Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Aký typ inštalačnej trojkrabice mám použiť do drevotriesky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Aký typ inštalačnej trojkrabice mám použiť do drevotriesky?  (Přečteno 24046 krát)
Pavol Randík89
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 24.06.2009, 15:36 »

Potrebujem vymeniť zásuvku za trojzásuvku v drevenej doske( drevotrieska).
Chcem tam dať pekný trojrámček až nemusím použiť rozdvojky, predlžovačky a
pod.
.
Aký typ trojkrabice mám použiť aby to vyhovovalo norme?
Elektrikár mi povedal že si mám kúpiť trojkrabicu no nepovedal akú.
V obchode nie v špeciálnom na elektro majú len na jednú zásuvku alebo dve.

Na tri zásuvky majú ale len do muriva.




#116#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Marek Blažek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 24.06.2009, 16:50 »

 ten obchod asi nebude bohvieco,ale nie o tom. v predajni s elektromateria lom si pytajte instalacnu trojkrabicu do dutych stien alebo do sadrokartonu, najlepsie nehorlavu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #2 kdy: 24.06.2009, 23:55 »

Nejdříve ba jste měl znát třídu hořlavosti materiálu, ve Vašem případě dřevotřísky a pak dle toho vybrat vhodnou krabici.

Sice neznám stupeň hořlavosti Vaší dřevotřísky, ale zde jeden odkaz.

http://www.kopos.cz/docs/pdfs/eum01_krabice.pdf
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 25.06.2009, 07:32 »

ten obchod asi nebude bohvieco,ale nie o tom. v predajni s elektromateria lom si pytajte instalacnu trojkrabicu do dutych stien alebo do sadrokartonu, najlepsie nehorlavu.

Nejlépe ? Samozhášivost je základní nutnost! Ještě aby byla krabice hořlavá !  ajoooo


TO : Randík 89 :
Obávám se, že vámi uváděný materiál (dřevotřísková nebo dřevovláknitá deska) je stupně hořlavosti C3, resp. třídy reakce na oheň E nebo F - viz Tabulka.

A v tom případě asi neexistuje (alespoň mně známé) správné řešení pro použití vícenásobných krabic.  nenene
Vícenásobné krabice se dělají max. do C2 a dvouplášťovou krabici, která je do C3 určena nelze pro vícerámečky použít kvůli větším rozměrům.  Smutek

Řešení, které se nejvíce blíží správnému vidím v použití vícenásobné krabice (max.C2) a zásuvek či vypínačů, schválených pro montáž až do C3 (E,F),  např. TĚCHTO. Nevýhodou zde ovšem je, že tyto přístroje se vyrábějí v omezené barevné nabídce.


Jestliže by někdo věděl o "košer" řešení v uvedeném případě, rád se přiučím.  podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #4 kdy: 25.06.2009, 07:48 »

Co se týká krabic, napadá mě řešení, které bylo nazýváno "sádrové lože". Kolem krabice by potom muselo být min. 5 mm sádry.
Pokud je za deskou zeď, musela by se do dřevotřísky vyříznout větší díra, krabice by se připevnily až do zdi, tak aby bylo kolem krabic těch 5 mm. Asi by bylo vhodné použí nějaké krabice s menším vnitříním průměrem, aby se to celé potom schovalo pod rámeček přístroje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 25.06.2009, 07:59 »

Co se týká krabic, napadá mě řešení, které bylo nazýváno "sádrové lože". Kolem krabice by potom muselo být min. 5 mm sádry.
Pokud je za deskou zeď, musela by se do dřevotřísky vyříznout větší díra, krabice by se připevnily až do zdi, tak aby bylo kolem krabic těch 5 mm. Asi by bylo vhodné použí nějaké krabice s menším vnitříním průměrem, aby se to celé potom schovalo pod rámeček přístroje.

Ano, toto řešení je asi jediné 100% "košer".
Dokonce jsem to v praxi již jednou viděl, ale ta sádra byla stejně okolo krytu vidět. I když se použila v barvě lamina. Takže technicky je to proveditelné, ale esteticky žádná sláva.  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jiří Středa
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 25.06.2009, 09:16 »

Ještě je možnost aby truhlář do dřevotřísky vsadil výdřevu C1 nebo C2. Potom se může použít trojkrabice.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

revizní technik-E2/A ,  elektromontáže
www.jse-el.cz
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #7 kdy: 25.06.2009, 09:29 »

Někde jsem četl, že rozdelění tříd hořlavosti A,B,C1,C2,C3 již neplatí !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Patrik Mlynar
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 25.06.2009, 09:43 »

Ak je to u vas doma a nie nejaky vyrobok pre zakaznika, dajte tam samozhasavu trojkrabicu a preverte pripojenia vodicov k zasuvke, istenie a prierez vodicov. Iste male riziko poziaru tu samozrejme bude a v sulade s normou to nebude. Pri kvalitnom prevedeni vas skor prejde elektricka, ako vyhorite.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Miestny elektrotaliban zacne citovat svate normy  ....
Pavol Randík89
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 25.06.2009, 11:46 »

Ďakujem všetkým za odpoveď.
Dám tam teda tri krabice veľa seba aby zásuvky na oko vyzerali že sú v rámčeku.
Viete mi poradiť v akej vzdialenosti mám tie diery vyrezávať? Až nie sú medzi zásuvkami veľké alebo moc malé medzery.ďakuje m
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 25.06.2009, 11:49 »

Vlítněte do katalogu výrobce, a opište si rozměry, nic jiného se dělat nedá. Výrobci se v těchto údajích neshodují.
Možná by bylo i hezčí ty mezery "přiznat",  tzn koupit naskládat si je vedle sebe, nastavit mezery na rozměr oku lahodící a oměřit  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Pavol Randík89
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 25.06.2009, 12:23 »

Vlítněte do katalogu výrobce, a opište si rozměry, nic jiného se dělat nedá. Výrobci se v těchto údajích neshodují.
Možná by bylo i hezčí ty mezery "přiznat",  tzn koupit naskládat si je vedle sebe, nastavit mezery na rozměr oku lahodící a oměřit  angel

Mne osobne by to bolo jedno či to bude pekne vedľa seba  alebo s presnými medzeramy.
Pekné to bude tak či onak.Len žena chce rámček lebo to tak videla u kámošky.
Tak babo rad Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #12 kdy: 25.06.2009, 12:34 »

Někde jsem četl, že rozdelění tříd hořlavosti A,B,C1,C2,C3 již neplatí !

Když se pozorně podívate na tento text :
uváděný materiál (dřevotřísková nebo dřevovláknitá deska) je stupně hořlavosti C3, resp. třídy reakce na oheň E nebo F - viz Tabulka.
tak tam najdete odkaz na stránku, kde zjistíte, že máte správné informace.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Pavol Randík89
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 25.06.2009, 12:42 »

Nejdříve ba jste měl znát třídu hořlavosti materiálu, ve Vašem případě dřevotřísky a pak dle toho vybrat vhodnou krabici.

Sice neznám stupeň hořlavosti Vaší dřevotřísky, ale zde jeden odkaz.

http://www.kopos.cz/docs/pdfs/eum01_krabice.pdf
Ďakujem.Ten odkaz mi veľmi pomohol.Je si s čoho vybrať.
Prajem pekný deň.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #14 kdy: 25.06.2009, 12:43 »

.Len žena chce rámček lebo to tak videla u kámošky.
Tak babo rad Nerozhodný

Nevím, jestli jsem tá správná baba, ale zkusil bych zahrát na přirozenou ženskou rivalitu (a u kámošek zvlášť).

Jestliže se doma zmíníte, ža komoška to má možná hezké (což je subjektivní),  ale vy to budete mít bezpečnější (což je objektivně prokazatelné) a hlavně že to navrhujete z Vaší starostlivosti o její bezpečí, tak se dá s tímto argumentem předpokládat úspěch.  polibek
Jen se to nesmí přehnat, protože se Vaše paní možná s tímto argumentem kámošce svěří a kdyby ta udělala následně doma zle, že v nebezpečné kuchyni nebude vařit, tak byste asi u jejího manžela nestoupl příliš v oblibě.   box  dabel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jindra2
« Odpověď #15 kdy: 25.06.2009, 12:44 »

Již jsem to zde dříve psal, stačí natřít otvor v dřevotřísce vodním sklem a stane se nehořlavý. Předpisy s tím nepočítají, ale to je výhoda nezávaznosti norem. Pro svůj klid to stačí a opravdu to nehoří  Úsměv
Jindra
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #16 kdy: 25.06.2009, 12:53 »

Již jsem to zde dříve psal, stačí natřít otvor v dřevotřísce vodním sklem a stane se nehořlavý. Předpisy s tím nepočítají, ale to je výhoda nezávaznosti norem. Pro svůj klid to stačí a opravdu to nehoří  Úsměv
Jindra
Tak to by mě docela zajímalo, jaký vliv má vodný roztok křemičitanu sodného na stupeň hořlavosti materiálu  ??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #17 kdy: 25.06.2009, 13:34 »

Již jsem to zde dříve psal, stačí natřít otvor v dřevotřísce vodním sklem a stane se nehořlavý. Předpisy s tím nepočítají, ale to je výhoda nezávaznosti norem. Pro svůj klid to stačí a opravdu to nehoří  Úsměv
Jindra

A při jaké tloušťce tohoto nátěru a do jaké teploty se stane lehce hořlavý materiál nezápalným ?  ??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Kde sehnat mělkou krabici do lamina?
 Jaký instalační materiál bude potřeba při přibližném příkonu sporáku 9-11 kW?
 Jak mohu ušetřit na koupi chráničů?
 Použít husi krky? Či CYKY nebo CYKYLo?
 Je krabica IP54 s horším alebo lepším stupňom krytia nez IP55?
 Je rozvodnice 42M za 600Kč výhodná koupě?
 Nemá někdo tip na výrobce svorkovnic pro čerpadlo o více než 9 svornících?
 Aký typ elektromateriálu zvoliť pre montované domy?
 Je v pořádku pokud mi vnucují místo Moeller, OEZ jističe Kanlux?
 Existuje předpis nebo norma pro použití jističů a chráničů od jedné firmy?
 Může si zámečník sám vyrobit elektroměrový rozváděč ?
 Ako dlho môže byť trvale v zopnutom stave stykač C16M?
 Lze v nových elektrorozvodech použít staré, původní jističe?
 Neznáte prodejce nerezových instalacních krabic?
 Jakou rozvodnou krabici mám použít pro připojení varné desky v kuchyňské lince?
 Jaká značka přístrojů pro bytový rozvaděč je nejvhodnější v poměru výkon/cena?
 Co se dá udělat s zoxidovanou, rezavou venkovni krabicí?
 Kde zohnať typ stykača 230/16 na 3 moduly na DIN lište?
 Jsou elektrospotřebiče z bazaru bezpečné?
 Seženu někde kabel se zástrčkou a vypínačem, zakončený objímkou na žárovku?
 Jakou doporučíte podomítkovou krabici se zásuvkou pro venkovní použití?
 Jakou zásuvkovou "krabici" bych měl použít do venkovní kamenné zdi?
 Kde sehnat krytku na velkou krabici pod omítku?
 Aky material mam kupit na elektroinstalaciu v garazi?
 Jaké týdenní spínací hodiny rozlišují sudý a lichý týden?
 K čemu slouží relé RP70?
 Znáte nějakou krabici na podlahovou lištu?
 Jaký je rozdíl mezi proudovou ochranou a proudovým chráničem?
 Může mít AL fólie v podkroví negaivní účinky ?
 Poradíte typ krabice na zamurovanie do plota?
 K čemu slouží tato šedá vroubkatá krabice u podlahy?
 Je pojistka T315 a T3.15A totéž?
 Jaký použít typ krabice do bytového jádra?
 Je možné použít starý plechový rozvaděč pro domácí rozvody ?
 Jsou produkty XBS bezpečné a certifikované?
 Je cena 30 tisic korun za hrubý materiál u domu o 8 místnostech adekvátní ?
 Neexistuje nejaky nehorlavy kryt pres rozbocku za gaucem?
 Kolik metrů kabelu se použije při elektroinstalaci v rodinném domku?
 Jaká krabice patří pod pětipólový věneček?
 K&V TIPY# k velkoobchodním nákupům elektroinstalačního materiálu
 Jakou máte zkušenost s ETI, ETIMAT?
 Co je hlavní jistič a co je proudový chránič?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 22 dotazů.