chatkové rozvody po nástřešákách. Při dotazu na ČEZ distrib. jsem si chtěl ověřit kapacitu sítě pro připojení RD a bylo mi řečeno, že v daném místě povolují max 3x16A hl. jistič bez nízkého tarifu. Dále sundání nástřešáku a přemístění hl. jističe na okraj pozemku do kapličky 80-100tis ( dle ceníku za přeložku vedení).

Mé dotazy zní. Hl. jistič 3x16A je málo, zvlášť na RD. nebo si myslíte, že by to mohlo stačit? vzhledem k absenci plynu bude vše na elektřinu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #1 kdy: 04.05.2011, 08:48 »

Nestačí. nenene
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Opravy, údržba, návrhy a rekonstrukce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT.
Jiří Schwarz
*
Online Online
« Odpověď #2 kdy: 04.05.2011, 08:53 »

Srandisto...

Topení - pevná paliva nebo elektrické

Pokud elektrické, asi není dál o čem diskutovat, většina výkonu by byla využita pro topení a bez "nízkého tarifu" by to bylo šíleně drahé!

Bez topení - pořád zůstává problém s ohřevem TUV, to je při "jednom tarifu" docela drahé, to se dá po velkou část roku řešit nějakým slunečním panelem.

Zbytek - do toho by se dalo vejít, chtělo by to zodpovědně rozdělit spotřebiče do jednotlivých fází, ale žádná velká rezerva
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Vít Rotrekl
*
Offline Offline
« Odpověď #3 kdy: 04.05.2011, 09:08 »

Lze udělat spousta věcí. Ale tady v tomto případě to bude hodně velký oříšek (spíš vořech). Neminou vás určitě nějaké to relátko pro hlídání zátěže, atp. Vyřešit by se to asi dalo. Otázkou je jaký pak bude uživatelský komfort této instalaace.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilí RT Úsměv
Václav 3
« Odpověď #4 kdy: 04.05.2011, 09:23 »

Doporučuji na topeni použít dřevozplynujíc í poloautomatick ý kotel a  boiler vyměnit za kombinovaný a nahřívání TUV na el. použít pouze v létě, místo přednostního relé použijte klasické spínací hodiny (např. SPHQ) a nahřívání směřujte do nočních hodin (např. 23 - 07 , osm hodin by při správně dimenzovaném objemu mělo bohatě stačit, většinou je nahřátý tak za 6 až 7), v noci se většinou pouze svítí a běží nějaká ta TV. Kuchyňský sporák použijte plynový na PB s elektrickou troubou (plynová se špatně reguluje a manipulace s ní je zbytečně složitá a nebezpečná), pokud se použije láhev 10kg vydrží i při každodenním vaření zhruba 2 měsíce, pokud máte možnost použít láhev 33kg, bude to přes půl roku. Pro ušetření trochy elektriky i v létě můžete použít již kol. Schwarzem doporučené vodní sol. panely na předehřátí kombinovaného boileru a v noci ho již jen dohřejete na vyšší teplotu. Jediným nedostatkem bude poněkud složitější přepínání boileru mezi letním provozem na panely a zimním na kotel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Honza S
« Odpověď #5 kdy: 04.05.2011, 09:42 »

Já sem to zkoušel počítat, je to problém se do toho vejít i s použitím zařízení pro hlídání proudů jednotlivých fází s odpojováním úrčitých spotřebičů.
To přitápění by mohlo běžet pouze v době, kdy budou mimo provoz ostatní velké spotřebiče. To ale nemění nic na tom, že při topení 4hod přes den a 4 hod v noci výkonem cca 3000W bych protopil při současných cenách vt přes zimu každý měsíc pořádnou pálku. zase v létě by se to vykompenzovalo ... otázka je to...
Pominu- li i to el. přitápění a omezim se pouze na jiný alternativní zdroj tepla s minimálním uživ. komfortem- např. krb. vložka, pořád jenom sporák, boiler, trouba mikrovlnka a konvice jsou pro 16A tak tak v kombinacemi s ostatnímu spotřebiči. Ono by to asi všechno vyšlo, ale bylo by to bez rezervy a v případě zaplého sporáku na 2 plotny a trouby+ TV, něaký to světlo, boiler např. by sem tam nemusel rozchodit ani kotoučovou pilu nebo el. sekačku na zahradě  ?? asi se s tim dá vyžít, ale znamená to spoustu omezení i když vím, že někdo to tak má a stačí mu to.

Ještě nikdo se neodvážil naznačit postup jednání pro příp. navýšení výkonu v soustavě. nemáte zkušenosti?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #6 kdy: 04.05.2011, 09:53 »

Pokud použijete celoelektrický sporák, tak ten vám při plném využití umožní k němu tak akorát svítit, některé sklokeramické typy mají až 10 kW, což je akorát na ten jistič 3x16A, klasické plotýnky (nejméně účinná verze) mají o něco méně (zhruba 8 kW), ovšem vaříte na nich daleko delší dobu, nejúspornější jak na proud , tak i na celkovou cenu jsou indukční typy, ovšem jsou prozatím dost drahé a musíte na ně mít vhodné nádobí (také drahé). Elektrické topení bych příliš neplánoval, to vás finančně "sežere" bez patřičného tarifu, který vám jak píšete nepovolí a pokud ho použijete, tak bych ho uvažoval pouze jako pomocné např. na temperování v době zimní dovolené, kdy nebude nikdo doma.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offlineváš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #7 kdy: 04.05.2011, 10:30 »

Podle mne máte na výběr asi ze tří variant.
Jedna je ta, že se stanoviskem distributora smíříte a i za cenu větších investic budete jakž takž fungovat, ovšem za poměrně velkých omezení. Navíc provoz takové domácnosti nebude patřit jistě k  těm úspornějším. Na víkendy je to OK, ale k trvalému žití asi moc ne.
Druhá cesta by možná šla přes trvalé "otravování" distributora, na což každý nemá chuť, ale bývá to překvapivě účinné, pokud se opravdu vytrvá. Potom by jste se mohl dostat například na 20A hl. jističe  s vt a nt. Zase by bylo o mnoho veseleji.
Třetí cestou bude kolaudace objektu na trvalé bydlení, včetně č.p. a tam nastanou už jiné podmínky směrem od distributora a možnosti se nám znásobí.
Osobně bych se přikláněk k té třetí variantě, kde samozřejmě můžete narazit u stavebního úřadu. Ale co, všude jsou lidé  a tak se vždy nechá ledasco domluvit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz , revize@fraja.cz , tel: 728171585
Honza S
« Odpověď #8 kdy: 04.05.2011, 10:52 »

Obávám se, že třetí varianta neni v tomto území možná. Vzhledem k tomu, že se jedná dle územního plánu o oblast RI- individuální rekreace, není umožněno zde získat ČP k trvalému bydlení. pouze ČE.

Trvalé otravování... Na můj dotaz směrem k provozovateli vedení v místě- ČEZ distribuce o možnosti navýšeení zaznělo něco ve smyslu "dokud to tam funguje, nemáme potřebu cokoli v daném místě řešit".  Takže podle mě by toto vyjádření ovlivnilo leda kdyby to trafo v místě shořelo. V této fázi nemá cenu ani řešit nějaké otravování, pár lidí v místě už bydlí trvale, ti to mají už "nějak" udělané a zbytek je otázka výhledově třeba 20ti let... což je dost dlouhá doba, protože zahrádkáři/ chataři postačí 3x16A bohatě a nemá potřebu navyšovat jistič a s ním i náklady za platbu elektřiny za jistič.

na dotaz trvalého otravování byla odpověď ve smyslu otravujte si jak chcete, dokud nebude dostatečnej podmět ke změně, nebude se nic měnit, podmět byl myšlen zájem dostatečného počtu uživatelů o navýšení kapacity vedení, počet uveden nebyl nebo ze strany příslušného obecního úřadu, kdy by realizace proběhla za jeho spoluúčasti na nákladech upgradu.

je to začarovanej kruh :-(
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline
« Odpověď #9 kdy: 04.05.2011, 11:46 »

...dokud nebude dostatečnej podmět ke změně, nebude se nic měnit, podmět byl myšlen zájem dostatečného počtu uživatelů o navýšení kapacity vedení, počet uveden nebyl nebo ze strany příslušného obecního úřadu, kdy by realizace proběhla za jeho spoluúčasti na nákladech upgradu.

je to začarovanej kruh :-(

Ano, je to začarovaný kruh a celé se to odvíjí od schváleného územního plánu.
To totiž není kus toaletního papíru. Obec jím vyjadřuje, co chce aby se kde stavělo a nestavělo, a komu se to nelíbí a chce to jinak, často narazí. vám by se asi taky nelíbilo, kdyby vám na sousedním pozemku postavili třeba spalovnu odpadu, protože by se to někomu tak hodilo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline« Odpověď #10 kdy: 04.05.2011, 12:10 »

Pri rozumnom zateplení by na kúrenie a zásobníkový ohrev TÚV stačilo tepelné čerpadlo zem/voda 5kW s jednofázovým kompresorom. Ako zdroj tepla jeden 100-metrový vrt. Dve fázy by ostali na varenie. Za daných podmienok pomerne komfortný výsledok. Je to však investícia v státisicoch Kč.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2/A
*
Offline OfflineElektrikář. Hlavou i rukama.


WWW
« Odpověď #11 kdy: 04.05.2011, 12:30 »

Viz. Tomáš Fuk 11:46

Jinak topení by se dalo vyřešit stavbou energeticky pasivního domu. Vaření by ale bylo tak jako tak na hraně i když ne nemožné, prostě menší komfort.

Kolik lidí by tam bydlelo?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize, instalace a opravy elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.elektroins talace-jablonec.cz
jindra@elektri.cz
Honza S
« Odpověď #12 kdy: 04.05.2011, 12:40 »

no Úsměv to je ono... tepelné čerpadlo .... nevim nevim.. dost velká investice.

lidí? 3 časem 4.

Prostě 3x 16A je málo... pro ohřev vody a vaření a příp. přitápění.

je jasné, že se město a čez chová k daným územím vzhledem k jejich účelu, ale v těchto oblastech postrádá smysl je nadále udržovat ve stavech rekreace aod, když se z nich postupně stávají rezidenční čtvrti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ižák Ctibor
*
Offline Offline
« Odpověď #13 kdy: 04.05.2011, 17:34 »

Čo sa týka tepelného čerpadla, práve teraz robím inštaláciu v jednom pomerne veľkom rodinnom dome, (vonkajšie steny 50cm)kde bude kúrenie a teplá voda s tepelného črepadla, (vzduch -voda) , dodávateľ zariadenia deklaruje odber ( do  vonkajšej teploty -10°C )max. 3,2KW pre tep. čerpadlo, pri nižších teplotách sú  ešte 2X3KW záskokové  elektrické špirály do kúrenia.
To len na ilustráciu problému.
Ďalší nápad je ( Videl som to na okraji mesta ), guľový zásobník plynu. Predpokladám , že ak volil tento spôsob vykurovania  na mieste, kde by mu stačilo vybudovať cca 250m plynovú prípojku, asi to ekonomicky nebude až tak špatne vychádzať , ak zvolil radšej plyn zo zásobníku.
Celý môj príspevok berte len ako poznatok k tematike.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Najkrajší pocit je hrejivý pocit pri srdci z dobre vykonanej práce.
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline
WWW
« Odpověď #14 kdy: 04.05.2011, 18:29 »

Zkuste podat žádost o navýšení rezervovaného příkonu a do kolonky využití napište místo rekreace bydlení. To by mohlo projít. Ještě se mi nestalo, aby chtěl distributor kolaudační rozhodnutí.

Ještě k té rekreaci. Je dnes stále více lidí, co mají v dokladech napsáno místo trvalého pobytu k.ú. Horní Dolní 158. Mám celoročně obyvatelnou chatu, jsem v tíživé bytové situaci? Mám si tedy nahlásit úřední adresu nebo jít pod most? Nebo mám legálně bydlet ve své nemovitosti a dát úřadu dobrovolně vědět, že mě najdou právě tam?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Honza S
« Odpověď #15 kdy: 04.05.2011, 19:46 »

Dobrá...dejme tomu 3x16 nebo 3x 25A...
má provozovatel vedení mi odmítnout připojit nějaký tarif s nočním proudem. Kdybych je ukecal třeba na těch 20A, už by to bylo fajn, ale k tomu přitápění by byl fajn i ten noční proud nízká sazba :-) tak by mě zajímalo, když si podam žádost o změnu tarifu na tarif přímotop s 20hod nočního proudu denně (tuším, že to tak nějak je) tak má právo mě odmítnout nebo mi musí vyhovět?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline
« Odpověď #16 kdy: 04.05.2011, 20:29 »

Cenové rozhodnutí č. 5/2010 ERÚ:

čl. I. odst. (4) Odběratel si může zvolit kteroukoliv z dále uvedených sazeb, pokud splní podmínky stanovené pro její přiznání.

Podmínky uplatnění sazby D45d (str. 19):
...
5. V odběrném místě musí být řádně instalovány přímotopné elektrické spotřebiče pro
vytápění objektu.
6. Součtový instalovaný příkon přímotopných elektrických spotřebičů, včetně
instalovaného příkonu akumulačního spotřebiče pro ohřev teplé užitkové vody, je-li
takový spotřebič instalován, musí činit nejméně 40 % příkonu odpovídajícího hodnotě
hlavního jističe před elektroměrem v odběrném místě. Distributor přidělí odběrateli tuto
sazbu i tehdy, jestliže je součtový příkon přímotopných elektrických spotřebičů nižší než
40 % příkonu odpovídajícího hodnotě hlavního jističe před elektroměrem, avšak
odběratel prokáže, že výkon přímotopných elektrických spotřebičů odpovídá tepelným
ztrátám vytápěného objektu.
7. V případě, že je v odběrném místě nainstalován elektrický akumulační spotřebič pro
ohřev užitkové vody, platí pro tento spotřebič podmínky uplatnění sazby D 25d.
8. Je-li vytápěcí soustava součástí společných částí domu sloužících pouze pro společné
užívání vlastníkům nebo uživatelům bytů, musí být napájena samostatným přívodem
a měřena samostatným měřícím zařízením.
9. Odběratel zajistí technické blokování topných elektrických spotřebičů v dobách platnosti
vysokého tarifu.
...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
tekseb
« Odpověď #17 kdy: 05.05.2011, 01:29 »

Mohou se v případě hl. jističe 3x16A pro 1f zásuvkové okruhy použít 16A jističe nebo max. 10A (13A)?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Co vše potřebuji ke změně charakteristiky hlavního jističe objektu?
 Jaký kabel mám koupit pro 1km vzdálenou chatku?
 Co mohu udělat pro povolení charakteristiky C jističe před elektroměrem?
 Musí byť kábel od elektromeroveho rozv. po domový rozv. 5-žilový resp. stačí aj 4-žilový?
 Jaký kabel od elektroměrového rozvaděče k RD ?
 Lze vyměnit hlavní jistič za silnější?
 Není CYKY 4x16 na 20A předimenzované?
 Jak spočítat průřez přívodního kabelu pro jistič 32A?
 Jaky pouzit kabel k pripojeni chatky pripojeni z objektu vzdaleneho cca 200m?
 Potřebuji něčí souhlas pro výměnu pojistek z 16A na 25A ve starém rozvaděči?
 Jakou mám zvolit hodnotu hlavního jističe pro rod. dům?
 Jak předělat jedno fázovou přípojku na třífázovou
 Jaký použít kabel na 16A jistič na chatě?
 Navyseni Hlavniho Jistice - Nove predpisy (Cu 10mm2, na kraji pozemku, atd.)
 Jak dimenzovat vodic pripojky rodinneho domu?
 Pro přívod 25A z HDS do elektroměrové skříně prý nestačí CY 5x6?
 Za jakých pomínek je možno zvýšit hodnotu jističe pro domácnost?
 Jaké jsou rozměry kabelu AY 4x16mm do nově umístěné HDS?
 Neni kabel CYKY 4Bx16 pro přípojku RD předimenzován?
 Jaky doporucujete prikon pro RD do 150m2?
 Jaký jistič potřebuji k přípojce na staveniště RD ?
 O kolik zvýšení příkonu mám požádat pro bazén s jističem 40A?
 O jaký typ přípojky mám zažádat pro stavební buňku na pozemku?
 Jaký potřebuji průřez přívodního kabel pro pro spotřebiče cca 11kW?
 Jaký kabel použít k 550m dlouhé přípojce nn k rekreační chatě?
 Stačí připojení CYKY 4x10 na jeden RD?
 Mám zachovat stávající velikost hlavního jističe nebo zvolit navýšení?
 Může být přívod do chatky udělán jen dvoufázový?
 Je možné přívod do garáže napojit na zásuvkový obvod rodinného domu?
 Co by jste doporučili za přívodní kabel od elektroměru do bytové rozvodnice?
 Jaký použít kabel z elektroměrového rozváděče ke dvěma rozvodnicím v chatách?
 Jak efektivně připojit chatku?
 Kolik stoji zmena 1f pripojeni na 3f u spolecnosti CEZ ?
 Jak připojit agregátu k síti rodinného domu?
 Jaký mám nasmlouvat jistič pro RDs 20kW kotlem?
 Může být jedna přípojka nad 50m pro více domů?
 Je taková změna sazby a výměna jističe před el.měrem normální?
 Kdo mi povolí předělání hlavního přívodu do bytu z 1 fáze na 3 fáze?
 Co bude obnášet výměna jističe pro navýšení příkonu o 0,3A?
 Jak velké hlavní jištění použít pro RD 5+1, stačí 3x25A?
 Jaká je maximální hodnota hl. jističe pro 1.fáz. přívod?
 Jakou uvést hodnotu jističe do přihlášky odběru, když netuším jakou potřebuji?
 Stačí pro napájení dílny přívod kabelem Cu 5x2,5mm?
 Jaky je dostatecny prurez kabelu pro el pripojku tri rodinnych domu ?
 Jak mám navrhnou a realizovat vedeni do a od elekroměrového rozvaděče?
 Jakou velikost jističe pro nový RD?
 Jaké zvolit hlavní jištění dvougeneračního domu?
 Jaký průřez použít od jističe 50A k elektroměru na fázi a N?
 Ako určit požadovanú výšku hlavného ističa u starého domu?
 Bude stačit současný kabel pro navýšení z 1x16A na 1x25A?
 Jak slozite je posilit jistice pro venkovni podium s obcerstvovacim zazemim?
 Jakou přípojku k RD použít při příkonu 8kW?
 Jaký zvolit kabel pro připojení RD k sloupu vzdáleného 167metrů?
 Bude kábel 1-AYKY 4x25 stačit na 400m pri maximalnom odbere 25A?
 Stačí dnes v bytě 1-fáze nebo je nutné mít 3-fáze?
 Za co je třeba platit při zřízení přípojky?
 Jakou mám zvolit velikost hlavního jističe na instalovaný příkon 25 kW?
 Jak určit či posoudit hodnotu hlavního jističe?
 Jaké jsou měsíční poplatky za stavební přípojku?
 Kolik mě bude stát zřízení třífázové přípojky pro jednu zásuvku pro pilu?
 Jaké jsou poplatky za připojení nového odběrného místa u VČE?
 Je lepší řešit instalaci chatky z autobaterie 12V nebo 230V ?
 Kolik spotřebičů mohu použít současně při třífázovém jističi 50A?
 Jaké komunikační přípojky umístit v podnikatelském objektu?
 Jakým způsobem se vyměří zálohy pro znovupřipojení objektu?
 "Utáhne" 1kW elektrocentrála dvě lednice a žárovku?
 Je potřeba mít v bytě 25A třífázový hlavní jistič když nemáme el. vytápění?
 Je pro nás správná volba jistič před elektroměrem 3x25.0 A?
 Lze připojit 2 byty na jeden elektroměr?
 Potřebuji na stavební parcele třífázovou přípojku nebo mi stačí jednofázová?
 Je možné využití 3-fáz. přípojky jen se čtyřmi vodiči?
 Jak vyměnit hlavní domovní jistič za pomalejší?
 Jaká je povolena charakteristika jističe před elektroměrem?
 Je průřez 4mm2 Al vodiče, jakožto hlavního přívodu do bytu, dostatečný?
 Co budu platit za připojení zahradního domku na nn?
 Jak volit velikost přípojky pro starý odpojený dům před rekonstrukcí?
 Stačí pro objekt s povoleným 40A jističem před elměrem kabel CYKY B 4x10A?
 Jak pripojit vzdalene odberove misto (RD) s co nejnizsimi naklady?
 Jaký zvolit průřez pro 25A/3f 40m v zemi?
 Připojili byste pasívní dům jedno nebo třífázově?
 Jaký kabel potřebujeme pro elektrickou přípojku k RD na vzdálenost 900m?
 Jaký průřez vodiče doporučujete mezi elektroměrným a bytovým rozvaděčem?
 Utáhne hlavní jistič 3x40A troubu i třífázovou indukční desku?
 Povolí E.ON na 30m dlouhém AYKY 4x16 např. char. B 3x40A nebo 3x50A?
 Jakou zvolit velikost hlavního jističe dle níže uvedených spotřebičů?
 Lze nahlásit bez sankcí zpětně vyšší hlavní jistič?
 Jaké jsou možnosti využití hlídacího proudového relé v domácnosti?
 Staci 3f pripojka alebo sa musi samostatne prieviest 1f aj 3f pripojka?
 Jak se klasifikuje větší hodnota hlavního jističe než je deklarovaná?
 Který distributor nabízí nové zřízení odběrného místa nejlevněji?
 Jak probíha zřízení nového 3-fázového okruhu do garáže v SVJ?

Aktuální slova KUTIL (1)Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.098 sekund, 22 dotazů.