Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Mohu dostat sazbu D45 i bez blokování HDO?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mohu dostat sazbu D45 i bez blokování HDO?  (Přečteno 20356 krát)
Josef Koudelka
« kdy: 28.11.2011, 19:40 »

Moderátor: Večer se říká dobrý večer. Otázka typu "Dá mi revizák razítko?" nebyla vůbec vystihující podstatu tématu.



Používám v jedné místnosti bytu přímotop. Konvektor CATA EMPIRE CH-3000. Používám jej už nějakou dobu pro přitopení v jedné místnosti jelikož plynová kamna nějak začínají být divná a neutáhnou to. Navíc při ceně elektřiny jakou mám oproti zálohám za plyn je pro mě přímotop lepší.
Volal jsem ale dodavateli a požádal o změnu tarifu z D02d na D45d a bylo mi sděleno, že k tomu potřebuji revizi.
Zavolat si revizáka není takový problém. Jenže kamarád mi najednou začal psat, že potřebuji nějaká solo kabel k elektroměru. zapojit stykač a další věci. Já jen vím, že mám jistič na 16A a s tímto přímotopem topím klidně i na max a žádný problém nikdy nebyl. Ani jeden výpadek elektřiny. Jinak v našem domě jsou starší rozvody. Ale i tak to všechno utáhne. I s počítačem, který jede neustále. Proto se ptám. Dal by mi nějaký revizák opravdu razítko ,  že je vše v pořádku nebo opravdu budu muset dělat změny i když s přímotopem nejsou při této instalaci problémy?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Mirek Vašák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 28.11.2011, 22:18 »

Asi vám nezbyde nic jiného než uvěřit, že má kamarád revizák pravdu. Úprava elměr. rozvaděče pro HDO dle připojovacích podmínek a blokování přímotopu stykačem. Razítko vám jen tak dá jedině RT sebevrah nebo milovník adrenalinových sportů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ivo Hil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 28.11.2011, 23:33 »

Jelikož se v oboru neživím, tak vám mohu poradit to, co zdejší profesionálové nemohou.
Pokud vyhovuje vaše elektroměrová skříň, tak si to ostatní od někoho vypůjčte na revizi a připojení.
Potom to můžete zase vrátit tak, jak to je. S tím, že pravděpodobně budete porušovat podmínky v nové smlouvě s dodavatelem.  Určitě bych ale požádal odborníka, aby se na rozvod podíval zda to skutečně utáhne a případně natáhnout aspoň nový kabel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #3 kdy: 28.11.2011, 23:52 »

Jelikož se v oboru neživím, tak vám mohu poradit to, co zdejší profesionálové nemohou.
Pokud vyhovuje vaše elektroměrová skříň, tak si to ostatní od někoho vypůjčte na revizi a připojení.
Potom to můžete zase vrátit tak, jak to je. S tím, že pravděpodobně budete porušovat podmínky v nové smlouvě s dodavatelem.  Určitě bych ale požádal odborníka, aby se na rozvod podíval zda to skutečně utáhne a případně natáhnout aspoň nový kabel.
No to je skvělá rada!
Já si myslel, že normální je nekrást.
 bojim
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 28.11.2011, 23:53 »

Jelikož se v oboru neživím, mohu vám poradit, jak si doma vyoperovat slepé střevo.....  angel
Jak laik pozná, že mu vyhovuje elektroměrová skříň? A ví vůbec co má obsahovat?  zed
A jak si to ostatní půjčit, ona je někde půjčovna?
To by teda byl kšeft, mít půjčovnu...  vegeeet  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Ivo Hil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 29.11.2011, 00:40 »

No to je skvělá rada!
Já si myslel, že normální je nekrást.
 bojim

Krádeží myslíte to, že bude topit i za vyšší tarif?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ivo Hil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 29.11.2011, 00:54 »

Jak laik pozná, že mu vyhovuje elektroměrová skříň? A ví vůbec co má obsahovat?  zed

Zeptá se odborníka. Pokud by měl investovat do nové, je to už na něm, jestli se mu to vyplatí.

A jak si to ostatní půjčit, ona je někde půjčovna?
Zas takový problém to není

Ale rovnou jsem i upozornil, může to být v rozporu s novou smlouvou a záleží na něm, zda to tak chce....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
SMILEK
« Odpověď #7 kdy: 29.11.2011, 01:22 »

Krádeží myslíte to, že bude topit i za vyšší tarif?
Jak už to na světě bývá,  vždy je něco za něco. V D45d nabízí dodavatel nižší cenu výměnou za právo tu a tam zablokovat spotřebiče s vysokým odběrem. Dříve v pevných časech, dnes už většinou operativně dle své potřeby. I pro dodavatele energie se s nárůstem počtu různých "zelených" zle zdrojů energie v síti stává nutností rychle reagovat na vznikající výkyvy.
Tím, že obejdete připojovací podmínky (zde blokaci NT),  jej na jeho smluvních právech prostě poškodíte (jistě,  neliší se to v praxi od situace, kdy budete mít pevně instalované spotřebiče blokovány a nějaký další přímotop "napřímo" v zásuvce, ale tak to prostě je).
Takže odpověď: legální cestou sazbu D45d bez splnění smluvních podmínek (tedy instalace a zablokování provozu spotřebičů typu "přímotop" ve VT) nedostanete  Smutek.
Mimo téma: Není nad rady neodborníků. Pro tazatele: necháte si poradit od souseda, že na zimu nepotřebujete zimní pneu, ačkoliv hodláte auto používat? A na lednovou cestu na STK si máte vypůjčit jeho gumy a chybějící tlumič? OK, ale až vás chytí / někdo Vás nabourá a pojišťovna odmítne plnit, bude soused platit škodu? Myslíte, že soudný RT Vám potvrdí,  že máte přímotop instalován a blokován, ačkoliv to není pravda? Neodborník se obvykle nepochlubí,  co čeká majitele v případě průšvihu (a ten se může stát i zde).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 29.11.2011, 07:05 »

...
Pokud vyhovuje vaše elektroměrová skříň, tak si to ostatní od někoho vypůjčte na revizi a připojení.
...
Už jsem slyšel o půjčovně proudových chráničů, v jisté ironické rovině se probírala i půjčovna hromosvodů.
Ale půjčovnu stykačů a HDO neznám...
A pokud někdo vydá "pravidla hry",  nedělá to proto, aby si na nich někdo testoval svoji odvahu nebo možnosti protekce, korupce,... (nebo že by to na plzeňsku někdy bylo jinak?)

Jestli jezdíte autem bez zapnutých pásů, je to váš problém, ale neraďte to druhým! Já si pás poctivě zapínám, protože už jsem zažil ránu, při které mě hodně ochránil před ošklivým zraněním...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Václav 3
« Odpověď #9 kdy: 29.11.2011, 08:47 »

Jelikož se v oboru neživím, tak vám mohu poradit to, co zdejší profesionálové nemohou.
Pokud vyhovuje vaše elektroměrová skříň, tak si to ostatní od někoho vypůjčte na revizi a připojení.
Potom to můžete zase vrátit tak, jak to je. S tím, že pravděpodobně budete porušovat podmínky v nové smlouvě s dodavatelem.  Určitě bych ale požádal odborníka, aby se na rozvod podíval zda to skutečně utáhne a případně natáhnout aspoň nový kabel.

To si má vypůjčit stykač (vymontovat u kamaráda z rozvaděče, nebo si ho půjčí v elektroodbytu?) a kabel CYKY zazděný mezi elměrovým rozvaděčem a bytovou rozvodnicí si vyseká?

Vážený pane, pokud něčemu nerozumíte, tak mlčte, čili zde nic nepište!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr M
« Odpověď #10 kdy: 29.11.2011, 09:47 »

Jelikož se v oboru neživím, tak vám mohu poradit to, co zdejší profesionálové nemohou.

V tom případě neříkejte jenom klady, ale i zápory:
- D45d je na dvoutarifní elektroměr. Ten je majetkem distributora a distributor asi bude vědět, co mu zapůjčil...
- Mám pocit, že i HDO patří distributorovi a asi se hned tak někde vypůjčit nedá.
- Jistič před elektroměrem, HDO i elektroměr jsou plombovány pracovníkem energetiky. Když budou plomby chybět, spočítají mu fakturu podle velikosti jištění a času od posledního prokazatelnýho výskytu plomb v zařízení (odečtu). Takže cenově v úplně jiné dimenzi, než kabel na ovládání stykače (může jít o statisíce!!)
- Majiteli hrozí trestní stíhání pro krádež energie.
- Poslední dva body platí i pro "dobráka",  který mu to půjčí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ivo Hil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 29.11.2011, 11:04 »

Jak už to na světě bývá, vždy je něco za něco. V D45d nabízí dodavatel nižší cenu výměnou za právo tu a tam zablokovat spotřebiče s vysokým odběrem. Dříve v pevných časech, dnes už většinou operativně dle své potřeby. I pro dodavatele energie se s nárůstem počtu různých "zelených" zle zdrojů energie v síti stává nutností rychle reagovat na vznikající výkyvy.


Máme nový elektroměr s D45d asi 3 týdny a s pevným časem bez dálkového ovládání.

Znovu: Ano, může tím porušovat podmínky smlouvy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ivo Hil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 29.11.2011, 11:08 »

V tom případě neříkejte jenom klady, ale i zápory:
- D45d je na dvoutarifní elektroměr. Ten je majetkem distributora a distributor asi bude vědět, co mu zapůjčil...
- Mám pocit, že i HDO patří distributorovi a asi se hned tak někde vypůjčit nedá.
- Jistič před elektroměrem, HDO i elektroměr jsou plombovány pracovníkem energetiky. Když budou plomby chybět, spočítají mu fakturu podle velikosti jištění a času od posledního prokazatelnýho výskytu plomb v zařízení (odečtu). Takže cenově v úplně jiné dimenzi, než kabel na ovládání stykače (může jít o statisíce!)
- Majiteli hrozí trestní stíhání pro krádež energie.
- Poslední dva body platí i pro "dobráka",  který mu to půjčí.

A proč byste měl do tohoto zasahovat? Prostě budete mít topení zapnutý na okruhu nespínaném HDO. Čili pouze to nebude mít přes stykač ovládaný HDO.
 A ANO ZNOVU, už v prvním příspěvku jsem na to upozorňoval: Může tím porušovat smlouvu, to už si každý svéprávný člověk posoudí sám...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Krýdl Petr
« Odpověď #13 kdy: 29.11.2011, 11:11 »

To Ivo Hil :
Vaše stanovisko beru jako řízenou provokaci a dokážu si vás představit, jak se teď někde tlemíte zdejším reakcím a jejich odpovědím.
Jinak pro p. Koudelku, všichni distributoři mají svoje připojovací podmínky propracované do detailu, a zároveň ví, co po vás mají chtít. V této rovině se budete muset smířit s tím, že budete muset přistoupit na jejich navrhovaná technická řešení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #14 kdy: 29.11.2011, 11:19 »

Jak už to na světě bývá, vždy je něco za něco. V D45d nabízí dodavatel nižší cenu výměnou za právo tu a tam zablokovat spotřebiče s vysokým odběrem. Dříve v pevných časech, dnes už většinou operativně dle své potřeby. I pro dodavatele energie se s nárůstem počtu různých "zelených" zle zdrojů energie v síti stává nutností rychle reagovat na vznikající výkyvy.
Tím, že obejdete připojovací podmínky (zde blokaci NT),  jej na jeho smluvních právech prostě poškodíte (jistě, neliší se to v praxi od situace, kdy budete mít pevně instalované spotřebiče blokovány a nějaký další přímotop "napřímo" v zásuvce, ale tak to prostě je).
Takže odpověď: legální cestou sazbu D45d bez splnění smluvních podmínek (tedy instalace a zablokování provozu spotřebičů typu "přímotop" ve VT) nedostanete  Smutek.
Mimo téma: Není nad rady neodborníků. Pro tazatele: necháte si poradit od souseda, že na zimu nepotřebujete zimní pneu, ačkoliv hodláte auto používat? A na lednovou cestu na STK si máte vypůjčit jeho gumy a chybějící tlumič? OK, ale až vás chytí / někdo vás nabourá a pojišťovna odmítne plnit, bude soused platit škodu? Myslíte, že soudný RT vám potvrdí, že máte přímotop instalován a blokován, ačkoliv to není pravda? Neodborník se obvykle nepochlubí, co čeká majitele v případě průšvihu (a ten se může stát i zde).

Pavle díky, že jsi to napsal za mne.  Palec vzhůru Palec vzhůru Palec vzhůru Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #15 kdy: 29.11.2011, 11:26 »

... to už si každý svéprávný člověk posoudí sám...

Svéprávných, ale neschopných to vyhodnotit existuje mnoho.
Existuje zde diskuse na téma "Mohu si přitopit ve vyšším tarifu?"
Kde je případ, který v podstatě popisujete.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Ivo Hil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 29.11.2011, 11:54 »


Existuje zde diskuse na téma "Mohu si přitopit ve vyšším tarifu?"
Kde je případ, který v podstatě popisujete.

Zatím jsem našel pouze toto: http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,6805.msg46018.html#msg46018 kde spousta pánů s "medailemi" vysvětluje jak obejít HDO....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #17 kdy: 29.11.2011, 11:57 »

Zatím jsem našel pouze toto: http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,6805.msg46018.html#msg46018 kde spousta pánů s "medailemi" vysvětluje jak obejít HDO....

Ano, to je jedna zapomenutá a nepřesunutá diskuse.
Opraveno.
Apropo nejde o "medaile",  ale o pečeť potvrzující identitu autora.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Opravdu je bojler ovládá HDO jinými povely než kotel?
 Jaký je princip dálkového spínání nočního proudu?
 Jaký zvolit kabel na ovládání stykače nočního proudu?
 Proč HDO přerušuje střední a ne fázový vodič?
 Problém s HDO
 Co si počít s HDO bez signalizačních vodičů?
 Jak splnit podmínky tarifu D26d?
 Proc mi pri sepnuti HDO pro elektrokotel vypadne chranic?
 Jak je to dnes s tím blokováním spotřebičů?
 Jak zajistit vyblokování jiných spotřebičů aby mi nevypadl jistič?
 Vyrábi někdo zásuvku s kontrolkou pro signalizaci HDO?
 Je možno HDO někde nechat seřídit, případně opravit?
 Nemáte někdo kontakt kdo má v Libereckém kraji pravomoc vyměnit přijímač HDO?
 Musím k dvousazbě dovést ještě nějakou zvlášť fázi zvlášt?
 Lze zapojit běžný ohřev bojleru na noční proud a rychloohřev na normální?
 Mohu použít jako ovládací nulu pro HDO z kabelu CYKY 3x2,5B?
 Ako funguje dvojtarifný elektromer?
 K čemu jsou potřeba dvoje spínací hodiny?
 Je možné použít vodič PE pro přenos signálu HDO?
 Jsou opravdu nutné tři žíli v kabelu od HDO?
 Existuje nějaké šikovné řešení, abych poznal, že jde právě o nižší sazbu?
 Vyplatí se přejít k levnějšímu dodavateli energie nebo zůstat u ČEZu?
 Jakým způsobem se přepínají sazby HDO?
 Jak se liší elekřina pro catering od té "standardní"?
 Jak propojit signál HDO do chatky s přívodem CYKY 4x...?
 Poradítemi se sbastlením skříně elektroměru na HDO?
 Jaké potřebuji parametry pro stykač HDO (noční proud)?
 Co znamenají tenké modré dráty s označením T a A?
 V čem tkví úspora při použití tarifů NT a VT při přímotopném ohřevu?
 Je možné ješte dnes ušetřit na NT a VT ?
 Vysílá se HDO impulz pro přímotopy i mimo topnou sezonu?
 Kdo zajišťuje spotřebiteli HDO?
 Může poškodit přijímač HDO ovládání cívky z jiné fáze, než L1?
 Jak mají pracovat počítadla dvojsazbového elektroměru ?
 Existuje ještě "noční proud"?
 Jak připojit HDO bezdrátově?
 Jak deaktivovat blokování přímotopu po dobu vysokého tarifu?
 Nebo co musim udelat, aby akumulacky/elektricky sporak reagovaly na HDO?
 Jak lze opravit stykač, aby nedrnčel?
 Může mít HDO SPÍNAČ do zásuvky uplatnění v domácnosti ?
 Proč musí mít každý elektroměr svoje HDO?
 Nespíná mi stykač NT, kde hledat chybu ?
 Kolik vést drátů ke stykači bojleru?
 Proč spínačky spustí bojler i při vysokém tarifu?
 Jak ovládat spotřebič HDO? Jde to "bez drátu od elektroměru"?
 Jak zapojit dvojsazbový elektroměr a ovládání HDO?
 Kdo odpovídá za funkčnost přijímače HDO a jak zjistím, že závada je v něm?
 Mám nahlásit obráceně zapojené HDO nebo to mám ututlat?
 Co se rozumí pojmem dvoutarifní spotřebič?
 Ako to funguje, aby sa mi blokovali spotrebice s vyssou spotrebou v case tarify?
 Jak velký odběr je ekonomický pro dvousazbu?
 Ako funguje prenos signalu HDO a ake su potrebne k tomu zariadenia?
 Je přípustné mít nainstalován HDO pokud ho nepoužívám?
 Je nutné viesť samostatný signálny vodič pre HDO z elektromeru?
 Proč mi nepřepíná tarif na elektroměru?
 Je možné stykač od HDO a následný bojler jistit jedním jističem?
 Je v pořádku, že ve skříni s jističi "lupne" při sepnutí nízkého tarifu?
 Jak se jistí cívka stykače blokující spotřebiče ve vyšší sazbě?
 Čo spraviť s nevyužitými vodičmi v kábli HDO?
 Jak přivést signál HDO do podružného rozvaděče, když k tomu chybí kabel?
 Může se při znovuzapnutí hlavního jističe přepnout sazba na nízký tarif?
 Je možné umístit HDO až v domovním rozvaděči?
 Jak najít vodič z HDO?
 Jaké máte časy spínání HDO ?
 Je možné spínať elektrokotel stykačom priamo z rozvádzača?
 Jak rozumet casum spinani HDO?
 Čím přivést signál HDO k novému rozvaděči?
 Jaké je schéma stykače ovládaného HDO a spínající ohřívač?
 Co je potřeba k dvoutarifu v paneláku?
 Je pro signál nt HDO krátký impuls nebo trvá po celou dobu NT?
 Je spínání bojleru ve vt v souladu s podmínkami ČEZu?
 Jak zapojit elektrokotel na signál HDO když kotel nemá tento vstup?
 Mám s podomácku vyrobeným přímotopem nárok na tarif přímotop?
 Jak změnit distribučí sazbu z d25d na d01d?
 Jak zapojit zasuvku na HDO?
 Je nutné pro HDO pro TUV a přímotopy dělat změny v instalaci a rozvaděči?
 Lze spouštět kotel Protherm Rejnok mimo nt tedy bez HDO?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 22 dotazů.