Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Jakou máte zkušenost s ETI, ETIMAT?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jakou máte zkušenost s ETI, ETIMAT?  (Přečteno 5498 krát)
jiriuziv
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 09.06.2022, 09:17 »

Jaké máte zkušenosti s výrobky ETI (ETIMAT) např. v porovnáni s EATON,  Schneider, ... ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 10.06.2022, 11:16 »

Jaké máte zkušenosti s výrobky ETI (ETIMAT) např. v porovnáni s EATON,  Schneider, ... ?
Po utaženi vodiče do klece se plastové tělo kroutí, již tato indicie mě stačí k zařazení výrobce na seznam s názvem nepoužívat.
Navíc proč nahrazovat osvědčené značky?
Vrcholová řada od Siemens, Faz od Eatna, Schneider s vychytávkami na chráničích, Hager a jeho zemitá kvalita, ABB sice usedlé, ale spolehlivé.... .
Ochranný prvek se kupuje nafurt, tak rozhodně nešetřit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaromír Táborský
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 11.06.2022, 07:41 »


Navíc proč nahrazovat osvědčené značky?
Aby nezpychly! Jako třeba Schrack. Ale ten už nic nevyrábí, je to jen obchodník. Na druhou stranu také mám osvědčené značky a kvůli pár korunám nebudu experimentovat jen proto, že se objeví něco nového. Je pravdou, že mě to kdysi bavilo objevovat nové věci. Dnes se však dívám spíš na to taková značka dělá navíc, ne jen, že se sama prezentuje. Z toho já jako klient nic nezískám. A ETI jsem někde zahlédl ale to už mi je bližší Noark nebo Bonega.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #3 kdy: 16.06.2022, 17:00 »

A ETI jsem někde zahlédl ale to už mi je bližší Noark nebo Bonega.


Tak za mě, ani jednu z těchto značek nedoporučuji. zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 19.06.2022, 22:26 »

SCHRACK nevyrába prakticky nič. Všetko si dáva vyrábať u OEM výrobcov. Napríklad takmer všetky ističe, ovládacie tlačidlá a kontrolky pre nich vyrába EATON.

Kupujem Schrack komponenty pre ich kvalitu aj spoľahlivosť. Za 4 roky, čo aktívne používam ich sortiment som nemusel meniť nič, čo som sám nepokazil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #5 kdy: 20.06.2022, 06:22 »

Značky jmenované v původním dotazu, jdou úplně okolo mne. Stačila špatná zkušenost před lety, kdy jejich mechanické vlastnosti neodpovídají tomu, abych se pod to s čistým svědomím podepsal. Když jsem se s nimi potkal nedávno, konstatoval jsem že se v jejich kvalitě nic moc nezměnilo. Tedy k lepšímu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
pegas100
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 20.06.2022, 07:40 »

Ono ETI není jenom o silových jističích!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #7 kdy: 20.06.2022, 14:48 »

Neznám celé portfolio ETI, ale zůstávám u osvědčených značek, kde jsem nezaznamenal jedinou reklamaci.
Tak proč to měnit.
 Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #8 kdy: 20.06.2022, 16:01 »

Ono ETI není jenom o silových jističích!!

TO myslíte například ty "křapky",  vydávané za rozvaděče?  Hněv

Ne, opravdu nechci
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 20.06.2022, 16:28 »

Já se tedy přiznám, že k jejich přípojnicovému systému v rozvaděčích nemám výhrad, stejně tak k jejich výkonovým komponentům.
Chápu reakce těch, kterým jejich dodavatel ukáže nanejvýš tu nejlevnější věc z nabídky aby zdůraznil, jak úžasná je ta PL6.
Hodnocení značky bych přenechal těm, co znají celé portfolio a od té doby, co jsme hromadně plivali na deiony Chint, které se po víc jak 20 letech ukázaly vlastně perfektní, jsem v podobných hodnoceních na základě jednoho výrobku, či výrobkové řady opatrný. VW taky nedělá jenom lowend škodovky, stejně tak není jen PL6, ale je i FAZ a ETI nedělá jen levnou základní řadu jističů, která se tu hojně prodává právě kvůli ceně.
V obou případech je o zákazníkovi, zda se bude zajímat a o marketingu, zda dokáe nabídnout.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 20.06.2022, 17:20 »

A ani nenajdete, setkávám se s tím když přivezou rozvaděčová pole, nastrojená jejich výrobky a pak v silovině jako pojistkové odpínače, deiony, vn komponenty.
Zajímavé jsou třeba dálkově ovládané jističe, ale velkoobchod to neobjednává. Z toho plynou trochu obavy, že případné opravy výše zmíněných rozvaděčů, se budou řešit nákupy na internetu.
Takže za mne zkušenosti s výrobky samými ve vyšší řadě uspokojivé, pouze výhrady k marketingu značky a s tím související dostupností a podporou.
ČR je pro ně zjevně jen okrajový trh, nebo to funguje jako u doktora, kam přijde přes plnou čekárnu dealerka s igelitkou, odejde bez igelitky a doktor začne předepisovat  prášky jiný značky...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
pegas100
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 20.06.2022, 18:41 »

Jističe ETI tu máme několik let a každý se s nimi setkává minimálně 20let. V rozvaděčích RE jsou dodávány standardně, jako jističe pro HDO.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #12 kdy: 20.06.2022, 19:43 »

V rozvaděčích RE jsou dodávány standardně, jako jističe pro HDO.

A pravidelně končí v krabici kterou vozím do sběrného dvora  Škleb

Já se tedy přiznám, že k jejich přípojnicovému systému v rozvaděčích nemám výhrad, stejně tak k jejich výkonovým komponentům.
.............. .....
V obou případech je o zákazníkovi, zda se bude zajímat a o marketingu, zda dokáe nabídnout.

Neznaje jejich kompletní portfolio, vám nebudu oponovat. Nicméně kvalita používaných jističů a rozvaděčů, se kterými se občas potkávám, je prostě mizerná a pravděpodobně odpovídá i nějaké minimální ceně. TO samé si dovolím po zkušenostech tvrdit o jističích Chint a dalších podobných.
Mají-li nějakou kvalitnější řadu, je běžnému elektrikářském u šmudlovi, který používá to nejlevnější co sežene, tato řada dobře skryta. Stejně jako mě, protože jsem nic takového prozatím nepotkal, ani nerevidoval.
Dalším neméně důležitým parametrem, je technická podpora a dostupnost na VO, když je potřeba cokoliv řešit. Tady opět tyto značky hrubě selhávají, protože jsou nedostupné a bez základní technické podpory (jak jste sám psal). Pokud bych to kupoval u nějakého BAU.... marketu, tak tam mají silně omezenou nabídku a jejich prodavači neví o tom co prodávají prostě nic. Kolikrát se musím smát, když poslouchám co svým zákazníkům o produktech povídají a jak jim "odborně" radí.

Nicméně lze předpokládat, že tazatel se informuje na "běžný a dostupný sortiment" a ne na komponenty rozvaděčového pole. Může se stát, že svůj dotaz ještě zpřesní.
Navíc podle daLších reakcí soudím, že podobný názor na tyto značky mají i mnozí další kolegové.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 20.06.2022, 20:06 »

Nezbývá mi než souhlasit. Pro běžného spotřebitele/elektrikáře, je dobře dostupné jen to nejlevnější ze sortimentu, takže pár jističů základní řady. Nesežene stykače, chrániče v A a málokde 10kA variantu.
A celkem chápu, že při velké konkurenci za pomalu stejný peníze, s větší okamžitou nabídkou modulových přístrojů, logicky každý sáhne po v našich končinách zavedených značkách, jako ABB, SE, Eaton... kde není problém sestavit rozvaděč v jedné barvě.
Tohle odsouvá značku na vedlejší kolej, oproti třeba noarku, který tlačí na marketing, ale nepříliš na kvalitu, což si troufám usoudit z počtů vadných jističů u elektroměru. Ještě nedavno vedla Bonega, ale právě Noark ji začíná střídat na čele. On takový elektroměrový rozvaděč, kde se střídají teploty, mění vlhkost a usazuje se v něm prach, je docela dobrým laboratorním prostředím pro zkoumání odolnosti jističů.
K těm chrastovitým rozvodnicím, on to bude nejspíš obdobný problém, jako má SEZ, pro kterého to vyrábí poláci a je to taky děs.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #14 kdy: 21.06.2022, 08:40 »

Je to o tom, co náš zákazník upřednostňuje.

Pokud má ve fabrice jednu značku, například řídící PLC a FM, Allen-Bradley, tak mu do rozvaděče strojního zařízení, dosadíme tuto značku.
Pokud má jinou značku PLC a FM, MITSUBISHI ELECTRIC, tak mu osadíme tuto značku.
Pokud neupřednostňuj e žádnou konkrétní značku, tak mu osadíme PLC SIMATIC, a FM SEW EURODRIVE.

Stran jistících prvků, považuji jističe s označením FAZ za top.
EATON, má jednu z nejširších nabídek. A nikdy jsem žádnou reklamaci na tuto značku neměl.
Je to ale vždy o dohodě mezi výrobcem a konečným uřivatelem. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Kde sehnat mělkou krabici do lamina?
 Jaký instalační materiál bude potřeba při přibližném příkonu sporáku 9-11 kW?
 Jak mohu ušetřit na koupi chráničů?
 Použít husi krky? Či CYKY nebo CYKYLo?
 Je krabica IP54 s horším alebo lepším stupňom krytia nez IP55?
 Je rozvodnice 42M za 600Kč výhodná koupě?
 Nemá někdo tip na výrobce svorkovnic pro čerpadlo o více než 9 svornících?
 Aký typ elektromateriálu zvoliť pre montované domy?
 Je v pořádku pokud mi vnucují místo Moeller, OEZ jističe Kanlux?
 Existuje předpis nebo norma pro použití jističů a chráničů od jedné firmy?
 Může si zámečník sám vyrobit elektroměrový rozváděč ?
 Ako dlho môže byť trvale v zopnutom stave stykač C16M?
 Lze v nových elektrorozvodech použít staré, původní jističe?
 Neznáte prodejce nerezových instalacních krabic?
 Jakou rozvodnou krabici mám použít pro připojení varné desky v kuchyňské lince?
 Jaká značka přístrojů pro bytový rozvaděč je nejvhodnější v poměru výkon/cena?
 Aký typ inštalačnej trojkrabice mám použiť do drevotriesky?
 Co se dá udělat s zoxidovanou, rezavou venkovni krabicí?
 Kde zohnať typ stykača 230/16 na 3 moduly na DIN lište?
 Jsou elektrospotřebiče z bazaru bezpečné?
 Seženu někde kabel se zástrčkou a vypínačem, zakončený objímkou na žárovku?
 Jakou doporučíte podomítkovou krabici se zásuvkou pro venkovní použití?
 Jakou zásuvkovou "krabici" bych měl použít do venkovní kamenné zdi?
 Kde sehnat krytku na velkou krabici pod omítku?
 Aky material mam kupit na elektroinstalaciu v garazi?
 Jaké týdenní spínací hodiny rozlišují sudý a lichý týden?
 K čemu slouží relé RP70?
 Znáte nějakou krabici na podlahovou lištu?
 Jaký je rozdíl mezi proudovou ochranou a proudovým chráničem?
 Může mít AL fólie v podkroví negaivní účinky ?
 Poradíte typ krabice na zamurovanie do plota?
 K čemu slouží tato šedá vroubkatá krabice u podlahy?
 Je pojistka T315 a T3.15A totéž?
 Jaký použít typ krabice do bytového jádra?
 Je možné použít starý plechový rozvaděč pro domácí rozvody ?
 Jsou produkty XBS bezpečné a certifikované?
 Je cena 30 tisic korun za hrubý materiál u domu o 8 místnostech adekvátní ?
 Neexistuje nejaky nehorlavy kryt pres rozbocku za gaucem?
 Kolik metrů kabelu se použije při elektroinstalaci v rodinném domku?
 Jaká krabice patří pod pětipólový věneček?
 K&V TIPY# k velkoobchodním nákupům elektroinstalačního materiálu
 Co je hlavní jistič a co je proudový chránič?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 23 dotazů.