Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Je cena 30 tisic korun za hrubý materiál u domu o 8 místnostech adekvátní ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je cena 30 tisic korun za hrubý materiál u domu o 8 místnostech adekvátní ?  (Přečteno 34808 krát)
Josh24
« kdy: 09.07.2013, 17:32 »

Potřeboval bych znát váš názor ohledně mé ceny nakoupeného materiálu.

Nastíním moji situaci:

Byl jsem požádán kamarádem o provedení práce na koupeném starém domě jeho příbuzných. Po prvotním ohledání jsem byl obeznámen, že majitel nechce projek, protože chce ušetřit    (Firma odhadla projek na 25 tisic korun),  revizi mu buď udělá někdo koho dohodnu já a on si ho ukecá aby projekt neřešil, a nebo pozdeji jak jsme se dohodli že mu to podepíše nějaký známý kterého si sehnal ( taktéž zkrze úsporu peněz)

 V domě nebude nic extra, sporák plynový s ele. grillem, voda bude ohřívána průtokovým ohřívačem, Bude myčka, malé čerpadlo na 220V na pumpování vody, Hodiny jednotarifní.
Jedná se o celkem o 8 místností ( Ložnice, Obývací pokoj, hlavní chodba, Kuchyně, záchod, koupelnu, spojovací místnost zahrady s hlavní chodbou a větší univerzální místnost ze které se vchází do sklepa)  + tažení neco málo kabelu do sklepa na světlo a také osvětlení + zásuvky na zahradu.

Souhlasil jsem pod podmínkou že pouze usadím krabičky na předem dané pozice, natahám kabely do míst kde budou světla a vypínače, ale zapojení jističové(pojistkové) skříně proběhne v režii zkušeného elektrikáře. Následně si majitel vše sám zasádruje( jelikož byl neschopný a nebylo to tak jednoduché jak si myslel sádroval jsem nakonec já) a zapojení  zásuvek společně s vypínači proběhne pod elektikářovou kontrolou ( Mám sice 50 § 6 ale domovní elektroinstala ce nedělám).  Všechno bylo odsouhlaseno a tak započaly práce.

Materiál elektrikář odhadli zhruba kolem 30 - 35 tisici bez vyzbrojení jističové skříně a přívodního kabelu a skříně na elektroměr. ( Všechno včetně dph)
Tak se nakoupil materiál, a byl jsem ujištěn majitelem že nepožaduje doklady od materiálu      ( některé obchody dávají něco málo slevy z dané ceny pokud člověk nepožaduje doklad o koupi. dělá to pár kaček ale aspoň něco.)

tak se nakoupil materiál který obsahoval wago svorky, krabice, víčka, husí krky, pvc chráničky do země, jističovou skříň, tři 500w halogeny a světelné zdroje pro ně na zahradu. vypínače a zásuvky ( řada classic),  plus vypínače a zásuvky pro venkovní užití ( Praktik). a více než 650 m kabelů cyky 3x2,5 a 3x1,5 ,  sádra a bezdrátový zvonek. Všechno je již usazeno ve zdech a čeká se.

Nakoupil jsem materiál průběžně v kamenných obchodech za 29 000 kč. Už chybí jen 3 vnitřní zásuvky a tři vypínače + zmiňovaný přívodní kabel, skříň na elektroměr a vybavení jističové skříně.

Když jsem majiteli řekl cenu materiálu a co ještě zbývá koupit byl jsem prohlášen za zloděje a že je materiál cenově nastřelený a že mu nejaký jiný elektrikář či kamarád řekl ze by vše sehnal mnohem levněji. A bohužel od té doby mi chodí jen výhružné sms a telefonáty o tom že mu dlužím rozdíl co mu řekl ten kamarád a za co jsem koupil já ( rozdíl je prý více než 10 tisíc) Dále byl odvolán kvalifikovaný elektrikář a chce po mě abych vše zapojil já i včetně jis. skříně. Chce ale ušetřit a tak místo aby elektrikář dal proudový chránič na každý okruh, má být teď změna a že mu někdo poradil zkrze úsporu pouze dva chrániče, a to na koupelnu a druhý na zbytek okruhů. To jsem však odmítl a nadále se jen hádáme jen o materiál



Tak by mě zajímalo jestli jsem opravdu špatně nakoupil a měl bych peníze vrátit ze svého abych měl klid nebo si myslíte že cena zhuba odpovídá ?


Ps: ano jsem vůl že jsem to všechno nevzal na doklad ale byla mezi náma dobrá domluva a všechno probíhalo hladce než došlo na lámání chleba. Ale teď mi již nikdo nechce zpětně dat fakturu a tak mám smůlu.

Pps: mezi mnou a majitelem nebyla podepsána žádná smlouva a všechna domluva proběhla jen ústně.  před pár dny jsme si ale telefonovaly a že mu nemusím nic vracet a žádná práce z mé strany už neproběhne. Když si však spočítal co by stálo dokončení firmou či nějakou třetí stranou, chce opět po mě peníze a dokončení elektroinstala ce.


Děkuji předem ( i když se děkovat podle pravidel nemá) když jste se dočetli až jsem, ale já jsem z toho opravdu v koncích a nemůžu se z toho dostat. a nevím jak ho poslat do prič, že jeho celá elektroinstala ce jak si ji představuje on za hubičku je blbost.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 09.07.2013, 18:04 »

To je spravedlivý "trest"!
Bez smlouvy, bez "účtenek",  bez projektu,... mi připadá hodně hloupé!
Kdyby byl projekt, mohlo by se na začátku odhadnout, jaký materiál tam bude a jak by mohla vypadat cena.
A ono je těžké házet čísly za "materiál za obvyklou cenu". Když půjdu do jednoho ze svých oblíbených obchodů a vezmu celé 100m klubko Cykyny 3x1,5mm2, mají právě akci a je to cca 9Kč +DPH za metr. Když půjdu ve stejném městě do jistého "baumarketu",  mají tam stejný kabel téměř za dvojnásobek. A podobné je to i s jinými komponenty.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #2 kdy: 09.07.2013, 18:18 »

Tak, každý "dobrý skutek" nezůstane nepotrestán.
Máte aspoň ponaučení pro příště, že takto se prostě nedělá. Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
Robert Fišer
Revize montáže opravy elektrických zařízení
*
Offline Offline



RT-EZ-E1A


WWW
« Odpověď #3 kdy: 09.07.2013, 18:51 »

Cena za material muze odpovidat ale temto akcim ma predchazet priblizna cenova nabidka a smlouva o dilo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #4 kdy: 09.07.2013, 19:03 »

Ale tento problém není o tom, jestli je 30tisKč za tento objekt moc, nebo málo. Je to o tom, že někdo to chtěl udělat levněji než nejlevnějc a k tomu potřeboval, promiňte mi ten výraz, nějakého vola, který přistoupí na jeho hru. Jak vidno, našel ho.
Byl jste po zásluze potrestán, ale na za svůj dobrý skutek. Řekl bych spíš za svoji blbost.

Jaké máte možnosti? Vlastně žádné. Maximálně můžete být stejný prase jako on a vrátit mu to stejnou měrou zpět.
Protože nemáte žádnou smlouvu, nemá ani on žádnou páku na vás. Maximálně vám může posílat SMS a podobně prudit. Vlastně jste tam nikdy nebyl, nedáváte žádné zaruky ani následný servis. Nechal bych ho v tom vykoupat.

Vím jistě, že se mu bude jen těžko shánět jiný elektrikář, který by to dodělal a moc dobře vím proč.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #5 kdy: 09.07.2013, 19:20 »

Pochopil jsem to správně, že jste do toho žádné svoje peníze nevložil? Pokud je to tak, popřál bych svému bývalému zákazníku hodně štěstí. Odepsal bych čas, který jsem tím strávil. U jeho kontaktu v telefonu bych si dal poznámku. Howgh.

Mimochodem. U podobných zakázek je smluvní vztah uzavřený ústní dohodou poměrně obvyklý. A chlapi slovo drží, nebo ne?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #6 kdy: 09.07.2013, 19:31 »

Mimochodem. U podobných zakázek je smluvní vztah uzavřený ústní dohodou poměrně obvyklý. A chlapi slovo drží, nebo ne?

Tady si dovolím nesouhlasit. Ano, občas stačí ústní dohoda. Ale pokud mám před sebou chápka, který špekuluje o tom, jak to všechno "ojebat",  bál bych se toho, že ojebe i mě. Tudíž v těchto případech neberu pouhou ústní dohodu. Jinak si zadělám na podobný problém. ASi jde o to, poznat jestli před sebou máte chlapa, nebo .............. ..   .  Ale občas narazí každý. Všichni jistě máme nějakou podobnou zkušenost.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #7 kdy: 09.07.2013, 21:52 »

Zda je cena adekvátní nebo nikoli to by ukázal projekt. Já to vždy řeším tak, že to nakreslím a na základe toho si udělám specifikaci a tu nacením podle cen velkoobchodu.
Druha věc je ta, že standardní řemeslník pracuje tak, že podsekne cenu práce a díky tomu, že má dodávky, slevu na materiálů ve velkoobchodu a ještě to prodává s přirážkou tak na tom plus minus stejně jako kdyby dal normální cenu za práci.

Co se týče odhadu ceny materiálu na instalaci tak přikládám standardní sortiment materiálu pro byt, ceny jsou bez daně z volně přístupného velkoobchodníh o ceníku, materiál vypínače zásuvky ABB tango, krabice a trubky kopos. ceny jsou cca s podzimu loňskeho roku.

BC-U-2/36-ECO      Plastová rozvodnce pod omítku 2x18M   EATON      943.43
               
LPN-6B-1   LPN   Jistič 1x6A 10kA   OEZ      121.313
LPN-10B-1   LPN   Jistič 1x10A 10kA   OEZ      102.96
LPN-16B-1   LPN   Jistič 1x16A 10kA   OEZ      88.66
LPN-16B-3   LPN   Jistič 3x16A 10kA   OEZ      361.79
               
OFI-40-4-030AC   OFI   Proudový chraníč 40A 30mA 10kA   OEZ      1170.185
               
OLI-10B-N1-030AC   OLFI   Jističochraníč 10A 30mA 10kA   OEZ      1263.619
               
RSI-25-40-A230-M      stykač   OEZ      531.217
               
G3L-1000-16      Propojovací hřebínek 3x19M   OEZ      492.79
CS-N7      Svorkovnice 7 sroubku k nacvaknuti na DIN modrá   OEZ      39.935
               
               
3558A-A651 B   Tango®   Kryt spínače kolébkového   ABB      25.555
3558A-A652 B   Tango®   Kryt spínače kolébkového dělený   ABB      32.556
               
3558-A01340      Přístroj spínače jednopólového řazení 1   ABB      67.561
3558-A05340      Přístroj přepínače sériového řazení 5   ABB      91.714
3558-A06340      Přístroj přepínače střídavého řazení 6   ABB      72.111
3558-A52340      Přístroj přepínače střídavého dvojitého řazení 6+6   ABB      117.619
3558-A07340      Přístroj přepínače křížového řazení 7   ABB      103.616
               
3901A-B10 B   Tango®   Rámeček pro elektroinstala ční přístroje, jednonásobný   ABB      15.892
3901A-B20 B   Tango®   Rámeček pro elektroinstala ční přístroje, dvojnásobný vodorovný   ABB      28.704
3901A-B30 B   Tango®   Rámeček pro elektroinstala ční přístroje, trojnásobný vodorovný   ABB      41.657
               
               
               
5513A-C02357 B   Tango®   Zásuvka dvojnásobná s ochrannými kolíky, s clonkami, s natočenou dutinou   ABB      120.42
5519A-A02357 B   Tango®   Zásuvka jednonásobná s ochranným kolíkem, s clonkami   ABB      86.54
5518A-2989 B   Tango®   Zásuvka jednonásobná IP 44, s ochranným kolíkem, s víčkem   ABB      135
               
               
5011-A3303      Přístroj zásuvky anténní televizní, rozhlasové a satelitní - koncové   ABB      133.164
5011A-A00300 B   Tango®   Kryt zásuvky anténní s vylamovacím otvorem   ABB      25.241
3901A-B10 B   Tango®   Rámeček pro elektroinstala ční přístroje, jednonásobný   ABB      15.892
1208.10 RJ 45-8      Přístroj zásuvky datové Modular Jack RJ 45-8 Cat. 5e   ABB      22.331
5014A-A100 B   Tango®   Kryt zásuvky komunikační s popisovým polem   ABB      46.155
5014A-B1017   Tango®   Maska nosná s 1 otvory   ABB      19.472
5014A-B1018   Tango®   Maska nosná s 2 otvory   ABB      19.472
               
               
ZS 4      Zemnici svorka ZS 4 na vodovodni baterie   Elektro BECOV      15.86
               
               
KU 68-1901      instalační krabice 73x42   KOPOS      5.46
KPR 68      instalační krabice 73x66   KOPOS      14
               
               
CYKY 3(J)x1,5      Kabel 3 žíly 1,5mm2         11.32
CYKY 3(J)x2,5      Kabel 3 žíly 2,5mm2         18.41
CYKY 5(J)x1,5      Kabel 5 žíly 1,5mm2         18.69
CYKY 5(J)x2,5      Kabel 3 žíly 2,5mm2         30.23
H07V-K Z/Ž 6      vodič na pospojovaní         16.8
UTP      Kabel 4 kroucene dvojpary          4.9
koaxial      Kabel na Tv impedance 75Ohm         8
               
               
4,5x50 vrut stavebni                0.15
Hmoždinka 8 10x               5
Sádra šedá 30kg               120
WAGO 2x0,5-2,5               2.068
WAGO 3x1,5-2,5               2.97
WAGO 4x1,5-2,5               3.798
WAGO 5x1,5-2,5               4.23
WAGO 8x1,5-2,5               11.556
Svorkovnice 1,5-4      čokoláda      20
      Izolačka         5
 
Snad vám to udělá představu o tom kolik co stoji. Jen musím dodat že tenhle materiál mám odzkoušený a není to žádnej čínskej šmejd u kterého se strhávají šroubky atd.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
Pavel Sládek148
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 09.07.2013, 22:05 »

...
Chce ale ušetřit a tak místo aby elektrikář dal proudový chránič na každý okruh, má být teď změna a že mu někdo poradil zkrze úsporu pouze dva chrániče, a to na koupelnu a druhý na zbytek okruhů...
...

No nevím, proudový chránič na každý okruh... nechcete ho přeci jen natáhnout?
Podle předpisů stačí jen jeden chránič na celý dům, samozřejmě čím více, tím lépe, ale dráže. Každý okruh osadit chráničem je házení peněz z okna, když už, tak použít jističochránič e. Bůh ví, co dalšího jste mu nakoupil.
Tím nehájím nefér jednání, ovšem já to z vašich řádků tak jednoznačně nevidím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 09.07.2013, 23:03 »

Nevím jestli napíši nějakou tajnost:
Při jednáni se zákazníkem je potřeba si ho otypovat a jsou jednotlivé kategorie.
Od babičky s minimálním důchodem až po nabubřelého mistra světa a ředitele zeměkoule.

Co je ochoten akceptovat a v jakém rozsahu. A to se pozná podle jednání a na co přistoupí dodavatel, je-li to akceptovatelné v rámci norem, klidného spánku a profese.  podivej
Každý dobrý řemeslník, nebo podnikatel by to měl poznat.  Mrknutí
Nebo raději utéci od zakázky...   vegeeet
Každý si zadělává na problémy, aniž to vědomě ví... 

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 09.07.2013, 23:19 »


Celý příspěvek, který poslal Josh24, je ukázka jak se to nemá dělat. Kamarád není asi takový kamarád, jak by se očekávalo. Nákupy nebyly asi tak výhodné, jak se zdálo nebo je kamarád ještě větší svině než zarytý nepřítel. Elektroinstala ce bude asi také pěkný paskvil. Též se dá polemizovat o průtokovém ohřevu vody (pokud není plynový, ale to by se o něm snad nehovořilo) a jednotarifním měření. Takže co dodat, nebyl jsem tam, neviděl jsem to, nemohu to tedy rozsoudit, ale určitě pro oba aktéry platí:

                            Kdo chce kam, pomozme mu tam.
                            Komu není rady, tomu není pomoci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #11 kdy: 10.07.2013, 07:36 »

Podobné zakázky je vhodné rozdělit do několika částí a potom každou část nacenit a účtovat zvlášť.
První části se říká "hrubá instalace",  to u klasické instalace to znamená vysekání, natažení a zasádrování vodičů a kabelů, zasádrování krabic, osazení podružné rozvodnice (v této fázi postačí pouze prázdná skříň) - prostě vše, co se dělá před zaomítáním.
U této části instalace se nelze vyhnout určitým odhadům, hlavně co se týká použitého materiálu (délky kabelů). 
Další částí je potom "kompletace",  to znamená osazení zásuvek a spínačů, osazení a zapojení rozvodnice, oživení a odzkoušení instalace. Tuto část, alespoň co se týká použitého materiálu lze už spočítat velmi přesně.
Oddělit lze i přípojku nn, obvykle to znamená nějaký elektroměrový rozvaděč a nějaké kabely.

Určitě není od věci nějakým způsobem předem definovat rozsah prací a také samozřejmě cenu. Pokud jsou tyto věci předem odsouhlasené, neměl by vzniknout problém. Před ústní dohodou bych preferoval nějakou psanou formu - alespoň email.

Rozdělením zakázky do více části lze trochu omezit rizika, v případě nějakých problémů to lze ukončit už po první části.

Jinak je pravdou, že nejhorší zakázky jsou pro kamarády a pro příbuzné, díky problémům v komunikaci to často končí nějakým konfliktem ...  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 10.07.2013, 08:25 »

...
Při jednáni se zákazníkem je potřeba si ho otypovat a jsou jednotlivé kategorie.
Od babičky s minimálním důchodem až po nabubřelého mistra světa a ředitele zeměkoule.
...


Přesně tak.
Asi nejhorší komunikaci jsem zažil, když přišel kamarád, kterého občas potřebuji "využít",  že má kamaráda, co by potřeboval...
On hlavně potřeboval najít "vola, co mu zprovozní jeden paskvil a podepíše se pod to". Mám svoje hranice, za které nejdu! Ale "kamarádovi" se to blbě vysvětluje...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 10.07.2013, 10:24 »

Asi to nebudete chtít slyšet, ale jsem rád, že ten náš poměrně malý klub živnostníků se rozrostl o dalšího člena, který už teď ví, že....:
Odmítnout podstřelenou zakázku je výhra
Týpek, co chce ještě levněji jak nejlevněji patří nakopat do hader a poslat ke konkurenci, na kterou mám pifku
I mezi kamarády by měli existovat alespoň rámcové doklady
atd. Ale nechci vás tu prudit. Naštěstí jste přišel jen o "pár" tisícovek, byť mohou citelně bolet. Příště by to mohlo být horší. Ta zkušenost za to stojí.

Umění odmítnout zakázku je jedna z obchodních dovedností. Ani jste nenapsal, jak jste to měl s honorářem za práci. To jste dělal za pivo a párek? Není vám volný víkend s rodinou nebo relax u vody cenější než takové melouchy? Asi už se mi s přibývajícími roky začíná měnit pohled na věc, ale nebýt i mých chyb, které jsem udělal, také bych nepochopil.

P.S. Na výhružné telefonáty či SMS je jednoduchý bič. Vyšší verze systému Android mají krásnou funkci, vybrané číslo přidržte a z menu vyberte funkci přidat do seznamu odmítnutých. Paráda a je klid. Z tohoto čísla se vám už nedovolá až do zásahu ve smyslu továrního nastavení telefonu  Mrknutí
P.P.S. I u nižší verze Android máte možnost si stáhnout z Google Play aplikace, např. Black list, funguje obdobně. Vybrané číslo vložíte na seznam a můžete dál klidně pracovat.

Využívám tuto funkci na různé telekretény s prodejem kdečeho a jsem velice spokojen Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jakub Drbohlav
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 10.07.2013, 10:35 »

pánové, koukal někdo na emailovou adresu mistra Josh24?
já jo...

prca@email.cz...

a škodolibě jsem si dovolil počkat, kdo se chytí  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Obyčejnej elektrikář, §6, §7, §8, §10 se zaměřením na záložní zdroje a požárně bezpečnostní zařízení.
OZO v požární ochraně dle zák. 133/1985Sb.
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #15 kdy: 10.07.2013, 17:29 »

Mám svoje hranice, za které nejdu! Ale "kamarádovi" se to blbě vysvětluje...

Dřív jsem se toho vysvětlování kamarádovi trochu obával. Od jisté doby ne. Dopadlo to tak, že kamarád se stal bývalým kamarádem, ale z jeho přičinění (já s ním problém nemám) Zlej Bývalý kamarád si sehnal jiného vola a s ním ať si voře jak chce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #16 kdy: 10.07.2013, 19:12 »

Citace
Bývalý kamarád si sehnal jiného vola a s ním ať si voře jak chce.

Takových "volů"  Škleb je pořád dost....z revizí to vidím....já to udělám se závadami....ko lega to ani nevidí a vše je nej !! zle On je pak dobrý za pár kaček na pivo !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiri Dvorak
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 10.07.2013, 19:16 »

Osobně mám za sebou taky podobnou zkušenost:
Kamarád kolegy - novostavba k ní dokonce jakýsi projekt pro stavební povolení jehož součástí byl "nějak nakreslený rozvaděč" – při realisaci z řešení v projektu zbyl tak průřez kabelu od měření k domovnímu rozvaděče, vývodů mnoho navíc;  čistička, el vrata, nějaká budoucí „kůlna“,  navíc dílnička.... kuchyň s poněkud více vývody  původně dva zásuvkové okruhy...,  rozvody pro zabezpečovačku, ethernet, antény a td..... . A končilo to tak že mistr světa co chtěl všechno nej a v prvotní fázi se velmi zajímal o „inteligentní instalaci“ přinesl cenovou nabídku od někoho jiného (dle původního projektu) a mému kolegovi (do té doby svému kamarádovi) začal vyčítat že ho chce okrást a td....  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Kde sehnat mělkou krabici do lamina?
 Jaký instalační materiál bude potřeba při přibližném příkonu sporáku 9-11 kW?
 Jak mohu ušetřit na koupi chráničů?
 Použít husi krky? Či CYKY nebo CYKYLo?
 Je krabica IP54 s horším alebo lepším stupňom krytia nez IP55?
 Je rozvodnice 42M za 600Kč výhodná koupě?
 Nemá někdo tip na výrobce svorkovnic pro čerpadlo o více než 9 svornících?
 Aký typ elektromateriálu zvoliť pre montované domy?
 Je v pořádku pokud mi vnucují místo Moeller, OEZ jističe Kanlux?
 Existuje předpis nebo norma pro použití jističů a chráničů od jedné firmy?
 Může si zámečník sám vyrobit elektroměrový rozváděč ?
 Ako dlho môže byť trvale v zopnutom stave stykač C16M?
 Lze v nových elektrorozvodech použít staré, původní jističe?
 Neznáte prodejce nerezových instalacních krabic?
 Jakou rozvodnou krabici mám použít pro připojení varné desky v kuchyňské lince?
 Jaká značka přístrojů pro bytový rozvaděč je nejvhodnější v poměru výkon/cena?
 Aký typ inštalačnej trojkrabice mám použiť do drevotriesky?
 Co se dá udělat s zoxidovanou, rezavou venkovni krabicí?
 Kde zohnať typ stykača 230/16 na 3 moduly na DIN lište?
 Jsou elektrospotřebiče z bazaru bezpečné?
 Seženu někde kabel se zástrčkou a vypínačem, zakončený objímkou na žárovku?
 Jakou doporučíte podomítkovou krabici se zásuvkou pro venkovní použití?
 Jakou zásuvkovou "krabici" bych měl použít do venkovní kamenné zdi?
 Kde sehnat krytku na velkou krabici pod omítku?
 Aky material mam kupit na elektroinstalaciu v garazi?
 Jaké týdenní spínací hodiny rozlišují sudý a lichý týden?
 K čemu slouží relé RP70?
 Znáte nějakou krabici na podlahovou lištu?
 Jaký je rozdíl mezi proudovou ochranou a proudovým chráničem?
 Může mít AL fólie v podkroví negaivní účinky ?
 Poradíte typ krabice na zamurovanie do plota?
 K čemu slouží tato šedá vroubkatá krabice u podlahy?
 Je pojistka T315 a T3.15A totéž?
 Jaký použít typ krabice do bytového jádra?
 Je možné použít starý plechový rozvaděč pro domácí rozvody ?
 Jsou produkty XBS bezpečné a certifikované?
 Neexistuje nejaky nehorlavy kryt pres rozbocku za gaucem?
 Kolik metrů kabelu se použije při elektroinstalaci v rodinném domku?
 Jaká krabice patří pod pětipólový věneček?
 K&V TIPY# k velkoobchodním nákupům elektroinstalačního materiálu
 Jakou máte zkušenost s ETI, ETIMAT?
 Co je hlavní jistič a co je proudový chránič?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.084 sekund, 22 dotazů.