Jak už psal kolega Pešek, bodová světla nejsou vhodným osvětlením pro plošné osvětlení místnosti. TO že nás tím krmí páni architekti v pořadech typu Jak se staví sen je věc druhá a myslím si o jejich profesionalitě své.
Ale pokud jste se z jakéhokoliv důvodu pro toto rozhodly, tak je v podstatě pár pravidel. Nad svítidlo lze koupit do vaty kryt, který oddělí svítidlo od vaty. Ten kus plastu je sice mnohdy dražší jak celé svítidlo, ale vyrábí se. Zda v kuchyni dáte svítidla na 12 nebo 230V je celkem jedno. Záleží jakým kabelem máte připravený rozvod. Je třeba si uvědomit, že bodová svítidla v zatepleném podhledu mají všeobecně problém s chlazením a toto se velmi nepříznivě projevuje na životnosti světelného zdroje. Pokud použijete elektronický transformátor pro tento účel určený, tak zpravidla už obsahuje tepelnou pojistku a lze ho bez obav v podhledu nechat. Přesto bych raději koupil trafo od osvědčeného výrobce a nebral různé marketové značky ( Brilum, Kanlux a pod. ), které nevydrží dýl jak do švestek za předpokladu, že je montujete na začátku srpna

Světla prodává skoro každá firma, stačí jen koknout třeba do hornbachu, základní světla prodává už i firma massive.
Ano, světla prodává skoro každá firma, ale poradit umí málokde
Stačí aby měla IP alespoň 44 a krabičku která chrání světlo
Krytí IP určuje jistou těsnost svítidla a neznamená to, že s krytím IP je můžete dát do vaty. Neplést si pojmy s dojmy

Značí se to na obalech ... F... v trojúhelníku, znamená to že může být světlo použito i na hořlavé povrchy. Sádrokarton a dřevo.

A dále, neplést si možnost montáže na hořlavé materiály a do hořlavých materiálů