Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Mám s podomácku vyrobeným přímotopem nárok na tarif přímotop?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mám s podomácku vyrobeným přímotopem nárok na tarif přímotop?  (Přečteno 27502 krát)
sellenen
« kdy: 03.05.2012, 19:33 »

Mám podomácku vyrobená elektrická kamna. Jedná se o 4 trojité spirály do závitu M48x2, každá s výkonem 7,5kW.
(http://www.[Odkaz zde!]

Konstrukce je řešena tak, že jsem vzat T-kus (trubková rozdvojka) a spirálu do něj našrouboval v průchodném směru, tak tyto dva T-kusy se spirálami uvnitř spojil delší trubkou, aby se to tam vešlo a takto ještě jednou. Vznikl takový trubkový čtverec (spíše obdélník) a do něj jsem připojil klasické ústřední topení.

Mám s tímto přímo-topným kotlem nárok na tarif "Přímotop"? Co jsem četl podmínky, tak tam je akorát, že musí pokrýt tepelnou ztrátu vytápěného objektu, což je spočítáno na 25kW a výkon je 30kW.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 03.05.2012, 20:41 »

Mám podomácku vyrobená elektrická kamna. Jedná se o 4 trojité spirály do závitu M48x2, každá s výkonem 7,5kW.
(http://www.[Odkaz zde!]

Konstrukce je řešena tak, že jsem vzat T-kus (trubková rozdvojka) a spirálu do něj našrouboval v průchodném směru, tak tyto dva T-kusy se spirálami uvnitř spojil delší trubkou, aby se to tam vešlo a takto ještě jednou. Vznikl takový trubkový čtverec (spíše obdélník) a do něj jsem připojil klasické ústřední topení.

Mám s tímto přímo-topným kotlem nárok na tarif "Přímotop"? Co jsem četl podmínky, tak tam je akorát, že musí pokrýt tepelnou ztrátu vytápěného objektu, což je spočítáno na 25kW a výkon je 30kW.

A jakými doklady to budete deklarovat?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 03.05.2012, 20:43 »

....boha mária...

i když pominu všechny důležité, m.j. i legislativou vyžadované podmínky a pominu i provedení, nevyrobil jste přímotop, ale primitivní elektrokotel bez regulace.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 03.05.2012, 21:02 »

Odporucam, aby Elektrika.Tv tento skvost navstivila skor ako prislusny Hasicsky a Zachranny zbor
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 03.05.2012, 22:11 »

Odporucam, aby Elektrika.Tv tento skvost navstivila skor ako prislusny Hasicsky a Zachranny zbor
ANO.
To by chtělo reportáž na elektrika.tv !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 03.05.2012, 22:23 »

Svoji odpověď rozdělím na dvě část:

1) ANO, pokud se pod to nějaký revizák podepíše, tak v přiznání sazby nevidím problém

A druhá je teda spíš otázka
2) PROČ? Se při dnešních cenách hotových výrobků se zárukou, certifikáty, ...... pouštíte do takových harakiri?

A nakonec zamyšlení pro ostatní?
Je nutno toto považovat za bastl? Dokážu si docela klidně představit že práce bude dobře řemeslně provedena, bude k tomu udělána slušná řídící elektrika, bude vybaveno termostaty a čidly tak aby provoz byl bezpečný. Musí se k tomu revizák elektro postavit negativně? Co když tělasa budou použita někde na technologický  ohřev v zásobní nádrži vody, to taky nepustíte?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 03.05.2012, 22:29 »

Na jednu stranu musim povedat, ze sa niekedy zbytocne obhaname prehlaseniami o zhode, CE znackou ci tolko omielanou zodpovednostou vyrobcu. A ked ony "vyrobok" otvorime, vidime horsi "bastl" nez akym nas krmia "bastl" stranky na webe. Osobne poznam /a niekedy sa sam medzi nich radim/ kutilov, ktorych vyrobky sice CE nemaju, ale ich kvalita spracovania a funkcnost sa na "profi-vyrobky" skratka nechyta.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Daniel Hudzík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 03.05.2012, 22:32 »


A nakonec zamyšlení pro ostatní?
Je nutno toto považovat za bastl? Dokážu si docela klidně představit že práce bude dobře řemeslně provedena, bude k tomu udělána slušná řídící elektrika, bude vybaveno termostaty a čidly tak aby provoz byl bezpečný. Musí se k tomu revizák elektro postavit negativně? Co když tělasa budou použita někde na technologický  ohřev v zásobní nádrži vody, to taky nepustíte?
Sam doma pouzivam napr. zvaracku vlastnej vyroby, ku ktorej som si za niekolko rokov "ubastlil" mnoho doplnkov (anti stick, dialkove nastavenie prudu, hot start) za cenu, ktora sa s profi vyrobkom neda porovnat..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Byť blbcom nie je chyba, ale ostat nim áno.
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 03.05.2012, 22:37 »

Já osobně, kdybych šel u sebe doma do elektrokotle (není vyloučeno, ale zatím je to teorie),  tak bych asi koupil ten nejobyčejnější elektrokotel (kvalitní, ale žádná velká regulace) a veškerá elektrika by při troše volnýho času putovala pápá a zbastlil bych si řízení sám s ekvitermní regulací pomocí PWM a alternováním těles atd.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
wilix
« Odpověď #9 kdy: 03.05.2012, 23:18 »

K zamyšlení :
Na jedné straně se tu oháníte - oháníme normami, vyhláškami, nutností mít na kdejakou "kra...nu",  certifikát ( emc, tta....) a pak si sami přiznáte - přiznáme že leckdo používá své vlastní výtvory a nebo mu možnost užití vlastního bastlu přejde jako reálně snesitelné řešení ( a to bez těch certifikátů, zkoušek a td.....). Nepřejde vám to malinko schizofrenní ?
Revizní technik co vyžaduje štítek výrobce s CE  na krabičku se dvěma jističi, protokol o …... a doma v dílně, kotelně.....
P.S.: neberte tento text negativně, není myšlen jako narážka, spíše konstatování faktu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 04.05.2012, 00:09 »

Fakt je tento:
1/ žádný havarijní termostat
2/ žádný provozní termostat
3/ neexistence hlídání tlaku vody
4/ blokování odběru v NT
5/ jištění těles
6/ regulace dle potřeby  
atd. je toho dost málo na správné navržení kotle....
Opomíjím výpočty průtoku vody a další důležitá kritéria pro bezchybný a bezpečný provoz kotle.
Toto jsou teda asi nepodstané chybyčky..... zle
Jinak dávám  palec  blboune  zed  dabel  
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
sellenen
« Odpověď #11 kdy: 04.05.2012, 00:17 »

Dostal jsem spousty názorů a nějaké i ty odpovědi a za ně děkuji.Ještě by mě zajímalo jestli(kdybych "elektrický kotel" měl schválen nebo koupil CERTIFIKOVANÝ a odzkoušený) mi nezvýší zálohu na elektřinu (četnost používání kotle se nezmění).Nevím, jak to u nich funguje, ale jestli si neřeknou „Má přímotop, tak zvýšíme zálohu z 2 na 6 tisíc, protože toho protopí víc (nicméně nepropálím)“
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
sellenen
« Odpověď #12 kdy: 04.05.2012, 00:43 »

Prostě mi to nedá a musím zareagovat na nějaké "osvědčené uživatele fóra":Někteří z vás mají zajisté jasnovidecké schopnosti nicméně ... NEFUNGUJÍ !!

KDE BERETE INFORMACE CO MŮJ ELEKTRICKÝ KOTEL MÁ A CO NE ? !



1)Je nastaven na 90°C
2) Provozní termostat je umístěn na odvodové trubce od topení, kde snímá teplotu ohřáté vody a zde mohu i regulovat.
3)Mám na celé soustavě přetlakový ventil na 2,5 BARu (TLAK při 90°C je 1,8 BARu)
4)Zatím ho nepoužívám, taky proč, když nemám zvýhodněný tarif, ale mám připraven stykač řízen HDO
5)Nevím, jaké máte na mysli, ale jistič (3 fázový B) tam samozřejmě je.
6)Regulaci výkonu mám řešenou možností zapnout 1,2,3 nebo všechny 4 tělesa

Kritéria průtoku vody na ochlazování těles?Zmiňoval jsem, že mám kotel na tuhá paliva(kotle jsou spojeny sériově)Onen kotel na uhlí má výkon 50kW a ještě se mi nestalo,že by oběhové čerpadlo nestíhalo dodávat vodu a kotel se tak přetopil a to běží na 1čku a má i 2ku,3ku.

Tepelná kapacita vody je docela dosti velká jen tak něco se v ní neuvaří...

Reagovat na ostatní zázračný jasnovidce toho proč je to špatně nemám sílu a kotel takhle topí už 3 roky a žádný problém nenastal. chápu, že názory se mohou lišit, ale souhlasím tady s příspěvky, které naráží na to, že co se udělá vlastnoručně je paskvil pro pány nahoře a částečné protiřečení ...

Děkuji však těm, kteří reagují na dotaz tématu a pouze neremcají ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 04.05.2012, 01:04 »

To Rico Rodriguez:
Vaše otázka mi připoměla podobné tohoto typu : postavil jsem si doma auto a je zelené, bude mi jezdit?
Na to jen jediná odpověď : ano, pokud se nikomu nic nestane a nechytnou policajti.  Super!
Přeneseně: pokud se pod to podepíše revizák a dá krk na špalek možná ano.
Každý je strůjcem svého štěstí sám i svých blízkých v objektu přebývajících.
Na relevantní odpověď musí být vyčerpávající info a to tu jaksi nebylo řečeno....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 04.05.2012, 01:24 »

Vaše otázka mi připoměla podobné tohoto typu : postavil jsem si doma auto a je zelené, bude mi jezdit?
Na to jen jediná odpověď : ano, pokud se nikomu nic nestane a nechytnou policajti.  Super!

Vaše otázka mi připoměla podobné tohoto typu : postavil jsem si doma auto a je zelené, projde mi na STK?
Takže pokud projde touto kontrolou není co řešit.
Takhle to mělo být napsané...  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #15 kdy: 04.05.2012, 02:15 »

Doma si v podstatě může každý bastlit co chce. Rizika si ovšem také nese sám. Problém nastává v tom okamžiku, kdy potřebujete nějakou bumážku, například kvůli přiznání tarifu.
Rozhodnutí je pak na revizákovi. Jestli bude ochoten porušit všechna nařízení a předpisy, které mu ukládají nějaké povinnosti, stejně jako vám. Například doložení prohlášení o shodách a podobně.
Jestli bude ochoten se pod to podepsat, je to jeho věc. Měl by si být vědom všech rizik, která ho mohou dohnat klidně i za několik let. A je úplně jedno, jestli je to řemeslně na dobré úrovni. Zákony mluví jasně. V případě problémů nebude nikoho zajímat řemeslná úroveň zařízení, nebo jak je vyřešeno spínaní a blokování těles. Jedinou váhou u soud bude hromádka papírů a na vrchu revizní zpráva. Čím tenčí bude ta hromádka, tím menší budou šance před soudem.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #16 kdy: 04.05.2012, 07:21 »

Prostě mi to nedá a musím zareagovat na nějaké "osvědčené uživatele fóra":Někteří z vás mají zajisté jasnovidecké schopnosti nicméně ... NEFUNGUJÍ !

KDE BERETE INFORMACE CO MŮJ ELEKTRICKÝ KOTEL MÁ A CO NE ? !


 ...
Fakt nevíte?
Já mám dojem, že negativní ohlasy byly reakcí na váš první příspěvek, kde jste nezmínil spoustu důležitých faktů!
Už jen formulací názvu dotazu, kde se objevuje výraz "přímotop" jste mnohé přesvědčil, že v tom nemáte jasno. Přímotop je zařízení, kde se elektrický proud mění v teplo a "přímo" v tom místě to "topí".
Jako RT bych neměl problém zkontrolovat rozvod, případně k tomu stvořit i dokumentaci skutečného provedení přívodu a podle výsledku naspat RZ až po nějaké připojovací svorky pro "elektrokotel". Ale dál ani puntík, pokud neuvidím nějaký atest, schvalovací protokol nebo jiný seriozní dokument. Každý máme svoje hranice, každý si nějak vážíme svého zdraví, svoji svobody,...
A je otázkou jak by se k tomu postavil dodavatel energie, kdybyste mu přinesl RZ "od - po" a neměl žádný dokument o výkonu kotle,...

Tohle je takový drobný podvod, když si někdo pořídí nejlevnější kotel, získá levnější tarif na el. energii a pak v kotli topí vyjímečně např, když odjede z domova, aby mu něco nezmrzlo,... a naprostou většinu roku stejně topí do kotle na pevná paliva.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #17 kdy: 04.05.2012, 08:18 »

Prostě mi to nedá a musím zareagovat na nějaké "osvědčené uživatele fóra":Někteří z vás mají zajisté jasnovidecké schopnosti nicméně ... NEFUNGUJÍ !

KDE BERETE INFORMACE CO MŮJ ELEKTRICKÝ KOTEL MÁ A CO NE ? !


Zchlaďte prosím své výrazy a čtěte co kdo píše.
Hned první reakce zněla: A jakými doklady to budete deklarovat?

Pokud žádáte o tento tarif máte doložit nějaké doklady.
pokud chcete po revizním technikovi revizní zprávu na uvedený kotel jak to doložíte?
Revizní technik není zkušebna.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Opravdu je bojler ovládá HDO jinými povely než kotel?
 Jaký je princip dálkového spínání nočního proudu?
 Jaký zvolit kabel na ovládání stykače nočního proudu?
 Proč HDO přerušuje střední a ne fázový vodič?
 Problém s HDO
 Co si počít s HDO bez signalizačních vodičů?
 Jak splnit podmínky tarifu D26d?
 Proc mi pri sepnuti HDO pro elektrokotel vypadne chranic?
 Jak je to dnes s tím blokováním spotřebičů?
 Jak zajistit vyblokování jiných spotřebičů aby mi nevypadl jistič?
 Vyrábi někdo zásuvku s kontrolkou pro signalizaci HDO?
 Je možno HDO někde nechat seřídit, případně opravit?
 Nemáte někdo kontakt kdo má v Libereckém kraji pravomoc vyměnit přijímač HDO?
 Musím k dvousazbě dovést ještě nějakou zvlášť fázi zvlášt?
 Lze zapojit běžný ohřev bojleru na noční proud a rychloohřev na normální?
 Mohu použít jako ovládací nulu pro HDO z kabelu CYKY 3x2,5B?
 Ako funguje dvojtarifný elektromer?
 K čemu jsou potřeba dvoje spínací hodiny?
 Je možné použít vodič PE pro přenos signálu HDO?
 Jsou opravdu nutné tři žíli v kabelu od HDO?
 Existuje nějaké šikovné řešení, abych poznal, že jde právě o nižší sazbu?
 Vyplatí se přejít k levnějšímu dodavateli energie nebo zůstat u ČEZu?
 Jakým způsobem se přepínají sazby HDO?
 Jak se liší elekřina pro catering od té "standardní"?
 Jak propojit signál HDO do chatky s přívodem CYKY 4x...?
 Poradítemi se sbastlením skříně elektroměru na HDO?
 Jaké potřebuji parametry pro stykač HDO (noční proud)?
 Co znamenají tenké modré dráty s označením T a A?
 V čem tkví úspora při použití tarifů NT a VT při přímotopném ohřevu?
 Je možné ješte dnes ušetřit na NT a VT ?
 Vysílá se HDO impulz pro přímotopy i mimo topnou sezonu?
 Kdo zajišťuje spotřebiteli HDO?
 Může poškodit přijímač HDO ovládání cívky z jiné fáze, než L1?
 Jak mají pracovat počítadla dvojsazbového elektroměru ?
 Existuje ještě "noční proud"?
 Jak připojit HDO bezdrátově?
 Jak deaktivovat blokování přímotopu po dobu vysokého tarifu?
 Nebo co musim udelat, aby akumulacky/elektricky sporak reagovaly na HDO?
 Jak lze opravit stykač, aby nedrnčel?
 Může mít HDO SPÍNAČ do zásuvky uplatnění v domácnosti ?
 Proč musí mít každý elektroměr svoje HDO?
 Nespíná mi stykač NT, kde hledat chybu ?
 Kolik vést drátů ke stykači bojleru?
 Proč spínačky spustí bojler i při vysokém tarifu?
 Jak ovládat spotřebič HDO? Jde to "bez drátu od elektroměru"?
 Jak zapojit dvojsazbový elektroměr a ovládání HDO?
 Kdo odpovídá za funkčnost přijímače HDO a jak zjistím, že závada je v něm?
 Mám nahlásit obráceně zapojené HDO nebo to mám ututlat?
 Co se rozumí pojmem dvoutarifní spotřebič?
 Ako to funguje, aby sa mi blokovali spotrebice s vyssou spotrebou v case tarify?
 Jak velký odběr je ekonomický pro dvousazbu?
 Ako funguje prenos signalu HDO a ake su potrebne k tomu zariadenia?
 Je přípustné mít nainstalován HDO pokud ho nepoužívám?
 Je nutné viesť samostatný signálny vodič pre HDO z elektromeru?
 Proč mi nepřepíná tarif na elektroměru?
 Je možné stykač od HDO a následný bojler jistit jedním jističem?
 Je v pořádku, že ve skříni s jističi "lupne" při sepnutí nízkého tarifu?
 Jak se jistí cívka stykače blokující spotřebiče ve vyšší sazbě?
 Čo spraviť s nevyužitými vodičmi v kábli HDO?
 Jak přivést signál HDO do podružného rozvaděče, když k tomu chybí kabel?
 Může se při znovuzapnutí hlavního jističe přepnout sazba na nízký tarif?
 Je možné umístit HDO až v domovním rozvaděči?
 Jak najít vodič z HDO?
 Jaké máte časy spínání HDO ?
 Je možné spínať elektrokotel stykačom priamo z rozvádzača?
 Jak rozumet casum spinani HDO?
 Mohu dostat sazbu D45 i bez blokování HDO?
 Čím přivést signál HDO k novému rozvaděči?
 Jaké je schéma stykače ovládaného HDO a spínající ohřívač?
 Co je potřeba k dvoutarifu v paneláku?
 Je pro signál nt HDO krátký impuls nebo trvá po celou dobu NT?
 Je spínání bojleru ve vt v souladu s podmínkami ČEZu?
 Jak zapojit elektrokotel na signál HDO když kotel nemá tento vstup?
 Jak změnit distribučí sazbu z d25d na d01d?
 Jak zapojit zasuvku na HDO?
 Je nutné pro HDO pro TUV a přímotopy dělat změny v instalaci a rozvaděči?
 Lze spouštět kotel Protherm Rejnok mimo nt tedy bez HDO?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.042 sekund, 22 dotazů.