Přepínají mžikem, mají "počítač", který nafázuje oba přívody a v nule sinusovky přepne bez výluky!!

Kdyby to přepínalo s malou prodlevou, nedovedu si představit PC přístroje nebo chytrou instalaci??
Pan maratkall se ptal na klasickou UPS bez možnosti fázování a na kontaktní přepnutí.
Nemá zdroj záskoku, který by se uměl na pozadí synchronizovat se sítí. To v bytech umí jen on-line UPS a ty si to umí přepnout elektronicky do svých spotřebičů samy a tak proč dělat přepínání sítí.
Jakýkoliv záskokový zdroj, který nemá synchronizaci se v praxi přepíná s dlouhými minutovými prodlevami. Ať jsou to dvě distribuční sítě, nebo jedna až dvě distribuční sítě a dieselagegát.
Mimochodem, když se řítí jedna síť do vypnutí či poklesu, nemá v tu chvíli ani kmitočet ani fázový posun ani amplitudu stabilní a záskokový zdroj musí umožnot milisekundové změny fázového posunu. Dále nemáte v nule napětí nulový proud, takže mžíkové přepnutí je velký a drahý oříšek silnoproudé elektroniky.
Protose 98% přepnutí sítí dělá kontaktně přepínáním deonů s motorovými pohony. Po dobu přepnutí musí kritické spotřebiče udržet lokální, nebo centrální UPSky. To samé je při náběhu dieselagregátu, nebo kogenerace, jen časy jsou delší o náběh agregátu. Zároveň přrd najetím zálohy deony odpínají nezálohované větve.
Takže se radši vrátíme k rozměrům prostorovým i finančním bytového domu a 3kVA UPS. Já tvrdím, že úprava bytových rozvodů tak, aby šly kritické spotřebiče zapojit na centrální UPS (+ výběr vhodného umístění UPS), nebo použítí více UPS je nejekonomičtěj
ší řešení. Žádný automatický přepínač sítí nebude levnější, ruční přepínač sítí nesplní všechny požadavky a v každém případě je instalace přepínače sítí též "maltovým" zásahem do instalace domu.